Najlepsze systemy inteligentnego domu w 2020 roku

0

System Smart Home z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Deweloperzy konkurują ze sobą, oferując kupującemu nowe urządzenia z automatycznym i zdalnym sterowaniem, które czynią życie wygodniejszym, oszczędzają energię, chronią dom przed intruzami i zapobiegają awariom. Rynek jest na tyle nasycony takimi ofertami, że niedoświadczonemu konsumentowi trudno jest zdecydować się na wybór odpowiedniej opcji. Aby pomóc przyszłym użytkownikom, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych systemów Smart Home w 2020 roku na podstawie opinii kupujących i ekspertów.

„Inteligentny dom”, co to jest

Nowoczesne mieszkanie pełne jest systemów podtrzymywania życia i różnorodnych sprzętów AGD, które ułatwiają nam życie i zapewniają maksymalny komfort. Są to ogrzewanie, dostawa energii elektrycznej, ciepła i zimna woda, gaz ziemny. Nasze życie wydaje się już nie do pomyślenia bez lodówki, pralki automatycznej, kuchenki mikrofalowej, telewizorów, komputerów, tabletów i smartfonów. „Smart Home” to kompleksowa automatyzacja całego wyposażenia domu do wykonywania codziennych zadań:

 • regulacja i sterowanie oświetleniem i temperaturą w pomieszczeniach;
 • monitorowanie stanu wodociągów i gazociągów, ochrona przed wyciekami;
 • ochrona przed nieuprawnionym wejściem;
 • alarm przeciwpożarowy;
 • kontrola urządzeń gospodarstwa domowego od żarówek po kuchenki mikrofalowe i lodówki itp.

Słowo „automatyzacja” kojarzy się z pojęciem „programowanie”. Jednak system „Smart Home” jest dobry, ponieważ nie jest wymagane żadne programowanie. Inteligentne urządzenia komunikują się z centrum sterowania przez Wi-Fi, Bluetooth i ZigBee. Wystarczy pobrać specjalną aplikację na smartfona i zacząć zarządzać swoim domem.

Co jest w systemie

System sterowania zbudowany jest z „inteligentnych” rzeczy. Nie są to zwykłe urządzenia elektryczne, ale urządzenia, które mogą komunikować się ze sobą i z centrum sterowania bezprzewodowo:

 1. Czujniki (czujniki), termostaty. Kontrolują parametry temperatury, ciśnienia, wilgotności, ruchu (czy nie), dymu itp. Przekroczenie lub zmniejszenie wartości zadanej monitorowanego parametru powoduje wysłanie sygnałów do sterownika programowalnego. Kontroler wysyła wiadomość do smartfona właściciela. Pozostaje mu tylko odbierać i czytać przychodzące SMS-y.
 2. Wyposażenie wykonawcze - wszystkie inteligentne urządzenia, które wykonują polecenia ze zdalnego dostępu: od żarówki, wyłącznika i gniazdka, po ekspres do kawy, klimatyzator, elektryczne napędy zaworów doprowadzających ciepłą i zimną wodę itp.

W wejściach do wielu domów czujnik ruchu jest połączony z lampą elektryczną. Może się to wydawać przykładem działania inteligentnego domu. Oczywiście jest coś podobnego. Ale kompleksowa automatyka domowa może zrobić więcej:

 • bezprzewodowa komunikacja między elementami;
 • włączanie i wyłączanie sprzętu ze smartfona;
 • Komendy głosowe;
 • możliwość tworzenia własnych scenariuszy sterowania;
 • monitoring domu i dziedzińca wiejskiego domu.

Aby to zrobić, musisz zapewnić komunikację między inteligentnymi rzeczami (lub urządzeniami IoT), centrum sterowania i właścicielem domu.

Rodzaje komunikacji i połączenia

Istnieją tylko dwie opcje:

 • połączenie i połączenia między elementami za pomocą drutu;
 • połączenie bezprzewodowe i wymiana sygnału.

Pierwsza opcja działa pewniej, wymiana sygnałów i reakcji jest szybsza, komponenty są tańsze. Wszystkie komponenty są połączone przewodami. Opcja korzystna dla nowych budynków. Przed rozpoczęciem prac instalacyjnych konieczne jest opracowanie projektu. Projekt lepiej powierzyć profesjonalistom. W zależności od funkcjonalności i wielkości mieszkania (domu) może być dużo przewodów. Projekt określa również ilość materiału do montażu. Podtynkowe okablowanie prowadzi się kanałami wybijanymi w ścianach (tzw. Shtraba). Pod koniec instalacji i przełączania stopnie są zamknięte, okablowanie nie jest widoczne (ukryte). Metoda ma zastosowanie do mieszkania i domu wiejskiego, jeśli jest to nowy budynek lub planowany jest remont.

Wersja bezprzewodowa nie wymaga okablowania między komponentami i jest szybka w instalacji. Jednak jego komponenty są droższe, a baterie wymagają terminowej i częstej wymiany.

Gdzie zacząć

Regulacja oświetlenia

Od tej funkcji najczęściej rozpoczyna się wdrażanie automatyki domowej. Światło można włączać i wyłączać za pomocą czujnika ruchu, regulować natężenie światła za pomocą głosu bez wstawania z łóżka lub bez patrzenia w górę od komputera. To naprawdę XXI wiek.

Inteligentne gniazdo

Wszyscy znają obawy dotyczące żelazka, którego zapomnieli wyłączyć wychodząc do pracy. Takie myśli mogą zatruć istnienie właściciela żelazka na cały dzień roboczy. Wystarczy, że właściciel wejdzie do aplikacji na swoim smartfonie, jednym dotknięciem ekranu wyszuka i odłączy gniazdko.

Internet przedmiotów

Rynek urządzeń IoT rośnie z każdym rokiem. Zamki, dzwonki, odświeżacze powietrza, zasłony i rolety, lustra i toalety są dodawane do świateł i gniazd. Wkrótce możliwość integracji ze schematem sterowania domem stanie się standardem dla wszystkich urządzeń elektrycznych.

Inteligentny dom pozwala właścicielowi konfigurować i sterować nie tylko pojedynczymi urządzeniami, ale także opracowywać „scenariusze” dla zespołu urządzeń w jednym lub kilku pomieszczeniach:

 1. "Jestem na wakacjach". Ogrzewanie przełącza się w tryb ekonomiczny. Temperatura w pomieszczeniach utrzymywana jest na poziomie 15 stopni C. Zawory doprowadzające zimną wodę są zamknięte. Alarm bezpieczeństwa jest alarmowany.
 2. "Jestem w domu". Tryb ogrzewania zmienia się z ekonomicznego na normalny, przy temperaturze powietrza w pomieszczeniach - 23 st. C. Inteligentny dom ustawi go bez interwencji użytkownika. Geolokalizacja smartfona powie mu o powrocie właściciela.

Nowoczesna automatyka domowa jest niezwykle elastyczna. Można go dostosować wyłącznie do własnych potrzeb. Oprócz zwiększenia komfortu, wydajności i bezpieczeństwa, poprawia życie osób niepełnosprawnych.

Jakie istnieją ekosystemy i który lepiej wybrać

Ekosystem nazywa się sterowaniem inteligentnym domem z centralnego panelu sterowania lub zdalnego dostępu. Jak uczynić go „mądrzejszym”? Istnieją tylko dwie opcje:

 1. Zmontuj obwód samodzielnie, korzystając z różnych koncentratorów. Dla każdego urządzenia ręcznie wybierz i skonfiguruj wtyczkę. Zarządzaj za pomocą niezręcznych aplikacji.
 2. Kup gotowy zestaw startowy, a następnie zacznij kupować kompatybilne z nim urządzenia, podłącz je do huba, pobierz specjalną aplikację na swój smartfon i ciesz się inteligentnym domem.

W drugim przypadku użytkownik otrzymuje gotowe rozwiązanie i gwarantowany wynik. Jednocześnie kwota inwestycji może być dość demokratyczna. Wystarczy zakupić podstawowy zestaw, który zawiera kontrolę bezpieczeństwa na wypadek pożaru, wycieku wody, nieuprawnionego wejścia. Instalacja zestawu „po wyjęciu z pudełka” wraz z rozpakowaniem zajmie nie więcej niż godzinę. Nie jest wymagana żadna konfiguracja. Podłącz i wypróbuj. Resztę urządzeń można kupić i zainstalować, kiedy „zasmakujesz” i zgromadzisz fundusze.Ponadto rynek Internetu Rzeczy rozwija się tak szybko, że niektóre elementy, które są dziś naprawdę drogie, za rok będą całkiem przystępne.

Jak wybierać według ceny

Jednym z decydujących czynników przy wyborze konkretnego produktu jest jego koszt. „Nie jestem wystarczająco bogaty, żeby kupować tanie rzeczy”. Ten aforyzm przypisuje się jednemu z Rotszyldów i trudno się z nim nie zgodzić. Tani nie oznacza wysokiej jakości. Nie warto więc wybierać produktu w najniższych cenach. Rynek jest wypełniony ofertami od kilkuset do kilku tysięcy dolarów.

Uwaga! Kupując systemy po bardzo niskich cenach, możesz napotkać tanie podróbki, które będą musiały zostać wyrzucone, nawet bez czasu na konfigurację.

Z drugiej strony w przypadku małego mieszkania droga konstrukcja wcale nie jest konieczna. Dlatego pytając o cenę produktu, lepiej wybrać jakiś średni koszt. Sprzęt o takiej cenie będzie miał niezbędną funkcjonalność i wystarczającą niezawodność.

Ważny! Zaufaj renomowanym producentom, którzy są poszukiwani i znani ze swojej jakości i niezawodności

Najpopularniejsze modele

 • Apple HomeKit

Produkt został wydany w 2014 roku. Umożliwił sterowanie sprzętem domowym z iPhone'a za pomocą jednej aplikacji - Home. Możesz kontrolować swój głos, wydając polecenia osobistemu asystentowi Siri. Nie musisz nawet odblokowywać swojego iPhone'a. Wystarczy wstać rano, poprosić Siri o odsunięcie zasłon w sypialni i włączenie ekspresu do kawy. Polecenie zostanie wykonane natychmiast.

 • Amazonka

Rozwijając tak udany pomysł zarządzania wykorzystaniem asystenta głosowego, Amazon w tym samym 2014 roku zachwycił użytkowników swoją kolumną Amazon Echo, „umieszczając” w niej asystentkę imieniem Alexa. To urządzenie łączy w sobie funkcje centrum muzycznego i kontrolera. Możesz także komunikować się z nim głosowo, przekazując określone instrukcje. Alexa zrobi to dokładnie.

 • Strona główna Google

W 2016 roku Google wchodzi na rynek z głośnikiem Google Home i asystentem głosowym Google. W 2018 roku powstała aplikacja sterująca Google Home na smartfony. W tym samym roku pojawia się kolumna Apple HomePod z asystentem już znanym użytkownikom - Siri.

 • Xiaomi

W 2014 roku na rynku pojawia się produkt o chińskiej firmie Xiaomi. Pakiet Smart Home obejmował:

 1. inteligentne gniazdo;
 2. Kamera monitorująca;
 3. inteligentna żarówka;
 4. jednostka sterująca na podczerwień.

Aby połączyć te elementy w jeden schemat, na smartfonie instalowana jest aplikacja MiHome. Komunikacja odbywa się za pomocą protokołu Wi-Fi 2,4 GHz.

Platforma Xiaomi różni się od Apple HomeKit, Amazon, Google Home nie tylko przystępną ceną. Firma ustanowiła produkcję wielu różnych typów urządzeń IoT, od czajników po lodówki, wbudowanych w konstrukcje inteligentnego domu.

Oprócz powyższych marek, inni znani producenci dostarczają swoje rozwiązania na rynek:

 • Redmond. Posiada najbogatszy wybór urządzeń, którymi można sterować z jednej aplikacji.
 • Ajax Systems. Oferuje skuteczny system bezpieczeństwa, który rozróżnia ludzi i zwierzęta.
 • TP - Link. Korzystanie ze wzmacniacza Wi-Fi w celu wyeliminowania martwych punktów. Zestaw zawiera kamery PTZ i inteligentną wtyczkę.
 • Gal. Oferuje bardzo prosty pakiet podstawowy w przystępnej cenie, ze szczegółowymi instrukcjami.
 • Rostelecom. Zestawy startowe systemów bezpieczeństwa można kupić taniej, biorąc pod uwagę promocje i rabaty dla ich użytkowników.
 • Rubetek. Oferuje doskonałe gotowe zestawy o różnych konfiguracjach.

A to nie jest pełna lista producentów.

Czego szukać

Zgodność sprzętu z platformami różnych producentów
Nie wszystkie urządzenia pasują bezkrytycznie do różnych ekosystemów. Gniazdo Apple HomeKit, nie będzie działać z Amazon itp. Producenci sprzętu gospodarstwa domowego wytwarzają produkty specjalnie dla Apple, Google lub Amazon. Kupując komponenty, na opakowaniu należy znaleźć specjalne naklejki wskazujące, z jaką platformą te elementy będą współpracować:

 • „Działa z HomeKit” oznacza, że ​​urządzenia będą działać z Apple HomeKit;
 • urządzenia współpracujące z Google są oznaczone frazą „Działa z Asystentem Google;
 • odpowiednio w przypadku Amazon sprzęt jest oznaczony zwrotem „Współpracuje z Amazon Alexa.

Centrum Kontroli

Najwygodniejszym sposobem sterowania urządzeniami IoT według kupujących są głośniki Apple, Google i Amazon. Spośród nich tylko Siri, asystent głosowy Apple HomeKit, jest zrusyfikowany.

Alexa, asystentka Amazona, prawdopodobnie nigdy nie będzie mówić po rosyjsku. Niektórzy użytkownicy się tego nie boją. Łatwo jest nauczyć się kilku zwrotów w języku angielskim. To nie tylko wyeliminuje barierę językową z Alexą, ale także pojawi się żelazna motywacja do nauki języka obcego.

Xiaomi jest doskonale sterowany za pomocą asystenta głosowego Siri. Ponieważ ten asystent rozumie i mówi w nasz sposób, nie będzie problemów z przesyłaniem poleceń.

Decydując się na zakup systemu Smart Home, zacznij zbierać przydatne informacje. Dowiedz się, gdzie go kupić, jak to działa, jak zainstalować. Wejdź na fora, porozmawiaj ze znajomymi, którzy wiedzą, co to jest, posłuchaj ich rad i zaleceń. Zapytaj sprzedawcę, która firma najlepiej kupi system, ile kosztuje zestaw startowy i czy możesz później dodać do niego elementy. Dokładnie przestudiuj zasadę działania, właściwości i opis produktu. Pomoże to uniknąć błędów przy wyborze zestawu.

Najlepsze systemy inteligentnego domu

Po zrozumieniu kryteriów wyboru dla siebie, przystępujemy do oceny produktów wysokiej jakości „Inteligentny dom” w 2020 roku, opracowanej na podstawie recenzji klientów i opinii ekspertów.

Rostelecom

Pierwszą dziesiątkę producentów otwiera najsłynniejsza krajowa firma w tym segmencie - Rostelecom. Jej specjalizacja to systemy bezpieczeństwa. Prawie wszystkie elementy są kupowane tylko w zestawach podstawowych i rozszerzonych. W pierwszej opcji znajdują się „podstawowe” urządzenia:

 • kontroler;
 • czujniki ruchu;
 • czujniki kontrolujące temperaturę i oświetlenie w pomieszczeniach;
 • czujniki ustalające położenie drzwi i okien (otwarte / zamknięte).

Rozszerzony zestaw zawiera czujniki dymu i czujniki wycieku wody. Na życzenie kupującego za opłatą do zestawu można dodać kamerę Wi-Fi. Średnia cena podstawowego zestawu to 11590 rubli, rozszerzona to 16590 rubli.

Inteligentny dom Rostelecom

Zalety:

 • dane osobowe, filmy i analizy czujników są przechowywane na platformie Rostelecom w postaci zaszyfrowanej;
 • podłączenie inteligentnego gniazda (w przyszłości);
 • możliwość zakupu zestawu po obniżonych cenach, z uwzględnieniem promocji i rabatów dla użytkowników Rostelecom;
 • możliwość współpracy z innymi operatorami.

Niedogodności:

 • brak możliwości podłączenia urządzeń gospodarstwa domowego;
 • brak możliwości włączenia urządzeń innych producentów;
 • przeceniony zestaw podstawowy.

Gal SH - 1000

Proste i niedrogie rozwiązanie do ochrony różnych pomieszczeń. Firma opracowała kilka „pudełek”. Jednak większość kupujących preferowała zestaw startowy Gal CH - 1000. Cena jest bardzo przystępna, nie więcej niż 5000 rubli. Mimo to sprzęt jest całkiem przyzwoity:

 • kontroler;
 • Zasilacz;
 • czujnik kontroli położenia drzwi wejściowych;
 • czujnik kontroli wycieku wody;
 • brelok - panel sterowania.

Przystępna cena i dobry zestaw elementów sprawiają, że Gal CH - 1000 jest jedną z najlepszych opcji budżetowych. Zestaw jest dostarczany ze szczegółowymi instrukcjami i można go łatwo dostosować. Aplikacja zarządzająca komponentami jest popularna wśród klientów. Doskonała równowaga ceny i jakości w klasie ekosystemów niskokosztowych.

Gal SH - 1000 inteligentny dom

Zalety:

 • łatwość instalacji;
 • nie są wymagane żadne ustawienia;
 • przystępna cena;
 • do zestawu startowego można podłączyć do 50 dodatkowych urządzeń.

Niedogodności:

 • słabe zamocowanie czujników.

Dziewiąta linia w rankingu.

TP - Link

Chińska marka znana z niedrogich urządzeń IoT. Kupujący ma możliwość samodzielnego wyboru niezbędnych komponentów do swojego domu z połączeniem Wi-Fi:

 • gniazdo z monitorowaniem zużycia energii elektrycznej - 1790 rubli;
 • router (router), czyli centrum sterowania, TP Link Deco M9 Plus - 20366 rubli;
 • lampa TP Link LB 110-1244 rubli;
 • Wzmacniacz Wi - Fi TP Link TL - WA855RE - 1153 rubli;
 • czujniki położenia i ruchu drzwi;
 • Kamery noktowizyjne PTZ HD.

Przedstawiona tutaj lista urządzeń produkowanych przez TP Link jest daleka od pełnej. Jednak wyjaśnia, że ​​oprócz systemów bezpieczeństwa, z pomocą tych gadżetów możesz uczynić swój dom naprawdę inteligentnym: reguluj ekonomiczne zużycie ciepła, energii elektrycznej, kontroluj światło itp. W przeciwieństwie do zestawów pudełkowych wszystkie elementy tej marki kupowane są osobno. Aplikacja Kasa została stworzona do sterowania urządzeniami, kompatybilna z systemami iOS i Android.

TP - Link inteligentny dom

Zalety:

 • własna produkcja sprzętu;
 • wszystkie urządzenia obsługują Wi-Fi i ZigBee (protokoły komunikacyjne);
 • sprzęt jest kompatybilny z platformą Amazon Alexa.

Niedogodności:

 • nie sprzedawane w zestawie, wszystkie komponenty są kupowane osobno.

TP Link zajmuje ósme miejsce w naszym rankingu.

Ajax StarterKit

Ukraińska marka Ajax prezentuje swój system inteligentnego domu z kontrolą bezpieczeństwa. Ajax StarterKit ostrzeże właściciela przed nieautoryzowanym wejściem, pożarem, zalaniem. W skład zestawu wchodzą:

 • sterownik centralny;
 • syrena;
 • brelok z funkcją pilota;
 • czujniki położenia drzwi i okien (otwarte / zamknięte);
 • rozbite szkło;
 • wyciek wody;
 • ruch (rozróżnia ludzi i zwierzęta).
Inteligentny dom Ajax StarterKit

Zalety:

 • bezpieczny kanał radiowy;
 • łatwość konfiguracji i zarządzania;
 • szybkie powiadomienie;
 • redundantne zasilanie sterownika.

Niedogodności:

 • wyłącznie funkcje bezpieczeństwa.

Średnia cena: 12550 rubli. Dostępna w kolorze czarnym i białym. W naszej ocenie zajmuje 7 miejsce.

Xiaomi

Znana chińska firma produkująca wysokiej jakości elektronikę. Jego ekosystem nie ogranicza się do podstawowego zestawu, produkuje wiele inteligentnych urządzeń w przystępnych cenach. Pozwala to na zorganizowanie inteligentnego domu o szerokiej funkcjonalności.

Brama Mijia, łączy w sobie funkcje lampki nocnej, radia, koncentratora. Czujniki drzwi i okien, śledzą nieautoryzowane wejście, wysyłają wiadomość do właściciela i włączają kamerę. Kiedy rano otwierasz okno, odświeżacz powietrza włącza się automatycznie. Kiedy rano otwierasz drzwi do sypialni dziecka, włączają przyjemną melodię budzika.

Przełącznik bezprzewodowy (przycisk bezprzewodowy) pozwala obudzić dziecko jednym dotknięciem podczas przygotowywania śniadania w kuchni. Wychodząc do pracy, jednym kliknięciem możesz wyłączyć zasilanie wszystkich urządzeń elektrycznych.
Inteligentne gniazdo. Podłączając go do bramki wielofunkcyjnej za pomocą aplikacji na smartfonie, można osobno zaprogramować włączanie i wyłączanie dowolnego sprzętu elektrycznego według pory dnia. W tym celu aplikacja konfiguruje własne ikony dla każdego urządzenia.

Czujnik ruchu. Zapala światło w korytarzu po otwarciu drzwi wejściowych, klimatyzator, gdy idziesz spać, zapala lampkę nocną lub taśmę LED, jeśli musisz iść do toalety w nocy.

Cały zestaw kosztuje 4990 rubli.

inteligentny dom Xiaomi

Zalety:

 • implementacja wielu przydatnych funkcji już z początkowym zestawem elementów;
 • kompatybilny z systemem Android i iPhon;
 • wszystko jest skonfigurowane „po wyjęciu z pudełka”.

Niedogodności:

 • Chińskie gniazda nie nadają się do wtyczek europejskich, wymagany jest adapter;
 • bramka w trybie radiowym akceptuje tylko chińskie stacje radiowe.

Xiaomi to świetne połączenie funkcjonalności, rozsądnej ceny i przyzwoitej jakości. Zajmuje szóstą linię w rankingu.

Redmond

Produkty tej marki wyróżnia najszerszy wybór urządzeń sterowanych jedną aplikacją. W pierwszej piątce producentów kompletnych systemów automatyki domowej. Sterowanie głosowe nie zostało jeszcze wdrożone, ale pod względem ilości produkowanego sprzętu prowadzi Redmond.
W zestawie gniazdo, czujnik ruchu, czujnik kontroli położenia drzwi (kontaktron). Inne urządzenia, w tym Redmond SkyCenter 11S, są sprzedawane oddzielnie.

Koszt centrum kontroli to 2850 rubli. Zestaw „zarządzanie i bezpieczeństwo” będzie kosztował kupującego 3670 rubli. IR - pilot kosztuje 2200.W sumie podstawowy zestaw kosztuje 8720 rubli.

inteligentny dom Redmond

Zalety:

 • ogromna liczba urządzeń IoT,
 • możliwość pełnej automatyki domowej;
 • jakość i niezawodność.

Niedogodności:

 • brak kontroli głosu;
 • zdalne sterowanie ekosystemem ze smartfona wymaga inteligentnego urządzenia w domu (tabletu lub smartfona).

Zajmuje piątą linię rankingu.

Google

Pierwsza czwórka to amerykańska marka chińskiej produkcji. Jego inteligentnym domem steruje zarówno aplikacja mobilna, jak i głos. Asystent odpowie na powitanie „Dobra Google” i spełni żądanie włączenia muzyki, uruchomienia alarmu itp. Głośnik muzyczny (jedyne urządzenie wyprodukowane przez Google) służy jako centrum sterowania. Wszystkie inne gadżety są opracowywane przez firmy partnerskie giganta, to samo Xiaomi, TP-Link czy Phillips. Dlatego lista kompatybilnych urządzeń jest dość duża.

Średnia cena głośnika Google Home to 8400 rubli. Google Home Mini - tylko 2920 rubli. Resztę sprzętu kupuje się oddzielnie od innych producentów. Koszt zestawu do regulacji oświetlenia, ciepła, wody i innego sprzętu gospodarstwa domowego będzie musiał być ustalany indywidualnie w każdym przypadku.

inteligentny dom google

Zalety:

 • obecność inteligentnego głośnika;
 • możliwość sterowania głosowego;
 • różnorodne zgodne z ekosystemem urządzenia domowe różnych producentów.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Amazonka

Najbliższy konkurent Google Home, Amerykanin pochodzenia chińskiego. Jego system sterowania jest zbudowany wokół inteligentnego głośnika, z którym doskonale współpracują urządzenia IoT różnych producentów. Ułatwia to użytkownikom złożenie wymaganego zestawu z możliwością dalszej rozbudowy. Amazon jest uważany za najbardziej elastyczną i obiecującą markę w asortymencie, biorąc pod uwagę jego szeroką kompatybilność, wysoką jakość, wiele najnowszych osiągnięć i rozsądne ceny.

Podobnie jak Google Home, sama produkuje tylko kolumnę, której średnia cena wynosi 11 990 rubli. Resztę wyposażenia uzupełniają inni producenci. Trzecie miejsce w naszym rankingu.

inteligentny dom Amazon

Godność:

 • elastyczność systemu;
 • możliwość dostosowania dużej liczby skryptów automatyzacji;
 • kompatybilność z wieloma producentami;
 • kontrola głosu.

Niedogodności:

 • zarządzanie nie jest zrusyfikowane.

jabłko

Reprezentant światowej elity sprzętu elektronicznego. Produkty tej firmy wyróżniają się najwyższą jakością, przemyślaniem, stylowym designem i niezawodnością. To niekwestionowany lider w swojej klasie sprzętu high-tech, cieszący się zasłużoną popularnością na naszym rynku, zwłaszcza że jego asystent głosowy jest jedynym (jak dotąd) rosyjskojęzycznym asystentem.

Apple HomeKit może zaoferować kupującemu w pełni funkcjonalny zestaw składający się z:

 • panel sterowania;
 • gniazda;
 • lampy wielokolorowe;
 • bezprzewodowe czujniki ruchu, pozycji okien i drzwi, wycieków wody;
 • stacja pogodowa;
 • zawór grzejnikowy.

Ten zestaw wystarczy do zbudowania startowego zestawu funkcji inteligentnego domu. Bardziej rozbudowaną automatyzację skryptów można osiągnąć za pomocą komponentów innych firm, które są zgodne z Apple HomeKit.

inteligentne jabłko w domu

Zalety:

 • kontrola głosu;
 • Rusyfikacja;
 • zdolność do integracji urządzeń innych producentów z ekosystemem;
 • wysoka jakość i niezawodność;
 • Kompatybilność z produktami Xiaomi sprawia, że ​​ten ekosystem jest dość przystępny.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Rubetek

Rozwój rosyjski, produkcja chińska. Popularność modeli Rubetek na rynku rosyjskim jest wystarczająco duża, aby konkurować z amerykańskimi markami. Firma opracowała kilkadziesiąt gotowych do użycia zestawów o różnej funkcjonalności. Oczywiście Rubetek nie wytrzymuje porównania z Apple, Google czy Amazon pod względem ilości ustawień dla wszelkiego rodzaju scenariuszy i osadzania wielu urządzeń w inteligentnym domu. Jednak dla szerokiego grona użytkowników o wiele ważniejsze jest szybkie znalezienie na rynku zestawu zapewniającego kontrolę dymu, wycieków wody, pozycji drzwi i potłuczonego szkła.Lub wszystkie powyższe, a także kamery PTZ do użytku wewnątrz i na zewnątrz, sterowanie i regulacja oświetlenia, inteligentne wtyczki i kontrola klimatu.

Elementy Rubetek są sterowane z iPhone'a i Androida. Dzięki integracji z HomeKit sterowanie głosowe jest dostępne przez Siri. Użytkownicy zostawiają najlepsze recenzje o produktach tej firmy.

Średni koszt zestawu systemu sterowania i zarządzania „Dom” to 11950 rubli. Podstawowy zestaw zawiera:

 • Centrum Kontroli;
 • przekaźnik do przełącznika jednoprzyciskowego;
 • gniazdo zasilania;
 • czujnik dymu;
 • czujniki otwierania okien / drzwi.

Zestaw można uzupełnić o różnorodne urządzenia, które mogą znacznie poprawić komfort mieszkania.

inteligentny dom Rubetek

Zalety:

 • kilkanaście gotowych zestawów, które nie wymagają konfiguracji;
 • Zgodność z Apple HomeKit;
 • zawsze w sprzedaży;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Charakterystyka ogólnaDeweloper / ProdukcjaZestaw startowyDodatkowe informacjeśredni koszt
GalRosja / ChinyCentrum Kontroli; czujniki: nieszczelności, otwieranie / zamykanie; adapter; Zdalne sterowanie.Możliwość dodania większej liczby urządzeń4999 RUB
RostelecomRosja / ChinyKontroler; czujniki: otwarte drzwi, ruch, wycieki, dym.Promocje i rabaty dla klientów Rostelecom16 990 RUB
Ajax starterKITUkrainaKontroler kontrolny; wykrywacz dymu; czujnik ruchu 2 szt .; czujnik wybicia szyby; Czujnik otwarcia drzwi / okien; czujnik zalania; syrena; brelok - pilot.Chroniony kanał radiowy; zasilanie rezerwowe centrum sterowania12 990 RUB
TP - LinkChinyRouter Wi-Fi TP - Link Deco M 9 PlusDwa tryby pracy - router i punkt dostępowy; wbudowany program antywirusowy; obsługa Bluetooth 4.2 dla IoT; Obsługa Amazon Alexa; Port USB 2.0 zarezerwowany dla przyszłych funkcji (w przyszłych wersjach oprogramowania)RUB 20426
RedmondUSA / Rosja / ChinyInteligentne gniazdo Gateway REDMOND SkyGuard 102S-EInteligentne centrum sterowania REDMOND SkyCenter (RSC-11S); nie zawarte w zestawie, sprzedawane osobno, kosztują 2190 rubli3690 RUB
Zestaw Xiaomi Mi Smart HOMEChinyInteligentna jednostka sterująca domem; czujnik ruchu; czujnik otwarcia drzwi / okien; przycisk bezprzewodowy; inteligentne gniazdo.Możliwość korzystania z asystenta głosowego Siri; wsparcie dla aplikacji Apple Home Kit i Google Home.4290 RUB
AmazonkaUSA / ChinyInteligentny głośnikGłośniki szerokopasmowe; wbudowany ekran 7 ", wideo, sterowanie inteligentnym domem, asystent głosowy Alexa, możliwość podłączenia dodatkowych urządzeńRUB 20660
GoogleUSA / ChinyInteligentny głośnikObsługa strumieniowych usług audio; głośniki szerokopasmowe; wbudowany asystent głosowy Asystent Google; sterowanie inteligentnym domem; możliwość podłączenia add. urządzenia.8400 RUB
Rubetek - 3505Rosja / ChinyCentrum Kontroli; czujnik otwarcia; czujnik wycieku; mini kamera wideo; Przekaźnik do przełącznika podwójnegoPodłącz ponad 300 urządzeń15 990 RUB
jabłkoUSA / ChinyInteligentny głośnikDotykowa powierzchnia sterująca, obsługa Wi-Fi MIMO, wbudowany procesor Apple A8 Asystent głosowy Apple Siri20 990 RUB

Rynek urządzeń IoT uzupełni w tym roku inteligentne lustra, które oprócz Twojego wizerunku pokażą Ci aktualną prognozę pogody, da Ci możliwość przeglądania swoich stron w sieciach społecznościowych, przeglądania poczty, a nawet słuchania muzyki podczas mycia zębów czy golenia.

Inteligentne dzwonki pod Twoją nieobecność zarejestrują gościa na wbudowanej kamerze, wyślą Ci wiadomość o wizycie i pokażą wideo.

Zamki do drzwi są obdarzone tym samym prezentem. Dodatkowo drzwi możesz otwierać głosem, odciskiem palca lub z aplikacji na smartfonie, jeśli zapomniałeś kluczy do domu.

Zasłony i rolety otworzą się zgodnie z określonym scenariuszem bez Twojego udziału lub na polecenie głosowe.

Inteligentny dom to nie fantazja, nie droga i bezużyteczna zabawka do podnoszenia wizerunku właściciela. To bezpieczeństwo, oszczędne (do 40%) zużycie zasobów energii, możliwość zapobiegania wypadkom na sieciach ciepłowniczych i wodociągowych (w mieszkaniu), zupełnie nowy poziom komfortu. Kompleksowa automatyka domowa znacznie ułatwi życie osobom niepełnosprawnym, umożliwi im samodzielną obsługę bez pomocy z zewnątrz.Aby zautomatyzować swój dom dzisiaj, nie musisz wydawać szalonych pieniędzy. Zestawy i pojedyncze elementy są w sprzedaży w przystępnych cenach i jutro będą tańsze. Spróbuj zmienić swoje życie na lepsze. Nasza ocena pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *