☎ Najlepsze telefony przewodowe do domu i biura na 2020 rok

0

Telefony przewodowe wydają się człowiekowi czymś odległym, ale nawet w 2020 roku są aktywnie używane przez przedstawicieli dużych biur i 30 milionów zwykłych obywateli. Takie urządzenia nie tylko są w stanie pracować bez światła, ale szansa na ich awarię jest niezwykle minimalna. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych telefonów przewodowych do domu i biura na 2020 rok.

Dlaczego potrzebujemy urządzeń stacjonarnych?

80% ludzi nie wyobraża sobie życia bez smartfona, ale są tacy, którzy nie mogą się obejść bez telefonu domowego. Często osoba korzystająca ze zwykłego urządzenia wygląda dziwnie w oczach rozmówcy, bo jaki jest sens za to płacić, skoro Internet był dostępny od dawna. Jednak nawet to ma zalety:

 • Dzięki niemu rodzic może sprawdzić, czy jego dziecko jest w domu;
 • Połączenia za granicą są tańsze;
 • Nieograniczone połączenia z innymi urządzeniami (istnieją ograniczenia taryfowe);
 • Często kupowany jako dodatkowa dekoracja;
 • Dobra alternatywa dla telefonów komórkowych.

Ponadto urządzenie nie potrzebuje internetu i działa nawet przy zgaszonym świetle (z wyjątkiem radiotelefonów). Dlatego w większości osad ludzie nie wyobrażają sobie życia bez tego aparatu. W końcu problemy z elektrycznością pojawiają się co miesiąc lub co tydzień, więc urządzenie stacjonarne służy jako zamiennik.

Ponadto dzwonienie w sylwestra przez telefon domowy jest znacznie łatwiejsze niż za pomocą sieci komórkowej. W końcu nie jest wrażliwy na zakłócenia radiowe i różne przeciążenia.

Eksperci uważają również, że komunikacja przewodowa będzie ważna przez kilka dziesięcioleci. Nie ma jeszcze lepszego zamiennika dla smartfonów. Oczywiście z biegiem czasu te urządzenia będą się poprawiać i ostatecznie różnice staną się widoczne. Pierwsza rzecz, która się zmieni, to sieć. Grube miedziane belki są dobre, ale są już reliktem ubiegłego wieku. Dlatego eksperci planują zastąpić je optycznymi liniami komunikacyjnymi. Kolejnym ważnym ulepszeniem będzie IP, które umożliwi zastosowanie nowej technologii VoIP. Zapewni użytkownikowi dźwięk HD bez zakłóceń.

Telefon stacjonarny wciąż znajduje swoją drogę do czasów współczesnych. Nawet po dziesięcioleciach człowiek będzie mógł obracać dysk, nostalgicznie za dawnymi czasami.

Jak wybrać odpowiedni typ?

W sumie istnieją dwie grupy, na które dzielą się nowoczesne telefony: urządzenia wykorzystujące słuchawkę przewodową oraz urządzenia do komunikacji radiowej.

Modele przewodowe

Istnieje również podział na urządzenia dyskowe i przyciski. Pierwsza opcja jest trudna do znalezienia, takie urządzenia zostały zachowane tylko w poprzedniej generacji. Te telefony nie mają rozbudowanej funkcjonalności. Jedyną ich przewagą w stosunku do swoich odpowiedników jest wysoka niezawodność, bo jak ją zdemontujesz to widać, że nie ma co się tam zepsuć. Utrzymuj dobrą wydajność, gdy zasilanie jest wyłączone. Takie urządzenia są kupowane dla osób starszych, które ze względu na swój wiek nie mogą przejść na nowy gadżet. Opcje dysku można znaleźć zarówno w sklepie, jak iw sklepie internetowym, w którym używane urządzenia są sprzedawane za 100-200 rubli.

Przycisk. Ten model jest również łatwy w użyciu i dobrze nadaje się dla osób z problemami ze wzrokiem.Niektóre modele mają szereg dodatkowych funkcji, takich jak: automatyczny dialer, automatyczna identyfikacja dzwoniącego (Caller ID), osoba samodzielnie dostosowuje dźwięk, wyłącza go lub instaluje automatyczną sekretarkę. Urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz. Dość często koszt takich telefonów nie przekracza 500-800 rubli.

Bezprzewodowe urządzenia

Ta opcja jest dużym konkurentem dla modeli przewodowych. Ponieważ nie mają wiązania w jednym miejscu, również dzięki nim można bezpiecznie gotować lub posprzątać w dużej odległości od stacji. Jakość komunikacji pozostaje na wysokim poziomie. Możliwe jest również użycie wielu probówek w oparciu o jeden instrument. Średni koszt to 1300-3500 rubli.

Głównym czynnikiem przy zakupie telefonów przewodowych jest koszt. I prawie dźwięk HD, którego nie ma w modelach radiowych. Jednak przewód utrudnia użytkownikowi rozmowę godzinami siedząc lub stojąc przed urządzeniem. Dlatego przed zakupem ważne jest, aby zastanowić się, kto kupuje i dla jakiego obszaru. Jeśli ktoś kupuje urządzenie na letnią rezydencję ze względu na brak tam komunikacji mobilnej lub dla osoby starszej, to nie ma sensu płacić za radiotelefony. Ponieważ prosta opcja pozostanie niezawodnym towarzyszem przez długi czas.

TOP 5 telefonów do domu

Philips M110B / 51

Ta opcja będzie dobrą ozdobą mieszkania lub letniego domku. Posiada 10 melodii do wyboru przez użytkownika. Wygodny i pouczający wyświetlacz LCD o przekątnej 2,75 cala. Dzięki zestawowi głośnomówiącemu osoba będzie mogła prowadzić dialog bez podnoszenia słuchawki.

Urządzenie posiada dwa tryby: tonowy i nocny, co pozwala ustawić dogodny czas połączenia. Więc nieoczekiwani subskrybenci nie będą mogli połączyć się w nocy.

Używane są dwie opcje klawiatury: układ rosyjski i angielski. Dodatkowo urządzenie posiada wygodną sygnalizację świetlną wybieranego numeru. W pamięci można zapisać do 25 numerów, co jest wystarczające do poprawnego działania. Jest też Caller ID, dzięki któremu osoba będzie mogła dowiedzieć się, jaki numer do niej dzwoni i nie wpaść w przynętę oszustów.

Dla wygody wbudowany zegar, który jest dobrze widoczny z 2-4 metrów i jest dobrym uzupełnieniem funkcjonalności. W razie potrzeby użytkownik może dostosować głośność i wyciszyć mikrofon. Zasilanie zapewniają trzy baterie LR 03 dostarczone w zestawie. Opcja zakwaterowania jest uniwersalna. Telefon dobrze prezentuje się zarówno na ścianie, jak i na stole. Waga słuchawki - 130 g.

Średni koszt to 500 rubli.

Philips M110B / 51

Zalety:

 • Dobry dźwięk;
 • Wyświetlacz informacyjny;
 • Funkcjonalny;
 • Stylowy wygląd;
 • Nagraj 25 kontaktów;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Alcatel T06

Typowy model, który dobrze sprawdza się w rzadkich przypadkach. W przeciwieństwie do poprzedniej opcji brakuje tutaj większości funkcji. Jednak dla osoby, która musi tylko zadzwonić, nie są one potrzebne. Brak wyświetlacza lub automatycznej sekretarki. W pamięci urządzenia nie można zapisać ważnych kontaktów. Musisz więc przykleić naklejki na ścianie.

Podczas rozmowy istnieje możliwość regulacji głośności, co pozwoli dobrze usłyszeć rozmówcę. Dźwięk jest dobry bez zakłóceń. Za pomocą specjalnego przycisku można włączać i wyłączać mikrofon, aby abonent nie słyszał zbędnych informacji, gdy osoby nie ma na miejscu. Urządzenie można przymocować do ściany lub umieścić w innym dogodnym miejscu.

Zaletą tej opcji jest automatyczne wprowadzanie numeru. Działa, jeśli dana osoba nie mogła się dodzwonić za pierwszym razem. Powierzchnia jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, nie ma śladów kurzu i brudu zarówno pierwszego dnia, jak i po roku. Wygodne użytkowanie zapewnia pokrętło tonowe.

Producent tego telefonu zrozumiał, że nieporęczne modele nadają się do biura i stworzył kompaktową wersję dla zwykłych ludzi. Czyli wymiary urządzenia wynoszą 198,3 × 54,3 × 50,3 mm, co pozwala na umieszczenie go w dowolnym rogu.

Średni koszt to 400 rubli.

Alcatel T06

Zalety:

 • Prostota;
 • Mało;
 • Wszystkie ważne opcje są dostępne;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Ograniczona funkcjonalność.

BBK BKT-74 RU

Ten telefon jest odpowiedni dla miłośników surowych, klasycznych wzorów. Urządzenie ozdobi Twój dom i stanie się nieodzownym atrybutem codziennego życia. Funkcjonalność urządzenia jest ograniczona, jednak czytelność komunikacji jest na przyzwoitym poziomie. Dlatego możesz dzwonić i nie myśleć o jakości.

Jeśli połączenie nie powiedzie się za pierwszym razem, urządzenie posiada wygodną funkcję: „ponowne wybieranie wybranego numeru”. Dzięki niej użytkownik przejdzie, oszczędzając swój czas. Dodatkowo za pomocą przycisku „Flash” w trakcie rozmowy można zawiesić abonenta na linii i nawiązać połączenie z inną osobą.

Mikrofon można wyciszyć (klawisz „MUTE”), istnieje również możliwość regulacji głośności rozmowy. Produkt dostarczany do wszystkich sklepów w dwóch kolorach: białym i czarnym. Dlatego w zależności od wystroju pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony telefon, dana osoba wybierze konkretny model. Istnieje tryb wybierania impulsowego i tonowego, co znacznie ułatwi obsługę urządzenia.

Jeżeli standardowe położenie na biurku użytkownika nie odpowiada użytkownikowi, to dzięki specjalnym otworom telefon można umieścić na ścianie. Wymiary urządzenia - 123x82x195 mm.

Średni koszt - 490 rubli.

BBK BKT-74 RU

Zalety:

 • Dźwięk;
 • Koszt;
 • Tryb z błyskiem;
 • Nie zajmuje dużo miejsca;
 • Dwa kolory.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ritmix RT-520

Standardowy telefon nadający się na prezent dla osób niedowidzących. W końcu dzięki dużym przyciskom nie będą już popełniać błędów podczas pisania. Urządzenie nie posiada wyświetlacza ani automatycznej sekretarki. W pamięci można zapisać tylko 3 kontakty, każdy będzie umieszczony pod określonym przyciskiem (odpowiednio M1, M2 i M3).

Nie ma przycisku wyciszania mikrofonu, o czym należy pamiętać przy zakupie telefonu. Regulacja głośności dzwonka znajduje się w słuchawce pod specjalną ikoną. Dużym plusem jest obecność sygnału ostrzegawczego, który pozwoli zidentyfikować połączenie nawet osobom z wadami słuchu.

Dla wygodnej obsługi istnieje możliwość ponownego wybierania numeru za pomocą specjalnego klucza. Produkt sprzedawany w dwóch odcieniach: czarnym i białym. Jeśli kupisz go jako prezent, lepiej kupić pierwszą opcję. W ten sposób pozostanie surowy projekt i wyraźna widoczność pomieszczeń. Ponadto urządzenie posiada wybieranie tonowe i impulsowe. Umiejscowienie telefonu jest uniwersalne, istnieją specjalne otwory do mocowania do ściany. Umożliwi to instalację sprzętu w minutę. Waga urządzenia to 360 gramów, waga tuby to 140 gramów.

Średni koszt to 790 rubli.

Ritmix RT-520

Zalety:

 • Czysty dźwięk;
 • Regulacja głośności dzwonka i słuchawki;
 • Uniwersalne umieszczenie;
 • Sygnalizacja świetlna;
 • Duże liczby;
 • Dostęp do szybkiego wybierania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Gigaset DA210

Prosty model, który zachwyci użytkownika zarówno designem, jak i dobrą funkcjonalnością. Niestety ze względu na brak wyświetlacza osoba nie będzie w stanie dowiedzieć się, z jakiego numeru dzwoni. Jeśli jednak nie zwrócisz uwagi na tę funkcję, urządzenie doskonale pokazuje się podczas pracy.

Możesz wprowadzić do pamięci telefonu nawet kilkanaście różnych numerów i dzwonić, naciskając tylko jeden przycisk. Ponadto dla wygody producent umożliwił samodzielne wybranie melodii połączenia przychodzącego. Dostępna jest funkcja ponownego wybierania i dzwonka. Podczas wybierania numerów można nacisnąć przycisk „Pauza”, co spowoduje automatyczne podmianę, która przyspieszy połączenia międzymiastowe.

Jest wbudowana regulacja głośności, dzięki której użytkownik ustawi wymagany poziom. Możliwe jest użycie przycisku „Flash” i wyłączenie mikrofonu w razie potrzeby. Produkt sprzedawany jest w dwóch standardowych kolorach w prawie wszystkich sklepach. Posiada pozytywną ocenę od kilkunastu użytkowników.

Mocowanie jest uniwersalne. Wymiary urządzenia to 62x206x45 i waży 205 gramów.

Sprzedawane po cenie 1000 rubli w wielu sklepach.

Gigaset DA210

Zalety:

 • Można zapamiętać do 10 kontaktów;
 • Projekt;
 • Producent wysokiej jakości;
 • Brak zasilania sieciowego;
 • Niezły mikrofon.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Powyżej rozważono 5 popularnych modeli mieszkania lub domku letniskowego.Za pomocą którego osoba wymieni przestarzałe urządzenie o słabej jakości dźwięku na urządzenie idealne.

TOP-5 telefonów przewodowych do biura

Ritmix RT-470

Lekki model odpowiedni do małego biura. Funkcjonalność urządzenia jest dobra, co pozwoli nie tylko na wykonywanie połączeń, ale także zrozumienie, kto dzwoni. W tym celu używany jest specjalny tryb „ID dzwoniącego”. Telefon ma mały, ale pouczający wyświetlacz. Istnieje możliwość prowadzenia rozmowy przez zestaw głośnomówiący.

Dla wygody użytkownik może ustawić alarm, zegar i kalendarz. Pamięć telefonu przechowuje do 18 numerów, z których 8 obsługuje szybkie wybieranie. Aby nie pomylić się podczas rozmowy, producent dodał możliwość wyboru melodii. Ułatwi to obsługę. Istnieje tryb ponownego wybierania i wybierania tonowego.

Telefon może przechowywać do 50 połączeń przychodzących, po czym numery są automatycznie usuwane z bazy. Dużą zaletą jest wybieranie numeru bez podnoszenia słuchawki, dzięki czemu połączenie wykonasz dwa razy szybciej. W razie potrzeby użytkownik może zawiesić połączenie lub wyciszyć mikrofon.

Dostępne tylko w kolorze czarnym.

Średni koszt to 970 rubli.

Ritmix RT-470

Zalety:

 • Wybrana melodia;
 • Pamięć;
 • Funkcjonalność;
 • Instalacja organizatora;
 • Wyświetlacz informacyjny.

Niedogodności:

 • Nie ma podświetlenia;
 • Słabe przełączanie „tonu pulsu”;

BBK BKT-259 RU

Stylowa opcja z bardziej pouczającym wyświetlaczem, która świetnie będzie wyglądać w biurze dyrektora generalnego. Oprócz standardowych ustawień budzika, zegara i kalendarza użytkownik może wykonywać proste obliczenia za pomocą wbudowanego kalkulatora.

Pamięć telefonu pozwoli na zapamiętanie do 20 kontaktów oraz wykonywanie szybkich połączeń za pomocą specjalnych klawiszy (od M1 do M10). Istnieje automatyczny identyfikator dzwoniącego i przycisk do włączania lub wyłączania mikrofonu. Przydatna jest funkcja „Babe call”, która po podniesieniu słuchawki umożliwia automatyczne wykonanie połączenia z wybranym numerem.

Wyświetlacz posiada 8-stopniową regulację kontrastu. Melodie dzwonka - 16. Istnieje tryb „Nie przeszkadzać”. Podczas burzy istnieje ochrona linii.

Średni koszt to 1120 rubli.

BBK BKT-259 RU

Zalety:

 • Funkcjonalny;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Koszt;
 • Dodatkowe funkcje;
 • Bezpieczeństwo.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

LG GS-472H

Popularne urządzenie, które znalazło zastosowanie w wielu biurach. Jest wyświetlacz i zestaw głośnomówiący, co ułatwia pracę. Pamięć urządzenia jest zaprojektowana na 18 kontaktów, obsługiwane jest szybkie wybieranie 9 numerów. Lokalizacja jest uniwersalna.

Podczas rozmowy z abonentem istnieje wygodna regulacja głośności i utrzymywanie linii. Istnieje tryb ponownego wybierania i ton.

Średni koszt - 2500 rubli.

LG GS-472H

Zalety:

 • Wartość pieniądza;
 • Do biura;
 • Dźwięk;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Panasonic KX-TS2388

Ładny model z wieloma funkcjami. Jest wygodny wyświetlacz, na którym można umieścić zegar i kalendarz. Pamięć urządzenia jest zaprojektowana na 50 kontaktów. Dostępnych jest 20 przycisków do szybkiego wybierania.

Automatyczne ID dzwoniącego i ID dzwoniącego nie pozostawi żadnego numeru niezdefiniowanego. Jest też dedykowane gniazdo słuchawkowe.

Średni koszt to 2270 rubli.

Panasonic KX-TS2388

Zalety:

 • ID dzwoniącego i ID dzwoniącego;
 • Trzy regulatory głośności;
 • Jest melodia zawieszenia połączenia;
 • Pokaz;
 • Przejrzyste menu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Gigaset DA710

Popularny model niemieckiego producenta, w którym osoba zapisuje w bazie danych do 100 kontaktów. Istnieje wygodne przekazywanie połączeń i identyfikacja numeru dzwoniącego. Do pracy biurowej istnieje możliwość podłączenia sprzętu poprzez gniazda słuchawkowe, co znacznie uprości komunikację z klientem. Średni koszt - 2384 rubli.

Gigaset DA710

Zalety:

 • Ergonomia;
 • Funkcjonalny;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dźwięk;
 • Szybka praca;
 • Blokada przycisków.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Urządzenia przewodowe będą poszukiwane jeszcze przez kilka dekad. Ponadto większość modeli zostanie ulepszona, dodając nowe funkcje, przyciski dotykowe itp.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z telefonów stacjonarnych opisanych w rankingu lub ciekawszego modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *