🚲 Najlepsze rowery składane na rok 2020

0

Wcześniej nikt nie wyobrażał sobie dzieciństwa bez roweru. Jako źli mieli je tylko nieliczni z całego podwórka i wszyscy chcieli jeździć. Obecnie rynek jest pełen różnych modeli rowerów, a możliwości ich zakupu jest znacznie więcej. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała zestawienie najlepszych składanych rowerów. Są uważane za jedne z najbardziej optymalnych dla reżimu miejskiego.

Odmiany rowerów

Wszystko zaczęło się od modelu skutera opatentowanego w 1818 roku. Przez lata przeszedł zmiany i ulepszenia. Rower stał się podobny do wersji, którą mamy teraz w 1867 roku.

W tej chwili istnieje kilka rodzajów rowerów, w zależności od ich zakresu. Najczęstsze to:

 1. Rowery szosowe są lekkie, przeznaczone do długich dystansów i idealnych warunków drogowych. Mają wąską średnicę opon i niestandardową kierownicę.
 2. Siekanie rowerów - przeznaczone do jazdy na czas. Różnią się geometrią ramy, aerodynamiczną kierownicą.
 3. Tor - nadaje się tylko do jazdy na rowerze. Różnią się od sportowych bardziej sztywną ramą, rozstaw osi jest krótszy, hamulców jako takich nie ma.
 4. Triathlon - rowery wyścigowe. Tworząc projekt, programiści stawiają na aerodynamikę modeli, o czym świadczy specjalna kierownica i koła.
 5. Cyclocross lub cyclocross - odnosi się do rowerów terenowych. Ich charakterystycznymi cechami są grube opony terenowe, zmodyfikowana geometria ramy, hamulce cantilever lub tarczowe.
 6. Rower górski - przeznaczony do jazdy w terenie oraz w trudnych do wyprodukowania miejscach. Ma bardziej wytrzymałą konstrukcję.
 7. Rower z pełną amortyzacją to typ roweru górskiego, który ma amortyzację na obu kołach.
 8. Fatbike to rower górski z szerokimi oponami.
 9. XC - nadaje się do wyścigów terenowych. Trwały, posiada wysoką przepuszczalność. A najczęściej mają prostą kierownicę, koła o dużej sztywności z szerokimi oponami.
 10. Down Hill - przeznaczony do tras zjazdowych. Mają wysoką zdolność do jazdy w terenie. Dzięki temu, że jest bardzo wytrzymały, z amortyzacją, hamulcami hydraulicznymi, waga takiego modelu może sięgać 20 kg.
 11. Rower miejski to typ przeznaczony do pieszych wycieczek po mieście. Nie jest przeznaczony do szybkiej jazdy i obszarów nieprzejezdnych.
 12. Rower hybrydowy - łączy w sobie niektóre zasady projektowania rowerów górskich i szosowych.
 13. Rower turystyczny - zaprojektowany jako model na piesze wycieczki.
 14. BMX jest lekki, odporny na wstrząsy z niską ramą, często bez zabezpieczenia. Średnica kół jest niewielka. Zaprojektowany dla takich dyscyplin jak Street, Dirt, Vert, Flat.

Dla wygody konsumenta rowery dziecięce i damskie są produkowane oddzielnie.

Rower dziecięcy - przeznaczony dla najmniejszych. W tym segmencie istnieje kilka kategorii w zależności od wieku dziecka.

Rowery damskie mają niską konstrukcję ramy i szereg opcjonalnych akcesoriów. One z kolei mogą być typu miejskiego, górskiego, sportowego

Można również wyróżnić następujące typy: rowery towarowe i rowery z przyczepą, rowery elektryczne, tandemy, ligrad, monocykle, śmigłowce i krążowniki. Są mniej poszukiwane.

Rowery składane

Rowery składane świetnie sprawdzają się w mieście. Chociaż wśród nich można znaleźć zarówno opcje drogowe, jak i górskie. Mogą być również żeńskie lub dziecinne.
Rowery składane są bardzo wygodne i praktyczne, są szczególnie cenne dla osób mieszkających w małych mieszkaniach. Są łatwe w przenoszeniu, dzięki czemu właściciel bez problemu może odwiedzić kawiarnię lub przejechać się metrem z takim ładunkiem. Z łatwością mieszczą się również w bagażniku samochodu. Rowery te można złożyć od 2 do 4 razy.

Ramy modeli są często wykonane z aluminium lub stali.

Rzadko stosuje się amortyzatory. Średnice kół wynoszą zwykle od 20 do 24 cali.

W chwili obecnej czołowe pozycje na rynku zajmują następujący producenci:

 • Stele;
 • Naprzód;
 • Shulz;
 • Strida;
 • Dahon;
 • Schwinn;
 • Ogromny;
 • Autor;
 • Mobiky.

Zasady selekcji

Po ustaleniu przez kupującego przeznaczenia swojego żelaznego konia warto pomyśleć o jego szczegółach.

Rama to jedna z najważniejszych części roweru. Mogą mieć różne długości i średnice.

Aby wybrać optymalną wysokość ramy, musisz stanąć nad nim. Odległość między rurą a pachwiną powinna wynosić 12 - 15 cm Odnośnie materiału, z którego jest wykonana, można powiedzieć, co następuje. Istnieją 4 główne stopy. Aluminium, stal, tytan i węgiel. Pierwsze dwie to najczęstsze opcje.

 • Ramy karbonowe uważane są za najlżejsze i najbardziej wytrzymałe. Wady to wysoka cena, brak możliwości naprawy i podatność na korozję.
 • Tytan to trwały i niezawodny materiał. Lekkie, niekorozyjne. Wady obejmują wysoką cenę i złożoność naprawy.
 • Ramy stalowe są bardzo ciężkie, dlatego pasują do rowerów miejskich, którym nie zależy na szybkości i zwrotności. Miej przystępną cenę. Uszkodzenia można łatwo naprawić przez spawanie. Potwierdzone korozją.
 • Aluminium to świetny materiał na ramę. Pomimo tego, że jest lekki, może utrzymać rzeźbione ciężarki. Dość trwałe. Bardzo lekki, co robi ogromną różnicę, jeśli rower jest rowerem szosowym. Przystępna cena. Ale w naprawie aluminium nie jest zbyt praktyczne.

Siodełko powinno być miękkie, jeśli to możliwe, z silikonowymi wstawkami.

Należy zwrócić uwagę na hamulce. Są ich 2 rodzaje. Niektóre są przeznaczone do cichej jazdy miejskiej (bypass), druga opcja jest bardziej zaawansowana i niezawodna - tarcza hydrauliczna. Podkładki tarczowe usuwają stalowe tarcze bez dotykania obręczy. Tylko początkowa instalacja urządzenia powoduje problemy. Istnieje również różnica w cenie. Hamulce obejściowe są znacznie tańsze.

Ważna jest również amortyzacja roweru. Jeśli kupujący zamierza jeździć z dużą prędkością po płaskim terenie, amortyzacja nie jest potrzebna. Utrudnia i spowalnia ruch. We wszystkich innych przypadkach nie powinieneś z tego rezygnować.

Istnieją dwa rodzaje amortyzacji, w pierwszym przypadku montowana jest tylko z przodu, w drugim rower posiada amortyzator przedni i tylny.

 • Amortyzacja z przodu jest optymalna. Dzięki temu rower jest bardziej stabilny i zwinny.
 • Amortyzatory przednie i tylne są dostępne tylko w zaawansowanych rowerach górskich. Sprawiają, że rower jest znacznie cięższy i droższy.

Z założenia amortyzatory dzielą się na:

 • sprężynowo-elastomerowy;
 • olej wiosenny;
 • powietrze.

Jeśli kobieta wybiera model, warto wybrać rower z segmentu specjalnie zaprojektowanego dla płci pięknej. Są lżejsze niż zwykle, mają szersze siodełko, wąską kierownicę. Dźwignia hamulca znajduje się bliżej klamki. Amortyzacja jest miękka.

Jeśli wybór dotyczy rowerów dziecięcych, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Teraz jest wiele modeli w tym segmencie. Uwzględniono wymiary i średnicę kół. Dla najmniejszych należy wybrać trójkołowce lub upewnić się, że w zestawie znajdują się 2 dodatkowe małe kółka, które można by doczepić.

Dla starszych dzieci modele są podobne do zwykłych rowerów. Wyposażone są w amortyzację, hamulce, wiele prędkości. Jedyną różnicą jest rozmiar.

W przypadku rowerów składanych ważna jest waga. Ponieważ są tworzone dla wygody w trybie miejskim, właściciele powinni wcześniej wziąć pod uwagę, że co najmniej 10 kg. będą musiały być noszone ręcznie.

Prędkość składania takiego roweru nie powinna przekraczać 10-15 minut.

Plusy i minusy składanych rowerów

Takie rzeczy, jak wszystkie inne, mają zarówno zalety, jak i wady.

Zalety:

 • Kompaktowy. Można je przechowywać w szafie lub na balkonie, przewozić w bagażniku samochodu lub metrze.
 • Dość trwałe. Korpus tych rowerów jest wykonany głównie ze stali i aluminium. Materiał jest uważany za niezawodny, aw przypadku awarii można go naprawić.
 • Wszechstronność. Oprócz wyglądu jest wygodny dla osób w różnym wieku.

Niedogodności:

 • Ograniczenie. Niestety składane rowery szosowe i górskie nigdy nie dorównają oryginalnym modelom. Są mniej stabilne i niezawodne, a także mają mniejszą prędkość.
 • Wysoka cena. Wynika to z wprowadzenia dodatkowych skomplikowanych części, dzięki którym rower posiada system składania.

Najlepsze składane rowery roku 2020

Giant FD806 (2016)

Cena: 21 260 RUB

Został uznany za jeden z najlepszych w wyborze kupujących. Rama i obręcz wykonane są ze stopu aluminium. Nie ma amortyzacji. Konstrukcja widelca jest sztywna.
Wyposażony w przednie i tylne hamulce kroczące. Średnica kół wynosi 20 cali.
Kierownica jest zakrzywiona, wznios jest regulowany. Posiada 6 prędkości.

Giant FD806 (2016)

Zalety:

 • kompaktowy;
 • łatwo przekształcić;
 • łatwo.

Niedogodności:

 • wąskie opony;
 • Cena £;
 • brak amortyzacji.

Giant Expressway 2 (2016)

Cena: 19.700 RUB

Siedmiobiegowy kompaktowy rower dla dorosłych. Różni się od poprzedniego tylko kilkoma cechami. Posiada aluminiową ramę i obręcz. Wyposażony w przedni i tylny hamulec kroczący. Istnieje również możliwość dodatkowego zamocowania dysku do ramy. Kierownica jest zakrzywiona i regulowana. Dla wygody jest wyposażony w podkładkę.

Giant Expressway 2 (2016)

Zalety:

 • budżetowy;
 • kompaktowy

.

Niedogodności:

 • ciężko;
 • brak błotników i bagażnika;
 • wąskie koła

.

Przekaż Timbę

Cena: 8670 rub.

Składany rower dziecięcy. Zaprojektowany dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Brak amortyzacji. Sztywna konstrukcja widelca. Stalowa rama. Średnica kół wynosi 20 cali. Materiał obręczy - aluminium. Nie ma hamulca przedniego. Jest tylko tylna noga.

Posiada 1 tryb prędkości. Kierownica jest zakrzywiona, regulowany wznios. W zestawie koła boczne, dzwonek, nakładka ochronna, podnóżek, bagażnik, błotniki.

Przekaż Timbę

Zalety:

 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie znaleziono

.

Giant Expressway 1 (2016)

Cena: 40640 rub.

Rama wykonana z aluminium. Sztywna konstrukcja widelca. Nie ma amortyzacji. Średnica kół wynosi 20 cali. Aluminiowa obręcz. Hamulce tylne i przednie chodzą. Istnieje możliwość zamontowania dodatkowej tarczy na ramie modelu. Posiada 8 prędkości.

Kierownica jest zakrzywiona, z możliwością regulacji wysokości. Dodatkowe akcesoria: podnóżek, bagażnik, błotniki.

Giant Expressway 1 (2016)

Zalety:

 • kompaktowy;
 • wygodne siodło;
 • wygodna.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Novatrack TG-30 (2017)

Cena: 6870 rub.


Posiada stalową ramę. Nie ma amortyzacji. Obręcz koła wykonana jest z aluminium. Średnica 20 cali. Nie ma przedniego hamulca. Wyposażony tylko w tylną stopę.
Liczba prędkości: 1.
Kierownica jest zakrzywiona, z możliwością regulacji wysokości. Siodło jest wygodne, sprężynowe, jego rama wykonana jest ze stali. Wyposażony również w dzwonek, osłonę łańcucha, podkładkę, błotniki i bagażnik.

Novatrack TG-30 (2017)

Zalety:

 • wygodne siodło;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • kilka prędkości.

Dahon Vitesse D8 (2016)

Cena: 29890 RUB

Wygodny model o wadze 11,2 kg. Rama i obręcz koła wykonane są z aluminium. Nie ma amortyzacji. Liczba prędkości: 8.
Standardowe dwudziestocalowe koła. Wyposażony w przednie i tylne hamulce kroczące. Kierownica jest prosta. Zawiera bagażnik i błotniki.

Dahon Vitesse D8 (2016)

Zalety:

 • Piękny design;
 • szybki;
 • zwinny;
 • niezawodny.

Niedogodności:

 • kompleksowa regulacja zmiany biegów;
 • sztywne siodło;
 • czarna farba jest porysowana.

STELS Pilot 970 MD 26 V021 (2018)

Cena: 16900 rub.

Rower górski, przełajowy. Materiał obręczy koła i ramy to aluminium.
Średnica koła wynosi 26 cali. Hamowanie odbywa się za pomocą tylnych i przednich mechanicznych hamulców tarczowych (chodzenie). Istnieje również możliwość zamocowania hamulca tarczowego do ramy, widelca, piasty.

Liczba prędkości: 21. Istnieją przerzutki przednie i tylne. Kierownica jest zakrzywiona.

STELS Pilot 970 MD 26 V021 (2018)

Zalety:

 • łatwo;
 • wygodna;
 • niezawodne mocowanie ramy;
 • przystępna cena;
 • Piękny design.

Niedogodności:

 • niewygodne siedzenie;
 • hamulce szybko zawodzą;
 • słaby zwrot amortyzatorów;
 • zawodne przełączniki prędkości;
 • sztywne siodło.

Strida 5.2

Cena: 39200 rub.

Różni się od wszystkich innych modeli tymczasowym typem napędu, a konstrukcja jest dość nietypowa. Konstrukcja żeńskiego widelca. Rama i obręcz koła wykonane są z aluminium. Nie ma amortyzacji. Średnica kół wynosi 16 cali.
Hamulce przednie i tylne chodzą. Typ - tarczowy mechaniczny.
Istnieje możliwość zamontowania hamulca tarczowego do ramy, tulei i widelca.
Dostępna jest tylko 1 prędkość.

Siodełko jest dość wygodne, ma żelowe wstawki i ma regulowaną wysokość.
Standardowe wyposażenie obejmuje bagażnik dachowy, błotniki oraz podnóżek. Kierownica jest prosta.
Składane pedały. Waga - 11 kg.

Zalety:

 • łatwo;
 • kompaktowy;
 • dobre hamulce;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • klocki hamulcowe są szybko usuwane;
 • nietrwały.

ALTAIR City 20 (2018)

Cena: 4420 rub.

Ekonomiczny rower składany. Rama jest z litej stali. Nie ma amortyzacji. Średnica kół wynosi 20 cali. Felgi wykonane są z aluminium. Nie ma przedniego hamulca, jest wyposażony w tylny hamulec nożny. Ma tylko jedną prędkość.

Kierownica jest zakrzywiona, z możliwością regulacji wysokości. Dodatkowe akcesoria to dzwonek, podnóżek, bagażnik i błotniki.

Zalety:

 • budżetowy;
 • wygodne siodło;
 • wysokiej jakości guma;
 • słaby łańcuch;
 • plastikowe zabezpieczenie łańcucha.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

tabela porównawcza

ModelSpotkanieLiczba prędkościcena, rub.
Giant FD806miejski621260
Gigantyczna droga ekspresowa 2miejski719700
Przekaż Timbędziecko18670
Giant Expressway 1miejski840640
Novatrack TG-30miejski16870
Dahon Vitesse D8miejski829890
STELS Pilot 970 MD 26 V021Góra2116900
Strida 5.2miejski139200
ALTAIR City 20 (2018)miejski14420

Pielęgnacja składanego roweru

Jak wszystko inne, Twój rower powinien być odpowiednio pielęgnowany.

Aby uniknąć przedwczesnej korozji, rower należy często myć specjalnymi środkami. Ciśnienie powinno być niskie.

Łańcuch wymaga ciągłego smarowania co 80-100 km.

Linki skrzyni biegów i hamulca wymagają uwagi i regulacji. Ciśnienie w oponach należy również sprawdzać raz w tygodniu.

Aby zapobiec awariom i nie dostać się w nieprzyjemną sytuację, należy zawsze sprawdzać stan łańcucha i klocków hamulcowych. Zwłaszcza podczas jazdy w ekstremalnych warunkach.

Chcesz kupić rower składany lub jesteś na wersję jednoczęściową, podziel się opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię