📱 Najlepsze smartfony poniżej 12000 rubli na 2020 rok

0

Czasy nie zawsze zmieniają się na lepsze. Ostatnio kwotę 10 000 - 12 000 rubli uznano za wystarczającą na zakup smartfona ze średniej kategorii cenowej. Dziś w cenie 12000 rubli dostępne są modele budżetowe lub te, które zajmują górny pasek cenowy w tej kategorii. Ale budżetowe urządzenie może mieć również zaawansowane właściwości, jeśli zostanie uzbrojone w odpowiednie instrukcje. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Was recenzję najlepszych smartfonów do 12 000 rubli.

Parametry smartfona


Zanim wybierzemy niedrogie modele smartfonów, spróbujmy dowiedzieć się, jak one działają. Pozwoli to zrozumieć, na co należy zwrócić uwagę, pomoże określić kryteria wyboru urządzenia.

Ekran

Ekran jest urządzeniem nadawczo-odbiorczym służącym do przesyłania informacji do smartfona. Od tego zależy jakość odwzorowania kolorów, realizm obrazu i szybkość reakcji na dotknięcie. Popularne modele smartfonów wyposażone są w wyświetlacze matrycowe, które są wykonane przy użyciu następujących technologii:

 1. TN to najstarsza technologia, której produkcja jest wysoce opłacalna, co prowadzi do ich niskich kosztów. Do zalet takich matryc należy też długa żywotność baterii, przyzwoita wydajność. Ta ostatnia zaleta sprawia, że ​​ekrany TN są ulubionym miejscem graczy. Wady technologii przeważają nad zaletami - słabe odwzorowanie kolorów, kontrast, zniekształcenie kolorów przy zmianie kąta nachylenia. Z tych powodów macierze TN są instalowane na starszych lub tanich modelach.
 2. IPS jest obecnie prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnioną technologią, która łączy w sobie szereg zalet matrycy TN bez jej wad. Realistyczne odwzorowanie kolorów, brak zniekształceń podczas obracania płaszczyzny ekranu, dobra gęstość pikseli, dzięki czemu obraz ma dobrą klarowność. Zaletą matrycy jest średnia cena, co powoduje powszechne zastosowanie wśród smartfonów z różnych kategorii cenowych.
 3. OLED to zaawansowana powłoka, którą można znaleźć w większości modeli premium. Jest bardziej ekonomiczny niż IPS, kolory są bardziej nasycone, a pod względem ilości jest więcej kolorów. Czarny daje wysoki kontrast, który na opisanych powyżej matrycach jest zwykle bladoszary. Wadami matryc są wysoka cena, konieczność wstępnej regulacji, ponieważ odwzorowanie kolorów i kontrast mogą podrażniać oczy. Dodatkowo podczas pracy statycznej np. Podczas czytania książek piksele zaczynają się palić, co skraca żywotność takiego ekranu.

Warto wspomnieć, że firmy mają swoje nazwy dla technologii. Na przykład OLED firmy Samsung nazywa się AMOLED. A IPS ma takie typy oznaczeń jak PLS, Retina, AH-IPS.

Głównymi parametrami użytkownika, na które należy zwrócić uwagę, są rozmiar ekranu, rozdzielczość, jasność. Rozmiar i rozdzielczość są od siebie zależne i najlepiej je rozpatrywać razem. Przekątna ekranu jest wybierana na podstawie tego, czy smartfon będzie używany wyłącznie jako telefon, czy jako urządzenie do gier, e-book, centrum multimedialne.W pierwszym przypadku najważniejsze jest to, że smartfon dobrze leży w dłoni, nie powodując dyskomfortu, można go używać bez próby „ucieczki” z dłoni. Takie telefony mogą mieć przekątną wyświetlacza nawet do 5 cali, co nie wystarcza do oglądania filmów i gier. Gamingowe, multimedialne modele powinny być większe, aby wzrok użytkownika nie nadwyrężał i nie męczył. Ale wraz ze wzrostem rozmiaru ekranu wymagany jest wzrost liczby pikseli na cal kwadratowy, czyli rozdzielczości. Wpływa to odpowiednio na cenę całego urządzenia. Z drugiej strony nadmierna rozdzielczość nie będzie zauważalna, jeśli wyświetlacz będzie mały. Użytkownik przepłaci tylko za dodatkowe piksele, a bateria szybciej się rozładuje. Optymalne proporcje to 840x450 pikseli dla modeli do 4,5 cala, 1280x720 - 5 cali, 1920 x 1080 powyżej 5 cali ekranu.

Należy też wspomnieć o monitorach zakrzywionych, bezramkowych, z powłoką oleofobową, antyrefleksyjną czy Gorilla Glass. Pierwsze, zakrzywione, były urządzeniami eksperymentalnymi, przez co nie cieszyły się dużą popularnością. Wręcz przeciwnie, drugie, bezramowe, coraz częściej znajdują się nawet w średniej kategorii cenowej. Jednak zdaniem nabywców takich urządzeń szeroka powierzchnia matrycy utrudnia pracę, często powodując fałszywe dotknięcia. Powłoki Gorilla Glass są bardziej przydatne, chroniąc wyświetlacz przed wstrząsami. Oleofobowy zapobiegnie tworzeniu się tłustych plam, odcisków palców. Najbardziej użyteczna powłoka jest antyrefleksyjna. Z reguły na słońcu monitor zaczyna świecić, zmniejszając jasność przesyłanego obrazu, filmów, gier. Jedynym wyjściem jest zwiększenie jasności poprzez dostosowanie ustawień, co sprawia, że ​​bateria szybko się wyczerpuje, a matryca szybciej się wypala. Powłoka antyrefleksyjna niweluje promienie słoneczne, umożliwiając wygodne korzystanie ze smartfona w ciągu dnia bez zwiększania jasności.

Procesor i pamięć

Procesor to serce każdego urządzenia elektronicznego, im szybszy chipset, tym więcej rdzeni, tym szybciej smartfon będzie działał. Jednocześnie kupowanie najszybszych, najpotężniejszych modeli jest czasami nierozsądne. Przede wszystkim dużo mocy potrzeba tylko przy ładowaniu złożonych, obszernych aplikacji do gier. Obecność więcej niż dwóch rdzeni, procesora o wysokiej częstotliwości taktowania, inne tryby pracy ze smartfonem nie są potrzebne. Ponadto, jeśli pamięć RAM urządzenia jest mała, nie pozwoli to na zrealizowanie pełnego potencjału mikroczipa. Gracz może być sfrustrowany, jeśli potężny smartfon z trudem „wyciąga” zaawansowane aplikacje do gier. W końcu moc układu wideo jest ważniejsza w przypadku gier. Złotym środkiem między mikroczipami o małej mocy, odpowiednimi dla „dialerów”, a szybkimi, drogimi chipami do gier będą rdzenie o częstotliwości 1,7 - 2,2 GHz. Liczba rdzeni to 2 - 4. Pozwoli to przeciętnemu użytkownikowi efektywnie pracować z aplikacjami, przetwarzać zdjęcia.

RAM - pamięć o dostępie swobodnym, podobnie jak procesor, określa prędkość urządzenia, jego zdolność do rozwiązywania kilku zadań jednocześnie. Niedawno uznano za wygodną pamięć RAM o pojemności 1-2 gigabajtów. Teraz taka pamięć jest uważana za małą, wraz z nią urządzenie ma zamiar „zwolnić”, jeśli kilka programów zostanie uruchomionych jednocześnie. Minimalna zalecana ilość nowoczesnej pamięci RAM to 2 - 4 GB.

ROM - pamięć tylko do odczytu, urządzenie magazynujące, które przechowuje wszystkie dostępne informacje o użytkowniku. Aplikacje, dokumenty, zdjęcia, filmy. Ilość pamięci ROM może być niewielka, pod warunkiem, że jest gniazdo na kartę pamięci. W przeciwnym razie zawsze będzie brakować rozmiaru ROM.

Aparat fotograficzny

Aparat - po prostu nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnego urządzenia bez tego sprzętu. Co więcej, teraz dwa moduły są już szeroko stosowane, tylny aparat jest główny, dlatego ma większą liczbę megapikseli i przedni aparat używany do selfie podczas komunikacji za pośrednictwem komunikatorów. Jego liczba megapikseli jest mniejsza niż tylnego.

Błędem byłoby porównywanie aparatów różnych modeli po liczbie megapikseli, bo nie liczy się ich liczba, a wielkość matrycy odbiorczej. Dlatego przy tej samej rozdzielczości jakość uzyskanych obrazów może się różnić.Praca kamery zależy również od algorytmu pracy (firmware), wartości przysłony. Ta ostatnia reguluje przepływ światła, oznaczanego ułamkiem, więc 1/9 jest lepsza niż 1/22. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, bardzo trudno jest dokładnie określić, który moduł strzela, jak. Dlatego przed zakupem warto wcześniej przyjrzeć się na forach, stronach, przykładowych zdjęć wykonanych smartfonem przeznaczonym do zakupu, aby zrozumieć, jak moduł robi zdjęcia w dzień, w nocy.

Bateria

Bateria - zapewnia czas pracy urządzenia bez ładowania. Stare baterie zostały wykonane w technologii litowo-jonowej (Li-ion), teraz bardziej powszechne są baterie litowo-polimerowe (Li-pol). Wybierając rozmiar baterii należy mieć na uwadze, że telefon działa przez jeden dzień, jeśli jego pojemność to 2500 mAh, do dwóch dni przy pojemności 3000 mAh. Pojawia się też coraz więcej nowości z funkcją szybkiego ładowania. Taka ładowarka (ładowarka) szybciej ładuje telefon, wydłużając czas pracy.

Parametry komunikacji

Każdy telefon jest tylko „dialerem”, jeśli nie ma połączenia ze światem zewnętrznym poprzez moduły komunikacyjne, wymianę danych. Internet - komunikacja odbywa się według trzech popularnych standardów 3G, 4G, 5G. Jednak 3G jest już uważany za przestarzały standard, 5G nie jest jeszcze obsługiwany przez wszystkich operatorów komórkowych, a urządzenie z tym standardem jest droższe niż analogi bez niego. Pomiędzy urządzeniami, z urządzeniami peryferyjnymi, połączenie odbywa się przez bluetooth. Zastępuje go nowy typ wymiany danych, NFC, który umożliwia przesyłanie danych między dwoma telefonami i zastępuje kartę bankową do zakupów.

Którą firmę preferować


Prawie wszyscy producenci sprzętu w budżetowej, średniej kategorii cenowej można warunkowo przypisać tym z Chin i wszystkim innym. Popularność modeli wykonanych w Chinach zapewnia koncepcja maksymalnego „wypełnienia” za demokratyczną cenę. Takie nasycenie funkcjonalne jest czasami osiągane z powodu złej jakości wykonania lub komponentów. Modele Samsunga i Nokii są uważane za bardziej niezawodne, ale ich funkcjonalność jest gorsza niż chińskich konkurentów.

Gdzie mogę kupić


Kupując sprzęt budżetowy, każdy rubel jest ceniony, dlatego próbując zaoszczędzić pieniądze, wielu uważa, że ​​opłaca się kupować urządzenia w sklepie internetowym. Jednak ten rodzaj zakupu jest obarczony nieprzyjemnymi chwilami. Przede wszystkim małe sklepy sprzedają podrabiane produkty, które mają niewiele wspólnego z prawdziwą marką. Wiele sklepów internetowych nie będzie w stanie udzielić gwarancji, a tym samym serwisu gwarancyjnego. Co więcej, niektóre urządzenia, na przykład AliExpress, są sprzedawane odnowione po naprawie. Jeśli pominiesz odpowiedni napis na produkcie, łatwo zostanie „szczęśliwym” posiadaczem sprzętu, którego praca w przyszłości będzie nieprzewidywalna.

Ocena wysokiej jakości smartfonów do 12000 rubli na 2020 rok

Z NFC

Samsung Galaxy A30s 32 GB


Konkurencja między chińskimi markami a innymi firmami doprowadziła do walki o serca użytkowników. Można go wygrać tylko najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Przykładem konkurencyjnego urządzenia jest ulepszona wersja słynnego telefonu A30, A30S. Zaletami tego urządzenia jest powszechne stosowanie najnowszych technologii. A30S ma obsługę szybkiego ładowania, NFC, trzy aparaty, dużą baterię, dwa sloty na karty SIM, skaner linii papilarnych. Charakterystyczną cechą produktów południowokoreańskiej marki są autorskie wyświetlacze. A30S kontynuuje tradycje firmy, wyposażony jest w 6,4-calową matrycę AMOLED o rozdzielczości 1520x720 pikseli. Wąska ramka otaczająca wyświetlacz dodaje przestrzeni, nadając mu nowoczesny, przyciągający wzrok wygląd.

Smartfon Samsung Galaxy A30s 32 GB

Zalety:

 • Slot na kartę microSD;
 • Bogate, realistyczne kolory ekranu;
 • RAM 3 GB;
 • Długi czas pracy;
 • Szybkie ładowanie;
 • Aparat szerokokątny 25 MP.

Niedogodności:

 • Plastikowa walizka;
 • Słabo działa z aplikacjami do gier;
 • Rozdzielczość ekranu jest niewystarczająca.

Xiaomi Redmi Note 8T


Bezpośredni konkurent opisanego powyżej urządzenia, który ma nad nim szereg zalet.Potężna wydajność czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 665, 4 GB „RAM”, pozwala grać, surfować po Internecie, komunikować się przez komunikatory internetowe bez opóźnień i zawieszeń. Urządzenie wyposażone jest w tylny aparat Samsung Isocell GM2 o rozdzielczości 48 megapikseli. Taki moduł instalują najlepsi producenci sprzętu mobilnego. Zalety urządzenia to szybkie ładowanie, szkło ochronne Gorilla Glass 5, dobre opcje rozrywki.

smartfon Xiaomi Redmi Note 8T

Zalety:

 • Dwustronna powierzchnia ochronna Gorilla Glass 5;
 • TOP moduł kamery;
 • Dobry występ;
 • Ciekawy projekt;
 • Jakość wykonania jest dobra.

Niedogodności:

 • Wideo zawiera szum;
 • Algorytm kamery dopuszcza artefakty obrazu;
 • Wyświetlacz ma cienką ramkę.

Hazard

Realme 5 Pro


Ranking modeli gier słusznie kieruje marka, która z dnia na dzień zyskuje popularność wśród krajowych maniaków. Atrakcyjną cechą 5 Pro jest potężny sprzęt i wszechstronność. Ma wszystko, co powinno mieć nowoczesne urządzenie mobilne. Cztery aparaty (selfie, portret, główny, szerokokątny), wytrzymała bateria, jasny ekran chroniony przez Gorilla Glass 3. Takie urządzenie z dobrą baterią i aparatem będzie dobrym prezentem dla bliskiej osoby lub współpracownika.

smartfon Realme 5 Pro

Zalety:

 • Wyraźny obraz uzyskany z głównego aparatu o każdej porze dnia;
 • Autonomia;
 • Slot na dwie karty SIM;
 • Występ.

Niedogodności:

 • Cena - nieco powyżej 12 000 rubli;
 • Materiał obudowy - plastik;
 • Nie ma NFC;
 • Dwa aparaty, makro, szerokokątne, strzelają przeciętnie.

Honor 9X


Wybierając urządzenie do gier mobilnych, pytanie brzmi - ile kosztuje taka technika, lepiej trochę zapomnieć. Rzeczywiście, domyślnie każde urządzenie do gier, laptop, komputer PC kosztuje więcej niż jego działające odpowiedniki biurowe. Świat gadżetów mobilnych nie jest wyjątkiem. Dlatego 9X jest nieco droższy niż inne podobne modele. Ponieważ oprócz „zwinnego” mikroczipa Huawei HiSilicon Kirin 810, wykonanego zgodnie z nową architekturą 12 nm, posiada on szereg przyjemnych, przyjaznych dla użytkownika „gadżetów”. Będą w stanie komunikować się z zaawansowanymi standardami 3G, 4G, szybko, dwie godziny, ładowanie baterii, czytnik linii papilarnych, moduł NFC. Aby jednak uniknąć błędów przy wyborze tego smarta, należy pamiętać, że 9X sprzedawane są w dwóch typach. Na rynek krajowy, chiński i europejski. Te ostatnie mają procesor 710F, mniej wydajny niż „chiński” 810. Ale mają wbudowany moduł NFC, którego nie ma wśród chińskich modeli. Dlatego jeśli moc jest ważniejsza dla użytkownika niż NFC, to takie urządzenie można zamówić online za pośrednictwem chińskiego sklepu internetowego.

Smartfon Honor 9X

Zalety:

 • Projekt;
 • Przyzwoita żywotność baterii;
 • Teleskopowy aparat do selfie;
 • Tylny aparat 48 MP;
 • Obsługuje kartę pamięci.

Niedogodności:

 • Brakuje obiektywów makro i szerokokątnych;
 • Długi czas ładowania;
 • Użytkownik będzie musiał wybrać 2 karty SIM lub kartę pamięci.

Z 4G LTE

Realme 5


Uproszczona wersja wspomnianego wyżej gadżetu z akronimem Pro. Stąd bardziej przystępna cena przy praktycznie takiej samej funkcjonalności. Poczwórne obiektywy, osiem „kamieni” procesora Qualcomm Snapdragon 665, 3 gigabajty RAM i realistyczny dźwięk czynią to urządzenie ciekawym nabytkiem. Odwzorowanie kolorów monitora uzyskało najlepsze recenzje klientów dzięki szerokiemu zakresowi dynamiki, bogatej kolorystyce. Długi czas „fermentacji” w sieci WWW przez 4G zapewni dużą baterię. Jeśli nie wiesz, który z nich lepiej kupić funkcjonalny, szybki telefon, spójrz na Realme 5.

smartfon Realme 5

Zalety:

 • Bogate odwzorowanie kolorów;
 • Zdjęcia bez zniekształceń;
 • Bateria 5000 mAh;
 • Dostępność NFC.

Niedogodności:

 • Ładowarka o małej mocy (ładowana przez ponad 3 godziny);
 • Rozdzielczość monitora jest słaba;
 • Kruche ciało.

Uwaga Meizu 9 4-64 GB


Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, które umożliwia prowadzenie aktywnego wirtualnego życia w sieciach społecznościowych, odwiedzanie platform internetowych! Tutaj „inteligentny” mikroczip nie jest wymagany, parametry sprzętu, obecność chipa wideo są drugorzędne.Przede wszystkim potrzebujesz dobrego, szybko ładującego się akumulatora. Zalecenia doświadczonych użytkowników - zwróć uwagę na model Meizu Note 9. Jego procesor jest szybki, ale „zjada” trochę energii, co sprawia, że ​​autonomia sięga 48 godzin. Ekran IPS jest jasny, męczący dla oczu. Miłośnikom „strzelanek”, masywnych aplikacji do gier oferowana jest funkcja Hyper Gaming, która stabilizuje liczbę klatek na sekundę. Uwaga 9 jest atrakcyjna wyłącznie na zewnątrz. Plastikowy korpus na szklaną, błyszczącą powierzchnię, gładkie kontury aparatu, flesz.

Smartfon Meizu Note 9 4-64 GB

Zalety:

 • Przyzwoita, ekonomiczna wydajność;
 • Projekt;
 • Pracować do 48 godzin;
 • Wygodna jasność wyświetlacza.

Niedogodności:

 • Algorytm przetwarzania zdjęć pozostawia wiele do życzenia;
 • Dźwięk jest zniekształcony;
 • Brak gniazda na kartę pamięci.

Z dwiema kartami SIM

OPPO A5 3-64 GB


Innowacyjne urządzenie wyposażone w przedni i cztery tylne kamery. Wieczorem zdjęcia są zniekształcone, ale to błąd oprogramowania, który ma zostać wyeliminowany w przyszłych aktualizacjach. Zaawansowane technologie są wbudowane w system ładowania A5. Akumulator o pojemności 5000 mAh jest w stanie czasami ładować inną elektronikę, na przykład quadcoptery, smartwatch. Wadą może się wydawać, że proporcje ekranu to 20: 9. W końcu większość formatów wideo urządzeń mobilnych, serwisy hostingowe wideo, mają stosunek 16: 9. Ta wada ma pozytywną cechę, ponieważ stosunek formatu 20: 9 znajduje się wśród filmów, teledysków. Co sprawia, że ​​A5 jest kinem domowym.

Smartfon OPPO A5 3-64 GB

Zalety:

 • Praca bez ładowania do trzech dni;
 • Możliwość ładowania innego sprzętu;
 • Wyciąga ciężkie aplikacje bez ugięcia;
 • Dźwięk stereo;
 • NFC.

Niedogodności:

 • Długie uzupełnianie ładunku;
 • Niedostatecznie przemyślany algorytm przetwarzania zdjęć i filmów.

Meizu 16


Jakie są dobrze wyposażone, ale niedrogie smartfony! Jeśli kwestia ceny jest bardziej istotna niż kiedykolwiek, można rozważyć kwestie z poprzednich lat. Należą do nich Meizu 16. Wyposażony w dwa klasyczne obiektywy fotograficzne, szybki chip, gniazda na dwie karty nano - SIM, zaspokoi podstawowe potrzeby współczesnego użytkownika. Aparatów jest niewiele, ale jakość jest lepsza niż u „współczesnych”, ekran jest mały, choć wyraźny, procesor poprzedniej generacji radzi sobie jednak z większością zadań.

Smartfon Meizu 16

Zalety:

 • Cena £;
 • Czujnik odcisków palców;
 • Dźwięk stereo;
 • Wysokiej jakości obraz zdjęć.

Niedogodności:

 • Nie ma NFC;
 • Brak szybkiego ładowania;
 • Brak gniazda na kartę pamięci.

Wniosek

Wybór dobrego, funkcjonalnego smartfona w cenie do 12 000 rubli jest dziś realistyczny. Jeśli masz smartfon z budżetem, którego nie ma na liście, koniecznie podziel się swoją opinią na jego temat w komentarzach do tego artykułu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię