👌 Najlepsze pompy strzykawkowe (dozowniki) na 2020 rok

0

Infusomat nazywany jest pompą strzykawkową, za pomocą której składniki odżywcze są wprowadzane do organizmu człowieka lub zwierzęcia. Konstrukcja i zasada działania są dość proste, co umożliwia korzystanie z niego nawet początkującym lekarzom. Główną zaletą urządzenia jest duża dokładność podawania leku, a poza tym jest bezpieczne dla pacjenta. Jednak przed zakupem urządzenia ważne jest, aby znać podstawowe parametry techniczne, aby wybrać opcję wysokiej jakości, która będzie trwać przez długi czas.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych pomp (dozowników) strzykawkowych na 2020 rok.

Gdzie jest nalewany i jak podaje się lek

Wraz z rozwojem elektroniki, świadczenie opieki zdrowotnej stało się łatwiejsze w leczeniu i opiece nad pacjentami. Dzięki pompie infuzyjnej możesz bezpiecznie wprowadzić niezbędne składniki do organizmu zwierzęcia lub człowieka. Istnieją 4 sposoby infuzji:

 • Arterialny;
 • Podawanie leku bezpośrednio przez przewód pokarmowy;
 • Wlew dożylny;
 • Kręgosłup.

Ponadto powinieneś wiedzieć o metodach podawania roztworu, nie ma ich tak wiele, tylko 3:

 • Szybki wlew dożylny, zwany bolusem;
 • Tom;
 • Ostatnia opcja jest przeznaczona do wolnego przepływu - kroplówki.

Przy pomocy urządzenia lekarz samodzielnie ustawia tryb pracy, co poprawia skuteczność działania leku. Niektóre firmy produkują leki, które są w stanie automatycznie dostosować wymaganą dawkę, co jest bardzo wygodne. Najważniejsze jest ustawienie parametrów ludzkiego ciała i wybór diagnozy.

Główną zaletą produktu nad standardowymi kroplomierzami jest możliwość przeprowadzenia kilku zabiegów jednocześnie. 2-3 leki wlewa się do ciała osoby, podczas gdy ustawiona jest pewna sekwencja i wskazana jest wymagana prędkość.

Jeśli strzykawka zostanie nieprawidłowo ustawiona lub igła się rozłączy i skończy się roztwór, urządzenie będzie emitować głośne sygnały. Pozwoli to lekarzowi szybko zauważyć problem i skorygować go bez szkody dla pacjenta.

Główne cechy pompy strzykawkowej

Głównym przeznaczeniem urządzenia jest podanie leku lub roztworu soli fizjologicznej wewnątrz osoby z pominięciem przewodu pokarmowego.

Konstrukcja ma jeden lub więcej uchwytów na strzykawki. Ich liczba zależy od rodzaju użytego modelu. Najczęściej kupują standardowe wersje przeznaczone na jedną strzykawkę. Ruch roztworu przez rury odbywa się za pomocą pompy działającej z określoną prędkością. Ponadto konstrukcja ma specjalny ekran, na którym wyświetlane są następujące informacje:

 • Szybkość posuwu roztworu;
 • Jaka jest objętość używanej strzykawki;
 • Rodzaj zasilacza, obecnie sprzedawane są modele uniwersalne, które mogą działać w sieci elektrycznej lub bateriach;
 • Sprawozdanie z postępu prac;
 • Alarm.

Większość urządzeń jest kompaktowych, co ułatwia transport w dowolne miejsce.Również niektóre dystrybutory są używane w pojazdach reanimacyjnych, tylko ważne jest, aby upewnić się, że model obsługuje ładowanie z sieci pokładowej, aby nie było problemów.

Po zmianie strzykawki pompa jest odłączana od pacjenta. Lekarz napełnia nową strzykawkę roztworem i zastępuje ją. Następnie podłącza się ponownie sprzęt i wstrzykuje lek.

Co jest specjalnego w pompach objętościowych

W przeciwieństwie do perfusera, projekt tutaj jest nieco inny. Jest to bardziej skomplikowane i wymaga pewnej wiedzy w obsłudze. Do wstrzyknięcia produktu medycznego nie są potrzebne strzykawki, ale specjalne fiolki lub pojemniki, których objętość dobiera się na podstawie przeznaczenia i rodzaju leku. Zaletą tej konstrukcji jest to, że cała operacja jest wykonywana za jednym razem, nie są wymagane przerwy na zmianę strzykawki.

Zasada działania nie jest taka sama jak w poprzednim modelu. Cały ruch oparty jest na specjalnych rolkach, które zaciskają linię z roztworem. Dzięki temu lek zaczyna iść do przodu. Lek wchodzi w kontakt wyłącznie z wnętrzem tubki, nic zbędnego nie dostanie się do organizmu.

Kolejną pozytywną stroną urządzenia jest jego wysokie bezpieczeństwo w przypadku przerw w dostawie prądu. Nawet bez tego urządzenie będzie mogło przez jakiś czas pracować w trybie awaryjnym, co zapewni bezpieczeństwo życia człowieka.

Obecnie produkowane są urządzenia, które mogą działać w jednym z trzech trybów pracy:

 • Kontrolowany, łączy się, gdy pacjent wymaga leków przeciwbólowych. Jednocześnie prowadzi start bez pomocy lekarza.
 • Typ ciągły stosuje się tylko w przypadkach, gdy wymagany jest długotrwały wlew roztworu soli, który jest niezbędny do utrzymania funkcji życiowych człowieka. Jest stosowany, gdy pacjent jest w śpiączce lub nie może samodzielnie jeść.
 • Tryb okresowy różni się tym, że kontrola podawania leku odbywa się automatycznie po ustalonych okresach czasu. Jest to wygodne, ponieważ lekarz nie musi stale siedzieć w pobliżu pacjenta i monitorować podawania roztworu.

Gdzie można użyć dozownika

Ze względu na to, że sprzęt zapewnia precyzyjne podawanie leków do organizmu, przy jednoczesnej kontroli częstotliwości, zakres działania urządzenia jest szeroki.

Zakraplacz nie daje takiego wyniku, natomiast nie można upewnić się, że prędkość wlewu pozostaje na określonym poziomie. Ponadto przy stosowaniu standardowego produktu nie można oczekiwać od niego dokładnej dawki. Dlatego większość nowoczesnych szpitali jest wyposażona w dozownik.

Najczęściej używany jest sprzęt:

 • Podczas ratowania zwierząt. Na przykład w przypadku zapalenia żołądka, gdy zwierzę nie je ani nie pije wody;
 • W operacjach chirurgicznych do znieczulenia używa się pompy strzykawkowej;
 • Urządzenie jest również wykorzystywane na oddziałach onkologicznych;
 • Urządzenie często znajduje się w karetkach;
 • Na oddziałach narkologicznych niezbędny jest sprzęt do usuwania szkodliwych substancji z organizmu pacjenta;
 • Produkt jest również aktywnie stosowany w karmieniu wcześniaków.

Zaletą stosowania urządzenia jest jego bezpieczeństwo dla organizmu, gdyż zmniejsza się ryzyko wystąpienia skutków ubocznych czy powikłań. Jednak większość lekarzy lubi to urządzenie ze względu na to, że można samodzielnie regulować szybkość dostarczania roztworu medycznego. Dzięki wbudowanemu systemowi powiadomień, personel medyczny zawsze usłyszy dźwięk urządzenia i przyjdzie na ratunek na czas, co pozwoli uniknąć nieprzewidzianych okoliczności.

System pompy strzykawkowej

W niektórych przypadkach użycie jednej strzykawki może nie wystarczyć, a pacjent będzie wymagał kompleksowej terapii. Aby zapewnić możliwość jednoczesnej infuzji kilku leków, stosuje się specjalny sprzęt.

Różnica między urządzeniem polega na tym, że łączy kilka produktów jednocześnie w jedną stację. W takim przypadku połączenie odbywa się jednym przewodem elektrycznym, co pozwala na oszczędność gniazd i nie wymaga dodatkowego przedłużacza.Do pacjenta podłączonych jest jednocześnie kilka rurek, w których wstrzykuje się różne leki. Dawkowanie i tempo przyjmowania mogą się różnić.

Zalety systemu dozującego to:

 • Nie zajmuje miejsca, wszystkie strzykawki zmieszczą się na jednym stole;
 • Łatwe połączenie ułatwia przemieszczanie się na duże odległości lub po szpitalu;
 • Lekarz może samodzielnie ustawić określone programy i schematy dawkowania;
 • Stan pacjenta jest monitorowany na jednym wyświetlaczu, co jest wygodne, jeśli podłączone są 3-4 strzykawki.

Ocena najlepszych modeli budżetowych

SinoMDT SN-50С6

Niezawodne urządzenie, które umożliwia wlew leków z dowolną prędkością. Główną cechą jest to, że jest w stanie automatycznie określić charakterystykę elementów używanych do podawania leku. Produkt wyróżnia się dużą dokładnością i niezawodnością.

W razie potrzeby użytkownik może ustawić jeden z trzech poziomów alarmowych, co pozwoli usłyszeć pisk niemal wszędzie. Bezpieczeństwo zapewnia automatyczne zatrzymanie pipety w przypadku okluzji, co jest wygodnym rozwiązaniem. Produkt jest stosowany w leczeniu ludzi, ale nadaje się również do podawania roztworu zwierzętom.

Średni koszt to 33000 rubli.

SinoMDT SN-50С6

Zalety:

 • Wysoka celność;
 • Wygodny interfejs;
 • Bezpieczeństwo;
 • Automatyczne wykrywanie strzykawki;
 • Długa żywotność;
 • Alarm świetlny i dźwiękowy.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Uzbrojony LINZ-8A

Niezawodne urządzenie rosyjskiego producenta, które nadaje się do użytku w różnych szpitalach. Urządzenie pozwala na wstrzyknięcie produktu z profesjonalną precyzją, która doskonale sprawdza się przy leczeniu infuzyjnym. Charakterystyczną cechą produktu jest możliwość automatycznego wykonywania niektórych operacji. Przyjazny dla użytkownika panel sterowania zapewnia łatwą konfigurację.

Pompa strzykawkowa jest odpowiednia dla komórek do 60 ml. Dozownik działa całkowicie z sieci, ale po wyłączeniu zasilania wbudowana bateria pozwoli Ci bezpiecznie zakończyć proces leczenia. Jeśli personel medyczny nieprawidłowo zainstaluje strzykawkę lub wystąpi jakikolwiek błąd, urządzenie natychmiast zareaguje.

Średni koszt to 43000 rubli.

Uzbrojony LINZ-8A

Zalety:

 • Solidne ciało;
 • Szeroki zakres zastosowań;
 • Czytelny wyświetlacz;
 • Automatyczne wykrywanie strzykawki;
 • Wydajność;
 • Dokładne podanie produktu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP-4 popularne urządzenia ze średniego segmentu cenowego

SK-500 I Mindray

Niezawodny sprzęt, który charakteryzuje się niską szybkością wtrysku, co umożliwia użycie nawet strzykawek 5 ml. Dozownik jest wykonany z wytrzymałego materiału, przedni panel zawiera główne tryby, a także ich przeznaczenie. Nawet osoba bez wykształcenia medycznego może dowiedzieć się, jak działa to urządzenie.

Pompa strzykawkowa jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i noworodków, dzięki czemu jest wszechstronnym narzędziem. Unikalny system zapobiega wprowadzeniu dużych okluzji, co pozwala na bezpieczniejszą infuzję roztworu. Urządzenie pracuje na standardowym napięciu 220 V. Waga konstrukcji to 3 kg, co umożliwia łatwe przemieszczanie się z miejsca na miejsce.

Średni koszt to 85000 rubli.

SK-500 I Mindray

Zalety:

 • Wygodny wyświetlacz;
 • Bezprzewodowa transmisja informacji;
 • Zapobiega tworzeniu się dużych okluzji;
 • Bezpieczne wykonywanie zastrzyków;
 • Proste sterowanie;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SP-8800

Wysokiej jakości koreańskie urządzenie, które pozwoli Ci wstrzyknąć dowolne roztwory medyczne. Urządzenie nadaje się do różnych zastosowań, co czyni go wszechstronnym. Minimalna strzykawka to 10 ml, maksymalna to 50 ml. Intuicyjny interfejs zapewnia prostą obsługę. Obsługiwane są wszystkie niezbędne ustawienia, co umożliwia wykorzystanie sprzętu dla różnych pacjentów.

Dla większego bezpieczeństwa wewnątrz konstrukcji znajduje się wbudowany akumulator, który może pracować bez przerwy przez 3 godziny.Ale działa tylko w sytuacjach awaryjnych, gdy zasilanie jest odcięte. Gwarancja na produkt trwa tylko jeden rok. Zalecana wilgotność powietrza wynosi do 90%, podczas gdy nie powinno być żadnych warunków. Masa urządzenia to 2 kg.

Średni koszt to 70000 rubli.

SP-8800

Zalety:

 • Wygoda;
 • Ładne ciało;
 • Bezpieczeństwo;
 • Przejrzyste zarządzanie;
 • Wydajność;
 • Cicha praca;
 • Obsługa w trybie offline.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

IP-7700

Kompaktowy model zapewniający wysoką precyzję infuzji podczas całej procedury. Aby poprawić wydajność sprzętu, producent zainstalował podwójny mikrokontroler. Niezawodność urządzenia stoi na wysokim poziomie, co również jest zaletą. Istnieje system alarmów dźwiękowych i sygnałowych, które są uruchamiane w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej.

Zewnętrzna powłoka jest wykonana z wytrzymałego materiału, który zapewnia bezpieczeństwo elementów wewnętrznych. Wygodny wyświetlacz precyzyjnie przekazuje informacje i pozwala monitorować postęp wstrzyknięcia wyrobu medycznego. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 1000 ml na godzinę. Pobór mocy - 15 watów.

Średni koszt to 60000 rubli.

IP-7700

Zalety:

 • Wysokiej jakości mechanizm dozujący;
 • Solidna konstrukcja;
 • Trwałość;
 • Mała waga;
 • Ścisłość;
 • Bezpieczeństwo.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TE-311/312 TERUMO

Jedna z najlepszych opcji gwarantująca nieprzerwaną pracę przez cały okres eksploatacji. Wyświetlacz informacyjny pokazuje aktualne odczyty dla łatwego monitorowania. Obudowa jest wyposażona w ochronę przed zachlapaniem dla zwiększenia niezawodności. Dozownik może pomieścić strzykawki od 10 ml. Do wybierania prędkości służy wygodne pokrętło.

Jeśli bateria pęknie lub się rozładuje, można ją wymienić w kilku krokach. Maksymalna szybkość infuzji wynosi 300 ml na godzinę. Jeśli stosuje się strzykawkę o pojemności 50 ml, parametr zwiększa się 4-krotnie.

Sprzedawane po cenie: od 60000 rubli.

TE-311/312 TERUMO

Zalety:

 • Wydajność;
 • Łatwa wymiana baterii;
 • Trwałość;
 • Prosty wybór trybu;
 • Szybkość wtrysku;
 • Intuicyjny interfejs.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP popularne dozowniki premium

SP 500 JMS

Wysokiej jakości model wyposażony w czujnik tensometryczny. Wysoką niezawodność zapewniają dwa procesory. Dzięki nietypowemu mechanizmowi montaż strzykawki zajmuje minimum czasu. Ponadto producent gwarantuje, że pompa może działać nie tylko z markowymi strzykawkami, ale także wyprodukowanymi w Rosji.

Sprzedawane po cenie: od 85000 rubli.

SP 500 JMS

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Łatwy transport;
 • Długa żywotność baterii;
 • Waga - 2,6 kg;
 • Jakość wykonania;
 • Niezawodność;
 • Funkcja resetowania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Aitecs 2016

Jedno z najdroższych i najskuteczniejszych urządzeń odpowiednich do prywatnych i publicznych klinik. Produkt może pracować w kilku trybach, co zapewnia dużą dokładność wprowadzania i gwarantuje bezpieczeństwo. Istnieje dziennik zdarzeń, który rejestruje do 2000 odczytów. Po wprowadzeniu leku z szybkością 5 ml na godzinę żywotność baterii wyniesie 10 godzin, co jest dobrym wynikiem.

Średnia cena to 139000 rubli.

Aitecs 2016

Zalety:

 • Funkcja historii pacjenta;
 • Długa żywotność baterii;
 • Obsługa USB;
 • Odporność na defibrylację;
 • Uniwersalny uchwyt;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z dozowników opisanych w rankingu, lub ciekawszych modeli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię