Najlepsze syntezatory na 2020 rok

0

Gra na instrumentach muzycznych pomaga się zrelaksować, odpocząć od codziennej rutyny, zaangażować się w kreatywność, wybierając i przetwarzając ulubione utwory według własnego uznania. Syntezator jest tym, co idealnie do tego pasuje. Kompaktowy i lekki, nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu, a zabrzmi jak fortepian czy gitara. Jego wygląd upiększy każde wnętrze. Przyda się dzieciom uczącym się w szkole muzycznej, profesjonalnym muzykom i po prostu kreatywnym osobom, które chcą spróbować swoich sił jako DJ czy aranżer. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje czytelnikom recenzję „The Best Synthesizers for 2020”, opartą na opiniach klientów i rekomendacjach ekspertów.

Trochę historii

Wszystko zaczęło się od wynalezienia amerykańskiego Elisha Grey. W 1876 roku zademonstrował publiczności swój telegraf muzyczny. Urządzenie składało się z dwuoktawowej klawiatury fortepianowej i głośnika w kompaktowej drewnianej obudowie. Ten produkt nie uzyskał żadnej wartości praktycznej, pozostając ciekawą zabawką demonstrującą jeden ze sposobów wykorzystania energii elektrycznej.

Dwadzieścia lat później Thaddeus Cahill demonstruje publicznie swoje dzieło - Telharmonium. Jednostka (nie można jej inaczej nazwać) ważyła około dwustu ton. Większość z nich to dynama, których było 145 w „potworze”. Pomimo swoich cyklopowych wymiarów, stał się pierwszym elektromagnetycznym syntezatorem polifonicznym (polifonicznym).

Naprawdę niesamowity aparat został stworzony w 1920 roku w sowieckiej Rosji przez Lwa Siergiejewicza Termena. Teremin (jak go nazwał autor) generował dźwięki w wyniku ruchu rąk przed specjalnymi antenami. Żadnych sznurków, żadnych kluczy! Oszołomieni słuchacze nazywali to muzyką sfer i eteru.

Ciekawy! Jednym z pierwszych, który próbował wykonać utwór muzyczny na thereminie, był V.I. Lenin, który zagrał na nim „Skylarka” M.I. Glinka.

Teremin zyskuje obecnie na popularności. Największe szkoły do ​​gry na nim powstały w Rosji i Japonii. Wielu profesjonalnych muzyków używa go w swoich nagraniach.

W 1934 roku pierwsze organy elektryczne zostały opracowane przez Amerykanina Lawrence'a Hammonda. Dźwięki w nim były generowane przez dyski obracające się z określoną częstotliwością, przeciwnie do której zostały zainstalowane elektromagnesy. Wysokość dźwięku zależała od prędkości obrotowej i występów dysków napędzanych silnikami elektrycznymi. Później organy Hammonda zostały uzupełnione efektami pogłosu i chóru.

W latach czterdziestych do istniejących efektów dodano zsyntetyzowane dźwięki fortepianu, instrumentów dętych i klawesynu. Hammond był używany przez profesjonalistów w studiach nagraniowych od momentu powstania branży do dnia dzisiejszego.

Ciekawy! Dźwięki Hammonda znane są miłośnikom muzyki rockowej z nagrań Procol Harum i Deep Purple.

Jakie są elektroniczne instrumenty muzyczne

Istnieją trzy rodzaje klawiatur elektronicznych: pianino cyfrowe, syntezator i klawiatura MIDI. Nie zajmujemy się tutaj cyfrowym akordeonem.Pod względem właściwości i brzmienia pianino cyfrowe jest jak najbardziej zbliżone do swojego tradycyjnego klasycznego prototypu; z konieczności ma wbudowany system głośników, w przeciwieństwie do syntezatora, który może go nie mieć. Klawiatura MIDI to okrojona wersja, zdecydowanie pozbawiona własnej akustyki. Musi być podłączony do komputera, a niektóre funkcje i ustawienia są dostępne tylko za pośrednictwem specjalnej aplikacji, którą należy zainstalować na komputerze.

Urządzenie syntezatorowe

W bardzo uproszczonej formie schemat działania syntezatora polega na tworzeniu sygnałów elektrycznych poprzez zwarcie styków po naciśnięciu klawiszy. Odebrane sygnały po przetworzeniu na mikroukładach lub w mikroprocesorze zamieniane są na fale dźwiękowe, których wysokość i ton zmienia się w zależności od wartości napięcia.


W pierwszych komercyjnych syntezatorach dźwięki odtwarzano za pomocą generatorów. Elektroniczna, „syntetyczna” muzyka znacznie różniła się od tego, co zwykle gramy na akustycznych instrumentach. Jednak na scenie było to nowe, a pojawienie się muzyki elektronicznej zostało przez wszystkich mile widziane.

Syntezatory, które brzmią trochę inaczej niż prawdziwe instrumenty muzyczne, nazywane są samplerami. W latach 70. były drogie i najczęściej znajdowano je w studiach nagraniowych. Rozwój technologii cyfrowych sprawił, że stały się one dostępne dla szerokiego grona profesjonalistów i amatorów. Dzięki ich pojawieniu muzycy otrzymali możliwość za pomocą klawiatury fortepianu wydobycia dźwięków fortepianu, gitary, instrumentów dętych, a nawet bębnów, gdy tylko naciśną odpowiedni przycisk.

Ciekawy! Próbka to cyfrowe nagranie dźwięku prawdziwych instrumentów muzycznych w pamięci specjalnego urządzenia - samplera.

Jest używany jako samodzielne urządzenie i jako część syntezatora, gdzie w profesjonalnym żargonie nazywa się go mózgiem.


W dzisiejszych czasach gama syntezatorów jest dość szeroka, a użytkownicy kupują je do różnych celów:

 • jako zabawka muzyczna;
 • uczniowie szkół muzycznych na fortepianie na lekcjach domowych;
 • do domowego tworzenia muzyki;
 • profesjonaliści, do koncertów;
 • sprzęt do studia nagrań.

W zależności od celu, na narzędzie nakładane są różne wymagania. Przed zakupem ważne jest, aby ustalić, do czego służy. Zależy to od tego, jakie jego cechy będą ważne w Twoim przypadku.

Kryteria wyboru

Klawiatura

Klawisze mogą być pełnowymiarowe, tego samego rozmiaru co klawisze fortepianu lub fortepianu. Istnieją modele z mniejszymi klawiszami. Z reguły są to modele „dziecięce”. Musisz wybrać narzędzie z pełnowymiarowymi klawiszami. Dziecko rośnie, interesuje się muzykowaniem, będzie musiał kupić bardziej zaawansowaną wersję. Przejście z małych klawiszy na pełnowymiarowe nie jest łatwe. Jeszcze bardziej uczący się gry na fortepianie muszą przyzwyczaić się do normalnych klawiszy od samego początku.

Fortepian lub fortepian ma tylko 88 klawiszy lub siedem oktaw, pierwszą, drugą, trzecią, czwartą oraz większą i mniejszą oktawę, kontroktawę i trzy skrajne lewe klawisze, które nazywane są podkontoktawą.

Pełnowymiarowe klawiatury (88 klawiszy) są wyposażone w pianina cyfrowe. W syntezatorach klawisze są często redukowane: sześć, pięć i cztery oktawy.

Aby grać dwiema rękami skomplikowane utwory, musisz wybrać co najmniej pięciooktawową klawiaturę (61 klawiszy). Na czterech lub dwóch oktawach możesz grać partie solowe dowolnego instrumentu, ale nie możesz już grać na dwie ręce.

Aby wykonać złożone klasyki, potrzebujesz pełnowymiarowej klawiatury.

Mechanika klawiatury

Pod względem twardości wyróżnia się klawisze syntezatora, pianina i młotka. Pierwszy byłby bardziej odpowiedni do zdefiniowania przycisku elektrycznego ze sprężyną. Proste i tanie, nie nadają się do profesjonalnego tworzenia muzyki. Aby oddać nastrój i charakter utworu w nagraniach muzycznych, stosuje się instrukcje (nazywane uderzeniami): Forte (głośno), Piano (cicho), Legato (płynnie) lub Staccato (gwałtownie) itp.Wykonanie uderzeń zależy od szybkości i siły dotknięcia klawisza lub struny, a taka czułość nie jest dostępna dla „przycisków”.

Mechanika klawiszy fortepianu jest bardziej złożona. Po naciśnięciu czują się prawie tak samo jak prawdziwy fortepian. W zależności od klasy i przeznaczenia instrumentu klawisze fortepianu mogą być bliżej odpowiedzi na klawisze syntezatora lub fortepianu.

Mechanizm młotka jest jak najbliżej mechanizmu fortepianu akustycznego, dostosowany do użycia elektroniki zamiast strun. Mają właściwy aftertouch i czują się najbliżej prawdziwych instrumentów. Pianina cyfrowe i niektóre profesjonalne syntezatory są wyposażone w mechanizm młotkowy.

Osoby uczące się gry na pianinie powinny wybrać aparat z klawiaturą fortepianową lub młoteczkową.

Kluczowa sztywność

Zgodnie z tym parametrem wyróżnia się klucze:

 • nieważony;
 • półważone;
 • ważone.

Te pierwsze nie mają prawie żadnej odporności na naciskanie i nie występują w profesjonalnych modelach. Te ostatnie są trudniejsze. Muzykowi łatwiej jest kontrolować wysiłek palców podczas dotykania. Ta opcja jest często spotykana w modelach amatorskich i niektórych profesjonalnych. Ważone sztywnością nie ustępują pianinom cyfrowym, stosowanym w drogich urządzeniach profesjonalnych.

Timbres

Każda barwa (inaczej próbka) odpowiada brzmieniu określonego instrumentu muzycznego. Widać, że im więcej barw, tym lepiej. Opcje budżetowe mogą mieć na stanie sto lub dwa zarejestrowane tony. W bardziej zaawansowanych wersjach jest ich kilkaset, w profesjonalnych - do tysiąca.

Style automatycznego akompaniamentu

Ta funkcja jest dostępna w każdym modelu syntezatora. Po naciśnięciu przycisku uruchamia się automatyczny akompaniament, a muzyk może grać solo jednym palcem. Profesjonaliści wolą się bez niej obejść. Początkującym muzykom, nawet z minimalnymi umiejętnościami gry, nie będzie trudno zbudować własną improwizację na gotowym „podkładzie”. Im więcej stylów akompaniamentu automatycznego, tym większe możliwości twórcze.

Informacje o polifonii

Bardzo ważny parametr określający liczbę odtwarzanych jednocześnie dźwięków. W niedrogich modelach przeznaczonych dla dzieci polifonia może mieć 16 dźwięków. Ale powinieneś kupić model z polifonią, co najmniej 32 dźwięki. Nie oznacza to, że musisz grać takie akordy. Tyle, że dźwięki po zwolnieniu klawisza nie opadają od razu. Podczas wykonywania tempa i skomplikowanych technicznie utworów urządzenie z niską polifonią po prostu się „dusi”. Aby w pełni wykorzystać możliwości syntezatora. Będziesz potrzebować wersji z polifonią od 72 do 128 dźwięków.

Do czego służy arpeggiator?

Funkcja dla „leniwych”. Naciskając jeden klawisz przycisku, możesz wydobyć określoną sekwencję dźwięków, coś w rodzaju bustingu. Tonacja tego arpeggio zmienia się w zależności od tonu wciśniętego klawisza. Włączając tę ​​funkcję równolegle z akompaniamentem automatycznym, muzyk zyskuje większe możliwości urozmaicenia ogólnego tła swojej improwizacji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Kupując instrument, sprawdź, czy ma złącza analogowe i cyfrowe. Wyjście liniowe i gniazdo mikrofonowe pozwalają fantazjować z dźwiękami zewnętrznymi, przepuszczając je przez syntezator, nakładając na nie określone efekty, co jest szczególnie ważne dla DJ-ów i solistów. Podłączając słuchawki, możesz odtwarzać muzykę dla własnej przyjemności, nie przeszkadzając innym.

Obecność MIDI i USB pozwala na wykorzystanie komputera w pracy i znacznie poszerza możliwości tworzenia bardziej złożonych i ciekawych kompozycji, nagrywania własnych utworów i ich przetwarzania.

Nauka funkcji nie będzie zbędna dla dzieci i pomoże dorosłym, którzy pierwszy raz dotkną klawiatury fortepianu. Z reguły jest to metronom, który bije w rytm, aby początkujący muzyk nie zgubił się w rytmie i podświetleniu klawiszy.Po włączeniu trybu nauki na wyświetlaczu pojawią się nuty odtwarzanego utworu, jednocześnie klawisz, który należy nacisnąć, zostanie podświetlony i zgaśnie dopiero po prawidłowym naciśnięciu. W ten sposób nauka gry na klawiaturze i opanowanie umiejętności gry przebiegnie szybciej.

Pedały

W pianinie akustycznym pedały służą do sterowania dźwiękiem: tłumienie, wygładzanie, gwałtowne brzmienie. Jest ich trzech w akustycznym fortepianie. Syntezatory mogą mieć wbudowane i wtykowe pedały, a pierwszy może mieć trzy, jak w fortepianie:

 • skrajnie prawy - tłumik, ma za zadanie stłumić dźwięk;
 • środek - sostenuto, przedłuża dźwięk po zwolnieniu klawisza;
 • skrajna lewa - una corda, sprawia, że ​​dźwięk jest bardziej miękki i cichszy.

Możesz podłączyć pięć pedałów do urządzenia, ładując je różnymi zadaniami według własnego uznania. Niektóre modele są wyposażone w opcjonalne pedały. Większość muzyków używa jednego pedału sterującego - sustain, który nadaje występowi pewną płynność. Pedały są zasadniczo kontrolerem dźwięku.

Która firma najlepiej kupić sprzęt

Powinieneś kupić syntezator do domu lub na koncerty od znanych producentów. Popularność ich modeli wynika z wysokiej jakości wykonania, dźwięku oraz szerokiej gamy funkcji i efektów. Najlepsi producenci:

 1. Yamaha. Produkty japońskiego koncernu są znane na całym świecie i nie wymagają dodatkowej reklamy. Jej popularne projekty doceniają amatorzy i profesjonaliści na całym świecie.
 2. Casio. Japoński producent sprzętu elektronicznego. Nie mniej znany niż Yamaha.
 3. Roland. Kolejny japoński producent elektrycznych instrumentów muzycznych i oprogramowania do nich. Firma powstała w 1972 roku, ale jakość produktów nie ustępuje dwóm poprzednim markom, a pod pewnymi względami wręcz je przewyższa.
 4. Mideli. Młoda firma z Hongkongu. Jej specjalizacją są wysokiej jakości cyfrowe instrumenty muzyczne. Produkty firmy są wysoko cenione przez profesjonalistów i amatorów.
 5. Korg. Japońska firma, która od 1962 roku prezentuje swoje produkty na tym rynku. Przez pewien czas pakiet kontrolny w firmie należał do koncernu Yamaha, ale później został wykupiony przez założycieli. Specjalizuje się w produkcji klawiatur elektronicznych.

Ta lista jest wystarczająca dla początkujących i amatorów. Profesjonaliści nie potrzebują wskazówek. Zanim kupisz syntezator, zdecyduj, do czego go potrzebujesz. Na tej podstawie wybierz model z określonym zestawem funkcji i charakterystyk. Dowiedz się, ile kosztuje odpowiednie urządzenie. Posłuchaj wskazówek i wskazówek od muzyków i zaawansowanych użytkowników. Koniecznie przestudiuj opis i instrukcje. Dowiedz się, jak grać i jak dostroić swoje urządzenie, aby później nie napotkać żadnych trudności.

Ocena jakości syntezatorów

Naszą recenzję otwierają niedrogie modele o ograniczonej funkcjonalności, wystarczające do pierwszych eksperymentów twórczości muzycznej.

10. Tesler KB-6190

Kompaktowy i niedrogi, doskonale nadaje się dla dzieci i początkujących. Model wyposażony jest we własny system akustyczny, wyświetlacz, z funkcją uczenia trzech melodii. Różni się dość rozbudowanym zestawem efektów dla początkujących muzyków i aranżerów:

 • zestaw 200 tonów;
 • 16-głosowa polifonia;
 • automatyczny akompaniament ze 128 stylów;
 • trzy melodie edukacyjne;

Pięciooktawowa klawiatura z pełnowymiarowymi klawiszami umożliwia grę dwuręczną. Dzięki Tesler KB-6190 możesz nie tylko nauczyć się grać na instrumencie, ale także komponować i nagrywać własne melodie.

Tesler KB-6190

Zalety:

 • przystępna cena;
 • dobra funkcjonalność;
 • mały rozmiar;
 • możliwość szkolenia;
 • gniazda słuchawkowe i mikrofonowe;
 • dostępność portu USB.

Niedogodności:

 • słaba polifonia;
 • brak pedałów i możliwość ich podpięcia.

SpecyfikacjeModel Tesler KB-6190Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator7645 rubli
Funkcje klawiaturyNieważone, 61 pełnowymiarowych klawiszy, brak działania młotka.
Cechy konstrukcyjneModel jest kompaktowy i wyposażony we wbudowaną akustykę. Wyświetlacz informacyjny.
Wymiary, mm 971x 379x140
Waga narzędzia4,77 kg
Funkcjonalny200 tonów, 16 dźwięków polifonii, automatyczny akompaniament dla 128 stylów, transpozycja. Możliwość nagrywania utworów, trzy melodie treningowe.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, USB, jeden mikrofon i jedno wejście liniowe. Strój i modulacja są kontrolowane przez kontrolery.

9. Casio STK-1500

Dziewiąte miejsce w naszej ocenie zajmuje produkt jednego z największych producentów elektroniki użytkowej, japońskiej korporacji Casio, model STK-1500. Urządzenie posiada funkcjonalność zbliżoną do poprzedniego modelu. Polifonia dla 32 dźwięków to dwa razy ten sam parametr co Tesler KB-6190, zbliżając jego charakterystykę do półprofesjonalnej. Pod względem liczby barw i stylów akompaniamentu automatycznego Casio jest prawie dwukrotnie niższy niż Tesler. Generalnie Casio STK-1500 daje dziecku wyobrażenie o tym, jak brzmią prawdziwe instrumenty akustyczne, „wciąga” go w świat muzyki, sprawia, że ​​czuje się jak twórca, muzyk rockowy, DJ. Kompaktowość, niewielka waga i możliwość zasilania z baterii, pozwalają zabrać ją ze sobą na wieś i do natury. Niezły wybór dla dziecka.

Casio STK-1500

Zalety:

 • pełnowymiarowe klucze;
 • pięć oktaw;
 • zwartość i niewielka waga;
 • zasilanie z sieci i baterii;
 • dość rozbudowana funkcjonalność;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • brak pedałów;
 • brak połączenia USB;
 • niewielka ilość głosów i stylów akompaniamentu automatycznego.

SpecyfikacjeCasio model STK-1500Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator7249 rubli
Funkcje klawiaturyNieważone, 61 pełnowymiarowych klawiszy, brak działania młotka. Niewrażliwy na dotyk.
Cechy konstrukcyjneModel jest kompaktowy, ma wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem 2x2 W, wyświetlacz informacyjny.
Wymiary, mm Długość 946, szerokość 307, wysokość 92
Waga narzędzia3,3 kg
Funkcjonalny120 tonów, 32 dźwięki polifoniczne, 70 stylów akompaniamentu automatycznego, transpozycja.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, zasilane bateryjnie. Brak złączy USB

8. Yamaha PSR-F51

Kolejny przedstawiciel kraju wschodzącego słońca, PSR-F51 firmy Yamaha. Produkty tego producenta słyną z doskonałego brzmienia. Wykonanie na nim partii fortepianu jest prawie nie do odróżnienia od prawdziwego instrumentu akustycznego. Pięciooktawowa klawiatura z pełnowymiarowymi klawiszami, idealna dla uczniów szkół muzycznych do użytku w domu. Podłączenie słuchawek, zasilanie bateryjne (poza siecią) oraz obecność metronomu, poszerzają możliwości odtwarzania muzyki nawet w warunkach „terenowych”, nie powodując uciążliwości dla innych. Arpeggiator, transpozycja, pogłos, polifonia 32 dźwięków, różnorodne brzmienia i style automatycznego akompaniamentu pozwalają dzieciom i początkującym na kreatywność.

Yamaha PSR-F51

Zalety:

 • szeroka funkcjonalność;
 • zwartość i niewielka waga;
 • zasilany bateryjnie;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • brak portu USB;
 • brak pedałów.

SpecyfikacjeModel Yamaha PSR-F51Średnia cena
Funkcje klawiaturyNieważone, 61 pełnowymiarowych klawiszy, brak działania młotka. Niewrażliwy na dotyk.8290 rubli
Cechy konstrukcyjneModel jest kompaktowy, wyposażony we wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem 2x2,5 W, wyświetlacz informacyjny.
Wymiary, mm 940x 306x109
Waga narzędzia3,4 kg
Funkcjonalny120 tonów, 32 polifoniczne dźwięki, 114 stylów akompaniamentu automatycznego, transpozycja. Dostępne są funkcje arpeggiatora, metronomu i pogłosu.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, zasilane bateryjnie. Brak złączy USB

7. Roland A-49

Siódme miejsce w rankingu zajmuje model A-49, japońska firma Roland, jeden ze światowych liderów w rozwoju i produkcji elektrycznych instrumentów muzycznych, syntezatorów oraz oprogramowania do nich. Pomimo przystępnej ceny urządzenie ma dość imponującą funkcjonalność.Idealne zarówno dla trenerów, jak i profesjonalistów, którzy układają własne tory. Jakość dźwięku jest doskonała. Nieważone pełnowymiarowe klawisze zapewniają wrażenie prawdziwej gry na pianinie. Optyczna kontrola dźwięku eliminuje potrzebę stosowania pedałów, zastępując je ruchami dłoni. Urządzenie nie posiada własnego systemu głośników, może pracować przez osobne głośniki, łączyć się z tabletem i komputerem.

Roland A-49

Zalety:

 • wysokiej jakości klawiatura z doskonałą nieważoną mechaniką;
 • rozszerzona funkcjonalność;
 • niskie zużycie energii;
 • doskonałe zarządzanie;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • mała klawiatura z czterema oktawami nie pozwoli na grę dwoma rękami;
 • brak własnego systemu stereo.

SpecyfikacjeModel Roland A-49Średnia cena
Typ narzędziaKlawiatura Midi11332 rubli
Funkcje klawiaturyNieważone, z 49 pełnowymiarowymi klawiszami, bez młotka, czułość na dotyk.
Cechy konstrukcyjneModel z wtykowymi pedałami, kontrolerami modulacji i wysokości dźwięku, ma kompaktowe rozmiary, nie ma własnej akustyki, wyświetlacza informacyjnego.
Wymiary, mm; waga produktu kg.836x182x84; 2,5 kg.
Dodatkowe informacjeKlawiatura wyposażona jest w złącze Mini (wyjściowe), USB

6. Medeli M17

Na szóstym miejscu jest produkt firmy Medeli z Hongkongu, model M17. Urządzenie wyposażone jest w wysoce zaawansowany cyfrowy procesor sygnału. Różni się dobrym dźwiękiem. Klawiatura pięciooktawowa umożliwia grę dwoma rękami. Posiada imponujący zestaw funkcji i możliwości, w tym podzieloną klawiaturę, potężną 64-głosową polifonię, bogaty wybór głosów i stylów automatycznego akompaniamentu, podwójny efekt dźwiękowy. Wszystko to w przystępnej cenie.

Medeli M17

Zalety:

 • wysokiej jakości pięciooktawowa klawiatura o doskonałej mechanice;
 • obecność kontrolerów dźwięku;
 • możliwość podłączenia pedałów;
 • bogaty zestaw głosów i stylów akompaniamentu.

Niedogodności:

 • mały rozmiar klawiatury.

SpecyfikacjeModel Medeli M17Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator10700 rubli
Funkcje klawiatury 61 pełnowymiarowych klawiszy, bez młotka. Dzielona klawiatura dotykowa
Cechy konstrukcyjneModel jest kompaktowy, ma wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem, wyświetlacz informacyjny.
Wymiary, mm 955х360х145
Waga narzędzia4,5 kg
Funkcjonalny390 brzmień, 64 polifoniczne brzmienia, 100 stylów akompaniamentu automatycznego, transpozycja.
Wyposażenie opcjonalneJest połączenie dla pedałów, USB. Wysokość dźwięku zmienia się wraz z kontrolerem.

5. Yamaha PSR-E463

Piąte miejsce w rankingu to kolejny produkt Yamahy PSR-E463. Kupujący uwielbiają to urządzenie za doskonałą jakość dźwięku, bogactwo barw i stylów. Rozmiar klawiatury pozwala na grę obiema rękami. Materiał obudowy - wysokiej jakości plastik. Urządzenie wyposażone jest w wiele nowoczesnych technologii, potężną 48-głosową polifonię. Oprócz wysokich parametrów technicznych model charakteryzuje się stylowym wyglądem i ozdobi wnętrze mieszkania.

Yamaha PSR-E463

Zalety:

 • świetny dźwięk;
 • możliwość nagrywania swoich utworów;
 • zapis plików audio w formacie WAV lub konwertowanie ich do formatu MP3;
 • wysokiej jakości montaż.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

SpecyfikacjeModel Yamaha PSR-E463Średnia cena
Funkcje klawiaturyNieważone, 61 pełnowymiarowych klawiszy, bez młotka, wrażliwa na dotyk, dzielona klawiatura.23796 rubli
Cechy konstrukcyjneModel jest kompaktowy, wyposażony we wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem 2x6 W, wyświetlacz informacyjny.
Wymiary, mm 946x 404x139
Waga narzędzia6,6 kg
Funkcjonalny758 dźwięków, 48 dźwięków polifonii, automatyczny akompaniament w 235 stylach, z metronomem, pogłosem i transpozycją. 59 efektów. Nagraj do 10 utworów.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, zasilane bateryjnie. Złącza USB typu A i B.

4. Casio CT-X5000

Czwarte miejsce zajmuje model Casio CT-X5000.Według kupujących jakość dźwięku tego modelu nie ustępuje produktom firmy Yamaha, części fortepianu są porównywalne z brzmieniem pianina cyfrowego. Funkcjonalność spodoba się początkującym uczącym się i profesjonalistom. Dość mocny wbudowany system głośników sprawia, że ​​instrument ten nadaje się do użytku domowego, pracy w studio i występów solo.

НCasio CT-X5000

Zalety:

 • świetny dźwięk;
 • duży wybór dobrze nagranych brzmień i stylów;
 • 5-oktawowa klawiatura z pełnowymiarowymi klawiszami;
 • podziel klawiaturę i transponuj.

Niedogodności:

 • zarządzanie jest złożone, nie możesz tego rozgryźć bez instrukcji.

SpecyfikacjeCasio CT-X5000Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator28 990 rubli
Funkcje klawiaturyNieważone, 61 pełnowymiarowych klawiszy, brak działania młotka. Wrażliwy na dotyk. Z podziałem.
Cechy konstrukcyjneModel jest kompaktowy, wyposażony we wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem 2x15 W, wyświetlacz informacyjny. Wysokość dźwięku jest kontrolowana przez kontroler. Istnieje możliwość podłączenia pedałów.
Wymiary, mm 940x 306x109
Waga narzędzia7,0 kg
Funkcjonalny800 tonów, 64 brzmienia polifonii, automatyczny akompaniament w stylu 235, 168 efektów, transpozycja. Jest funkcja metronomu i pogłosu. Nagraj do 10 utworów.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, złącza USB.

3. Roland FA-06

Model Roland FA-06 otwiera pierwszą trójkę. Dzięki wbudowanemu sekwencerowi urządzenie zapamiętuje odtwarzane melodie, dając muzykowi możliwość ich dopracowania i edycji. Funkcja vocoder pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów „mówienia” instrumentów akustycznych w szkicach muzycznych.

Roland FA-06

Zalety:

 • lekkość i zwartość;
 • wysokiej jakości klawiatura na pięć oktaw;
 • bogaty zestaw funkcji i efektów;
 • potężna polifonia;
 • możliwość nagrywania piosenek.

Niedogodności:

 • brak zasilania z baterii.

SpecyfikacjeRoland FA-06Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator70132 rubli
Funkcje klawiaturyNieważony, pięciooktawowy, bez akcji młoteczkowej. Wrażliwy na dotyk.
Cechy konstrukcyjneModel jest wyposażony we własny akustyczny, informacyjny wyświetlacz. Wysokość tonów modulacji jest kontrolowana przez kontrolery. Pedały można podłączyć, jeśli zamówiono z wejściem amortyzatora.
Wymiary, mm 1008x 300x101
Waga narzędzia7,7 kg
Funkcjonalny16-częściowa multitimbrality, 128 - polifonia dźwięku z wokoderem i pogłosem, możliwość nagrywania utworów do 16 ścieżek każdy.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, złącza USB, wejścia MIDI, mikrofonowe i liniowe.

2. Yamaha PSR-S650

Yamaha PSR-S650 zajmuje drugie miejsce w rankingu. Tradycyjnie niezwykły dźwięk i zestaw funkcji wyjaśnia powszechną popularność tego modelu wśród profesjonalistów. Dzięki 865 głosom, 181 stylom akompaniamentu i ponad trzystu efektom zadowoli najbardziej wymagającego aranżera. Więcej stylów można załadować z USB. W razie potrzeby można podłączyć pedały (są niezbędne złącza).

Yamaha PSR-S650

Zalety:

 • świetny dźwięk;
 • możliwość aktualizacji stylów i barw;
 • nagrywanie własnych utworów;
 • klawiatura pięciooktawowa.

Niedogodności:

 • duże odstępy między klawiszami.

SpecyfikacjeModel Yamaha PSR-S650Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator38190 rubli
Funkcje klawiaturyNieważone, 61 pełnowymiarowych klawiszy, brak działania młotka. Wrażliwy na dotyk. Z podziałem.
Cechy konstrukcyjneModel kompaktowych rozmiarów, wyposażony we wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem 2x12 W, wyświetlacz informacyjny. Wysokość dźwięku jest kontrolowana przez kontroler. Istnieje możliwość podłączenia pedałów.
Wymiary, mm 940x 306x109
Waga narzędzia7,0 kg
Funkcjonalny865 głosów, 64 brzmienia polifoniczne, akompaniament automatyczny w stylu 181, 321 efektów, transpozycja. Jest funkcja metronomu i pogłosu. Nagraj do 5 piosenek z szesnastoma ścieżkami.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, złącza USB. Amortyzator (opcjonalnie)

1.Korg Pa 600

Pierwsze miejsce i najlepsze recenzje klientów trafiają do produktu jednej z czołowych w tej branży japońskiej firmy Korg, czyli Pa 600. Urządzenie zadziwia swoimi możliwościami, ilością barw, stylami akompaniamentu i efektami, ponadto posiada własny system głośników. Użytkownicy jednogłośnie twierdzą, że jakością dźwięku i zestawem efektów Korg Pa 600 przewyższa podobne modele Yamahy i Casio.

Korg Pa 600

Zalety:

 • świetny dźwięk;
 • najbogatsza funkcjonalność;
 • szerokie możliwości kreatywności.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

SpecyfikacjeModel Korg Pa 600Średnia cena
Typ narzędziaSyntezator70000 rubli
Funkcje klawiatury 61 pełnowymiarowych klawiszy dotykowych Oddzielonych.
Cechy konstrukcyjneModel kompaktowych rozmiarów, wyposażony we wbudowaną akustykę ze wzmacniaczem 2x15 W, wyświetlacz informacyjny. Istnieje możliwość podłączenia pedałów, opcji: pedał sterujący i amortyzator.
Wymiary, mm 1030x 378x127
Waga narzędzia11,0 kg
Funkcjonalny950 dźwięków, 128 dźwięków polifonii, akompaniament automatyczny, 125 efektów, transpozycja. Jest funkcja metronomu i pogłosu. Możliwość nagrywania piosenek, każdy po szesnaście utworów.
Wyposażenie opcjonalneJest gniazdo słuchawkowe, MIDI i USB.

Dobry syntezator jest w stanie zastąpić nieporęczny fortepian w mieszkaniu. Dodatkowo, w tej cenie, niektóre modele, które są całkiem odpowiednie do nauczania dzieci, mogą być tańsze niż ich akustyczne odpowiedniki. Jego mobilność, kompaktowość i niewielka waga, możliwość pracy na bateriach, pozwalają łączyć muzykę z podróżami. Polifoniczna polifonia, zestawy barw i stylów nie zachwycą ani zaawansowanego muzyka, ani początkującego. Chcesz nauczyć się grać na pianinie, oczarować słuchaczy palcowaniem gitary lub boskimi dźwiękami skrzypiec, zadziwić własną aranżacją znanych popularnych piosenek? Jeśli tak, to podejmij decyzję i kup odpowiedni syntezator dla siebie lub swojego dziecka. Nasza recenzja pomoże Ci nie popełniać błędów przy wyborze porządnego modelu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *