📱 Najlepsze smartfony poniżej 30000 rubli na 2020 rok

0

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek smartfonów nieustannie się zmienia, ale też rozwija. Co więcej, w niektórych przypadkach osobie, która nie rozumie wyboru takiego urządzenia, trudno jest dokonać właściwego wyboru. Rzeczywiście, dziś na tym rynku wiele urządzeń jest sprzedawanych nie tylko od różnych producentów, ale także z dość szerokiej kategorii cenowej.

Jak wybrać smartfona, jakie są modele takich urządzeń, gdzie można je kupić, ile kosztują, czy jest pakiet ROM Najbardziej popularne wśród krajowych producentów są smartfony o niskich (12-18 tys. Rubli) i średnich kategoriach cenowych (do 30-35 tys. Rubli ).

Wybór dla siebie urządzenia ze średniej kategorii cenowej, które będzie miało dobre parametry i wyposażenie, nie jest tak dużym problemem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ponadto należy zaznaczyć, że urządzenia ze średniej kategorii cenowej charakteryzują się dobrą funkcjonalnością i jakością wykonania. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” na podstawie recenzji, rekomendacji i porad większości kupujących przygotowali dla Ciebie ranking najlepszych, wysokiej jakości i popularnych modeli smartfonów o wartości do 30000 rubli od 2020 roku.

Czy warto kupić smartfon wart nawet 30000 rubli

Według statystyk serwisu Yandex Market większość użytkowników w ubiegłym roku wolała wydawać niewielkie kwoty na zakup smartfonów.

Odniesienie! Najpopularniejsze i najbardziej pożądane przez krajowego konsumenta w zeszłym roku były urządzenia budżetowe, których koszt wahał się od 12 tysięcy rubli. Należy zaznaczyć, że takie urządzenia nie były wyposażone w dobrej jakości, dobry aparat. Ponadto, w przeciwieństwie do urządzeń z wyższej kategorii cenowej, w tanich smartfonach brakowało pewnych funkcji, takich jak NFC.

Bardziej zaawansowani konsumenci, którzy przede wszystkim stawiają na jakość, wyposażenie, funkcjonalność i niezawodność, wolą nie oszczędzać i kupować urządzenia, które kosztują do 30 tysięcy rubli. W końcu warto zaznaczyć, że urządzenia ze średniej kategorii cenowej posłużą znacznie dłużej i nie staną się moralnie przestarzałe przez 3-4 lata od zakupu.

Którą markę wybrać

W ostatnim czasie na rynku można zobaczyć wiele różnych marek i producentów smartfonów. Wybierając jednak markę, warto zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak:

 1. Wartość pieniądza. Koszt urządzeń wiodących światowych producentów marek jest zwykle nieracjonalnie wysoki. Oczywiście niektórzy kupujący, kupując flagowy model jakiejś popularnej marki, starają się zdobyć wysokiej jakości, wielofunkcyjne urządzenie i podkreślić swój status. Jednak kupowanie urządzeń popularnych marek, które należą do kategorii niskich i średnich cen, nie zawsze jest uzasadnione. Wszakże za mniej więcej taką samą cenę można kupić lepszego i bardziej funkcjonalnego smartfona od mniej popularnej firmy lub marki.
 2. Świadomość marki.Aby nie zaprzeczyć poprzedniej kwestii, należy od razu zaznaczyć, że nie warto kupować smartfonów produkowanych przez mało znane firmy z trzeciego, a nawet czwartego szczebla na rynku telefonów komórkowych. Wynika to z faktu, że z reguły w urządzeniach produkowanych przez mało znane firmy występuje wiele błędów w działaniu oprogramowania, aktualizacji. Również użytkownicy urządzeń budżetowych, które są produkowane pod mało znanymi markami, borykają się z takimi problemami jak słaby montaż, niska wydajność.
 3. Kraj producenta. Ostatnio to właśnie taki czynnik, jak kraj, w którym prowadzona jest produkcja, wpływa nie tylko na jakość urządzeń, ale także na ich koszt. Najtańsze, budżetowe urządzenia to te wyprodukowane w Chinach. Wybierając jednak takie urządzenie wyprodukowane w Chinach, warto zwrócić uwagę na smartfony wyłącznie popularnych marek. Najdroższe urządzenia to te produkowane w Korei Południowej lub Stanach Zjednoczonych.
 4. Oficjalna obecność, reprezentacja na rynku krajowym. Aby po zakupie smartfona jego użytkownik nie miał żadnych problemów związanych z pracą wsparcia technicznego, rusyfikacją czy kompatybilnością z krajowymi sieciami LTE, zaleca się kupowanie urządzeń od firm, które oficjalnie dostarczają swoje produkty na rynek rosyjski.
 5. Opinia, rekomendacje, recenzje innych kupujących, konsumentów. Obecność dobrych recenzji w Internecie czy w sklepach internetowych to pierwszy dowód na to, że model smartfona jest wysokiej jakości, a producentowi tego urządzenia można zaufać. Obecnie w Internecie istnieje wiele witryn, na których można znaleźć recenzje wielu produktów z różnych kategorii.

Kryteria wyboru

Wybierając smartfon, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wskaźniki wydajności, które zależą od typu, modelu procesora i rdzenia graficznego, ilości pamięci RAM, ale także wbudowanego dysku flash. Trzeba też skupić się na żywotności baterii takiego urządzenia, która zależy od pojemności wbudowanego akumulatora, a także od zużycia energii przez procesor i ekran.

Ważnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest dobry aparat główny, a także aparat do selfie. Jakość wynikowych zdjęć lub plików wideo zależy od tego parametru. Wszakże większość kupujących kupując takie urządzenie zadaje sobie przede wszystkim pytanie - jak fotografuje w nocy, jak fotografuje w dzień

Pożądane jest, aby główny aparat był wyposażony w specjalny stabilizator, który pozwoli uzyskać wysokiej jakości zdjęcia i filmy, nawet podczas jazdy lub w nocy (wieczorem lub w nocy). Dodatkowo przed zakupem takiego urządzenia można zobaczyć w internecie przykładowe zdjęcia, które zostały zrobione jego głównym aparatem oraz zapoznać się z takimi szczegółami jak obecność ostrości, jakość ostrości, wyposażenie urządzenia w specjalne szkło ochronne.

Zdaniem większości kupujących najlepszy, najlepszy smartfon, wart nawet 30 tysięcy rubli w 2020 roku, powinien być wyposażony w wysokiej jakości, niezły ekran, którego przekątna to co najmniej 5,5 cala. Pożądane jest, aby matryca ekranu była LCD lub OLED, a rozdzielczość to Full HD. Dodatkowo, zdaniem niektórych kupujących, najlepszy, najlepszy model takiego urządzenia powinien mieć tzw. Powłokę oleofobową. Powłoka ta jest łatwa do czyszczenia, aby usunąć nagromadzony brud i praktycznie bez odcisków palców.

Przy wyborze telefonu bardzo ważne jest, aby takie urządzenie było wyposażone w dobry, wysokiej jakości moduł radiowy, który pozwoli na stabilne, niezakłócone korzystanie z komunikacji komórkowej. Poza tym dobre urządzenie powinno być wyposażone w dobry system nagłaśniający z wysokiej jakości czułym mikrofonem. Należy zaznaczyć, że nowoczesne urządzenie wysokiej jakości powinno być wyposażone w przyjazny dla użytkownika interfejs, podwójny slot do umieszczania kart SIM, chip NFC, a także niezawodny odbiornik GPS, który pozwala określić dokładną lokalizację urządzenia.

Przegląd najlepszych marek i producentów budżetowych smartfonów

Którą firmę najlepiej kupić, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać przy wyborze Na rynku urządzeń mobilnych jest bardzo dużo modeli różnych marek wielu producentów. Przy sporządzaniu tej oceny wzięto pod uwagę przede wszystkim takie parametry, jak wskaźniki mocy i jakości komponentów, stosunek jakości do ceny, łatwość obsługi. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na ranking najlepszych marek, pod którymi produkowane są smartfony, są również recenzje i rekomendacje użytkowników w Internecie.

Nokia

Dość znana i lubiana na całym świecie marka, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Urządzenia mobilne produkowane pod tą marką zajmowały czołową pozycję i cieszyły się popularnością wśród konsumentów w latach dziewięćdziesiątych i zerowych. W ostatnim czasie jednak urządzenia tej firmy straciły pozycję lidera na rynku telefonów komórkowych. Oczywiście Nokia próbuje zaradzić tej sytuacji wypuszczając na rynek nowoczesne smartfony wyposażone w wysokiej jakości podzespoły. Jednak większość użytkowników posiadających urządzenie tego producenta narzeka na dużą liczbę problemów związanych z oprogramowaniem.

Zalety:

 • Zastosowanie nowoczesnych komponentów;
 • Stylowy, nowoczesny design;
 • Wysokiej jakości wyświetlacz;
 • Montaż;
 • Niezły aparat.

Niedogodności:

 • Problemy z oprogramowaniem;
 • W przypadku niektórych modeli jakość komponentów użytych podczas ich produkcji jest marna.

Meizu

Firma produkująca urządzenia pod tą marką to stosunkowo młody chiński producent. Jednak tej firmie udało się stać się jednym ze światowych liderów na rynku telefonów komórkowych. Smartfony produkowane pod tą marką charakteryzują się dobrym poziomem wykonania, a także akceptowalnym stosunkiem takiego parametru jak cena do jakości. Są proste i wygodne w codziennym użytkowaniu oraz mają dobrą, niezawodną ochronę przed kradzieżą.

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Wysoka niezawodność;
 • Dobra jakość aparatu i wyświetlacza
 • Obecność specjalnego Flyme - konta, które pozwala znaleźć telefon w przypadku zgubienia, a nawet kradzieży.

Niedogodności:

 • Potencjalne problemy z aktualizacją oprogramowania;
 • W rzadkich przypadkach komunikacja może zostać utracona z powodu ostrza karty SIM.

Huawei

Telefony produkowane pod tą marką są wyposażone w mocne, wydajne procesory. Ponadto aparaty wyposażone w urządzenia tej marki są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Należy jednak zaznaczyć, że koszt produktów wytwarzanych pod marką Huawei jest nieco wyższy niż cena urządzeń prezentowanych na rynku komórkowym przez innych chińskich producentów.

Zalety:

 • Niezły aparat;
 • Długa żywotność;
 • Moc i niezawodność komponentów.

Niedogodności:

 • Modele z oleofobową powłoką ekranu są rzadkie.

Xiaomi

Jest liderem sprzedaży smartfonów na rynku chińskim. Główną zaletą urządzeń produkowanych pod tą marką jest ich dostępność, a także wysoki poziom wykonania. Pod względem popularności Xiaomi dość skutecznie konkuruje z takimi światowymi producentami jak koncern Samsung czy Apple, których urządzenia działają dzięki platformie iOS.

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Dobrej jakości komponenty;
 • Wysoka wydajność;
 • Wysokiej jakości wyświetlacz i kamera.

Niedogodności:

 • Podczas użytkowania urządzenie stara się narzucić użytkownikowi dużą liczbę własnych propozycji;
 • Większość sprzedawców oferuje konsumentom chińską wersję smartfona pod pozorem tzw. Globalnej wersji „międzynarodowej”.

Samsung

Popularna, znana na całym świecie marka, pod którą produkowana jest ogromna ilość szerokiej gamy artykułów gospodarstwa domowego. Według opinii klientów to Samsung Galaxy jest jednym z najlepszych smartfonów, który ma dobry poziom wydajności, funkcjonalności i niezawodności. Dodatkowo należy zaznaczyć, że Samsung wyposaża swoje urządzenia w ekrany lepszej jakości.

Zalety:

 • Dobra funkcjonalność;
 • Trwałość;
 • Niezawodne, wysokiej jakości komponenty;
 • Stabilna praca;
 • Wysokiej jakości wyświetlacze.

Niedogodności:

 • Drogie w porównaniu z innymi budżetowymi urządzeniami innych producentów.

Najlepsze smartfony poniżej 30000 rubli na 2020 rok

Średni koszt funkcjonalnych, popularnych modeli smartfonów znanych marek jest czasami tak wysoki, że przeciętny konsument nie może sobie pozwolić na zakup takiego telefonu. Jednak w sklepach komórkowych, a także w wielu różnych witrynach internetowych, możesz odebrać naprawdę wysokiej jakości, wydajne urządzenie kosztujące nawet 30000 rubli. Warto zauważyć, że większość smartfonów z tej kategorii średniej i budżetowej ma również dobrą pojemność pamięci, długą żywotność baterii i wysokiej jakości aparaty.

Jakie urządzenia są w stanie, których koszt waha się nawet do 30 000 rubli.Z reguły takie smartfony umożliwiają granie w ciężkie, wymagające gry mobilne, przeglądanie plików wideo w rozdzielczości 4K lub FullHD. Na takich urządzeniach można odblokować ekran zarówno za pomocą czytnika linii papilarnych, jak i dzięki funkcji rozpoznawania twarzy. Większość urządzeń w tym przedziale cenowym obsługuje funkcję płatności zbliżeniowych, którą realizujemy za pomocą telefonu.

Uwaga! Nowoczesne budżetowe modele popularnych producentów wyposażone są w dobre aparaty z funkcją autofokusa, pozwalające na robienie wysokiej jakości zdjęć i filmów. Wyposażone są również w dużą baterię akumulatorową (akumulator), dzięki czemu żywotność baterii wynosi kilka dni. Niektóre modele obsługują również tryb szybkiego ładowania.

Samsung Galaxy A30s 64 GB

Wysokiej jakości, niezawodne, wygodne, wydajne urządzenie, które w 2020 roku zaprezentował jeden z najlepszych światowych producentów. Nadaje się zarówno do aktywnych gier, jak i do słuchania muzyki lub oglądania filmów. To urządzenie z powodzeniem łączy w sobie takie zalety, jak wysoka wydajność, stosunek jakości do ceny, niezawodność, żywotność baterii. Samsung Galaxy A30s 64GB działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 i ma klasyczny korpus.

To urządzenie ma poziom SAR 1,05 i ma dwa gniazda na karty SIM. Należy zaznaczyć, że do tego telefonu niezbędny jest zakup kart nano SIM. Tryb pracy kart SIM jest naprzemienny. Waga urządzenia to 169 gramów. Obsługuje również płatności zbliżeniowe.

Model Samsung Galaxy A30s 64 GB jest wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, który może odtwarzać do 16,78 miliona kolorów. Przekątna ekranu wynosi 6,4 cala, a liczba pikseli na cal (PPI) to 268. Ponadto urządzenie to jest wyposażone w funkcję automatycznego obracania ekranu oraz trzy główne (tylne) kamery o rozdzielczości 25, 5, 8 MP. Ponadto Samsung Galaxy A30s 64 GB jest wyposażony w tylną lampę błyskową LED i przedni aparat 16 MP.

Pojemność baterii to 4000 mAh. Baterii nie można wyjmować, ale można ją ładować dzięki funkcji szybkiego ładowania. Smartfon Samsung Galaxy A30s 64GB to wydajne urządzenie, które wyposażono w ośmiordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 64 GB, z czego 50 GB będzie dostępne dla użytkownika. Typ złącza używanego do ładowania tego modelu to USB Type - C.

Smartfon Samsung Galaxy A30s 64 GB

Zalety:

 • Rozsądna cena za urządzenia tej klasy (średni koszt to 15340 rubli);
 • Występ;
 • Jakość wykonania;
 • Duża bateria (akumulator);
 • Ciekawy design, nie ma odblasków na ekranie podczas oglądania zdjęć w słońcu;
 • 4 aparaty i lampa błyskowa;
 • Funkcja szybkiego ładowania;
 • Skaner linii papilarnych i funkcja wybierania głosowego.

Niedogodności:

 • Słaby głośnik;
 • Czasami zamarza pod dużym obciążeniem.

Meizu 16 Xs 6/64 GB

Model Meizu 16 Xs to uproszczona wersja flagowca tej firmy, która nazywa się Meizu 16 S. Meizu 16 Xs ma 3 tylne kamery (48 MP, 5 MP, 8 MP), a także jedną przednią 16 MP. To zwinne urządzenie spełnia swoje zadanie dzięki systemowi operacyjnemu Android (OS) w wersji 9.0. Meizu 16 Xs waży 165 gramów i ma przekątną wyświetlacza 6,2 cala. Ekran telefonu jest pojemnościowy, wielodotykowy, z 400 pikselami na cal.

Należy zaznaczyć, że model ten zawiera tzw. Lekkie indeksowanie zdarzeń. Standard komunikacyjny tego urządzenia to GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, wyposażone jest w 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 675 oraz 6 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć stała to 64 GB. Pojemność wbudowanego (niewymiennego) akumulatora to 4000 mAh, a model obsługuje szybkie ładowanie.

Meizu 16 Xs 6/64 GB

Zalety:

 • Koszt (16 990 rubli);
 • Występ;
 • Funkcjonalność (GPS, Wi-Fi, wybieranie głosowe, skaner linii papilarnych, żyroskop, kompas);
 • Wysokiej jakości aparat i ekran;
 • Złącze 3,5;
 • Głośny głośnik.

Niedogodności:

 • Akumulator szybko się rozładuje pod dużym obciążeniem;
 • Brak gniazda na kartę pamięci;
 • Podczas korzystania z internetu 4G mogą wystąpić niewielkie zawieszenia;
 • Wisi pod dużym obciążeniem.

Xiaomi Mi 9T Pro 6/128 GB

Ten nowy produkt został wprowadzony w tym roku przez jednego z najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych na rynku chińskim. To urządzenie wyposażono w wysokiej jakości ekran, którego wielkość wynosi 6,39 cala. Wbudowana pamięć urządzenia to 128 GB. Jednak model ten nie ma dodatkowego gniazda do obsługi kart pamięci. Pojemność baterii to 4000 mAh. To urządzenie mobilne jest idealne zarówno do pracy, jak i zabawy. Możliwość korzystania z 2 kart SIM (dual sim).

Ponadto model Xiaomi Mi 9T Pro wyposażono w 6 GB RAM-u i 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855. Działa dzięki systemowi operacyjnemu Android 9.0. Waga urządzenia to 191 g. Zaletą tego modelu jest to, że jest wyposażone w pojemnościowy ekran Amoled, który jest odporny na zarysowania.

Xiaomi Mi 9T Pro 6/128 GB

Zalety:

 • Występ;
 • Duża ilość wbudowanej pamięci;
 • Obecność trzech głównych kamer (48, 8, 13 Mp) i jednej przedniej (20 Mp);
 • Autofokus, zoom optyczny 2x;
 • Gniazdo słuchawkowe 3,5;
 • Obecność skanera linii papilarnych.

Niedogodności:

 • Koszt (26250 rubli);
 • Niewystarczająco głośna słuchawka;
 • Niedostatecznie szybkie działanie czytnika linii papilarnych;
 • Nie można dodatkowo użyć karty pamięci (nie ma gniazda na kartę pamięci).

HTC Wildfire E.

Jeden z najlepszych modeli według opinii i recenzji kupujących, należący do kategorii budżetowej. Koszt tego modelu to tylko 6490 rubli i jest idealny dla niewymagających użytkowników, takich jak studenci. Swoją pracę wykonuje dzięki systemowi operacyjnemu Android 9.0. Obsługuje pracę dwóch kart SIM i jest wyposażony w slot na karty pamięci (maksymalnie do 128 GB). Wbudowana pamięć to 32 GB, a RAM to 2 GB. Model HTC Wildfire E jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor, 2 tylne (13 i 2 MP) oraz jedną przednią (5 MP) kamery. Akumulator ma pojemność 3000 mAh, co oznacza, że ​​czas czuwania wynosi około 300 godzin, a czas rozmów 15 godzin. Przekątna ekranu to 5,45 cala.

HTC Wildfire E.

Zalety:

 • Dostępność;
 • Dobra ilość pamięci wewnętrznej jak na budżetowy model;
 • Obecność skanera linii papilarnych;
 • Wygodny interfejs;
 • Dobra jakość odtwarzania wideo i dźwięku;
 • Ładny ekran i aparat.

Niedogodności:

 • Niska wydajność (odczuwalna niewielka ilość pamięci RAM - tylko 2 GB);
 • Powolne odblokowywanie za pomocą skanera linii papilarnych.

VERTEX Impress Pluto

Budżetowy, niedrogi popularny model o dobrej jakości wykonania. Przekątna ekranu to 5,45 cala. Wyposażony w dwa aparaty 8 i 0,3 Mpix z funkcją autofokusa. Obsługuje pracę dwóch kart SIM. Ilość pamięci RAM to tylko 1 GB, ale to wystarczy do wykonania prostych zadań. Pojemność baterii tego urządzenia to 2700 mAh. VERTEX Impress Pluto waży 165 gramów. Ponadto to urządzenie jest wyposażone w przedni aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, tylną lampę błyskową LED i 4-rdzeniowy procesor. Wbudowana pamięć ma 8 GB, którą można rozszerzyć do 128 GB za pomocą karty pamięci.

VERTEX Impress Pluto

Zalety:

  • Obsługuje funkcję NFC;
  • Akumulator ładuje się przez długi czas;
  • Mały rozmiar;
  • Dopuszczalny sprzęt;
  • Koszt (4990 rubli);
  • Obecność skanera linii papilarnych.

Niedogodności:

 • Ekran;
 • Korpus wykonany z niezbyt wysokiej jakości materiału;
 • Niska produktywność.

Charakterystyka porównawcza różnych modeli

Imię (opis)Przekątna (cale)Ilość pamięci RAM RAM (GB)Pojemność baterii (mAh)Koszt, rub.)
Samsung Galaxy A30s 64 GB6.44400015340
Meizu 16 Xs 6/64 GB6.26400016990
Xiaomi Mi 9T Pro 6/128 GB6.396400026250
HTC Wildfire E.5.45230006490
VERTEX Impress Pluto5.45127004990

Wybierając smartfona, trzeba zwrócić uwagę zarówno na parametry techniczne (rodzaj materiału z jakiego jest wykonany, długość przewodu ładowarki), jak i markę urządzenia. Wśród budżetowych, niskobudżetowych modeli szczególnie popularne są marki takie jak Xiaomi, Meizu, które są reprezentowane na rynku krajowym przez chińskich producentów. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu ze smartfonów opisanych w naszej ocenie lub używasz innego urządzenia, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię