Najlepsze ławki ogrodowe na 2020 rok

0

Nie sposób wyobrazić sobie parku czy ogrodu bez wygodnej ławki ogrodowej. Ozdobią każdy krajobraz, dając jednocześnie miejsce do wypoczynku. Na nich można nie tylko odpocząć po ciężkim dniu, ale także prowadzić rozmowy przy filiżance aromatycznej herbaty.

Jest ogromny asortyment sklepów. Wykonane są z różnych materiałów, a rodzajów i rozwiązań konstrukcyjnych jest jeszcze więcej. Spójrzmy na cechy i cechy materiałów, z których są wykonane.

Drewniane ławki

Bardzo popularne są drewniane ławki. Pięknie prezentują się na ulicy. Ale, jak wiesz, drzewo jest narażone na klimatyczne warunki pogodowe. Deszcz i słońce są równie szkodliwe dla drewna. Oczywiście na ławki używane są gatunki drewna odporne na gnicie. Na przykład: modrzew, świerk, wiśnia, dąb.

Ale bez względu na to, jak wysokiej jakości jest drzewo, potrzebuje stałej ochrony przed negatywnymi skutkami pogody. W celu ochrony drewniane powierzchnie są stale pokrywane farbami i lakierami. Takie drewniane meble przetrwają ponad 20 lat. Ale zależy to również od właściwej pielęgnacji, ponieważ niepomalowane drzewo zgnije za 2 lata.

Modele metalowe

Są bardzo popularne. Mają długą żywotność i są produkowane w różnych typach. Takie ławki będą idealnym dodatkiem i ozdobą każdej osobistej działki.

Takie konstrukcje są wykonane przez kucie. Modele kute można łączyć z drewnianymi siedzeniami. Są bezobsługowe, chociaż części kute lub odlewane wymagają specjalnej obsługi. Raz w roku należy je pomalować farbą do metalu. Jeśli nie zostanie to zrobione, z czasem na metalowych częściach może powstać korozja, co doprowadzi do powstania otworów.

Ławki betonowe

To najbardziej trwałe i eleganckie modele, które są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Ławki parkingowe są często wykonane z betonu architektonicznego. Strukturą przypomina kamień naturalny, który jest trudny do uszkodzenia. Nie wymaga konserwacji, ale w razie potrzeby można pomalować na dowolny kolor.

Plastikowy

Można je bezpiecznie nazwać najbardziej budżetową opcją. Takie sklepy są niedrogie i mają wiele zalet. Są lekkie, więc ich zmiana jest łatwa. Nie gniją i nie tworzy się na nich pleśń. Są wygodne w myciu, czyszczeniu z kurzu i brudu. Ale są też kruche. Zerwanie takiego modelu nie będzie trudne. W mrozie na powierzchni pojawiają się pęknięcia, dlatego zimą ławki należy wprowadzić do pomieszczenia, a kolor traci się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Włókno szklane

Modele wykonane z tego materiału uważane są za ekskluzywne, ponieważ w krótkim czasie można z niego stworzyć wyjątkową ławkę.Włókno szklane jest odporne na różne warunki pogodowe i grawitację. Sklepy z niej nie zostaną zniszczone przez wilgoć, mróz czy słońce. Będą dekorować miejsce przez ponad 10 lat.

Takie ławki znajdują się nie tylko na osobistej działce. Można je znaleźć we wszystkich miejscach masowego zjazdu ludzi.

W centrach biznesowych

Są instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Spacerując po centrum handlowym, ludzie często chcą usiąść i odpocząć, dlatego takie „sofy” powinny być wygodne, wytrzymałe, wytrzymałe i oczywiście pasować do wnętrza. Do centrów biznesowych wybierają ławki wykonane z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. W centrum handlowym można znaleźć również skórzane sofy z metalowymi nogami. Najważniejsze jest to, że ławki muszą być mocne i wytrzymywać duże obciążenia.

Na placach zabaw przy przedszkolach

Ławki dla dzieci muszą być przede wszystkim trwałe, bezpieczne i praktyczne. Wykonane są z różnych materiałów. Na przykład: włókno szklane, drewno, sklejka lub metal. Występują w regularnych kształtach lub jako postacie z kreskówek. Popularne modele to: „słoń”, „krokodyl”, „wóz strażacki” itp. Projekty dla dzieci są również owalne, prostokątne i okrągłe. Sprzedawane dla dzieci od 2 do 10 lat.

Ławki parkowe

Takie modele są praktyczne, stylowe i różnorodne. Są to proste drewniane ławki, ławki pamiątkowe. Aby wyposażyć park, wzywają dekoratora. To właśnie ta osoba tworzy niezapomniane miejsce na wakacje. Wykonane są z dowolnego materiału, ale jednocześnie wytrzymują grawitację i uszkodzenia mechaniczne. Różnią się kształtem i rozmiarem. Na przykład: duży owal dla grupy osób lub mały dla jednej osoby.

Ławki zewnętrzne

Te tradycyjne modele są wykonane z wytrzymałych materiałów. Mogą wytrzymać wszelkie zmiany temperatury, a osoba wygodnie na nich odpoczywa. Dla większej wygody wykonane są z plecami. Nowoczesne modele harmonijnie pasują do każdego wnętrza. Ponadto nie trzeba ich dalej wzmacniać. Są odporne na przewracanie się, przesuwanie i kołysanie.

Ławki ogrodowe

Są proste i wytrzymałe. Takie modele są wykonane głównie z drewna, ponieważ ten materiał nadaje się do każdego krajobrazu. Nogi ławek ogrodowych wykonane są z metalu. Daje to modelom siłę i trwałość. Miłośnicy niecodziennego designu mogą kupić ławki wykonane z włókna szklanego. Nie boją się wilgoci i słońca.

Top 5 popularnych modeli

1 Odwrócona ławka

Te modele nadają się do ogrodów przydomowych. Mają solidną metalową ramę i wyściełane siedzisko. Są również wygodne w użytkowaniu jako siedzisko do prac ogrodniczych. Aby to zrobić, po prostu go odwróć. Są również odpowiednie dla osób, które nie mogą schylać się i pracować na kolanach.

Takie ławki są produkowane przez firmę Nika. Te modele są wygodne. Można je przenosić z miejsca na miejsce i wygodnie jest zająć dowolną część ławki. Siedzisko jest wykonane z warstwy gumy piankowej owiniętej skórą winylową. Łatwo się nim zająć: wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Model jest składany, co pozwala na przechowywanie go w dowolnym wygodnym miejscu. Poza tym nie zajmuje dużo miejsca. Takie konstrukcje mogą wytrzymać obciążenia do 100 kg.

Średnia cena rynkowa to 1000 rubli.

ławka z klapką

Korzyści:

 • łatwość użycia;
 • miękkie siedzisko;
 • dwie pozycje robocze;
 • trwały;
 • wytrzymuje imponujące obciążenia;
 • ma kilka kolorów.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Model wykonany ze stali z plastikowymi wstawkami. Tajwański producent zadbał o swoich klientów. Ich ławki mogą służyć do siedzenia lub prac ogrodniczych, takich jak pielenie łóżek na kolanach. Łatwo jest o nie dbać za pomocą detergentów i szmatki. Wycierają poliuretanowy pokrowiec siedziska.

ławka Mr. Logo

Zalety:

 • niewielka waga (tylko 3 kg);
 • wytrzymuje obciążenia do 140 kg;
 • nie zajmuje dużo miejsca;
 • praktyczny sklep;
 • łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

3 Ławka Montero

To odmiana izraelskiego producenta, która jest wykonana z propylenu. Ta ławka jest wygodna w użyciu zarówno na osobistej działce, jak iw parkach, przedszkolach itp.

Średnia cena: 20000 rubli.

Ławka Ławka Montero

Zalety:

 • łatwy i szybki w montażu;
 • długa żywotność;
 • nie narażony na ekstremalne temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
 • na powierzchni nie powstają gnicie i korozja.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

4. Bradaf

Firma produkuje ławki z litej akacji, które następnie maluje się szarą farbą. Jednocześnie wykonanie ławki przypomina ciekawy stary projekt.

Średnia cena to 30000 rubli.

ławka Bradaf

Korzyści:

 • idealny rozmiar (dla 3 osób);
 • wysokiej jakości drewno przyjazne dla środowiska;
 • niezapomniany styl vintage.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • trudno znaleźć w sprzedaży.

5. Ławka ogrodowa Keter Eden

Ta ławka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. To ławka na klatkę piersiową, która idealnie pasuje do każdego wystroju ogrodu. Model jest praktyczny, można na nim nie tylko odpocząć, ale także przechowywać rzeczy ogrodowe, a rzeczy nie psują się z czasem. Skrzynia jest wentylowana, ale woda nie przepływa przez otwory. Materiał jest bardzo wytrzymały. Nie tworzy pleśni i nie gnije. Możesz zadbać o konstrukcję zwykłą wodą. Dodatkowo model jest lekki. Można go łatwo przemieszczać po ogrodzie.

Średni koszt to 16000 rubli.

ławka Keter Eden Garden Bench

Zalety:

 • szybki i łatwy montaż;
 • mało wymagająca opieka;
 • solidna konstrukcja;
 • jest miejsce do przechowywania rzeczy;
 • ciekawy projekt.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Ocena modeli przyjaznych środowisku

1 Romeo i Julia

Ławka idealnie sprawdza się na miejskich ulicach i ogrodach. Łączy miejską dżunglę i naturę. Model wykonany z drewnianej płyty z otworami na wytrzymałe wanny z włókna szklanego. Są sadzone świeżymi kwiatami lub małymi krzewami. Pod koroną zarośli można odpocząć w zgiełku miejskich ulic.

ławka Romeo i Julia

2 Bambusowa sofa

To bardzo prosta opcja, która ozdobi krajobraz parku. Do jego produkcji biorą bambusowe łodygi, które są następnie ciągnięte razem za pomocą mocnych lin lub metalowych pierścieni. Następnie wycina się w nich miejsce. Na takiej sofie można położyć poduszki. Taki model wprowadzi odrobinę egzotyki do każdej witryny. Dodatkowo bambus uważany jest za materiał trwały, dzięki czemu ta sofa posłuży przez wiele lat.

kanapa bambusowa

3 Ławka Swing Soft Rocker

 

Ta drewniana huśtawka jest wyposażona nie tylko w daszek i podobny do hamaka, ale także w panele słoneczne. Posiada wbudowany system, który pozwala skierować ławkę w kierunku promieni słonecznych. Jednocześnie gromadzi energię od osoby, która potrząsa nią w ciągu dnia. Pozwala to na podpięcie laptopa lub innego gadżetu do huśtawki wieczorem lub w nocy.

ławka Ławka huśtawka Soft Rocker

Top składane ławki

1. MS-4

Ta składana ławka może być używana zarówno w ogrodzie, jak iw saunie. Produkowany jest z litych drzew iglastych, co zapobiega tworzeniu się zgnilizny i pleśni na powierzchni.

ławka MS-4

Godność.

 • powierzchnia jest przeszlifowana i gotowa, jeśli to konieczne, do malowania;
 • łatwy i szybki w montażu;
 • wykonany z litego drewna iglastego;
 • odporny na wilgoć;
 • pojemny (do 3 osób).

Niedogodności:

 • brak podłokietników.

2. Walka byków na ławce żeliwnej w parku

To ławka żeliwna z drewnianymi elementami, która jest szybka i łatwa w montażu. Jednocześnie jest wykonany na najnowocześniejszym sprzęcie. Wyklucza to wady odlewnicze. Ławka pokryta jest farbą i lakierem jachtowym w 2 warstwach, co zapobiega blaknięciu na słońcu.

Średnia cena: 25000 rubli.

Żeliwna ławka do walk byków w parku

Zalety:

 • solidna konstrukcja;
 • nie ulega rdzewieniu i korozji;
 • wygodna opcja do rekreacji na świeżym powietrzu.

niedogodności

 • waga 70 kg;
 • wysoka cena.

Ocena ławek z oparciem

1.Bench Boulevard

To idealna i jednocześnie niedroga opcja, którą można zastosować na placach zabaw, podwórkach szkolnych, parkach i skwerach.

Średnia cena: 7000 rubli.

ławka Bench Boulevard

Zalety:

 • przystępna cena;
 • wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska;
 • brak ostrych zakrętów;
 • wykonany z niezawodnych i praktycznych materiałów;
 • wytrzymuje ekstremalne temperatury.

Niedogodności:

 • niewykryty.

2. Ławka metalowa Roman z oparciem

Ta opcja kosztuje do 9 tysięcy rubli. Ta ławka jest wykonana z metalowego profilu i drewna iglastego. Znajduje zastosowanie w ogrodach, skwerach i parkach.

Ławka Ławka metalowa Roman z oparciem

Górne ławki z podłokietnikami

1. Ławka Classic z podłokietnikami

Ten model jest wykonany z trwałych i praktycznych materiałów, które nie boją się wilgoci i ekstremalnych temperatur. Poza tym sklep ten ozdobi każdy zakątek parku, ogrodu czy ogrodu publicznego.

Średnia cena: 8000 rubli.

Ławka Ławka Classic z podłokietnikami

2. Letnia ławka ogrodowa

Jest to idealne rozwiązanie do ogrodu i nie tylko. Ta piękna ławka wykonana jest z metalowych profili, kutych elementów i miękkiego drewna. Ławka ma lekko zakrzywione oparcie i piękne podłokietniki z kutego żelaza.

Średnia cena: 11000 rubli.

Ławka Ławka Ogród letni

Jak wybrać odpowiednią ławkę i na co zwrócić uwagę

W przypadku małego letniego domku odpowiednie są odwrócone ławki. Są praktyczne, ponieważ mogą nie tylko odpocząć, ale również pracować zarówno w ogrodzie, jak iw ogródku warzywnym. W przypadku działki ogrodowej nie zaleca się wybierania długich modeli, ponieważ dodadzą one objętości krajobrazowi i po raz kolejny podkreślą niewielki rozmiar witryny.

Modele wykonane według projektu projektowego nadają się do parku lub placu. Mogą to być opcje ławki pomnikowej lub ławki kute. Te rozwiązania mają różne kształty i wzory.

Bezpieczne ławki kupuje się do przedszkola lub szkoły. Nie powinny mieć ostrych rogów.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wagę gotowego produktu. Modele są lekkie (od 900 gr. Do 2 kg) i ciężkie (do 70 kg). Wszystko zależy od tego, jak ławka będzie używana. Do użytku tymczasowego kupujący zalecają zakup lekkich opcji składania, natomiast do instalacji stacjonarnych zaleca się stosowanie ciężkich praktycznych rozwiązań.

Cóż, oczywiście musisz zdecydować o lokalizacji ławki. Musi harmonijnie wtapiać się w krajobraz, aby stworzyć wygodną część wypoczynkową.

Gdzie zainstalować sklep

W czasie upałów czasami chcesz ukryć się przed palącym słońcem. W tym celu projektanci zalecają instalowanie ławek pod koronami drzew.

Jeśli na miejscu znajduje się zbiornik, pamiętaj o umieszczeniu w jego pobliżu małej sofy.

Ławki poczekalni są instalowane przy wejściu do domu lub centrum handlowego. Dzięki temu odwiedzający mogą zrelaksować się przed lub po przejściu przez centrum handlowe.

Ławka ogrodnika powinna mieć wygodne oparcie i niewielką wagę. Mieszkańcy lata, podczas prac ogrodniczych, często mieszają się po terenie, niosąc ze sobą ławkę.

Jeśli ławka jest potrzebna na okres wiosenny lub jesienny, jest instalowana w miejscach, w których promienie słoneczne są większe.

Na platformach widokowych zaleca się zainstalowanie opcji przeglądania. Dzięki temu odwiedzający mogą podziwiać zapierającą dech w piersiach scenerię.

Wybierz i zainstaluj ławkę prawidłowo, ponieważ od tego zależy widok całej witryny. Mieszkańcom lata zaleca się stosowanie lekkich ławek składanych najlepszego producenta „Nika”. Można je kupić online. Ponadto sprzedawane są tam nie tylko opcje składania, ale także ławki z podłokietnikami, oparciem i bez oparcia. Odpowiednie opcje można znaleźć w każdym sklepie z narzędziami. Meble ogrodowe ozdobią każdy ogród i teren.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *