Najlepsi producenci gniazd i przełączników na 2020 rok

1

Czy zauważyłeś, że najtrudniej jest wybrać najprostszą pozycję, ale która jest prezentowana w ogromnym asortymencie. Z pewnością każdy ma w tej partyturze swoją fanaberię, ktoś stawia na kolor, ktoś na cenę, ale jak wybrać, żeby była estetyczna, spełniała wymagania jakościowe i pasowała do parametrów technicznych. Weź pod uwagę zniechęcający wybór prostych elementów, gniazd i przełączników.
W każdym, nawet najmniejszym sklepie specjalistycznym zaoferowanych zostanie ponad sto modeli, nie wspominając o dużych supermarketach, w których rachunek trafi do tysięcy opcji. Dlatego podzielimy je na producentów i uzyskamy ogólny opis w każdym segmencie cenowym.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych producentów gniazd i przełączników na rok 2020, oparty na opiniach klientów i ekspertyzach.

Obowiązkowe atrybuty naszego domu, gniazda i włączniki to przedmioty trwałe, rzetelnie wykonają swoją pracę przez długie lata, nie wymagając szczególnej uwagi. Twoim głównym zadaniem będzie jedynie ich właściwy dobór i wysokiej jakości instalacja.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

 • przedmioty te są prawie najczęściej używane w domu, dlatego lepiej jest preferować te wykonane z najgęstszego materiału, w przeciwnym razie produkt szybko się zużyje i straci swój wygląd;
 • zwróć uwagę na oznakowanie, szanujący się producent z pewnością powie ci, kto wyprodukował produkt, w przeciwnym razie możesz kupić podróbkę niskiej jakości;
 • w środku nic nie powinno zwisać, idealnie wszystko powinno być mocno dociśnięte i dokręcone, dużym plusem będzie również obecność w zestawie kilku opcji montażu i dodatkowych uszczelek;
 • niektórzy doświadczeni eksperci radzą powąchać produkt elektryczny i odmówić zakupu, jeśli poczujesz ostry zapach taniego plastiku;
 • zajrzyj do otworu na wtyczkę, czy klipsy pasują do tych otworów, szczelin i odchyleń - mówią o złej jakości;
 • obecność w zestawie różnych instrukcji i certyfikatów będzie również plusem, co oznacza, że ​​producent dba o swoich klientów;
 • wybierz produkt zgodnie z napięciem znamionowym, którego wartość będzie koniecznie znajdować się na tylnej okładce (zgodność z wartością ilości i podłączonych urządzeń podano w tabeli poniżej);
 • Obecnie popularne są połączone urządzenia, w których łączy się gniazdo i przełącznik, takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić na instalacji.

Odpowiednie gniazdo do urządzeń AGD

Rodzaj urządzeniaPrzepustowość (prąd) gniazda, amper
Kuchenka elektryczna25
Piekarnik20
Pralka16
telewizja10
Żyrandol8

Aby lepiej zrozumieć, czego szukać, rozważ:

Nowoczesne odmiany gniazd i przełączników

Jeśli widzisz przewody, które pasują do lokalizacji żądanego produktu, wybierz koszty ogólne. Z wyglądu są grubsze, kurz może z czasem gromadzić się na wierzchu, ale łatwiej je naprawić i zmienić.

Wbudowane - pod nimi w ścianie musi znajdować się otwór technologiczny, przez który wyprowadzane są przewody zasilające. Cała główna część akcesoriów elektrycznych będzie w ścianie, a krawędź i otwory / przyciski pozostaną piękne na zewnątrz.

Wnętrze - mają egzotyczny kształt lub kolor.Najczęściej stosowane są w stylizowanych pomieszczeniach, można je dopasować do koloru ściany lub odwrotnie, aby wyróżniały się jako element dekoracyjny.

Z funkcją timera - nazwa mówi sama za siebie. Będzie dobrym pomocnikiem dla tych, którzy potrafią zaplanować swoje życie w kilka minut. Za wygodę trzeba będzie jednak zapłacić, ich koszt może być 10 razy wyższy niż zwykle.

Dla najbardziej zaawansowanych użytkowników nowoczesnych technologii producenci wyposażają swoje urządzenia w systemy GPS i WiFi. Pozwala to na zdalne monitorowanie pracy sprzętu AGD. Są częścią modnego ostatnio trendu - „Inteligentny dom».

W niektórych pomieszczeniach domu istnieje potrzeba podłączenia kilku urządzeń elektrycznych naraz - w kuchni, w łazience, w takich przypadkach zaleca się zastosowanie bloku zasilającego. Ta opcja jest łatwiejsza do zamontowania niż kilka rozproszonych, a ponadto jest znacznie piękniejsza i bezpieczniejsza. Są gotowe zestawy lub możesz skompletować własną wersję.

Dla dzieci - istnieją opcje z dodatkową ochroną przed penetracją, w postaci wspólnej zasłony lub wtyczek.

Jeśli planujesz często korzystać z gniazdka, możesz dokupić opcję z mechanizmem wypychania wtyczki. Taki mechanizm nie tylko ułatwi Ci rutynową pracę, ale także przedłuży żywotność Twojego gniazdka.

Istnieją gniazda i przełączniki z dodatkową lampką kontrolną. Łatwiej je znaleźć w ciemności, ale pamiętaj, że będą zakłócać działanie niektórych żarówek i urządzeń elektrycznych.

Najbardziej egzotyczna opcja w naszej klasyfikacji to outdoor. Jeśli nie ma możliwości montażu na ścianie lub zależy Ci na oryginalności - możesz wybrać tę opcję.

Więcej niuansów

Niektóre przełączniki są wyposażone w ściemniacz - jest to elektryczny regulator mocy. Pozwala rozjaśnić światło lub odwrotnie, w zależności od okoliczności. Wybierając takie przełączniki należy dobrać odpowiednie żarówki, muszą one wspierać tę funkcję.
Uziemienie jest obecnie standardem w gniazdach, ponieważ wszystkie nowoczesne budynki są projektowane z myślą o tym systemie.

Następnie rozważ TOP 10 producentów z niższej pozycji na wyższą. Należy od razu zauważyć, że wszystkie te firmy produkują towary bardzo wysokiej jakości, a nasza ocena opiera się wyłącznie na opiniach niezależnych użytkowników i ekspertów.

10. Yandex

Rosyjski gigant internetowy wraz z partnerami rozwija projekt Smart Home, który w założeniu ma zapewnić wygodę i bezpieczeństwo mieszkańcom. W ramach tego projektu żarówka, pilot i gniazdko już istnieją, a wszystkim tym steruje inteligentny system „Alice”.

Rozeta Yandex wyposażona jest w moduł WiFi, który umożliwia włączanie i wyłączanie różnych sprzętów AGD przez Internet.
Niektórzy użytkownicy zauważają, że występują problemy podczas konfiguracji i połączenia tego urządzenia, a także brak timera. Ale producent starannie pomaga wszystkim i pracuje nad ulepszaniem swoich produktów.
Nowoczesne wzornictwo, imponująca wydajność, a także rodzime korzenie dodają temu urządzeniu zainteresowania. Mimo dość wysokiej ceny często zamawia się go w sklepach internetowych.

Średnia cena urządzenia to 1190 rubli.

Gniazdo Yandex

Zalety:

 • modny kierunek „Smart Home”;
 • producent krajowy;
 • urządzenia high-tech.

Niedogodności:

 • są produkty wadliwe.

9. Bylectrica

Białoruska marka akcesoriów elektrycznych znanego na całym świecie przedsiębiorstwa "Svetopribor". Cieszy się opinią niezawodnego i zorientowanego na klienta producenta. Produkuje szeroką gamę produktów do oświetlenia domu i przewodów elektrycznych. Regularnie uczestniczy w specjalistycznych targach i konkursach, posiada certyfikaty ISO.

Chociaż produkty są budżetowe, wypadają korzystnie w porównaniu z niemarkowymi towarami z Chin.

Produkty są używane głównie do urządzeń, które nie wymagają dużych obciążeń elektrycznych.

Dobrze funkcjonująca sieć dealerska dostarcza towary do krajów WNP i Europy.

Średnia cena urządzeń to 300 rubli.

gniazdo Bylectrica

Zalety:

 • przystępne ceny;
 • akceptowalne połączenie ceny i jakości.

Niedogodności:

 • słaby projekt produktu;
 • niska jakość kontaktów.

8. Alonio

Młoda firma z Chin. W asortymencie nie ma zbyt wielu produktów marki Alonio, ale prawie wszystkie z nich są bestsellerami na platformach internetowych.
Główną kompetencją marki jest praca z systemami GSM. Korzystając z produktów tego producenta, czeka Cię trochę mniej przykrych niespodzianek. Zostaniesz natychmiast powiadomiony o nagłej przerwie w zasilaniu, problemach z gazem lub ogrzewaniem.

Niedrogie, ale niezawodne asystenty Alonio są łatwe w obsłudze, ale warto wziąć pod uwagę, że nie tolerują dużych obciążeń i podłączenie przez nie 2 kilowatowej grzałki będzie maksimum.

Średnia cena - 5950 rubli.

gniazdo Alonio

Zalety:

 • bateria wewnętrzna;
 • kontrola temperatury;
 • stabilna praca.

Niedogodności:

 • bez pomiarów obciążenia;
 • słabo rozwinięta aplikacja.

7. TP-Link

Jest to również stosunkowo młoda firma, jak na światowe standardy, z siedzibą w Shenzhen. Jest jednym ze 100 największych producentów sprzętu komputerowego w Chinach. Światowy lider w dziedzinie bezprzewodowych urządzeń sieciowych dla domów i małych biur.

Od 2009 roku posiada oficjalne przedstawicielstwo w Federacji Rosyjskiej.
Elektroniczne asystenty firmy TP-Link pozwalają na zdalne sterowanie urządzeniami domowymi. W razie potrzeby możesz włączyć i włączyć czajnik, lampkę, grzejnik lub ładowarkę za pomocą smartfona lub tabletu.
Dzięki aplikacji elektronicznej możesz śledzić statystyki zużycia energii elektrycznej, a dzięki wbudowanemu wyłącznikowi czasowemu nie będziesz już musiał martwić się o włączone żelazko.

Urządzenie jest niezastąpione, jeśli w Twojej okolicy obowiązują obniżone stawki nocne.

Średnia cena - 1490 rubli.

Gniazdo TP-Link

Zalety:

 • nowoczesny design;
 • łatwość instalacji;
 • funkcja „symulacja obecności”.

Niedogodności:

 • aplikacja w języku angielskim.

6. Aqara

Kolejna chińska marka. Firma specjalizuje się w tworzeniu systemów dla „Inteligentnego Domu”. Misją firmy jest tworzenie rzeczy technologicznych dla masowego konsumenta. Produkty ułatwiają życie, jednocześnie oszczędzając pieniądze.
Inteligentne żarówki firmy zapalają się jak tylko wejdziesz do pomieszczenia, czujniki temperatury nie pozwolą ci zamarznąć i na czas włączyć grzejników. Można nimi sterować za pomocą urządzeń mobilnych lub głosowo za pośrednictwem inteligentnych asystentów.

Aqara kładzie duży nacisk na konstrukcję i bezpieczeństwo urządzeń, są wytrzymałe i wykonane z ognioodpornego tworzywa sztucznego.

Średnia cena - 2000 rubli.

gniazdo Aqara

Zalety:

 • zaawansowany system monitorowania;
 • sporządzanie skryptów on-off;
 • funkcjonalna aplikacja elektroniczna.

Niedogodności:

 • brak zasilania awaryjnego.

5. REXANT

Grupa firm REXANT to uznany lider w produkcji elektronarzędzi, produktów kablowych, dekoracyjnego sprzętu oświetleniowego i innych akcesoriów. Produkty są certyfikowane w naszym kraju i są oficjalnie dostarczane. Oprócz Rosji marka jest dobrze znana w Europie i Ameryce Północnej.

Asortyment obejmuje ponad 5000 pozycji stosowanych w inżynierii mechanicznej, budownictwie i energetyce.

W dziale "bestsellery" największych sklepów internetowych można znaleźć gniazda Rexant z elektronicznym i mechanicznym timerem. Produkty te są przeznaczone do łączenia urządzeń dużej mocy. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa ABC, posiadają wbudowany zasilacz oraz wyposażone są w pilota.

Średnia cena - 500 rubli.

gniazdo REXANT

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania;
 • przemyślany projekt i zawartość techniczna.

Niedogodności:

 • nieinformacyjna instrukcja.

4. IEK

Produkty IEK są znane konsumentom krajowym od prawie 20 lat. Jest czołowym rosyjskim producentem sprzętu elektrycznego i oświetleniowego. Firma posiada ponad 10 tysięcy nazw produktów i nadal aktywnie się rozwija. Produkty markowe można znaleźć w przemyśle, budownictwie, budownictwie mieszkaniowym i wielu innych sektorach gospodarki.

Produkty firmy należą do średniego segmentu cenowego i są w stanie poradzić sobie z różnymi mocami napięciowymi, spełniają wszystkie wymagania certyfikacyjne w Federacji Rosyjskiej.

Średnia cena - 600 rubli.

gniazdo IEK

Zalety:

 • długa żywotność;
 • wysoka klasa bezpieczeństwa;
 • dobre połączenie ceny i jakości;
 • zdolność radzenia sobie z dużymi obciążeniami.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

3. DIGMA

Główną częścią produkcji tej marki jest elektronika użytkowa. Zdaniem analityków jedno lub drugie urządzenie firmy znajduje się w 4 rodzinach w naszym kraju.
Jednym z priorytetowych kierunków rozwoju firmy jest „Inteligentny Dom”. Wygodne i piękne urządzenia wyposażone są we wszystkie niezbędne funkcjonalności: zdalne włączanie / wyłączanie, monitoring, kompatybilność z inteligentnymi systemami.

Firma działa na rynku rosyjskim od 2005 roku, dziś posiada dużą sieć dealerską i ponad 100 centrów serwisowych.

Średnia cena - 2000 rubli.

gniazdo DIGMA

Zalety:

 • możliwość sterowania za pomocą komputera;
 • zgodność z „Alice” i „Google Home”;
 • łatwość dostosowania.

Niedogodności:

 • brak zasilania awaryjnego.

2. Legrand

Znana europejska marka artykułów elektrycznych. Najstarszy producent sięga XVIII wieku. Nazwa Legrand jest synonimem jakości i niezawodności.
W Rosji działa od czasów Związku Radzieckiego, a teraz w naszym kraju znajduje się fabryka tej firmy w mieście Uljanowsk.

Opracowując swoje produkty, firma przywiązuje dużą wagę do wzornictwa, dlatego w katalogu znajduje się wiele różnych serii. Nawet najbardziej wymagający klient znajdzie to, co mu się podoba, chociaż przeglądanie katalogów z tysiącami opcji kolorów i kształtów zajmie dużo czasu.

Średnia cena - 400 rubli.

gniazdo Legrand

Zalety:

 • stabilna jakość;
 • szeroka gama rozwiązań technicznych;
 • ciekawy projekt.

Niedogodności:

 • różnica w cenie za podobny produkt.

1. Schneider Electric

Firma z Europy, która rozpoczęła swoją działalność jako producent broni dla wojska, to dziś standard jakości w branży elektrycznej. 9 na 10 doświadczonych elektryków w pierwszej kolejności doradzi montaż produktów tej konkretnej marki. W przeciwieństwie do Legrand, firma zajmuje się czymś więcej niż tylko projektowaniem. Istnieje szeroka gama produktów różniących się ceną i parametrami technicznymi.
Katalog firmy zawiera ponad 70 tysięcy nazw produktów. Firma rozwija równolegle kilka marek, z których każda posiada system kontroli jakości. Wszystkie towary przechodzą niezbędną kontrolę i certyfikację na terytorium państwa, w którym są sprzedawane.

Średnia cena - 300 rubli.

Gniazdo Schneider Electric

Zalety:

 • Szeroki zakres;
 • możliwość łączenia urządzeń;
 • wysoka jakość produktów i nowoczesny design;
 • wymienne ramy.

Niedogodności:

 • wysokie ceny za wiele pozycji.

Mamy nadzieję, że nasza ocena pomoże Ci dokonać właściwego wyboru i spojrzeć świeżym okiem na znane rzeczy. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z tego lub innego produktu, podziel się nim w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Świetny artykuł. Cudowna sylaba, łatwa do odczytania. Trochę niuansów. Na początku artykułu znajduje się tabela w dwóch kolumnach: „Typ urządzenia” i „Napięcie, amper”. Nie musisz być elektrykiem, aby wiedzieć, że amper jest mierzony w amperach! Wartości liczbowe w tabeli podano w amperach. Napięcie mierzone jest w woltach. Napięcie w domowej sieci elektrycznej wynosi 220 V. Radzę uzupełnić tabelę.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *