Najlepsze miksery budowlane na 2020 rok

0

Budowa i renowacja budynków jest nie do pomyślenia bez użycia mieszanek betonowych, zapraw cementowo-wapiennych, wylewek wyrównujących, klejów, szpachli i fug, wykonanych przez dokładne wymieszanie różnych spoiw i wypełniaczy z wodą aż do uzyskania całkowitej jednorodności. Znaczna ich część musi być przygotowywana na placach budowy w niewielkich ilościach. Niektóre formulacje muszą być mieszane podczas ich produkcji, aby zachować ich jednorodność, ruchliwość i plastyczność. Wykonywanie tych prac w staroświecki sposób z łopatą w korycie jest długie, trudne, nieefektywne, aw obecności złożonych kompozycji specjalnych, które wymagają szczególnie dokładnego wymieszania, jest po prostu nierealne. Tutaj nie można obejść się bez tak przydatnych środków małej mechanizacji, jak mikser budowlany. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na recenzję „Najlepsze mieszadła budowlane na rok 2020”, pozostawioną przez opinie klientów i opinie ekspertów.

Kilka słów o niedawnej przeszłości

Niedawno na rodzimych budowach znali tylko beton różnych marek i dwa rodzaje zapraw: cementową do układania ceglanych ścian i wapienną do wyrównywania i tynkowania tych ścian. Zostały przygotowane w RBU - bloczkach zaprawowo-betonowych, które na plac budowy dostarczono wywrotkami. W korpusie wywrotki kompozycje uległy „rozwarstwieniu”, ciężka frakcja opadła na dno skrzyni, a na wierzch utworzyła się płynna masa zwana „mlekiem cementowym”.

Na miejscu materiały zostały rozładowane wywrotką do wiadra i przetransportowane na miejsce pracy. Przed użyciem dostarczony materiał był mieszany łopatami w małych pojemnikach. Nikt nie mieszał mieszanki betonowej. Został załadowany do przygotowanego szalunku i poddany obróbce głębokim wibratorem. Jednocześnie jakość pracy była bardzo względna.

Wszystko zmieniło się pod koniec ubiegłego wieku. Zaprawy i betony dostarczano do obiektów betonowymi samochodami. Mieszanka betonowa lub murarska została wymieszana w drodze do obiektu, kompozycja nie rozwarstwiła się. Jakość robót betonowych znacznie się poprawiła.

Ponadto na rynku pojawiły się gotowe suche mieszanki budowlane. Dostarczano je do przedmiotów w workach po 25 - 50 kg. Pozostało tylko dodać odpowiednią ilość wody i ostrożnie przesunąć zawartość.

Tu zaczęły się problemy. Do mieszania gotowych suchych mieszanek potrzebne jest narzędzie. Trudno jest ręcznie wymieszać mieszaninę w wiadrze i uzyskać wymaganą jednorodność. Właściciele wiejskich domów i ekipy budowniczych, którzy zajmowali się naprawami na poziomie europejskim, do mieszania używali wiertarek elektrycznych i dziurkaczy, wkładając najpierw domowe, a następnie fabryczne urządzenia do wkładów - trzepaczki (lub mieszadeł).


Do pewnego stopnia było to wyjście. Jeśli trzeba było wymieszać farbę lub przygotować klej do tapet, zagnieść niewielką ilość zaprawy cementowej, wiertło i dziurkacz poradziły sobie bez problemu.Ale przy dużych nakładach pracy przygotowanie lepkich mieszanek lub betonu, wiertła i perforatory były „zabijane” partiami: łamano wkłady, miażdżono wały i łożyska, silniki elektryczne były niesprawne. Trwało to do momentu pojawienia się na rynku ręcznych mieszarek budowlanych z Europy, Azji i USA.

Po pewnym czasie poszli za nimi krajowi producenci.

Urządzenie do mieszania konstrukcji

Urządzenie to napęd elektryczny, który obraca specjalną dyszę (jest to również trzepaczka lub mieszadło) do mieszania roztworu. Dla wygodnego użytkowania napęd wyposażony jest w wygodną rączkę, na której znajduje się osprzęt rozruchowy (przycisk start oraz przycisk do ustalania trybu pracy narzędzia).

Pobór mocy i ilość obrotów pozwala bez problemu poradzić sobie z przygotowaniem kompozycji o dowolnej lepkości, w tym mieszanek betonowych. Cechy konstrukcyjne korpusu i uchwytów pozwalają zredukować obciążenia drganiami ciała operatora, a samo narzędzie wytrzymuje duże obciążenia bez awarii.

Jakie są miksery

Wiertarka - mikser

Mikser elektryczny jest zasilany z sieci lub akumulatorów. Istnieją dwa rodzaje urządzeń: mikser-wiertarka i mikser. Pierwsza opcja to wolnoobrotowa wiertarko-wkrętarka wyposażona w klucz lub uchwyt bezkluczowy do mocowania wiertarki i trzepaczki (mieszadła). Niektóre wały są wyposażone w gwint, na który można przykręcić nabój lub mieszadło. Waga tego typu aparatów nie przekracza 4 kg. Za dużo jak na wiertło. Ściśle mówiąc, podobnie jak wiertło, jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek się podobał. Możesz wywiercić dla nich kilka lub trzy otwory, jeśli nie masz pod ręką zwykłego wiertła lub dziurkacza.

Głównym celem instrumentu jest mikser. Lepiej nie używać go do mieszania betonu lub nie używać go zbyt często i do mieszanek o małej objętości. Doskonale radzi sobie z mieszaniem zapraw cementowych i wapiennych, jastrychów lub klejów do układania płytek ściennych i podłogowych. Zestaw modeli niektórych producentów wierteł - mikserów zawiera etui, które jest bardzo wygodne do przechowywania narzędzia. Być może główną zaletą tego typu aparatów jest to, że są niedrogie. Jeśli wybierzesz narzędzie do domu, jest to najbardziej odpowiednia opcja.

Mikser budowlany

Narzędzie przeznaczone tylko do mieszania mieszanek budowlanych. W zależności od poboru mocy, liczby obrotów na minutę, momentu obrotowego, liczby wrzecion (jednego lub dwóch) rozróżnia się mieszalniki do przygotowania kompozycji walcowniczych lub lepkich. Niektóre modele z powodzeniem zastępują małe Betoniarkaponieważ prawie nie ustępują mu pod względem wydajności, są pozbawione pewnych niedogodności związanych z jego użytkowaniem:

 1. Betoniarka ma solidne wymiary i wagę. Do jego przenoszenia potrzebne są dwie osoby.
 2. Po zakończeniu pracy narzędzie musi być gdzieś schowane, najlepiej pod kluczem. Znalezienie miejsca do przechowywania nawet najmniejszej betoniarki nie jest łatwe.
 3. Pod koniec dnia roboczego bęben mieszalnika należy oczyścić z zaprawy lub resztek betonu, w przeciwnym razie urządzenie wkrótce ulegnie awarii. Aby wyczyścić bęben, będziesz potrzebować dużo wody i miejsca do spuszczenia wody.

Mikser pozbawiony jest wszystkich wymienionych wad. Nie wymaga dużo miejsca do przechowywania. Jeden pracownik może przenieść go w dowolne miejsce na placu budowy, w tym w budynkach wielokondygnacyjnych, przy niewielkim wysiłku. Do czyszczenia trzepaczki nie są potrzebne żadne wiadra. Wystarczy w odpowiednim czasie „przekręcić” go w wiadrze z wodą i wytrzeć szmatką.

Który mikser wybrać

Istnieją trzy rodzaje mieszaczy w zależności od poboru mocy:

 1. Do przygotowania mobilnych roztworów o niskiej lepkości, mas tynkarskich, farb i lakierów wystarczą urządzenia o poborze mocy w zakresie 600 - 1000 W., prędkości obrotowej od 500 do 900 obr / min, z jednobiegowym silnikiem elektrycznym i jednym wrzecionem. Przykładem takiego narzędzia jest model Fiolent MD1 - 11E.
 2. Do cięższych mieszanek - urządzenia o pojemności od 1000 do 1800.Z reguły są to urządzenia z dwubiegową skrzynią biegów. Przełączanie trybów (prędkości) jest realizowane przez tłumacz umieszczony na korpusie produktu. Przy pierwszej prędkości - od 130 do 450 obr / min., Pracują z nieaktywnymi, lepkimi mieszankami i betonami. Druga prędkość - od 450 do 1050 obr / min, zapewnia wysokiej jakości mieszanie farb, tynków, szpachli i klejów. Dwa wrzeciona obracające dysze w przeciwnych kierunkach zapewniają wysoką produktywność i jednorodność składu. Model Elitech 1600 / 2ED jest wyposażony w takie parametry.
 3. Miksery o mocy 1800 watów i więcej, z dwu- lub trzybiegowymi skrzyniami biegów to sprzęt profesjonalny. Służą do przygotowania mieszanek o dowolnej lepkości z różnymi wypełniaczami, w tym do mieszania betonu. Profesjonalne mieszadła mogą wytrzymać intensywne obciążenia przez długi czas bez awarii i awarii. Są dość drogie i niepraktyczne jest kupowanie ich do użytku domowego. Przykładem jednego z profesjonalnych modeli jest Bosch GRW 18 - 2E Professional.

Kryteria wyboru miksera budowlanego

 1. Intensywność pracy. Do użytku profesjonalnego lepiej wybrać wydajne urządzenia dwu-trzybiegowe, najlepiej znanych marek znanych z wysokiej jakości swoich produktów. Są droższe, ale wydajniejsze i bardziej niezawodne. Koszty zostaną pokryte przez długotrwałą intensywną eksploatację.
 2. Charakterystyka mieszanych kompozycji. Urządzenia dwu- lub trzybiegowe z dużą prędkością obrotową mieszadła i mocą 1800 W lub większą są zalecane, jeśli zespół często pracuje z ciężkimi zaprawami i betonem. Do przygotowania mas wykończeniowych: roztworów tynkarskich i szpachlowych, klejów i farb bardziej opłacalne są urządzenia o mocy do 1000 W i prędkości obrotowej dyszy do 600 obr / min. Jeśli organizacja wykonuje prace ogólnobudowlane i wykończeniowe, lepiej mieć pod ręką narzędzia różnego rodzaju i o różnych możliwościach.
 3. Do użytku domowego każdy sam wybiera sprzęt, biorąc pod uwagę nadchodzący charakter i ilość pracy. Biorąc pod uwagę, że intensywność pracy narzędzia domowego jest o rząd wielkości niższa od intensywności pracy profesjonalnego, lepiej wybrać urządzenia półprofesjonalne. Są niedrogie, a możliwości wystarczająco szerokie.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę

Nie sprawdzi się przygotowywanie wysokiej jakości rozwiązań do różnych celów za pomocą trzepaczki tego samego typu. Wypełniacze są różne dla każdej kompozycji. Niektóre, ciężkie, mają tendencję do opadania na dno pojemnika. Inne, płuca, idą w górę. Istnieją mieszanki, w których obecność pęcherzyków powietrza może obniżyć jakość wykończenia. Dla każdego rodzaju receptury opracowano określone typy dysz z różnymi łopatkami.

Proste ostrza.

Takie trzepaczki służą do przygotowania klejów. Obecność w nich pęcherzyków powietrza i ciał obcych, nawet najmniejszych, jest niedopuszczalna. Proste ostrza doskonale radzą sobie z usuwaniem pęcherzyków powietrza z partii.

Spiralne ostrza.

Najpopularniejsze załączniki. Kilka spiral jest nawiniętych od dolnej krawędzi łodygi, ograniczonych od góry pierścieniem. Rozróżnij spirale o obrotach w lewo i w prawo. Do przygotowania początkowej i końcowej masy szpachlowej służy dysza obracająca się w prawo, ponieważ podczas obracania wypycha kompozycję w dół. Do przygotowania zapraw cementowo - piaskowych i betonów stosuje się mieszadła ze spiralą o obrotach w lewo. Podnoszą ciężkie składniki w górę, zapobiegając ich osiadaniu na dnie pojemnika. Mieszarki dwuwrzecionowe wykorzystują bijaki prawostronne i lewostronne.

Ostrza skierowane w przeciwną stronę służą do mieszania mieszanek farb i lakierów. Materiał jest płynny i rozpryskuje się przy dużych prędkościach mieszadła. Dolna spirala jest zaangażowana w mieszanie kompozycji, a górna „ściska płynną mieszaninę w dół, zapobiegając rozpryskiwaniu się sprayu.

Dysze o dużej wytrzymałości

Aby zmieszać piasek z tłuczniem lub żwirem, potrzebny jest szczególnie wytrzymały mieszalnik z ostrzami o określonej konfiguracji. Trzepaczka do farby lub szpachli nie wytrzyma długo w takich warunkach.

Jednorodność materiału i wydajność urządzenia zależą od prawidłowego doboru dyszy. Nie wybieraj trzepaczek ze stali nierdzewnej z powłokami antykorozyjnymi. To zmarnowane pieniądze. Każda powłoka „złuszcza się po kilku ugniataniu, a stal nierdzewna nie jest mocniejsza niż zwykle. Wybierz mocną trzepaczkę w oparciu o charakter mieszanek. Najlepiej zawsze mieć różne rodzaje wskazówek.

Dysza mieszająca DIY

Jeśli bogactwo nie pozwala zaszaleć na zakupie miksera lub zakres proponowanej pracy jest tak mały, że takie koszty są nieracjonalne, możesz zbudować dyszę do mieszania lekkich roztworów własnymi rękami. Jeśli gospodarstwo dysponuje małą spawarką i umiejętnościami ręcznego spawania łukowego, nie będzie to trudne. Wystarczy podnieść stalowy pręt o średnicy 5 - 8 mm, zwinąć pierścień o średnicy nie większej niż 12 mm, przyspawać do niego z trzech stron trzy pręty o tej samej średnicy, aby uzyskać stożek o wysokości około 100 mm. Do wierzchołka stożka przyspawany jest pręt o długości 40 - 60 cm i przekroju 8 mm. Wolny koniec trzpienia jest obrócony, aby nadać mu kształt trójkąta w przekroju, aby bezpiecznie zamocować domowe mieszadło w uchwycie domowej wiertarki lub wiertarki udarowej. Załącznik jest gotowy.

Możesz obejść się bez spawania elektrycznego. Będziesz potrzebował spinki do włosów M 8 mm i trzech metalowych płytek. Długość talerzy dobiera się w zależności od średnicy miski do mieszania roztworu. W środku każdej płyty wywiercony jest otwór o średnicy 8 mm. Następnie, o tej samej średnicy, wywierć kolejną parę otworów po prawej i lewej stronie środkowych. Kołek jest przewleczony przez centralne otwory płytek. Każda płyta jest przymocowana do trzpienia za pomocą nakrętek M8 od góry i od dołu. Trzon zaimprowizowanej dyszy obraca się pod uchwytem wiertła (w przekroju należy uformować trójkąt). Załącznik jest gotowy.

Która firma jest najlepszym mikserem do kupienia

Trudno policzyć liczbę producentów mieszadeł budowlanych. Do licznych marek europejskich, azjatyckich i amerykańskich dołączyli liczni producenci z krajów byłego ZSRR. Weź pod uwagę najlepszych producentów, którzy sprawdzili się w produkcji wysokiej jakości instrumentów z różnych części świata.

Bosch

Najstarsza i jedna z najbardziej znanych niemieckich firm produkujących wysokiej jakości sprzęt AGD. Inżynier i wynalazca Robert Bosch założył ją w 1886 roku. Grupa Bosch to obecnie jeden z dziesięciu największych producentów sprzętu i narzędzi elektrycznych do użytku domowego i profesjonalnego na świecie.

Ciekawy! Robert Bosch jako pierwszy dał swoim pracownikom 8-godzinny dzień pracy i dwie zmiany, wierząc, że tylko wypoczęty pracownik może wytwarzać produkty wysokiej jakości. Jego motto: „Lepiej stracić pieniądze niż zaufanie klientów”.

Hitachi

Jedna z największych firm produkujących artykuły elektryczne na świecie. Gama produktów obejmuje ponad 200 000 sztuk. Hitachi to jeden z czołowych światowych producentów sprzętu informatycznego, domowych urządzeń elektrycznych i elektroniki. Założona na początku XX wieku w Tokio.

Ciekawy! Hitachi, przetłumaczone z japońskiego - świt. Tak więc, zdaniem założyciela firmy, jej działania mają na celu poprawę jakości życia klientów korzystających z wysokiej jakości sprzętu Hitachi.

Makita

Kolejna japońska firma wiodąca w produkcji elektronarzędzi domowych i profesjonalnych. Założona na początku ubiegłego wieku. Firma produkuje popularne modele wysokiej jakości profesjonalnych i domowych narzędzi z silnikami elektrycznymi i gazowymi.

Stanley

Firma założona w USA w 1843 roku pierwotnie produkowała śruby i wkręty. Przez ponad 150 lat istnienia firma stała się jednym z najpotężniejszych producentów elektronarzędzi domowych i profesjonalnych, znanym ze swojej niezawodności i trwałości. Popularność modeli Stanley wynika z ich wydajności i doskonałej trwałości.

DeWalt

Marka należy do amerykańskiego koncernu Stanley Black & Decker. Firma powstała w 1924 roku. Od 1994 roku zajmuje się produkcją elektronarzędzi akumulatorowych i produkuje najpotężniejszą wówczas wiertarko-wkrętarkę akumulatorową - klucz 14 V. Obecnie jest liderem na rynku elektronarzędzi zasilanych bateriami i silnikami bezszczotkowymi. Przykładem tego jest model DeWALT DCD 240N zasilany baterią (akumulator) o napięciu 54 V.

Interskol

Rosyjska firma będąca liderem w produkcji elektronarzędzi nie tylko w Rosji, ale i za granicą. Produkty firmy dostarczane są na rynki Europy Zachodniej i Izraela. Jest poszukiwany przez profesjonalistów ze względu na wysoką jakość i niezawodność.

Hummer

Stosunkowo młoda niemiecka firma. Rok założenia 1987. W krótkim czasie odniosła znaczący sukces w produkcji sprzętu ogrodniczego i elektronarzędzi. Produkty Hammer charakteryzują się wysoką jakością, wytrzymałością i przystępnymi cenami. Bardzo popularny wśród profesjonalistów.

Lista firm produkujących narzędzia wysokiej jakości może być kontynuowana bardzo długo. Planując zakup miksera, należy zasięgnąć porady profesjonalnych konstruktorów i wykonawców, posłuchać rad i zaleceń doświadczonych użytkowników kupujących elektronarzędzia do użytku domowego. Wyspecjalizowani sprzedawcy w sklepie potrafią powiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Przed zakupem koniecznie przestudiuj opis, zapytaj, ile kosztuje twój model i gdzie są centra serwisowe do jego konserwacji.

Ocena jakości mieszadeł budowlanych

Fiolent MD1 - 11E

Dziesiątą linię w rankingu zajmuje produkt rosyjskiej marki „Fiolent”, model MD1 - 11E. Prosty i niezawodny mikser z funkcją wiercenia. Przy poborze mocy 1,1 kW i maksymalnym momencie obrotowym 85 N • m, maszyna ma imponującą wydajność w porównaniu do wiertarki lub wiertarki udarowej. Dodatkowo te parametry pozwalają na wykorzystanie produktu jako yamobur, jeśli kupisz odpowiednią dyszę i stojak, co jest również przydatne podczas mieszania roztworów, gdyż Fiolent waży 4,7 kg. Elektroniczna regulacja prędkości sprzyja wysokiej jakości mieszaniu kompozycji o dowolnej konsystencji, od przygotowania kleju do tapet po jastrych cementowy. Doskonałe narzędzie do użytku domowego i profesjonalnego, o średniej cenie 3745 rubli.

Fiolent MD1 - 11E

Zalety:

 • moc 1100 W;
 • rozszerzona funkcjonalność;
 • wysoka wydajność;
 • obecność wygodnej wyjmowanej ramy;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • ponieważ wiertło nie jest wystarczająco skuteczne.

Młotek UDD 1050A

Na dziewiątym miejscu jest UDD 1050A, czesko - niemiecka marka Hammer. Elektronarzędzie sieciowe firmy jest znane z jakości, niezawodności i trwałości. Moc 1050 W, wystarczająca do użytku profesjonalnego. Dobrze radzi sobie z mieszankami o dowolnej lepkości, nie pozostawia grudek, może służyć jako wiertło. Maksymalne rozmiary otworów w metalu nie przekraczają 13 mm, w przypadku drewna - nie więcej niż 32 mm. Pakiet zawiera:

 • obręcz o długości 120 mm i średnicy 14 mm;
 • przedłużenie trzepaczki;
 • uchwyty boczne i tylne;
 • szczęki zaciskowe zaciskają wiertła o średnicy od 3 do 16 mm;
 • klucze do 17,19 i 22 mm.

Elektroniczne sterowanie prędkością obrotową i wsteczną zapewnia wysokiej jakości przygotowanie roztworów o dowolnej lepkości. Model wyposażony jest w rączkę - akcent na tylnej stronie oraz wyjmowany uchwyt boczny, co jest bardzo wygodne podczas używania narzędzia jako wiertarki i mieszadła. Wygodny chwyt pistoletowy, zacisk krzywkowy i stosunkowo niewielka waga (4 kg) sprawiają, że Hammer UDD 1050A to udana wiertarka. W zestawie trzepaczka do miksowania wraz z adapterem i przedłużką. Główna trzepaczka jest wygodna do mieszania małych ilości mieszanek budowlanych w małych pojemnikach. Przedłużenie trzepaczki umożliwia mieszanie w pojemnikach o dużej pojemności. Kupujący doceniają urządzenie Hammer UDD 1050A za jego wydajność, niezawodność i przystępną cenę wynoszącą 4770 RUR.

Młotek UDD 1050A

Zalety:

 • moc 1050 W;
 • liczba obrotów na minutę (bezczynność) - 550;
 • wysoka wydajność;
 • doskonała jakość wykonania;
 • skromna cena.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Metabo RW 18 LTX 120

Na ósmym miejscu znajduje się niemiecka wiertarko-mieszarka Metabo RW 18 LTX 120. Narzędzie zasilane jest wymiennym akumulatorem o napięciu 18 V. Prędkość obrotowa mieszadła na biegu jałowym wynosi 750 obr / min. Przeznaczony do użytku domowego i profesjonalnego, łącząc lekkie i mobilne rozwiązania. Producent nie zaleca wykonywania mieszanek większych niż 40 litrów. Użytkownicy doceniają to urządzenie za jego lekkość (4,2 kg) i przenośność. Typowy czas ładowania baterii wynosi od kilku godzin do dnia, w zależności od pozostałego poziomu naładowania. Koncepcja Metabo polega na całkowitej eliminacji kabli sieciowych na placach budowy. Średni koszt urządzenia to 16 965 rubli.

Metabo RW 18 LTX 120

Zalety:

 • zasilany wymienną baterią;
 • wygodny uchwyt;
 • wysoka wydajność.

Niedogodności:

 • brak ładowarki w zestawie;
 • wysoka cena.

Kaliber ERMD -1600 / 2E

Produkty rosyjskiej firmy „Calibre” znane są jako „dobre narzędzie z Chin”. Dotyczy to w pełni modelu Calibre ERMD -1600 / 2E. Moc 1600 W, 750 obr / min. bieg jałowy, dwie prędkości, dwa wrzeciona z obręczami i lewe obroty - wszystkie te cechy sugerują profesjonalne wykorzystanie tego modelu. Przycisk startu jest wygodnie umieszczony na uchwycie w kształcie pierścienia, przełącznik prędkości na korpusie. Prędkość obrotową reguluje się naciskając przycisk start. Trzepaczki z prawą i lewą rotacją pozwalają bardzo szybko przygotować roztwór o dowolnej lepkości w znacznych objętościach. Zakup będzie kosztował 5329 rubli. To jest średni koszt. Według kupujących jest to dobre narzędzie budżetowe dla profesjonalistów. Modelka zajmuje siódme miejsce w rankingu.

Kaliber ERMD -1600 / 2E

Zalety:

 • duża moc;
 • wysoka wydajność;
 • pracować z dwoma trzepaczkami;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • krótki kabel zasilający;
 • ostre krawędzie trzepaczki mogą uszkodzić naczynia miksujące.

Interskol KM - 60 / 1000E

Szóste miejsce w rankingu zajmuje model lidera sprzedaży narzędzi wysokiej jakości w Rosji - Interskol KM-60 / 1000E. Urządzenie pod względem parametrów jest bardziej spójne z narzędziem gospodarstwa domowego:

 • Pobór mocy 1050 W.
 • Prędkość biegu jałowego - 850 obr / min.
 • Liczba wrzecion (i bijaków) - 1.
 • Waga urządzenia to 4,3 kg.

Jednak narzędzie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród profesjonalistów. Praca z dwoma prędkościami i maksymalny moment obrotowy 53 N • m to cechy profesjonalnego modelu. Jego stosunkowo niewielka waga sprawia, że ​​jest nieodzowny dla ekip wykończeniowych przy budowie budynków wielokondygnacyjnych. Model ceniony za łatwość obsługi, wysoką wydajność, wytrzymałość i niezawodność, brak przegrzania podczas intensywnego użytkowania. W komplecie trzepaczka z przedłużką i komplet kluczyków. Na uchwycie w kształcie pierścienia znajdują się wygodnie umieszczone przyciski startu i włączania blokady. Istnieje elektroniczna regulacja prędkości wrzeciona. Średnia cena produktu: 5997 rubli.

Interskol KM - 60 / 1000E

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • niezawodność i wytrzymałość podczas długotrwałej eksploatacji;
 • brak przegrzania silnika;
 • trzepaczka z przedłużką w zestawie;
 • niewielka waga.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Elitech 1600 / 2ED

Piątą linię w naszej ocenie zajmuje profesjonalny model rosyjskiej marki Elitech 1600 / 2ED. Urządzenie dwuwrzecionowe o mocy 1600 W i prędkości 790 obr / min jest w stanie pracować z kompozycjami o dowolnej konsystencji, od zapraw tynkarskich po mieszanki betonowe. Przyciski włączania i wyłączania znajdują się na wygodnym uchwycie w kształcie pierścienia. Nieopodal na obudowie znajduje się przełącznik do wyboru jednej z dwóch prędkości. Wyposażony w dwie obręcze z prawą i lewą rotacją, do wysokiej jakości mieszania kompozycji, z 3 metrowym kablem zasilającym. Użytkownicy uwielbiają łatwy dostęp do szczotek w celu ich szybkiej wymiany. Średni koszt modelu: 5997 rubli. Dość przystępna cena za profesjonalne narzędzie.

Elitech 1600 / 2ED

Zalety:

 • duża moc i prędkość obrotowa;
 • tryb pracy z dwiema prędkościami;
 • pracować z dwoma trzepaczkami;
 • wysoka wydajność, nawet podczas pracy z mieszankami betonowymi.

Niedogodności:

 • aparat jest ciężki, 7,6 kg;
 • duże wymiary;
 • wysoki poziom hałasu.

STANLEY SDR1400

Na czwartym miejscu w naszej ocenie znajduje się model amerykańskiego koncernu STANLEY SDR 1400. Urządzenie posiada imponujące parametry techniczne:

 1. Moc 1400 W.
 2. Częstotliwość obrotów - 800 obr / min.
 3. Moment obrotowy - 80 N • m.
 4. Liczba prędkości - 2.

Wszystko to stawia go na równi z profesjonalnym narzędziem. Jednocześnie urządzenie jest znacznie lżejsze niż wiele podobnych urządzeń. Jego waga to 3,5 kg. Dzięki wysokiej wydajności praca z nim nie będzie żmudna. Trzepaczka z przedłużką pozwala na równie efektywne i wydajne mieszanie kompozycji w naczyniach o różnej pojemności, bez spryskiwania roztworem operatora. Przyciski włączania i wyłączania znajdują się na wygodnych uchwytach. Średni koszt produktu to 7049 rubli.

STANLEY SDR1400

Zalety:

 • potężny;
 • wysoka wydajność;
 • trwały i odporny;
 • łatwo.

Niedogodności:

 • głośny;
 • drogie (stosunkowo).

Makita UT1200

Trzech liderów rankingu otwiera narzędzie japońskiego rozwoju i niemieckiej produkcji - Makita UT1200. Producenci pozycjonują ten model jako profesjonalne elektronarzędzie przeznaczone do pracy z mobilnymi (niezbyt gęstymi) mieszankami. Należą do nich farby, kleje do okładzin ściennych i podłogowych z płytkami ceramicznymi, tynki i masy szpachlowe. Potwierdzają to jego parametry techniczne:

 1. Moc urządzenia to 800 W.
 2. W trybie bezczynności obraca się do 400 obr / min.
 3. Działa tylko w trybie pojedynczej prędkości.

Jednak narzędzie doskonale wykonuje swoją pracę. Nawet przy ciągłej pracy urządzenie nie przegrzewa się, nie pęka i ma zasłużoną reputację mechanizmu „nie do zabicia”. Jego waga równa 3,2 kg to minimum dla tego typu narzędzia. Produkt wyposażony w wygodną rączkę pierścieniową z przyciskami zasilania i blokady. Istnieje elektroniczna kontrola prędkości. Połączenie japońskiej myśli technicznej oraz niemieckiej jakości i dokładności podczas montażu zachwyca użytkowników przez długie lata. Trochę denerwujący jest średni koszt urządzenia, wynoszący 8450 rubli. Co zrobić, za jakość trzeba zapłacić. Według większości kupujących Makita UT1200 uzasadnia koszt zakupu wieloletnią intensywną pracą bez awarii i usterek.

Makita UT1200

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania;
 • niezawodność i trwałość;
 • niewielka waga;
 • znakomita wydajność przy mieszaniu niezbyt gęstych kompozycji.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Hitachi UM16VST

Drugie miejsce w rankingu zajmuje inny przedstawiciel krainy wschodzącego słońca, mikser budowlany Hitachi UM16VST. Pobór mocy 1500 W, prędkość obrotowa biegu jałowego 1050 obr / min przy maksymalnym momencie obrotowym 45 N • m, pozwalają temu urządzeniu radzić sobie z najbardziej „ciasnymi” mieszankami bez przestojów i przestojów. Użytkownicy zostawiają na jej temat entuzjastyczne recenzje. Spod jego obręczy wychodzą wysokiej jakości mieszanki betonowe, zwłaszcza z dodatkiem plastyfikatorów - specjalnych dodatków zwiększających mobilność mieszanki betonowej. Średnia cena produktu to 10609 rubli.

Hitachi UM16VST

Zalety:

 • moc;
 • wysoka wydajność;
 • zdolność do pracy ze wszystkimi mieszankami o dowolnej konsystencji;
 • miękki start i elastyczny przewód zasilający;
 • jakość wykonania, wytrzymałość i trwałość.

Niedogodności:

 • poważna cena.

Bosch GRW 18 - 2E

Pierwsze miejsce w rankingu i najlepsze recenzje klientów zdobywa produkt najstarszej i najbardziej znanej niemieckiej firmy Bosch GRW 18 - 2E. Jej produkt to potężna profesjonalna aparatura o parametrach:

 1. Pobór mocy - 1800 W.
 2. Liczba obrotów na minutę w trybie bezczynności wynosi 1050.
 3. Maksymalny moment obrotowy wynosi 45 N • m.
 4. Dwa tryby prędkości.

Ta moc pozwala urządzeniu bez ograniczeń radzić sobie z dowolną mieszanką mieszanek budowlanych. Sprzęt AGD marki Bosch zawsze wyróżniał się wysoką jakością wykonania, niezawodnością i trwałością.GRW 18 - 2E po raz kolejny udowadnia tę zasadę swoją bezproblemową pracą przy najbardziej intensywnym użytkowaniu. Średnia cena produktu jest dość wysoka - 20090 rubli. Do użytku domowego nie warto kupować urządzenia w tej cenie. Jednak dla profesjonalisty zainteresowanego wieloletnim intensywnym użytkowaniem narzędzia ten model może stać się niezastąpiony.

Bosch GRW 18 - 2E

Zalety:

 • moc;
 • niezawodność;
 • wysoka wydajność;
 • trwałość.

Niedogodności:

 • znaczna waga - 7,2 kg;
 • wysoka cena.

Nazwa modeluSpecyfikacjeŚrednia cena
Bosch GRW 18 - 2ETyp - mikser
Liczba prędkości roboczych - 2
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 1050 obr / min.
Maksymalny moment obrotowy to 45 Nm.
Pobór mocy - 1800 W.
Funkcje i możliwości - mikser.
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości.
Załączniki:
blokada przycisku zasilania - Waga 7,2 kg.
Kompletny zestaw - trzepaczka.
.
20090 rubli
Hitachi UM16VSTTyp - mikser
Liczba prędkości pracy - 2.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 650 obr / min.
Pobór mocy - 1500 watów.
Funkcje i możliwości.
Mikser.
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości.
Załączniki:
blokowanie przycisku zasilania.
Waga - 5,6 kg. Kompletny zestaw - mieszadło, klucze.
10609 rubli
Makita UT1200Typ - mikser.
Liczba prędkości pracy - 1.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 400 obr / min.
Pobór mocy - 800 watów.
Funkcje i możliwości - mikser; elektroniczna kontrola prędkości.
Akcesoria - Blokada przycisku zasilania.
Waga - 3,2 kg.
8450 rubli
STANLEY SDR1400Typ - mikser.
Liczba prędkości pracy - 2.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 800 obr / min.
Maksymalny moment obrotowy to 80 Nm.
Pobór mocy - 1400 W.
Funkcje i możliwości: Mikser.
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości
Załączniki:
blokowanie przycisku zasilania;
długość kabla sieciowego - 2,5 m.
Waga - 3,5 kg.
Cechy: średnica dyszy mieszającej - 140 mm.
RUB 7049
Elitech 1600 / 2EDTyp - mikser.
Liczba prędkości pracy - 2.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 790 obr / min.
Pobór mocy - 1600 W.
Funkcje i możliwości - Mikser.
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości.
Adaptacje: blokowanie przycisku zasilania.
Długość kabla sieciowego wynosi 3 m.
Waga - 7,6 kg.
Kompletny zestaw - nasadka miksera (2 szt.).
Funkcje - szybka wymiana szczotek silnika.
5997 rubli
Interskol KM -60 / 1000ETyp - mikser
Liczba prędkości pracy - 2.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 850 obr / min.
Maksymalny moment obrotowy to 53 Nm.
Pobór mocy - 1050 W.
Funkcje i możliwości: mikser;
elektroniczna kontrola prędkości;
blokowanie przycisku zasilania.
Waga - 4,3 kg;
Kompletny zestaw: trzepaczka ślimakowa, listwa ślimakowa, klucze.
5997 rubli
Kaliber ERMD -1600 / 2ETyp - mikser.
Liczba prędkości pracy - 2.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 750 obr / min.
Pobór mocy - 1600 W.
Funkcje i możliwości: mikser.
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości;
blokowanie przycisku zasilania.
Waga - 7,2 kg.
5329 rubli
Metabo RW 18 LTX 120Typ - mikser.
Liczba prędkości pracy - 1.
Zasilanie bateryjne.
Maks. prędkość biegu jałowego - 750 obr / min
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości
wymienna bateria, napięcie 18 V.
Załączniki:
blokowanie przycisku zasilania.
Waga 4,2 kg.
Ekwipunek
trzepaczka (bez baterii i ładowarki).
16963 rubli
Młotek UDD1050ATyp - wiertarka bez młota.
Rodzaj wkładu jest kluczowy.
Liczba prędkości pracy - 1.
Zasilanie - z sieci.
Średnica uchwytu - 16 mm.
Maks. prędkość biegu jałowego - 550 obr / min.
Pobór mocy - 1050 W.
Maks. średnica wiercenia (drewno) - 32 mm.
Maks. średnica wiercenia (metal) - 13 mm.
Funkcje i możliwości - Mikser.
Cechy: bieg wsteczny, elektroniczna regulacja prędkości.
Do tego:
dodatkowy uchwyt, blokada przycisku zasilania.
Waga - 4 kg.
Ekwipunek:
trzepaczka 120 mm M14, przedłużenie trzepaczki M14, uchwyt boczny, uchwyt tylny, uchwyt krzywkowy 3-16 mm, adapter do uchwytu, klucze (17 mm, 19 mm, 22 mm)
4770 rubli
Fiolent MD1 - 11ETyp - mikser.
Liczba prędkości pracy - 1.
Zasilanie - z sieci.
Maks. prędkość biegu jałowego - 600 obr / min.
Maksymalny moment obrotowy to 85 Nm.
Pobór mocy - 1100 V.
Maks. średnica wiercenia (drewno) - 40 mm.
Maks. średnica wiercenia (metal) - 16 mm.
Funkcje i możliwości - mikser / wiertarka.
Możliwości:
elektroniczna kontrola prędkości
Akcesoria: dodatkowy uchwyt, blokada przycisku zasilania.
Waga - 4,7 kg.
3745 rubli

Rynek nowoczesnych elektronarzędzi nasycony jest ofertami wielu producentów. Rozpatrzyliśmy zaledwie jedną dziesiątą z nich. Wybór jednej lub drugiej wersji miksera zależy od tego, czy jest on kupowany do użytku domowego czy profesjonalnego, oczekiwanego nakładu pracy, rodzaju mieszanek budowlanych i oczywiście od kosztu narzędzia. Mamy nadzieję, że ten artykuł da Ci wyobrażenie o tego typu sprzęcie i pomoże Ci nie popełniać błędów przy wyborze odpowiedniego modelu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *