🧼 Najlepsze środki na wszy i gnidy na 2020 rok

0

W rodzinie z małymi dziećmi zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko z przedszkola lub zakładu opieki zdrowotnej przynosi do domu „prezent” w postaci paskudnych pasożytów, które osiadły na głowie.

Współczesne społeczeństwo kojarzy pojawienie się wszy głowowej u jej nosiciela z niskim standardem życia rodziny, w której nie przestrzega się zasad higieny osobistej. Jednak tak nie jest, pasożyty osiedlają się zarówno w brudnych lokach, jak i umytej głowie, ponieważ nie interesują ich włosy, a krew.

Możesz szybko pozbyć się tego problemu, wystarczy wybrać odpowiedni środek dezynfekujący.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała przegląd najlepszych środków na wszy, które pomogą uporządkować loki i głowę w krótkim czasie.

Jak manifestują się wszy głowowe

Pasożyty zwykle dostają się na skórę głowy w miejscach, w których gromadzi się dużo ludzi lub gdy dzieci nie używają szczotki do włosów, ręcznika lub śpią w łóżkach innych osób.

Dzieci są szczególnie podatne na ten problem, ale często wszy głowowe występują u dorosłych, ponieważ jeśli nie zauważysz pasożytów u dziecka w odpowiednim czasie, rodzice również mogą się nimi zarazić. Nie jest trudno znaleźć takich „gości”, są główne symptomy, których obecność pozwoli zauważyć nieproszonych gości:

 1. Swędzenie jest głównym objawem pojawiającej się choroby.
 2. Początkowo głowa zaczyna swędzieć w uszach, z tyłu głowy, skroni. Swędzenie nie wynika z samego ugryzienia, ale z substancji wydzielanej przez pasożyta.
 3. Pojawienie się wysypki. Kilka dni po ukąszeniu pojawia się wysypka czerwonych plam na głowie.
 4. Gnidy na włosach. Ten objaw jest widoczny po kilku dniach. Na włosach pojawiają się małe srebrzyste pęcherze, podobne do łupieżu. Nie strząsają jednak włosów i trudno je usunąć nawet palcami.
 5. Rany głowy. Silne swędzenie wywołuje ciągłe drapanie głowy, w wyniku czego pojawiają się na niej rany pokryte ropnymi skorupami.

Objawy te wskazują, że w głowie pojawiły się wszy i należy natychmiast podjąć niezbędne środki w celu usunięcia obcych. Im szybciej zostaną zauważone owady, tym szybciej można się ich pozbyć.

Małe parszywe pasożyty

Owady o długości do 4 mm, żyjące na głowie i żywiące się ludzką krwią, nazywane są wszy. Nie mogą latać ani wskakiwać na inne dziecko, ale mogą do niego przylgnąć lub czołgać się.

Samica wszy przez 10 dni składa wiele jaj, które po chwili zamieniają się w dorosłe osobniki. Gnidy, pomalowane na biało, mocno przylegają do loków, są trudne do zobaczenia i niemożliwe do strzepnięcia. Infekcję można wykryć w ciągu tygodnia, kiedy włosy odrosną.

Pediculosis jest znane człowiekowi od dawna. Badacze znaleźli wszy na szczątkach starożytnych ludzi. Nawet w starożytnym Egipcie kapłani starannie golili głowy, aby owady nie mogły się do nich przyczepić.

Materiały historyczne wskazywały na wzrost częstości występowania wszawicy w czasie wojny lub klęsk żywiołowych, kiedy warunki sanitarne w domach uległy znacznemu pogorszeniu. Stało się to przyczyną, dla której wszy zaczęto uważać za chorobę populacji znajdującej się w niekorzystnej sytuacji.

Jednak to nic innego jak stereotyp. Jedno dotknięcie włosów osoby z wszawicą wystarczy, aby każdy mógł się zarazić. Może się to zdarzyć:

 • w metrze, autobusach, minibusach, w miejscach, w których jest duży tłum ludzi;
 • w placówkach dziecięcych, szkole, obozie, sanatoriach;
 • na przyjęciu dla dzieci, placu zabaw, na przyjęciu;
 • kiedy dzieci używają środków higieny innych ludzi;
 • w salonie fryzjerskim, saunie, basenie.

Aby wykryć obecność wszy i gnid w głowie, użyj grzebienia lub grzebienia z częstymi zębami. Aby to zrobić, musisz podzielić je na małe pasma loków i dokładnie je zbadać.

Jak prawidłowo pozbyć się wszy głowowych

Jeśli zostanie potwierdzone, że dziecko ma wszy, należy podjąć następujące kroki:

 1. Aby wyprać wszystkie ubrania zakażonego dziecka, jego pościel i ręcznik należy ugotować w gorącej wodzie o temperaturze około 90 stopni.
 2. Żywe wszy giną w mrozie -5 i nagrzewają się do + 55 stopni. Gnidy giną, jeśli znajdują się w przedziale temperatur -20 lub +60. Dezynfekcja jest dobrze przeprowadzana zimą, kiedy wszystkie koce, poduszki, pościel są wyniesione na zimno i trzymane na balkonie przez kilka godzin.
 3. Dodatkowo grzebień, spinkę do włosów, gumki należy umyć w gorącej wodzie.

Przed leczeniem musisz zdecydować o sposobie radzenia sobie z wszawicą: będzie to metoda mechaniczna lub chemiczna.

Metoda mechaniczna

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się pasożytów jest usunięcie wszystkich włosów, najłatwiej ogolić głowę. Jednak tę metodę można zastosować do mężczyzn. Dziewczęta i kobiety mają zwykle długie, grube loki, których nie spieszy się z pozbyciem się.

Metoda wyczesywania owadów jest uważana za dość powszechną metodę leczenia w domu w początkowych stadiach choroby. Aby to zrobić, musisz użyć plastikowego grzebienia z grubymi zębami lub nowoczesnego metalowego urządzenia z laserowym cięciem, które zabija pasożyty.

Metoda usuwania jest następująca:

 1. Umyj włosy gorącą wodą. Możesz użyć mydła smołowego lub szamponu.
 2. Połóż białą szmatkę lub papier na podłodze, osusz głowę i włosy gorącym powietrzem z suszarki do włosów. Powietrze w suszarce powinno być możliwie gorące, przy temperaturach powyżej pięćdziesięciu stopni owady tracą zdolność poruszania się. Po półgodzinnej kuracji wysokimi temperaturami pasożyty łatwiej rozczesują się ze skóry głowy i loków.
 3. Przeprowadzaj intensywne czesanie pasożytów dwa razy dziennie przez długi czas.

Jest to dość czasochłonna metoda. Jeśli zarażone jest małe dziecko z długimi włosami, trudno jest mechanicznie usunąć owady, ponieważ jest dla niego prawie niemożliwe wykonanie wysokich temperatur i długotrwałego czesania - nasze maluchy nie znoszą długich zabiegów i siedzenia w jednym miejscu.

Oprócz tej metody istnieją następujące środki zwalczania wszy:

 • Szampony przeciw pasożytom. Są kupowane w aptece bez recepty i używane zgodnie z załączoną instrukcją. Zalecany do stosowania w połączeniu z czesaniem.
 • Myją włosy kurzem lub mydłem smolistym, o które pocierają włosy. Następnie zawijają głowę plastikową folią na kwadrans, po czym wszystko zmywa się gorącą wodą.
 • Zioła lecznicze: łopian, rumianek, ziele dziurawca są warzone w gorącej wodzie, parzone przez 10 godzin. Głowę myje się przygotowanym bulionem, po czym rozczesuje się loki.

Ale nawet jeśli od razu uda ci się pozbyć nieproszonych gości, walki z pasożytami nie można uznać za zakończoną. Bardzo często gnidy pozostają na lokach, na które nie ma wpływu wiele leków, ponieważ są one chronione powłoką.Dlatego, aby uniknąć ponownej infekcji, należy je dokładnie rozczesać.

Utrzymanie czystości siebie i domu jest kluczem do zdrowia i zapobiegania chorobom

Metoda chemiczna

Jeśli zakażone dziecko nie ma wrażliwości na składniki chemiczne, łatwiej będzie je usunąć za pomocą środków chemicznych.

Przed wyborem ich dla dziecka należy najpierw skonsultować się z lekarzem, ponieważ większość tych leków jest toksyczna. Jeśli dziecko jest uczulone, lekarz przepisze mu leki przeciwhistaminowe, aby owady można było usunąć bez szkody dla zdrowia.

Ponadto chemikalia mają przeciwwskazania w przypadku chorób dzieci poniżej trzeciego roku życia z chorobami opłucnej (astma oskrzelowa) lub alergiami.

Nie możesz użyć tego samego środka więcej niż trzy razy, może wystąpić efekt uzależnienia.

Po zabiegu należy dokładnie rozczesać martwe owady grzebieniem i nie myć włosów przez dwa dni.

Podstawowe zasady walki

Jeśli zasady zwalczania pasożytów nie będą przestrzegane, pożądany rezultat nie zostanie osiągnięty, a całkowite rozczarowanie może wystąpić nawet w przypadku wysokiej jakości preparatów. Dlatego rozpoczynając leczenie wszy głowowych, należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Narzędzie należy nakładać na powierzchnię głowy i bardzo ostrożnie zwijać, nie oszczędzać i nie oszczędzać.
 2. Współczesne leki niszczą pasożyty w jednej aplikacji, więc lek należy nakładać równomiernie, postępując zgodnie z instrukcjami krok po kroku dotyczącymi korzystania z funduszy.
 3. Po leczeniu lekami następnym obowiązkowym krokiem będzie wyczesanie za pomocą specjalnego grzebienia martwych wszy i gnid, które wciąż wykazują oznaki życia. Trzeba to robić codziennie.
 4. Usuwanie pasożytów odbywa się powoli, dzieląc włosy na pasma i przestrzegając kolejności, rozczesuj je na całej długości.
 5. Po przetworzeniu każdego pasma grzebień należy wytrzeć po obu stronach serwetką.

Wszyscy członkowie rodziny mieszkający w pokoju powinni zostać zbadani pod kątem głowy i włosów

Ocena najlepszych środków na wszy i gnidy

Po rozważeniu dostępnych sposobów pozbycia się pasożytów, redakcja przedstawia przegląd najlepszych środków od popularnych producentów, na które potrzebują konsumenci. Przedstawimy zalety leków, wskażemy na co zwrócić uwagę kupując produkt, aby uniknąć błędów i wybierzemy dobry, skuteczny środek.

Opierając się na opiniach konsumentów, zwróćmy uwagę na najbardziej odpowiednie środki, za pomocą których możesz pozbyć się wszy i gnid. Dzielą się na następujące grupy:

 • szampony i detergenty;
 • aerozole;
 • roztwory, zawiesiny.

Wyboru najbardziej odpowiedniego środka można dokonać na podstawie listy leków i preparatów, które pomogą nie tylko zneutralizować larwy, ale także pozbyć się dojrzałych dojrzałych gnid.

Najlepsze środki na wszy głowowe dla dzieci

Hygiene Plus

Środek przeciw wszom w postaci balsamu przeznaczony jest do niszczenia wszy i gnid u dzieci od trzeciego roku życia. Można go kupić w aptekach.

Preparat pedikulobójczy Hygienika Plus działa na układ nerwowy wszy i gnid dzięki obecności w szamponie permetryny, która dostaje się do ich organizmu.

Przed użyciem produkt wstrząsnąć, nakładać na suche włosy, aż do całkowitego nawilżenia przez kwadrans. Następnie dodaj szampon, wodę i ubij pianę na włosach, które należy dokładnie zmyć ciepłą, bieżącą wodą.

Suche włosy rozczesz specjalnym grzebieniem z drobnymi, częstymi zębami, który znajduje się w zestawie. Przed rozczesaniem długich włosów należy je podzielić na pasma i rozczesać kolejno, zaczynając od nasady, a kończąc na końcówkach.

Jeśli to konieczne, ponowne leczenie można przeprowadzić w ciągu tygodnia.

Szampon ma ostry zapach, ale jest neutralizowany zapachami.

Butelka zawiera 60 ml.

Okres przechowywania 3 lata.

Producent: Vet Prom.

Koszt to 265 rubli.

Hygiene Plus

Zalety:

 • skuteczny środek;
 • w zestawie specjalny grzebień;
 • nietoksyczny;
 • nie ma zapachu chemicznego;
 • właśnie zmyty;
 • producent krajowy.

Niedogodności:

 • nie mogą być używane przez dzieci poniżej 3 lat;
 • Może powodować swędzenie skóry głowy
 • nie powinny być stosowane dla alergików;
 • w przypadku przeciwwskazań konieczne jest badanie lekarskie.

Odstraszające paski

Spray Paranit jest bardzo skuteczny w stosowaniu, dusi i odwadnia wszy i gnidy, jego formuła o podwójnym działaniu przyczynia się w 100% do aktywnego niszczenia pasożytów. Główny składnik leku, olej dimetikonowy, otula owady tłustym filmem i przyczynia się do ich śmierci.

Produkt jest uwalniany w skoncentrowanej formie, która jest łatwa w użyciu w domu. Opakowanie zawiera grzebień z gęstymi zębami do rozczesywania pasożytów.

Paranit nakłada się na suche włosy, wszystkie rozdzielone pasemka pokrywa się koncentratem od nasady po same końce. Działanie leku odczuwa się po 12-14 minutach, kiedy larwy i wyrosłe wszy zaczynają umierać, a gnidy się rozpadają.

Po spłukaniu produktu i wysuszeniu włosów są one dobrze rozczesane grzebieniem. Lek działa dobrze w przypadku zakażania dzieci, łagodnie działa na skórę głowy.

Butelka zawiera 100 ml koncentratu.

Termin przydatności: 3 lata.

Kraj pochodzenia: Belgia.

Koszt: 509 rubli.

Odstraszające paski

Zalety:

 • ekonomiczne zużycie;
 • bezpieczny;
 • nie ma zapachu chemii;
 • w zestawie szczotka do włosów.

Niedogodności:

 • niezbyt skuteczny przeciwko larwom i gnidom;
 • czasami pojawia się reakcja alergiczna;
 • dotyczy dzieci od 3 lat.

Nyuda

Spray Nyuda to wysoce skuteczny preparat przeciw wszom na bazie oleju. Substancją czynną jest dwufazowy dimetikon. Jest to syntetyczny olej silikonowy, który jest nieszkodliwy dla ludzi, ponieważ nie przenika przez skórę.

Pierwsza faza dimetikonu - rozprowadza się po lokach, równomiernie pokrywa je na całej długości. Dostając się do narządów oddechowych pasożytów, wypiera z nich tlen.

Druga faza działania leku to składnik zwężający - dimetikon gęstnieje, zatyka wszystkie drogi oddechowe i całkowicie blokuje wymianę gazową, w wyniku czego pasożyty i ich larwy giną z powodu uduszenia.

Zużycie sprayu zależy od stopnia zaawansowania choroby, a także od długości i ilości linii włosów. Zasadniczo butelka z lekiem wystarcza na dwa zabiegi.

Wosk jojoba, substancje zapachowe i trójglicerydy są używane jako preparaty pomocnicze w sprayu.

Produkt nakłada się rozpylając na suche włosy, utrzymuje przez 45 minut, następnie rozczesuje grubym grzebieniem i zmywa zwykłym szamponem z ciepłą wodą.

Ten lek zyskał popularność ze względu na swój skład. Nie ma w nim toksycznych składników, dozwolone jest stosowanie wszy dziecięcej.

Dozwolone do stosowania u dzieci od pierwszego roku życia

Pudełko z rozpylaczem zawiera również instrukcję krok po kroku, butelkę z rozpylaczem i grzebień z drobnymi zębami.

Butelka zawiera 50 ml substancji.

Koszt: 695 rubli.

Kraj pochodzenia: Niemcy.

Nyuda

Zalety:

 • bezpieczny;
 • bardzo skuteczna;
 • niezawodny;
 • używany od najmłodszych lat.

Niedogodności:

 • czas trwania zabiegu (45 minut);
 • potrzeba ochrony nosogardzieli przed aerozolem;
 • wysoka cena.

Najlepsze środki na wszy dla dorosłych

Leki zwalczające wszy głowowe należy kupować tylko w sieci aptek

Foresight-Antivosh

Skoncentrowana emulsja niszczy wszy głowowe, wszy ciała, wszy łonowe u dorosłych. Foresight-Antivosh przeznaczony jest również do pielęgnacji pomieszczeń, tkanin, mundurów w celu zapobiegania chorobom wszawicy tylko dla populacji dorosłych.

Produkt jest specjalnie zaprojektowany do skutecznych i szybkich metod niszczenia wszy. Zawiera aktywne składniki fention i permetrynę, ich połączenie pomaga szybko pozbyć się niechcianych pasożytów.

Połączenie pestycydu fentionu i insektycydu fermetryny, alkoholu etylowego na bazie rozpuszczalnika i alkoholu izopropylowego, działa depresyjnie na wszy, po czym szybko umierają.

Przed rozpoczęciem leczenia należy dokładnie zapoznać się z instrukcją znajdującą się w opakowaniu. Zużycie środków jest minimalne, do leczenia loków potrzebujesz od 30 ml roztworu. Jeśli są długie i grube lub stopień ich uszkodzenia jest wystarczająco duży, ilość roztworu należy zwiększyć.

Pościel można namoczyć w roztworze lub dobrze spryskać.

Aby przetworzyć pomieszczenie, potrzebujesz od 20 do 100 ml roztworu i dokładnie potraktuj nim wszystkie powierzchnie.

Butelka zawiera 1 litr stężonego roztworu.

Koszt: 1200 rubli.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Foresight-Antivosh

Zalety:

 • szeroka funkcjonalność;
 • skuteczny lek;
 • duża objętość;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • tylko dla dorosłych;
 • znaczące nie zostały znalezione.

Szampon na wszy i gnidy „DIS”

Zestaw do pozbycia się pasożytów składa się z grzebienia, czepka, szamponu kosmetycznego z komponentami pielęgnacyjnymi i dodatkami funkcjonalnymi. Zaprojektowany, aby pozbyć się wszy głowowych i łonowych oraz ułatwić ich wyczesywanie z loków.

Szampon to nowa generacja leków na wszawicę, której podstawą są trzy składniki aktywne: permetryna, neopinamina i czarnuszka, które gwarantują uwolnienie pacjenta od pasożytów na każdym etapie zakażenia.

Nałóż szampon w zwykły sposób:

 • obficie nawilżaj loki wacikiem zwilżonym szamponem;
 • dobrze wcierać w skórę i cebulki włosów;
 • po obróbce zakryj głowę szalikiem;
 • po 40 minutach umyj loki ciepłą wodą i mydłem lub szamponem;
 • suche włosy czesze się grzebieniem, usuwając martwe pasożyty;
 • jeśli w ciągu tygodnia zostaną znalezione żywe osobniki, leczenie powtarza się.

Butelka zawiera 100 ml szamponu.

Koszt to 490 rubli.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Szampon na wszy i gnidy „DIS”

Zalety:

 • szybki efekt;
 • wygodny zestaw (grzebień + czapka);
 • ładny zapach;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • trudno znaleźć w aptekach;
 • znaczące nie zostały znalezione.

Spray Pedikulen Ultra

Spray Pediculen z wszy i pasożytów przyczynia się do śmierci dorosłych i ich jaj, jest uważany za najlepszy lek w leczeniu wszawicy.

Składnikiem aktywnym sprayu jest olejek anyżowy, w składzie znajduje się również alkohol etylowy oraz aktywne dodatki.

Loki i owłosione partie ciała są obficie nawilżone sprayem poprzez wcieranie. Pół godziny po zastosowaniu produktu należy go zmyć, a następnie umyć włosy szamponem pod ciepłą bieżącą wodą.

Na jeden zabieg zużywa się od 10 do 50 ml preparatu, w zależności od długości i gęstości loków, a także od etapu zakażenia pasożytami.

Następnie pasożyty wyczesuje się specjalnym grzebieniem, usuwając wszystkie martwe owady. Przegrzebek Pedikulen Ultra wykonany jest według specjalnej konstrukcji metalowych zębów z zaokrąglonymi końcami, które delikatnie rozczesują owady i nie ranią skóry głowy.

Butelka zawiera 150 ml sprayu.

Koszt: 502 ruble.

Kraj pochodzenia: Rosja

Spray Pedikulen Ultra

Zalety:

 • łatwy w aplikacji podczas użytkowania;
 • pozytywny wynik występuje po pierwszym zabiegu;
 • owady giną na wszystkich etapach ich rozwoju;
 • butelka jest przeznaczona na 20 aplikacji na krótkie włosy;
 • W zestawie lupa i grzebień ułatwiający obsługę.

Niedogodności:

 • specyficzny zapach;
 • zabronione dla kobiet w ciąży i karmiących;
 • może powodować reakcję alergiczną.

Ta recenzja zawiera indywidualne produkty do zwalczania pasożytów, które według konsumentów mają wysoką ocenę zaufania i skuteczności w leczeniu wszawicy. Zaleca się ich zakup w sieci aptek lub przez Internet, w aptekach internetowych zaufanych firm farmaceutycznych.

Staraliśmy się pokazać najlepsze, skuteczne narzędzia, z których z powodzeniem korzystali konsumenci. Na podstawie otrzymanych informacji zwrotnych wskazali główne zalety i wady leków, tak aby konsument mógł samodzielnie dokonać właściwego wyboru i kupić skuteczny produkt wysokiej jakości.

Będziemy wdzięczni za opinie i komentarze na temat leczenia wszawicy.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię