👍 Najlepsze kosiarki do gospodarstw i domków letniskowych na rok 2020

0

Kosiarka jest wykorzystywana zarówno w rolnictwie do tworzenia zapasów trawy dla zwierząt, jak i do użytku domowego, do usuwania ogromnych zarośli. Projekt jest drogi, ale skuteczny, więc czyszczenie obszaru i przygotowanie materiałów eksploatacyjnych zajmie minimum czasu. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy zwrócić uwagę na wiele parametrów i cech każdego urządzenia. Wydaje się to trudne, ale w rzeczywistości jest o wiele łatwiejsze.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kosiarek na 2020 rok.

Funkcje i klasyfikacja wyposażenia

Kosiarka umożliwia koszenie nie tylko cienkiej trawy, ale także chwastów o dowolnej wielkości i grubości łodyg. Ponadto elementy tnące doskonale radzą sobie z niedużymi drzewkami, co nadaje okolicy piękny i zadbany wygląd. Za pomocą urządzenia osoba będzie mogła przygotować siano na zimę, co oszczędza znaczną część pieniędzy na zakup paszy. Aby ułatwić wybór produktu w sklepie, ważna jest znajomość głównych odmian.

Obecnie istnieją trzy popularne opcje. Możesz je kupić w specjalistycznym sklepie lub zamówić bezpośrednio u producenta za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

 • Produkty obrotowe. Główną cechą tej opcji jest obecność kilku noży, które obracają się z określoną prędkością. Materiał wykonany jest z twardego i wytrzymałego metalu, który nie ulega korozji. Podobne urządzenie nadaje się do niszczenia wysokiej trawy i małych krzewów.
 • Konstrukcja typu front, podobnie jak poprzednia wersja, ma kilka metalowych noży. Jedyna różnica polega na tym, że nie obracają się. Cięcie trawy i krzewów odbywa się poprzez ruch w kilku kierunkach. Dlatego elementy tnące są rozmieszczone w dwóch rzędach. Drugą nazwą dla takich produktów jest segment. Taka maszyna nadaje się do koszenia dużych ilości siana.
 • W trymerach gazowych głównym elementem jest żyłka, która musi być gruba i mocna. Bo jeśli użyjesz sznurków o średnicy 1,6 mm, nie będziesz w stanie skosić niczego poza małą trawą.

Ponadto większość kosiarek można podzielić ze względu na sposób poruszania się. Istnieją trzy szerokie kategorie:

 • Urządzenia samobieżne mają napęd na jedną parę kół, pod warunkiem, że będą 3 lub 4. Dodatkowo konstrukcja różni się wagą, która zaczyna się od 50 kg i trwa do 80-150 kg. Dlatego, aby urządzenie mogło się poruszać, konieczne jest wyposażenie go w mocny silnik, a osiągi muszą być na poziomie motoroweru. Kolejnym ważnym punktem jest obecność bieżnika na oponach, jest to warunek konieczny, ponieważ pozwala zapewnić maksymalną zdolność do jazdy w terenie.
 • Kosiarki ręczne nie posiadają żadnego napędu, ponieważ cały ruch odbywa się dzięki sile samego człowieka. Zaletą tego projektu jest niski koszt i mobilność.
 • Ostatni typ jest zamontowany. Najczęściej występują u osób, które w 100% używają swojego ciągnika. Jest wygodny w obsłudze, zdolność do jazdy w terenie i wydajność są dobre.

Więcej o każdej jednostce

Modele obrotowe

Aby lepiej zrozumieć cechy produktów, ważne jest szczegółowe zbadanie zalet każdej opcji. Kosiarki rotacyjne są w stanie poradzić sobie z poprawą dużego obszaru porośniętego gęstą i gęstą roślinnością. Kolejną wygodą tej opcji jest możliwość regulacji wysokości noży.

Elementy tnące wykonane są z wytrzymałego materiału, który bez problemu poradzi sobie z każdym pokryciem. Trawa nie jest ułożona tak gładko, jak inne opcje, ale nie można tego nazwać znaczącą wadą.

Kosiarki tego typu są zwykle wyposażone w silnik benzynowy o mocy co najmniej 3 KM. Napęd dociera na tylne koła. Posiada 4 biegi, co pozwala na szybkie i łatwe sterowanie sprzętem. Szerokość chwytu jest średnia i wynosi 60 cm, w ciągu godziny pracy osoba może obrobić działkę o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Popularne modele różnią się tym, że są w stanie ciąć pnie o średnicy 5 cm.

Aby ułatwić osobie pracę, większość kosiarek obsługuje specjalne worki w miejscach, w których spada skoszona trawa. Ale są modele, w których trawa jest złożona na bok, a takiej stylizacji nie można nazwać schludną. Co z tego kupić, każdy decyduje na podstawie celów i obszaru uprawianego obszaru.

Cechy konstrukcyjne z przodu

Podobnie jak w poprzedniej wersji, takie projekty mają na celu poprawę zarośniętego obszaru. Ale w przeciwieństwie do konstrukcji obrotowych, wyposażenie przednie jest bardzo dokładne i jednolite.

Większość sprzętu wyposażona jest w silnik benzynowy o mocy do 6 KM. Mimo to szerokość robocza może sięgać nawet 120 cm, co jest wynikiem znakomitym. Drogie urządzenia przeznaczone do pracy z dużymi ilościami trawy są wyposażone w 3-7 trybów prędkości. Maksymalna średnica ciętych łodyg sięga 3 cm, choć jest to o 2 cm mniej niż w wersjach obrotowych, główna zaleta pozostaje w cenie.

Dla większej wygody istnieje ręczna regulacja wysokości, z możliwością ustawienia określonych parametrów. W tym przypadku wybór jest płynny, a zakres jest szeroki. Dzięki temu miejsce będzie piękniejsze, ponieważ wysokość roślinności będzie taka sama.

Trymer na kółkach

Pomimo obecności kół, techniki tej nie można nazwać samobieżną, ponieważ do ruchu wykorzystywana jest siła człowieka. Produkt bardziej nadaje się do usuwania łodyg o grubości do 7 mm, nie nadaje się do większego urządzenia. Do pracy używany jest silnik benzynowy, ale jego moc rzadko przekracza 5-6 KM, ale to wystarcza do koszenia.

Główną cechą konstrukcji jest niski koszt, który jest kilkakrotnie niższy niż w przypadku konstrukcji przedniej. Ponadto osoba otrzymuje urządzenie mobilne, które jest wygodne do przechowywania w garażu i nie musi przeznaczać na nie dużo miejsca. Dlatego nie należy myśleć, że technologia jest pozbawiona pozytywnych aspektów.

Maksymalna szerokość chwytu wynosi 60 cm przy grubości kordu 4 mm. Aby szybko wyciąć chwasty, warto pomyśleć o zakupie specjalnej żyłki wędkarskiej, ponieważ kompletne rzadko są wygodne i niezawodne. Ponadto osoba może kupić tę część wraz ze szpulką.

Wydajność i prędkość zależą od rodzaju używanej linki, silnika i ilości trawy. Oczywiście taki projekt nie jest przeznaczony do poważnego użytku, ale jest idealny do domu, ponieważ jest w stanie przetworzyć do 1000 metrów kwadratowych za jednym razem.

Zalety mocowania

Osprzęt jest przeznaczony do montażu na miniaturowych traktorach. Tej opcji należy używać tylko podczas przetwarzania dużego obszaru o powierzchni kilku hektarów. Głowica tnąca jest podłączona do wału odbioru mocy, ale dopuszczalne jest również podłączenie do przyłącza hydraulicznego. Główną zaletą tego projektu nad innymi jest szerokość fazy. Wartość tego parametru może wynosić do 4 metrów, co wpływa na wydajność.

Sprzęt zawieszany sprzedawany jest w dwóch wersjach: obrotowej i czołowej. Podobnie jak w standardowych modelach, druga opcja ma na celu skuteczne usunięcie gęstej roślinności, ponieważ obecność segmentów pozwala na szybkie oczyszczenie terenu. Całą trawę zwija się w rolki, po czym rozpoczyna się faza suszenia.

Przystępna cena umożliwia wykorzystanie sprzętu do dowolnego celu, w tym do nadania terytorium pięknego wyglądu. Ale jest też minus - nie można go używać w obszarze z dziurami, ponieważ można zepsuć urządzenie i nie uzyskać pożądanego rezultatu.

Ale jeśli terytorium osoby składa się tylko z nierównych obszarów, należy zwrócić uwagę na modele montowane obrotowo. Główną cechą tego projektu jest to, że świetnie się czuje w każdym obszarze, a wydajność nie spada i pozostaje na wysokim poziomie. Konstrukcja sprzętu jest prawie taka sama jak w przypadku wersji z własnym napędem. Jest zarówno rama, jak i dysk z nożami. Ścinanie jest spowodowane siłą odśrodkową, a prędkość ścinania zależy od modelu.

Kosiarki rotacyjne doskonale sprawdzają się zarówno w małych ogrodach, jak i w gigantycznych gospodarstwach. Jednocześnie wszechstronność w żaden sposób nie wpływa na wydajność.

Ocena najlepszych modeli 2-3,99 KM

SOLO BY AL-KO 5001 R-II

Wysokiej jakości konstrukcja, która szybko oczyści teren z chwastów i gęstej roślinności. Część zewnętrzna wykonana jest z wytrzymałego metalu, przy odpowiednim przechowywaniu nie koroduje i nie traci koloru.

Moc silnika jest przeciętna, ale to w zupełności wystarcza na domek letniskowy lub małe gospodarstwa, gdzie nie trzeba codziennie kosić hektarów trawy. Dzięki dobremu montażowi urządzenie wytrzymuje ponad 7-10 lat, co czyni go również dobrym rozwiązaniem zakupowym.

Średni koszt to 55 000 rubli.

SOLO BY AL-KO 5001 R-II

Zalety:

 • Dobra umiejętność biegania w terenie;
 • Niska konsumpcja;
 • Optymalna moc;
 • Świetna opcja do domu;
 • Nie pęka;
 • Nie traci koloru.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

PARTNER PSKL72B

Kolejna opcja jakościowa, która gwarantuje szybkie koszenie. Dlatego nie będzie trudno zaopatrzyć się w siano na zimę, nawet jeśli planowane jest trzymanie kilkunastu sztuk bydła.

Kosiarka tej firmy wyróżnia się dobrymi wskaźnikami trwałości i wydajności. Silnik pracuje płynnie, szybko się uruchamia i nie zużywa dużo paliwa. Ponadto jednostka może pracować przez długi czas, najważniejsze jest zrobienie krótkiej przerwy, aby silnik się nie zużył.

Średnia cena to 72000 rubli.

PARTNER PSKL72B

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Moc;
 • Stosunek ceny do wydajności;
 • Nie pęka przy prawidłowym użyciu;
 • Łatwy do uruchomienia.

Niedogodności:

 • Koszt.

Kosiarka silnikowa Eurosystems M80 serii 450

Popularny model znanego producenta, który pomoże uprzątnąć teren i stworzyć spory zapas siana, który wystarczy na dwie zimy. Najważniejsze jest, aby znaleźć wystarczająco dużo miejsca do przechowywania tej ilości.

Silnik benzynowy może pracować przez długi czas, ale nie możemy zapominać o terminowej konserwacji, zwłaszcza o wymianie oleju, ponieważ nie ma innego sposobu na przedłużenie okresu eksploatacji. Zewnętrzna część wykonana jest z wytrzymałego metalu, który nie ulega zniszczeniu podczas deszczu. Dobra zdolność do jazdy w terenie i niezawodność.

Sprzedawane po cenie: od 54,300 rubli.

Kosiarka silnikowa Eurosystems M80 serii 450

Zalety:

 • Renomowany producent;
 • Niska konsumpcja;
 • Optymalna moc;
 • Dobra charakterystyka wytrzymałościowa;
 • Zdatność.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

TOP z najlepszych modeli od 3 do 5,99 KM

MTD SMART BM 87-35

Wysokiej jakości urządzenie z mocnym silnikiem odpowiednie dla gospodarstw. Szerokość obróbki wynosi 87 cm, dzięki czemu produkt jest produktywny. Liczba prędkości wynosi 1, ale to wystarczy.

Waga konstrukcji to 53 kg. Jedyną wadą jest to, że sprzęt nie nadaje się do koszenia trawy na łąkach i nierównym terenie, ponieważ typ kosiarki jest czołowy. Gwarancja 2 lata.

Średnia cena to 77100 rubli.

MTD SMART BM 87-35

Zalety:

 • Niezły silnik;
 • Koła pneumatyczne;
 • Szerokość przetwarzania;
 • Mała waga;
 • Produkcja niemiecka.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Tielbuerger T70 B&S

Niezawodna kosiarka z własnym napędem, która pozostawi tylko pozytywne wrażenia użytkownika. Waga konstrukcji to 112 kg, natomiast szerokość koszenia to 117 cm, co jest wynikiem znakomitym i pozwala skosić dwa razy więcej trawy w tym samym czasie. Napęd na wszystkie koła zapewnia doskonałe możliwości jazdy w terenie w każdym miejscu. Moc silnika to 5,5 KM.

Sprzedawane po cenie 296000 rubli.

Tielbuerger T70 B&S

Zalety:

 • Nie pęka;
 • Zapewnia wysoką wydajność;
 • Trwałość;
 • Proste sterowanie;
 • Solidne ciało;
 • Szybki start;
 • Niskie zużycie paliwa.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

STIGA SILEX 87 B

Budżetowy, ale potężny model, który może działać przez długi czas. Model jest aktywnie poszukiwany, zarówno w gospodarstwie domowym, jak iw gospodarstwach rolnych. Moc silnika benzynowego - 5 koni mechanicznych.

Szerokość chwytania - 87 cm, ilość prędkości - 1. Waga urządzenia nie przekracza 55 kg, co ułatwia przesuwanie produktu w różne punkty. Wyprodukowano w Szwecji. Okres gwarancji wynosi 2 lata.

Sprzedawane po cenie: od 57000 rubli.

STIGA SILEX 87 B

Zalety:

 • Ergonomia;
 • Trwałość;
 • Wydajność;
 • Dobra wydajność
 • Dobra szerokość cięcia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena popularnych kosiarek o mocy od 6 KM

PUBERT L JUNIOR 65H

Niezawodne urządzenie z silnikiem benzynowym Honda GCV 160 OHC. Urządzenia gwarantują wysoką wydajność przez długi czas. Pojemność zbiornika paliwa to 1,1 litra, przy niskim zużyciu paliwa.

Waga sprzętu to 75 kg. Urządzenie jest w stanie przetworzyć do 5000 metrów kwadratowych w ciągu jednej godziny. Jednocześnie ilość roślinności i jej zagęszczenie nie odgrywa szczególnej roli.

Sprzedawane po cenie 110000 rubli.

PUBERT L JUNIOR 65H

Zalety:

 • Niezawodny silnik;
 • Koła pneumatyczne;
 • Dobry filtr powietrza;
 • Potężny nóż;
 • Regulowana wysokość rączki.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

EUROSYSTEMS P-70 B&S SERIA 850

Wysokiej jakości urządzenie z mocnym silnikiem i przystępną ceną. Produkt jest odpowiedni dla gospodarstw, w których wymagane jest ciągłe koszenie dużej ilości siana. Kosiarka charakteryzuje się wygodnym uchwytem i wysoką wydajnością, co czyni ją jedną z najlepszych w swoim segmencie. Szerokość przetwarzania - 6 HP Stosowana jest przekładnia ślimakowa.

Średni koszt to 63000 rubli.

EUROSYSTEMS P-70 B&S SERIA 850

Zalety:

 • Wydajność;
 • Niezawodność;
 • Proste sterowanie;
 • Przechwytywanie szerokość;
 • Przystępna cena;
 • Regulowana wysokość rączki.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Grillo CL 75

Niezawodny model z mocnym silnikiem - 8,9 KM. Urządzenie jest zdolne do pracy w dowolnym miejscu i wszędzie wykaże tylko wysoką wydajność. Szerokość koszenia to 75 cm, co jest wartością optymalną, ponieważ trawa jest bardzo szybko koszona. Urządzenie wyróżnia się wysoką jakością montażu i bezproblemowo będzie działać przez kilka lat.

Średnia cena to 430000 rubli.

Grillo CL 75

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Wydajność;
 • Wskaźniki siły;
 • Nie psuje się podczas codziennego użytkowania;
 • Duża moc;
 • Występ.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Aby strona była zawsze zadbana, musisz kupić skuteczne urządzenie. Przed wyborem lepiej zapoznać się z odmianami modeli i wybrać wersję wstępną. Nawet jeśli nie jest dostępny, można łatwo wykorzystać jego właściwości techniczne. Dlatego nie będzie trudności w zakupie sprzętu.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię