🚗 Najlepsze usługi sprawdzania samochodów według numeru VIN na 2020 rok

0

Globalny kryzys, który ogarnął całą planetę, oczywiście wpłynął na rynek sprzedaży nowych samochodów. Z drugiej strony ceny samochodów używanych zaczęły spadać, dając niepowtarzalną okazję do ich opłacalnego zakupu. Ale poza pytaniami, gdzie kupić, który lepiej kupić używany samochód, nieuchronnie pojawia się problem wiarygodności jego historii, prawdziwości zapewnień sprzedawcy. Usługi weryfikacji numeru wina pomogą uniknąć błędów przy wyborze tak drogiego zakupu. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych usług sprawdzania samochodu według numeru VIN na rok 2020.

Co to jest kod VIN

Wiele osób myli numer nadwozia z kodem vin, próbując sprawdzić historię samochodu przez nadwozie. Ale numer nadwozia jest związany tylko z jednostką samochodu, zawierającą informacje o nim. Kod VIN zawiera wyczerpujące informacje, począwszy od producenta samochodu, a skończywszy na jego konfiguracji, w tym typie tego samego nadwozia. Dość łatwo zrozumieć, że jest to numer VIN przed Tobą. Przede wszystkim napis na tabliczce z literami i cyframi wytłoczonymi lub wypalonymi laserem będzie mówił o unikalnym numerze identyfikacyjnym pojazdu (UINTS). To oni, a nie litery napisane obok, wskazują, że to WINTS. Liczba znaków na tabliczce powinna wynosić 17, a odstępy między znakami są niedozwolone, chociaż możliwe są podziały wierszy. Niedopuszczalne jest również używanie symboli I, O, Q ze względu na ich podobieństwo do liczb 1.0.

Znak UINTS znajduje się:

 • Na słupkach drzwi, podłużnicach (konstrukcja ramy automatycznej);
 • W komorze silnika;
 • Pod dywanikiem siedzenia kierowcy;
 • W specjalnej szybie przedniej.

Jednak na wniosek producenta położenie tabliczki może być inne. Dlatego przed zakupem samochodu należy zapytać, gdzie na przykład w przypadku modeli japońskich zapewniona jest instalacja UINTS.

Najlepsi producenci pojazdów powtarzają kod dopiero trzydzieści lat później.

Kupujący musi rozumieć, że uszkodzenia poszczególnych symboli, ich otarcia, łysiny czy jakiekolwiek wady są niedopuszczalne. Wszystko to może wskazywać na możliwe sfałszowanie UINTS i towarzyszących mu dokumentów samochodowych. Bardzo często stare lub tanie pojazdy (TS) mają słaby materiał nadwozia, dlatego ślady korozji powodują, że symbole UINTS są nieczytelne. Na mocy dekretu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej taki pojazd można nabyć, jednak nowy właściciel musi samodzielnie „zmienić dane rejestracyjne” za pośrednictwem policji drogowej, czyli zarejestrować samochód po zdaniu specjalistycznego egzaminu. Następnie policja drogowa odnotuje w danych rejestracyjnych utratę UINTS z przyczyn naturalnych. Tak czy inaczej, takie przejęcie będzie wymagało określonej ilości pieniędzy i czasu.

Co jest wskazane w UINTS

Vin - liczba składająca się z 17 znaków, podzielona na trzy grupy:

 1. Pierwsza grupa składa się z trzech symboli wskazujących firmę (markę), kraj, w którym się znajduje oraz jej dane geograficzne.
 2. Druga, sześciocyfrowa grupa, opisuje charakterystykę pojazdu, jaką markę, jego wyposażenie, poziom bezpieczeństwa (głównie samochody amerykańskie). Również popularne chińskie i amerykańskie modele samochodów zawierają symbol, który zapobiega podrabianiu UINTS. Występuje w ostatnim znaku tej sześciocyfrowej grupy lub dziewiątym z rzędu. Jednak to oznaczenie jest zalecane tylko dla samochodów europejskich.
 3. Trzecia, ośmiocyfrowa grupa, wskazuje czas produkcji, producenta, cechy konstrukcyjne pojazdu.

Tak szczegółowe informacje pozwalają dowiedzieć się wszystkiego o ewentualnym zakupie po numerze VIN, porównać zadeklarowane przez sprzedawcę wyposażenie z tym w samochodzie. I nie tylko to.

Jakie informacje można uzyskać na odległość


Obecnie istnieje wiele usług, których baza danych, rejestry pozwalają na odszyfrowanie UINTS określonej maszyny. Oczywiście w ten sposób można uzyskać informacje o samochodzie w zakresie deklarowanej konfiguracji lub kto jest producentem, jaką firmą. Lepiej jest użyć UINTS do głębszej analizy.
W końcu opowie o:

 • Kiedy i jak pojazd pojawił się na terytorium Federacji Rosyjskiej, wszystkie dane celne;
 • Zdanie przeglądu technicznego - jaki jest jego rzeczywisty przebieg, informacja o naprawie;
 • Historia samochodu - liczba właścicieli, czy był używany np. Jako taksówka, liczba wypadków, stopień wyrządzonych szkód;
 • Ograniczenia czynności rejestracyjnych - czy samochód został zatrzymany, czy został przyjęty jako zabezpieczenie kredytu;
 • Czy ogłoszono poszukiwanie samochodu, czyli czek na kradzież.

Wszystkie powyższe informacje są niezbędne do sprawdzenia samochodu w utrzymanym stanie. Rzeczywiście, według statystyk co trzeci egzemplarz jest sprzedawany ze skręconym licznikiem kilometrów. Nie wolno nam zapominać o samochodach, które banki lub organizacje udzielające pożyczki wzięły jako zabezpieczenie, odpowiednio, własność takiego pojazdu jest obarczona niemożnością jego zarejestrowania. Ta procedura grozi, gdy właściciel samochodu ma alimenty lub dług mieszkaniowo-komunalny.

Jeszcze większy ból głowy czeka potencjalnego nabywcę przy zakupie samochodów takich jak KIA Optima. Popularność modeli tej i podobnej marki wynika z ich siły, niezawodności, dlatego większość z nich była wykorzystywana przez floty taksówek lub indywidualnych przedsiębiorców jako taksówki. Oprócz zwiększonego przebiegu, który naturalnie zwija się przed sprzedażą, takie pojazdy były źle utrzymane. Na przykład nie było regularnej, koniecznej wymiany oleju.

Na co zwrócić uwagę sprawdzając samochód po kodzie

Załóżmy, że potencjalny nabywca polubił określony samochód, którego właściciel wskazał na zdjęciu numer VIN. Po otwarciu usługi sprawdzania samochodów wypełnia się specjalne okienko, w którym wpisywane są symbole VIN.

Pierwszą rzeczą, która powinna być interesująca, jest data, region produkcji samochodu, czas odprawy celnej i sprzedaży, liczba właścicieli. Kiedyś niedrogie europejskie pojazdy pojawiły się na rynkach samochodowych naszego kraju po jednym lub maksymalnie dwóch właścicielach, a nawet z minimalnym przebiegiem. Tajemnica tak korzystnej oferty została później ujawniona, wszystkie te pojazdy pochodziły z terenów zalanych 2002 roku. Podobne maszyny znajdują się teraz, pochodzą z rosyjskich regionów dotkniętych powodziami w 2019 roku. Jak sprawdzić samochód pod kątem zalania! Przede wszystkim będzie o tym mówić miejsce, data operacji, historia tranzytu, odprawa celna. Podczas kontroli osobistej należy powąchać powietrze w kabinie pod kątem obecności wilgotnego zapachu.

Innym popularnym rodzajem oszustwa jest zamiana samochodu. Oznacza to, że opis sprzedawanego samochodu zawiera kod VIN, zgodnie z którym serwis po sprawdzeniu podaje najlepsze dane, historię, konserwację itd. Przy zakupie ten sam samochód jest zamieniany na dokładnie taki sam, ale z innym kodem VIN.Jak w tym przypadku przebić samochód! Zalecenia ekspertów są jednoznaczne, pojazd należy również sprawdzić po numerze stanu. Przy zakupie należy sprawdzić wszystkie szczegóły, sprawdzając VIN dla całego auta z tym co jest wskazane w reklamie.

Jak wybrać najlepszą aplikację do sprawdzania numeru VIN samochodu

Aplikacje, usługi są podzielone na trzy kategorie;

 • Bezpłatne - podaj tylko najkrótsze dane;
 • Warunkowo bezpłatnie - przytłaczająca liczba takich, podstawowych, krótkich informacji jest wydawana bezpłatnie, ale szczegóły historii pojazdu są już płatne;
 • Płatny - dostęp do którego jest realizowany za opłatą po dokonaniu jednorazowej płatności lub przy wykupieniu abonamentu.

W związku z tym, jeśli mówimy o jednorazowym zakupie, najlepszym wyborem byłyby portale typu shareware. Jeśli kryteria wyboru to wielokrotne wykorzystanie zasobu w przypadku osób prawnych. osób, wówczas właściwą decyzją byłby zakup płatnej subskrypcji.

Ocena najlepszych usług sprawdzania samochodu według numeru VIN na rok 2020

Darmowe zasoby

RSA (https://autoins.ru)


Ranking portali jakościowych otwiera strona internetowa Rosyjskiego Związku Ubezpieczycieli Samochodowych. Jak działa usługa Na stronie sprawdzają przez UINTS, numer stanu, obecność polityki CTP. Po otrzymaniu szczegółów (serii, numeru umowy) OSAGO, użytkownik poprzez specjalną stronę dowiaduje się wszystkiego o interesującym go samochodzie, a przede wszystkim o okresie ważności polisy. W przypadku braku tego ostatniego należy zmienić datę na przeszłą. Będzie to oznaczać, że polityka wygasła. Czasami trzeba „cofnąć” datę kilka lat temu. Kilkumiesięczne opóźnienie nie grozi niczym poważnym, ale kilka lat bez polisy może oznaczać historię nieczystego samochodu.

Zalety:

 • Bezpłatnie za tę cenę.

Niedogodności:

 • Ograniczona funkcjonalność;
 • Złożoność pracy.

UAIS (Unified Automated Information System)


Portal korzysta z bazy danych policji drogowej, monitorując kartę kontroli pojazdu, jej okres ważności oraz legalność jej wydania. Tego typu operacje są przeprowadzane przy użyciu jednej państwowej tablicy rejestracyjnej lub kodu UINTS. UAIS jest wygodny dla potencjalnego nabywcy, właściciela samochodu, jeśli ma wątpliwości co do autentyczności kuponu na badanie techniczne. Usługa jest prosta, nie wymaga specjalnych umiejętności, z przyjemnym interfejsem.

Zalety:

 • Wygodny interfejs;
 • Szybkie działanie.

Niedogodności:

 • Ograniczona funkcjonalność.

FNP (Federalna Izba Notarialna)


Specyficzna lokalizacja, którą można uznać za dodatek do innych portali usług monitorowania UINTS. Tutaj sprawdza się, czy nastąpiło aresztowanie, zajęcie nieruchomości na zabezpieczenie, czy pożyczka została spłacona na jej podstawie oraz cała historia kredytowa pojazdu. Zasób jest również przydatny dla właścicieli samochodów, ponieważ często nawet drobne niepłacenie do banku prowadzi do kar. Aby tego uniknąć, po spłacie pożyczki należy sprawdzić swój samochód w bazie danych federalnej izby notarialnej.

Zalety:

 • Intuicyjny interfejs;
 • Brak błędów, zamrażanie strony.

Niedogodności:

 • Ograniczona funkcjonalność.

Płatny

Policja drogowa


Portal policji drogowej kontynuuje zasoby państwowe, bez których jest to prawie niemożliwe. Wśród usług świadczonych przez zasób znajdują się informacje o możliwych wypadkach, składniku karnym, czasie, historii rejestracji pojazdów, obecności mandatów, śpiewach. A wszystko to ze struktury państwa, czyli istotnej, zweryfikowanej w momencie monitoringu. Istnieje również sprawdzenie liczby właścicieli, ich statusu (osoba prawna lub osoba fizyczna). Usługi te są cenne, jeśli chodzi o zakup o dużej wartości lub podejrzanie niski samochód.

Zalety:

 • Wiarygodność, trafność dostarczonych danych;
 • Szeroki zakres dostarczonych informacji;
 • Duża baza danych;
 • Część serwisu z funkcją bezpłatnego dostarczania informacji.

Niedogodności:

 • Częste zamarznięcia;
 • Potrzeba stałych symboli weryfikacji wody (captcha);
 • Uzyskanie określonych danych jest możliwe po wprowadzeniu numeru podwozia, nadwozia;
 • Nie ma wersji na urządzenia mobilne;
 • Wyświetlane są tylko wypadki zarejestrowane.

AUTOTEKA


Portal internetowy „Avito” znany jest w całej Rosji dzięki ogromnej bazie ogłoszeń osób fizycznych, w której łatwo jest zamówić online towary od ręki. Oczywiście duża liczba reklam dotyczy sprzedaży samochodów. Istnieje ponad osiem milionów podobnych reklam. W oparciu o podobną bazę danych (DB), a także bazę danych różnych podmiotów prawnych (salony samochodowe, stacje napraw samochodów, banki, grupy ubezpieczeniowe), portal stworzył własną witrynę do sprawdzania historii pojazdu. W ten sposób tworzona jest jego własna alternatywna baza danych, zawierająca dane z agencji rządowych. Z jego pomocą można łatwo sprawdzić nie tylko aktualny stan pojazdu, ale także jego przeszłe wydarzenia, związane z nim zdarzenia. Zdaniem nabywców dostępu do usługi tylko niewielka liczba portali posiada możliwości, które zapewniają.

Zalety:

 • Solidna, dynamicznie rozwijająca się baza danych;
 • Pozytywne opinie dużej liczby użytkowników;
 • Średnia cena typowego raportu to około 130 rubli.

Niedogodności:

 • Niezauważony.

Elcast (elcats.ru)

Jeden z problemów, które często pojawiają się przy sprzedaży i kupnie, wiąże się z zawyżeniem ceny samochodu, który ma skromniejszą konfigurację niż ta podana w reklamie. Jakie są specyfikacje modelu, odpowiednio, ile faktycznie kosztuje samochód, ten portal pomoże Ci się dowiedzieć. Niewątpliwym atutem usługi jest to, że można na niej sprawdzić zarówno popularne, długo sprzedawane modele, jak i nowości firm europejskich, amerykańskich, azjatyckich.

Zalety:

 • Duża lista modeli znanych producentów;
 • Wygodny interfejs;
 • Szybkie działanie.

Niedogodności:

 • Ograniczona funkcjonalność.

AUTOKOD


Wśród szerokiej rzeszy producentów samochodów najciemniejszym koniem są czasami japońscy producenci, których produkty są dystrybuowane w całej Rosji za granicą Dalekiego Wschodu. Rzadko w których rejestrach znajdują się wyczerpujące informacje o produktach japońskiego przemysłu samochodowego (czas, częstotliwość przeglądów, data odprawy celnej, pierwszy, kompletny zestaw fabryczny) i inne ważne dane. Dzięki portalowi Autocode wszystko powyższe można łatwo uzyskać w kilka minut po przebiciu UINTS. Ponadto użytkownik ma dostęp do regularności i powodów przechodzenia przeglądu technicznego samochodu japońskiej marki. Baza danych portalu opiera się zarówno na oficjalnych strukturach państwowych, jak i na alternatywnych źródłach informacji.

Zalety:

 • Duża baza danych;
 • Sprawdza modele, które są trudne do zweryfikowania z innymi źródłami.

Niedogodności:

 • Działa tylko z samochodami zarejestrowanymi w stolicy lub regionie moskiewskim.

AutoReport


Dopełnienie przeglądu najlepszych usług sprawdzania samochodów po numerze VIN to portal będący sprytnym połączeniem pozyskiwania wyczerpujących informacji z wielu źródeł z połączeniem prostego, przemyślanego interfejsu. Użytkownik ma dostęp do takich informacji o interesującym go pojeździe jak częstotliwość przeglądów, obecność, stopień ciężkości wypadku. Co więcej, wypadek jest wskazywany nie tylko oficjalnie zarejestrowany, ale także zdany w ramach protokołu europejskiego. Dostępne są dane o rzeczywistym przebiegu pojazdu, co pozwala uniknąć oszukańczych działań ze strony pozbawionych skrupułów dealerów, a także obecności przestępstwa, kradzieży, obecności grzywny.

Zalety:

 • Kilka źródeł przesłanych rejestrów;
 • Szeroka funkcjonalność;
 • Prosty, intuicyjny interfejs;
 • Wydawanie informacji o podstawowych stanowiskach.

Niedogodności:

 • Wysoka, 300 rubli, cena dostępu.

Wniosek

Oczywiście wymienione usługi to nie jedyny sposób na pozyskanie danych po kodzie VIN, są też aplikacje mobilne, bazy danych sprzedawane w sklepie internetowym. Dlatego jeśli czytelnik recenzji ma coś do dodania, rady, sugestie, warto się z nimi zapoznać autorom.Do których istnieje możliwość komentowania pod tym artykułem.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię