Najlepsze piły szablaste do drewna i metalu w 2020 roku

0

Kiedy ktoś przychodzi do hipermarketu budowlanego, jego zdziwienie nie ma granic. Oprócz dobrze znanych pił do metalu i pił kompaktowych do drewna istnieją modele, które łączą te dwie funkcje. To rozwiązanie pozwala na wykonywanie prac naprawczych o dowolnej złożoności zarówno w domu, jak i na polu zawodowym.

Ważne jest nie tylko, aby wiedzieć, czym jest piła, ale także zrozumieć, do czego jest używana i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Należy również pamiętać, że takie urządzenie nie jest odpowiednie dla każdego użytkownika i powinno być kupowane tylko przez tych, którzy będą go potrzebować w przyszłości.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych pił szablastych do drewna i metalu na rok 2020.

Dlaczego jest potrzebny i co to jest?

Piła szablasta przypomina hybrydę wiertarki i wyrzynarki, zarówno zewnętrznie, jak i pod względem właściwości technicznych. To wszechstronne narzędzie przeznaczone do obróbki drewna i metalu. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości i grubego tworzywa sztucznego, dzięki czemu urządzenie wytrzymuje wstrząsy mechaniczne. Ostrze tnące to konstrukcja łatwo wymienna. W korpusie znajduje się silnik elektryczny, dzięki czemu wykonywane są wszystkie rodzaje operacji.

Urządzenie jest całkowicie uniwersalne i nadaje się zarówno do małych projektów, jak i tych złożonych. Piła szablasta łączy w sobie pozytywne cechy 7 popularnych narzędzi tnących. Dlatego w niektórych przypadkach model może łatwo zastąpić brak jednego głównego urządzenia. Poniżej znajduje się lista wyposażenia, które można łatwo wymienić na piłę szablową:

 • Nożyce;
 • Piła tarczowa;
 • W niektórych przypadkach narzędzie może nawet zastąpić szlifierkę;
 • Jeśli cięcie ma 10 cm, urządzenie służy jako wyrzynarka;
 • Piła do metalu lub drewna;
 • Piła tarczowa.

Zakres zastosowania blaszki szablowej jest szeroki, co daje możliwość wykorzystania jej do celów domowych lub w budownictwie. Po raz pierwszy to narzędzie pojawiło się na Zachodzie, ale sprzęt nie spotkał się z dużym popytem, ​​ponieważ większość ekspertów woli pracować ze specjalistycznymi narzędziami. Decyzja ta wynika z tego, że jest bezpieczniejsza i lepszej jakości. Jednak niektórzy po użyciu tego urządzenia nie wyobrażają sobie życia bez niego.

W Rosji takie narzędzie jest popularne nawet wśród profesjonalistów. Jego wszechstronność pozwala szybko załatwić sprawę. Piła szablasta to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą kupować specjalistycznego sprzętu do wykonywania jednorazowych operacji. Ten produkt jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu realizowanych jest nawet 60% wszystkich projektów budowlanych.

Na przykład:

 • Prace ogrodowe... Oczywiście do przecinania węzłów można również użyć bardziej tradycyjnej piły ręcznej. Jeśli jednak możliwe jest zmniejszenie energochłonności tego procesu, lepiej jest użyć piły szablastej. To rozwiązanie jest odpowiednie tylko dla tych, którzy już mają to urządzenie.
 • Również wyposażenie niezastąpiony przy demontażu konstrukcji drewnianychjego główną przewagą nad piłą łańcuchową jest to, że wersja szabla nie boi się metalowych przedmiotów, które można znaleźć podczas procesu piłowania.Jest też bezpieczniejsze niż standardowe urządzenie.
 • Ponadto piła szablasta wykazuje doskonałe wyniki w cięciu rur, kształtek itp. Pozwala to w pełni wymienić piłę do metalu na metal.

Najważniejszą rzeczą, na którą zwraca uwagę większość użytkowników, jest bezpieczeństwo. Podczas cięcia metalu nie powstają iskry, co minimalizuje ryzyko pożaru. Ponadto, gdy używasz urządzenia zamiast piły łańcuchowej, trociny będą latać tylko w jednym kierunku i nie dostaną się do oczu.

Jeśli dana osoba musi ciąć gałęzie w trudno dostępnym miejscu, użycie tego narzędzia znacznie ułatwi ten proces i stworzy bezpieczne środowisko. W takim przypadku zajmie to kilka sekund, a opcje ręczne nie mogą odróżnić.

To główne zalety modelu, ale nie możemy zapominać, że każde narzędzie ma wady. Piła szablasta nie była wyjątkiem, pomimo tego, że jest to urządzenie uniwersalne, nie warto mówić o jakości wykonywanych operacji, ponieważ jeśli wymagana jest szczególna dokładność, lepiej jest użyć szlifierki. Do użytku domowego, gdzie dokładność nie ma większego znaczenia, ta opcja jest świetnym rozwiązaniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Przy wyborze dowolnego narzędzia ważne jest, aby zapoznać się z jego głównymi cechami technicznymi, które pomogą dokonać właściwego zakupu i nie przepłacać za niepotrzebne funkcje.

 • Moc piły szablastej

Funkcjonalność i prędkość zależą od tego parametru. Do celów domowych lub prostych prac ogrodowych odpowiednim rozwiązaniem jest model o mocy do 800 W. Idealnie nadaje się do przycinania małych węzłów. Główna zasada jest taka, że ​​im wyższy wskaźnik mocy, tym szerszy zakres wykonanych prac.

 • Pojemność baterii

Oprócz standardowych modeli zasilanych z sieci elektrycznej dostępne są opcje wspierające możliwość pracy autonomicznej. Oczywiście moc takiego urządzenia będzie niewielka. Wystarczy tylko do małych operacji. Wydajność mierzona jest w A / h, moc narzędzia zależy od tego wskaźnika.

 • Częstotliwość obrotów

Jeśli dana osoba często tnie metal, lepiej kupić piły o większej prędkości. Urządzenie bez problemu poradzi sobie z niemal każdym rodzajem materiału. Ponadto czas, który zostanie poświęcony na cięcie, zależy od wskaźnika. Będzie to duża zaleta, jeśli dana osoba kupi instrument, w którym istnieje możliwość regulacji elektrycznej lub ręcznej. W przypadku braku tego właściciel będzie ograniczony w pracy z niektórymi materiałami.

 • System wahadłowy

Ten parametr wpływa na szybkość i bezpieczeństwo ostrzy tnących, co pozwoli zaoszczędzić na zakupie specjalnych elementów. Najczęściej system ten występuje w wielu modelach, nawet w niektórych budżetowych. Nie występuje tylko w tanich urządzeniach. Aby uzyskać dokładniejsze cięcie, profesjonaliści zalecają wybór sprzętu z regulowaną częstotliwością wibracji. Koszt takiego urządzenia będzie wielokrotnie wyższy, ale szybko się zwróci.

 • Wygoda

Ważny parametr, który większość użytkowników zaniedbuje. W końcu jakość zależy od wygody narzędzia. Przydatną funkcją jest obecność systemu antywibracyjnego oraz możliwość monitorowania aktualnego stanu naładowania akumulatorów. Jeśli możesz pracować bez tego ostatniego, nie będzie pracy bez pierwszego komfortu, dlatego człowiek będzie musiał tylko pomarzyć o dokładności cięcia. Ponadto ważną decyzją będzie dostępność łatwej wymiany pliku bez ingerencji instrumentalnej, taka możliwość pozwoli na wykonywanie prac o dowolnej złożoności z maksymalną prędkością. Ergonomia powinna być również na najwyższym poziomie, aby osoba nie odczuwała zmęczenia podczas długotrwałych operacji.

Po przestudiowaniu wszystkich wymagań możesz łatwo kupić odpowiednią opcję, która spełni podstawowe cechy, a także przyjemnie będzie siedzieć w dłoni.

Ocena najlepszych modeli pił szablastych

Młotek LZK 800 B

Wysokiej jakości produkt do użytku domowego. Poradzisz sobie z wszelkimi małymi zadaniami. Moc silnika - 800 W.Do profesjonalnych prac to nie wystarczy, ale do pielęgnacji kwitnącego ogrodu odpowiednim rozwiązaniem jest Hammer LZK 800 B.

Rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości, co pozwala na prowadzenie długotrwałych operacji i nie męczy się. Wysokość koszenia 115 mm. Liczba uderzeń na minutę wynosi 2800. Istnieje wygodna funkcja regulacji prędkości. W zestawie brzeszczot, klucz imbusowy, instrukcja.

Średni koszt to 3700 rubli.

Młotek LZK 800 B

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Przystępny koszt;
 • Obudowa odporna na wstrząsy;
 • Ergonomia;
 • Regulacja prędkości.

Niedogodności:

 • Aby wymienić elementy tnące, wymagana jest interwencja instrumentalna.

Kompaktowe pudełko Metabo SSE 18 LTX

Znakomity przedstawiciel cieszący się ogromną popularnością wśród profesjonalistów i amatorów. Nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach, ponieważ zasilanie dostarczane jest z akumulatora.

Konstrukcja jest ręczna, ergonomia wykonana na poziomie, dzięki czemu właściciel nie męczy się jej użytkowaniem. Skok wynosi 13 mm. Pomimo tego, że jest to kompaktowy sprzęt, bez problemu może pracować nawet z metalem. Wygodne użytkowanie zapewnia podświetlenie i płynna regulacja prędkości.

Sprzedawany jest w cenie 9 190 rubli.

Kompaktowe pudełko Metabo SSE 18 LTX

Zalety:

 • Mobilność;
 • Moc;
 • Istnieje możliwość pracy z produktami metalowymi;
 • Szybka zmiana wyposażenia;
 • Regulacja prędkości;
 • Autonomia.

Niedogodności:

 • Mały skok wstęgi.

Makita JR3070CT

Niezawodne urządzenie zasilane z sieci. Moc wynosi 1510 W, co umożliwia wykonywanie skomplikowanych, profesjonalnych operacji. Maksymalna wysokość cięcia to 255 mm, liczba uderzeń na minutę to 2800.

Ciało jest wykonane bezbłędnie, nie znaleziono żadnych luzów. Dodatkowo produkt objęty jest roczną gwarancją. Waga urządzenia to 4,6 kg. W zestawie znajdują się 3 brzeszczoty do metalu, a także futerał, który pozwoli na przenoszenie narzędzia z maksymalnym komfortem.

Sprzedawane po cenie 14991 rubli.

Makita JR3070CT

Zalety:

 • Piły sprawnie bez reklamacji;
 • Nie ma odrzutu;
 • Niezawodność;
 • Moc;
 • Wszechstronność;
 • Ruch wahadłowy płótna;
 • 6 prędkości;
 • Płynna regulacja częstotliwości.

Niedogodności:

 • Brak oświetlenia obszaru roboczego;
 • Koszt.

BOSCH GSA 12V-14 2,0Ah х2 L-BOXX

Mobilne narzędzie wydane przez popularną niemiecką firmę. Może być stosowany zarówno do drewna, jak i metalu Wysokość cięcia 65 mm. Liczba uderzeń na minutę to 3000, co jest doskonałym wynikiem, biorąc pod uwagę pracę na baterii.

Do precyzyjnej pracy służy oświetlenie obszaru roboczego, elektroniczne zabezpieczenie silnika, system antywibracyjny oraz płynna regulacja silnika elektrycznego. W zestawie znajdują się dwa akumulatory, ładowarka, para pilników oraz specjalna walizka do przechowywania sprzętu. Pojemność akumulatora wynosi 2 Ah. Gwarancja na produkt wynosi jeden rok.

Średni koszt to 15725 rubli.

BOSCH GSA 12V-14 2,0Ah х2 L-BOXX

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Niska waga;
 • Dobra pojemność baterii;
 • Moc;
 • Ładowanie trwa tylko godzinę;
 • Rejestrując się na stronie producenta, osoba otrzymuje zamiast jednej trzyletniej gwarancji;
 • Dobrze leży w dłoniach.

Niedogodności:

 • Małe wibracje;
 • Koszt.

Greenworks G24RS 0

Jeśli ktoś szuka doskonałego narzędzia z możliwością samodzielnej pracy w przystępnej cenie, to jest to doskonała opcja, która pozwoli na operacje o niemal dowolnej złożoności. Wielkość skoku to 34 mm, co jest dobre dla takiego sprzętu. Jedyną wadą Greenworks G24RS 0 jest brak w zestawie akumulatorów i ładowarki.

Napięcie akumulatora - 24 V, rodzaj używanego akumulatora - Li-Ion.

Urządzenie jest sprzedawane w sklepach internetowych i wyspecjalizowanych hipermarketach w cenie 7990 rubli.

Greenworks G24RS 0

Zalety:

 • Wysoka jakość pracy;
 • Dobra moc;
 • Niska waga;
 • Ergonomia;
 • Koszt;
 • Wysokie oceny użytkowników.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DÓŁ. PSA1200-C

Trwała piła, która z łatwością radzi sobie z drewnem i metalem. Moc urządzenia to 1200 W. Maksymalna wysokość cięcia to 150 mm. Skok - 20 mm, prędkość robocza - 2500 suwów.w min. Zasilanie dostarczane jest z sieci 220 V, natomiast długość kabla sieciowego wynosi 2 metry, co ogranicza użytkowanie w przestronnych pomieszczeniach i wymaga przedłużacza. Waga narzędzia - 3,4 kg. Dla wygody istnieje płynna regulacja prędkości. Produkt objęty roczną gwarancją.

Średnia cena to 3690 rubli.

DÓŁ. PSA1200-C

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Dobrze pił;
 • Akceptowalny ruch;
 • Moc;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

RYOBI R18RS-0

Ta piła szablasta jest przeznaczona do operacji średniej wielkości. Praca wykonywana jest dzięki pojemnej baterii, której naładowanie wystarcza na długi czas aktywnej pracy. Maksymalna wysokość cięcia 200 mm. Wielkość skoku wynosi 28 mm, co jest doskonałym wskaźnikiem, biorąc pod uwagę przenośność narzędzia.

Dla wygody i bezpieczeństwa RYOBI R18RS-0 posiada elektroniczne zabezpieczenie silnika, zatrzymanie awaryjne, system antywibracyjny, płynną zmianę prędkości. Dodatkowo miła premia to dwuletnia gwarancja. W zestawie klucz i kawałek drewna, ładowarka z bateriami sprzedawana osobno.

Średnia cena to 7900 rubli.

RYOBI R18RS-0

Zalety:

 • Jakość pracy;
 • Moc;
 • Dobra żywotność baterii;
 • Mobilność;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Einhell TC-AP 650 E.

Lekka wersja, która jest lekka i ma małą moc - tylko 650 W. Ale mimo to urządzenie poradzi sobie z niektórymi produktami metalowymi. Wysokość cięcia wynosi 150 mm. Liczba uderzeń na minutę wynosi 3000.

Producent wyposażył urządzenie w doskonałą funkcję miękkiego startu. Znacząco wydłuży żywotność. Waga urządzenia to 2,8 kg.

Średnia cena to 4300 rubli.

Einhell TC-AP 650 E.

Zalety:

 • Łatwo;
 • Nie zajmuje dużo miejsca;
 • Wykonuje swoją pracę dobrze;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • W skrzyni biegów jest mało smarowania.

DeWALT DCS388N

Jeden z najlepszych samodzielnych instrumentów dla każdego projektu. Projekt jest ręczny, istnieje możliwość pracy z wyrobami metalowymi. Maksymalna wysokość cięcia 300 mm. Korpus wykonany z wysokiej jakości, odporny na drobne upadki, bez konsekwencji dla silnika elektrycznego.

Do pracy w ciemnych miejscach urządzenie posiada wbudowane podświetlenie, które oświetli przestrzeń roboczą i zmniejszy liczbę błędów. Regulacja prędkości jest płynna. Waga - 4,6 kg. Napięcie akumulatora - 54 V.

Sprzedawany jest w cenie 22 350 rubli.

DeWALT DCS388N

Zalety:

 • Duża moc;
 • Wysokiej jakości i niezawodny montaż;
 • Długoterminowa niezależność;
 • Silnik bezszczotkowy;
 • Trwałość;
 • Markowy produkt;
 • Wygodna torba do przenoszenia.

Niedogodności:

 • Do użytku profesjonalnego;
 • Waga;
 • Brak baterii w zestawie.

Wreszcie

Nie każda osoba może kupić kilka specjalistycznych narzędzi do jednorazowej pracy. Piła szablasta pozwala zaoszczędzić pieniądze, wykorzystując tylko jeden sprzęt do różnych dziedzin działalności. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *