📡 Najlepsze banki SIM na 2020 rok

0

Bank SIM jest przeznaczony do podłączenia kilku kart SIM do jednego urządzenia. Pozwala to na wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów do każdego klienta przedsiębiorstwa. W tym przypadku akcja jest w pełni zautomatyzowana i operator nie musi samodzielnie wybierać numerów. Podobny produkt jest poszukiwany przez różne firmy z szeroką bazą klientów. Zasada działania urządzenia jest dość prosta, wystarczy włożyć wymaganą liczbę kart SIM dowolnego operatora i skonfigurować.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych banków SIM na 2020 rok.

Agregacja kilkunastu kart SIM w jednym urządzeniu

Bank SIM to doskonałe rozwiązanie dla dużej firmy, ponieważ umożliwia agregację dowolnych kart SIM w jednym urządzeniu. Konieczne jest jedynie zajęcie wymaganej liczby slotów, po czym zostanie nawiązana komunikacja z GSM przez sieć IP. Takie rozwiązanie daje możliwość dzwonienia czy wysyłania mailingu do dowolnego miasta czy kraju, a same karty będą w jednym miejscu.

Operator telekomunikacyjny nie zauważy dokładnej lokalizacji abonenta, ponieważ będzie się ona zmieniać w zależności od lokalizacji bramki GSM. Zwiększa to funkcjonalność urządzenia i obniża koszty wykonywania połączeń do odległych regionów.

Jednak agregacja nie jest jedyną funkcją urządzenia, ale jest główną. Większość modeli obsługuje scentralizowane zarządzanie kartami, a także ich automatyczną wymianę w przypadku wystąpienia określonych scenariuszy. Niektóre produkty obsługują szybką instalację nowych kart SIM, co upraszcza rutynowe czynności. Istnieje również automatyczny rozdział kart SIM pomiędzy bramkami, wszystkie tymczasowe reguły są ustalane przez użytkownika. Pozwala to dostosować program do prawie każdego trybu pracy.

Niektóre opcje umożliwiają zmianę lokalizacji abonenta po wywołaniu, co stwarza efekt przeprowadzki. Dlatego operator telekomunikacyjny nawet nie zauważy, że w rzeczywistości urządzenie jest w jednym miejscu. I nie nastąpi żadne blokowanie.

Odmiany banków sim

Takie wyposażenie nie jest najpopularniejszą techniką wśród przeciętnego użytkownika, ale ze względu na duże zapotrzebowanie w biznesie modele są stale ulepszane. Na przykład uzupełniają opcje pomocnicze lub zwiększają liczbę obsługiwanych gniazd. Wszystko to pozwala na wykonywanie połączeń, przekierowywanie, wysyłanie mailingów szybciej i bardziej niewidocznie dla operatora.

Większość mniejszych firm kupuje standardowe modele GoIP. Jest to optymalne rozwiązanie o dobrej funkcjonalności i niezawodności. Ustawienie może być wykonane samodzielnie lub przez specjalistę. Jeśli nie masz doświadczenia z takim sprzętem, lepiej zaufać profesjonaliście, ponieważ podczas konfiguracji należy wziąć pod uwagę pewne szczegóły.

Kupując bank SIM, zwraca się uwagę nie tylko na cechy techniczne urządzenia, ale także na producenta. Bo na rynku można znaleźć te same modele, które będą miały podobne funkcje, ale jednocześnie będą produkowane przez różne firmy. Pomimo pełnej tożsamości nadal będą się różnić, na przykład w oprogramowaniu.Spowoduje to dodatkowe trudności w samodzielnej konfiguracji, szczególnie w przypadku użycia nieprawidłowych informacji.

Liczba interfejsów, rotacja i migracja kart SIM

Po zakupie urządzenia osoba otrzymuje sprzęt, w którym znajduje się:

 • Jednostka nośna z wbudowanym komputerem, co ułatwia podłączenie i komunikację;
 • Pewna liczba gniazd SIM. W modelach budżetowych może ich być 16 lub 32, w droższych - 120, 200 i więcej.

Cały zestaw jest wybierany na podstawie wykonywanych zadań, więc niektóre mogą potrzebować najpopularniejszego urządzenia, a inne z różnymi funkcjami. Ważne jest, aby kupić model, w którym będą używane wszystkie tryby pomocnicze.

Większość urządzeń jest w stanie rejestrować lokalizację kart SIM na różnych bramkach. Jest to przydatna opcja, ponieważ umożliwia wykonywanie połączeń poza regionem, w którym znajduje się karta. Ta funkcja jest przydatna, ponieważ umożliwia ominięcie funkcji Anti-Fraud. Prawie wszyscy operatorzy telekomunikacyjni używają dziś takiego systemu. Jego główną funkcją jest blokowanie podejrzanych bramek GSM.

Zmiana karty SIM to jedna z przydatnych funkcji każdego urządzenia. Pożądane jest, aby był obecny, ponieważ umożliwia automatyczną zmianę karty SIM na inną. Na przykład może to nastąpić po określonym czasie. Korzystanie z rotacji ma dwie zalety:

 • Po pierwsze, obniżają się koszty połączeń głosowych lub SMS-ów, co samo w sobie jest zaletą.
 • Po drugie, terminowa zmiana ograniczy podejrzenia operatora komórkowego, co zapobiegnie blokowaniu bramki GSM.

Migracja kart SIM jest konieczna, aby połączyć się z różnymi bramami, które mogą znajdować się zarówno poza miastem, jak i całym krajem. Podczas wykonywania połączeń głosowych karta SIM połączy się z różnymi punktami znajdującymi się w wybranym mieście. Ta opcja stwarza złudzenie, że abonent się porusza, co dodatkowo chroni kartę przed celowym zablokowaniem przez operatora.

Ocena najlepszych modeli budżetowych

Uxeitoo SMB32

Opcja jakości, którą można znaleźć na AliExpress. Główną cechą urządzenia jest jego niski koszt, za który użytkownik otrzymuje 32 porty do podłączenia kart. Dodatkowo obsługiwana jest tutaj funkcja automatycznej zmiany pozycji i rotacji kart SIM, dzięki czemu operator nie będzie miał żadnych podejrzeń, że używana jest bramka GSM.

Korzystanie z tego urządzenia spowoduje ukrycie rzeczywistej lokalizacji abonenta. Jednak wcześniej ważne jest, aby zrozumieć, że wszystkie działania muszą być zgodne z prawem federalnym, w przeciwnym razie przedsiębiorca lub zwykła osoba może mieć problemy.

Urządzenie w sprzedaży w tanim etui, zapach plastiku wyczuwalny jest zaraz po rozpakowaniu. Zaletą jest to, że szybko się zużywa. Istnieje funkcja DNS, ale należy pamiętać, że jej długotrwałe działanie może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, ponieważ nie jest przeznaczone do takich obciążeń. Kontrola i zarządzanie kartami może odbywać się z jednego biura. Istnieje również elastyczne przełączanie kart SIM do dowolnej bramy.

Średni koszt to 17600 rubli.

Uxeitoo SMB32

Zalety:

 • Wygodna praca;
 • Niska cena;
 • Wsparcie Hot Swap;
 • Autonomiczna praca map;
 • Darmowy serwer do obsługi karty SIM;
 • Bezpieczne przechowywanie informacji;
 • Szybki dostęp;
 • Obrót.

Niedogodności:

 • Przy długotrwałym używaniu DNS może się nie powieść.

GoIP DBL SMB128

Niezawodny bank SIM, który umożliwia zainstalowanie do 128 kart i jednoczesne korzystanie z nich. Urządzenie pozwala na scentralizowane lub zdalne sterowanie wszystkimi kartami SIM, a także służy do nawiązywania zdalnego połączenia. Obsługiwana jest funkcja hot-swap, która umożliwia zmianę lub wstawienie nowego elementu bez bezpośredniego dostępu do bramki. To poręczne rozwiązanie, które upraszcza typowe operacje.

Urządzenie bez problemu radzi sobie z zarządzaniem 128 kartami, nawet jeśli pracują one równolegle lub według harmonogramu. Ze względu na niektóre funkcje trudno będzie śledzić aktualną lokalizację abonenta, ponieważ produkt całkowicie go ukrywa.Praca wykonywana jest na darmowym serwerze, ale możesz też połączyć się z płatnymi. Na obudowie znajdują się dwa porty Ethernet

Dzięki dużej liczbie slotów zmniejsza się obciążenie każdej karty SIM. Dzięki temu użytkownik będzie mógł maksymalnie wykorzystać bramę. Kolejną zaletą 128 gniazd jest oszczędność kosztów i zwiększona produktywność.

Produkt może pracować w każdym pomieszczeniu, w którym poziom wilgotności nie przekracza 90%, a temperatura nie przekracza 45 stopni. W zestawie czytelna instrukcja, zewnętrzny zasilacz, niezawodny kabel, gwarancja itp. Waga produktu to 1,5 kg, a jego wymiary to 290x225x50 mm, co jest rozwiązaniem optymalnym.

Średni koszt to 67000 rubli.

GoIP DBL SMB128

Zalety:

 • Wygodne zarządzanie;
 • Trwałość;
 • Podłącz do 128 kart;
 • Występ;
 • Wydajność;
 • Oszczędność;
 • Nie przerywa częstego użytkowania;
 • Nie ujawnia lokalizacji;
 • Szybkie połączenie z bramką GSM.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych urządzeń w średnim segmencie cenowym

GOIP 32, bramka VoIP GSM dla 32 kanałów

Wysokiej jakości model znanego producenta z dobrym zestawem. Wszystkie elementy znajdują się wewnątrz skrzynki, aby zapewnić wysokiej jakości połączenie z bramką GSM. Instalacja i wymiana kart SIM jest szybka, a ciągła zmiana ustawień nie jest wymagana. Istnieje możliwość pracy autonomicznej z obsługą do 32 niezależnych połączeń, co jest zaletą dla takiego urządzenia.

Po podłączeniu użytkownik otrzymuje darmowy serwer do zarządzania zainstalowanymi kartami. Możliwe jest zapewnienie co najmniej 10 000 połączeń SIM. Produkt objęty roczną gwarancją. Komunikację zapewniają sieci obsługujące standardy 900/1800/1900/850 MHz. Urządzenie nie ogranicza się tylko do współpracy z jednym operatorem, więc można podłączyć różne karty SIM. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić firmie niezawodną i tanią łączność głosową.

To jednak nie wszystkie przydatne opcje urządzenia, poza tym obsługiwany jest automatyczny identyfikator dzwoniącego, standard SIP, który umożliwia łączenie się z innymi bramami i komputerami. Odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS odbywa się za pośrednictwem specjalnego interfejsu internetowego. Cała kontrola prawidłowego działania urządzenia odbywa się za pośrednictwem Internetu.

Średni koszt to 95000 rubli.

GOIP 32, bramka VoIP GSM dla 32 kanałów

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Trwałość;
 • Matryca do korzystania z 32 kart;
 • Obsługiwany jest dynamiczny DNS;
 • Sprawdzony producent;
 • Wydajność;
 • ID dzwoniącego i ID dzwoniącego;
 • Wygodny interfejs;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bank SIM firmy Antrax

Niezawodne urządzenie, które ułatwi pracę dużym przedsiębiorstwom, a także zagwarantuje płynne działanie bramki bez znalezienia w niej karty SIM. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe staje się przechowywanie dużej ilości kart oddzielnie od VoIP, co ogranicza pieniądze na ich stałą obsługę.

Główną cechą tego urządzenia jest to, że obsługuje on instalację do 120 kart SIM, z dowolnym wybranym operatorem. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić stabilną pracę kilku bramek zlokalizowanych w różnych miastach czy krajach. Aby ominąć blokady, używany jest zaawansowany system, który działa automatycznie i usuwa podejrzenia ze strony operatora komórkowego.

Proces ponownej instalacji zajmuje minimum czasu. Ponadto każdy slot jest podpisany, co pozwala szybko znaleźć interesujący Cię przedmiot. Część zewnętrzna wykonana z wytrzymałego materiału. Firma produkuje dwa modele różniące się jedynie liczbą interfejsów, funkcjonalność obu produktów pozostaje na wysokim poziomie.

Rotacja i migracja kart SIM odbywa się w bezpieczny sposób, co pozytywnie wpływa na produktywność i obniża koszty gotówki. Prawie każda osoba może korzystać z takiego urządzenia, najważniejsze jest zrozumienie jego zasad i ciągłe monitorowanie zmian w sieci, aby uniknąć blokowania.

Średni koszt: od 90000 rubli.

Bank SIM Antrax

Zalety:

 • Solidne ciało;
 • Wydajność;
 • Długa żywotność;
 • Niezawodność;
 • Jednoczesna obsługa 120 kart SIM;
 • Bezpieczeństwo;
 • Można używać różnych operatorów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DINSTAR SIMBANK R64

Popularne urządzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem różnych firm. Produkt został zaprojektowany, aby zapewnić wysokiej jakości połączenie z bramką GSM. Urządzenie zapewnia wygodne scentralizowane zarządzanie kartami SIM. Mamy 64 gniazda do instalacji kart, co jest najlepszym rozwiązaniem. Obsługiwana jest wymiana na gorąco, co skraca czas instalacji nowych elementów.

Istnieje dynamiczna dystrybucja, która pozytywnie wpływa na działanie urządzenia. Jeden port Ethernet jest używany do łączenia się z bramkami GSM. Część zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości, każdy element jest na swoim miejscu, co nie spowoduje trudności w sterowaniu. Zasilanie jest dostarczane ze zwykłego gniazdka.

Średnia cena to 110000 rubli.

DINSTAR SIMBANK R6

Zalety:

 • Niskie zużycie energii;
 • Wydajność;
 • Niezawodne połączenie;
 • Długa żywotność;
 • Zdalne sterowanie;
 • Obsługa protokołu NAT Traversal;
 • Piękny design.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP popularne modele z segmentu premium

DTT VOIP-GSM 8M72S

Wydajne urządzenie odpowiednie dla dużych firm. Urządzenie posiada 8 niezależnych kanałów GSM i obsługuje serwer na 64 karty. Do zarządzania służy interfejs sieciowy. Jako opcje specjalne dostępne jest skanowanie kanałów BCCH oraz ruch obrazu. Projekt urządzenia będzie w pełni zrozumiały nawet dla początkujących użytkowników. Obsługiwana jest funkcja wysyłania wiadomości e-mail za pośrednictwem wiadomości SMS.

Średni koszt to 212000 rubli.

DTT VOIP-GSM 8M72S

Zalety:

 • Łatwe połączenie;
 • Zaawansowana inteligentna kontrola;
 • Możliwość instalacji 64 kart SIM;
 • Używany przez globalne firmy, w tym Samsung;
 • Kompatybilny z większością IP-PBX.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Madcom na 256 kart SIM

Model będzie pasował do każdej organizacji. Urządzenie jest przystosowane do przechowywania i pracy z 256 kartami SIM. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z różnymi bramami, dzięki czemu jest uniwersalnym urządzeniem. Dostępna jest pełna obsługa QoS. Zdalne sterowanie jest łatwe. Dla większego bezpieczeństwa istnieje niezawodna ochrona kart SIM przed blokowaniem.

Średni koszt to 272000 rubli.

Madcom na 256 kart SIM

Zalety:

 • Zarządzanie przez Internet;
 • Zmień IMEI;
 • Łatwe połączenie;
 • Hot swap;
 • 256 gniazd;
 • Wsparcie dla wszystkich standardów;
 • Zdalne połączenie;
 • Ochrona przed blokadą operatora.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Boxy SIM to odpowiednie rozwiązanie dla każdej firmy, ponieważ dzięki nim możesz wykonywać połączenia głosowe z dowolnego miejsca w mieście czy kraju. Ponadto użycie tego narzędzia wpływa na bezpieczeństwo, ponieważ nie można wyśledzić subskrybenta. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię