Najlepsze baterie prysznicowe na 2020 rok

0

Nie ma nic trudnego w wyborze miksera. Trudniej jest wybrać model, który będzie pasował do wnętrza i będzie trwał 10-15 lat. Pomimo tego, że mechanizm tych produktów jest taki sam, niektóre nadal zaczynają zawodzić i tworzą się wycieki. Przyczyną tej wady nie jest szybkie zużycie gumy uszczelniającej, ale starzenie się samej konstrukcji. Dlatego ważne jest, aby wybrać model, który nie spowoduje tego dyskomfortu. Ponadto produkt nie powinien sprawiać trudności podczas instalacji, w przeciwnym razie prosta awaria spowoduje wymianę całego urządzenia. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych baterii prysznicowych na 2020 rok.

Funkcje miksera

Bateria natryskowa jest niezbędna do mieszania ciepłej i zimnej wody, aby osoba nie odczuwała dyskomfortu podczas wykonywania zabiegów wodnych. Tysiące modeli sprzedawanych jest w sklepach, każdy z charakterystyczną cechą i nie podobny do poprzedniej wersji. Konieczne jest również takie dobranie urządzenia, aby pasowało do całościowego wnętrza, a nie okazuje się, że wszystko w łazience jest w harmonii, a bateria zupełnie nie na miejscu.

Dokonanie właściwego wyboru nie jest łatwe. Ale nie wolno nam zapominać, że są krany nie tylko do prysznica, ale także do łazienki. Mogą nie różnić się wyglądem, ale tylko niektórymi funkcjami, na przykład:

 • Modele prysznicowe nie mają wylewki;
 • Najczęściej wykonywane są w kompaktowych rozmiarach, co pozwala na ich montaż w dowolnej kabinie;
 • Produkt do łazienki ma specjalny otwór, do którego podłączany jest wąż prysznicowy, nie jest to przewidziane w standardowym wykonaniu, ponieważ jest oddzielnym elementem. Miesza wodę, a następnie dostarcza ją do różnych części (jeśli zastosowano projekt niestandardowy).

Dziś sklep zawiera nie tylko standardowych przedstawicieli, ale także niezwykłe produkty. Na przykład większość nowoczesnych mieszkań jest wyposażona w mieszacz termostatyczny, który umożliwia regulację temperatury wody. To znacznie upraszcza użytkowanie i zwiększa funkcjonalność urządzenia. Niestety nie wszystkie produkty są wyposażone w taki system, więc urządzenia można z grubsza podzielić na dwie kategorie:

 • Modele ze standardową regulacją;
 • Produkty z termostatem kontrolującym temperaturę w danym trybie.

Tradycyjny model będzie kosztował kilka razy taniej, ale tylko wtedy, gdy dana osoba planuje z góry zaoszczędzić przy zakupie. W końcu są też urządzenia, które nie mają żadnych funkcji pomocniczych, ale jednocześnie ich koszt sięga 20000 rubli i więcej. Powodem takiej ceny jest jakość materiałów użytych do produkcji. Żywotność takich opcji sięga 30 lat lub więcej. Dlatego cena jest tutaj gwarantem jakości, ale jednocześnie nie można zapominać o producencie.

Różnice w sposobie regulacji

Bateria natryskowa umożliwia jednoczesne wykonywanie trzech funkcji:

 • Wymieszaj ciepłą i zimną wodę;
 • Reguluj temperaturę;
 • Zmień siłę zaopatrzenia w wodę.

Aby spełnić wszystkie te punkty, projekt zawiera specjalny element.Może być wykonany w postaci dwóch zaworów, co jest klasyczną konstrukcją lub może być regulowany czujnikiem lub jedną dźwignią.

W nowoczesnych mieszkaniach, w których stosuje się scentralizowane zaopatrzenie w wodę, zwykle stosuje się mechanizm z jedną dźwignią. Jest to bardziej praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala szybko i dokładnie regulować temperaturę wody. Na przykład ciepła woda popłynie, gdy urządzenie jest w środku, jeśli potrzebujesz cieplejszej lub zimniejszej, musisz obrócić dźwignię w określonym kierunku. Aby włączyć zasilanie, wystarczy unieść element do góry. Dodatkowo większość produktów wyposażona jest w specjalny czujnik, który umożliwia dostosowanie temperatury do osobistych preferencji.

Produkty wyposażone w zawór obrotowy to klasyczne konstrukcje. Trochę trudniej jest tu regulować temperaturę i trzeba to zrobić z wyprzedzeniem, aby się nie poparzyć, a wręcz przeciwnie, nie zamarznąć. Oczywiście taki system jest przestarzały, ale nawet dziś jest bardzo poszukiwany, ponieważ cena takiego wykonania jest niewielka, a nawet najtańszy element wygląda pięknie i nietypowo.

Modele z dwoma zaworami różnią się nie tylko wyglądem, ale także strukturą. Dlatego niektórzy mogą używać obrotowego urządzenia blokującego, podczas gdy inni są wyposażeni w kulkę. Komu dać pierwszeństwo, nie ma zasadniczej różnicy, obie opcje są niezawodne i proste. Główna różnica między tymi elementami polega na sposobie skrętu, dlatego wersja kulkowa otwiera się jednym ruchem, w przeciwieństwie do modelu przeciwnego, w którym wymagane jest kilka obrotów.

Kolejną zaletą mieszaczy z dwoma zaworami jest łatwość konserwacji. Zasadniczo uszczelki się zużywają, co powoduje nieprzyjemną ruję, która z czasem nasila się i denerwuje użytkownika. Aby wymienić element, nie musisz mieć specjalnej wiedzy, każdy użytkownik może to zrobić. Wystarczy dokupić uszczelkę i odkręcić część konstrukcji.

Najczęstszą przyczyną zużycia jest przypadkowe uszkodzenie podczas otwierania lub zamykania mechanizmu. Ponadto jakość wody wpływa na szybkie zużycie. Jeśli więc zawiera dużo zanieczyszczeń, to z czasem zaczną tworzyć osady, które zniszczą warstwę uszczelniającą.

Stała temperatura

Aby osiągnąć maksymalny komfort podczas wykonywania zabiegów wodnych, wystarczy kupić mikser, który stale utrzymuje określoną temperaturę. W końcu ręczna regulacja nie zawsze jest praktyczna. Dlatego lepiej kupować produkty z termoregulacją. Tak, taki system będzie kosztował więcej, ale będzie z niego więcej korzyści.

Termostat to kompaktowe urządzenie, które jest instalowane wewnątrz mieszacza. Osoba nie musi się już martwić, że temperatura spadnie, jeśli przypadkowo dotknie dźwigni lub zaworu. Woda będzie płynąć w określonym trybie.

Osobliwością urządzenia jest to, że nie trzeba go stale dostosowywać, ponieważ określone parametry są zapisywane. Kolejnym plusem tego urządzenia jest bezpieczeństwo dla dzieci. Rodzice nie mogą już martwić się, że ich dziecko poparzy się w wyniku niewłaściwego użytkowania.

Najbardziej komfortowa temperatura do wykonywania zabiegów wodnych wynosi 38-40 stopni. Mniej będzie fajnie, a wyżej będzie gorąco.

Materiały produkcyjne

Pomimo setek modeli i niezwykłej funkcjonalności większość kupujących zwraca uwagę na materiał wykonania. W końcu wskazuje na jakość produktu, co pozwala dokonać właściwego wyboru. Ponadto od tego wskaźnika zależy niezawodność i żywotność.

Szczególnie popularne były konstrukcje mosiężne. Materiał jest stopem wieloskładnikowym, którego głównym składnikiem jest miedź. Ta decyzja jest nadal aktualna dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniach z „twardą” wodą. Ponadto zaletą tego produktu jest trwałość i niezawodność mechanizmów obrotowych. Dzięki łatwej obróbce tego materiału projektanci tworzą niepowtarzalne formy konstrukcyjne.Jedyną wadą tego rozwiązania jest wysoki koszt w porównaniu z resztą.

Modele budżetowe są wykonane z tworzywa sztucznego, ale nie są zwykłe, ale trwałe, co zmniejsza szybkość zużycia. Aby ludzie nie byli zakłopotani białym kolorem, producenci pokrywają produkty specjalną farbą przypominającą metal. Ta opcja jest jedną z najczęstszych, ponieważ jej koszt jest niski. Dzięki elastyczności tworzywa sztucznego podczas produkcji można nadać mu dowolny kształt, nawet abstrakcyjny. Ale to rozwiązanie ma również wady, na przykład niską żywotność.

Ocena najlepszych mikserów jednouchwytowych

Grohe Euroeco 32740000

Piękny i niezawodny produkt, który nadaje się do montażu w każdej kabinie prysznicowej. Produkt wykonany z wytrzymałego materiału o dobrej odporności na ścieranie i trwałości. Pokryta jest chromem, co nadaje produktowi piękny wygląd i pozwala dopasować się do całości wnętrza. Zainstalowany na pionowej powierzchni. Konewka nie jest dołączona. Liczba otworów montażowych wynosi 2.

Średnia cena to 3200 rubli.

Grohe Euroeco 32740000

Zalety:

 • Piękny wygląd;
 • Wygoda;
 • Dobry materiał;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

hansgrohe Logis 71600000

Nowoczesna wersja z łatwym podłączeniem. Produkt wykonany z mosiądzu, co jest doskonałą gwarancją niezawodności i jakości. Maksymalne zużycie wody to 22 litry na minutę, jest to optymalne rozwiązanie i będzie odpowiadać każdemu użytkownikowi. Aby zapewnić łatwy montaż, produkt jest wyposażony w mimośrody S. Rodzaj wkładki - twardy. Rozmiar przyłącza - uniwersalny - 1/2 ″.

Średni koszt: od 5000 rubli.

hansgrohe Logis 71600000

Zalety:

 • Trwałość;
 • Piękne wykonanie;
 • Ekscentryczny w kształcie litery S;
 • Optymalne zużycie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

IDDIS Torr TORSB00i03

Doskonały produkt, który odpowiada wielu użytkownikom ze względu na swój stosunek jakości do ceny. Produkt wykonany z wytrzymałego materiału, który wytrzymuje duże obciążenia i nie pęka przy częstym użytkowaniu. Na wyposażeniu znajduje się ceramiczny zawór odcinający, co znacznie zwiększa wydajność urządzenia. Wymiary do podłączenia są standardowe i nie wymagają specjalnej wiedzy ani umiejętności.

Średnia cena to 3400 rubli.

IDDIS Torr TORSB00i03

Zalety:

 • Wykonane z mosiądzu;
 • Długa żywotność;
 • Wydajność;
 • Ceramiczny zawór odcinający.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych mikserów z termostatem

Grohe Grohtherm 1000

Popularne urządzenie, które sprawia, że ​​zabiegi wodne są łatwe i wygodne. Typ - dwuwahaczowe. Konstrukcja obejmuje zawór zwrotny i wbudowany filtr. Umieszczony na pionowej powierzchni. Zawieszenie jest mocne i niezawodne. Tryb ekologiczny zapewnia wygodne użytkowanie. Dla ułatwienia montażu producent wyposażył urządzenie w mimośród w kształcie litery S.

Średnia cena to 9500 rubli.

Grohe Grohtherm 1000

Zalety:

 • Trwałość;
 • Optymalna cena;
 • Niezawodność;
 • Dobra budowa;
 • Tryb ekologiczny;
 • Nadaje się do podłączenia wylewki.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

OSGARD Lundebrunn 39002

Wersja budżetowa wykonana z mosiądzu. Konstrukcja nie posiada żadnych szczególnych cech wyróżniających, jest to standardowe urządzenie pozwalające na utrzymanie temperatury w zadanym trybie. Etui nie przecieka z biegiem czasu i posiada wysokiej jakości montaż. Instalowana jest w sposób standardowy i nie wymaga od użytkownika specjalnej wiedzy, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją montażu.

Sprzedawany jest w cenie 4200 rubli.

OSGARD Lundebrunn 39002

Zalety:

 • Dobrze utrzymuje temperaturę;
 • Niska cena;
 • Korpus z mosiądzu;
 • Trwałość;
 • Prosta instalacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Oras Nova 7471

Kosztowna opcja, która ma kilka funkcji pomocniczych, które znacznie zwiększają użyteczność. Rozmiar przyłącza 3/4 ″, jest to optymalne rozwiązanie dla podobnego modelu. Konstrukcja zapewnia obecność zaworu zwrotnego i filtrów, zwiększają komfort i wydajność urządzenia. Deklarowany okres użytkowania wynosi 10 lat, ale w normalnych warunkach wartość ta wzrasta. Gwarancja 60 miesięcy.

Sprzedawane po cenie 12000 rubli.

Oras Nova 7471

Zalety:

 • Kilka funkcji pomocniczych;
 • Łatwa instalacja;
 • Piękny wygląd;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Ocena najlepszych mikserów dwudźwigniowych

Ledeme H08 L2008

Klasyczna wersja, która jest wykonana z wytrzymałego materiału. Przeznaczony do montażu w kabinach prysznicowych. Jeśli ktoś szuka dobrego modelu, który wytrzyma 5-7 lat bez przecieków i jednocześnie nie chce przepłacać, to jest to odpowiednie urządzenie.

Oczywiście nie ma tu żadnych dodatkowych możliwości, jest to standardowy mechanizm z dwoma zaworami. Część zewnętrzna pokryta jest chromem, co pozwala na montaż produktu w każdym wnętrzu. Instalacja zajmuje minimum czasu, a jak ją wykonać poprawnie opisano szczegółowo w paszporcie urządzenia.

Średnia cena to 1300 rubli.

Ledeme H08 L2008

Zalety:

 • Niska cena;
 • Dobra żywotność;
 • Prosta instalacja;
 • Klasyczny wygląd.

Niedogodności:

 • Pojawia się małżeństwo.

hansgrohe Logis Classic 71260000

Stylowe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Zawór odcinający jest ceramiczny, co znacznie zwiększa trwałość i niezawodność konstrukcji. Maksymalne natężenie przepływu wody wynosi 22 litry na minutę.

Powlekane chromem, co nadaje produktowi piękny wygląd. Instalacja zajmie minimum czasu, a prawie każdy użytkownik, który zna podstawy instalacji takich urządzeń, jest w stanie się połączyć. Element uszczelniający jest wykonany z poliuretanu w celu zmniejszenia szybkości zużycia.

Średnia cena to 7300 rubli.

hansgrohe Logis Classic 71260000

Zalety:

 • Prosta instalacja;
 • Piękny wygląd;
 • Długa żywotność;
 • Dobra konsumpcja;
 • Wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

WasserKRAFT Berkel 4822 Thermo

Kosztowna opcja, wydajna i wygodna w użyciu. Termostat służy do utrzymania określonej temperatury. Korpus w całości wykonany z mosiądzu, bez zbędnych dodatków, co pozwala znacznie zwiększyć wskaźnik trwałości. Ceramiczny wkład działa jak zawór odcinający.

Produkt pokryty chromem oraz warstwą ochronną, która zapobiega korozji. Dla większej wygody przewidziano tryb ekologiczny. Dlatego temperatura nigdy nie wzrośnie do wartości krytycznej. Standardowy rozmiar przyłącza - 1/2 ″.

Sprzedawane po cenie 12200 rubli.

WasserKRAFT Berkel 4822 Thermo

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Trwałość;
 • Dobry występ;
 • Piękny wygląd;
 • Tryb ekologiczny.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wreszcie

Wybór odpowiedniego sprzętu hydraulicznego jest złożonym procesem i wymaga pewnej wiedzy. Ważne jest, aby zrozumieć, że trwałość i niezawodność konstrukcji zależy od jakości materiału. Obecność funkcji pomocniczych zwiększa komfort podczas wykonywania zabiegów wodnych i ułatwia regulację przepływu i temperatury wody. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *