Najlepsze szafki na ubrania na 2020 rok

0

We wszystkich centrach sportowych i galeriach handlowych oraz innych obiektach istnieje potrzeba zorganizowania przestrzeni magazynowych dla gości / pracowników. Szafy muszą spełniać wymagania niezawodności i być w stanie utrzymać mienie w stanie nienaruszonym. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa przegląd najlepszych szaf szatniowych na rok 2020.

Szafki metalowe

Szafki metalowe najczęściej znajdują się w dużych obiektach ze względu na duży przepływ ludzi. Metal jest niezawodny i praktyczny. O wyborze tego materiału decydują jego właściwości antywandalowe. Ponieważ w porównaniu z płytą wiórową jest bardziej odporny na uszkodzenia.

Praktyczne jest stosowanie takich szafek w kompleksach sportowych i na basenach, ze względu na to, że wysoka wilgotność nie szkodzi tak bardzo metalowi jak drewnu.

Korzyści

Pozytywne cechy metalowych szafek:

 • Niezawodność

Ze względu na to, że fasady i półki są trudne do uszkodzenia przez uderzenia, a pęknięcia i odpryski na takiej powierzchni są po prostu niemożliwe, takie produkty są niezawodne.

 • Praktyczność

Szybko montują i demontują. Można to przypisać dodatkowym zaletom podczas ruchu.

Ze względu na to, że produkty są wykonane z metalu, ich powierzchnia jest łatwa do oczyszczenia z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Dzięki temu, że modele są zmontowane, w przypadku awarii każdy z nich można łatwo wymienić na nowy.

 • Zrównoważony rozwój

Do produkcji takich mebli nie stosuje się formaldehydów, więc nie powstają szkodliwe opary. Jest całkowicie bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

 • Odporność na ogień

Przechowując dokumenty w takich szafkach, możesz być spokojny, ponieważ wysokie temperatury i ogień im nie zaszkodzą.

niedogodności

Oprócz pozytywnych cech produkty metalowe mają wiele wad.

Obejmują one:

 • Zimna powierzchnia;
 • Skąpe kolory.

Powierzchnia wyrobów metalowych jest dość zimna, zwykle nie powoduje dyskomfortu, ale w zimnych porach roku jest dość zauważalna. Jeśli w pomieszczeniu, w którym zainstalowane są szafki, nie ma ogrzewania, ubrania również będą zimne. Jest to dość nieprzyjemne, gdy trzeba założyć zimne ubranie.

Drugą wadą jest mały dobór kolorów. Często w sklepach można znaleźć tylko modele w jasnoszarych odcieniach. Ten kolor jest uważany za uniwersalny i odpowiedni do wielu wnętrz. Ci, którzy nie są gotowi, aby na tym poprzestać, będą musieli samodzielnie wprowadzić zmiany w kolorze produktu. Można to łatwo zrobić za pomocą puszki z farbą w sprayu. Ale to wciąż nie jest najprzyjemniejsza premia za takie produkty.

Odmiany

Istnieją tylko dwa rodzaje szaf metalowych, są to:

 • Prefabrykowany;
 • W całości spawane.

Ze względu na przeznaczenie można wyróżnić następujące typy:

 • Suszarnie;
 • Dystrybucja;
 • Abonent.

Różnią się też stopniem ochrony, dlatego przed zakupem produktu należy ustalić ostateczny cel zakupu.

Szafy

Szafy są uważane za najpopularniejszą opcję. Mają dwoje drzwi i półkę na buty. Powyżej półka na antresoli. Są wygodne do przechowywania ubrań i czapek.Szafka wyposażona jest w haczyki dla wygodniejszego umieszczenia rzeczy. W celu lepszego przechowywania i przewietrzania odzieży w drzwiach zastosowano specjalne otwory zapewniające naturalną wentylację.

Tego typu szafki są często wykorzystywane w biurowcach, a także w ośrodkach sportowych czy ośrodkach zdrowia. Niektóre szkoły również wolą korzystać z tego rodzaju modelu.

Półki na buty

Ten model to wąska komoda w której znajduje się kilka półek, które można odchylić do tyłu. Te opcje mają kilka sekcji. Najpopularniejszym typem na rynku jest sekcja z 3-4 przedziałami.

Łączny

Niektórym do zaspokojenia potrzeb nie wystarczy tylko szafka o określonym przeznaczeniu. Dlatego wybierają opcję połączoną. Na przykład w ośrodkach sportowych, gdzie oprócz odzieży należy przechowywać sprzęt.

W niektórych przypadkach klienci potrzebują również garderoby, uzupełnionej sejfem.

W sprzedaży można znaleźć meble wykonane specjalnie do pomieszczeń garażowych.

Jeśli nie znalazłeś w sklepie odpowiedniego modelu, zawsze istnieje możliwość skontaktowania się z firmą, która wykona dla Ciebie produkt zgodnie z Twoimi życzeniami.

Rodzaje szaf do obiektów sportowych i przemysłowych

Istnieją trzy rodzaje szafek, które są instalowane w szatniach. To:

 • Spawany typ

Charakterystyczną cechą takich produktów jest ich rodzaj montażu, ponieważ odbywa się za pomocą zgrzewania punktowego. Bloki te mają zwykle wyższy poziom wytrzymałości i dłuższą żywotność niż inne modele. Instalacja takich szaf odbywa się w stanie zmontowanym, ponieważ mają one już jednoczęściowy korpus.

 • Typ prefabrykowany

Ten typ można transportować zarówno w postaci prefabrykowanej, jak i zdemontowanej. Najczęściej są transportowane zdemontowane, ponieważ jest to znacznie wygodniejsze. Mebel składa się szybko, przy użyciu specjalnych elementów dołączonych do zestawu. Montaż szaf jest łatwy i nie wymaga specjalnych umiejętności. Po montażu takie meble można od razu zainstalować i obsługiwać.

 • Typ modułowy

Transport jest tylko demontowany. Konstrukcja takich szaf składa się z sekcji, które są połączone ze sobą za pomocą oddzielnych łączników. Jest modułowy, ponieważ moduły są najpierw montowane, a następnie łączone ze sobą. Systemy modułowe różnią się liczbą drzwi.

Są dostępne - dwudrzwiowe i jednodrzwiowe.

Podwójne drzwi są wygodniejsze w użyciu, mogą z nich korzystać dwie osoby jednocześnie. Każde drzwi ma swój własny klucz. Chociaż takie pudełko może wyróżniać się dla jednej osoby.

Jednostki jednoskrzydłowe są instalowane w miejscach, w których występuje duży przepływ ludzi. Oszczędzają miejsce. Często są instalowane w szkołach. Użytkownik szafki ma osobisty klucz. Wszystkie drzwi muszą się całkowicie otworzyć. A te szafki, które są instalowane w centrach sportowych, muszą mieć otwory wentylacyjne. Ponieważ ich brak spowoduje pojawienie się pleśni.

Takie szafki są wyposażone w półkę na buty i drobiazgi, a także w drążek, dzięki czemu można wygodnie umieścić ubrania. Istnieją również haczyki na odzież wierzchnią. Takie produkty są wykonane ze wzmocnionym dnem, aby w razie potrzeby można było tam umieścić ciężki sprzęt.

Zaletą szaf dwudrzwiowych jest oddzielenie odzieży wierzchniej i sportowej.

Drzwi są wytrzymałe, aby wytrzymać ciężar mokrych ręczników lub innych przedmiotów.

Głównym celem użytkowania jest staranne przechowywanie rzeczy. Z tego powodu rzeczy należy starannie złożyć, bez gromadzenia tam nadmiaru śmieci. W przypadku, gdy są to szafy dla pracowników, warto zapewnić komorę do przechowywania wyjmowanych butów.

Zasady selekcji

Aby wybrać odpowiednią szafę segmentową, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, na przykład:

 • Połączenie z podstawowymi meblami;
 • Lokalizacja;
 • Stopień ochrony;
 • Wymiary;
 • Żadnych wad.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę te kryteria, aby nie musieć wymieniać mebli od razu po zamontowaniu w pomieszczeniu.

Ocena najlepszych szaf w 2020 roku

Monolityczny

Practitioner Standard LS - 01

Trzecią linię wśród szaf monolitycznych zajmuje model standardowy Praktik. Ta szafa ma żelazną podstawę i metalową ramę.

Model wyposażony jest w komplet kluczy, a także półkę do przechowywania czapek, drążek oraz haczyki na ubrania. Drzwi posiadają otwory wentylacyjne.

Taki produkt można montować zarówno w klubach sportowych, jak iw obiektach przemysłowych. Takie garderoby pozwolą Ci uniknąć bałaganu i utrzymać porządek.

Pasuje do każdego wnętrza, ponieważ producent zapewnia do wyboru około 50 odcieni drzwi.

Dzięki ich konstrukcji możliwe jest zamontowanie z nich stelaża.

Średni koszt to 3100 rubli.

gabinet Practitioner Standard LS - 01

Zalety:

 • Mocowanie za pomocą śrub;
 • Zamek szyfrowy z odmianą 2000 kombinacji;
 • Wentylacja;
 • Możliwość wymiany zamka z klucza na bezkluczykowy;
 • Jest półka na buty;
 • Wybór koloru drzwi.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wzmocniony praktyk ML 01-30

Druga linia to model praktyk ML 01-30. To wzmocniona wersja szafki. Jego konstrukcja została opracowana specjalnie do instalacji w ośrodkach sportowych lub obiektach przemysłowych.

W takim modelu możliwe jest przechowywanie domowego inwentarza bez obawy o jego bezpieczeństwo.

Jest ulepszony system wentylacji. Głębokość szafy to 600 mm, co umożliwia bezpieczne umieszczenie w niej odzieży z wieszakami.

Szafka wyposażona jest w zamki na klucz wyprodukowane w Niemczech o podwyższonym bezpieczeństwie. Prawdopodobieństwo natknięcia się na ten sam zamek jest minimalne. Dzięki ulepszonemu systemowi zamykania nie ma możliwości otwarcia drzwi przed uderzeniem. Istnieje możliwość połączenia kilku szaf razem.

Średni koszt sięga 2500 rubli.

Szafka wzmocniona Practitioner ML 01-30

Zalety:

 • Wzmocniony korpus;
 • Montaż pionowy;
 • Ulepszony zamek;
 • Poprawiona wentylacja;
 • System modułowy umożliwia ustawienie modelu w rzędzie;
 • Łatwe do zamocowania;
 • Możesz zmienić otwarcie drzwi.

Niedogodności:

 • Niezidentyfikowany.

NOBILIS wandaloodporny NLH - 01

Na pierwszym miejscu w rankingu modeli modułowych szafka antywandalowa marki NOBILIS. To wzmocniony model wykonany z metalu. Umożliwia utrzymanie porządku w rzeczach i przedmiotach.

Znajduje zastosowanie głównie w kompleksach sportowych oraz w przemyśle. Szafka posiada wygodne półki do przechowywania butów i czapek. Jest też wieszak, rogi i ramka informacyjna. Drzwi mają zgrabne otwory, przez które zapewniona jest wentylacja.

Możesz wybrać odcień, którego potrzebujesz do mebli. Przed nałożeniem koloru produkty są testowane, aby wykluczyć pojawienie się odprysków i pęknięć podczas transportu.

Konstrukcja posiada przegrody, które pozwalają szybko i wygodnie zapiąć szafki. Transport odbywa się tylko w stanie zdemontowanym. Oprócz wytrzymałości i funkcjonalności meble mają atrakcyjny wygląd.

Średni koszt to 11000 rubli.

szafa wandaloodporna NOBILIS NLH - 01

Zalety:

 • Grube ściany 1 mm;
 • System wentylacji;
 • W zestawie półki i rogi;
 • Wysoka pojemność;
 • Zamek na klucz;

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Prefabrykowany

SHREK-21-530

Trzecią linię wśród modeli prefabrykowanych zajmuje SHREK 21-530. Charakterystyczną cechą tego produktu jest przystępna cena i zwiększona trwałość. Szafka jest wykonana z metalu i ma dość prostą konstrukcję do montażu.

Niski koszt w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu. Doskonale spełnia przeznaczoną dla niego funkcjonalność, a żywotność nie odbiega od droższych produktów.

Oprócz dobrego wykonania mebel posiada atrakcyjny wygląd, co można przypisać zaletom tego produktu.Osiąga się to poprzez efektowne drzwi, które tworzą ciekawy kontrast z korpusem.

Tak ciekawa konstrukcja sprawia, że ​​można je zainstalować w dowolnych pomieszczeniach, a nawet biurach.

Szafa wykonana jest z wysokiej jakości metalu przy użyciu zautomatyzowanych procesów. dzięki temu, że front mebla jest w całości spawany, czyni go bardziej wytrzymałym. Drzwi wzmocnione są dodatkowymi usztywnieniami.

Produkt posiada dwie przegrody z półką do przechowywania czapek. Zamykane na jedną klapkę. Zarówno w drzwiach, jak iw obudowie znajdują się otwory zapewniające dodatkową wentylację, co umożliwia przechowywanie w nich nawet wilgotnej odzieży.

Transport odbywa się w formie składanej, a montaż odbywa się za pomocą nitownicy i specjalnych nitów, również wykonanych z metalu.

W razie potrzeby producent daje kupującemu możliwość wyboru dodatkowej półki na buty lub specjalnych zamków o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Średni koszt to 5400 rubli za sekcję.

szafka SHREK-21-530

Zalety:

 • Jasny projekt;
 • Atrakcyjny koszt;
 • Dodatkowe wyposażenie;
 • Szybki montaż;
 • Ulepszony system wentylacji;
 • Solidna obudowa.

Niedogodności:

 • Żaden.

ShRK-22-600

Drugą linię zajmuje model ShRK-22-600. Składa się z dwóch sekcji i ma konstrukcję prefabrykowaną. Jest montowany dość prosto, za pomocą nitów wykonanych z metalu o wysokiej wytrzymałości.

Istnieje możliwość dostawy zarówno w stanie zmontowanym, jak i zdemontowanym.

Każda z sekcji posiada własny zamek zamykany na klucz. W zestawie poprzeczka na ubrania z możliwością zawieszenia na wieszakach. Na drzwiach znajdują się uchwyty na numery. Korpus ma dodatkową powłokę odporną na zużycie, która jeszcze bardziej chroni nadwozie przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Średni koszt to 5700 rubli.

szafa SHRK-22-600

Zalety:

 • Prosty montaż konstrukcji;
 • Sekcje podwójne;
 • Metal dobrej jakości;
 • Indywidualne zamki na sekcjach.

Niedogodności:

 • Żaden.

MF-4 trójsekcyjny

Pierwszą linię w rankingu wśród modeli prefabrykowanych dajemy szafie trójsekcyjnej MF-4. Ten model jest idealny, jeśli pomieszczenie do przechowywania jest wystarczająco małe. Mebel składa się z trzech części, każda z osobnym skrzydłem. Jedna sekcja jest przeznaczona do przechowywania rzeczy jednej osoby. W razie potrzeby drzwi są wyposażone w zamki. Same szafki wykonane są z płyty wiórowej pochodzenia austriackiego. Grubość panelu wynosi 16 mm.

W przypadku konieczności umieszczania sekcji w wilgotnych pomieszczeniach można zastosować materiały odporne na wilgoć.

Średni koszt to 13900 rubli.

szafa MF-4 trójsekcyjna

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Może być stosowany w wilgotnych pomieszczeniach;
 • Wysoka wytrzymałość;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Długa żywotność;
 • Duży wybór kolorów;
 • Przyjazność dla środowiska.

Niedogodności:

 • Żaden.

Wybór garderoby do szatni nie jest trudny, jeśli jasno określisz warunki użytkowania i liczbę odwiedzających lokal, wymaganą funkcjonalność i materiały meblowe.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *