Najlepsze węże prysznicowe na rok 2020

0

Wąż natryskowy jest używany bardzo często, a jego ruchliwość jest maksymalnie duża. Dlatego ten ekwipunek jest najczęściej podatny na pękanie. W związku z tym wybór takiego niezastąpionego szczegółu łazienki wymaga szczególnej uwagi. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych węży prysznicowych na rok 2020.

Cechy konstrukcyjne

Aby zrozumieć główne kryteria wyboru, należy dokładnie przestudiować ten element łazienki. Wąż składa się z następujących elementów:

 • Rura wewnętrzna - do jej produkcji używa się plastiku lub gumy. Najczęściej producent woli używać bezbarwnego plastiku. W takim przypadku warkocz nie jest potrzebny. Jeśli w przypadku rur gumowych jakość wody nie ma znaczenia, to plastik musi spełniać określone normy. Nawiasem mówiąc, plastikowe tuby wyglądają bardziej imponująco.
 • Oplot - wąż oddziałuje z wodą o odpowiednio wysokiej temperaturze. Gorąca ciecz odkształca wąż i nie należy wykluczać ciągłego fizycznego wpływu użytkownika. Wszystko to może sprawić, że sprzęt stanie się bezużyteczny w ciągu kilku tygodni. Dlatego wąż pokryty jest owinięciem wykonanym z trwałych, odpornych na ścieranie materiałów. Najczęściej używa się do tego metalowych, chromowanych nici, nylonu. Wybór materiałów zależy od osobistych preferencji kupującego i stopnia traumatycznego wpływu czynników negatywnych. Wysokiej jakości obrzucanie w każdym przypadku poradzi sobie z obciążeniem, zapobiegając skręcaniu się rur.
 • Elementy łączące - wąż podłączamy do konewki, która nawadnia użytkownika, przeciwna strona podłączona jest do mieszalnika. Do mocowania stosuje się nakrętki i stożki. Często elementy te są wyposażone w różne mechanizmy ochronne. Warto również wziąć pod uwagę rozmiar konewki i miksera, ponieważ należy je połączyć z rozmiarem węża.

Materiał produkcyjny

Przede wszystkim kwestia ta dotyczy materiału, z którego wykonano uzwojenie rury, który ukrywa drobne usterki i pozwala na dłuższą trwałość zapasów. Rozważmy bardziej szczegółowo najpopularniejsze opcje obrzucania.

Metal

Ta opcja niezawodnie chroni wąż przed załamaniami, pęknięciami i pęknięciami. Takie opcje, choć trwałe, nadal są stosunkowo mało trwałe. Jednak niski koszt i dostępność produktu pozwala na wymianę go w dogodnym momencie.

Plastikowy

Takie uzwojenie jest w stanie wytrzymać maksymalną temperaturę 80º. Jeśli materiał ten zostanie uzupełniony stalowymi splotami, wytrzymałość produktu wzrasta. Takie urządzenie nie będzie się bać aktywnego użytkowania. Jednak wady obejmują małą ciągliwość węża, odpowiednio, możliwe są wygięcia i pęknięcia rury. Nie zalecamy wystawiania takiego produktu na długotrwałe działanie wysokich temperatur i utrzymywania go w pozycji skręconej przez długi czas.

Dużym plusem foliowania jest możliwość wyboru dowolnego koloru. Producent oferuje również plecionki o dowolnym kształcie do wyboru. Ostatnio popularne stały się opcje przezroczyste, ale są one dobre tylko na początku użytkowania.Częste narażenie na wodę z zanieczyszczeniami doprowadzi do powstania płytki nazębnej od wewnątrz.

Silikon

Najbardziej wytrzymały materiał. W większości przypadków na węże stalowe nakłada się silikonową osłonę. Takie produkty są znacznie droższe niż opisane powyżej analogi, ale wysoką cenę rekompensuje wiele zalet. Po pierwsze, urządzenie się nie ugina. Po drugie, nie ma tendencji do tworzenia się grzybów i kamienia. Po trzecie, schludny wygląd.

Inne kryteria wyboru

Węże prysznicowe są dostępne w sklepach w dużych ilościach, wybór najbardziej optymalnej opcji zależy od następujących wskaźników.

Producent

Większość pozytywnych recenzji dotyczy produktów niemieckich marek. Jednak koszt tych towarów jest dość wysoki. Najczęściej takie produkty charakteryzują się długą żywotnością, mocnymi materiałami i obecnością dodatkowych systemów ochronnych. Ponadto takie akcesoria wyróżniają się stylowym wyglądem.

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, ale kupują produkt wysokiej jakości, dobrym wyborem będą marki węgierskie, rosyjskie i czeskie.

Długość

Termin i łatwość użycia zależy od tego wskaźnika. Długość węża zależy od głównego zastosowania i wielkości wanny lub prysznica. Do standardowych wymiarów łazienki i regularnego regularnego mycia wystarczy 1,25 m.

W przypadku małej kabiny prysznicowej wystarczy rurka o długości 1,5 m. W przypadku dużych wymiarów pomieszczenia niepraktyczne jest kupowanie akcesoriów mniejszych niż 2 m.

Dodatkowe elementy

Połączenia węża ze sprzętem hydraulicznym są mocowane za pomocą nakrętek, łożysk i specjalnych stożków. Takie elementy złączne muszą znajdować się w zestawie produktu. Ponadto gwint na wężu musi pasować do gwintu na głowicy prysznicowej i baterii, a powłoka antybakteryjna będzie miłym dodatkiem.

Cechy zewnętrzne

Już na etapie zakupu węża w sklepie użytkownik może ocenić jego wygląd. Obecność różnych defektów, pęknięć, zagięć i załamań powinna ostrzec kupującego, że takiego produktu nie należy kupować. Wszystkie informacje o producencie, materiale produkcyjnym i zasadach użytkowania muszą być nadrukowane na opakowaniu.

Warunki korzystania

Nawet najdroższy sprzęt wymaga przestrzegania podstawowych zasad eksploatacji. Oto główne zasady:

 • niemożliwe jest obrócenie węża na siłę, zgięcie go, skręcenie;
 • nie zaleca się ciągłego skręcania produktu;
 • nie należy używać twardej szczotki metalowej do czyszczenia w połączeniu ze środkami ściernymi, a także nie należy używać aktywnych środków chemicznych do czyszczenia węża;
 • prawidłowa instalacja sprzętu gwarantuje długą żywotność, akcesoria prysznicowe często wymagają dodatkowych elementów złącznych, nie powinieneś oszczędzać na nich;
 • jeśli rura jest uszkodzona na krawędzi, można ją trochę przyciąć i dalej używać. Jeśli wada zlokalizowana jest bliżej środka, produkt należy wymienić.

Ocena najlepszych węży prysznicowych

Na metalowym oplocie

Lemark LE8030S

Czeski producent produkuje dość trwałe towary ze stalowymi nakładkami. Produkt ten można łatwo znaleźć w wielu sklepach, jest niedrogi, a jego koszt nie trafia do kieszeni użytkownika. Ponadto akcesoria są nieodłącznie związane ze stylowym wyglądem i długą żywotnością.

Wszystkie produkty marki spełniają wymogi sanitarne, są wykonane z bezpiecznych materiałów. Między innymi górna część węża jest chromowana, co podnosi odporność produktu na zużycie. Producent nie oszczędzał na materiałach eksploatacyjnych, dodając do zestawu silikonowe uszczelki i dodatkowe elementy złączne.

wąż prysznicowy Lemark LE8030S

Zalety:

 • wysoka wytrzymałość produktu;
 • długa żywotność;
 • dodatkowa warstwa zakładkowa;
 • nie skręca się ani nie łamie.

Niedogodności:

 • zawodne elementy złączne;
 • warkocz szybko zardzewiały i niszczeje.

Średni koszt to 400 rubli rosyjskich.

Aquanet KS21512EA

Ta marka pochodzi z Rosji, produkuje wysokiej jakości produkty, zdobywając zaufanie klientów.Zgromadzone doświadczenie i sumienność producenta pozwoliły mu stać się jednym z liderów w sprzedaży wyposażenia sanitarnego. W produkcji wyrobów wykorzystywane są nowoczesne technologie oraz udział wiodących światowych firm.

Wąż ma długość 1,5 m, co w zupełności wystarczy do małej łazienki, ale użytkownik nie może liczyć na wygodne mycie w dużej kabinie prysznicowej. Mechanizm mocowania jest przemyślany, więc podłączenie węża do instalacji wodociągowej nie będzie trudne. Żywotność produktu jest dość długa, istnieje system ochrony rury, co zapobiegnie skręcaniu się akcesoriów. Materiał produkcyjny - stal.

wąż prysznicowy Aquanet KS21512EA

Zalety:

 • reprezentacyjny wygląd;
 • wysoki poziom jakości;
 • niezawodny mechanizm ochronny;
 • niezawodne elementy złączne;
 • nie zwija się ani nie pęka;
 • uszczelki nie są podatne na wycieki.

Niedogodności:

 • krótka długość;
 • szybko zawodzi.

Średni koszt to 500 rubli rosyjskich.

Teka 7900952

Wąż ma długość 1,75 metra, co w zupełności wystarczy do wygodnego mycia w przestronnej łazience. Marka producenta jest znana, popularna na całym świecie. Produkcja głównych elementów ma miejsce w Niemczech, Hiszpanii i Azji.

Metalowy oplot jest uzupełniony mosiężnymi nakrętkami, sam wąż jest dość elastyczny, co zabezpieczy produkt przed załamaniami i pęknięciami. Warto również zwrócić uwagę na obecność systemu ochronnego, który zapobiega pojawianiu się defektów.

wąż prysznicowy Teka 7900952

Zalety:

 • długa żywotność;
 • doskonałe recenzje klientów;
 • wysokiej jakości elementy mocujące;
 • nie zwija się.

Niedogodności:

 • brak elastyczności;
 • wysoka cena;
 • szybko zawodzi.

Średni koszt to 900 rubli rosyjskich.

Grohe Rotaflex 28417000

Dla poszukujących niemieckiej jakości i długiej żywotności ta opcja będzie najlepszym wyborem. Marka rozpoczęła swoją działalność w 1936 roku i od tego czasu regularnie zbiera pozytywne recenzje. Wszystkie produkty wyróżnia oryginalne wzornictwo, bezpieczeństwo i długa żywotność. Producent nieustannie poszukuje oryginalnego i ergonomicznego projektu.

Produkt wykonany w specjalnej technologii, która gwarantuje trwałość i niezawodność działania. Wąż pokryty jest chromowaną powłoką, dzięki czemu ma piękny wygląd, idealnie pasujący do każdego wnętrza. Ponadto akcesorium długo wygląda jak nowe i nie psuje się. Istnieje dodatkowa ochrona przed skręceniem.

Wąż natryskowy Grohe Rotaflex 28417000

Zalety:

 • Piękny design;
 • długa żywotność;
 • unikalna technologia produkcji;
 • wysokiej jakości materiały.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 2000 rubli rosyjskich.

Hansgrohe 28112000

I kolejna niemiecka firma ciesząca się zaufaniem konsumentów. Przede wszystkim dzięki specjalnym technologiom produkcji, które gwarantują łatwość obsługi i długą żywotność. Marka wykorzystuje tylko nowoczesne metody produkcji i niezawodny sprzęt. Produkty firmy kupują kupujący z ponad 100 krajów. Stylowy design i wytrzymałe materiały pozwolą służyć produktom przez długie lata bez reklamacji.

Wąż prysznicowy Hansgrohe 28112000

Zalety:

 • trwały i przemyślany system mocowania;
 • wygoda;
 • stylowy wygląd;
 • siła;
 • mechanizmy ochronne;
 • wiele pozytywnych recenzji.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • krótka długość - tylko 1,25 m.

Średni koszt to 7000 rubli rosyjskich.

Plastikowy

G-lauf URG-1314

Niezła opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i kupić piękny plastikowy wąż. Wygląd akcesorium jest stylowy, będzie pasował do każdego wnętrza. Firma wytwarza produkty w dobrej wierze, uważnie monitorując każdy etap produkcji. Dzięki temu kupujący ma gwarancję otrzymania produktu wysokiej jakości.

Głównym materiałem produkcyjnym jest PVC, wąż stylizowany na metalowy. Gładkie zachmurzenie nie pozostawia śladów ani rys na powierzchni. Produkt doskonale komponuje się z każdym sprzętem hydraulicznym.

wąż natryskowy G-lauf URG-1314

Zalety:

 • Doskonały stosunek ceny do jakości i jakości;
 • długa żywotność;
 • zachowuje atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Niedogodności:

 • pęknięcia w czasie;
 • brakuje plastyczności.

Średni koszt to 400 rubli rosyjskich.

Wymieszaj i napraw 007

Czeska marka wykonuje świetną robotę, produkując nie tylko wysokiej jakości wyposażenie łazienkowe. Do produkcji zaangażowani są wysoko wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały. Zapięcia wykonane są z mosiądzu, w pełni radzą sobie ze swoimi obowiązkami, zapobiegając wyciekom.

Dużym atutem będzie trwałość produktu, jest on w stanie wytrzymać kilka wstrząsów wodnych, twardą wodę i duże ciśnienie cieczy. Na uwagę zasługuje również fakt, że produkt wytrzymuje wysokie temperatury. Wąż nie skręca się, łatwo się go wypłukuje, jest też zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia.

wąż natryskowy Mix & Fix 007

Zalety:

 • wysoka jakość towarów;
 • piękny wygląd;
 • bezpieczeństwo;
 • wytrzymuje negatywne czynniki.

Niedogodności:

 • krótki okres użytkowania;
 • nieprzyjemny zapach plastiku;
 • brak elastyczności;
 • skłonność do wycieków.

Średni koszt to 700 rubli rosyjskich.

Iddis A5071120

Rosyjska marka od dawna z powodzeniem dostarcza konsumentom towary wysokiej jakości. Wszystkie produkty mają akceptowalny poziom jakości, przystępne ceny i ergonomiczną konstrukcję. Wszystkie metody produkcji są nowoczesne, sprzęt nowoczesny, brane są pod uwagę również opinie i uwagi klientów.

Wąż wyposażony jest w specjalny system zabezpieczający, który zapobiega skręcaniu się rurki. Dodatkowo produkt uzupełniony jest wysokiej jakości materiałami eksploatacyjnymi. Długa żywotność zachwyci konsumenta, wewnętrzne elementy są chronione przed agresywnym działaniem wysokich temperatur i złej jakości wody.

wąż prysznicowy Iddis A5071120

Zalety:

 • wysoka jakość towarów;
 • ładny projekt;
 • komplet.

Niedogodności:

 • brak plastyczności;
 • nie najbezpieczniejsze materiały.

Średni koszt to 1000 rubli rosyjskich.

Idealny standard Idealflex

A belgijska marka, która od kilku lat sprzedaje przyzwoite akcesoria do kąpieli, kończy naszą ocenę. Dużym plusem będzie fakt, że marka sprzedaje produkty na każdy gust, wśród całego asortymentu można znaleźć produkty z niszy budżetowej i klasy premium. Sprzęt firmy można znaleźć w wielu europejskich mieszkaniach, ponieważ spełnia wszystkie międzynarodowe wymogi bezpieczeństwa i jakości.

Ten wąż jest wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na wysoką temperaturę i twardą wodę. Produkt nie ugina się podczas aktywnego użytkowania i nie pęka. Nawet przy częstym i regularnym narażeniu na czynniki agresywne produkt długo zachowuje piękny i oryginalny wygląd. Piękny design i delikatna kolorystyka doskonale wpasują się w każde nowoczesne lub tradycyjne wnętrze.

wąż natryskowy Ideal Standard Idealflex

Zalety:

 • niewielka waga;
 • piękny widok;
 • system ochronny;
 • nie pęka;
 • zagięcia nie są uformowane;
 • wieloletni serwis gwarancyjny.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • osłabia ciśnienie.

Średni koszt to 1900 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *