🏍️ Najlepsze kaski motocyklowe, skuterowe i ATV na 2020 rok

0

Przejażdżkom motocyklem, hulajnogą i innym ekstremalnym transportem towarzyszą nie tylko pozytywne emocje i przypływ adrenaliny. Taka rozrywka może spowodować poważne obrażenia ze względu na wysokie ryzyko obrażeń. Dlatego każdy doświadczony motocyklista wie, że w żadnym wypadku nie należy siadać za kierownicą bez specjalnego kasku. Sprzęt ten jest prezentowany na rynku w dużych ilościach, a żeby nie pomylić się w ogromnym asortymencie redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała ranking najlepszych kasków na 2020 rok.

Wybieramy w zależności od rozmiaru

Najważniejszym kryterium, które pomoże Ci zdecydować, jaki produkt potrzebujesz, jest obwód Twojej głowy. W tym celu uzbrój się w miarkę, stań prosto, pomiar należy wykonać w okolicy tuż nad brwiami. Otrzymane wyniki należy skorelować z siatką wymiarową producenta hełmu. Każda cyfra odpowiada określonemu rozmiarowi, na przykład S - 55-56, M - 57-58. Należy jednak pamiętać, że parametry te mogą się różnić w zależności od producenta. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przymierzyć swój sprzęt.

Rada! Prawidłowe dopasowanie hełmu jest następujące: weź akcesorium w dłonie, przytrzymaj oba paski, lekko je rozciągając w różnych kierunkach. Następnie załóż kask na głowę, zachowując wyprostowaną pozycję, nie powinieneś pochylać się do przodu.

Jak ustalić, czy sprzęt jest prawidłowo osadzony

 • Uszy są we właściwej pozycji - jeśli czujesz dyskomfort, w szczególności uszy, spróbuj podnieść kask i przekręcić go w różnych kierunkach. Jeszcze lepiej, użyj kołdry. Po pierwsze zapewni dodatkowy komfort, a po drugie zapewni dodatkową higienę Twojej głowie.
 • Sprzęt powinien mocno przylegać do głowy, bez chybotania. Aby to sprawdzić wystarczy przekręcić szyję, pochylić się do przodu i do tyłu - kask nie powinien się obracać i nie powinien siedzieć zbyt luźno.
 • Łatwość użytkowania - mimo że akcesorium musi dobrze przylegać, noszeniu go zawsze towarzyszy wygoda. Nie powinno być odczuwalne ciśnienie, przepływ krwi nie jest zakłócony i nie występuje ból. Aby to rozgryźć, chodź z kaskiem na głowie przez około 15 minut, w tym czasie będzie można dokładnie określić zgodność produktu z Twoją głową. Ale jeśli paski na policzkach odczuwają ból, nie trzeba się tego bać, ponieważ paski są w stanie z czasem przybrać anatomiczny kształt czaszki użytkownika.

Rodzaje towarów

Obecnie powszechne są następujące typy:

 1. Integral to najpopularniejszy typ, należy do najbezpieczniejszych, ponieważ całkowicie zakrywa głowę kierowcy. Ponadto taki kask gwarantuje niemal całkowitą izolację akustyczną, co zapewni większy komfort podróżowania podczas złej pogody. Najczęściej producent wyposaża sprzęt w wytrzymałe i grube szkło, które ma za zadanie chronić rowerzystę przed złą pogodą i ostrym słońcem. Wady tego produktu to imponująca waga oraz brak przepływu powietrza wewnątrz kasku.
 2. Fullface - taki sprzęt nie zakrywa całkowicie głowy motocyklisty, ale nadal zapewnia mu niezawodną ochronę. Jednocześnie zachowane jest szerokie pole widzenia, kąt widzenia pozwala na dokładne monitorowanie drogi. Dla dodatkowego bezpieczeństwa sprzęt wyposażono w specjalny wizjer i stabilizator podbródka.
 3. Kask otwarty - jak sama nazwa wskazuje, taki sprzęt nie ma na celu całkowitego ukrycia głowy i twarzy motocyklisty. Ale taki model w ogóle nie koliduje z recenzją, ma niską wagę, za co jest tak ceniony przez większość kierowców. Sprzęt ten bardziej nadaje się na codzienne wyjazdy, które nie wiążą się z dużymi prędkościami i ryzykiem upadków, ale na torze nie należy używać otwartych kasków.
 4. Modułowy - taki produkt to wersja dwa w jednym, czyli połączenie kasku integralnego i wersji otwartej. Taki model jest wygodny, ponieważ ma niewielką masę, pozostawia możliwość rozmowy przez telefon, jedzenia i picia bez zdejmowania sprzętu. Wraz z komfortem zachowany jest wysoki poziom bezpieczeństwa.

Inne kryteria wyboru

Po wybraniu wymaganego typu i rozmiaru kasku nie relaksuj się. Sprzęt ma między innymi szereg innych funkcji i właściwości, które mogą wpływać na działanie produktu. Rozważymy te funkcje bardziej szczegółowo.

Materiał produkcyjny

Najmocniejszym i najtrwalszym materiałem jest włókno szklane. Zapewnia solidną obudowę, odporność na wstrząsy i upadki, a użytkownik może dostosować kask do swoich upodobań, dodając różne naklejki i wzory. Jeśli nie stać Cię na taki materiał, zwróć uwagę na modele wykonane z tworzywa termoplastycznego. Taki materiał ma niższy koszt, ale jest mniej wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

Ponadto kask musi być wyposażony i chroniony od wewnątrz, w tym celu zastosowano specjalną wyściółkę, aby zmniejszyć intensywność uderzenia.

Kształt i waga produktu

Najlepszą opcją jest zaokrąglony, opływowy kształt kasku, który w razie wypadku nie pozwoli na powstanie dodatkowych urazów dzięki równomiernemu poślizgowi.

Im mniejszy ciężar sprzętu, tym mniejszy wpływ na kręgosłup, co również wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo.

Rada! Nigdy nie kupuj używanego kasku. Nie używaj także sprzętu biorącego udział w wypadku. Uderzenie i upadek mogą uszkodzić wewnętrzną część ochronną sprzętu, a pęknięcia skorupy sprawią, że korzystanie z kasku będzie zupełnie bezużyteczne.

Szkło

Najważniejszy element wyposażenia. Ma za zadanie chronić twarz motocyklisty, a jednocześnie musi spełniać wymagania pozwalające na używanie sprzętu podczas wyścigów i ekstremalnej jazdy. Najczęściej używanym produktem jest znak BSI.

Zalecamy również zakup modeli, w których można wymienić szybkę ochronną. Aktywne użytkowanie i szybka jazda prowadzą do tego, że szyba jest porysowana, zmniejsza się jej przezroczystość, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo wypadku. Kupno nowego kasku trafi w Twoją kieszeń, a wymiana szkła starego sprzętu znacznie zaoszczędzi Ci pieniądze.

Wentylacja

Dodatkowa opcja wyposażenia, która nieznacznie podnosi jego koszt. Ale jeśli masz zamiar aktywnie jeździć na hulajnodze lub rowerze, nie powinieneś oszczędzać. Po pierwsze, wentylacja może sprawić, że częste podróże będą wygodniejsze dzięki schłodzeniu powietrza. Po drugie, korzystanie z kasku stanie się bardziej higieniczne, ponieważ wentylowana wyściółka pochłania mniej potu i brudu, więc będziesz musiał rzadziej myć swój sprzęt.

Najczęściej wentylacja jest prezentowana w postaci kanałów, które rowerzysta otwiera i reguluje wyłącznie według własnego gustu i pragnienia.

Ocena najlepszych kasków do motocykli, skuterów i quadów

AGV Pista Gp R Agv Glossy Carbon

Ten kask to sprzęt całkowicie profesjonalny, gdyż w jego opracowaniu brał udział wielokrotny zwycięzca wyścigów motocyklowych. Testy przeszły również wszystkie niezbędne procedury przy aktywnej pomocy uczestników wyścigów wyczynowych.

Sprzęt jest całkowicie zamknięty, jednak rowerzysta doceni pełne pole widzenia i dobrą widoczność. Jednocześnie ochrona kości czaszki rowerzysty jest zachowana nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Sprzęt jest szczelnie i pewnie przymocowany do głowy, zachowując pełną swobodę ruchów i bez uciskania przepływu krwi. Producent skrupulatnie podszedł do problemu bezpieczeństwa, w tym celu opracowano specjalną technologię, która nie ma jeszcze analogów. Istota tej technologii sprowadza się do właściwego rozłożenia siły uderzenia podczas upadku.

AGV Pista Gp R Agv Glossy Carbon

Zalety:

 • odpowiedzialne podejście do rozwoju i produkcji towarów;
 • stylowy wygląd;
 • wiele pozytywnych recenzji;
 • szerokie pole widzenia;
 • wysoka jakość i solidna konstrukcja.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 75 000 rubli rosyjskich.

ARAI QV-PRO GoldWing

Taki sprzęt stanie się nieodzownym pomocnikiem motocyklisty preferującego jazdę po miejskich drogach. Prototypem modelu jest dobrze znana sportowa wersja kasku, dzięki temu podobieństwu produkt cieszy się dużym zainteresowaniem fanów wyścigów.

Wiodącą cechą konstrukcyjną jest system wentylacji. Zawiera rozbudowane kanały i wloty powietrza. Aby wyregulować poziom cyrkulacji powietrza, rowerzysta nie musi wysilać się i zdejmować rękawice ochronne. Dużym plusem będzie szkło, które nie pozwoli oślepić użytkownika jasnym światłem słonecznym, a także zachowane zostanie szerokie pole widzenia.

ARAI QV-PRO GoldWing

Zalety:

 • wysokiej jakości konstrukcja;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • ochrona przed jasnym światłem;
 • wygodna wentylacja.

Niedogodności:

 • kruchość dodatkowych elementów;
 • trudne do wymiany szyby.

Średni koszt to 37 000 rubli rosyjskich.

SHOEI GT-Air WANDERER2

Jeśli szukasz najwygodniejszego modelu to ten produkt z pewnością Cię zainteresuje. Wewnętrzna wyściółka zapewnia komfort użytkowania, ochrona przed silnym nasłonecznieniem ochroni siatkówkę oczu. Do tego dochodzi doskonała wentylacja, co docenią rowerzyści spędzający dużo czasu w trasie.

Sprzęt jest wielofunkcyjny, można go używać na co dzień lub bezpiecznie nosić na ekstremalnych wyścigach. Produkt posiada certyfikat, w pełni spełnia wszystkie międzynarodowe wymagania. Szczególną uwagę należy zwrócić na obudowę, wykonaną według specjalnego systemu. Ta technologia obejmuje połączenie włókien węglowych. Dzięki temu otrzymujesz solidną i odporną na wstrząsy konstrukcję. W razie potrzeby sprzęt można łatwo usunąć.

SHOEI GT-Air WANDERER2

Zalety:

 • wygoda i niezawodność;
 • wysoka jakość za przystępną cenę;
 • bezpieczeństwo;
 • doskonała wentylacja.

Niedogodności:

 • wielka waga.

Średni koszt to 31 000 rubli rosyjskich.

Shoei Neotec II

Produkt idealnie sprawdza się podczas wycieczek turystycznych na hulajnodze bez niebezpiecznych i ostrych zakrętów. Hełm jest typu modułowego.

Ten produkt jest poprawioną wersją poprzedniej wersji, użytkownicy docenili już wszystkie zmiany. Więc co się zmieniło w produkcie Po pierwsze, izolacja akustyczna dzięki aerodynamicznej konstrukcji kasku. Teraz rowerzysta będzie czuł się maksymalnie komfortowo przy dużych prędkościach. Po drugie, na lepsze zmieniła się również regulacja pasów bezpieczeństwa. A można też zapomnieć o silnym ucisku na uszy podczas przeciążeń, producent obawiał się tego problemu. W hełmie wbudowany jest specjalny zestaw słuchawkowy, który zapobiega uciskaniu. Korpus produktu jest trwały, jest w stanie konkurować niezawodnością z droższymi i wyposażonymi modelami. W razie potrzeby szkło można opuścić, istnieje odcień chroniący przed jaskrawym słońcem.

Shoei Neotec II

Zalety:

 • wyciszenie dźwięku;
 • zestaw słuchawkowy, który chroni uszy przed uciskiem;
 • wytrzymały korpus;
 • niezawodne ustalacze.

Niedogodności:

 • trudno jest wymienić elementy i części.

Średni koszt to 40000 rubli rosyjskich.

Shark Evo-One 2

Przedmiot combo, który może przejść od całkowicie zamkniętego kasku do otwartej i lekkiej wersji.Ta funkcja jest dostępna, ponieważ przód produktu przesuwa się do tyłu zamiast do góry. Taki projekt to oczywiście plus, ale wciąż ma pewne niedogodności, więc bardziej popularna jest wersja zamknięta.

Materiał produkcyjny - termoplast. Dlatego model trochę waży i nie uderza mocno w portfel. Jednak wytrzymałość ciała jest znacznie niższa, przez co kask nie nadaje się do niebezpiecznych wyścigów z ryzykownymi akrobacjami. Szkło jest wykonane w celu ochrony oczu przed oślepianiem i zachowuje pełny kąt widzenia.

Shark Evo-One 2

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • niska cena;
 • niewielka waga;
 • opływowy kształt.

Niedogodności:

 • niezróżnicowany zakres rozmiarów;
 • delikatne ciało.

Średni koszt to 25 000 rubli rosyjskich.

HJC IS-MAX II

Stylowy kask jest wykonany z wytrzymałych materiałów, ale jego waga jest sporym minusem - długie wycieczki mogą powodować dyskomfort na szyi. Nieco specyficzna jest też wentylacja: dla niektórych może to nie wystarczyć, a dla niektórych rowerzystów jest dość wygodna podczas długich biegów. Osłona przeciwsłoneczna została dopracowana jakościowo, szybka łatwo się przesuwa i nie zakłóca kąta patrzenia.

HJC IS-MAX II

Zalety:

 • wytrzymały korpus;
 • wygodny design;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • funkcje wentylacyjne;
 • niektóre elementy są bardzo delikatne;
 • wielka waga.

Średni koszt to 11 000 rubli rosyjskich.

FoxRacing V3 Preest LE

Jeżeli szukasz produktu przeznaczonego do wyścigów to ten model powinien być właśnie dla Ciebie. Konstrukcja jest solidna, montaż wysokiej jakości, producent marki ma wystarczającą liczbę fanów, wśród nich są zawodowi motocykliści i zawodnicy.

Obudowa jest wykonana z materiałów odpornych na wstrząsy i upadki z minimalnymi pęknięciami. Wnętrze produktu zostało również zaprojektowane z myślą o potencjalnym ryzyku obrażeń. Zapewniona jest wentylacja, wygoda w obsłudze i efektywna cyrkulacja mas powietrza. Pole widzenia jest wystarczająco szerokie, a niewielka waga produktu pozwoli zaoszczędzić plecy, szyję i kręgosłup użytkownika.

FoxRacing V3 Preest LE

Zalety:

 • przystępna cena;
 • niewielka waga;
 • siła i niezawodność;
 • regulacja dodatkowych elementów;
 • wentylacja.

Niedogodności:

 • kruchość dodatkowych elementów.

Średni koszt to 25 000 rubli rosyjskich.

KASK FOX V3 KILA

Słynny wśród motocyklistów kask wygląda stylowo i ma doskonałe parametry techniczne. Pomimo tego, że model jest stosunkowo nowy, pozostaje poszukiwany do dziś.

Wytrzymałość sprzętu jest wysoka, specjalna technologia uchroni kark użytkownika przed złamaniem nawet w przypadku najcięższych i niefortunnych upadków. Dodatkowa ochrona znajduje się między korpusem a wyściółką wewnętrzną - takie podejście złagodzi upadek. Ponadto wizjer ze szkłem jest w stanie rozdzielić się w sytuacji awaryjnej, co również minimalizuje możliwość obrażeń. Kask jest mocno przymocowany do głowy, nie ograniczając ruchu.

KASK FOX V3 KILA

Zalety:

 • wysokiej jakości wentylacja;
 • niezawodność i wytrzymałość konstrukcji;
 • nowoczesny system bezpieczeństwa;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • trudności z wymianą szkła.

Średni koszt to 25 000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię