‍♂ Najlepsze suche piłki basenowe na 2020 rok

0

Suchy basen nie tylko sprawia radość, ale także poprawia zdrowie dzieci. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednie wypełnienie, aby nie było szkodliwych substancji i oparów. Chociaż jasne projekty można znaleźć w centrach handlowych i przedszkolach, można je wykonać w domu. Wymiary zależą od życzeń rodziców i dostępności wolnego miejsca w mieszkaniu lub na wsi. Instalacja zajmuje minimum czasu, a przez cały dzień będzie radość i korzyści.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych piłek do suchego basenu na rok 2020.

Główne zalety

Aby wybrać dobry wypełniacz, ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego w ogóle kupuje się suche baseny do domu, ponieważ zawsze można iść do pokoju zabaw. To prawda, ale nie każdy może sobie pozwolić na codzienne odwiedzanie takich miejsc, a obserwowanie dzieci w dużym basenie nie jest tak łatwe, jak w mieszkaniu czy w wiejskim domu. Dlatego większość kupujących woli instalować konstrukcje we własnym domu.

Główne zalety wykonania to:

 • Odpowiedni zarówno dla małych dzieci, jak i uczniów. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, więc każdy może cieszyć się grą.
 • Dzięki jasnemu wzornictwu i różnej kolorystyce wypełniacza same dzieci chcą tam spędzać czas, nawet nie trzeba ich namawiać. Również gra w strukturze przyczynia się do prawidłowego rozwoju psycho-emocjonalnego, co będzie miało pozytywny wpływ w przyszłości.
 • Produkt można zakupić w dowolnym kolorze, kształcie i rozmiarze. Pozwala to zainstalować go nie tylko w pokoju dziecięcym, ale na przestronnym trawniku. Dbanie o konstrukcję jest łatwe i każdy rodzic sobie z tym poradzi.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzieciak nigdy nie uszkodzi ważnych narządów, nawet jeśli aktywnie porusza się w środku.
 • Oprócz pozytywnego odbioru, dzięki kulkom następuje lekki masaż ciała. To poprawia ton i nastrój. Ciało całkowicie się odpręża.

Korzyści i przeciwwskazania

Monotonne ćwiczenia fizyczne powodują u większości melancholię, zawsze chcą je szybciej skończyć. Korzyści z tego są niewielkie iz czasem dzieci poczują się zniechęcone. Jednak zawsze można znaleźć różnorodność i przynieść radość. Na tym koncentruje się suchy basen. Nawet krótki pobyt w strukturze poprawia ukrwienie i poprawia metabolizm. Wszystko to pozwala nie tylko cieszyć się nieważkością i lekkością ciała, ale także korzystnie wpływa na pracę:

 • Układ oddechowy;
 • Kiery;
 • System nerwowy;
 • Układ mięśniowo-szkieletowy.

Częste zabawy na świeżym powietrzu wzmacniają mięśnie i kształtują prawidłową postawę, która nie wpłynie na skrzywienie kręgosłupa dziecka. Ponadto pediatrzy odkryli, że suchy basen wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu dzieci będą mniej chorować podczas sezonu grypowego.

Jasna kolorystyka wzoru korzystnie wpływa na stan psychiczny. Rozwijają się zdolności motoryczne palców.Nie ma znaczenia, gdzie dziecko będzie się bawić, w pokoju zabaw dużego centrum handlowego czy w domu. Korzyści nie maleją. Ale całkowita obojętność rodziców nie jest dozwolona, ​​ważne jest, aby nauczyli dziecko niektórych ćwiczeń, aby czas nie upłynął na próżno. Nie wolno nam zapominać, że po aktywnych grach apetyt rośnie. Dlatego zabawa powinna zakończyć się pysznym poczęstunkiem.

W niektórych przypadkach nie można zastosować konstrukcji. Z tego powodu mogą pojawić się komplikacje, które będą miały zły wpływ na ogólny stan dziecka. Dzieci nie mogą się bawić:

 • Z chorobami grzybiczymi lub bólem skóry;
 • Wysoka gorączka;
 • Z przeziębieniem.

Musisz zachować ostrożność, ponieważ złamanie zasad źle wpłynie na stan.

Odmiany i cechy każdego modelu

Każdy basen wypełniony piłeczkami wykonany jest w formie kojca. Po bokach powinien znajdować się miękki materiał, który nie spowoduje obrażeń nawet w przypadku ostrego kontaktu. Sprawa może być inna, ale modele są bardziej popularne:

 • Wykonane z wytrzymałego i miękkiego tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie pozwala wytrzymać różne uderzenia i uszkodzenia. Ten materiał nie ma żadnego zagrożenia.
 • Popularne są również modele z podszewką. W takim przypadku dzieci mogą bez trudności skakać, biegać i nurkować. Bezpieczeństwo szanowane na najwyższym poziomie. Dlatego rodzice nie muszą się martwić.
 • Nadmuchiwana konstrukcja jest prosta. Jest instalowany w małych salach gier lub w mieszkaniu / wiejskim domu. Główną zaletą tego wariantu jest mobilność. Możesz nawet wynieść produkt w naturę, wystarczy kupić etui na piłki, aby łatwiej je było przenosić.
 • Powłoka z zakrytymi ścianami jest powszechna w centrach handlowych. Model nie pozwoli dzieciom na opuszczanie terenu basenu. W tym przypadku dolna część jest wykonana z miękkiego tworzywa sztucznego lub może być również pokryta tkaniną. W niektórych przypadkach dozwolone jest użycie sklejki, ale wygoda tego rozwiązania nie jest tak duża.

Sklepy sprzedają produkty w różnych kształtach: od standardowego kwadratu po wielokąt. Odpowiednia opcja jest wybierana na podstawie preferencji i pieniędzy.

Co jest ważne, aby wiedzieć o wypełniaczu

Wszystkie kule do basenu są wykonane z tworzywa sztucznego, ale niezwykłego, który można znaleźć wszędzie i przyjaznego dla środowiska. Jest to ważne, ponieważ niektóre substancje polimerowe mogą uwalniać toksyny, dlatego wybór należy rozważyć i zapoznać się z charakterystyką techniczną. Lepiej jest kupować modele hipoalergiczne, aby nie zranić dziecka i nie powodować komplikacji.

Średnica sięga 6-10 cm, są to najczęstsze modele. Który z nich wybrać, zależy od wymiarów konstrukcji, w której zostanie umieszczony wypełniacz. Kupując, należy kierować się zasadą, że im większa pula, tym większe piłki. W obiekcie jest tylko powietrze, nie powinno być nic zbędnego. Nawet przy silnym ściskaniu element zachowuje swój pierwotny kształt.

Tworząc suchy basen w domu, ważne jest, aby projekt w pełni spełniał wymagania bezpieczeństwa. Dlatego powinien być wypełniony co najmniej jedną trzecią wysokości produktu, nie może być mniejszy, ponieważ będzie to niewygodne dla dzieci.

Dbanie o kulki nie zajmie dużo czasu. Wystarczy je umyć i wysuszyć. Szybko wysychają, więc nie będzie z tym żadnych trudności. Nie ma konieczności czyszczenia każdego elementu.

Prawidłowy zakup bez nadpłat

Kupno suchego basenu i piłek do niego nie zajmie czasu. Osoba, która zamawia w sklepie internetowym, może poświęcić 10 minut. Ale także projekt jest kupowany w hipermarkecie dla dzieci. Każda opcja ma zarówno zalety, jak i wady.

Gdy użytkownik chce samodzielnie przekonać się o jakości, lepiej dokonać zakupu w zwykłym sklepie. Tam możesz łatwo przeprowadzić oględziny i sprawdzić wytrzymałość materiału. Wadą zamówień online jest to, że produkt wskazany na zdjęciu nie zawsze przychodzi. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby nie patrzeć na koszt puli, ale na certyfikaty, które powinny znajdować się w witrynie.Recenzje pomogą ci bardziej szczegółowo przestudiować model, ale nie powinieneś ufać tylko pozytywnym, musisz przeczytać negatywne komentarze, jeśli są obiektywne.

Uwzględniane są również Twoje własne preferencje. Ponieważ dla jednych odpowiedni jest model, który nie jest przeznaczony do częstego ruchu, a dla drugiego ważna jest mobilność basenu, aby nie stał w jednym miejscu. Łatwość montażu to jedno z głównych wymagań stawianych pojemnikowi z kulkami, zwłaszcza przy zakupie wersji narożnej.

W suchym basenie obowiązują zasady

Po zakupie konstrukcji ważne jest, aby powiedzieć dziecku, jak korzystać z urządzenia, aby nie doszło do urazów czy chorób. Przed nurkowaniem należy wybrać odpowiednią odzież. Koszulka, spodenki i skarpetki muszą być czyste, bawełna jest uważana za odpowiednią tkaninę. Jeśli planujesz bawić się z małymi dziećmi (poniżej 3 lat), zakłada się na nie pieluchę.

Podczas codziennych zabaw wewnątrz urządzenia należy dezynfekować kulki, aby drobnoustroje nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia dziecka. Czyszczenie można wykonać ręcznie, co jest bardzo długie, lub za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Wykonując ostatnią opcję, nie można zapominać, że okrągłe części muszą być stale mieszane, w przeciwnym razie nie będzie żadnego efektu. Zwraca się uwagę nie tylko na wypełniacz, ale także na boki.

Przestrzegając głównych wymagań, rodzice zapewnią dziecku bezpieczeństwo i radość. Poprawi się stan zdrowia fizycznego i emocjonalnego, co korzystnie wpłynie na rozwój. Terminowe czyszczenie kulek wyklucza wnikanie bakterii do małego organizmu.

Ocena najlepszych piłek z segmentu budżetowego

Nordplast 50 szt. 6 cm (411)

Ładne piłeczki, które sprawdzą się przy małej konstrukcji. Możesz kupić nie tylko zestaw 50 sztuk, ale także 100 sztuk. Nadpłata będzie znikoma. Brak uszkodzeń i nierówności. Po zgnieceniu produkt szybko nabiera pierwotnego kształtu.

Materiał jest całkowicie hipoalergiczny i nie wydziela toksycznych substancji, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo. Średnica 6 cm, odpowiednia dla każdego dziecka. Wyjście wymaga minimum czasu, wszystko zależy od czasu rozgrywek wewnątrz urządzenia.

Średni koszt to 280 rubli.

piłki Nordplast 50 szt. 6 cm (411)

Zalety:

 • Siła;
 • Nie powodują alergii;
 • Nie pogarszają się;
 • Łatwe do czyszczenia i szybkiego suszenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Green Plast 30 szt.

Model o średnicy 7 cm zmieści się w każdym małym basenie dla dzieci do 1,5-2 lat. Wyprodukowano zgodnie z rosyjskimi i międzynarodowymi wymogami bezpieczeństwa. Dlatego rodzice mogą nie martwić się o jakość materiału. Jest sprzedawany w zestawie 30 sztuk, dla niektórych to nie wystarczy, ale ważne jest, aby zrozumieć, że ta opcja koncentruje się na małym urządzeniu. Kulki są jasne i kolorowe, co natychmiast przyciągnie uwagę maluszka.

Koszt to 215 rubli.

Kulki Green Plast 30 szt.

Zalety:

 • 3 żywe kolory;
 • Niska cena;
 • Odpowiedni dla każdego dziecka;
 • Bezpieczeństwo.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bony 100 sztuk (LI9100)

Osobliwością tej opcji jest cena i ilość. Tak więc za 500 rubli osoba otrzymuje 100 sztuk wielokolorowych kulek, które nadają się do wypełnienia przeciętnego płytkiego basenu. Uszyta z bezpiecznego materiału, który nie wpływa negatywnie na organizm. Sprzedawany jest w wygodnej siateczce, jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że szybko się zrywa i zużywa. Jeśli planujesz przenieść produkt, lepiej kupić solidną walizkę do przechowywania okrągłych części.

Sprzedawane po cenie: od 500 rubli.

kulki Bony 100 sztuk (LI9100)

Zalety:

 • Zestaw zawiera 100 sztuk;
 • Kilka kolorów;
 • Niska cena;
 • Materiał hipoalergiczny.

Niedogodności:

 • Siatka szybko pęka.

Hotenok Caramel 50 sztuk, 7 cm (SBH131)

Popularna opcja odpowiednia dla małego pojemnika, ponieważ w zestawie znajduje się tylko 50 sztuk. Mimo obecności tylko dwóch kolorów bale nadal wywołują radość i podziw u małych dzieci. Materiał jest miękki i bezpieczny, łatwo wraca do swojego pierwotnego kształtu, więc nie jest tak łatwo uszkodzić części. Średnica wynosi 7 cm, co jest odpowiednim rozwiązaniem.

Średni koszt to 450 rubli.

kulki Hotenok Caramel 50 sztuk, 7 cm (sbh131)

Zalety:

 • Jakość;
 • Nie powodują alergii;
 • Bezpieczny dla zdrowia;
 • Siła;
 • Nie łamać.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli ze średniego segmentu cenowego

Intex 100 sztuk, 8 cm (49600)

100 plastikowych piłeczek w sześciu kolorach w wygodnym opakowaniu. Ta opcja jest odpowiednia dla prawie każdego pojemnika. Możesz używać zabawek zarówno w domu, jak i napełniać nimi baseny w centrum handlowym. Produkt w pełni spełnia wymogi bezpieczeństwa i jest odpowiedni dla każdego dziecka.

Pokrowiec torby umożliwia wygodne przenoszenie produktów na dowolną odległość, ponieważ waga jest niewielka. Średnica każdego elementu to 8 cm, więc lepiej wypełnić je średniej wielkości basenami, w przypadku małych konstrukcji będą one nadwymiarowe.

Średni koszt to 1380 rubli.

kulki Intex 100 sztuk, 8 cm (49600)

Zalety:

 • 6 żywych kolorów;
 • Siła;
 • Nie ulegają uszkodzeniu w wyniku częstego użytkowania;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Torebka do przechowywania;
 • Średnica 8 cm.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

YugPlast "8 cm" (100 szt.)

Kulki rosyjskiej produkcji, które nadają się do napełniania średnich pojemników o różnej głębokości. Wykonane z bezpiecznego tworzywa, które nie powoduje zatruć. Każde dziecko będzie zachwycone takim prezentem i będzie stale bawić się w basenie, co wzmocni jego stan emocjonalny i fizyczny.

Kulki sprzedawane są w jednorazowym woreczku, dlatego trzeba je przechowywać w specjalnym pojemniku lub dokupić dodatkową torebkę. Waga paczki to 1,4 kg.

Sprzedawane po cenie: od 895 rubli.

kulki YugPlast "8 cm" (100 szt.)

Zalety:

 • Materiał hipoalergiczny;
 • Siła;
 • Łatwo wyczyścić bakterie i wysuszyć w kilka minut;
 • Przystępna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Romana Airball do suchego basenu

150 sztuk szczęścia, które pokocha każde dziecko. W skład zestawu wchodzą produkty w czterech kolorach - różowym, miętowym, perłowym i liliowym. Ta różnorodność będzie miała pozytywny wpływ na percepcję. Produkt w pełni atestowany i bezpieczny dla zdrowia. Waga paczki to 2,17 kg.

Średni koszt to 1460 rubli.

Romana Airball suche piłki basenowe

Zalety:

 • Bezpieczeństwo;
 • Wartość pieniądza;
 • Sprzedawane w wygodnym opakowaniu;
 • Nie są uszkodzone;
 • Szybko przyjmują swoją pierwotną formę;
 • Mają efekt masażu.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Pilsan 9 cm - 100 sztuk (w woreczku)

Wygodne opakowanie i 100 kolorowych balonów. Wielkość każdego elementu to 9 cm, co nadaje się do napełniania dużych basenów, w których będą „pluskać” dzieci w różnym wieku. Torba do przenoszenia pozwala na łatwe przenoszenie i przechowywanie zabawek tak, aby nie zgubiły się lub nie znalazły w każdym zakątku domu.

Sprzedawane po cenie 1190 rubli.

Piłki pilzneńskie 9 cm - 100 sztuk (w woreczku)

Zalety:

 • Wygodna torba z paskiem;
 • 100 kolorowych piłek;
 • Nadaje się do dużego basenu;
 • Odpowiednia cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli segmentu premium

King Kids 100 sztuk, 9 cm (KK_BL1100-90-100)

Zalety tego projektu to wysoka jakość i trwałość. Kulki nie ulegną zniszczeniu nawet jeśli będziesz je używać w każdej sekundzie wolnego czasu i zachowają swój pierwotny wygląd przez cały okres użytkowania. Średnica wynosi 9 cm, co jest odpowiednie do umieszczenia w dużym basenie. W zestawie wygodna torba do przenoszenia, która pozwoli na kompaktowe przechowywanie produktu.

Średni koszt to 2000 rubli.

piłki King Kids 100 sztuk, 9 cm (KK_BL1100-90-100)

Zalety:

 • Łatwy do przechowywania;
 • Nie pogarszają się w czasie;
 • Łatwe do czyszczenia z brudu i kurzu;
 • Odpowiednia średnica;
 • Jakość.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Poltoys 190 sztuk, 7 cm

Pomimo tego, że w zestawie znajduje się 190 sztuk, kulki te nie są przeznaczone do dużej, ale średniej pojemności. Występuje w trzech kolorach - miętowym, białym i liliowym. Dostarczany w przezroczystej jednorazowej torbie. Dlatego powinieneś kupić osobny pojemnik do przechowywania, zwłaszcza jeśli planujesz je stale przenosić.

Średnia cena to 1700 rubli.

piłki Poltoys 190 sztuk, 7 cm

Zalety:

 • Wygoda;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Nie powodują alergii;
 • Wysoka jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Zwraca się uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, ponieważ łatwo kupić wysokiej jakości stelaż, ale znalezienie firmy, która dostarczy dobre piłki i wyprodukuje je zgodnie z ogólnie przyjętymi certyfikatami, jest trudne. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *