💊 Najlepsze środki zaradcze na swędzącą skórę na 2020 rok

0

Swędzenie skóry jest raczej nieprzyjemnym i irytującym zjawiskiem. Chcesz wyjść z domu i pojawić się w miejscu publicznym jako ostatni. Ale co spowodowało tę dolegliwość i jak się jej pozbyć w jeden dzień lub tydzień.Te pytania zadaje każdy, kto napotkał problem. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie ranking najlepszych środków na swędzącą skórę na 2020 rok.

Co jest używane przeciwko różnym objawom

Kiedy dana osoba napotka pasożyty, można je usunąć za pomocą standardowych środków. Nie jest konieczne stosowanie leków. Najlepiej nadaje się szampon, który zawiera składniki zapobiegające rozwojowi wszy i gnid. Te ostatnie można usunąć nie tylko płynami czyszczącymi, ale także grzebieniem, w tym celu są wyczesywane.

Jeśli użytkownik ma świerzb, trudniej jest się go pozbyć. Aby zapobiec uporczywemu swędzeniu, stosuje się odpowiednie maści. Takie pasożyty żyją nie tylko na ciele człowieka, ale także na ubraniach czy pościeli. Dlatego rzeczy należy myć, to jedyny sposób na pozbycie się tych mikroorganizmów.

Stosując leki przeciwhistaminowe, osoba może szybko pozbyć się zapalenia spowodowanego alergią lub ugryzieniem.

W zależności od sytuacji stosuje się glikokortykosteroidy. Lek nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Nieprzyjemne objawy są eliminowane poprzez zmniejszenie aktywności komórek produkujących histaminę. Lek jest bardzo skuteczny w przypadku alergii lub dermatozy.

Jeśli pacjent ma uogólnione swędzenie, leczenie w tym przypadku może być niebezpieczne dla zdrowia. Ponieważ najpierw musisz zrozumieć przyczyny powstawania takiej dolegliwości.

Najczęściej to swędzenie jest objawem choroby, na przykład mogą to być problemy z przewodem pokarmowym, nerkami, nowotworami złośliwymi czy cukrzycą. W przypadku tego ostatniego konieczne jest ciągłe monitorowanie glukozy. Wyeliminuj z diety wszystkie pokarmy zawierające cukier. Jeśli ta terapia nie pomaga, pacjent przechodzi na insulinę.

Problemy ze swędzeniem są również znane osobom z niewydolnością nerek. Jednak w ich przypadku wszystko jest bardziej skomplikowane, ponieważ wymagana jest hemodializa. Ta procedura ma na celu utrzymanie prawidłowego poziomu metabolizmu azotu we krwi. Dzięki temu znika nasilenie objawów, przez co osoba jest mniej komfortowa.

Popularne środki na swędzenie

Swędzącej skórze towarzyszy nieprzyjemne uczucie łaskotania, które obejmuje większą część ciała. Kiedy się pojawia, użytkownik zapomina o normalnym śnie i wygodnym wypoczynku, staje się rozdrażniony. Możesz się go pozbyć w domu, jednak nie zaleca się kupowania pierwszego środka, który się pojawi, ponieważ może zaszkodzić ciału.

W sumie istnieje kilka przyczyn wystąpienia choroby:

 • Uogólnione.W takim przypadku swędzi tylko określony obszar skóry. Nie rozciąga się dalej.
 • Zlokalizowane powoduje więcej problemów, ponieważ osoba odczuwa dyskomfort w całym ciele.
 • Częste jest również świąd dermatologiczny, który występuje z pewnych powodów.
 • Jeśli u pacjenta występuje choroba nerek lub problemy z wątrobą, występuje ogólnoustrojowe swędzenie.
 • Podczas stresu osoba rozwija nieszkodliwe swędzenie psychogenne. Jednak ważne jest również, aby zwrócić na to uwagę, aby nie było żadnych komplikacji.
 • Występuje chaos neuropatyczny, objawia się on pewnymi chorobami układu nerwowego. Nie zaleca się leczenia siebie, lepiej zaufać profesjonaliście.
 • W kontakcie z wodą niektórzy ludzie odczuwają lekkie łaskotanie zwane swędzeniem wodnym.

Osoba swędzi, ponieważ więcej krwi napływa do górnej warstwy skóry, aktywuje określone receptory, co powoduje uczucie dyskomfortu. Kiedy komórki krwi zaczynają wydzielać hormony i odpady w dużych ilościach, oznacza to nieprawidłowości w organizmie. Dlatego zaleca się rozwiązywanie problemu tylko po konsultacji z lekarzem, aby nie pogorszyć sytuacji.

Odmiany chorób skóry

Jeśli winne są choroby dermatologiczne, to pieczenie i swędzenie w określonym miejscu może nie być jedynym problemem. Oprócz tych objawów często występują pęcherze i obrzęki. Swędzenie doświadczają również osoby z łuszczycą, jednak swędzenie w tym przypadku jest zabronione, można uszkodzić zewnętrzną powłokę, co doprowadzi do krwawienia.

Problemy wewnętrzne

Część zewnętrzna, choć podatna na pieczenie, nie zawsze jest głównym źródłem choroby. Chęć drapania się może wystąpić z powodu nieprawidłowego działania narządów wewnętrznych. Na przykład swędzenie wątroby powstaje, gdy upośledzony jest odpływ żółci. Istnieją dwa typy: cholestaza wewnątrzwątrobowa i cholestaza pozawątrobowa.

Problem może również powstać z powodu nieprawidłowego funkcjonowania nerek. W całym ciele występuje pieczenie, które może być lekkie lub silne. W przypadku choroby krwi jest to również charakterystyczne dla chęci podrapania niektórych obszarów lub wszystkich naraz. Jeśli organizm odczuwa ostry brak ważnych witamin, na zewnętrznej powłoce zaczyna się tworzyć trądzik, który nieustannie swędzi.

Obecność przyczyn fizjologicznych

W takim przypadku osoba swędzi z powodu wpływu pewnych czynników środowiskowych. Nie jest tak niebezpieczne jak poprzednie opcje i trwa przez krótki okres czasu. Dlatego nie będzie problemów. Często przyczyny tych objawów obejmują:

 • Sucha skóra;
 • Przebywanie na słońcu;
 • Ugryzienie komara;
 • Ostry skok temperatury;
 • Podrażnienie przez niektóre produkty lub pot.

Przyczyna zakaźna

W przeciwieństwie do poprzedniej opcji infekcja jest bardziej niebezpieczna. Często kleszcz prowokuje swędzenie. Uczucie pieczenia w okolicy ukąszenia nasila się po kąpieli lub wizycie na basenie. Oprócz ukąszenia, zakaźne przyczyny chyos obejmują ospę wietrzną i opryszczkę.

Maści zatrzymujące pieczenie

Jednym ze skutecznych sposobów zapobiegania swędzeniu skóry jest stosowanie specjalnych maści. Dzięki ich działaniu zmniejsza się wyraziste objawy alergii czy chorób dermatologicznych.

Konieczne jest stosowanie leków tylko po konsultacji ze specjalistą prowadzącym. Przeprowadzi badanie i ustali przyczynę choroby. Przepisuje jedyny prawidłowy przebieg leczenia, przylegający do którego podrażnienie miejsca minie za kilka dni.

Maści dobierane są tylko do określonego rodzaju okrycia. Na przykład, jeśli pacjent ma suchą skórę, najlepszym rozwiązaniem może być chłodziwo lub roztwór. W innym przypadku, gdy tkanki są tłuste, konieczne jest użycie żeli lub nalewek o gęstej konsystencji.

W większości leków tego typu substancjami aktywnymi są kamfora, cynk, aw niektórych przypadkach dozwolone jest stosowanie kwasu salicylowego. Przy prawidłowym stosowaniu leków negatywne skutki ustąpią po 3-5 dniach.Konieczne jest nałożenie jednolitej cienkiej warstwy i delikatne wcieranie w dotknięty obszar.

Główne rodzaje tabletów

Nałożenie maści może nie wystarczyć do trwałego wyeliminowania stanu zapalnego i złagodzenia objawów. Dlatego lekarze przepisują specjalne leki, które wpływają na wewnętrzną przyczynę pieczenia.

Gdy chęć drapania się jest spowodowana niewłaściwym jedzeniem lub alergiami na niektóre leki, specjaliści przepisują leki przeciwhistaminowe. Eliminują objawy w jak najkrótszym czasie, co jest odpowiednie dla osób, które chcą pozbyć się pieczenia w ciągu godziny.

Kompozycja zawiera składniki aktywne, które błyskawicznie działają na podrażniony obszar, a także blokują histaminę w organizmie. To właśnie ta biologiczna substancja jest główną przyczyną pieczenia.

Takie fundusze pojawiły się na początku XX wieku i nadal są uważane za istotne. Jedyna różnica między nowoczesnymi rozwiązaniami a dotychczasowymi to wysoka skuteczność i minimum skutków ubocznych. Dzięki temu każda osoba może stosować lek i nie obawiać się powikłań w przyszłości.

Istnieją 3 generacje leków przeciwhistaminowych. Pierwsza grupa obejmuje popularne leki: tavegil, suprastin itp. Główną cechą tych opcji jest wysoka skuteczność i eliminacja swędzenia w jak najkrótszym czasie. Jest też negatywna strona - działanie uspokajające, które staje się jeszcze gorsze, jeśli w trakcie leczenia dana osoba zdecyduje się spożywać alkohol.

Ponadto leki te mają silne działanie hipnotyczne. Pomimo tego, że blokowanie histaminy następuje szybko, a osoba nie odczuwa już pieczenia w dotkniętym obszarze, efekt nie trwa długo, tylko 5-8 godzin, po czym konieczne jest ponowne nałożenie leku.

Nie zaleca się również stosowania leków pierwszej generacji, jeśli aktywność człowieka wiąże się ze zwiększoną koncentracją. Ponieważ nie będziesz w stanie się skoncentrować, co może powodować pewne problemy.

Niektóre leki, na przykład diazolin, mają negatywny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, aw niektórych przypadkach powodują uzależnienie. Lekarze wiedzą o tej właściwości leków i przepisują je jako ostatnie, gdy inne są nieskuteczne.

Preparaty II i III generacji wyróżniają się dłuższym działaniem na histaminy, przy czym działają lekko hipnotycznie. Można je stosować bez większych obaw o zdrowie. Zalecana dzienna porcja to jedna tabletka dziennie. Przebieg leczenia może trwać rok, wszystko zależy od przyczyn swędzenia.

Ocena najlepszych leków przeciwhistaminowych drugiej generacji

Kestin

Długotrwała ekspozycja jest główną zaletą leku. Chęć drapania opuści użytkownika i nie będzie przeszkadzać przez 2 dni. Lek stosuje się wiosną, ale niektórzy przyjmują go również przed spróbowaniem tajskiego lub chińskiego jedzenia. Głównym składnikiem aktywnym jest ebastyna.

Po wejściu do organizmu tabletka jest szybko wchłaniana i całkowicie rozpuszczana w wątrobie, bez szkody dla zdrowia. Jest wydalany przez nerki. Działanie leku rozpoczyna się godzinę po zastosowaniu. Nie powoduje wyraźnego działania uspokajającego.

Średni koszt to 330 rubli.

Kestin

Zalety:

 • Wygodna aplikacja;
 • Odpowiedni dla dzieci;
 • Nie uzależnia;
 • Trwa 72 godziny (po 5-dniowym kursie);
 • Minimum efektów ubocznych.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Loratadin

Popularny środek na alergię odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dzieci od 2 lat. Różnica polega na schemacie dawkowania. Po zażyciu leku działa przeciwświądowo, co zapobiega powstawaniu obrzęku tkanek i poprawia samopoczucie. Produkt jest wielokrotnie skuteczniejszy niż pierwsza generacja. Brak środków uspokajających.

Średni koszt to 35 rubli.

Loratadin

Zalety:

 • Wydajność;
 • Szybka asymilacja;
 • Niska cena;
 • Zapobiega powstawaniu obrzęków.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Cetrin

Cetrin pomaga złagodzić reakcje alergiczne na różne substancje. Ma dobre działanie przeciwświądowe, które utrzymuje się przez 24 godziny. Zmniejsza paroprzepuszczalność naczyń włosowatych i łagodzi skurcze mięśni. Przy prawidłowym przebiegu leczenia i przestrzeganiu dziennej dawki nie obserwuje się działania uspokajającego. Po zakończeniu kuracji skuteczność utrzymuje się do 3 dni.

Średni koszt to 150 rubli.

Cetrin

Zalety:

 • Efekt przez 24 godziny;
 • Dobra akcja;
 • Ułatwienie reakcji alergicznej;
 • Krótki cykl leczenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Feksadin

Narzędzie doskonale radzi sobie z różnymi chorobami związanymi z pieczeniem w skórze. Lek nie działa uspokajająco, co pozwala na jego stosowanie prawie każdemu. Blokowanie histamin rozpoczyna się godzinę po zażyciu pigułki, pełny efekt uzyskuje się po 6 godzinach. Czas trwania - 24 godziny. Nawet przy częstym stosowaniu lek nie powoduje uzależnienia.

Średnia cena to 340 rubli.

Feksadin

Zalety:

 • Odpowiedni dla dzieci od 6 lat;
 • Nie powoduje silnych skutków ubocznych;
 • Jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego;
 • Bez uzależnienia;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Erius

Długodziałający lek przeciwhistaminowy. Zapobiega rozwojowi reakcji alergicznej, a także ułatwia jej przebieg. Cechą tej opcji jest to, że nie ma ona negatywnego wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Umożliwia to stosowanie leku osobom pracującym w terenie, w którym wymagane jest wysokie stężenie. Czas trwania - 24 godziny, natomiast działanie substancji zaczyna się 30 minut po spożyciu.

Sprzedawane po cenie: od 540 rubli.

Erius

Zalety:

 • Uderzenie przy dużej prędkości;
 • Nie wpływa negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy;
 • Wygodna aplikacja;
 • Efekt utrzymuje się przez 24 godziny;
 • Nie uzależnia.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Ocena najlepszych produktów zewnętrznych

Fenistil

Produkt dostępny w różnych formach, ale głównie w postaci płynnej. Krople są zalecane dla małych dzieci. Zaleca się ich trochę rozcieńczyć przed użyciem. Środek ma działanie przeciwhistaminowe, które utrzymuje się przez długi czas. Nie uzależnia. Nadaje się nie tylko jako środek profilaktyczny, ale także do pełnego leczenia.

Średnia cena to 370 rubli.

Fenistil

Zalety:

 • Odpowiedni dla dzieci od pierwszego roku życia;
 • Niska konsumpcja;
 • Długotrwały efekt;
 • Proste użycie;
 • Dostępne bez recepty.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Zinovit krem ​​40 ml tubka nr 1

Kosmetyk pozytywnie wpływający na skórę, zapobiegający pieczeniu i swędzeniu. Odpowiedni do stosowania przez osoby uczulone na ukąszenia owadów, a także przy łuszczycy, oparzeniach i podrażnieniach skóry.

Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, dzięki czemu produkt jest wszechstronnym rozwiązaniem. Kompozycja zawiera skuteczne składniki, które natychmiast wpływają na dotknięty obszar. Nakłada się cienką warstwą na problematyczne miejsca. Kurs jest mały.

Średnia cena to 260 rubli.

Zinovit krem ​​40 ml tubka nr 1

Zalety:

 • Wydajność;
 • Łatwy w użyciu;
 • Niska konsumpcja;
 • Odpowiedni dla każdego.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SIBERINA krem ​​przeciw podrażnieniom

Drogie, ale skuteczne rozwiązanie, które można zastosować do łagodzenia ukąszeń owadów. Składniki aktywne w składzie przyczyniają się do szybkiego gojenia mikrourazów i zapobiegają chęci drapania się.

Nie ma pierwiastków syntetycznych i chemicznych, substancja składa się wyłącznie z ekstraktów i soków pochodzenia naturalnego. Pojemność - 50 ml. Waga - 100 gr. Sposób aplikacji - krem ​​nałożyć cienką warstwą. Przed użyciem zaleca się wykonanie próbki testowej, ponieważ możliwa jest indywidualna nietolerancja.

Średnia cena to 460 rubli.

SIBERINA krem ​​przeciw podrażnieniom

Zalety:

 • Naturalny skład;
 • Szybki wpływ;
 • Nie ma negatywnego wpływu;
 • Zapobiega podrażnieniom.

Niedogodności:

 • Indywidualna nietolerancja składników.

PHARMATEK Lipobase 75 ml

Dobry krem, który zapewnia medyczną pielęgnację skóry w przypadku chorób dermatologicznych. Eliminuje suchość i podrażnienia. W pełni przywrócona zostaje funkcja ochronna skóry. Pokrowiec staje się elastyczny i gładki, co również jest zaletą. Polecany jest tylko osobom, które mają problemy ze swędzeniem lub łuszczeniem się. Podobnie jak w poprzedniej wersji skład jest całkowicie naturalny i nieszkodliwy dla organizmu.

Średni koszt to 360 rubli.

PHARMATEK Lipobase 75 ml

Zalety:

 • Niska konsumpcja;
 • Długotrwały efekt;
 • Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry;
 • Szybki proces gojenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Maść Sinaflan d / nar. około. 0,025% 15 g

Skuteczny lek nakładany na dotknięty obszar skóry. Odpowiedni dla osób z różnymi chorobami dermatologicznymi. Nie polecany osobom z dużą wrażliwością, gruźlicą skóry i kiłą. Substancją czynną jest acetonid fluocynolonu.

Nadaje się do użytku przez dzieci powyżej drugiego roku życia i dorosłych. Nakładanie powinno odbywać się tylko w krótkich seriach na niewielkich obszarach okładki. Czas trwania nie powinien przekraczać 5 dni.

Średni koszt to 30 rubli.

Maść Sinaflan d / nar. około. 0,025% 15 g

Zalety:

 • Niska cena;
 • Dobry wpływ;
 • Zapobiega spalaniu;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Istnieje wiele skutków ubocznych.

Cenny krem ​​Uriage

Dobry krem ​​kojący skórę i zapobiegający negatywnym odczuciom, przywracający komfort osobie. Produkt jest całkowicie hipoalergiczny i odpowiedni dla każdego. Jest efekt regenerujący. Pomimo tego, że produkt jest kosmetyczny, sprzedawany jest w aptece.

Średni koszt to 710 rubli.

Cenny krem ​​Uriage

Zalety:

 • Dobry wpływ;
 • Odpowiedni dla prawie każdej osoby;
 • Nie powoduje alergii;
 • Sprzedawane w aptekach;
 • Niska konsumpcja;
 • Łatwo się rozprowadza.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wreszcie

Przed zakupem kremów lub tabletek ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie produkty są odpowiednie dla każdego użytkownika. Rzeczywiście, niektórzy mogą mieć indywidualną nietolerancję składnika aktywnego, co negatywnie wpłynie na leczenie. W pierwszej kolejności zaleca się wizytę u dermatologa lub terapeuty. Lekarze ustalą przyczynę pieczenia i swędzenia, po czym wystawią receptę na bezpieczny i skuteczny środek. Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu leków opisanych w rankingu lub ciekawsze sugestie, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię