Najlepsze zautomatyzowane kosiarki do trawy na rok 2020

0

Każdy właściciel wiejskiego domu stara się zwrócić uwagę na trawnik. Niektórzy robią to codziennie, inni raz w tygodniu. Proces cięcia zajmuje dużo czasu, ponieważ osoba musi przygotować narzędzie, a następnie chodzić po terenie przez godzinę, a czasem dłużej. Jeszcze mniej szczęścia mają właściciele dużego terytorium. Dlatego niektórzy producenci zdecydowali się zautomatyzować ten proces, tworząc złożone urządzenie techniczne, które nie wymaga długich przewodów i benzyny.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych robotów koszących na rok 2020.

Działanie i przeznaczenie urządzenia

Konstrukcja zewnętrzna tego urządzenia jest praktycznie taka sama, jak w przypadku standardowych wersji ręcznych. Brakuje jednak jednego elementu - klamki. W przeciwnym razie jest to ta sama plastikowa obudowa ze specjalnym kształtem, kółkami i elementem tnącym, który jest zainstalowany na dole.

Pomimo tej prostoty wewnętrzna struktura mechanizmu jest dość złożona. Do sterowania robotem potrzebny jest mikrokomputer, a także kilkadziesiąt czujników, które wskażą ścieżkę i stan trawy. System automatycznie wykrywa również tryb pracy i zatrzymuje się, jeśli przed nami znajduje się niezidentyfikowany obiekt lub zwierzę. Dzięki temu urządzenie jest w pełni bezpieczne, co czyni go faktycznym zakupem dla rodziny z dziećmi.

Korpus jest wykonany tak ciasno, jak to możliwe i ze specjalnych materiałów. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko przedostania się wody lub uszkodzenia w wyniku przypadkowego obciążenia mechanicznego. W zależności od wyposażenia mogą być trzy lub cztery plastikowe koła. Na przykład modele są popularne, w których są dwa kierownice i jedna kierownica. Ale są też opcje przeciwne, gdzie liczba elementów przednich wzrasta do 4. Na korpusie znajduje się mały uchwyt, który jest ponownie przeznaczony do transportu robota.

Noże są dwojakiego rodzaju:

 • Cały;
 • Z wymiennym elementem tnącym.

W wersji standardowej występuje jeden lub dwa takie elementy, ale zdarzają się wyjątki np. W modelach przeznaczonych do szybkiego koszenia trawników do 100 metrów i więcej. W takich rozwiązaniach instaluje się 3 lub czasami 5 noży. Regulacja skosu odbywa się centralnie; w tym celu stosuje się specjalny uchwyt, który podczas ruchu zmienia zwis noża.

Centrala znajduje się w dwóch wersjach: przedniej i tylnej. To, gdzie zostanie zlokalizowany, zależy od decyzji producenta. Dla większego bezpieczeństwa u góry znajduje się osłona ochronna, która zapobiega przedostawaniu się wody lub zanieczyszczeń. Panel może składać się z przycisków lub mieć specjalny wyświetlacz. Ta ostatnia jest najkorzystniejsza, ponieważ pozwala wielokrotnie szybciej wprowadzać ustawienia.

Do wprawiania robota w ruch służą silniki elektryczne. Ich wymiary są niewielkie, można je również szczotkować i bezszczotkowe. W niektórych przypadkach zainstalowanych jest do 4 takich silników. Jednak taka konstrukcja jest typowa dla układów napędowych na wszystkie koła, które działają w trudnych obszarach o nierównym terenie.Obrót lub obrót urządzenia następuje z powodu zatrzymania jednego obracającego się elementu.

Która bateria jest zainstalowana i jak ją naładować?

Urządzenie zasilane jest akumulatorami. Istnieją 4 popularne typy baterii:

 • Kwas ołowiowy;
 • Li-Pol;
 • Li-Ion;
 • Ni-MH.

Każda z tych opcji ma wiele zalet i wad. Jednak większość z nich działa równie dobrze. Modele z akumulatorami litowo-jonowymi są bardziej popularne, ponieważ są małe i mogą pracować bez zasilania przez długi czas. Jeśli cykl ładowania dobiegnie końca lub akumulator przejdzie w stan samorozładowania, wymiana przestarzałego elementu na nowy nie będzie trudna. To wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Urządzenie jest ładowane bez bezpośredniego udziału użytkownika. Wystarczy, że umieścisz robota na stacji dokującej. W niektórych modelach urządzenie automatycznie odnajduje bazę. Gdy tylko poziom naładowania akumulatora spadnie do wartości minimalnej, czujnik sygnalizuje, że czas udać się na stację. To ładowarka i długi przewód, po którym przesuwa się urządzenie w przypadku spadku napięcia. Produkt porusza się, aż dotrze do stacji, gdzie jest w pełni naładowany.

Podstawy zewnętrzne mają osłonę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci. Ponadto istnieją modele zasilane światłem słonecznym, ale ich koszt jest zbyt wysoki.

Czujniki

Urządzenia te zapewniają szybką i dokładną nawigację. Są instalowane wewnątrz obudowy. Ilość takich elementów zależy od możliwości urządzenia. Dzięki nim robot nie opiera się o drzewo ani płot, nie wpada do rzeki ani do dziury. Za te działania odpowiadają dwa urządzenia: czujnik dotyku i czujnik kolizji. Gdy tylko urządzenie „wyczuje” zagrożenie, zawraca i jedzie w przeciwnym kierunku.

Gdy tylko robot uderzy w przeszkodę, noże są automatycznie wyłączane. Zapobiega to deformacji. Dodatkowo dzięki temu czujnikowi dzieci mogą bezpiecznie przebywać na trawniku, ponieważ urządzenie nie zrobi im krzywdy.

Aby wykonać hamowanie awaryjne, użyj czerwonych przycisków znajdujących się na zewnątrz urządzenia. Wyłączenie awaryjne jest również wyzwalane, gdy osoba podnosi urządzenie za specjalny uchwyt. Zewnętrzna obudowa robotów posiada osłonę na elementy tnące, która zapewnia wysoką ochronę w przypadku, gdy ktoś chce sprawdzić stan ostrzy.

Ogrodzenie to mała wnęka ze specjalnymi zderzakami, wewnątrz której obracają się ostre elementy. Ale także niektórzy producenci produkują część ochronną w kształcie grzebienia.

Czujniki pochylenia i podnoszenia pomagają urządzeniu pracować w trudnym terenie i nie przewracać się podczas ostrego zjazdu. Ponieważ wyzwalane jest lekkie hamowanie, które zapobiega szybkiemu ruchowi.

Jeśli dana osoba kupuje drogą kosiarkę, zawsze jest dostępny kod PIN i ochrona alarmowa. Ta decyzja uniemożliwia kradzież takiego sprzętu. Dlatego produkt zawsze będzie chroniony przed ingerencją osób trzecich. Niektórzy idą dalej i instalują tracker GPS, który powiadamia właściciela o lokalizacji urządzenia, jeśli zostanie zgubione.

Koszenie mokrej trawy jest trudne nie tylko za pomocą kosiarek ręcznych, ale także elektrycznych. Ponieważ po opadach staje się bardziej śliski. Dlatego prawie wszystkie roboty są wyposażone w czujnik deszczu. Jeżeli ostatnio padał deszcz urządzenie informuje o tym mikrokomputer i udaje się do bazy.

Liczba trybów pracy

Najczęściej kosiarka porusza się chaotycznie, więc nie będzie można przewidzieć ruchu. Decyzja ta nie jest przypadkowa, bo dzięki niej robot zajmuje wielokrotnie więcej miejsca, nie pozostawiając przy tym żadnych wysp. Już po kilku cyklach pracy cała trawa zostanie skoszona, trawnik za urządzeniem będzie piękny i zadbany.

Jednak w niektórych modelach istnieje tryb, który powoduje, że technika przesuwa się po spirali lub wzdłuż krawędzi witryny. Nowoczesne opcje są w stanie samodzielnie analizować witrynę i tworzyć niezbędny tryb, aby strefy były koszone sekwencyjnie.

W przeciwieństwie do modeli ręcznych roboty nie posiadają zbiornika koszącego. Nie jest jednak rozrzucona po całej działce, tylko starannie rozłożona na trawniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje organiczne nawożenie gleby, co ma pozytywny wpływ.

Możliwość samodzielnego zarządzania

Niektóre kosiarki zautomatyzowane są wyposażone w sterowanie ręczne i zegar. W tym drugim przypadku osoba samodzielnie ustawia program, kiedy io której godzinie robot ma opuścić bazę i skosić trawę. Do sterowania ręcznego używana jest specjalna aplikacja dostępna na Androida i iOS. Najważniejsze, że urządzenie ma Bluetooth. Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko monitorowanie pracy, ale także sterowanie sprzętem na znaczną odległość.

Ponadto niektórzy programiści instalują specjalne oprogramowanie, które informuje właściciela o lokalizacji robota za pomocą powiadomień. Również dzięki temu użytkownik ma możliwość zmiany ustawień kosiarki bez bezpośredniej ingerencji. Na przykład ruch, poziom skoszonej trawy itp. Nie ma konieczności wychodzenia z domu, wszystkie operacje odbywają się w znacznej odległości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Aby robot służył przez długi czas i niezawodnie, należy przede wszystkim wiedzieć, na jakie kryteria należy zwrócić uwagę.

 • Obszar obrabianej powierzchni;
 • Moc urządzenia, istnieją trzy opcje: dla małych, średnich i dużych fryzur;
 • Pojemność baterii;
 • Prędkość ruchu;
 • Wymiary i liczba elementów tnących;
 • Cechy obszaru;
 • Obecność funkcji pomocniczych lub programów ułatwiających monitorowanie i sterowanie.

Ocena najlepszych zautomatyzowanych kosiarek do trawy

Al-Ko Robolinho 100

Wygodne, zautomatyzowane urządzenie, które zapewni długotrwałą pielęgnację trawnika. Główną cechą produktu jest niski poziom hałasu i długa żywotność baterii. Istnieją dwa noże, które gwarantują piękny krój. Czas pracy programuje użytkownik samodzielnie. Aby ograniczyć obszar, stosuje się specjalny kabel, który jest dołączony do zestawu.

Maksymalna powierzchnia trawnika to 700 m2. m. Skoszona trawa jest zgniatana w ciele i równomiernie rozprowadzana na trawniku. Maksymalny czas pracy to 45 minut, podczas gdy ładowanie odbywa się w tym samym okresie. Urządzenie jest w stanie pokonywać przeszkody o kącie nachylenia do 35%. Stacja ładująca jest zmontowana w kilka minut, nie ma nic trudnego podczas procesu instalacji, wszystkie niezrozumiałe czynności opisane są szczegółowo w instrukcji.

Sprzedawane po cenie 55 000 rubli.

Al-Ko Robolinho 100

Zalety:

 • System podwójnych noży;
 • Wydajność;
 • Długi czas pracy;
 • Powierzchnia - 700 m2 m .;
 • Sterowanie elektroniczne;
 • Ekwipunek;
 • Łatwy montaż stacji.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Miasto Gardena Sileno 250

Wysokiej jakości urządzenie wykonane z wytrzymałego wodoodpornego tworzywa, które może pracować przez 60 minut. Ta opcja będzie odpowiednim rozwiązaniem dla właścicieli małych działek do około 250 mkw. m. Konstrukcja jest wykonana w taki sposób, że pozwala poruszać się nawet po wąskich korytarzach, niczego nie dotykając. Z pracy prawie nie słychać hałasu, co zapewnia komfortowe użytkowanie.

Po zakończeniu koszenia urządzenie automatycznie wraca do stacji. W takim przypadku czas pracy ustawia sam użytkownik. Wysokiej jakości system nawigacji pozwoli ci podążać we właściwym kierunku i pozostać na kursie, nawet jeśli przed tobą ślepy zaułek.

Sprzedawane po cenie 69 900 rubli.

Miasto Gardena Sileno 250

Zalety:

 • Niski poziom hałasu;
 • Szybka i łatwa instalacja;
 • Inteligentny system strzyżenia;
 • Prosta konserwacja;
 • Obrotowe koła;
 • Działa przy każdej pogodzie;
 • Ulepszony panel sterowania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bosch Indego 350

Niezawodny model renomowanego producenta, który gwarantuje użytkownikowi piękny i zadbany trawnik. Dzięki specjalnemu systemowi cała skoszona trawa jest starannie rozłożona na powierzchni. Istnieje oprogramowanie, które automatycznie utworzy mapę i zaproponuje optymalny czas pracy. Brak przewodów i benzyny, sprzęt działa całkowicie autonomicznie, a po zakończeniu operacji wraca do bazy.

Produkt samodzielnie zapamiętuje kształt i wymiary trawnika, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem dostosowywać urządzenia. W ciele znajduje się kilka czujników, które sprawiają, że praca jest wygodniejsza i wydajniejsza. Maksymalny kąt wynurzania wynosi 27%. Prędkość wynosi 40 centymetrów na sekundę.

Średni koszt to 80000 rubli.

Bosch Indego 350

Zalety:

 • Trwałość;
 • Solidne ciało;
 • Proste sterowanie;
 • Konfiguracja zajmuje minimum czasu;
 • Działa na różnych krajobrazach;
 • Kosi na zboczach;
 • Wygodny system regulacji noży.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

STIHL iMow RMI 422 P

Drogi model przeznaczony do działek o powierzchni 1500 m2. m. Praca odbywa się w trybie automatycznym, trawa jest przycinana na zadaną długość. Gdy poziom naładowania spadnie lub pod koniec pracy, produkt wraca do bazy i ładuje się. Podczas koszenia trawa jest kruszona do najdrobniejszej konsystencji, a następnie rozrzucana po trawniku.

Dla większej wygody producent wyposażył model w wyświetlacz LCD oraz intuicyjny interfejs, dzięki czemu konfiguracja zajmie minimum czasu. Moc znamionowa - 60 watów.

Średnia cena to 110000 rubli.

STIHL iMow RMI 422 P

Zalety:

 • Panel sterowania;
 • Sporządza własny plan koszenia;
 • Obecne są dodatkowe czujniki;
 • Prędkość;
 • Ochrona przed kradzieżą;
 • Nóż z dwustronnym ostrzem.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Caiman Ambrogio L15 Deluxe

Kompaktowy i lekki model o nietypowym designie. Urządzenie wykonane jest w taki sposób, aby poziom hałasu był minimalny i nie odwracał uwagi użytkownika od ważnych spraw. Dzięki wysokiej jakości cyklom pracy urządzenie pokrywa całą powierzchnię trawnika, która wynosi 600 metrów kwadratowych. m. Połączenie ze smartfonem odbywa się przez Bluetooth. Dlatego osoba może zdalnie aktualizować oprogramowanie robota, a także sterować nim. Okres użytkowania wynosi 10 lat, a konserwacja jest minimalna, co jest zaletą.

Sprzedawane po cenie 70000 rubli.

Caiman Ambrogio L15 Deluxe

Zalety:

 • Wydajność;
 • Niezwykły wygląd;
 • Długotrwała praca;
 • Prędkość;
 • Łatwa kontrola;
 • Przełączany czujnik deszczu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Husqvarna Automower 105

Wysokiej jakości urządzenie, które działa długo i jest w stanie sprawić, że trawnik będzie piękny i zadbany w kilka godzin. Urządzenie jest programowalne przez użytkownika. Poziom hałasu podczas pracy jest minimalny, co pozwala stworzyć rano cykl pracy i nie budzić się z niepotrzebnych dźwięków. Panel sterowania jest przystępny i zrozumiały, więc nie będzie problemów z ustawieniem. Produkt wyposażony w niezawodną ochronę przed kradzieżą.

Średni koszt to 70000 rubli.

Husqvarna Automower 105

Zalety:

 • Sygnalizacja;
 • Wygodny panel sterowania;
 • Niskie zużycie energii;
 • Dobry system cięcia;
 • Blokowanie PIN;
 • Wygoda.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

WORX Landroid S WR090

Proste, ale skuteczne narzędzie współpracujące z technologią AIA. Urządzenie samodzielnie określa rodzaj pracy i buduje określony tryb. Główną cechą urządzenia jest to, że może pracować nawet po deszczu, a krój pozostanie piękny i zadbany. Czujniki przechyłu umożliwiają pokonywanie różnych zjazdów i podjazdów przy minimalnym ryzyku. Powierzchnia obrabianej powierzchni wynosi 300 m2. m. Działa tylko z markowej baterii. Podstawowe koszenie jest zapamiętywane podczas produkcji.

Średni koszt: 42000 rubli.

WORX Landroid S WR090

Zalety:

 • Niska cena;
 • Projekt;
 • Siła;
 • Dobre czujniki;
 • Długa żywotność baterii;
 • Ścisłość;
 • Wszechstronność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Robomow RC304u

Wysokiej jakości urządzenie o niskim poziomie hałasu i dobrej wydajności. Szerokość koszenia 26 cm.Zalecana powierzchnia - 500 m2 m. Dla większej wygody istnieje regulacja wysokości ostrza. Trawa jest odrzucana w postaci zmiażdżonej, która służy jako dobry nawóz organiczny dla gleby. Istnieje połączenie ze smartfonem.

Średnia cena to 65000 rubli.

Robomow RC304u

Zalety:

 • Dobrze kosi trawę;
 • Ścisłość;
 • Mała waga;
 • Prosta instrukcja;
 • Wygodne zarządzanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Piękny i zadbany trawnik to spełnienie marzeń, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni model, aby nie hałasował i był łatwy w obsłudze. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z kosiarek automatycznych opisanych w rankingu lub bardziej interesujących modeli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *