‍ Najlepsze patelnie nieprzywierające na 2020 rok

0

Nie ma nic lepszego niż lunch ugotowany na dobrej jakości, wygodnej patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu. Naczynia powinny być nie tylko najlepsze, ale także bezpieczne. A wśród licznych asortymentów trudno od razu zrozumieć, która patelnia odpowiada deklarowanym cechom. Konieczne jest uwzględnienie wszystkich niuansów: marki, zasięgu, łatwości użytkowania, opinii klientów i wielu innych. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych patelni z powłoką nieprzywierającą w 2020 roku.

Opis nieprzywierającej patelni

Okrągłe naczynie kuchenne do smażenia i duszenia potraw nazywa się patelnią. Posiada dno, wysokie boki, jeden lub dwa uchwyty. Do urządzenia może być również dołączona pokrywa. Typy naczyń mogą się różnić wyglądem, ceną, powłoką zapobiegającą przywieraniu i innymi cechami.

Jakie są rodzaje patelni

Firmy - producenci produkują szeroką gamę garnków na każdy gust. Do kuchni dostępne są następujące urządzenia:

 • Klasyczny.

Naczynie ma standardowy, okrągły kształt. Można go znaleźć u prawie każdej gospodyni domowej. Klasyk nadaje się do smażenia, duszenia i smażenia.

 • Kotlarz.

Naczynia z wysokimi ścianami i pokrywką. Wygląda bardziej jak rondel, ponieważ dla ułatwienia użytkowania jest wyposażony w dwa uchwyty. Piec nadaje się zarówno do standardowych potraw, jak i do pieczenia.

 • Podwójnie.

Ta wersja ma dwoje drzwi i dwa uchwyty magnetyczne. Dzięki gumowej uszczelce między pokrywkami płyn nie wycieka podczas gotowania, co pozwala uzyskać soczyste i chrupiące steki.

 • Patelnia do naleśników.

Urządzenie, które swoją funkcjonalnością niczym nie różni się od zwykłej patelni. Jednak naczynia do naleśników mają trzy główne cechy: niskie boki, gruby spód i długi uchwyt. Taka cera jest niezbędna do przyrządzania rumianych produktów mącznych, a także szybkiego smażenia jajecznicy i innych nieskomplikowanych potraw. Rondle do naleśników, podobnie jak klasyczne, mogą różnić się kształtem, rodzajem powłoki ochronnej i innymi cechami.

 • Wok.

Tradycyjny przedstawiciel Chin. Składa się z okrągłego dna o małej średnicy i wysokich bokach rozszerzających się ku górze. Wok nadaje się do pieczenia i duszenia warzyw.

 • Grill.

Akcesorium ma przeważnie kwadratowy kształt i rowkowane dno. Ta powierzchnia pozwala na gromadzenie się kapiącego tłuszczu i soku z warzyw. Na grillu jedzenie jest dobrze usmażone i pokryte pyszną skórką.

 • Rondel.

Mały okrągły dodatek. Z jednej strony przypomina rondel, ponieważ ma wysokie ściany i podstawę o małej średnicy. Ale obecność jednej długości uchwytu pozwala zaklasyfikować przedmiot jako patelnię. Można w nim smażyć mięso i warzywa, więc dusić i gotować.

Jak wybrać nieprzywierającą patelnię

Patelnia to niezastąpione narzędzie w kuchni. Dlatego jej wybór należy podjąć bardzo ostrożnie. Należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 1. Materiał produktu.
 • Aluminium.

Metoda produkcji tłoczonych aluminiowych zapiekanek jest prosta i niedroga. Dlatego można je kupić stosunkowo niedrogo. Przedstawiciele metalu są bardzo lekkie, szybko się nagrzewają i są łatwe w czyszczeniu. Jednak pod wpływem wysokiej temperatury dno naczynia może się odkształcać. W konsekwencji ogrzewanie na całej powierzchni nie będzie równomierne.

Alternatywnie możesz wybrać między odlewanym lub kutym aluminium. Przy lekkim upadku nie odkształca się, ponieważ jego konstrukcja jest bardziej imponująca: gruba podstawa i ściany. Kategoria cenowa będzie wyższa. Jednocześnie kupujący otrzymuje wartościowe potrawy, które posłużą przez wiele lat.

 • Stal nierdzewna.

Materiał ten jest również używany do produkcji patelni. Stal nagrzewa się wolniej, ale równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni, co pozwala na gotowanie wysokiej jakości potraw. Wybierając produkty, należy zwrócić uwagę na obecność warstwy ochronnej. Niemożliwe jest ugotowanie czegokolwiek w naczyniach bez dodatkowej okładziny. Jedzenie będzie się stale palić i przyklejać do ścian. Takie urządzenie podlega tylko profesjonalistom.

 • Żeliwo.

Jeśli będziesz potrzebować patelni na długie lata, możesz zaopatrzyć się w inwentarz wykonany z żeliwa. Materiał ten jest trwały, nie wydziela szkodliwych substancji i dobrze nadaje się do smażenia potraw. Istotną wadą produktu jest jego duża waga.

Przed użyciem zaleca się rozgrzać garnek i nasmarować olejem słonecznikowym. Po takim zabiegu pojawia się naturalna ochrona zapobiegająca przywieraniu. Wszystkich tych gestów można uniknąć, kupując żeliwny garnek z fabrycznym natryskiem.

 1. Powłoka.

Rodzaje okładzin są dość zróżnicowane i wszystkie mają unikalne cechy, które mogą przynieść zarówno korzyści, jak i szkody. Opryskiwanie dzieje się:

 • Teflon.

Popularne są modele z tego typu pokryciem. Dzięki politetrafluoroetylenowi naczynie nagrzewa się równomiernie i szybko, nie ma potrzeby używania tłuszczu ani oleju, a potrawy dobrze się smażą. Ponadto przedstawiciele z podszewką teflonową są lekcy i łatwi do czyszczenia. Ale istotną wadą polimeru jest uwalnianie toksycznych substancji. Dzieje się tak, gdy temperatura wzrośnie do 200 stopni. Ponadto przy najmniejszym zarysowaniu warstwa wierzchnia stopniowo zapada się, czyniąc naczynie bezużytecznym. Dlatego zaleca się ostrożne korzystanie z niego, bez użycia agresywnych środków chemicznych.

 • Ceramiczny.

Ta powłoka jest przyjazna dla środowiska i trwała. Zapewnia równomierne ogrzewanie i bardzo ładnie wygląda. W przeciwieństwie do poprzedniej powłoki ceramika nie wydziela szkodliwych substancji i można ją stosować również przy minimalnej ilości oleju.

Używać „pomocnika” pokrytego ceramiką z dużą ostrożnością. Nie upuszczaj go, używaj agresywnych środków chemicznych podczas mycia i umieszczaj w zmywarce. Ponadto ceramika nie jest kompatybilna z płytami indukcyjnymi.

 • Marmur.

Nieprzywierający roztwór wykonany z materiału teflonowego z domieszką marmuru. Ta okładzina zachowuje wszystkie zalety konwencjonalnego natrysku teflonowego i jest bardziej odporna na naprężenia mechaniczne. Ponadto nie musisz się martwić, że jedzenie szybko ostygnie. Marmur szybko się nagrzewa i powoli stygnie.

 • Nanokompozyt.

Należą do nich: powłoki diamentowe, tytanowe i granitowe. Produkty fornirowane nanokompozytem są bardzo dobre i trwałe.Wytrzymują maksymalne temperatury, równomiernie nagrzewają się na całej powierzchni, nie wymagają stosowania oleju, długo zatrzymują ciepło i są odporne na uszkodzenia. Patelnie są stosunkowo wyższe niż ich poprzednicy. Ale z drugiej strony kupujący dostaje doskonałe naczynia kuchenne o wysokich właściwościach użytkowych.

Jedyną wadą tego naczynia jest to, że może nie być kompatybilne z płytą indukcyjną.

 1. Sprzęt i pielęgnacja.

Kupując nową patelnię należy zadbać o jej wieloletnią obsługę w życiu codziennym. Konieczne jest zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji, aby zrozumieć, jakie produkty nadają się do mycia naczyń. Musisz też kupić różne ostrza, które nie porysują delikatnej wyściółki i zachowają wygląd produktu.

Powyższe wskazówki pomogą wyeliminować błędy przy wyborze i zakupie wartościowej rzeczy. Ostateczny wybór należy do kupującego.

Ile kosztuje patelnia z powłoką nieprzywierającą

Średnia cena zapasów zależy od następujących parametrów:

 • Od marki i kraju producenta;
 • Z materiału;
 • Jakość powłoki;
 • Funkcjonalny;
 • Kompletny zestaw;
 • Z którą płytą współdziała.

Po przeanalizowaniu zestawienia cen modeli o różnych charakterystykach można wyciągnąć następujące wnioski:

 • Patelnie wykonane z ekstrudowanego aluminium można kupić bardzo niedrogo. Cena zaczyna się od 129 rubli. Takie produkty budżetowe mogą mieć różne średnice i różnić się rodzajem powłoki ochronnej.
 • Niedrogie klasyczne opcje można kupić już od 1000 rubli. Na przykład wyprodukowany w Rosji model Kukmara Granit Ultra 242a 24 cm z rączką jest sprzedawany w cenie 1383 rubli. A czeską patelnię Nadoba Grania 728118 24 cm można kupić w cenie 2825 rubli.
 • Witryny prezentują również głębokie patelnie w przedziale cenowym od 10000 do 20000 rubli. Na przykład Gastrolux w Danii model A732 jest wykonany z odlewanego aluminium i ma wysokość boku 12 cm.Koszt rondla to 12698 rubli. Albo wyprodukowany w Niemczech wariant Beka Titan 13565284 28 cm. Ma teflonową powłokę zapobiegającą przywieraniu, wielowarstwowe dno i pokrywkę. Możesz zamówić taki model w cenie 17091 rubli.
 • Maksymalna cena za ustaloną cenę za woka Swiss Diamond Induction 61136ic 36 cm z pokrywką. Markowa patelnia jest prezentowana w cenie 23 990 rubli. Wok jest wykonany z odlewanego ciśnieniowo aluminium z diamentową powłoką nieprzywierającą. Nadaje się do płyt indukcyjnych, a także piekarników o temperaturze do 260 stopni.
 • Alternatywnie możesz rozważyć patelnie amerykańskiej produkcji Lodge. Asortyment tej marki obejmuje modele różnych typów, wykonane z żeliwa. Limit ceny waha się od 1200 do 15000 rubli. Możesz również kupić zestaw naczyń w domu, składający się z pięciu akcesoriów: trzech patelni, jednego rondla i pokrywki. Koszt takich ofert wynosi od 20000 do 26000 rubli.

Który produkt lepiej kupić, kupujący decyduje samodzielnie, na podstawie własnych preferencji. Musisz zrozumieć, że tanie urządzenia nie wytrzymają długo i wtedy będziesz musiał ponownie kupić nowy garnek. Warstwa twarzy może odpaść, a ciała obce przedostaną się do żywności, co jest szkodliwe dla zdrowia. Lub pojawi się deformacja podstawy, a potrawa nie będzie się równomiernie nagrzewać. A to może zabrać nie tylko pieniądze, ale także cenny czas. Lepiej jest kupić natychmiastowy produkt o sprawdzonej reputacji lub od markowego producenta. Posłuży ponad rok i pozwoli zaoszczędzić energię i nerwy.

Gdzie kupić patelnię

Przybory domowe można kupić w każdym sklepie sprzedającym sprzęt AGD. Popularne modele można również znaleźć w supermarketach i hipermarketach. Najlepszym sposobem zakupu jest zamówienie przyborów kuchennych w sklepie internetowym.

Na stronach internetowych prezentowana jest szeroka gama produktów. Możesz jako pierwszy zapoznać się z nowościami. Każdy produkt posiada opis jego cech i właściwości. Ponadto możesz przeczytać recenzje poprzednich kupujących, którzy już ocenili dany model.

Przybory kuchenne można kupić w sklepach internetowych: Best-Kitchen.ru, CASA 7, My-shop.ru, PosudaMart.RU - hipermarket z naczyniami, RusExpress, Vinand.ru - artykuły gospodarstwa domowego, ZADAROM.ru, BERU, Odważne rabaty , Brownie, PORYADOK.RU - towary do domu i domków letniskowych, EKO-Skovoroda.ru i wiele innych.

Ocena najlepszych producentów

Najlepsze patelnie produkują następujący producenci:

 • Rondell;
 • Tefal;
 • Pyrex Expert;
 • AMT Gastroguss;
 • Wyższy;
 • Lyubava;
 • Rtęć;
 • Kukmara.

Według kupujących produkty powyższych marek są praktyczne, trwałe i łatwe w gotowaniu. Popularność modeli wynika z różnorodności wyboru, wygodnej konfiguracji i łatwości użytkowania. Wszystkie deklarowane cechy odpowiadają potrzebom nowoczesnych gospodyń domowych. A firma, która kupi rondel do domu, pomoże Ci znaleźć oceny jakości towarów przedstawione poniżej.

Ocena jakości patelni teflonowych

Patelnia grillowa Rondell Escurion RDA-869 28x28 cm

ParametryNieruchomości
TypGrill
MateriałOdlew aluminiowy
Warstwa wierzchniaTeflon
FormularzPlac
DźwigniaJest bakelit
Grubość dna5 mm
Patelnia grillowa Rondell Escurion RDA-869 28x28 cm

Chińska oprawa w kształcie kwadratu z funkcją grilla. Dla wygody użytkowania zastosowano wylewkę spustową cieczy. Rękojeść wykonana jest z bakelitu, co zapobiega przegrzaniu i poparzeniom. Akcesorium można również używać w połączeniu z płytą indukcyjną. Zdejmowana rączka umożliwia pieczenie potraw w piekarniku. Designerskie rozwiązanie w postaci imitacji skóry krokodyla zachwyci koneserów pięknej zastawy stołowej. Średni koszt: 2520 rubli.

Zalety:

 • Jakość;
 • Wygodny do gotowania;
 • Projekt;
 • Można myć w zmywarce.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Patelnia Tefal Cook Right 04166920 20 cm z pokrywką

ParametryNieruchomości
TypKlasyczny
MateriałWytłaczane aluminium
Warstwa wierzchniaTeflon
Dodatkowa funkcjonalnośćWskaźnik nagrzewania
Dodatkowe wyposażenieCzapka

Kraj pochodzenia: Rosja. Urządzenie marki Tefal idealnie nadaje się do codziennego gotowania. Patelnia może być używana w połączeniu z każdą płytą grzejną, z wyjątkiem indukcyjnej. Nie ma potrzeby wybierania dodatkowego pokrowca, ponieważ znajduje się on w opakowaniu produktu. Funkcja wskaźnika ciepła pomaga wiedzieć, kiedy rozpocząć gotowanie. Dzięki ochronie teflonowej potrawy można gotować przy minimalnej zawartości substancji oleistych. Akcesorium dostępne jest w dwóch kolorach: fioletowym i czarnym. I można go myć w zmywarce. Średni koszt: 1490 rubli.

Patelnia Tefal Cook Right 04166920 20 cm z pokrywką

Zalety:

 • Jakość;
 • W komplecie z pokrywką;
 • Może być używany bez oleju;
 • Nic się nie pali;
 • Niedrogi.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Patelnia Pyrex Expert Et28bfx 28 cm

ParametryNieruchomości
TypKlasyczny
MateriałStal nierdzewna
PowłokaTeflon
Średnica28 cm

Kraj pochodzenia: Chiny. Urządzenie wykonane ze stali pokrytej warstwą teflonu. Posiada podwyższoną ściankę dolną, która nadaje produktom piękną i apetyczną skórkę. Wielowarstwowa podstawa umożliwia używanie patelni na płycie indukcyjnej. Po użyciu przedmiot można myć w zmywarce. Średnia cena: 2129 rub.

Patelnia Pyrex Expert Et28bfx 28 cm

Zalety:

 • Najwyższa jakość;
 • Wygodna;
 • Praktyczny;
 • Wytłaczany spód;
 • Łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena jakości patelni pokrytych tytanem

Patelnia AMT Gastroguss Amt528 28 cm

ParametryNieruchomości
WidokKlasyczny
BazaOdlew metalowy
Warstwa wierzchniaTytan
Dolny10 mm

Przedstawiciel firmy AMT Gastroguss odzwierciedla prawdziwą niemiecką jakość: opływowy okrągły kształt, tytanowe zabezpieczenie, wyjmowany uchwyt i gruba ścianka dolna. Taki „pomocnik” pozwoli Ci zamienić zwykłe gotowanie w prawdziwe wakacje. Możesz zapomnieć o produktach zawierających olej. W końcu wszelkie pyszne dania można uzyskać na bazie własnego tłuszczu lub soku. Całkowita średnica naczynia pozwoli na gotowanie potraw dla całej rodziny.Możliwe jest również pieczenie potraw w piekarniku dzięki wyjmowanej rękojeści z bakelitu. Atrybut można myć w zmywarce. Model produkowany w biznesowym, czarnym kolorze. Średnia cena: 4590 rubli.

Patelnia AMT Gastroguss Amt528 28 cm

Zalety:

 • Jakość;
 • Łatwe do przygotowania
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Przechowuje się kompaktowo w szafie dzięki wyjmowanemu uchwytowi.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Patelnia Rondell Mocco Rda-276 24 cm

ParametryNieruchomości
WidokKlasyczny
BazaWytłaczane aluminium
Warstwa wierzchniaTytan
Grubość dna3,5 mm

Kraj pochodzenia: Chiny. Oprawa z tytanową powierzchnią czołową, metalowa podstawa. Dzięki tłoczonemu spódowi można uzyskać steki ze złotą skórką. Uchwyt wykonany jest ze stali, dzięki czemu jest mocny i trwały. Może być używany w połączeniu z płytą indukcyjną i można myć w zmywarce. Średnia cena: 2650 rubli.

Patelnia Rondell Mocco Rda-276 24 cm

Zalety:

 • Łatwy w użyciu
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Projekt.

Niedogodności:

 • Przy długim, wieloletnim użytkowaniu pojawiają się rysy;
 • Cienka ściana dolna.

Patelnia wok Taller Tr-4199 30 cm z pokrywką

ParametryNieruchomości
TypWok
Warstwa wierzchniaTytan
CzapkaTak, szkło
Grubość dna4 mm

Kraj marki: Wielka Brytania. Wytrzymała powierzchnia zapewnia długą żywotność woka i łatwe gotowanie bez oleju. Dzięki optymalnej grubości dna na całej powierzchni następuje szybkie i równomierne nagrzewanie. Wok jest wyposażony w dwa mocne uchwyty, które pozwalają pewnie trzymać atrybut. W razie potrzeby można piec jedzenie w piekarniku. Naczynia można myć w zmywarce. Średni koszt: 2620 rubli.

Patelnia wok Taller Tr-4199 30 cm z pokrywką

Zalety:

 • Trwały;
 • Długotrwałe;
 • Łatwo w nim gotować;
 • Łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena jakości patelni z powłoką ceramiczną

Patelnia Kukmara Tradition с281а 28 cm

Parametry Nieruchomości
TypKlasyczny
PodstawyOdlew aluminiowy
Baza twarzyCeramika
Średnica28 cm
Wysokość7 cm

Kraj pochodzenia: Rosja. Przedstawiciel marki Kukmara wykonany jest z metalu i pokryty ceramiczną warstwą wierzchnią. Takie połączenie pozwala szybko i równomiernie rozgrzać pojemnik, a podczas gotowania zachować wszystkie składniki odżywcze w produktach. Uchwyt wykonany jest z bakelitu, co zapobiega przegrzaniu. Model ten zaleca się myć w zmywarce. Możesz kupić produkt w cenie 1580 rubli.

Patelnia Kukmara Tradition с281а 28 cm

Zalety:

 • Trwały;
 • Szybko się nagrzewa;
 • Równomiernie rozprowadza ciepło;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Niedrogi.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Patelnia Lyubava Eco Ceramic granit KG24SR 24 cm

ParametryNieruchomości
WidokKombi
PodstawyOdlew aluminiowy
Warstwa wierzchnia Ceramiczny
DługopisPlastikowy
Średnica24 cm
Wysokość6 cm

Kraj pochodzenia: Rosja. Wygodne i pojemne naczynie do codziennego przygotowywania różnych potraw. Dzięki ceramicznej powłoce z miękiszem, produkt po podgrzaniu nie wydziela toksycznych substancji i wygląda estetycznie. Zdejmowana rączka umożliwia przechowywanie gotowej żywności w lodówce, bezpośrednio w garnku. I nie zajmie dużo miejsca. Średni koszt: 1290 rubli.

Patelnia Lyubava Eco Ceramic granit KG24SR 24 cm

Zalety:

 • Gładka powierzchnia do gotowania;
 • Dzięki zdejmowanemu uchwytowi akcesorium domowe jest łatwe do czyszczenia;
 • Powierzchnia jest wykonana z naturalnych składników.

Niedogodności:

 • Nie można myć w zmywarce;
 • Nie można gotować w piekarniku;
 • Niekompatybilny z płytą indukcyjną;
 • Waga.

Ocena jakości patelni marmurowych

Patelnia podwójna z nieprzywierającą powłoką nieprzywierający efekt marmuru rtęciowego 28 cm MC - 6296

ParametryNieruchomości
TypPodwójnie
MateriałOdlew aluminiowy
Wewnętrzna powierzchniaMarmur
KolorZłoto

Kraj pochodzenia: Chiny. Oryginalne przybory kuchenne z dwojgiem drzwi do codziennego przygotowywania soczystych i zdrowych posiłków. Podstawa konstrukcji wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, aby równomiernie rozprowadzać ciepło. Zabezpieczenie marmuru pozwala gotować we własnym soku.Do urządzenia dołączona jest dodatkowa gumowa uszczelka. Urządzenie jest kompatybilne z płytami gazowymi, elektrycznymi i szklano-ceramicznymi. Średnia cena: 1880 rubli.

Patelnia podwójna z nieprzywierającą powłoką nieprzywierający efekt marmuru rtęciowego 28 cm MC - 6296

Zalety:

 • Oryginalny;
 • Oszczędza czas;
 • Szybko gotuje;
 • Nie ma potrzeby ciągłego mieszania jedzenia;
 • Można gotować bez oleju;
 • Produkty zachowują swój smak.

Niedogodności:

 • Opróżnianie atrybutu wymaga umiejętności i doświadczenia.

Patelnia Kukmara Marble 227а 22 cm

ParametryNieruchomości
WidokKlasyczny
BazaMetal
OkładzinaMarmur
Dolny6 mm

Kraj pochodzenia: Rosja. Niedroga, uniwersalna oprawa pokryta marmurem. Rękojeść wykonana jest z bakelitu, co eliminuje przegrzanie i oparzenia. Trwały materiał okładzinowy długo zatrzymuje ciepło, jest odporny na wielokrotne naprężenia mechaniczne i łatwy w czyszczeniu. W razie potrzeby naczynia można włożyć do zmywarki. Średnia cena: 906 rubli.

Patelnia Kukmara Marble 227а 22 cm

Zalety:

 • Jakość;
 • Niedrogi;
 • Łatwość użycia;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Długotrwałe.

Niedogodności:

 • Niekompatybilny z płytą indukcyjną;
 • Nie można używać w piekarniku.

Wynik

Zanim wybierzesz patelnię, powinieneś zrozumieć, jaki rodzaj produktu jest wymagany w kuchni. Na tej podstawie, aby wybrać już te cechy produktu, które najlepiej spełnią życzenia konsumenta. Tylko ostrożny i przemyślany wybór pozwoli Ci na zakup przydatnej patelni, która zachwyci Cię przez ponad rok.

Jeśli masz doświadczenie w używaniu patelni z powłoką nieprzywierającą opisaną w ocenie lub ciekawszym modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *