Najlepsze baterie bidetowe na 2020 rok

0

Nowoczesne wnętrza łazienkowe rzadko są kompletne bez bidetu. Jest to przydatne urządzenie, które jest niezbędne do utrzymania higieny osobistej. Konstrukcja to mały pojemnik i mikser. W sklepach są setki odmian urządzeń popularnych i mało znanych firm. Dlatego znalezienie odpowiedniej opcji może być trudne. Aby uprościć to zadanie, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ocenę najlepszych baterii bidetowych na rok 2020.

Charakterystyczne cechy i cel

Większość produktów różni się wyglądem i sposobem montażu. W większości parametry techniczne są podobne. Dlatego przy wyborze urządzenia warto skupić się szczególnie na funkcjach instalacji, a także na sposobie jego podłączenia i zastosowania. Ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre modele nie są w stanie funkcjonować ze standardowymi misami, dlatego kupowane są dla nich specjalne projekty.

Zasada działania baterii jest praktycznie taka sama jak w przypadku podobnych modeli umywalki lub prysznica. Ale ten produkt ma również cechy szczególne, częściej dotyczą cech funkcjonalnych.

Charakterystyczne cechy konstrukcyjne obejmują:

 • Obecność specjalnej dyszy;
 • Płynna regulacja warunków zaopatrzenia w wodę i temperatury;
 • Jest aerator. Konieczne jest rozpylenie przepływu wody;
 • Możliwość zmiany kierunku strumienia, przy czym regulacja odbywa się w szerokim zakresie.

Jakie są rodzaje?

W sumie istnieje pięć typów baterii bidetowych:

 • Urządzenie z higienicznym prysznicem. Ta opcja umożliwia dokładniejsze przeprowadzenie procedur mycia. Zaletą tego projektu jest łatwość obsługi i wygoda. Przełączanie wody odbywa się poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku, który znajduje się na powierzchni urządzenia. Jedyną wadą jest to, że trzymanie prysznica jedną ręką może być trudne, zwłaszcza jeśli użytkownik wykonał duże ciśnienie.
 • Z regulacją kierunku. Takie produkty praktycznie nie różnią się od baterii kuchennych, jedyną różnicą jest obecność napowietrzacza, który obraca się w różnych kierunkach. Takie rozwiązanie pozwala szybko zmienić kierunek przepływu wody, co przyczynia się do dokładniejszego mycia. Koszt takich produktów zaczyna się od 2000 rubli. Projekt spektaklu jest inny dla każdego, więc znalezienie odpowiedniej opcji nie jest trudne.
 • Z termostatem. To nowoczesne modele, które są w stanie utrzymać zadaną temperaturę. Urządzenie jest praktyczne i wygodne w użyciu, ponieważ osoba nie musi przeprowadzać wstępnych ustawień. Kolejną zaletą tej opcji jest automatyczne wyłączenie wody w przypadku zakłócenia normalnej pracy systemu zaopatrzenia w wodę. Jedyną wadą jest wysoki koszt.
 • Urządzenia z zasilaniem wewnętrznym. Ta opcja jest zalecana do kupowania tylko wtedy, gdy dana osoba ma bidet z niestandardowym sposobem dostarczania wody. Oznacza to, że ciecz nie wypływa z kranu, ale pod specjalną obręczą. Konstrukcja składa się z dwóch małych kranów, podczas gdy przełącznik jest wspólny. Umieszczony na podłodze lub na dole produktu.
 • Mikser dotykowy. Kosztowna opcja, która współpracuje ze specjalnym czujnikiem fotograficznym. Gdy tylko dłoń zbliża się do elementu, automatycznie reaguje i otwiera kran. Potem wchodzi woda. Często produkty te są wyposażone w termostat, co znacznie zwiększa wygodę.

Jakie materiały są używane?

Kupując urządzenie, należy zwrócić uwagę nie tylko na cechy konstrukcyjne, ale także na materiał, z którego wykonany jest mikser.

Często produkty są wykonane z:

 • Mieszaniny metali nieżelaznych;
 • Ceramika;
 • Mosiądz;
 • Plastik o wysokiej wytrzymałości;
 • Chrom;
 • Szczególnie drogie modele są wykonane z brązu;
 • Alpaks.

Wybór pod względem materiału jest szeroki, jednak w większości sklepów znajdują się produkty wykonane z mosiądzu lub tworzywa sztucznego, ponieważ są bardziej poszukiwane wśród użytkowników. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że proces korozji nie jest straszny, co wydłuża żywotność. Niektórzy producenci dodatkowo nakładają specjalną warstwę ochronną, która ma pozytywne właściwości i nadaje mikserowi piękny wygląd.

Jeśli ktoś chce przepłacić za jakość, najlepiej kupić produkt wykonany z brązu, ponieważ jest bardzo odporny na zużycie i trwały. Ponadto nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Tanie opcje są odpowiednie tylko wtedy, gdy nie planujesz ciągłego korzystania z bidetu, ponieważ z powodu częstego użytkowania produkt szybko staje się bezużyteczny.

Całkowite wymiary

Zewnętrzna konstrukcja baterii bidetowej przypomina standardową baterię, tylko z małą wylewką. Maksymalna długość tego elementu sięga 11,6 cm, przy wysokości 12 cm Wymiary zostały dobrane nie bez powodu, przyczyniają się do wygodniejszych zabiegów wodnych. To jedyna zewnętrzna różnica w produkcie.

Oprócz niewielkich rozmiarów produkt jest łatwy w obsłudze. Regulację można wykonać grzbietem dłoni lub dwoma palcami. Ta potrzeba zwiększa poziom higieny. Perlator można bez problemu regulować i kierować przepływ wody w dowolnym kierunku. Aby projekt był jak najbardziej wygodny, większość producentów wyposaża go w specjalną dźwignię, która jest zaprojektowana do płynnego sterowania mokrymi rękami. Długość tej części sięga 10,5 cm, są jednak modele o niższej wartości.

Jeśli dana osoba mieszka w małym jednopokojowym mieszkaniu, w którym przestrzeń w łazience jest ograniczona, a zapotrzebowanie na bidet jest duże, można kupić specjalne urządzenie, które montuje się bezpośrednio na toalecie. W praktyce projekt praktycznie nie różni się od standardowych projektów. Wygodna regulacja temperatury i ciśnienia. Trudność polega tylko na połączeniu. W tym celu lepiej wezwać hydraulika, aby uniknąć poważnych błędów.

Jeśli dana osoba nie chce uzupełniać już ciasnej przestrzeni specjalnymi miskami, istnieje bardziej ekonomiczna opcja - zainstalować tylko mikser i konewkę. Aby to zrobić, musisz przymocować produkt obok toalety, najlepiej na ścianie. Wymiary takiej konstrukcji są niewielkie, ale korzyści z niej płynące są wielokrotnie większe niż z przestarzałych produktów higienicznych.

Odmiany odcieni

Często kolor produktu zależy od materiału, z którego został wykonany. Dlatego najczęściej spotyka się standardowe odcienie szarości z metalicznym połyskiem. W segmencie premium są modele w kolorze zielonym, złotym lub brązowym. Miksery wykonane są z brązu. Takie wykonanie jest konieczne tylko dla tych, którzy w swojej łazience tworzą niepowtarzalne wnętrze.

Która wydajność jest najlepsza?

Istnieją dziesiątki różnych wersji baterii bidetowych, jednak bardziej popularne są wzory:

 • Z mieszaczem zaworowym. Dobry produkt wyposażony w dwa elementy sterujące, które automatycznie dostosowują przepływ i temperaturę. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, ponieważ większość z nich jest przystosowana do systemu jednouchwytowego. Wadą tego projektu jest to, że gdy zmienia się ciśnienie wody, temperatura może spaść lub wzrosnąć, co stwarza dodatkowy dyskomfort.Aby wyeliminować te problemy, lepiej zaopatrzyć się w specjalny zawór lub umieścić na rurze zawór zwrotny, który poprawia przepływ.
 • Produkty jednouchwytowe. Popularny projekt używany w większości domów. Regulacja jest prosta, a głowica w żaden sposób nie wpływa na temperaturę końcową. Aby uruchomić, podnieś dźwignię i obróć w prawo lub w lewo. W tym procesie nie ma nic skomplikowanego. Koszt takich urządzeń jest na przystępnym poziomie, co pozwala każdemu użytkownikowi na zakup urządzenia.
 • Produkty bezkontaktowe. Ta opcja jest przeznaczona dla osób, które chcą tego, co najlepsze. Regulacja temperatury nie jest tutaj wymagana, ponieważ większość konstrukcji ma termostat. Osoba musi tylko ustawić optymalną wartość. Do dostarczania wody używany jest fotosensor, który automatycznie włącza się, gdy tylko dłoń znajdzie się kilka centymetrów od niej. Główną zaletą tego produktu jest stała temperatura.

Wybór baterii do bidetu nie jest takim trudnym zadaniem. Najważniejsze jest, aby sam zdecydować o projekcie i preferencjach użytkownika. Jest to o wiele łatwiejsze niż studiowanie dziesiątek cech technicznych. Do większości urządzeń dołączona jest wygodna podstawka, która pozwoli na prawidłowe przechowywanie produktu tak, aby nie leżał w niewłaściwym miejscu.

Ocena najlepszych mikserów budżetowych

Rossinka Silvermix E40-51

Wysokiej jakości produkt z jedną dźwignią dla niewymagających użytkowników. Korpus wykonany jest z mosiądzu, co zapewnia niezawodność i jakość na długi czas. Kształt wylewki jest standardowy. Zalecane do montażu na poziomej powierzchni. Istnieje możliwość podłączenia, podlewanie można dokupić tylko oddzielnie od produktu. Aerator jest obecny.

Średnia cena to 2600 rubli.

Rossinka Silvermix E40-51

Zalety:

 • Niska cena;
 • Prosta aplikacja;
 • Dostosowanie;
 • Możesz podłączyć konewkę.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Lemark Magic LM3408C

Wygodna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiału pokrytego ochronną warstwą chromu. Wkład ceramiczny jest instalowany jako zawór odcinający, który jest bardzo wydajny i nie pęka podczas częstego użytkowania. Rozmiar połączenia jest standardowy. Rodzaj wkładki - elastyczny. Wylewka nie wysuwa się, ale można ją łatwo obsługiwać dla zwiększenia komfortu.

Średnia cena: od 1200 rubli.

Lemark Magic LM3408C

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Dobra trwałość;
 • Ochrona przed korozją;
 • Łatwa regulacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ZOLLEN ULM

Nadaje się do pomieszczeń o standardowej wielkości. Montaż odbywa się na dwóch pinach, co jest wygodnym i niezawodnym rozwiązaniem. Produkt wykonany z wytrzymałego metalu, który pokryty jest warstwą ochronną. Upraszcza to czyszczenie urządzenia. Dla większej wygody istnieje specjalny wskaźnik zimnej i ciepłej wody.

Sprzedawane po cenie 1200 rubli.

ZOLLEN ULM

Zalety:

 • Cena £;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Wskaźnik;
 • Kieruje w różnych kierunkach;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli ze średniego segmentu cenowego

KLUDI BOZZ 389990576

Doskonały produkt z higienicznym prysznicem, który pozwoli dokładniej przeprowadzić zabiegi wodne. Umieszczony na płaszczyźnie pionowej. Liczba otworów montażowych to 2 sztuki. Nie ma systemu szybkiego montażu. Zastosowana wkładka jest sztywna, co znacznie podnosi niezawodność i trwałość urządzenia. Żywotność - 10 lat, gwarancja - 5 lat.

Sprzedawane po cenie 11000 rubli.

KLUDI BOZZ 389990576

Zalety:

 • Prosta aplikacja;
 • Wydajność;
 • Trwałość;
 • Prosta instalacja;
 • Wygoda;
 • Solidna obudowa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Lemark Allegro LM5919CW

Solidna konstrukcja, która jest wykonana z mosiądzu i od góry pokryta dwukolorową powłoką. Jako zawór odcinający stosowany jest wkład ceramiczny. Umieszczony na pionowej powierzchni, co znacznie ułatwia prace montażowe. Eyeliner jest mocny. W komplecie higieniczny prysznic.Mikser jest jednouchwytowy, co pozwala na wygodniejszą i szybszą regulację.

Średni koszt to 10000 rubli.

Lemark Allegro LM5919CW

Zalety:

 • Długa żywotność;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Cena £;
 • Siła;
 • Kompaktowe wymiary.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Grohe Quadra 32636xS0

Produkt sprzedawany w dwóch kolorach: białym i czarnym. Dzięki wygodnemu kształtowi wylewki produkt jest łatwiejszy w obsłudze, co pozwala na dokładniejsze mycie. Aby zapewnić wysoką niezawodność i uniknąć wycieków producent wyposażył mikser w ceramiczną głowicę. Zainstalowany na poziomej powierzchni. Pasuje do prawie każdej miski, dzięki czemu urządzenie jest wszechstronne. Istnieje możliwość podłączenia higienicznej słuchawki prysznicowej, co jest również dodatkowym atutem.

Średnia cena to 10650 rubli.

Grohe Quadra 32636xS0

Zalety:

 • Prosta instalacja;
 • Projekt;
 • Trwałość;
 • Łatwe w zarządzaniu;
 • Możesz podłączyć konewkę.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych urządzeń premium

Paini Lady 89YO306

Poręczny mikser, który wyróżnia się łatwą instalacją i wysoką jakością wykonania. Kształt wylewki jest tradycyjny, co pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania. Produkt kładzie się na poziomej powierzchni. Dla większego komfortu zapewniono specjalny zawór denny. Konewkę kupuje się osobno. Powłoka urządzenia jest matowa, kolor czarny. Wygląd urządzenia jest piękny, co pozwala na zastosowanie go w nowoczesnych wnętrzach. Aerator obraca się wygodnie. Konstrukcja jest jednouchwytowa.

Sprzedawany jest w cenie 20400 rubli.

Paini Lady 89YO306

Zalety:

 • Prosta aplikacja;
 • Wysokiej jakości materiał;
 • Wygoda;
 • Łatwa instalacja;
 • Wykonanie zewnętrzne.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

CEZARES Elite BSM2-02-Bi

Wersja Elite z brązową powłoką, która da tylko pozytywne emocje z użytkowania. Typ produktu - jednouchwytowa. Produkt jest umieszczony na poziomej powierzchni i nie jest wymagana żadna skomplikowana praca, ponieważ wszystko odbywa się w standardowy sposób. W razie potrzeby użytkownik może podłączyć higieniczną konewkę, tylko w celu dokupienia jej osobno nie jest dołączona do zestawu. Produkt ma niewielkie wymiary, więc nie zajmie dużo miejsca.

Średni koszt to 20 500 rubli.

CEZARES Elite BSM2-02-Bi

Zalety:

 • Wygląd;
 • Wysokiej jakości obudowa;
 • Siła;
 • Wytrzymuje obciążenia mechaniczne;
 • Nie blaknie;
 • Nie tworzy się korozja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DURAVIT C12400001010

Standardowe urządzenie z tradycyjną wylewką. Produkt jest łatwy w montażu. Do produkcji użyto wyłącznie materiałów wysokiej jakości, które zapewniają długą żywotność i niezawodność. Chromowane, aby zapobiec korozji. Maksymalne zużycie wody to 5 litrów na minutę.

Średnia cena to 23000 rubli.

DURAVIT C12400001010

Zalety:

 • Jest zawór denny;
 • Długa żywotność;
 • Wydajność;
 • Wygodny aerator;
 • Wykonanie zewnętrzne.

Niedogodności:

 • Cena £.

Wreszcie

Jeśli ktoś szuka urządzenia z higienicznym prysznicem i aeratorem, ważne jest, aby zrozumieć, że większość producentów stara się produkować modele, które obsługują podłączenie konewki. Rzadko sprzedaje się gotowe projekty. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *