Najlepsze skarpety sportowe na rok 2020

0

Całą populację globu można podzielić na jeszcze dwie części: na tych, dla których sport jest ważną, a nawet integralną częścią życia, oraz na tych, dla których jest on czymś odległym, mrocznym i niezrozumiałym. Nie zapomnij jednak o innym typie. To ludzie, których pociąga i pociąga aktywność fizyczna, tylko teraz po to, by się zebrać i dołączyć, w końcu do społeczności sportowej brakuje umiejętności i motywacji. Planując przyszłe zajęcia pojawia się kolejna trudność - wybór odpowiedniego, niezawodnego i wygodnego sprzętu treningowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór skarpet sportowych. Do czego są potrzebne? Czym różnią się od zwykłych i czy naprawdę trzeba ich używać wydając pieniądze na akwizycję? Jakie są ich wady i zalety? A co najważniejsze, jak wybrać najlepsze skarpety sportowe na 2020 rok?

Skarpety sportowe

Jak nietrudno się domyślić z nazwy, przeznaczone są bezpośrednio do uprawiania różnych sportów. Zdaniem klientów, którzy ich używają, ta część garderoby znacznie poprawia komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Ale czy zwykłe skarpetki nie mogą osiągnąć tego samego efektu? Czy posiadanie specjalistycznych opcji szkoleniowych jest naprawdę ważne, czy to tylko kolejny chwyt marketingowy?

Różnice między skarpetami sportowymi a zwykłymi.

Wyglądają bardzo podobnie. Jaka jest zatem różnica między nimi?

 • Materiał. W przeważającej części w skarpetach nieprzeznaczonych do treningu bawełna zajmuje dominujące miejsce w składzie. W sporcie głównym składnikiem są materiały syntetyczne. Znajdują się one we wszystkich elementach w / w odzieży sportowej, gdyż bez nich skarpetki po prostu zsuwają się ze stóp podczas wysiłku fizycznego, co prowadzi do dyskomfortu, a nawet otarć i odcisków na stopach.
 • Gumowy. Gumka wszyta w wiele typowych opcji jest zbyt ciasna, co zakłóca normalne krążenie krwi, tak niezbędne podczas ćwiczeń. Sportowe mają szeroką, gęstą gumkę, która umiarkowanie trzyma ubranie na nogawce;
 • Szew na palec. Ten szew jest cienki i płaski, prawie nie jest wyczuwalny podczas noszenia. Warunek ten jest konieczny, aby ograniczyć możliwość otarć w okolicy palców, tak rzadkich w sportach wymagających gwałtownych zatrzymań i hamowania.
 • Indywidualność lewej i prawej skarpetki. Nogi lewa i prawa różnią się fizjologicznie - mają różne kształty anatomiczne. Sprzęt dopasowuje się do krzywizny nogi, dlatego jest indywidualny dla obu nóg. Ta cecha chroni nogę przed rozciąganiem i niepotrzebnym dyskomfortem.
 • Wzmocnione strefy. Strefy te pojawiają się w specjalnych pieczęciach. Różne rodzaje skarpet mają różne strefy wzmocnienia, w zależności od obszarów, w których występuje większość aktywności fizycznej.Takie uszczelki pomagają uniknąć niepotrzebnego naprężenia i otarcia powierzchni stopy.

Mocne i słabe strony skarpet sportowych

Zidentyfikowano różnice między tymi dwoma elementami odzieży. Ale jakie są mocne i słabe strony wersji sportowej nad zwykłymi?

Korzyści:

 • Funkcja termoregulacji i usuwania wilgoci. Ten moment jest po prostu niezbędny podczas wykonywania aktywności fizycznej. Przecież mokre, spocone stopy to nie tylko duży dyskomfort, ale także ryzyko kontuzji. Zadaniem tej funkcji jest pochłanianie wilgoci, a następnie jej odparowywanie. Nawiasem mówiąc, to kolejny powód do robienia ubrań na zajęcia z materiałów syntetycznych, naturalne tkaniny zapobiegają wchłanianiu wilgoci i parowaniu.
 • Trwałość. Specjalistyczne elementy garderoby na zajęcia są dużo trwalsze niż zwykłe. Wynik ten uzyskuje się dzięki obecności wzmocnionych stref. W niektórych modelach wplecione są nici kevlarowe, które dodatkowo podnoszą poziom odporności produktu na ścieranie.
 • Przeciwbakteryjny. Wiele modeli zawiera srebrne nici, a także jony jodu i aloesu. Wszystkie powyższe składniki pomagają zwalczać bakterie, aw rezultacie nieprzyjemny zapach.
 • Dodatkowe ciepło. Ocieplenie to właściwość niezbędna do uprawiania sportów zimowych, dzięki dodatkowi wełny. Pomaga utrzymać ciepło ciała, a także pozwala szybciej dopasować skarpetę do kształtu buta.

Niedogodności:

 • Nie zidentyfikowano słabych stron tego elementu garderoby, idealnie nadają się do aktywności fizycznej.

Rodzaje skarpet sportowych

Wszystkie z nich można podzielić na podgrupy. Różnią się zdolnością adaptacji do różnych sportów, a także do różnych poziomów umiejętności na zajęciach.

Każdy sport ma swój własny rodzaj skarpet

Dla turystyki

Wybierając się w podróż, trzeba mieć pewność, że ubiór i ciało będą jak połówki jednej całości, dopełniając się. Szczególną uwagę należy zwrócić na skarpetki, ponieważ nogi i stopy to te części ciała, które są najbardziej obciążone podczas długich spacerów. Opcje turystyczne są długie, dzięki czemu chronią nie tylko stopę, ale również podudzie, co daje nie tylko poczucie komfortu, ochronę przed zimnem i uszkodzeniami fizycznymi, ale także „tarczę” w walce z dokuczliwymi licznymi owadami.

Cechy tego typu odzieży sportowej:

 • Wyściełany panel przedni. Pomaga to uniknąć dyskomfortu związanego z ciasnym sznurowaniem butów turystycznych.
 • Wzmocnione strefy. Takimi strefami są pięty i palce.
 • Opuszki palców. Ochraniacze palców są umieszczone na specjalnych podkładkach, co zapobiega ślizganiu się stopy w bucie.

Do biegania.

Wybierając parę do biegania, należy mieć świadomość, że 90% całej aktywności fizycznej związanej z bieganiem idzie na stopy. Skarpety powinny stanowić niezawodną ochronę przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Funkcje wymiany ciepła i wilgoci muszą być szczególnie dobre. W końcu spocona noga w połączeniu z nieudanymi warunkami pogodowymi może prowadzić do hipotermii nogi lub ogólnie przeziębienia.

Ten element wyposażenia jest również podzielony na opcje kompresji i membrany. Czym się różnią?

 • Membrana. Zasada „pracy” skarpet membranowych nie różni się od reszty odzieży membranowej. Membrana zapobiega przedostawaniu się wilgoci do skóry stopy, ale nie pogarsza się na tym regulacja ciepła - noga się nie poci, nadmiar „ciepła” znika.
 • Kompresja. Pomysł na stworzenie bielizny kompresyjnej wywodzi się z medycyny, powinni z niej korzystać osoby podatne na choroby związane z zaburzeniami krążenia.

Możesz przeczytać o tym, jak oprócz skarpetek ubrać się do biegu o różnych porach roku. tutaj.

Do jazdy na rowerze

Rowerzystę można odróżnić od zwykłego człowieka na pierwszy rzut oka: do treningu zawsze nosi obcisłe ubranie, bo workowate oczywiście będą przeszkadzały w ruchu. Aby zapewnić maksymalny komfort noszenia dla rowerzystów o średniej lub krótszej niż średniej długości, gumka owija się wokół kostki.

Cechy:

 • Wzmocnione strefy. Ta strefa to górna i główna część.
 • Podnoszenie stopy. Wykonana jest z elastycznego materiału, który zapobiega przesuwaniu się i składaniu skarpety podczas jazdy.

Do rolek

Główną funkcją jest ochrona nogi przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego gumka skarpety jest przymocowana do podudzia. Z przodu iz tyłu kostki znajdują się również wzmocnione obszary chroniące nogi. Dodatkowo na piętach i palcach wykonane są uszczelki.

Cechy:

 • Boczne paski. Paski po bokach nogawek są akcentem ubrań wrotkarskich, są wykonane z materiału o luźnej dzianinie i to one odpowiadają za termoregulację i odprowadzanie wilgoci.

Do tenisa

Specyfiką tenisa jest ostre hamowanie. W związku z tym skarpety powinny zapewniać niezawodną ochronę podeszew stóp zarówno przed drobnymi urazami - otarciami, jak i przed poważnymi urazami. Aby stworzyć takie warunki, zastosowano następującą cechę - boczne uszczelnienia w głównej części stopy.

Każdy poziom sportu ma swoje własne skarpetki

Istnieją trzy poziomy treningu sportowego - odpoczynek, komfort i sport.

Rekreacja

Ten poziom obejmuje osoby, które dopiero niedawno dołączyły do ​​społeczności sportowej i stawiają pierwsze kroki. Cech takich skarpet jest niewiele, ich głównym zadaniem jest ratowanie nogi przed drobnymi kontuzjami, które mogą pojawić się w nietypowych dla stopy warunkach aktywności fizycznej. Uszyta z gęstej tkaniny.

Komfort

Ten poziom obejmuje osoby, które zwykle nazywa się „amatorami”. Odzież na tym poziomie została zaprojektowana tak, aby zapewnić ćwiczącemu zwiększony komfort dzięki zastosowaniu różnych technologii. Uszyta z materiałów o średniej gęstości.

Sport

Jak można się domyślić, poziom ten to zawodowi sportowcy i aktywni amatorzy. Cechą szczególną jest zastosowanie wielu technologii zapewniających ogólny komfort i bezpieczeństwo stopy i nogi. Tkanina jest najcieńsza, dzięki czemu ruchy sportowca są wyjątkowo precyzyjne. Ważne jest, aby zawodowy sportowiec czuł jak najlepiej swoje nogi.

Różnice między skarpetami sportowymi

Oprócz różnic w zależności od sportu lub poziomu umiejętności, istnieje kilka interesujących różnic między modelami i markami. Tutaj jest kilka z nich.

 • Materiał.

Jak wspomniano powyżej, głównym materiałem są tworzywa sztuczne, jednak najczęściej dodaje się do niego nici z różnych tkanin, najczęściej są to lycra, poliamid i polipropylen.

 • Piętro.

Skarpety, podobnie jak wszystkie inne ubrania, są podzielone na trzy gałęzie: męskie, damskie i unisex. Co za różnica? Głównie z wyglądu. Z reguły kobiety mają szerszą gamę kolorów, a także są uzupełniane różnymi wzorami. Obecnie największą popularnością cieszą się skarpety unisex, które wybierają przedstawiciele obu płci.

Nie będzie zbędne odnotowanie jeszcze jednej różnicy - linii wymiarowych. Linia żeńska zwykle kończy się na rozmiarze 40-41, linia męska - 45+.

Jak wybrać skarpety sportowe

Teraz, gdy wiadomo, do czego służą te elementy sprzętu sportowego, do czego są przeznaczone, jakie są ich mocne i słabe strony oraz różnice między różnymi opcjami, należy zastanowić się, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę i na co zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów. przy wyborze.

Jeśli chcesz wiedzieć, które skarpety sportowe najlepiej kupić, aby Twój trening był wygodny i bezpieczny, oto kilka wskazówek i wskazówek:

 • Kup opcje odpowiednie dla Twojego sportu i poziomu sprawności;
 • Zdobądź parę o dokładnym rozmiarze. To kryterium jest szczególnie ważne, aby spełnić, ponieważ wszystkie wzmocnione strefy muszą znajdować się w określonym obszarze stopy.Zbyt mały lub odwrotnie zbyt duży rozmiar grozi niespełnieniem tego warunku, co oznacza, że ​​zagraża komfortowi i bezpieczeństwu;
 • Skąpiec płaci dwa razy. W tej kwestii lepiej nie okazywać swojej zdolności do oszczędzania pieniędzy. Wysoko wykonane skarpetki posłużą Ci wiernie przez długie lata.

Gdzie kupić skarpety sportowe?

Można je kupić zarówno w „prawdziwym życiu”, offline, wchodząc do sklepu, jak i wirtualnie - zamawiając online w sklepie internetowym. Ponieważ XXI wiek to wiek technologii informatycznych, druga opcja jest bardziej popularna i pożądana. Jest to zrozumiałe, na stronie sklepu internetowego można zobaczyć nie tylko opis produktu, jego zdjęcie i wszystkie jego główne cechy, ale także przeczytać recenzje pozostawione przez prawdziwych kupujących.

Najładniejsze skarpety sportowe na rok 2020

Jakie są najpopularniejsze modele? Które firmy najlepiej się przyjrzeć? Oceny pomogą Ci odpowiedzieć na te pytania. Najbardziej udanym rozwiązaniem byłoby dokonanie przeglądu zarówno opcji budżetowych, jak i premium.

Skarpety sportowe z logo TOP

Lorpen Trekking & Expedition Polartec Grey

Te skarpetki są używane w turystyce, szczególnie wspinacze je uwielbiają. Firma, która je produkuje, jest lubiana na całym świecie, a wszystko to dzięki specjalnej, jedynej w swoim rodzaju technologii produkcji. Łączą materiały syntetyczne z naturalnymi włóknami wykonanymi z celulozy eukaliptusowej.

Cena: 4,150 rubli.

Skarpety Lorpen Trekking & Expedition Polartec Grey

Zalety:

 • Stopa jest wygodna, nawet pomimo sztywności butów alpinistycznych;
 • Wytrzymuje niskie temperatury, utrzymuje ciepło i suchość nawet w ekstremalnych warunkach.

Niedogodności:

 • nie.

X-Bionic 2018 X-SOCKS RUN SPEED ONE LADY W161

Zaprojektowany do biegania. X-Bionic ugruntowało swoją pozycję jako prawie najlepsza firma produkująca bieliznę termiczną, więc wiele oczekiwano od ich skarpet. Nawiasem mówiąc, oczekiwania były w pełni uzasadnione.

Cena: 1600 rubli.

X-Bionic 2018 X-SOCKS RUN SPEED ONE LADY W161

Zalety:

 • Nadaje się do codziennego użytku;
 • Doskonale wytrzymuje wyścigi na średnich i długich dystansach;
 • Mają doskonałą wentylację.

Niedogodności:

 • nie.

Lorpen M3USM Ultra Light Mini

Używany do jazdy na rowerze. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo cienki trójwarstwowy materiał: wewnętrzna warstwa, wykonana z hydrofobowego poliestru, odpowiada za odprowadzanie wilgoci; warstwa środkowa, której materiałem jest celuloza eukaliptusowa, dobrze wchłania wilgoć; zewnętrzna warstwa poliamidu odpowiada za parowanie wilgoci.

Cena: 1250 rubli.

Skarpety Lorpen M3USM Ultra Light Mini

Zalety:

 • Poliamid, z którego wykonana jest warstwa zewnętrzna, zapewnia maksymalną odporność na ścieranie;
 • Skarpeta nie zsuwa się i nie składa się dzięki strefie w kształcie litery X.

Niedogodności:

 • nie.

SEBA SOCKS BIAŁO-CZERWONE

Zakupiony do jazdy na rolkach. Wyprodukowany przez dość znaną europejską firmę InterSocks.

Cena: 1000 rubli.

Skarpety SEBA SOCKS BIAŁO-CZERWONE

Zalety:

 • Ta opcja to membrana, która przyczynia się do szybkiego usuwania wilgoci, a także wykluczenia możliwości odcisków;
 • Kupujący reagują na szczególną miękkość i wygodę stopy, jaką zapewniają wzmocnione strefy.

Niedogodności:

 • nie.

SKARPETY NIKE ELITE CREW BIAŁO-CZARNE

Przeznaczony do tenisa. Wyprodukowany pod jedną z najbardziej znanych marek - Nike.

Cena: 1250 rubli.

skarpetki NIKE ELITE CREW SOCK WHITE / BLACK

Zalety:

 • Wykorzystanie wielu technologii w produkcji;
 • Kupujący zwracają uwagę na szczególną wygodę elastycznej gumki, która mocno trzyma skarpetę w okolicy kostki, ale jednocześnie nie jest w ogóle odczuwalna;
 • Pozwala utrzymać stopy w czystości nie tylko podczas treningu, ale przez cały dzień.

Niedogodności:

 • nie.

TOP niedrogie skarpety sportowe

Satila Alba

Używany do turystyki i alpinizmu.

Cena: 360 rubli.

Skarpetki Satila Alba

Zalety:

 • 80% propylenu w składzie przyczynia się do wzmocnionej pracy funkcji odprowadzania wilgoci, a wysoka zawartość poliamidu chroni odzież przed zużyciem podczas prania i aktywnego użytkowania.

Niedogodności:

 • nie.

MORETAN

Prawie co drugi maratończyk wie o Moretanie. I nie tylko wie, ale też szczerze kocha i poleca.

Cena: 800 rubli.

Skarpety MORETAN

Zalety:

 • Według opinii klientów doskonale odprowadzają wilgoć, chronią stopę przed otarciami, co jest bardzo prawdopodobne podczas biegania na długich dystansach, po których, warto dodać, skarpetki wyglądają jakby zostały wyjęte z opakowania pięć minut temu.

Niedogodności:

 • nie.

Splav „Trace”

Przeznaczony do jazdy na rowerze. Są bardzo poszukiwane przez kupujących, ponieważ nadają się nie tylko do zajęć, ale także do codziennego życia.

Cena: 210 rubli.

Skarpetki Splav "Trace"

Zalety:

 • Specjalna dzianina nadaje elementom sprzętu treningowego wyjątkową sprężystość i efekt „oddychalności”;
 • Specjalne włókna Coolmax stwarzają warunki do przyspieszonego odparowania wilgoci.

Niedogodności:

 • nie.

Skarpety Rollerclub Motion

Zakupiony do jazdy na rolkach. Za dość niską cenę mają wszystkie cechy drogiego analogu.

Cena: 400 rubli.

Skarpety Rollerclub Motion

Zalety:

 • W niczym nie ustępują drogiemu analogowi opisanemu powyżej.

Niedogodności:

 • nie.

Mizuno Active Training Mid 2szt

Służy do gry w tenisa.

Cena: 590 rubli.

Skarpety Mizuno Active Training Mid 2p

Zalety:

 • Materiał jest bardzo lekki i przyjemny dla ciała;
 • Wyposażony w technologię DryLite, która sprawia, że ​​skóra pozostaje sucha nawet podczas najbardziej intensywnego wysiłku.

Niedogodności:

 • nie.

Wybór wysokiej jakości, wygodnej i trwałej odzieży do aktywności fizycznej nie jest łatwy. Warto potraktować to poważnie, bo od tego zależy zarówno Twój sukces na zajęciach, jak i Twoje bezpieczeństwo i zdrowie. Powyższe wskazówki ułatwią znalezienie odpowiedniego stroju w odpowiedniej cenie. Ciesz się sportowym życiem!

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *