Najlepsze rolki dla dorosłych 2020

0

Rolki dodają wigoru dorosłemu i dziecku, a wspólne wycieczki latem mogą zjednoczyć i poprawić zdrowie rodziny. Oczywiście zakup takiego sprzętu wymaga szczególnej dbałości o szczegóły, dlatego redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Was ranking najlepszych wrotek dla dorosłych na rok 2020.

Główne kryteria wyboru

Wydawać by się mogło, że wybór filmów to coś więcej niż prosta sprawa, wystarczy wybrać najbardziej atrakcyjny model. Jednak szereg cech tego sprzętu może wpływać na komfort noszenia. Poniżej opiszemy najważniejsze cechy filmów.

Piętro

Większość modeli jest dostępna osobno dla mężczyzn i kobiet. Chodzi nie tylko o komponent estetyczny, ale także o anatomiczną budowę ciała. Na przykład modele damskie są węższe, wysokość kawiarni jest nieco mniejsza. Takie podejście wynika z faktu, że dziewczęta mają węższe kostki, a mięśnie łydek są położone wyżej. Męskie nogi różnią się odpowiednio szerokością kostki, a rolki powinny być szersze.

Jeśli chodzi o rozmiary, odpowiadają one standardowej tabeli rozmiarów butów.

Różnorodność modeli

Jazda na rolkach od dawna cieszy się dużą popularnością i występuje w różnych stylach. Dlatego sprzęt należy dobierać w zależności od celu nabycia. Jakie są główne typy ludzi?

 1. Do fitnessu lub relaksu - klasyczne i najpopularniejsze modele. Warto je zakupić dla początkujących użytkowników, bo taki sprzęt jest wygodny, gwarantuje podparcie stopy i pomaga poczuć się pewniej początkującym rolkom.
 2. Urban (freeride) - modele są niezbędne do aktywnych miejskich wycieczek. Ich konstrukcja wyróżnia się zwrotnością, taki sprzęt zapewni wygodę i bezpieczeństwo w zatłoczonych miejscach, na chodnikach i krawężnikach.
 3. Do slalomu - wyróżniają się niezawodną ochroną i podparciem kostki i pięty. Zaprojektowany do akrobacji i manewrów.
 4. Wysoka prędkość - odpowiednia dla doświadczonego i pewnego siebie rolkarza. Te modele są używane do podróży na duże odległości, ich koła mają większą średnicę i są bardziej stabilne na każdej powierzchni. Często produkty te są wykonane z wytrzymałych, trwałych, odpornych na uderzenia materiałów. Gwarantuje to wysoką odporność na ścieranie, ale użytkownik może odczuwać znaczny dyskomfort podczas noszenia.

W zależności od doświadczenia

Należy również wziąć pod uwagę zdolność użytkownika do stanięcia na kółkach. Większość producentów produkuje całą gamę modeli w zależności od umiejętności walca.

Początkującym polecamy tańsze opcje, z kołami o małej średnicy i plastikową ramą. Im więcej umiejętności ma walec, tym więcej wyposażenia powinien posiadać sprzęt.

Wewnętrzny but

Ten element rolek odpowiada za wygodne noszenie. Bardzo ważne jest, aby wybrać but, który będzie idealnie pasował do stopy. Jakie są główne opcje, które możesz znaleźć:

 • Standard - wykonane z lekkich materiałów piankowych i nie nadają się do trwałego noszenia. T. to.but nie jest dostosowany do indywidualnych cech anatomicznych użytkownika, wygoda tych modeli jest wątpliwa. Ale to najlepszy wybór dla początkujących.
 • Autodopasowanie - taki sprzęt jest w stanie zapamiętać kształt nogi rolki Ta zaleta wynika z obecności specjalnego wypełniacza w postaci żelu. Rolki są droższe, ale zapewniają dobre podparcie i gwarantują pełen komfort.
 • Memori-fit jest analogiem opisanej powyżej wersji, ale taki but jeszcze szybciej zapamiętuje nogę użytkownika.

Mankiety (lub mankiety)

To są blokady stóp w kółkach. Bez tych elementów stabilna pozycja sportowca jest niemożliwa. Dodatkowo mankiety pozwalają odepchnąć się podczas jazdy z dużą siłą, a nogi rolki nie męczą się tak bardzo. Jakie modele są w sprzedaży?

 1. Plastikowy / niski mankiet - używany na kółkach przeznaczonych do rekreacji lub fitness. Niech nie onieśmiela użytkownika plastik, do stroju zastosuje trwały i wysokiej jakości materiał odporny na upadki i uderzenia.
 2. Mankiet carbon / low - te elementy są stosowane w produktach używanych przez profesjonalistów i doświadczonych użytkowników. Te kółka są trwałe i zapewniają niezawodne wsparcie kostki i bezpieczeństwo. Najczęściej taka kawiarnia jest używana na sprzęcie do wyścigów i maratonów. Materiały węglowe mają długą żywotność i mają pozytywny wpływ na właściwości i działanie produktu.

Metoda utrwalania

Sznurowanie rolkowe stopniowo traci na popularności, ponieważ jest długie, niewygodne i nie zawsze bezpieczne. Jednak nadal można znaleźć standardową metodę mocowania. Często sznurówki uzupełniane są klamrami i rzepami. Takie dodatkowe elementy zapewniają niezawodne mocowanie nóg i odpowiednio wygodną jazdę.

Szczególnie potrzebny jest system szybkiego sznurowania, czyli mocna sznurówka, którą wystarczy zacisnąć na rolce.

Sznurowanie Boa pozwala również na szybkie zapięcie, tylko w tym przypadku użytkownik może kontrolować napięcie sznurowania za pomocą specjalnego zamka.

Rama

Element, na którym mocowane są koła. Wykonane z różnych materiałów:

 • Plastik - takie modele są niedrogie, lekkie, dlatego najlepiej je kupić dla niedoświadczonych rolkarzy. Jednak nadal istnieją lżejsze opcje, a ponadto plastikowe ramy są krótkotrwałe.
 • Aluminium - lżejsze, rama nie boi się uderzeń, nie odkształca się podczas uderzeń i upadków. Odpowiedni dla użytkowników z podstawowymi umiejętnościami jeździeckimi. Zakup takiego sprzętu zapewni użytkownikowi długą żywotność.
 • Produkty karbonowe to jeszcze mocniejsze modele, a ich waga jest niższa od powyższych opcji. Są specjalnie zaprojektowane dla profesjonalistów planujących regularne i częste podróże.

Rada! Rama jest bardzo ważnym elementem, siła ostrza wykonanego przez rolkę zależy od jej sztywności. Dla tych, którzy chcą dobrze jeździć, najlepiej wybrać najbardziej sztywne opcje.

Koła

Kolejny ważny element rolek. Większość produktów wyposażona jest w koła poliuretanowe, trudno będzie znaleźć inny materiał w sprzedaży. Koła poliuretanowe są odporne na zużycie, nie pękają i wystarczająco długo.

Namiar

Bardzo ważne, ponieważ zmniejszają siłę tarcia między ramą a kołami. Ponadto wysokiej jakości łożyska zapewnią równomierną i szybką jazdę.

Hamulec

Początkujący nie mogą obejść się bez hamulca, dlatego większość modeli jest wyposażona w taki szczegół. Jeśli mówimy o klasycznych rolkach do relaksu, hamulce w nich są koniecznie instalowane częściej po prawej stronie, ale w razie potrzeby można je przestawić w lewo.

Ale w produktach hokejowych lub wyścigowych hamulec nie jest zainstalowany, po prostu nie jest tam potrzebny, ponieważ powoduje, że sprzęt jest cięższy i utrudnia manewrowanie.

Ocena najlepszych filmów dla początkujących w 2020 roku

Hudora RX-23

Znana marka od dawna z powodzeniem produkuje wysokiej jakości produkty, ponadto to właśnie ten producent uwielbia wprowadzać do swoich produktów nowości.

Koszt sprzętu jest niski, a jakość nie ucierpiała. Mankiety są wygodne, but również nie powoduje dyskomfortu, rolki są łatwe do zamocowania na nodze, materiały pozwalają na wentylację. W rezultacie jest to świetna opcja dla niedoświadczonych rolkarzy.

wrotki Hudora RX-23

Zalety:

 • przyjemny wygląd;
 • łatwość użycia;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • rozbieżność wielkości.

Średni koszt to 5000 rubli rosyjskich.

МaxCity Expert Male

Model będzie pasował każdemu, także początkującym rolkarzom. Sprzęt wykonany jest według specjalnego systemu, który gwarantuje przewiewność - teraz użytkownik może zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu i poceniu się stóp.

Anatomicznie wyprofilowana wkładka zapewni wygodę, a pięta nie wsuwa się w but. Koła są wykonane z materiałów PVC, sądząc po recenzjach, nie są szybko usuwane, nawet przy najbardziej aktywnym użytkowaniu. Łożyska również nie są satysfakcjonujące, zapewniają płynną jazdę, jednocześnie pozwalając na wykonanie mocnego pchnięcia. Rolki pozwolą użytkownikowi przejść przez wszystkie etapy umiejętności aż do poziomu profesjonalisty, zapewniając komfort i bezpieczeństwo na torze o różnym stopniu trudności.

wrotki MaxCity Expert Male

Zalety:

 • wysoki poziom jakości;
 • wszechstronność;
 • wbudowany hamulec;
 • łożyska nadają się do maratonów wyścigowych;
 • anatomiczna wkładka.

Niedogodności:

 • kawiarnia szybko zawodzi.

Średni koszt to 2700 rubli rosyjskich.

Najlepsze rolki ślizgowe

Larsen nero

Niezła opcja, ale jest odpowiednia tylko dla dziewcząt i dorastających dziewcząt. Zasada działania rolek to możliwość ich powiększenia o kilka rozmiarów. Wszystkie materiały są oddychające, stopy nie przemoczą się podczas najdłuższych wypraw. But jest wytrzymały, wygodnie leży na stopie. Koła nie ulegają ścieraniu, a dwa niezawodne hamulce zapewnią bezpieczeństwo niedoświadczonym rolkarzom.

Uzupełnieniem sznurowania są pasy i zapięcia, sprzęt jest pewnie zamocowany na nodze bez powodowania dyskomfortu.

wrotki Larsen Nero

Zalety:

 • siła;
 • wygodne mocowanie;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • oddychający materiał ma zastosowanie tylko z przodu buta;
 • ograniczenia wagowe (do 80 kg).

Średni koszt to 1500 rubli rosyjskich.

Dla profesjonalistów

K Alexis 80 Alu W 2017

Produkt idealny dla profesjonalnych kaskaderów. Jego konstrukcja stawia na wygodę i bezpieczeństwo. Miękki but ściśle przylega do nogi, jednocześnie zapamiętując jej kształt. Wkładka absorbuje część drgań, dodatkowy pasek na pięcie pozwala szybko założyć rolki i mocno je zamocować na stopie. Aluminiowa rama nie ulega odkształceniom, a po bokach znajduje się również ochrona przed wilgocią.

wrotki K Alexis 80 Alu W 2017

Zalety:

 • wygodny w zakładaniu;
 • stylowy wygląd;
 • bezpieczeństwo;
 • pamięć anatomiczna.

Niedogodności:

 • Nie.

Średni koszt to 11 000 rubli rosyjskich.

Rollerblade Twister 80 W

Ta włoska marka już dawno zdobyła zaufanie klientów. Producent produkuje doskonały sprzęt do profesjonalnych wyścigów z ekstremalnymi akrobacjami.

But gwarantuje niezawodne mocowanie stopy, ponieważ zapewnia dodatkowe zapięcia. Rama rolek wykonana jest z aluminium, co nie tylko nadaje produktowi wytrzymałość, ale także obniża jego wagę, co jest tak ważne dla pełnego wykonywania trików. Sprzęt pozwala na rozpędzanie się do dużych prędkości, szczególnie efektywnie utrzymując prędkość na równej powierzchni. Wady produktu obejmują brak hamulca, ale nie jest to zaskakujące w przypadku profesjonalnych modeli.

wrotki Rollerblade Twister 80 W

Zalety:

 • doskonała wentylacja;
 • solidne buty, które bezpiecznie mocują stopę;
 • siła i lekkość;
 • bezpieczeństwo podczas wykonywania trików.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • koła szybko się psują.

Średni koszt to 17 000 rubli rosyjskich.

Do freeskate

Freeskate to kierunek jazdy na łyżwach, który łączy w sobie elementy wszystkich stylów, a także charakteryzuje się wykonywaniem różnych trików, w tym ekstremalnych.Dlatego rolki dla tego stylu muszą być mocne, odporne na nieudane lądowania. W takim przypadku noga musi być bezpiecznie zamocowana, aby wykluczyć złamanie.

Seba FR1

Najlepszy wybór, jeśli planujesz często skakać. Boty są chronione przez suwaki, aby zapobiec zużyciu rolek. Rama jest mocna i niezawodna, a łożyska są trudne do odkształcenia i uszkodzenia. Ponadto sprzęt jest zaprojektowany w taki sposób, aby wibracje nie przeszkadzały w jeździe na nartach. Waga produktu jest niewielka, dużym plusem będzie obecność w zestawie części wymiennych.

wrotki Seba FR1

Zalety:

 • niezawodne mocowanie;
 • rolki są dobrze wentylowane;
 • bezpieczeństwo;
 • siła;
 • części zamienne;
 • niewielka waga.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 21 000 rubli rosyjskich.

Rollerblade RB 80

Ekonomiczna opcja na ekstremalne wycieczki. Ogromną zaletą produktu jest niecodzienny i stylowy design. Rolki docenią nie tylko fani freeskate, ale także slalom.

Rama wykonana z aluminium, buty po bokach chronione są przed szybkim zużyciem i innymi uszkodzeniami. Wewnętrzna część kółek szybko dostosowuje się do indywidualnych cech kostki użytkownika.

wrotki Rollerblade RB 80

Zalety:

 • przystępna cena;
 • stylowy wygląd;
 • doskonała jakość produktu;
 • może być używany przez początkujących.

Niedogodności:

 • koła szybko zawodzą.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

Do agresywnej jazdy

Akcja Urban 2017

Model nastawiony na wykonywanie niebezpiecznych akrobacji, połączonych z szybką agresywną jazdą. Aluminiowa rama gwarantuje wytrzymałość produktu przy zachowaniu lekkości. Koła z PCV będą długo bezużyteczne. Sztywne buty zapobiegają ślizganiu się stopy do środka, a obecność amortyzatora uchroni Cię przed nieprzyjemnymi wibracjami uniemożliwiającymi skupienie się na trikach.

Maksymalna obsługiwana waga to 100 kg.

wrotki Action Urban 2017

Zalety:

 • filmy umożliwiają rozwijanie bardzo dużej prędkości;
 • niezawodne mocowanie;
 • amortyzator.

Niedogodności:

 • szczegóły szybko się gubią.

Średni koszt to 5000 rubli rosyjskich.

Do slalomu

Fila Skate NRK JP

Stylowy model swoją wszechstronnością zachwyci zarówno doświadczonych, jak i początkujących użytkowników.

Produkt idealnie nadaje się do jazdy na nartach miejskich, weźmie pod uwagę zarówno niezawodność mocowania, jak i łatwość użytkowania. Podwozie jest umieszczone wystarczająco nisko, aby równomiernie rozłożyć środek ciężkości, zapewniając pewną jazdę.

Rama wykonana z aluminium, but jest dobrze wentylowany.

wrotki Fila Skate NRK JP

Zalety:

 • w zestawie części zamienne;
 • wiele pozytywnych recenzji;
 • doskonała jakość wykonania.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 21 000 rubli rosyjskich.

Dla sprawności

Powerslide Zeta

Klasyczna opcja fitness. Te filmy są idealne dla sportowca na każdym poziomie. Sprzęt jest lekki, pozwala na wykonywanie trików, rozwija dużą prędkość i nie powoduje dyskomfortu. But jest twardy, mocno trzyma nogę, zapamiętując jej anatomiczne cechy. Materiały są oddychające i odporne na zużycie.

Wrotki Powerslide Zeta

Zalety:

 • wygodny system sznurowania;
 • wbudowany hamulec;
 • rolki dopasowują się do stopy rolki;
 • szeroki wybór.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

K2 Alexis Pro W 2018

Model dla tych, którzy potrzebują dodatkowego komfortu. Konstrukcja rolek to miękki but, który nie powoduje urazów kostki oraz plastikowe ślizgacze, które chronią rolki i nogi przed uszkodzeniami i skutkami upadków.

Nogi w tym stroju nie pocą się nawet w najgorętsze dni dzięki wysokiej jakości wentylacji. Pasek na piętę i system szybkiego sznurowania ułatwiają użytkowanie.

wrotki K2 Alexis Pro W 2018

Zalety:

 • mocny chwyt;
 • szybkie sznurowanie;
 • bezpieczeństwo;
 • łożyska premium.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *