Najlepsze produkty do zwalczania chwastów na rok 2020

0

Każdy mieszkaniec lata stara się uzyskać duże zbiory ze swoich stu części. Chwasty są jedną z głównych przeszkód w osiągnięciu pożądanego rezultatu. Zabierają składniki odżywcze i życiodajną wilgoć, promienie słoneczne i przestrzeń dla rozwoju systemu korzeniowego z upraw owoców i warzyw. Walka ze szkodliwymi roślinami zajmuje dużo czasu i wysiłku, niezbędnego do wykonywania innych, nie mniej ważnych prac w ogrodzie i warzywniaku. Z pomocą ogrodnikowi przychodzą herbicydy. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawiają przegląd „Najlepszych produktów do zwalczania chwastów na rok 2020”, opracowany na podstawie opinii kupujących i ekspertów.

Co to są herbicydy

Najpierw zastanówmy się, co to jest.

Ciekawy! Termin ten tworzą dwa łacińskie słowa „herba” - trawa i „caedo” - zabijam. Te chemikalia niszczą szkodliwe rośliny, które są poważnym konkurentem dla upraw.

Mechanizm działania na chwasty jest dla nich inny, ale przydzielone zadania rozwiązuje się z ich pomocą w bardzo krótkim czasie iz maksymalnym efektem.

Wszystkie znane substancje niszczące niepożądaną roślinność są podzielone na grupy w zależności od pewnych właściwości. Rozważmy główne.

Skład chemiczny

Zgodnie z ich właściwościami chemicznymi kompozycje dzielą się na:

 • ekologiczne, nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt, uprawy rolne;
 • nieorganiczne, toksyczne w różnym stopniu, których stosowanie wymaga stosowania środków ochrony osobistej oraz nieobecności dzieci i zwierząt w miejscu pracy.

Te pierwsze są preferowane ze względu na to, że ich stosowanie nie ogranicza ogrodnika w płodozmianie, nie szkodzi uprawom, a nawet ich kumulacja w glebie nie zagraża kłopotom. Ta ostatnia wraz ze szkodliwymi roślinami może zniszczyć część plonu. Gromadząc się w glebie toksyczne substancje spadają na stół wraz z warzywami i owocami.

Metoda ekspozycji

 1. Substancje o działaniu ciągłym. Zniszcz każdą zieleń, w którą uderzą. W przypadku tej funkcji nazywane są uniwersalnymi. Rzadko wykorzystywane są do uprawy ziemi rolnej. Częściej wykorzystywane są do niszczenia roślinności wzdłuż dróg, na placach budowy itp.
 2. Selektywna lub selektywna ekspozycja. Skutecznie niszczą niektóre rośliny. Są szeroko stosowane w rolnictwie. Może mieć szeroki wachlarz skutków lub skutecznie chronić niektóre uprawy. Na przykład Betanal Expert PF jest bardzo skutecznie stosowany do ochrony buraków, cukru i paszy. Lapis lazuli służy do ochrony nasadzeń ziemniaków.
 3. Preparaty kontaktowe nazywane są związkami, które, jeśli uderzą w powierzchnię trawy, powodują jej oparzenia i prowadzą do śmierci.
 4. Działanie systemowe.Substancje wnikają w strukturę trawy, gromadzą się w punktach wzrostu, systemie korzeniowym, zatrzymują fotosyntezę lub odwadniają „obiekt”. W rezultacie roślina umiera całkowicie i nie będzie już kiełkować.

Różnica w metodzie ekspozycji jest często bardzo arbitralna.

Ciekawy! Te same herbicydy mogą, w określonych warunkach i przy różnych stężeniach, działać jako działanie selektywne lub ciągłe. Niektóre substancje chemiczne w niskich stężeniach działają jako promotory wzrostu.

Metoda aplikacji

 1. Korzeń. Wprowadzane są do gleby w postaci granulatu lub rozcieńczane w wodzie, dostarczane do korzeni przez nawadnianie kroplowe.
 2. Liściasty. Są rozcieńczane wodą, a następnie opryskiwane szkodliwymi roślinami.
 3. Gleba. W postaci proszku są rozrzucane po ziemi lub rozlewane roztworem wodnym.

Warunki stosowania

 1. Przedwschodowe. Stosuje się je zanim rośliny wykiełkują.
 2. Powschodowe. Przed aplikacją odczekać, aż trawa wykiełkuje, osiągnie wysokość 15 - 20 cm, zarośnie 4-5 listkami. Następnie wszystkie pędy są przetwarzane i giną w ciągu dwóch do trzech tygodni. Następnie prowadzona jest kampania siewu.

Kryteria wyboru herbicydów

Zależy od warunków użytkowania i zadań rozwiązanych przez rolnika. Jakie substancje wybrać, w jakich przypadkach zostaną rozważone.

Selektywny

Doświadczeni mieszkańcy lata często wybierają tę opcję. Popularna kompozycja „Lontrel” pomoże oczyścić sadzenie truskawek z chwastów i traw. Szybko rozkłada się w glebie i nie szkodzi uprawie głównej.

Do „porządkowania” trawnika zaleca się jego odpowiednik „Propolol”. Jego specjalizacją są chwasty dwuliścienne (ponad sto gatunków). W ciągu miesiąca po zabiegu ta kompozycja nie pozostawi po nich śladu.

Środki ciągłego działania

Substancją roboczą jest tutaj glifosat (wskazany na opakowaniu). Z powodzeniem stosowany jest przeciwko większości chwastów. Jako przykład nazwijmy popularne produkty: „Hurricane” i „Tornado”. Maksymalny efekt z ich stosowania obserwuje się na terenach „gęsto” zaludnionych szkodliwą trawą, która uzyskała wystarczającą masę zieloną, przy czym pożądane jest osłonięcie roślin uprawnych przed ich wpływem.

Najlepiej jest stosować substancje rzeźne na obszarach jeszcze nie obsianych lub po zbiorach.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze „chemii” do letniego domku, jest jej toksyczność. Ta właściwość musi być zapisana na opakowaniu. Taką truciznę zostaw rolnikom. Nie ma potrzeby duszenia małego kawałka ziemi tak potężnymi środkami. Wystarczą selektywne kompozycje.

Ważny! Bezmyślne i nieudolne stosowanie herbicydów może zamiast przynieść korzyści, zabić florę i faunę letniego domku i spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia ludzkiego.

Przed użyciem silnych chemikaliów w walce z niechcianą roślinnością należy skonsultować się ze specjalistami, wysłuchać rad i zaleceń doświadczonych rolników, dokładnie przestudiować opis i instrukcje krok po kroku dotyczące ich stosowania.

Najlepsi producenci

Syngenta AG

Szwajcarska firma. Rok założenia 2000. Przedstawicielstwa w 90 stanach. Produkcja herbicydów, insektycydów, fungicydów, regulatorów wzrostu, zaprawiania nasion przed sadzeniem roślin itp.

Bayer Crop Science

Najstarsza niemiecka firma. Założona w 1863 roku w Bremie. Zajmowała się produkcją farb syntetycznych. Dziś jest największym producentem środków ochrony roślin. Herbicydy Agritox, Mays Ter Power zasłużyły na popularność.

BASF

Międzynarodowy koncern zajmujący się opracowywaniem i produkcją różnych produktów chemicznych. Założona w 1865 roku, lokalizacje - Baden, Niemcy. Segmenty działalności BASF obejmują chemikalia, tworzywa sztuczne, olej, gaz, katalizatory, chemię budowlaną, powłoki. Sektor rolniczy to tylko niewielka część interesów firmy. Jej oddziały produkują pełną gamę ochronnych chemikaliów rolniczych, w tym insektycydy, fungicydy, pestycydy i herbicydy, zaprawy do nasion i wiele innych.

DuPont

Amerykańska firma założona w 1802 roku.W tamtych czasach produkował proch strzelniczy. Dziś jedna z największych firm zajmujących się globalną produkcją chemii o różnym przeznaczeniu. Jej obszary specjalizacji obejmują przetwórstwo żywności, budownictwo, ropę i gaz, energetykę, rolnictwo i rozwiązania w zakresie ochrony roślin. Posiada własne rozlewiska w Rosji.

Nufarm Ltd.

Międzynarodowa firma zajmująca się produkcją środków ochrony roślin. Główną działalnością są fungicydy, pestycydy, insektycydy i herbicydy, regulatory wzrostu i zaprawianie nasion. Rok rejestracji to 1916. Początkowa działalność to produkcja nawozów dla gospodarstw rolnych w Nowej Zelandii.

B. Sumitomo Chemical Co., Ltd.

Japoński producent pełnej gamy środków ochrony roślin, w tym herbicydów

Nutrichem Company Limited

Chiński projektant i producent oryginalnych fungicydów, pestycydów, insektycydów i herbicydów.

Firma „August”

Rosyjski producent środków ochrony roślin, największy w kraju. Na rynku od 1990 roku. Oddziały firmy są obecne w 20 krajach na całym świecie, m.in. w Ameryce Środkowej i Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Ogrodnik zielonej apteki

Rosyjska firma założona w 1996 roku. Głównymi produktami są niedrogie środki ochrony roślin na własne działki pomocnicze, własnego projektu, opakowania podobnych kompozycji światowych producentów (Syngenta, Dupont, Keminova.).

Która firma lepiej kupić narzędzie, kupujący decyduje, w oparciu o swoje potrzeby, wielkość terenu, opanowane techniki rolnicze. Warto uważnie przeczytać opis, zrozumieć koszt i sprecyzować, ile to kosztuje, a następnie podjąć świadomą decyzję. Musisz zrozumieć, że nie ma takiej substancji chemicznej, która może trwale usunąć z ogrodu niechcianą roślinność. Pielęgnacja roślin polega na powtarzaniu zabiegów w każdym sezonie.

Gdzie mogę kupić

Najłatwiej to zrobić w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży detalicznej, np. W sieci sklepów Planet Gardener. Ponadto firmy produkcyjne mają własne platformy handlowe, których adresy można ustalić, odwiedzając ich oficjalne strony internetowe. Wreszcie, możesz zamówić produkt online w zaufanym sklepie internetowym. Możesz sprawdzić ich adresy w witrynie Yandex Market.

Herbicydy dla majsterkowiczów

Niektórzy mieszkańcy lata starają się unikać używania środków chemicznych na swoich działkach. Cała ta sama trucizna! Ale w kraju są działki porośnięte twardą trawą, a właściciel postanowił wykorzystać je do sadzenia roślin. Jak sobie z tym poradzić bez chemii? Kopanie i wybijanie z ziemi nie jest skuteczne i zajmuje dużo czasu. Ale możesz sam zrobić środki ludowe, w domu ze złomu. Oto kilka przepisów opisujących, jak zrobić własną „miksturę”:

 1. Preparat z octu, kwasu cytrynowego i alkoholu. Będziesz potrzebował pół litra zimnej wody, w której musisz rozpuścić pół litra octu, worek kwasu cytrynowego i nie więcej niż 30 g alkoholu. Aby zwiększyć skuteczność, dodaj do roztworu detergent (dwie łyżki stołowe).
 2. Bardzo popularny domowy środek na bazie octu i soli. Aby to zrobić, rozpuść łyżkę soli i detergentu (kilka kropli) w litrze octu.
 3. Sól. Pomaga usunąć roślinność ze ścieżek ogrodowych. Aby to zrobić, półtora kg soli rozpuszcza się w wiadrze z wodą. W okolicy potraktowanej takim koncentratem nic innego nie wyrosnie.

Ocena jakości herbicydów

Oferujemy TOP 10 preparatów do ochrony roślin przed chwastami. Dla ułatwienia jest podzielony na dwie części.

Najlepsze preparaty na małe powierzchnie

Miura, KE

Piąte miejsce.

Wszechstronna kompozycja, która poradzi sobie ze zniszczeniem większości chwastów. Działając selektywnie, nie zaszkodzi roślinom uprawnym. Wysokie stężenie substancji aktywnej pozwala jej wnikać w strukturę roślin po odparowaniu z gleby lub po zastosowaniu na liście, rozpoczynając proces niszczenia po dwóch godzinach. Najskuteczniej chroni buraki, len, soję, cebulę, kapustę, marchew i ziemniaki. Forma uwalniania - skoncentrowana emulsja w fiolce o pojemności 12 ml.Przed użyciem rozcieńczyć wodą w stosunku od 4 do 8 mg / 5 litrów. Gotowa kompozycja wystarczy do przetworzenia 100 mkw. uprawy. Średni koszt paczki wyniesie 70 rubli. Niezła kompozycja do każdego ogrodu lub ogrodu warzywnego.

z chwastów Miura, KE

Zalety:

 • szybko wnika w strukturę roślin;
 • całkowita śmierć leku zapewnia w ciągu 3 tygodni;
 • niska konsumpcja;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • ze względu na toksyczność leku leczenie należy prowadzić w kombinezonie ochronnym, rękawiczkach i respiratorze.

Snajper 50 ml

Czwarte miejsce.

Środki rosyjskiej firmy „Ogrodnik Zielonej Apteki”. Selektywnie niszczy szkodliwe chwasty. Forma uwalniania - wodny roztwór w butelce 50 ml. To wystarczy do obsłużenia 100 mkw. Służy do pozbycia się działki trawy pszenicznej, mniszka lekarskiego, ostropestu itp. Wynik jest wizualnie rozróżnialny w ciągu dwóch do trzech tygodni od momentu zabiegu. Niechciane rośliny traktuje się gąbką lub pędzlem zwilżonym kompozycją. Średni koszt wyniesie 55,9 rubla. Całkiem niedroga opcja na ogród.

od chwastów Snajper 50 m

Zalety:

 • szeroki wachlarz efektów;
 • nietoksyczny;
 • nie kumuluje się w glebie i chwastach.

Niedogodności:

 • niewygodny w użyciu;
 • kontakt z chronioną uprawą lub trawnikiem doprowadzi do śmierci roślin.

Tornado Extra, 90 ml

Trzecie miejsce.

Uniwersalny preparat, który niszczy wszelkie, nawet najtrudniejsze do zabicia chwasty, doprowadzając je do całkowitej śmierci liści, łodyg i korzeni. Uwalnia obszar uprawny od zbędnych krzewów. Substancją czynną jest glifosat. Forma uwalniania - roztwór wodny. Opakowanie - butelka 90ml. Po użyciu rozcieńcza się w proporcji 30-50 ml na 3 litry wody. To wystarczy do przetworzenia działki o powierzchni 100 mkw. Średni koszt paczki wyniesie 295 rubli. Producent - firma AO August, RF.

przeciw chwastom Tornado Extra, 90 ml

Zalety:

 • doskonałe narzędzie do radzenia sobie ze zbędną roślinnością na trawnikach;
 • niszczy wszelkiego rodzaju chwasty na ścieżkach ogrodowych, wzdłuż płotów i płotów, na cmentarzu, jednym słowem, na terenach nieprzeznaczonych do siewu;
 • przystępna cena;
 • niska konsumpcja.

Niedogodności:

 • lek jest toksyczny, przetwarzanie odbywa się w kombinezonach ochronnych, z obowiązkowym usuwaniem zwierząt i dzieci ze strefy.

Lapis lazuli, SP 20 g

Drugie miejsce.

Kolejny produkt sierpniowej firmy. Uniwersalny preparat do działań przedwschodowych i powschodowych. Zapewnia ochronę plantacji ziemniaków przed niepożądaną roślinnością przez dwa miesiące bez negatywnego wpływu na sam plon. Przy prawidłowym stosowaniu całkowicie zabija chwasty w momencie kiełkowania. Podczas przetwarzania sadzenia po wzejściu trawy zabija ją w ciągu 10-20 dni. Przed użyciem rozcieńcza się w proporcji 10 g / 3 l wody. Powstałe rozwiązanie wystarczy do przetworzenia 100 mkw. powierzchnia. Forma uwalniania to proszek w opakowaniach po 20 g. Średni koszt opakowania wyniesie 178 rubli.

przeciwko chwastom Lazurite, SP 20 g

Zalety:

 • równie aktywny w stosowaniu przedwschodowym i przy wschodach;
 • niska konsumpcja;
 • przystępna cena;
 • nietoksyczny.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Chistogryad 500 ml

Pierwsze miejsce.

Nowość wśród produktów przeznaczonych do zwalczania niechcianej roślinności na niewielkich obszarach. Ciągły herbicyd i desykant (powoduje odwodnienie roślin) w jednej butelce. Stosuje się go na dwa tygodnie przed sadzeniem warzyw i owoców oraz trawników na wschodzące chwasty. Z powodzeniem walczy z trawą pszeniczną, ostem, powojem itp. Trawy wieloletnie i zimujące po zbiorze mogą być uprawiane przez Chistogryad. Jagody i winogrona należy dokładnie chronić przed kontaktem z preparatem przed przetworzeniem.

Lek rozcieńcza się w plastikowym pojemniku, aż zadziała. Najpierw całą zawartość rozcieńcza się w jednym litrze wody, a następnie powstałą kompozycję dodaje się do 3 litrów. Otrzymane środki wystarczą na przetworzenie 100 mkw. powierzchnia. Średni koszt butelki 500 mm wyniesie 590 rubli. Doskonała opcja do dawania.

z chwastów Chistogryad 500ml

Zalety:

 • gwarantowane zniszczenie większości chwastów, w tym złośliwych;
 • wynik jest osiągany w ciągu trzech tygodni;
 • niska konsumpcja;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Najlepsze herbicydy na duże powierzchnie

Betanal Expert PF

Piąte miejsce.

Niemiecka firma Bayer oferuje selektywne działanie, powschodową aplikację, która niszczy jednoroczne dwuliścienne i niektóre chwasty zbożowe, takie jak proso kurze, szczecina i miotła polna. Uprawy chronione to buraki cukrowe, stołowe i pastewne. Forma uwalniania - emulsja. W kontakcie z rośliną lek zatrzymuje proces fotosyntezy.

Uprawy uprawiane są w godzinach porannych lub wieczornych, wydając 200 - 300 l / ha. Wynik ekspozycji obserwuje się wizualnie po 3 dniach. Nasadzenia opryskuje się od jednego do trzech razy w sezonie. 100% śmierć chwastów na winorośli następuje po dwóch tygodniach. Sprzedawany jest w cenie 14 640 rubli za pięciolitrowy kanister.

przeciwko chwastom Betanal Expert OF

Zalety:

 • szeroki wachlarz efektów;
 • całkowite zniszczenie chwastów;
 • długi okres działania ochronnego.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • wysokie zużycie.

Podstawa

Czwarte miejsce.

Lek należy do okresu powschodowego. Skutecznie walczy ze wszystkimi zbożami i dobrze radzi sobie z dwuliściennymi: trawą pszeniczną, ostem, ostem. Uprawa chroniona to kukurydza na kiszonkę i ziarno. Maksymalne stężenie składników aktywnych w preparacie:

 • rimsulfuron 500 g / kg;
 • thifensulfuron - metyl 250 g / kg.

Oba zostały opracowane przez firmę DuPont.

W wyniku przetworzenia pędy chwastów przestają rosnąć w ciągu zaledwie kilku godzin. Wizualnie wyniki obserwuje się w ciągu 5-7 dni, całkowite zniszczenie szkodliwych ziół następuje w ciągu dwóch tygodni. Preparat dość szybko rozpuszcza się w glebie i nie wymaga zmian w zwykłym płodozmianie. Zużycie - 25g / ha.

Ważny! „Basis” jest używany tylko w połączeniu z klejem „Trend 90”. Jest to środek powierzchniowo czynny (środek powierzchniowo czynny). Konieczne jest wystarczające zwilżenie sadzonek chwastów w stężeniu 100 g na 100 g substancji roboczej.

Średni koszt leku „Podstawa” wynosi 80 rubli / litr (kg). Klej kosztuje średnio 500 rubli za litr.

z chwastów Podstawa

Zalety:

 • lek o rozszerzonym spektrum;
 • ekonomiczny;
 • nie ogranicza płodozmianu;
 • nie traci skuteczności w warunkach suszy.

Niedogodności:

 • w dniu zażywania narkotyków i następnego dnia temperatura powietrza nie powinna przekraczać + 25 ° C;
 • koszt kleju Trend 90 przewyższa koszt herbicydu.

Bazoran 20 l

Trzecie miejsce.

Lek ma postać roztworu wodnego. Składnikiem aktywnym w jego składzie jest benzaton, herbicyd produkowany przez BASF Chemicals. Jest szeroko stosowany do upraw zbóż, soi, kukurydzy, prosa i lnu włóknistego. Skutecznie hamuje wzrost niezapominajki, dzikiej rzodkwi, portulaka ogrodowego, torebki pasterskiej, bławatka, rumianku, komosy ryżowej. Z różnym powodzeniem wygrywa z pokrzywą, powój polny i fioletem polnym.

Uprawy opryskuje się po wykiełkowaniu chwastów w temperaturze powietrza od +10 do + 25 ° C. Jednocześnie dbają o to, aby w ciągu następnych 4 godzin po obróbce pola nie wystąpiły żadne opady. Zwilżenie liści i łodyg niechcianych sadzonek powinno być obfite. Z zastrzeżeniem wszystkich warunków chwasty giną w ciągu dwóch tygodni. Sprzedawane w 20 litrowym plastikowym opakowaniu. Zużycie do 300 l / ha. Średnia cena za litr wyniesie 967,68 rubli.

na chwasty Bazoran 20 l

Zalety:

 • daje doskonałe rezultaty jako selektywny herbicyd w ochronie soi i grochu;
 • ma wysoką selektywność względem upraw chronionych;
 • różni się niską toksycznością dla zwierząt stałocieplnych;
 • nieszkodliwe dla pszczół.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Pantera

Drugie miejsce.

Najlepsze opinie klientów otrzymuje herbicyd o systemowym działaniu powschodowym „Pantera”. Producent - amerykańska korporacja Chemtura. Lek aktywnie niszczy jednoroczne i wieloletnie chwasty zbożowe i dwuliścienne. Chroni plantacje warzyw, pasze i uprawy przemysłowe. Dostępny w postaci koncentratu emulsji.Służy do ochrony buraków cukrowych, ziemniaków, soi i cebuli, lnu oleistego, marchwi, pomidorów i kapusty, rzepaku ozimego i jarego. Po kontakcie z herbicydem synteza lipidów ustaje, a szkodliwa trawa ginie w zarodku. Zużycie - od 0,7 do 1,5 litra na hektar upraw. Średni koszt pięciolitrowego kanistra z lekiem to 7450 rubli.

Pantera chwastów

Zalety:

 • bezlitośnie przez korzenie niszczy chwasty trudne do wyplenienia;
 • wystarczy godzina, aby spenetrować szkodliwą trawę;
 • wystarczy na rozkład 6 godzin, co świadczy o przyjazności "Pantery" dla środowiska;
 • aplikacja daje szybki efekt, rozróżnialny wizualnie po trzech dniach.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Hurricane Forte

Pierwsze miejsce.

Szwajcarski środek do zwalczania wysoce aktywnych chwastów. Producent - firma Syngenta. Lek ma ciągłe działanie. Z powodzeniem stosowany jest przeciwko wszystkim typom chwastów, wszelkiej zbędnej roślinności. Przetwarzaniu poddawane są tereny przeznaczone pod odłogi, sady i winnice, zagospodarowanie terenów przemysłowych, domki letniskowe oraz nasadzenia leśne. Składnikiem aktywnym jest glifosat, który ma doskonałe właściwości penetrujące. Przenika nawet przez korę. Substancja gromadzi się w tkankach roślinnych, spowalnia, a następnie całkowicie zatrzymuje wszystkie procesy życiowe.

Zużyty herbicyd nie gromadzi się w glebie i szybko ulega rozkładowi. Dlatego nie ma sensu stosować go przed pojawieniem się trawy. Obszary traktowane w bieżącym sezonie nie są obsiane. W następnym sezonie na tych obszarach nie wykiełkują żadne chwasty. Średni koszt dwudziestolitrowego kanistra wyniesie 18888 rubli.

chwastów Hurricane Forte

Zalety:

 • radzi sobie ze wszystkimi rodzajami chwastów;
 • nie gromadzi się w ziemi;
 • nieszkodliwe dla owadów.

Niedogodności:

 • toksyczne, podczas pracy wymagane są środki ostrożności.

Każdy herbicyd jest przede wszystkim trucizną, a jego stosowanie szkodzi glebie, zmniejszając jej żyzność, zmieniając kwasowość i zaburzając równowagę pierwiastków śladowych. Ponadto niewłaściwe stosowanie pestycydów może prowadzić do ich gromadzenia się na uprawach owoców i warzyw i dostać się z nimi na stół.

Jednocześnie właściwe wykorzystanie tak potężnych środków w walce ze szkodliwymi trawami nie tylko nie zaszkodzi uprawom rolnym, ale poważnie zwiększy ich produktywność, tj. zwiększy zwrot z zainwestowanej siły roboczej. Redaktorzy serwisu nie twierdzą w pierwszej kolejności, że są prawdziwe. Nasza recenzja ma na celu zapoznanie początkujących ogrodników z najpopularniejszymi herbicydami, powiedzenie czym one są, ile kosztuje dany lek, jak wybrać odpowiedni środek do zwalczania chwastów i nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *