Najlepsze skrzynki Smart TV na 2020 rok

0

Życie naszych współczesnych bez internetu, sieci społecznościowych, aplikacji ułatwiających życie jest po prostu niemożliwe. Co jednak zrobić, jeśli w pobliżu nie ma komputera, rozmiar wyświetlacza smartfona Ci nie odpowiada, pozostaje tylko jedno - kup dekoder Smart TV. Oczywiście można dostać smart TV, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie z wielu powodów. Dlatego redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” oferują przegląd najlepszych inteligentnych dekoderów telewizyjnych na rok 2020.

Co to jest inteligentne pudełko?

Zobaczmy, czym jest „inteligentny” dekoder, jak działa, czym różni się od tego samego „inteligentnego” telewizora. Zacznijmy od porównania.

Dlaczego przedrostek jest lepszy

Inteligentny dekoder, czyli tak zwany Android TV Box (dosłownie Android TV box), pozwala nie tylko podłączyć telewizor do Internetu, ale także uzyskać prawie pełnoprawny komputer z dużym ekranem. Oczywiście pojawia się pytanie, czy nie jest łatwiej od razu kupić smart TV?

Nie, a oto dlaczego:

 • Cena inteligentnego telewizora jest wyższa niż telewizora i dekoderów;
 • Telewizory „smart” są zwykle duże, co jest niewygodne przy ustawianiu ich w kuchni lub przewożeniu na wieś;
 • W obu przypadkach jest dużo aplikacji na Androida (system operacyjny dekoderów i telewizorów smart), ale w przypadku telewizora z funkcją smart niektóre z nich są płatne;
 • Dekodery mają bogatszą funkcjonalność, na przykład możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń peryferyjnych.

Jak działa telewizor?

W rzeczywistości ten gadżet to mini komputer, który podobnie jak laptop lub komputer stacjonarny ma procesor, pamięć, pamięć RAM i pamięć fizyczną, porty do podłączania urządzeń. A jego pracę zapewnia system operacyjny - system operacyjny określonej wersji. A drogie modele wyposażone są nawet w mały, własny monitor. W związku z tym charakterystyka tego urządzenia, jego wydajność zależy od liczby rdzeni procesora, jakiego rozmiaru, rodzaju pamięci RAM. W tym przypadku pamięć fizyczna, rozmiar „dysku twardego” w przypadku dekoderów nie jest tak ważna, jak w przypadku komputera. Bo można go zwiększyć, bo posiada gniazda pamięci takie jak MMC, SD, czy nawet do podłączenia zewnętrznych systemów HDD. Połączenie internetowe odbywa się na dwa sposoby, albo przez Wi-Fi, albo przez bezpośrednie podłączenie kabla internetowego.

Podstawowe i preferowane parametry dekodera

Procesor - szybkość "pudełka", praca z aplikacjami, grami, wszystko zależy od ilości rdzeni procesora, ich mocy. Modele budżetowe mają dwurdzeniowe procesory, zwykle firmy Amlogic lub RockChip. Ich możliwości są wystarczające do oglądania telewizji IP, pracy z prostymi aplikacjami. Jednak im wyższy format wideo, na przykład do oglądania 4K, tym bardziej złożona aplikacja, tym większa moc wymagana do gier. Najmocniejsze jak dotąd procesory Amlogic S912 z ośmioma rdzeniami.

Pamięć RAM to kolejny czynnik odpowiedzialny za „zwinność” konsoli. W związku z tym 1 GB to poziom podstawowy, w który wyposażone są niedrogie modele, 2 GB to średni poziom, 3-4 GB to premium.

Pamięć fizyczna - jej wielkość nie jest tak ważna, ponieważ można ją rozszerzyć za pomocą zewnętrznych kart pamięci. Dlatego znacznie ważniejsze jest to, które gniazda pamięci obsługuje urządzenie. Większość urządzeń ma 16 GB pamięci, rodzaj RAM - DDR trzeci, droższe modele, czwarta generacja.

Procesor wideo - ma znaczenie przy zakupie dekodera z zaawansowanymi funkcjami. Zintegrowany, wbudowany procesor wideo nadaje się do normalnej pracy z aplikacjami, sieciami społecznościowymi.

Porty - podłączenie dekodera do telewizora, urządzeń peryferyjnych (myszy, graczy), Internet odbywa się poprzez porty o różnych konfiguracjach. Dodatkowo dekoder powinien posiadać gniazda na wspomnianą wyżej kartę pamięci, aby przechowywać więcej zdjęć, materiałów wideo, pobranych i zainstalowanych aplikacji.

System operacyjny - dostępne są dwie opcje: Android lub Windows. Zaletą pierwszego jest otwartość platformy, przez co urządzenia na niej oparte są tańsze od tych opartych na Windowsie. Ponadto systemy Android mają szerszy wybór aplikacji o zróżnicowanym charakterze, rozrywkowych, edukacyjnych itp. Modele Windows są droższe, ale mają większą funkcjonalność, możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych oraz pozwalają na pracę z dokumentami o najpopularniejszym formacie. Takich jak słowo, excel. Ważna, zwłaszcza dla Androida, wersja systemu, bo zaktualizowane systemy dają więcej możliwości, działają stabilniej.

Jakie są inteligentne pudełka TV

Wszystkie dekodery można z grubsza podzielić na dwie kategorie. Te, które są stworzone bardziej do oglądania wideo, w tym przez Internet, kanały internetowe, których oglądanie na smart TV będzie wymagało płatnego otwarcia. Oraz urządzenia o szerszych możliwościach do gier i pracy. Wysoka cena takich modeli jest uzasadniona faktem, że pozwalają one na komunikację w sieciach społecznościowych, w pełni współpracują z dokumentami i wykorzystują telewizor jako konsolę do gier. Ponadto działają stabilniej, materiał do ich produkcji jest wyższej jakości niż w przypadku modeli niższej klasy.

Jak podłączyć smart TV box?

Połączenie z Internetem odbywa się za pomocą kabla internetowego lub za pomocą Wi-Fi. Oczywiście najlepszą wydajność ma internet podłączony kablem, ale nie wszystkie dekodery mają port połączenia kablowego. W takim przypadku musisz kupić specjalny adapter USB - LAN.
Przy niestabilnym sygnale Wi-Fi, gdy router znajduje się w innym pomieszczeniu, warto kupić model z anteną zewnętrzną, która może wzmocnić słaby sygnał. Lub inna opcja, zakup dodatkowego routera. Sam proces łączenia, konfigurowania dekodera nie różni się od podłączenia smartfona do sieci Wi-Fi.

Który prefiks wybrać?

Przede wszystkim powinieneś zdecydować o celu zakupu takiego dekodera. Może chcesz zrobić smart TV na wsi, a drugi w kuchni? Następnie kryteria wyboru to zwartość urządzenia, jego zdolność do odbierania słabego sygnału Wi-Fi. Chcąc uczynić z TV drugi komputer lub centrum multimedialne, „pudełko” musi mieć dobre parametry, dodatkowe moduły, wejścia, wyjścia do podłączenia urządzeń zewnętrznych. Ale w tym przypadku będziesz musiał dodatkowo dokupić niezbędne akcesoria, w przeciwnym razie większość możliwości dekodera pozostanie nieosiągalna.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po zakupie, zwłaszcza przez sklep internetowy, koniecznie sprawdź poprawność paczki, przede wszystkim obecność wszystkich kabli, instrukcje w języku rosyjskim. W przeciwnym razie połączenie, skonfigurowanie urządzenia w domu będzie trudne. Jeśli nie ma takiej instrukcji lub jest w języku obcym, to teoretycznie można ją pobrać z Internetu, najważniejsze jest dokładne poznanie modelu dekodera.

Ocena najlepszych smart TV boxów na 2020 rok

Modele z kategorii cen budżetowych

Google Chromecast 2018

Dobrze znany odtwarzacz multimedialny od Google, który można zakwalifikować jako sprytne „pudełko”, nawet na rozciągnięcie. W końcu urządzenie nie ma ani własnej pamięci, ani obsługi gniazd pamięci. W rzeczywistości jest to projektor do telewizora, który transmituje wideo, zdjęcia, filmy online ze smartfona, iPhone'a (istnieje wsparcie dla systemów IOS). Przy niewielkich, można by rzec miniaturowych wymiarach, Google Chromecast 2018 ma przyzwoite możliwości i atrakcyjny design.

Google Chromecast 2018

Zalety:

 • Niska cena;
 • Ścisłość;
 • Wsparcie dla IOS;
 • Łatwe ustawienie;
 • Możliwość odtwarzania Full HD;
 • Przyzwoita jakość wykonania;
 • Usługi takie jak Spotify i Netflix są początkowo dostępne.

Niedogodności:

 • Według kupujących Google Chromecast 2018 idealna praca urządzenia jest możliwa tylko przy określonej kombinacji z modelem routera;
 • Zasilany przez telewizor tylko wtedy, gdy obsługuje funkcję MHL;
 • Brak obsługi 4K
 • Nie ma możliwości ustawienia rozdzielczości wideo w trybie ręcznym;
 • Czasami występują problemy ze strumieniem IOS.

Selenga T81D

Osobliwości tego urządzenia są takie, że nie można bezwarunkowo nazwać go inteligentnym dekoderem. W rzeczywistości jest to urządzenie typu combo, które łączy tuner telewizyjny z modułem Wi-Fi. Daje to użytkownikowi możliwość oglądania filmów z popularnych serwisów internetowych (jakość 720p, 1080i, 1080p), cyfrowej telewizji kablowej (DVB-C, DVB-T2) na 20 kanałów.

Biorąc pod uwagę, ile kosztuje to budżetowe urządzenie, śmiało możemy polecić je posiadaczom starych, analogowych telewizorów, które nadal pracują na wsi lub w kuchni.

Selenga T81D

Zalety:

 • Prostota ustawień, dzięki którym odbiornik jest dostępny dla każdego użytkownika;
 • Dobra wydajność w złych warunkach pogodowych lub słabym sygnale Wi-Fi;
 • Dobra wydajność, biorąc pod uwagę budżet urządzenia.

Niedogodności:

 • Niepozorny design;
 • Prosty, można rzec kiepski, panel sterowania.

Modele ze średniej półki

iconBIT Film ULTRA HD 4K

Proste, kompaktowe pudełko, które jest przyzwoitym połączeniem średniej ceny / jakości.

Z nazwy modułu jasno wynika, że ​​jego główną "cechą" jest praca z formatem 4K, który jest odtwarzany przy 60 FPS Model posiada szybki procesor, kilka portów połączeniowych, w tym RJ-45, DLNA, HDMI, 8 GB pamięci stałej. Doskonały gadżet do telewizji internetowej, oglądania filmów. Jednocześnie możesz nie potrzebować instrukcji, jak skonfigurować iconBIT Movie ULTRA HD 4K, ponieważ interfejs bokserski jest tak prosty i przyjazny dla użytkownika, że ​​pozwala samodzielnie wykonywać wszystkie manipulacje.

iconBIT Film ULTRA HD 4K

Zalety:

 • Wysoka prędkość pracy;
 • Piękny wygląd;
 • Kompaktowe wymiary;
 • Prosty interfejs.

Niedogodności:

 • Wewnętrzna pamięć RAM to tylko 1 GB.

Xiaomi Mi Box S

Popularność modeli smartfonów i tabletów od Xiaomi wynika z szerokiej funkcjonalności w stosunkowo przystępnej cenie i inteligentne konsole nie są tu wyjątkiem. Xiaomi Mi Box S posiada szerokie dane techniczne i użytkownika. Cztery rdzenie procesora Cortex-A53, układ wideo Mali-450, 2 GB RAM-u, 8 GB pamięci napędu pozwalają nie tylko na odtwarzanie wszystkich popularnych formatów multimedialnych, ale także wykorzystanie Xiaomi Mi Box S jako integralnej części inteligentnego domu. Dodatkowo urządzenie posiada doskonały trójwymiarowy system dźwięku, co czyni go niezastąpionym podczas oglądania ulubionych filmów z popularnych serwisów filmowych (Netflix, Live TV). Co więcej, przycisk do ich bezpośredniego włączenia znajduje się już na pilocie.

Xiaomi Mi Box S

Zalety:

 • Zaawansowany system operacyjny Android TV 8.1;
 • Szerokie możliwości za średnią cenę;
 • Wyszukiwanie głosowe;
 • Ustawienie języka rosyjskiego;
 • Obsługa napisów.

Niedogodności:

 • Tylko jeden port USB;
 • Nie ma takich typów złączy jak LAN, gniazdo na kartę RJ45 SD;
 • Opinie klientów są niejednoznaczne, ale wszystko sprowadza się do tego, że po zakupie model będzie musiał być wykończony własnymi rękami.

Modele cenowe premium

Telewizor NVIDIA SHIELD

Zacznij nasz ranking wysokiej jakości konsol z NVIDIA SHIELD TV.NVIDIA to najbardziej znany producent zaawansowanego technologicznie sprzętu. Którego jakość produktu zawsze była gwarantem długiej, stabilnej i wielofunkcyjnej pracy każdego, najbardziej złożonego sprzętu. Nic dziwnego, że firma ta zdecydowała się zająć niszę w produkcji inteligentnych konsol i na pewno się to udało. TV box NVIDIA SHIELD to godny produkt NVIDIA, który ma wysoką wydajność, obsługuje wiele formatów wideo i pozwala używać go jako gadżetu do gier. W końcu gamepad jest już dostarczony w opakowaniu, a jakość procesu gry jest na najwyższym poziomie dzięki zastrzeżonym technologiom gier firmy NVIDIA. Długotrwałe działanie zapewnia wydajny procesor Tegra x1, zastrzeżony przez firmę NVIDIA, oraz układ chłodzenia z wymuszonym chłodzeniem. Dlatego jeśli pytanie „która firma lepiej kupić smart box” jest dla Ciebie pilne, zwróć uwagę na ten model.

Telewizor NVIDIA SHIELD

Zalety:

 • Duża liczba obsługiwanych formatów;
 • Kilka portów (USB 3.0, Ethernet, HDMI);
 • Możesz połączyć się przez LAN lub Wi-Fi;
 • Zaawansowany system operacyjny Android Experience 6.2.

Niedogodności:

 • Za cenę tego modelu można kupić mały telewizor, który może odstraszyć wielu;
 • Nie ma pamięci wewnętrznej;
 • HDMI nie jest dostarczane.

Apple TV 4 generacji 32 GB

Opis drogich konsol byłby oczywiście niedoskonały, gdyby nie wspomnieć o produktach światowej sławy firmy Apple, aw szczególności Apple TV Gen 4 32GB.
To, co zawsze wyróżniało produkty Apple, to przemyślany w najmniejszym szczególe design, szeroka gama funkcji i wysokiej jakości oprogramowanie.
Doskonałym przykładem jest Apple TV Gen 4 32 GB. Jeśli mówimy o zewnętrznym komponencie zarówno modułu głównego, jak i centrali, to niezwykle trudno jest znaleźć coś podobnego u konkurencji.

Wysokopoziomowe możliwości systemu. Czujniki żyroskopowe, akcelerometr są już wbudowane. Początkowo niektóre kina internetowe są dostępne, chociaż niektóre z nich są płatne.
Dodatkowo Apple TV Gen 4 będzie nieodzownym zakupem dla tych, którzy pracują na MacBooku, gdyż obsługuje usługę AirPlay, iCloud.

Apple TV 4 generacji 32 GB

Zalety:

 • Odtwarzanie wideo bez opóźnień, nawet jeśli jest wysokiej jakości;
 • Obsługuje popularne serwisy Appstore, Apple music, AirPlay, iCloud, HBO, Showtime; Netflix, Hulu;
 • Możesz wprowadzić tekst za pomocą iPhone'a lub iPada;
 • Kolorowe wygaszacze ekranu w trybie czuwania;
 • Doskonałe funkcje gier;
 • Duża pamięć 32 GB.

Niedogodności:

 • Brak obsługi formatu 4K;
 • Nie działa z popularnymi przeglądarkami, takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox;
 • AirPlay tylko z modelami wydanymi po 2013 roku;
 • Siri jest tylko w języku angielskim;
 • Nie można naładować pilota z portu USB;
 • Brak złącza USB;
 • Brak złącza optycznego dla urządzeń audio.

Dune HD Pro 4K

Chyba najdroższe urządzenie ze wszystkich prezentowanych tutaj, którego cena jest jak najbardziej uzasadniona. Niewątpliwie zaletą tego modelu jest doskonała jakość przekazywanego obrazu, którą również łatwo dopasować samodzielnie. Wysoki poziom Dune HD Pro 4K jest uzasadniony tym, że obsługuje technologie takie jak 4K, HDR. A dużą szybkość odtwarzania tych technologii zapewniają dobre parametry techniczne samego urządzenia (pamięć 2 GB / 16 GB), możliwość połączenia się z Internetem przez port LAN z prędkością 1 Gbit.

Dune HD Pro 4K

Zalety:

 • Najlepsze recenzje klientów dotyczące jakości obrazu;
 • Prostota, szybkość ustawień;
 • Mnóstwo wejść / wyjść, w tym optyczne i kompozytowe;
 • Doskonała ergonomia urządzenia, zegar na przednim panelu;
 • Funkcjonalny wyświetlacz;
 • Wygodny, czytelny interfejs;
 • Wsparcie dla usług chmurowych iPhone'a.

Niedogodności:

 • Oprogramowanie niskiej jakości;
 • Przestarzały system operacyjny;
 • Obrazy 3D Blu-Ray nie zawsze są czytelne;
 • Brak pamięci na punkty połączeń Wi-Fi;
 • Lepiej jest kupić własny kabel HDMI, ponieważ ten dołączony do urządzenia nie jest wysokiej jakości.

Wniosek

Nasz artykuł pokazuje tylko najpopularniejsze modele smart TV box. Jednak możesz mieć własne zalecenia dotyczące używanego dekodera, a może zapomnieliśmy o tym wspomnieć.Zawsze chętnie przeczytamy Waszą radę, jak wybrać taki gadżet, które urządzenie najlepiej kupić i kim waszym zdaniem są najlepsi producenci tej technologii? A może wiesz z własnego doświadczenia, jak na przykład uniknąć błędów przy wyborze urządzenia, zwłaszcza jeśli jest to urządzenie z poziomu premium? Koniecznie podziel się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą w komentarzach do tego artykułu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *