⚙ Najlepsze szlifierki na 2020 rok

0

Prawie każdy szczegół, który dana osoba ma w domu, został przetworzony na szlifierce. Wszelkie zadziory lub wady zostały natychmiast wyeliminowane, nadając strukturze estetyczny wygląd. Znalezienie odpowiedniej jednostki może być jednak trudne, ponieważ niektórzy producenci produkują sprzęt, który nie wykazał pozytywnych wyników w produkcji wielkoseryjnej. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych szlifierek dla fabryk i rzemieślników prywatnych na 2020 rok.

Urządzenie urządzenia

Nowości oferowane w sklepie internetowym lub znalezione na rynku wtórnym są praktycznie takie same pod względem wzorniczym. Mają te same elementy:

 • Duży korpus wykonany z wytrzymałego metalu;
 • Silnik elektryczny;
 • Powierzchnia robocza w postaci taśm lub taśm;
 • Przyciski sterujące.

Zasada działania maszyny jest prosta. Po włączeniu silnika elektrycznego energia obrotowa przekazywana jest na jeden lub więcej pasów prowadzących. Element ten to duży lub mały (w zależności od konfiguracji) metalowy koralik. Gdy tylko prowadnice zaczną działać, taśma również zaczyna się poruszać. Następnie rozpoczyna się proces przetwarzania, podczas którego ważne jest przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa.

Sama taśma wykonana jest ze specjalnej tkaniny, na którą nakładane są elementy ścierne. Z wyglądu produkt przypomina papier ścierny, jedyną różnicą jest to, że końce są połączone.

Pod względem funkcjonalności urządzenia mogą być: taśmowe oraz łączone. Pierwsza opcja ma tylko taśmę, więc zakres takiej jednostki jest ograniczony. W odróżnieniu od typu łączonego, gdzie oprócz tego elementu użytkownik ma możliwość zamontowania tarczy lub podobnego przedmiotu do szlifowania. Można to zrobić dzięki mechanizmowi dozującemu, który kieruje moc silnika elektrycznego na podłączoną oś.

Gdzie jest najczęściej używany

Z reguły szlifierka jest używana tylko w produkcji na dużą skalę. Jednak niektórzy producenci produkują mniejsze modele, które można umieścić w garażu i wykonywać z nim prace naprawcze i budowlane. Ponadto za pomocą takiego narzędzia można tworzyć rzeczy wyjątkowe i założyć własną, choć niewielką firmę.

To urządzenie oferuje możliwość przetwarzania przedmiotu przez długi czas. Do pracy odpowiednie są produkty wykonane z drewna, metalu, kamienia lub granitu. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią dyszę. Dlatego to urządzenie można znaleźć w prawie każdej branży. Materiały eksploatacyjne są sprzedawane we wszystkich sklepach ze sprzętem w przystępnej cenie.

Ale głównym celem szlifierki jest obróbka drewna w dużej objętości, dlatego jednostka jest niezbędna w tym obszarze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podobnie jak w przypadku każdego złożonego sprzętu, to urządzenie musi być prawidłowo wybrane.Eksperci zalecają przyjrzenie się właściwościom technicznym produktu, ponieważ zależy od tego wydajność sprzętu i ilość pracy, którą może on wykonać.

Moc

Im wyższy ten wskaźnik, tym lepsze i wydajniejsze jest urządzenie. Ponadto ten parametr wpływa na zdolność wytrzymywania dużych obciążeń. Ale należy również pamiętać, że urządzenie jest przeznaczone do dużego zużycia energii elektrycznej, sieć domowa może mu nie wystarczyć. Dlatego zaleca się stosowanie ich w produkcji wielkoseryjnej. Jeśli ktoś szuka odpowiedniej opcji na zorganizowanie prywatnego warsztatu, najlepiej kupić produkty ze średniego segmentu cenowego. Są w stanie sprostać wydajności, jakości wykonania i trwałości.

Częstotliwość obrotów

Wartość tego wskaźnika zależy bezpośrednio od możliwości silnika elektrycznego. Parametr jest również ważny do wzięcia pod uwagę, ponieważ od niego zależy wydajność, a to jest ważne w produkcji seryjnej. Lepiej jest wybrać modele z najwyższą wartością prędkości, aby nie było przestojów i opóźnień.

Szerokość i długość paska

W sprzedaży są dziesiątki modeli, mogą różnić się wymiarami taśm. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, należy skupić się na zadaniach, które będzie wykonywał produkt. Do pracy z małymi częściami nadają się szlifierki, a nie obrabiarki.

Jeśli potrzebujesz pracować z dużymi elementami (na przykład drzwiami szafki), najlepiej dokupić szeroką taśmę, ponieważ może zagwarantować jakość i szybkość pracy. W warsztacie domowym zaleca się kupowanie produktów o średniej wartości.

Długość taśmy zależy od samego sprzętu, średnio sięga 91 cm, ale niektórzy producenci mogą dopuszczać więcej lub mniej wartości. Ważne jest, aby zrozumieć, że im niższy ten wskaźnik, tym szybsza będzie rotacja, a zatem wydajność wzrośnie. Ale ta opcja ma również wadę, na przykład zużycie przy dużej prędkości, co doprowadzi do dodatkowych kosztów.

Waga

Ten parametr nie jest istotny dla obiektów produkcyjnych, ale branża jest pod uwagę przez rzemieślników prywatnych. Od tego zależy wygoda użytkowania i możliwy transport. Na rynku dostępne są kompaktowe maszyny o wadze do 17 kg i jest to uważane za optymalne rozwiązanie w takim przypadku.

Opinie klientów

To jedno z głównych kryteriów wyboru odpowiedniego modelu. Ponieważ nie wszyscy producenci wskazują na wady swoich urządzeń, dlatego kupując „na ślepo”, człowiek naraża się na dalsze inwestowanie pieniędzy w naprawy, zwłaszcza jeśli udzielana jest tygodniowa lub półroczna gwarancja. Ponadto to z recenzji kupujący uczy się głównych niuansów korzystania z określonego modelu.

Kupując przez sklep internetowy szlifierkę na zamówienie, należy sprawdzić nie tylko parametry techniczne sprzętu i jego cechy użytkowe, ale także sam sklep, jeśli wcześniej go nie odwiedzał i stamtąd nie zamawiał. Często pod pozorem takich witryn oszuści mogą się ukrywać, którzy otrzymają nie tylko „łatwe” pieniądze, ale także informacje o karcie bankowej. Nigdy nie powinieneś tracić czujności, zwłaszcza w Internecie.

Kupując szlifierkę w sklepach, możesz poprosić o pomoc niezależnych ekspertów lub znajomych, którzy to rozumieją. Pomogą Ci wybrać produkt wysokiej jakości i wydadzą najbardziej obiektywną opinię o każdym modelu. Takiej pomocy nie można zaniedbać, bo od niej zależy produktywność i czas, w jakim sprzęt może się opłacić.

Większość ekspertów zaleca kupowanie produktów znanych marek, które sprzedają produkty od dziesięcioleci. Oferują nie tylko jakość, ale również udzielają oficjalnej gwarancji, która pomoże w bezpłatnej naprawie sprzętu w przypadku awarii, która nastąpiła bez winy użytkownika. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić pieniądze, możesz kupić model wykonany w Chinach, tylko w tym przypadku musisz zdawać sobie sprawę z ryzyka.Ponieważ nie wszystkie firmy zapewniają gwarancję.

Ocena najlepszych szlifierek walcowych

MD1320B

Profesjonalne urządzenie ze średniej półki cenowej, które pozwoli Ci pracować szybciej i lepiej. Minimalna średnica obrabianego przedmiotu to 8 mm, maksymalna wartość to 20 cm Przyciski sterujące umieszczone są nad głową pracownika, co ułatwia sterowanie i poprawia ergonomię. Dodatkowo na górze znajduje się regulowane światło, które nie pozwoli przegapić ważnych szczegółów.

Długość obrabianego przedmiotu: od 500 do 750 mm, waga nie powinna przekraczać 50 kg. Dzięki niezawodnemu silnikowi elektrycznemu obróbka części zajmie minimum czasu, a jakość pozostaje na najlepszym poziomie. Konstrukcja urządzenia jest surowa, wykonana w klasycznym stylu, dzięki czemu nie będzie się wyróżniać z ogólnego tła. Dźwignie sterujące znajdują się w łatwo dostępnym miejscu. Masa zmontowanego sprzętu to 4 tony.

Jest sprzedawany po cenie 2135000 rubli.

MD1320B

Zalety:

 • Jakość w przystępnej cenie;
 • Kontrole są pod ręką;
 • Wydajność;
 • Trwałość;
 • Konserwowalność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ME1350

Urządzenie z droższego segmentu cenowego, które jest przeznaczone do produkcji na dużą skalę. Moc silnika elektrycznego sięga 20000 W, co jest rozwiązaniem zrównoważonym. Maksymalna średnica obrabianego przedmiotu to 50 cm, w tym przypadku maksymalna waga przedmiotu obrabianego nie powinna przekraczać jednej tony.

Wyglądem sprzęt nie odbiega od standardowych przedstawicieli, których można spotkać na rynku wtórnym. Główna zaleta leży wewnątrz szlifierki. Każdy element wykonany jest z niezawodnego materiału. Żywotność produktu wynosi dziesiątki lat, a prawdopodobieństwo pęknięcia jest minimalne. A jeśli tak się stanie, producent udziela gwarancji na bezpłatne usunięcie powstałej usterki.

Średnia cena to 8015000 rubli.

ME1350

Zalety:

 • Wytrzymuje duże obciążenia;
 • Maksymalna waga przedmiotu obrabianego to 1 tona;
 • Dobre wyposażenie techniczne;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Moc silnika - 20000 watów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bezkłowe półautomatyczne urządzenie 3E183VM

Doskonała maszyna, która poradzi sobie z każdą metalową powierzchnią. A także w przypadku produktów wykonanych z drewna lub kamienia, wystarczy wybrać odpowiednią taśmę. Główne cechy maszyny:

 • Doskonała produktywność przy obsłudze dziesiątek elementów w ciągu dnia roboczego;
 • Dokładność obróbki na wysokim poziomie, co wyeliminuje powstawanie wad i zmniejszy procent odrzutów;
 • Maszyna wykonana jest z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu uszkodzenia mechaniczne lub częste przeciążenia nie powodują awarii;
 • Sprzęt jest kontrolowany przez elektroniczny kontroler;
 • System sterowania jest dostarczany przez Siemens i Mitsubishi.

Maksymalna średnica szlifowania 40 mm. Moc silnika elektrycznego - 11000 W. Klasa dokładności - B. Waga produktu to 4,5 tony.

Średnia cena to 3417000 rubli.

Bezkłowe półautomatyczne urządzenie 3E183VM

Zalety:

 • Efektywna praca;
 • Trwałość;
 • Wysokiej jakości komponenty;
 • Wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SHU-321 750mm

Urządzenie przeznaczone jest do prac szlifierskich od wewnątrz i na zewnątrz. W przypadku obróbki część jest mocowana pośrodku lub umieszczana w uchwycie, wszystko zależy od wybranej metody.

Maszyna wyposażona jest w hydrauliczny system sterowania posuwem, który umożliwia cykliczną obróbkę części zewnętrznej przy minimalnym nakładzie czasu. Maksymalna średnica obróbki - 320 mm, długość - 710 mm. Moc silnika głównego wynosi 5,5 kW.

Produkt doskonale nadaje się do umieszczenia w dużym zakładzie produkcyjnym z wyjmowanym systemem. Maszyna może pracować przez długi czas bez zatrzymywania się. A jeśli przeprowadzisz konserwację na czas, szansa na awarię zmniejszy się o połowę, a urządzenie nie spowoduje dodatkowych kosztów naprawy. Waga - 4,5 tony.

Sprzedawany jest po cenie 3660 000 rubli.

SHU-321 750mm

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Wygodna regulacja części;
 • Wydajność;
 • Ergonomia;
 • Niezły silnik;
 • Konserwowalność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

3E183NC21

Drogie urządzenie wyprodukowane na Białorusi, które jest przeznaczone do pracy z gładkimi, stożkowymi lub schodkowymi powierzchniami. Działa z prawie wszystkimi typami konstrukcji metalowych, wykazując doskonałe wyniki.

Sterowanie jest proste, poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony użytkownik, najważniejsze jest pokazanie podstaw sterowania. Produkt praktycznie nie różni się od rosyjskich i zagranicznych odpowiedników, nadal jest to ten sam produkt wysokiej jakości, który może pracować przez długi czas i nie zepsuje się po kilku latach aktywnego użytkowania. Waga - 4580 kg.

Średnia cena to 7375200 rubli.

3E183NC21

Zalety:

 • Wygodny panel sterowania;
 • Niezawodność;
 • Doskonałe szlifowanie;
 • Długa żywotność;
 • Niezawodny dostawca.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Ocena najlepszych połączonych maszyn dla prywatnych rzemieślników

Einhell TC-US 400

Doskonała maszyna stacjonarna o niewielkich rozmiarach, która radzi sobie z wieloma materiałami. Napięcie pracy - 220 V. Pobór mocy - 375 W, co jest najlepszym rozwiązaniem. Prędkość wynosi 276 metrów na minutę. Urządzenie posiada dobrą odporność na wibracje i naprężenia mechaniczne, co kilkukrotnie zwiększa jego wydajność. Prędkość ściernicy - 1450 obr / min. Waga sprzętu to 15,5 kg.

Średnia cena to 8400 rubli.

Einhell TC-US 400

Zalety:

 • Długotrwała praca;
 • Cena £;
 • Wysoka precyzja pracy;
 • Proste sterowanie;
 • Wysoka odporność na wibracje;
 • Szerokie możliwości.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Record Power BDS150-EP

Wysokiej jakości urządzenie, które umożliwia obróbkę na taśmie lub płycie. Precyzja i jakość na najwyższym poziomie. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w skalę pomiarową, która pozwala na prawidłową regulację nachylenia powierzchni roboczej. Maszyna ma niewielkie rozmiary, co pozwala na umieszczenie jej nawet w niewielkim pomieszczeniu, jest to również dodatkowy atut. Waga - 19 kg.

Średnia cena to 16500 rubli.

Record Power BDS150-EP

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Wysoka wydajność;
 • Nie wymaga specjalnej konserwacji;
 • Uniwersalna aplikacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ZUBR ZSHS-500

Jeśli ktoś szuka niezawodnej opcji w niskiej cenie, to jest to najlepsza oferta. Produkt różni się nie tylko ceną, ale także wysoką jakością wykonania, a także mocnym silnikiem elektrycznym. Napięcie - 220 V, pobór mocy - 500 W. Sprzęt umożliwia przeprowadzenie wysokiej jakości obróbki prawie każdego produktu. Dzięki gumowanym nóżkom zmniejsza się poziom drgań, co uprzyjemnia obsługę.

Sprzedawany jest za cenę 11570 rubli.

ZUBR ZSHS-500

Zalety:

 • Trwałość;
 • Montaż;
 • Spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa;
 • Wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Proma BP-100

Maszyna kombinowana przeznaczona do prac szlifierskich z różnymi materiałami. Jednocześnie utrzymywana jest dokładność na wysokim poziomie, co przekłada się na jakość obrabianych przedmiotów. Pobór mocy - 370 watów. Prędkość taśmy to 275 metrów na minutę, co sprawia, że ​​urządzenie jest wydajne. Na dole znajdują się podkładki tłumiące, które eliminują większość drgań.

Średnia cena to 12240 rubli.

Proma BP-100

Zalety:

 • Dobra prędkość obrotowa;
 • Małe wibracje;
 • Precyzja;
 • Wygodna obsługa;
 • Szeroka podstawa zapewnia doskonałą stabilność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Łatwo jest znaleźć szlifierkę wysokiej jakości, najważniejsze jest przestrzeganie ogólnych zaleceń i utrzymywanie „zimnej głowy”, nie ufając czerwonym metkom cenowym. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub pracujesz na innym komputerze, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *