Najlepsze pralki ładowane od przodu na 2020 rok

0

Pralki to niezbędne urządzenia w każdym domu. To dzięki nim pościel staje się idealnie czysta, a życie człowieka jest wygodniejsze. Nowoczesne modele są niezawodne i trwałe. Najpopularniejsze są pralki automatyczne ładowane od przodu. Ich zalety są oczywiste. Mimo to dokonanie wyboru nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” pomogą Ci rozwiązać ten problem. Specjalnie do tego przygotowano przegląd najlepszych pralek ładowanych od przodu.

Zalety i wady

Obecnie na rynku AGD prezentowany jest ogromny asortyment różnych towarów. Właśnie ten fakt bardzo często prowadzi do tego, że dana osoba ma trudności z wyborem.

Cechą pralek ładowanych od przodu jest to, że ich klapa znajduje się z przodu i otwiera się poziomo do przodu.

Cechą pralek ładowanych od przodu jest to, że ich klapa znajduje się z przodu i otwiera się poziomo do przodu. Główne zalety takich modeli to:

 1. Modele ładowane od przodu dostępne są w szerokiej gamie, dzięki czemu każdy może wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych.
 2. Wymiary w szerokości i długości można wybrać różne.
 3. Łatwa integracja z meblami kuchennymi.
 4. Projekt jest bardziej niezawodny.
 5. Możesz kontrolować proces prania dzięki przezroczystej pokrywie luku.
 6. Konserwacja i naprawa takich modeli jest łatwiejsza i tańsza.

Pomimo ogromnej liczby zalet takie pralki mają pewne wady. Najważniejsze jest to, że do otwarcia drzwi potrzebna jest wolna przestrzeń. Wady obejmują również fakt, że gumowa uszczelka między otworem włazu a drzwiami szybko się zużywa. Prowadzi to do wycieków.

Typy maszyn ładowanych od przodu

Wszystkie pralki ładowane od przodu różnią się tak ważnym parametrem, jak głębokość szafki. W zależności od tego są to:

 1. Wąskie - głębokość takich modeli waha się od 33 do 45 cm, są zwarte. Najczęściej te opcje są preferowane przez osoby mieszkające w małych mieszkaniach. Ale kupując taki model należy pamiętać, że jego pojemność będzie niewielka, od 3 do 3,5 kg brudnej, suchej bielizny.
 2. Standard - głębokość obudowy od 45 do 55 cm, takie modele są bardziej przestronne niż poprzednie. Jednorazowo mogą prać od 4 do 8 kg suchej, brudnej bielizny.
 3. Modele wielkogabarytowe mają głębokość obudowy, która waha się od 55 do 65 cm, natomiast ich pojemność to aż 12 kg bielizny. Ich główną wadą jest potrzeba dużej powierzchni montażowej.

Jaki rodzaj pralki wybrać, każdy powinien samodzielnie zdecydować, w zależności od powierzchni mieszkania i liczby członków rodziny.

Najlepsi producenci pralek ładowanych od przodu

Dziś na rynku AGD prezentowana jest szeroka gama pralek. Różnią się od siebie nie tylko ceną, parametrami i właściwościami, ale także producentem. W tej chwili pozytywne strony sprawdziły się następujące firmy, które zgodnie z opiniami klientów i ekspertyzami wytwarzają produkty wysokiej jakości:

 1. BOSCH to niemiecka marka, która od dawna produkuje wysokiej jakości i niezawodny sprzęt AGD.
 2. LG to koreański producent pralek, które doskonale łączą dobrą jakość i rozsądną cenę.
 3. SAMSUNG to kolejny koreański producent, który przez cały okres swojego istnienia ugruntował swoją pozycję tylko na plus. Modele wyróżnia funkcjonalność, intuicyjny interfejs, dobra jakość i bogata oferta.
 4. MIELE to niemiecki producent wysokiej jakości produktów. Podczas opracowywania modeli wykorzystywane są tylko najnowsze technologie. Podczas produkcji wszystkie części składane są ręcznie, co zapewnia wysoką jakość i długą żywotność.
 5. ZANUSSI to turecki producent produkujący samochody montowane przy użyciu najnowszych technologii. Modele wyróżnia prostota, niezawodność i przemyślana kontrola w najmniejszym szczególe.
 6. INDESIT to włoska marka, która na rodzimym rynku sprawdziła się tylko z najlepszej strony. Produkty tej firmy wyróżniają się funkcjonalnością, wysoką jakością wykonania oraz trwałością.
 7. BEKO to turecka firma, która od dziesięcioleci produkuje wysokiej jakości pralki z efektywnymi trybami prania, wirowania i suszenia.
 8. SIEMENS - firma jest słusznie uważana za jedną z najlepszych, ponieważ wytwarza produkty, które doskonale łączą wysoką jakość i rozsądną cenę. Montaż pralek odbywa się we Włoszech.
 9. ELECTROLUX to szwedzki producent sprzętu AGD i kuchennego. Ugruntowała się tylko z najlepszej strony. Pod tą marką produkowane są maszyny o najdelikatniejszym praniu.
 10. HOTPOINT-ARISTON to firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości i funkcjonalnych modeli w najlepszej cenie.

Ocena najlepszych wąskich pralek ładowanych od przodu

Jeśli wolna przestrzeń w pokoju jest ograniczona, najprawdopodobniej standardowa pralka nie będzie pasować do pokoju. W takim przypadku najlepiej jest zwrócić uwagę na wąskie pralki.

Bosch WLG 20261 OE

Wąska pralka ładowana od przodu, pomimo niewielkich rozmiarów, ma dobre wskaźniki obciążenia, a także stosunkowo niskie zużycie zasobów. Oferuje doskonałą funkcjonalność zapewnianą przez 12 automatycznych programów. Producenci wyposażyli model w technologie ActiveWater i VarioPerfect, funkcję opóźnionego startu oraz system ochrony przed wyciekiem AquaStop, a także system ochrony przeciwprzepięciowej VoltCheck. Wszystkie informacje dotyczące prania są wyświetlane na dużym i jasnym wyświetlaczu. Maksymalne obciążenie to 5 kg.

Średni koszt: 23990 rubli.

Bosch WLG 20261 OE

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • funkcjonalność;
 • zróżnicowany zestaw systemów i technologii;
 • Dobry stosunek jakości do ceny;
 • ochrona przed wyciekiem.

Niedogodności:

 • nie ma możliwości przerwania prania i dodania rzeczy.

LG F-1096SD3

Kompaktowa, cicha, stabilna i ultranowoczesna pralka zdecydowanie zasługuje jedynie na pozycję lidera. Zachwyci Cię doskonałymi parametrami technicznymi i stylowym wyglądem. Mały bęben może pomieścić 4 kg suchej, brudnej bielizny, którą można prać w jednym z 13 programów automatycznych. Model jest między innymi ekonomiczny i cichy.

Średni koszt: 20781 rubli.

LG F-1096SD3

Zalety:

 • funkcjonalność;
 • rentowność;
 • ścisłość;
 • łatwość użycia;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • mała objętość.

Electrolux PerfectCare 600 EW6S4R06W

Kompaktowa pralka wyróżnia się nie tylko dużą jak na swój rozmiar pojemnością, ale także oszczędnym zużyciem zasobów. Do prania ubrań urządzenie wyposażone jest w 14 programów automatycznych, wśród których jest wszystko, czego potrzeba do usunięcia nawet najbardziej uporczywych plam z ubrań. Ponadto model jest wyposażony w wygodny wyświetlacz, na którym wyświetlane są wszystkie ustawione parametry. W razie potrzeby możesz założyć ochronę dziecka. Uzupełnieniem modelu są tak ważne funkcje, jak kontrola niewyważenia i ochrona przed wyciekami. Maksymalny wsad suchego prania wynosi 6 kg.

Średni koszt: 19420 rubli.

Electrolux PerfectCare 600 EW6S4R06W

Zalety:

 • możliwość produkcji;
 • funkcjonalność;
 • rentowność;
 • świetna jakość.

Niedogodności:

 • cichy sygnał o zakończeniu cyklu.

LG FH-0G6SD0

Smukła pralka wyposażona jest w silnik falownikowy z bezpośrednim napędem. Model wyróżnia się wysoką jakością wykonania, co potwierdza gwarancja producenta na silnik udzielana na 10 lat. Model oferuje 13 programów prania i funkcję opóźnionego startu. Możesz samodzielnie ustawić wymaganą temperaturę wody, a także zmienić ustawienia płukania. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w technologię 6-ruchową pielęgnacyjną. Dzięki niemu nie możesz już martwić się uszkodzeniem produktów, maszyna myje je nie tylko z wysoką jakością, ale i dokładnie. Nie trzeba martwić się o czystość bębna, ponieważ producent przewidział specjalnie do tego celu funkcję czyszczenia. Zabezpieczenie przed dziećmi nie pozwoli dziecku na zmianę trybu lub otwarcie drzwi podczas pracy. Do tej pralki można załadować maksymalnie 4 kg suchej, brudnej bielizny.

Średni koszt: 26750 rubli.

LG FH-0G6SD0

Zalety:

 • cicha praca;
 • wysokiej jakości pranie;
 • silnik falownika;
 • funkcjonalność.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

BEKO WRS 44P1 BWW

Wąska pralka cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na dobrą jakość i niską cenę. Możesz bez wątpienia zaufać temu urządzeniu. Model z łatwością radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, a intuicyjny panel sterowania znacznie upraszcza proces.

Dzięki kompaktowym rozmiarom pralkę tę można postawić nawet w małym pomieszczeniu lub wbudować w wnękę kuchni. Producenci wyposażyli sprzęt w 15 automatycznych programów mycia, a także możliwość samodzielnego doboru reżimu temperaturowego w zakresie od 20 do 90 stopni. Podczas pracy urządzenie nie emituje głośnego hałasu. Maksymalne obciążenie 4 kg.

Średni koszt: 11360 rubli.

BEKO WRS 44P1 BWW

Zalety:

 • przystępna cena;
 • niski poziom hałasu;
 • wiele programów prania;
 • przejrzyste zarządzanie.

Niedogodności:

 • brak wyświetlania;
 • niska prędkość wirowania.

Ocena najlepszych standardowych pralek ładowanych od przodu

Jeśli pokój na to pozwala, możesz kupić standardową pralkę. Dziś wachlarz takich opcji jest bardzo duży. Każdy z pewnością będzie mógł wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Bosch WDU 28590

Ta funkcjonalna i wysokiej jakości pralka wyposażona jest w unikalny program łączony, który nie tylko doskonale czyści pranie, ale także wysusza je przy minimalnej stracie czasu. Program włącza się po naciśnięciu przycisku. Model wyróżnia się bezpieczeństwem konstrukcji, łatwością konfiguracji, optymalizacją programu, ekonomią i wyjątkową wygodą.

Za bezpieczną pracę urządzenia odpowiada system ochrony przed wyciekami, a także czujniki monitorujące tworzenie się piany i niewyważenie. Specjalnie dla tych, którzy mają w domu małe dzieci, producenci wyposażyli model w automatyczny system blokowania drzwi włazu i kluczy. Liczba programów wynosi 14. Do maszyny można załadować do 10 kg suchego prania.

Średni koszt: 89990 rubli.

Bosch WDU 28590

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • cicha praca;
 • funkcjonalność;
 • bezpieczeństwo;
 • prostota ustawień;
 • wygoda;
 • rentowność.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Electrolux EW7WR361S

Pralka z możliwością suszenia rzeczy stanie się nieodzownym pomocnikiem w każdym domu. Maszyna samodzielnie dobiera tryb prania w zależności od rodzaju i gęstości tkaniny, a także wagi załadowanego prania. Urządzenie wyposażone jest w wiele przydatnych funkcji, takich jak SteamCare, SensiCare oraz system FreshScent, który zapachem odświeża ubrania. Możesz opóźnić rozpoczęcie prania do 20 godzin. Model jest niezawodnie chroniony przed przeciekami oraz posiada kontrolę nad pienieniem i nierównowagą, a dzięki programowi Wash & Dry, który błyskawicznie wysusza pranie, możesz je założyć natychmiast po praniu. Podczas prania możesz wybrać jeden z 14 programów automatycznych. Maksymalny wsad prania to 10 kg.

Średni koszt: 75752 rubli.

Electrolux EW7WR361S

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania;
 • trwałość;
 • funkcjonalność;
 • wszechstronność;
 • przejrzyste zarządzanie.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Siemens WS12T540OE

Pralka z technologią odplamiania i innowacyjnym silnikiem gwarantuje bezbłędne pranie odzieży przez długie lata. Model wyróżnia się intuicyjną i szybką obsługą. Wszystkie opcje są podświetlane na jasnym wyświetlaczu i wybierane jednym lekkim naciśnięciem. Urządzenie posiada bezszczotkowy silnik, który delikatnie i delikatnie obraca bęben dla delikatnego prania.

Producenci nie zapomnieli o wyglądzie maszyny. Jej projekt jest nowoczesny i stylowy, który idealnie wpasuje się w każde nowoczesne wnętrze. Liczba programów automatycznych to 14, klasa efektywności energetycznej A +++. Maksymalna ilość zabrudzonego, suchego prania, które można załadować do tego modelu to 7 kg.

Średni koszt: 38210 rubli.

Siemens WS12T540OE

Zalety:

 • rentowność;
 • cicha praca;
 • Zabezpieczenie przed dziećmi;
 • kontrola pienienia i braku równowagi;
 • kontrola wycieków;
 • funkcjonalność;
 • obecność stylowego wewnętrznego oświetlenia bębna LED.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Samsung WW70R62LATW

Pralka ładowana od przodu może jednorazowo wyczyścić do 7 kg suchego prania, zużywając co najmniej 42 litry wody. Model należy do bardzo ekonomicznej techniki, co jest niezaprzeczalną zaletą. Wyposażony w 14 programów automatycznych, wśród których znajduje się pranie ekologiczne, delikatne i szybkie. Istnieje również funkcja intensywnego namaczania, lekkiego prasowania i super płukania.

Myjka wyposażona jest w wysokiej jakości silnik falownikowy, ceramiczny element grzejny, zabezpieczenie przed wyciekami i skokami napięcia. Kolejną niepodważalną zaletą jest obecność dodatkowych drzwiczek, dzięki którym zawsze możesz dodać zapomnianą rzecz nawet podczas prania.

Średni koszt: 38942 rubli.

Samsung WW70R62LATW

Zalety:

 • niski poziom hałasu;
 • wysoka jakość wszystkich elementów;
 • diagnostyka mobilna;
 • funkcjonalność;
 • wysokiej jakości pranie;
 • rentowność.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

LG F-10B8MD

Jedna z najbardziej poszukiwanych i niedrogich pralek ładowanych od przodu. Pomimo swoich kosztów model ma całkiem dobre właściwości. Wyposażony w silnik falownika i mobilną funkcję diagnostyczną. Użytkownik ma do dyspozycji 13 automatycznych programów prania, dzięki którym pranie zawsze będzie czyste. Generalnie maszynę wyróżnia wysoka jakość prania, oszczędność i funkcjonalność. Maksymalne obciążenie 5,5 kg.

Średni koszt: 19391 rubli.

LG F-10B8MD

Zalety:

 • doskonała jakość prania;
 • rentowność;
 • funkcjonalność;
 • rozwinięta usługa;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • podczas pisania i spuszczania wody urządzenie wydaje głośne dźwięki.

Wybór pralki to bardzo trudne zadanie, ponieważ taki sprzęt kupowany jest nie jeden rok, a każdy z nas chce, aby nie tylko mył rzeczy wysokiej jakości, ale także służył wiernie przez długi czas. Aby technika spełniała oczekiwania, musisz odpowiedzialnie podejść do jej wyboru i wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, a także własne możliwości finansowe. Mamy nadzieję, że nasz artykuł poszerzy Twoją wiedzę na temat pralek ładowanych od przodu i pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Jeśli masz doświadczenie w wyborze sprzętu AGD przedstawionego w naszej ocenie, lub wolisz inne modele, podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *