Najlepsze routery dalekiego zasięgu na rok 2020

0

Niewiele uwagi poświęca się wyborowi routerów Wi-Fi. Często kupuje się je w myśl zasady: „drożej jest lepiej”. W niektórych przypadkach takie podejście jest słuszne, ale przy zakupie sprzętu elektronicznego znajomość niektórych kryteriów pomoże dokonać właściwego wyboru i nie przepłacać za „dodatkowe” funkcje.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie ranking najlepszych routerów o dużym zasięgu na 2020 rok.

Czy wybór jest taki ważny?

W sprzedaży są już tysiące modeli markowych i mało znanych firm. Sklepy oferują towary o szerokim wachlarzu funkcji, szerokim asortymencie itp. Jest tu wiele niuansów, dlatego ważne jest, aby osoba zdecydowała o głównych parametrach technicznych, które są odpowiednie tylko dla niego.

Wybierając modele, które są prezentowane w Internecie lub w sklepie, niedoświadczony użytkownik spotka się z terminami technicznymi. Nie ma w nich nic skomplikowanego. Na przykład, jeśli potrzebujesz routera do przestronnego mieszkania, to routery biurowe są odpowiednią opcją, ponieważ mają szeroki zasięg (5 GHz).

Niektórzy mogą uznać za pomocne dodatkowe opcje, które mogą uprościć połączenie i codzienne czynności. Po pierwsze, ważne jest, aby dowiedzieć się, czy taka nowa funkcjonalność jest potrzebna: złącza USB, liczba portów LAN do podłączenia patchcordów, prędkość transferu itp.

Aby ułatwić zrozumienie, co jest ważne z listy, warto odpowiedzieć na pytanie: „W jakim celu kupowany jest router?” Odpowiedź na to pozwoli Ci wybrać odpowiednią opcję, inwestując minimum środków. Warto skonsultować się z pomocą techniczną dostawcy. Tak więc osoba uczy się maksymalnej prędkości i niuansów połączenia.

Typy portów WAN

Pierwszą rzeczą, o którą powinieneś zwrócić się do pomocy technicznej, jest metoda połączenia dostarczona przez dostawcę. Ta wiedza pozwoli ci dokładniej określić model routera.

W sumie istnieją 4 typy portów WAN:

 1. Ethernet. Powszechna opcja obecna we wszystkich routerach. Do podłączenia urządzenia służy złącze sieciowe - RJ-45. Jeśli dana osoba ma takie złącze, może łatwo kupić dowolny router.
 2. ADSL. Modele nie są szeroko stosowane, ponieważ mają niską przepustowość. Najczęściej instalowane są we wsiach i miasteczkach, w których nie ma możliwości ułożenia kabla optycznego. Zastosowane złącze to RJ-11.
 3. GPON. To połączenie jest niekompatybilne z poprzednim i jest odpowiednie tylko dla dużych serwerów. Technologia jest nowa i droga, ale zapewnia użytkownikowi maksymalną prędkość. Aby podłączyć się do mieszkania użytkownika, osobiście ułożony zostanie kabel światłowodowy. Jego przepustowość wynosi 500 Mb / s lub więcej. Komunikacja odbywa się bez zakłóceń i redukcji prędkości.
 4. 3G i 4G. Są to popularne routery, które nie wymagają dodatkowego połączenia przewodowego i działają w sieci komórkowej. Do działania wymagany jest tylko port USB. Następnie osoba konfiguruje transmisję tak, aby była możliwa dystrybucja w Internecie.

Istnieją również modele uniwersalne. Korzystają z nich tylko te osoby, które będą korzystały ze wszystkich oferowanych funkcji. Dla przeciętnego użytkownika ta opcja spowoduje tylko wiele kłopotów.

Ocena najlepszych routerów o dużej mocy

HUAWEI E5172

To potężny router 802.11n.Nadaje się do instalacji w domu i zapewni użytkownikowi nieprzerwane połączenie z Internetem. Jest wsparcie dla setnej komunikacji 3G i LTE. Informacje są chronione przez standardy WEP, WPA, WPA2. Dla wygody na przednim panelu znajduje się interfejs WWW. Jeśli zasilanie zostanie wyłączone w domu, router przełączy się na wbudowane baterie, co dodaje autonomii. Zastosowane złącze to RJ-11.

Sprzedawane po cenie 4500 rubli.

router HUAWEI E5172

Zalety:

 • mały rozmiar;
 • dobra transmisja sygnału;
 • informacje są chronione;
 • trwałość.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Ubiquiti NanoStation M5

Urządzenie służy jako punkt dostępu. Router zapewni dostęp do Internetu z prędkością 150 Mbps w domu lub mieszkaniu wielopokojowym. Przepustowość wystarczy, aby osoba mogła wygodnie robić to, co kocha i nie myśleć o problemach z połączeniem.

Produkt jest zainstalowany bez żadnych problemów. Nadaje się do stosowania w monitoringu wideo, gdzie sygnał jest przesyłany na duże odległości. Montowany jest na pionowej powierzchni. Szerokość kanału jest regulowana w zakresie od 10 do 40 MHz. Takie rozwiązanie pozwoli na samodzielną regulację zakresu (producent zaleca wartość 20 MHz).

Sprzedawane po cenie 4500 rubli.

router Ubiquiti NanoStation M5

Zalety:

 • nieogrzewany;
 • łatwa personalizacja;
 • wysyła sygnał do 5 km;
 • przystępna cena;
 • wysoka szybkość przesyłania danych;
 • nie ma awarii i błędów w pracy;
 • szybka instalacja.

Niedogodności:

 • niewykryty.

TP-LINK Archer C6

Router nadaje się do domu i biura. Konstrukcja jest klasyczna i kompaktowa, więc użytkownik nie zobaczy w niej nic nowego. W urządzeniu znajdują się cztery anteny na pasmo 5 GHz i jedna na 2,4 GHz. Anteny zewnętrzne bez problemu wychylają się na boki. Produkt umieszcza się na ścianie lub stole.

Aby obudowa się nie nagrzewała, na spodzie i z boku znajdują się specjalne otwory, które odprowadzają nadmiar ciepła. Aby poinformować użytkownika, na przednim panelu zainstalowano wskaźniki LED. Wskazują aktualny stan przedmiotu.

Urządzenie posiada standardowy zestaw portów. Tak więc jest jedna sieć WAN i cztery sieci LAN. Każde prezentowane złącze ma gigabajt. Aby zresetować konfigurację, obok WPS znajduje się ukryty przycisk.

Średni koszt to 2500 rubli.

router TP-LINK Archer C6

Zalety:

 • łatwość dostosowania;
 • duży zasięg działania;
 • stabilna praca;
 • 4 anteny zewnętrzne na 5 GHz;
 • przyjemny wygląd;
 • kontrola rodzicielska;
 • możesz wyłączyć diody LED;
 • wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • brak portu USB.

TP-LINK Archer A5

Dobry router z obsługą pasma 5 GHz i kosztujący 2000 rubli. Model przeznaczony do użytku domowego. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i intuicyjny, dzięki czemu konfiguracja jest łatwa i szybka.

Urządzenie ma standardową konstrukcję, są 4 anteny. Maksymalna szybkość przesyłania danych to 1200 Mb / s. Aby osiągnąć taki wskaźnik, ważne jest, aby nie tylko kupić ten router, ale także poprosić dostawcę o maksymalną prędkość, jaką zapewnia, ponieważ w niektórych domach liczba ta nie przekracza 150-300 Mb / s. Aby uzyskać lepszy wynik, osoba musi samodzielnie rozwiązać problem połączenia.

Obsługiwane są wszystkie protokoły i funkcje, a obecność kontroli rodzicielskiej ograniczy dzieciom dostęp do witryn wirusowych i treści dla dorosłych. Dla gości dostępna jest opcja „Sieć dla gości”, co pozwala na kilkukrotne uproszczenie połączenia. Dodano nową funkcję - „Uwierzytelnianie przez Facebook”.

Pakiet jest zwyczajny, więc nie ma w nim nic specjalnego. Chłodzenie jest dobre, więc router się nie nagrzewa.

Sprzedawane po cenie 1990 rubli.

router TP-LINK Archer A5

Zalety:

 • stabilne połączenie;
 • duży promień zasięgu;
 • konfiguracja zajmie 5 minut;
 • niska cena;
 • jakość komunikacji jest na poziomie;
 • silny sygnał.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Router Wi-Fi Xiaomi Mi 4

Jeden z najlepszych przedstawicieli popularnej chińskiej marki, który nadaje się do montażu w dużych mieszkaniach. Maksymalna szybkość przesyłania danych to 1167 Mb / s.Osoba otrzymuje produkt wysokiej jakości za przystępną cenę. Ten router jest w stanie konkurować z prawie wszystkimi przedstawicielami średniego segmentu cenowego.

Korzystając z tego modelu, problemy z awariami sieci będą przeszłością, ponieważ Mi Wi-Fi Router 4 zapewni użytkownikowi nieprzerwany transfer informacji. W przeciwieństwie do poprzednich modeli z tej serii router posiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 880 MHz, przy wykorzystaniu 128 MB pamięci RAM DDR3.

Urządzenie praktycznie się nie nagrzewa, co zapewnia bezpieczną eksploatację. Z wyglądu nie ma żadnych reklamacji, wszystko odbywa się w stylu firmy. Każda antena posiada logo Xiaomi, które potwierdza oryginalność produktu. Konfiguracja zajmie minimum czasu - wystarczy podłączyć urządzenie, przejść do aplikacji (kod QR na pudełku oraz w instrukcji) i skonfigurować. Menu zawiera dziesiątki opcji, które mogą znacznie ułatwić życie.

Średni koszt to 1800 rubli.

router Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4

Zalety:

 • ustawienie zajmie kilka minut;
 • działa stabilnie i bez przerwy;
 • wygląd;
 • promień pracy;
 • automatyczna regulacja zakresu;
 • wysokiej jakości montaż;
 • nieogrzewany;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • instrukcja w języku chińskim;
 • bez gwarancji.

Keenetic Giga (KN-1010)

Doskonały router premium do grubościennych budynków mieszkalnych. Urządzenie posiada 5 gigabajtów portów, jest też złącze na kabel optyczny. Dużym plusem jest to, że instrukcje w zestawie są napisane po rosyjsku, więc nie będzie problemów z konfiguracją.

Projekt wykonany w nowym stylu, który od razu przyciąga wzrok. Wszystkie kształty i proporcje są doskonale zachowane, co nadaje urządzeniu sztywność. Anteny nie są wyjmowane, można je obracać i pochylać w prawie wszystkich kierunkach.

Elementy odbiorcze są większe niż w poprzednich modelach. Wynika to z faktu, że wewnątrz znajdują się płytki drukowane. Wzmacniają sygnał, dzięki czemu jest mocny i ma duży zasięg.

Na panelu przednim znajdują się wskaźniki LED, które informują użytkownika o stanie routera. Po prawej stronie znajduje się przycisk włączania / wyłączania, co jest praktyczne, ponieważ osoba nie musi ciągle się wspinać.

Miłym dodatkiem będzie obecność dwóch portów USB w wersji 2.0 i 3.0. Obok nich znajduje się przycisk sterujący. W przeciwnym razie router jest wyposażony w 4 porty LAN, jeden WAN i SFP.

W dolnej części obudowy znajdują się otwory, które zapobiegają nagrzewaniu się i bezproblemowo wypuszczają gorące powietrze. Posiada 4 gumowane nóżki, co zapobiega przypadkowemu ześlizgnięciu się. W środku naklejka z numerem seryjnym, certyfikatem, siecią, hasłem itp.

Będzie musiał kosztować 6150 rubli.

Router Keenetic Giga

Zalety:

 • nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy do konfiguracji;
 • szeroka funkcjonalność;
 • wyraźny sygnał w każdym mieszkaniu;
 • stabilność i bezpieczeństwo;
 • dostępność USB 3.0;
 • 4 lata gwarancji;
 • trwałość.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Łącze DIR-825 / RU / R1

Wspaniały nowy produkt wprowadzony w połowie lata 2019 roku. Router nadaje się do użytku domowego. Niezależnie od lokalizacji da stabilny i wysokiej jakości sygnał, dzięki czemu można spokojnie pracować i zapomnieć o przerwach.

Wygląd nawiązuje do najlepszych tradycji, urządzenie jest kompaktowe, więc nie zajmie dużo miejsca na stole. Na tylnym panelu znajdują się 4 porty Gigabit, a także dedykowane przyciski.

Dla wygody istnieje port USB, który umożliwia podłączenie modemu 4G lub dysku twardego w celu wykorzystania routera jako magazynu plików. Aby nie tracić czasu, producent wyposażył urządzenie w specjalną funkcję „Kreatora instalacji”, która samodzielnie wykona wszystkie ustawienia. Yandex DNS służy do tworzenia bezpiecznego Internetu. Ta funkcja jest przydatna dla osób, które mają dzieci, ponieważ blokuje reklamy i witryny dla dorosłych.

Średni koszt to 3500 rubli.

Router D-link DIR-825 / RU / R1

Zalety:

 • łatwa personalizacja;
 • niezawodność;
 • dziesiątki ustawień;
 • kontrola rodzicielska;
 • możesz podłączyć modemy 4G;
 • wysokiej jakości montaż;
 • ścisłość;
 • trwałość;
 • dobre chłodzenie pasywne;
 • Diody nie oświetlają w nocy całego pomieszczenia.

Niedogodności:

 • niewykryty.

TP-LINK Archer A2

Doskonały model budżetowy, który nadaje się do wymiany starego routera. Głównym atutem urządzenia jest nie tylko piękny opalizujący korpus, ale także trzy tryby pracy. Router może działać jako router, wzmacniacz i punkt dostępu.

Pomimo tego, że sprzęt jest wyposażony tylko w 3 anteny, transmisja sygnału odbywa się szybko, sprawnie i bezpiecznie. Do konfiguracji nie jest wymagana żadna specjalna wiedza, nawet początkujący może wykonać wszystkie czynności. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli nie jest to możliwe, możesz pobrać zastrzeżoną aplikację i tam ją skonfigurować.

Jest sprzedawany po cenie 1790 rubli.

router TP-LINK Archer A2

Zalety:

 • trzy tryby pracy;
 • wygląd;
 • dobre parametry techniczne;
 • uniwersalny uchwyt;
 • szybki transfer informacji;
 • 3 lata gwarancji.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

ASUS RT-AC57U

Stylowy i funkcjonalny router, dzięki któremu człowiek zapomni o niestabilnej pracy i częstych awariach. Montaż wykonany profesjonalnie: nic nie trzeszczy ani nie pęka po przypadkowym upadku.

Żarówki LED umieszczone są w wygodnym miejscu, dzięki czemu nie ma problemów z wyświetlaniem informacji. Maksymalna prędkość to 1167 Mbps, co umożliwia kilkukrotnie szybszy dostęp do Internetu.

Wyposażenie standardowe, nic nowego nie zostało dodane: krótki patchcord, instrukcja, dwie ulotki, kabel zasilający z przewodem.

Średni koszt to 3000 rubli.

Router ASUS RT-AC57U

Zalety:

 • połączenie nie jest tracone nawet przy aktywnej pracy;
 • nieogrzewany;
 • dwa zakresy;
 • 4 porty gigabitowe;
 • surowy wygląd;
 • jakość wykonania.

Niedogodności:

 • brak VPN.

HUAWEI B525

Router, który wykonuje świetną robotę i zapewnia użytkownikowi duży zasięg. Wygląd jest piękny, premium. Wszystko wygląda harmonijnie i nie odstaje od ogólnego tła. Obsługuje wszystkie sieci komórkowe, co jest wygodne do umieszczenia urządzenia w kraju.

Zasięg - 250 metrów - pozwala zainstalować router w każdym mieszkaniu i zapomnieć o złym połączeniu. Prace prowadzone są w dwóch pasmach: 2,5 GHz i 5 GHz.

Sprzedawane za cenę 6800 rubli.

router HUAWEI B525

Zalety:

 • orginalny wzór;
 • łączy 32 urządzenia;
 • jest wsparcie dla komunikacji komórkowej;
 • promień działania - 250 metrów;
 • stabilność;
 • jakość połączenia.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Wreszcie

Dziś nie można sobie wyobrazić życia bez Internetu, dlatego do wyboru routera należy podchodzić odpowiedzialnie, aby połączenie było idealne w każdym rogu mieszkania. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z routerów opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *