Najlepsi producenci masła na rok 2020

0

Masło to skoncentrowana substancja otrzymywana przez ubijanie mleka. Zawiera białka, tłuszcze, węglowodany i inne mikroelementy potrzebne do utrzymania zdrowia. Ale czy wszystkie produkty prezentowane na półkach sklepowych spełniają normę jakości i nie są szkodliwe dla ludzi ?! Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć rodzaje masła i wybrać prawdziwy i pożywny produkt. Oferuje Ci redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przegląd najlepszych producentów masła w 2020 roku.

Opis produktu

Masło to wysokokaloryczna substancja wytwarzana na bazie tłuszczu mlecznego. Konsystencja jest przeważnie plastyczna i zależy od temperatury przechowywania. Smak jest kremowy. Kolor kremowy lub jasnożółty, w zależności od zawartości tłuszczu. Nabiał nie zawiera glutenu, co jest przeciwwskazane dla osób ze specjalnymi chorobami.

Produkt posiada wiele przydatnych właściwości. Zawiera witaminy A, D, E, żelazo, miedź, wapń, fosfor, sód, cynk, mangan, potas, tokoferole. Substancja tłuszczowa może być spożywana w czystej postaci, jako dodatkowe źródło pierwiastków śladowych, a także dodawana do różnych potraw.

Należy zaznaczyć, że oleista konsystencja w przeciwieństwie do innych produktów może być dłużej przechowywana. Wynika to z faktu, że zawiera bardzo mały procent wilgoci. Jednak w przypadku niewłaściwego transportu lub przechowywania substancja może ulec zniszczeniu. W tym przypadku niesie ze sobą niebezpieczne właściwości i może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia. Jeżeli substancja nabrała zjełczałego smaku i zapachu, należy ją natychmiast usunąć. Można używać tylko świeżych produktów.

Historia pochodzenia

Produkcja surowców rozpoczęła się w starożytnych Indiach, 1500-2000 lat pne. Produkty mleczne pojawiły się w Rosji w IX wieku. Ze względu na skomplikowaną technologię przygotowania olej przeznaczony był wyłącznie dla szlachetnych ludzi. Surowce wytwarzano ze świeżej śmietany lub kwaśnej śmietany i mleka. Proces produkcji na dużą skalę rozpoczął się dopiero w XIX wieku. Przepis na masło „Wołogda”, zaproponowany przez znaną osobistość publiczną N.V. Vereshchagin. Produkt uwielbiany przez wielu konsumentów ze względu na swój niezwykły smak i aromat.

Obecnie popularną metodą wytwarzania koncentratu tłuszczu ze śmietany jest metoda separacji. Polega na ciągłym ubijaniu pasteryzowanej śmietanki w wyspecjalizowanych wytwórniach masła. Powstała substancja poddawana jest sortowaniu, obróbce cieplnej, normalizacji, schładzaniu i podawaniu.

Jakie są rodzaje masła

Propozycji dotyczących wyboru produktów spożywczych jest wiele.Nie zapominajmy jednak, że pod nazwą „masło” można sprzedawać przedstawicieli tłuszczów, past do smarowania i margaryny. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze składem towaru.

Istnieje kilka rodzajów mas mlecznych:

 • śmietana na bazie śmietany wstępnie przefermentowanej;
 • słodko-kremowe, wykonane ze świeżej śmietanki mlecznej;
 • z dodatkiem soli.

Ponadto konsystencja może różnić się procentową zawartością tłuszczu. Przetworzona żywność zawierająca mniej niż 50% tłuszczu nie jest masłem.

 • „Tradycyjny” - słodka śmietana, śmietana lub produkt słony o ułamku masowym tłuszczu 82,5% i wilgotności nie większej niż 16%;
 • „Krestyanskoe” to produkt ze słodkiej śmietany lub śmietany o udziale masowym tłuszczu 72,5% i wilgotności nie większej niż 16%.
 • „Amatorski” to produkt ze słodkiej śmietany lub śmietany o udziale masowym tłuszczu co najmniej 77% i zawartości wilgoci nie większej niż 20% oraz z solą. Kompozycja może zawierać różne dodatki.
 • „Kanapka” - potrawa o specjalnej funkcji: można ją włączyć do potraw dietetycznych. Procent tłuszczu jest stosunkowo niski - tylko 61,5%. Jest produkowany wyłącznie z naturalnej, beztłuszczowej śmietanki i nie zawiera laktozy.

Mimo obfitości gastronomicznej lepiej wybrać produkt, który już skosztował i odpowiada na potrzeby rodziny. Produkty mleczne o dużej zawartości tłuszczu można dodawać do zbóż, kanapek i innych produktów. Dla smakoszy można spróbować potraw „amatorskich”. Dla tych, którzy przestrzegają diety i dbają o kondycję, odpowiedni jest produkt „kanapkowy”.

Jak wybrać

Na sklepowych półkach można znaleźć dość szeroką gamę masła. Z jednej strony jest to dobre: ​​możesz kupić sobie, co chcesz. Z drugiej strony można natknąć się na podrabiane produkty, które nie tylko podważają stosunek do prawdziwego producenta, ale mogą też pozostawiać niemiłe wrażenia.

Na co zwrócić uwagę i jak wyeliminować błędy przy wyborze, pomocne będą następujące kryteria wyboru:

 • Konieczne jest umieszczenie na etykiecie głównego znaku jakości „wyprodukowano zgodnie z GOST”. W przypadku znalezienia podróbki konsument powinien zgłosić incydent do Rospotrebnadzor w celu zidentyfikowania naruszenia i postawienia przedsiębiorstwa handlowego przed sądem.
 • Artykuł spożywczy powinien zawierać wyłącznie naturalne składniki: śmietanę, mleko, zakwas, czasem sól. Nie powinno być żadnych dodatków, takich jak olej palmowy, orzeszki ziemne, olej kokosowy lub substytut tłuszczu mlecznego.
 • Masło może mieć nazwy: „klasyczne”, „tradycyjne”, „chłopskie”, „amatorskie” i „kanapkowe”. Naturalna zawartość tłuszczu nie powinna być mniejsza niż 61,5 procent. Przepis może zawierać maślankę, czyli śmietanę beztłuszczową. Wchodzi w skład olejku „kanapkowego”, który przydaje się osobom na diecie. Ale pasta do smarowania czy margaryna nie są już prawdziwymi przedstawicielami produktów mleczarskich, nawet jeśli producent twierdzi inaczej.
 • Brykiet należy zawinąć w papier foliowy. Faktem jest, że zwykły pergamin nie chroni substancji tłuszczowej przed promieniowaniem ultrafioletowym i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Produkt szybko się psuje i traci swoje użyteczne właściwości. Ale folia składa się z gęstych warstw. Doskonale izoluje, chroni przed wpływem niekorzystnego środowiska oraz zatrzymuje wszystkie witaminy.
 • Kupując, należy zwrócić uwagę na datę produkcji i daty przydatności do spożycia. Standardowe zalecenia: 35 dni - w temperaturze + 1 - + 3 stopnie (w lodówce); 60 dni - w temperaturze -9 - -3 stopnie (w zamrażarce). Podczas przechowywania zaleca się monitorowanie wyglądu produktu. Jeśli na powierzchni utworzyła się żółta skorupa, nie oznacza to, że cała masa została uszkodzona. Wystarczy nożem odciąć część, która nie nadaje się już do jedzenia i wyrzucić.

Powyższe wskazówki są jedynie zaleceniami. Konsument sam decyduje, który produkt lepiej kupić, kierując się własnymi preferencjami.Głównym warunkiem jest to, aby żywność była naturalna i nie zawierała substancji wywołujących alergie.

Ile i gdzie kupić

Koszt produktu zależy od następujących kategorii:

 • Kraj i marka producenta;
 • Rodzaj;
 • Ciężary;
 • Formularze wydania;
 • Opakowanie;
 • Funkcjonalność.

Porównując zestawienie cen masła, prezentowane w sklepach internetowych, można wyciągnąć następujące wnioski:

 • Możesz kupić niedrogie jedzenie na pikniki o wadze 10 gramów od Rostagroexport w cenie 11 rubli. Liofilizowany produkt o wadze 100 g, zwany „Gala-Gala”, jest prezentowany na stronie za jedyne 61 rubli.
 • Na stronach można również znaleźć opcje budżetowe na masło. Na przykład Krestyanskoe, 72,5% tłuszczu pod nazwą „Prosto” jest sprzedawane za jedyne 90 rubli. Produkt wyprodukowany w 62% z tłuszczu od producenta Derevenskoe Podvorie, o wadze 180 g, można kupić w cenie 99 rubli.
 • Ghee firmy VASTECO o masie 200 gw szklanym słoju można kupić za jedyne 449 rubli.
 • Maksymalna cena została ustalona dla przedstawiciela marki U Palycha. Surowce spożywcze o masie 2160 g są sprzedawane po cenie 3208 rubli. Ta firma produkuje swój własny ekskluzywny asortyment. Na przykład oleje ze świeżą pietruszką i czosnkiem, z koperkiem i czosnkiem, z ziołami prowansalskimi, z wodorostami, z solą morską. Koszt wymienionych artykułów spożywczych wynosi od 2139 rubli.

Aby kupić wysokiej jakości, naturalną żywność, należy zapoznać się z jej oznakowaniem, składem, datą produkcji i datą przydatności do spożycia. Suplementy palmowe i ziołowe nie powinny być obecne. Tylko sprawdzone produkty dadzą Ci prawdziwą przyjemność z jedzenia i zapewnią zdrowie Twoim bliskim i bliskim.

Produkty na bazie kremu zwierzęcego możesz kupić w każdym sklepie spożywczym zlokalizowanym w pobliżu domu lub w hipermarketach. Ponadto popularne modele można zamówić online w następujących sklepach internetowych: Arla Natura, Valio, Brześć Litewski, VASTEGO, Dom we wsi, Iz Wołogda, Minskaya Marka, Prostokwaszino, Joy of Vkusa, Rogachev Dairy Plant, Thousand Lakes, Ekomilk i wielu inni.

Na stronach internetowych można zapoznać się z różnymi towarami, w tym z pierwszymi, które wypróbują nowe przedmioty. Ponadto witryny produktów zawierają recenzje pozostawione przez poprzednich kupujących. Ich opinia daje obiektywne wyobrażenie o cechach różnych marek kremów.

Ocena najlepszych producentów masła

Najlepsze masło produkowane jest przez następujących producentów:

 1. Ekomilk;
 2. Brześć Litowsk;
 3. Vkusnoteevo;
 4. Rogachev;
 5. Z Wołogdy;
 6. Na Palychu;
 7. Radość ze smaku;
 8. Marka Mińska;
 9. Izbenka;
 10. Yanta.

W opinii kupujących powyższe firmy produkują najsmaczniejsze i najzdrowsze produkty. Popularność modeli wynika z technologii produkcji, w której przestrzegane są wszelkie normy i tradycje. Produkty śmietankowe są wykonane zgodnie z GOST i mają dobre właściwości organoleptyczne. Wielu konsumentów zwraca uwagę, że produkty mają bogaty, kremowy smak, jak z „dzieciństwa”. Ale poniższe oceny pomogą Ci dowiedzieć się, którą firmę kupić olej.

Ocena wysokiej jakości masła klasycznego

Ekomilk

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie82,5%
Waga180 g
Materiał do pakowaniaZ papieru
NormyGOST R 52253-2004
Wartość energetyczna na 100 g748 kcal

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów rosyjskiej produkcji pochodzi od marki Ekomilk. Dzięki nowoczesnym technologiom masło powstaje z przyjaznego środowisku surowca - pasteryzowanej śmietanki wysokotłuszczowej. Zawiera wszystkie cenne energetycznie pierwiastki potrzebne do zachowania dobrego zdrowia. Próbka Ecomilk przeszła pomyślnie analizę organoleptyczną, co wskazuje na wysoką jakość produktu. Według Roskachestvo produkt jest zgodny z podanym na etykiecie ułamkiem masowym tłuszczu, nie zawiera białka niemlecznego i jest bezpieczny dla zdrowia. Substancja mleczna sprzedawana jest w niebieskim opakowaniu papierowym w postaci klasycznego prostokątnego brykietu o wadze 100 g, 180 g, 450 g. Produkt można kupić w cenie od 120 do 460 rubli.

Olej Ekomilk

Zalety:

 • Pyszne;
 • Kolor;
 • Przyjazny dla środowiska.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Brześć - Litowsk

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie82, 5%
SkładnikiKrem pasteryzowany
Wartość energetyczna na 100 g747,7 kcal
Materiał do pakowaniaPapier

Kraj pochodzenia: Republika Białorusi. Przedstawiciel najwyższej jakości, wykonany wyłącznie z naturalnych składników, bez użycia konserwantów. Konsystencja plastyczna twardnieje po zamrożeniu i nie traci użytecznych właściwości. Smak jest przeważnie słodko-kremowy, koloru żółtego. Produkt zapakowany jest w żółtawą papierową owijkę, co pozwala odróżnić go od reszty asortymentu na sklepowych półkach. Średni koszt 450 gramów sięga 420 rubli.

olej Brześć - Litowsk

Zalety:

 • Smak;
 • Zakres składników;
 • Przyjazny dla środowiska;
 • Dobre dla twojego zdrowia.

Niedogodności:

 • Opakowanie nie przylega ściśle do produktu;
 • Koszt.

Ocena jakości tradycyjnego masła

Vkusnoteevo

ParametrySpecyfikacje
Rodzaj surowcaKremowy
Otłuszczenie82.5%
TU / GOSTGOST 32261-2013

Kraj pochodzenia: Rosja. Wytwarzany z pasteryzowanej śmietany krowiego smakuje słodko i kremowo. Konsystencja surowców jest miękka, plastyczna: można go dodawać do gotowych dań, a także stosować jako bazę do kremów cukierniczych. Produkt spożywczy wykonany jest w postaci małego bochenka, co pozwala na wykorzystanie go do robienia kanapek. Przyjazny dla środowiska materiał opakowaniowy, który jest idealny dla kremowych przedstawicieli, przez długi czas zachowa wszystkie dobroczynne właściwości masła i jego oryginalny świeży wygląd. Produkt można kupić o wadze 200 i 400 g. Średni koszt: w zakresie od 195 do 335 rubli.

olej Vkusnoteevo

Zalety:

 • Pyszne;
 • Naturalny;
 • Rozpływa się w ustach;
 • Projekt opakowania.

Niedogodności:

 • Wielu kupujących zauważa, że ​​nie ma wyraźnego smaku i aromatu śmietany.

Mleczarnia Rogachev

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie82,5 %
WidokTradycyjny
Materiał do pakowaniaFolia
Wartość energetyczna na 100 g748 kcal

Kraj pochodzenia: Republika Białorusi. Tradycyjny przedstawiciel, który jest produkowany zgodnie z GOST: kremowy smak, żółty kolor i umiarkowana konsystencja. Produkt jest plastikowy, można go łatwo oddzielić nożem, bez obcych zapachów i zanieczyszczeń. Może być stosowany do chleba i ciastek, a także dodawany do płatków zbożowych. Surowiec pakowany jest w folię, co pozwala na jego przechowywanie do 60 dni. Średni koszt: 195 rubli.

masło Rogachev Milk Cannery

Zalety:

 • Bogaty smak;
 • Zakład Freeze jest utrzymywany przez długi czas;
 • Kolor;
 • Konsystencja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena jakości masła amatorskiego

Z Vologda Amateur Salty

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie80%
Normy GOST 32261-2013
Wartość energetyczna na 100 g 730 kcal
Materiał do pakowaniaPapier

Kraj pochodzenia: Rosja. Produkt zawiera witaminy z grup B i E, C, A, D, które są niezbędne do utrzymania zdrowego trybu życia. Ponadto zawarta w zestawie sól, naturalny konserwant, wzmacnia smak oliwy i wydłuża okres przydatności do spożycia. Dzięki dużej zawartości kremu zwierzęcego surowiec posiada gęstą konsystencję i szlachetny beżowy kolor. Koszt jednej paczki o wadze 180 g to 238 rubli.

olej z Vologda Amateur Salty

Zalety:

 • Smak;
 • Długi okres przydatności do spożycia w przypadku zamrożenia;
 • Konsystencja.

Niedogodności:

 • Cena £.

„Plus” w Palychu

ParametrySpecyfikacje
Zawartość tłuszczu72,5%
Zawartość kalorii2363 kJ / 564 kcal
OpakowanieEkologiczny materiał i karton

Kraj pochodzenia: Rosja. Oryginalny olej w nietypowym opakowaniu prezentowany jest w kilku smakach jednocześnie:

 • Z dodatkiem pietruszki i czosnku;
 • Z ziołami prowansalskimi;
 • Z solą morską;
 • Z wodorostami;
 • Z koperkiem i czosnkiem.

Produkty „U Palycha” są wytwarzane bez GMO i bez użycia konserwantów. Można z nich tworzyć oryginalne kanapki, dodawać do gotowanych ziemniaków i dodawać do różnych potraw.Artykuł spożywczy jest produkowany w formie batonika i pakowany w piękne kartonowe pudełko, które przedstawia tańczące krowy. Możesz kupić towary o wadze 1440 g w cenie 2139 rubli.

masło śliwkowe z pietruszką i czosnkiem "Plus" U Palych

Zalety:

 • Ekskluzywne menu;
 • Oryginalny;
 • Piękne opakowanie.

Niedogodności:

 • Koszt;
 • Dodatki osłabiają smak śmietanki.

Ocena jakości masła chłopskiego

Radość ze smaku

ParametrySpecyfikacje
Zawartość tłuszczu72,5%
wartość energetyczna662 kcal
zapakowaneW folii

Produkt pochodzenia rosyjskiego na bazie śmietanki pasteryzowanej o zawartości tłuszczu 72,5%. Olej przeszedł testy laboratoryjne. W rezultacie okazało się, że produkty regionu Wołgograd są wytwarzane z naturalnego kremu, bez dodatku antybiotyków i konserwantów. Substancja idealnie nadaje się do wyrobu wypieków oraz robienia kremów cukierniczych. Konsystencja jest jednorodna, kremowa. Średni koszt to 116 rubli.

chłopskie masło Radość smaku 72

Zalety:

 • Asortyment składników naturalnych;
 • Brak szkodliwych dodatków;
 • Bez konserwantów;
 • Smak.

Niedogodności:

 • Niezidentyfikowany.

Mińsk Mark

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie72,5%
Wartość energetyczna na 100 g660 kcal
ObwolutaFolia

Kraj pochodzenia: Republika Białorusi. Słodko-kremowy, nie słony produkt wykonany w 100% z naturalnych surowców mlecznych. Doskonały do ​​pieczenia, robienia kanapek, może być dodawany do płatków śniadaniowych. Nabiał pakowany jest w folię, co zapewnia właściwe przechowywanie: wszystkie składniki odżywcze i witaminy są zachowane. Średni koszt to 168 rubli.

olej Mińsk Mark 72

Zalety:

 • Naturalny;
 • Smak;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena jakości masła kanapkowego

Izbyonka

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie61,5%
Normy produkcyjneGOST R 52969-2008
Wartość energetyczna na 100 g566,3 kcal
Okres przydatności do spożycia25 dni

Kraj pochodzenia: Rosja. Wytwarzany produkt o niskiej kaloryczności, odpowiedni dla osób na diecie. Produkt korzystnie wpływa na układ krwionośny i pokarmowy. Substancja tłuszczowa może służyć do robienia kanapek, pieczenia, można ją też smażyć. Mrożenie do długotrwałego przechowywania. Substancja olejowa jest pakowana w papier foliowy, który zachowuje swoje korzystne właściwości. Średni koszt - 133 rubli.

kanapka z masłem chrząszczowym

Zalety:

 • Smak;
 • Kolor;
 • Aromat.

Niedogodności:

 • Po zamrożeniu produkt jest słabo krojony nożem i kruszy się.

Yanta

ParametrySpecyfikacje
Otłuszczenie61,5%
WidokNieposolony
Materiał do pakowaniaFolia

Idealnym niskokalorycznym produktem do utrzymania szczupłej sylwetki jest masło kanapkowe o niskiej zawartości tłuszczu mlecznego. O jej wyjątkowości świadczy wysoka wilgotność oraz suplementy diety niezbędne do utrzymania zdrowego trybu życia. Przedstawiciel firmy Yant posiada wysokie właściwości organoleptyczne: przyjemny smak, miękką konsystencję, kolor i wyśmienity aromat. Średnia cena - 130 rubli.

kanapka z masłem Yanta

Zalety:

 • Przyjazny dla środowiska;
 • Pożywny;
 • Płuco;
 • Konsystencja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Kupowanie produktów spożywczych to dość trudny i problematyczny biznes, pomimo obfitości towarów na sklepowych półkach. Przedstawiciele mleczarni muszą przejść testy laboratoryjne, posiadać etykietę Kontroli Państwowej i po prostu być lubiani przez konsumentów. Przed wyborem produktu należy zrozumieć, do jakich celów będzie używany olej. Ponadto nie zaszkodzi zapoznanie się z opinią kupujących, przeczytanie recenzji, a także dokładne przestudiowanie składu produktu przedstawionego na etykiecie. Tylko ostrożne i przemyślane podejście pozwoli Ci na zakup naprawdę wartościowego i pożywnego produktu.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z masła opisanego w rankingu lub smaczniejszych i zdrowszych opcji, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *