👌 Najlepsze przesuwne karnisze elektryczne (automatyczne) do zasłon na 2020 rok

0

Karnisze elektryczne ułatwiają sterowanie i regulację oświetlenia w pomieszczeniu. Nie musisz wstawać z wygodnego łóżka, aby podnieść lub opuścić zasłony. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk na panelu sterowania. Ponadto proces przebiega automatycznie. Tkanina nigdy się nie brudzi i nie zejdzie, ponieważ nie trzeba jej dotykać. Aby wybrać niezawodny i trwały mechanizm, zwraca się uwagę na niektóre cechy.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych przesuwnych karniszy elektrycznych na rok 2020.

Łatwa obsługa i bezpieczeństwo

Głównym elementem urządzenia jest zintegrowany silnik elektryczny. Znajduje się w profilu stalowym lub aluminiowym. Do ruchu na boki używany jest kabel z wózkiem, który jest sterowany silnikiem elektrycznym. Mocowanie kurtyny jest standardem, co pozwala na montaż prawie każdej kurtyny.

Urządzenie jest montowane na suficie, co ułatwia instalację, z którą poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik. W gzymsie jest wtyczka. Główną funkcją elementu jest zapobieganie ślizganiu się materiału. Ruch płótna sterowany jest pilotem (smartfon) lub ręcznie (stacjonarny przycisk na panelu).

Zalety projektu to:

 • Proste sterowanie, wystarczy nacisnąć jeden przycisk;
 • Cicha praca i dobra prędkość, większość modeli całkowicie zamyka okno w ciągu sekundy;
 • Bezpieczeństwo: wszystkie części silnika elektrycznego są niezawodnie chronione przed wpływami zewnętrznymi, dzięki czemu urządzenie można zainstalować nawet w łazienkach, nie dojdzie do zwarcia;
 • Nowoczesne modele ze średniej półki cenowej wyróżniają się trwałością i praktycznością. Po zainstalowaniu gzymsu elektrycznego osoba nie będzie musiała go zmieniać przez ponad 10 lat;
 • Uniwersalny uchwyt pozwala na umieszczenie płótna w dowolnym kolorze i długości;
 • Zewnętrzna wersja urządzenia jest połączona z ogólnym wnętrzem pomieszczenia;
 • Mały rozmiar sprawi, że gzyms będzie prawie niewidoczny dla innych;
 • Większość modeli obsługuje system „Smart Home”, który umożliwia sterowanie oświetleniem z poziomu smartfona lub laptopa.

Kompaktowość elektrycznych okapów pozwala na umieszczenie ich nawet w trudno dostępnych miejscach, w których standardowe opcje mogą nie pasować. W tym samym czasie ruch zasłon odbywa się szybko, płynnie i bez punktacji. Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja jest poszukiwana nie tylko do instalacji w domu, ale także w dużych przedsiębiorstwach, w których stosowane są wysokie sufity.

Odmiany i opis okapów elektrycznych

Wszystkie takie projekty są podzielone na 5 popularnych typów:

 • Przesuwne, cechą urządzenia jest to, że wózek porusza się wewnątrz profilu;
 • Podnoszenie płótna podnosi się lub opuszcza;
 • System Hercules jest w stanie wytrzymać duże obciążenia i nie pęka;
 • DecoSmart wyróżnia się możliwością sterowania za pomocą urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony;
 • System „Ogród zimowy” przeznaczony jest do montażu na werandzie lub w odpowiednim miejscu.

Modele przesuwne

Popularna odmiana, która przesuwa zasłony na boki. Umożliwia to specjalny kabel w metalowym profilu. Wszystkie ruchy są wykonywane przez wózek napędzany silnikiem elektrycznym. Gzyms sprzedawany jest w dwóch wersjach: prostej i łukowej. Umożliwia to montaż konstrukcji w dowolnym miejscu, co czyni ją wszechstronną zarówno dla domu, jak i instytucji użyteczności publicznej.

W sklepie są urządzenia, które działają z japońskimi zasłonami. Różnica w modelu polega na tym, że karetka przesuwa się nie do środka, ale do przeciwnej krawędzi. Istnieją również opcje z wieloma napędami, ale rzadko są używane w domu.

Produkty do podnoszenia

W tym przypadku ruch odbywa się w górę iw dół. Konstrukcja nadaje się do sterowania zasłonami angielskimi lub francuskimi. Klocki do podnoszenia służą do poruszania się. Liczba i długość bloków dobierana jest na podstawie rodzaju użytego ostrza i wagi. Tego typu gzyms elektryczny nadaje się do montażu w biurze.

Urządzenie jest również często używane w domu, ponieważ profil sprzedawany jest w kilku kolorach, co umożliwia dopasowanie go do różnych projektów pomieszczeń. Ponadto ze względu na różnorodność kształtów gzyms można łatwo zainstalować nawet na panoramicznym oknie lub na strychu. Dlatego znalezienie odpowiedniej opcji nie jest trudne.

Ten system ma trzy smaki:

 • Winda-Electro. Podobną konstrukcję stosuje się do montażu na dużej wysokości, ponieważ konstrukcję można obniżyć o 1 metr od poziomu podłogi. Jednocześnie produkt wytrzymuje obciążenie do 80 kg, co jest dobrym wynikiem.
 • Antey-Electro. Osobliwością tej opcji jest to, że można jej używać w połączeniu z systemem Smart Home. Jednak karnisze elektryczne nie są przeznaczone do ciężkiego płótna, tylko do zasłon do 3,5 kg.
 • System Atlant-Electro został specjalnie zaprojektowany do materiałów o wadze do 20 kg. To sprawia, że ​​jest to odpowiednie rozwiązanie do rolet austriackich i rzymskich. Nadaje się do instalacji w biurze lub dużym domu.

System „Hercules”

System jest wysoce wyspecjalizowany i nie jest używany we wszystkich modelach. Głównym przeznaczeniem urządzeń jest podnoszenie dużych zasłon, których masa może dochodzić do 200 kg, a długość sięga 35 metrów. Profil wykonany jest z wytrzymałego metalu, ruch odbywa się dzięki ślizgaczom rolkowym. Konstrukcja nie jest przeznaczona do użytku domowego, ale świetnie nadaje się do przesuwania zasłon teatralnych.

Decosmart

Ta opcja jest pożądana wśród osób tworzących system Smart Home. Zarządzanie odbywa się za pomocą smartfona lub laptopa. Projekt jest sprzedawany w kilku formach. Dzięki temu produkty mogą być zakrzywione, proste, przesuwane itp. Osobliwością tej opcji jest to, że jest ona całkowicie uniwersalna i odpowiednia dla każdego domu lub instytucji publicznej.

Aby sterować, należy pobrać odpowiedni program na oficjalnej stronie producenta. Obsługiwany jest nie tylko Android, ale także iOS.

Ogród zimowy

Jeśli dana osoba planuje uczynić werandę nowoczesną, taki projekt pomoże spełnić marzenie. Proste sterowanie ochroni Cię przed silnym wiatrem, zimnem, deszczem i gorącym słońcem. Produkt jest w stanie odtworzyć dokładnie każdy skomplikowany kształt, co daje możliwość zamontowania go na każdym budynku. Gwarantuje to przyjemny mikroklimat przez cały czas. Maksymalna długość okapu to 12 metrów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

O trwałości i niezawodności urządzenia decyduje nie tylko prawidłowe działanie, ale pewne parametry techniczne. Ponadto należy je wziąć pod uwagę, aby projekt dobrze wyglądał w pomieszczeniach. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na takie kryteria, jak:

 • Wymiary otworu okiennego. Pomoże to uniknąć sytuacji, w których elektryczny system okapów nie jest odpowiedni;
 • Jakie zasłony są używane, waga i wymiary;
 • Ogólny projekt pomieszczenia;
 • Metoda kontroli.

Szczególną uwagę zwraca się na ostatni punkt, ponieważ od tego zależy łatwość obsługi całego systemu. Obecnie zasłony są sprzedawane z jednym z trzech rodzajów sterowania:

 • Standardowy przełącznik jest montowany na ścianie. Jest na nim kilka guzików, dzięki którym zasłony się przesuwają.
 • Panel zdalnego sterowania. Małe urządzenie można postawić na stoliku nocnym lub przymocować do dowolnej części ściany. Zasięg działania jest duży, co pozwala sterować kurtyną z dowolnego miejsca.
 • Do sterowania można również użyć smartfona lub tabletu. Jednak są one odpowiednie tylko wtedy, gdy osoba instaluje system ”Inteligentny dom”. Gadżety ułatwiają otwieranie i zamykanie zasłon, dodatkowo można je ustawić tak, aby działały automatycznie o ustalonych godzinach.

Według kupujących dwie metody kontroli są uważane za jedną z najlepszych opcji. Znajduje się to w drogich gzymsach elektrycznych. Tak więc osoba będzie mogła zdalnie sterować oświetleniem, a jeśli zgubisz pilota, to włącznik na ścianie. Ponadto niektórzy producenci pozwalają na ręczne przesuwanie ostrza, co jest szczególnie przydatne, gdy prąd jest wyłączony.

Ocena najlepszych modeli segmentu budżetowego

Inteligentna kurtyna Xiaomi Aqara

Urządzenie może otwierać plandekę zarówno do środka jak i na drugą stronę. Wszystko zależy od lokalizacji silnika. Montuje się do sufitu lub ściany, więc nie będzie żadnych trudności z instalacją. Projekt doskonale uzupełni system „Smart Home”. Użytkownik będzie mógł sterować gzymsem w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto osoba samodzielnie ustawia godziny otwarcia lub zamknięcia zasłon, co również jest bardzo wygodne.

Średni koszt: od 14000 rubli.

Inteligentna kurtyna Xiaomi Aqara

Zalety:

 • Niezawodny profil;
 • Łatwa instalacja;
 • Możliwość zdalnego sterowania;
 • Piękne wykonanie;
 • Otwiera się do środka lub na drugą stronę.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Gzyms escar z napędem elektrycznym

Dobre urządzenie o długości roboczej od 2 do 8 metrów, które nadaje się do użytku w prawie każdym domu. Regulowany profil upraszcza również obsługę i instalację. Gzyms wytrzymuje obciążenie do 50 kg, co umożliwia zawieszenie dowolnego płótna. Istnieją dwa rodzaje montażu - do sufitu i do ściany.

Nawet przy wyłączonym świetle łatwo jest kontrolować konstrukcję, ponieważ obsługiwany jest tutaj tryb ręczny. Jeśli przy kurtynie pojawi się przeszkoda, wbudowany element ochronny natychmiast zablokuje ruch zasłon.

Średnia cena: od 13410 rubli.

Gzyms escar z napędem elektrycznym

Zalety:

 • Cicha praca;
 • Istnieje pilot, który działa z dowolnego miejsca w domu;
 • Uniwersalne umieszczenie;
 • Instalacja zajmuje minimum czasu;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SYNIOT CURTAIN DJ0382-XM

Tani model, który jest sprzedawany w sklepach w cenie 10000 rubli. Dlatego każdy może zainstalować elektryczny karnisz do zasłon. Sterowanie odbywa się za pomocą smartfona, co jest wygodne przy tworzeniu „inteligentnego domu”.

Istnieją trzy możliwości przesuwania zasłon: do środka, do prawej krawędzi, do lewej. Aby urządzenie działało prawidłowo, należy pamiętać o obciążeniach, tutaj wartość graniczna wynosi 50 kg. W przypadku przeszkody silnik wyłącza się automatycznie. Działa cicho (poniżej 25 dB), ruch płótna nikogo nie obudzi. Istnieje kontrola timera.

Średni koszt wynosi od 10000 rubli.

SYNIOT CURTAIN DJ0382-XM

Zalety:

 • Funkcja timera;
 • Awaryjny postój;
 • Płynny start;
 • Cicha praca;
 • Z jednego nadajnika można sterować wieloma siłownikami;
 • Piękny wygląd;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli ze średniego segmentu cenowego

SILNIK POWIETRZNY 7000

Wysokiej jakości karnisz napędzany elektrycznie, który charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i płynną pracą. Wykonane z wytrzymałego materiału, który wytrzymuje duże obciążenia i nie pęka. Do zasilania przystosowana jest standardowa sieć elektryczna 220 V. Na życzenie można zamówić produkt z łukiem, co jest wygodnym rozwiązaniem. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu elektrycznego.

Średni koszt: od 23000 rubli.

SILNIK POWIETRZNY 7000

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Długa gwarancja;
 • Trwałość;
 • Siła;
 • Łatwa instalacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

NOVO N18-4A5-2

Szybkie urządzenie, które zasłoni zasłony w kilka sekund. Wytrzymuje obciążenia do 80 kg, co pozwala na użycie dowolnego materiału. Korpus wykonany jest z wytrzymałego metalu. Poziom hałasu jest minimalny. Maksymalna długość okapu to 2 metry, co będzie pasować do większości domów. Aby zapobiec zepsuciu się produktu, istnieje funkcja awaryjnego wyłączania, która działa automatycznie. Możliwe jest również ustawienie pozycji pośredniej.

Średnia cena: od 20000 rubli.

NOVO N18-4A5-2

Zalety:

 • Niezawodny profil;
 • Wydajność;
 • Wytrzymuje obciążenia do 80 kg;
 • Niski poziom hałasu;
 • Automatyczne ustawianie krańcówek;
 • Zatrzymaj się przy uderzeniu w przeszkodę.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

A-OK AM75-1,5 / 100-EM-P

Wysokiej jakości gzyms popularnej firmy, który ozdobi każde pomieszczenie. Proste sterowanie pozwala nawet dzieciom kontrolować poziom oświetlenia. Istnieją takie tryby:

 • Ulubiona pozycja;
 • Płynny start;
 • Sterowanie ręczne.

Głównym celem tych opcji jest uproszczenie użytkowania. Silnik nie wydaje dźwięku podczas pracy, więc nikogo nie obudzi. Zasilany przez sieć domową. Dopuszczalna waga kurtyny - 60 kg. Istnieje również wbudowany zasilacz niewymagający atestu przeciwpożarowego.

Średni koszt to 20040 rubli.

A-OK AM75-1,5 / 100-EM-P

Zalety:

 • Kontrola;
 • Załaduj do 60 kg;
 • Przystępna cena;
 • Niezawodność;
 • Przydatne funkcje.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SOMFY IRISMO 35

Niezawodny model, sterowany za pomocą „styków bezpotencjałowych” lub pilota radiowego, wszystko zależy od preferencji użytkownika. Kiedy zasłony się poruszają, dźwięk silnika jest prawie niesłyszalny. Profil wykonany jest z wytrzymałego materiału, który nie pęka i zachowuje atrakcyjny wygląd przez długi czas. Silnik elektryczny zasilany jest z sieci.

Średnia cena: od 28000 rubli.

SOMFY IRISMO 35

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Instalacja nie zajmuje dużo czasu;
 • Wydajność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Movelite 35 DCT

Przystępny cenowo model znanej marki, który będzie pasował do każdego pomieszczenia. Wytrzymuje kurtyny o wadze do 35 kg, posiada sterowanie ręczne, pozycję pośrednią oraz funkcję Touch Motion. Wszystkie te opcje gwarantują płynną pracę przez cały okres eksploatacji.

Sprzedawane po cenie: od 24000 rubli.

Movelite 35 DCT

Zalety:

 • Dwa rodzaje kształtów;
 • Połączenie z systemem „Smart Home”;
 • Proste sterowanie;
 • Długa żywotność;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli premium

Raex MD950

Drogi model, nowoczesny styl i niezawodny w działaniu. Wysokiej jakości montaż gwarantuje wieloletnią pracę w każdych warunkach. Możesz użyć pilota do sterowania oświetleniem. Odbiornik radiowy reaguje w ciągu sekundy, po czym zasłony są zamykane / otwierane.

Średni koszt: od 33000 rubli.

Raex MD950

Zalety:

 • Prosta instalacja;
 • Działa zarówno z pilota, jak i ze smartfona;
 • Cichy silnik elektryczny;
 • Wydajność;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

MOTTURA Power 571-572

Solidna konstrukcja wytrzymująca duże obciążenia. Po zamontowaniu produkt nie tylko nada estetyczny wygląd, ale także ułatwi obsługę zasłon. W zestawie znajduje się wysokiej jakości pilot, który działa na odległość do 50 metrów. Zasilanie jest dostarczane z sieci. Maksymalna waga kurtyny do 35 kg. Ciche wykonywanie operacji pozwoli w każdej chwili zamknąć lub otworzyć płótno bez obawy, że ktoś się obudzi.

Średni koszt to 44500 rubli.

MOTTURA Power 571-572

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Długa gwarancja;
 • Wysokiej jakości pilot;
 • Instalacja zajmuje minimum czasu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Dekoracyjny gzyms elektryczny

Droga konstrukcja niemieckiego producenta, która wyróżnia się wszechstronnym designem i wytrzymałością. Dobry montaż gwarantuje wieloletnie działanie przez cały okres eksploatacji.

Montaż odbywa się do sufitu lub ściany, dzięki czemu użytkownik może samodzielnie wybrać rodzaj zainteresowania. Wytrzymuje zasłony o wadze do 70 kg, a produkt nie stłucze się nawet w łazience. Dodatkowym atutem gzymsu jest wygięcie w łuk i wykusz.

Sprzedawane po cenie 50000 rubli.

Dekoracyjny gzyms elektryczny [

Zalety:

 • Cicha praca;
 • Niezawodność;
 • Wydajność;
 • Trwałość;
 • Solidna konstrukcja;
 • Waga kurtyny do 70 kg;
 • Sterowanie za pomocą smartfona lub pilota;
 • Montaż pod kątem 30 stopni;
 • Zakręty.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Gzyms elektryczny to niesamowity wynalazek, który ułatwia codzienne czynności i nadaje pomieszczeniu nowoczesny wygląd. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię