Najlepsze krzesełka do kąpieli niemowląt w 2020 roku

0

Nasze dzieci są bardzo różne - niektóre uwielbiają zabiegi wodne, z przyjemnością pluskają się w wodzie, kąpiel sprawia im wielką radość. Inni boją się wody, są zdenerwowani i płaczą, przez co woda jest niezbędna dla dziecka i jego rodziców. W takim przypadku występują duże problemy z przeprowadzeniem niezbędnych procedur higienicznych. W uprzyjemnieniu tego procesu pomogą specjalne urządzenia, w tym krzesełko do kąpieli dziecka w łazience.

Codzienna kąpiel malucha poniżej pierwszego roku życia to ważna część życia małego mężczyzny. Rodzice starają się, aby ten proces był użyteczny, ciekawy i bezpieczny, myślą o zakupie specjalnego urządzenia, które będzie wygodne i funkcjonalne.

Dlatego twórcy produktów dla dzieci nie zlekceważyli tego problemu i stworzyli jasne i wygodne krzesełka dziecięce do zabiegów łazienkowych, dzięki którym takie problemy są szybko rozwiązywane.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa recenzję najlepszych krzesełek kąpielowych dla dzieci. Przyjrzyjmy się popularnym modelom, zwróćmy uwagę na recenzje konsumentów i pokażemy, jak wybrać najlepsze produkty, aby kąpiel była wygodna i niezawodna.

Cecha krzeseł kąpielowych

Niektóre małe dzieci są bardzo nieśmiałe, a zanurzenie w kąpieli wodnej wywołuje u nich strach. Dlatego należy przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności, aby kąpiel przyniosła dziecku radość i przyjemność. Do dużej łazienki lepiej jest przenieść się po tym, jak maluch nauczy się samodzielnie siadać lub przynajmniej usiąść przy wsparciu mamy. Konieczne jest zapewnienie bezpiecznego pobytu w wodzie z zapobieganiem poślizgnięciom, dla których producenci sprzętu dziecięcego wykonują specjalne siedziska.

Kupując przydatną rzecz, należy wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady wybranego modelu. Rodzice muszą zrozumieć, że konieczne jest używanie przedmiotu dopiero po tym, jak dziecko nauczy się samodzielnie siedzieć.

Krzesło mocujemy do dna dużej wanny za pomocą przyssawek. Dziecko zostanie w nim bezpiecznie „zamocowane”

Miejsce, w którym siedzi dziecko, powinno być stabilne i wygodne. Wielu współczesnych producentów oferuje sprzęt ze specjalnymi przyssawkami, za pomocą których krzesełko stabilnie stoi na dnie wanny, co powinno chronić każde aktywne dziecko.

Zwykle w wieku sześciu miesięcy dzieci już pewnie siedzą, więc w tym czasie możesz zacząć myć dziecko w wygodnej pozycji, wybierając odpowiedni model do tej procedury. Najpierw jednak musisz zapoznać się ze wszystkimi cechami i materiałem, z którego został wykonany.

Osobliwością krzesełka kąpielowego jest to, że ta niezastąpiona i bardzo potrzebna rzecz zapewni dziecku bezpieczeństwo w wannie wypełnionej wodą. Dodatkowo kąpiel w krzesełku zapewni Twojemu dziecku wiele przyjemności, bo często takie rzeczy wyposażone są w jaskrawo kolorowe zabawki, które bawią malucha i dają mu dużo radości.

Maluch może przebywać w wodzie w takim urządzeniu nawet do dwóch lat. Zależy to od chęci i jego wagi - zwykle takie produkty są w stanie wytrzymać dzieci ważące nie więcej niż 15 kilogramów.

Co to są foteliki dziecięce

Obecnie w każdym „dziecięcym świecie” istnieje wiele różnych przedmiotów do kąpieli w wannie. Wszystkie są wygodne, praktyczne i wygodne. Najważniejsze jest to, aby krzesełko do pobytu dziecka w wodzie miało opływowy kształt bez jednego ostrego narożnika lub innego kształtu niebezpiecznego dla jego zdrowia.

Rozważ główne typy krzesełek do karmienia.

Standard

Najpopularniejszym typem jest zwykłe krzesło wyposażone w ograniczenia. Charakterystyczną cechą jest obecność boku i brak dodatkowych elementów. Mocowanie odbywa się za pomocą przyssawek dołączonych do krzesła. Elementy mocujące znajdują się pod samym siedzeniem lub są mocowane po bokach.

Istnieją produkty z obydwoma rodzajami mocowania oraz z wyjmowanymi zabawkami lub zderzakiem. Z wyglądu krzesełko bardzo przypomina miejsce do jedzenia, ponieważ z przodu znajduje się panel, który zapobiega upadkowi dziecka.

Ten przedmiot ma rozmiar 30x30x20 cm i dobrze pasuje do łazienki. Polecany jest dla najmniejszych dzieci poniżej pierwszego roku życia.

Takie krzesło preferują rodzice, dla których niezawodność i jakość to główna zaleta produktu. Jest jednak również istotna wada - przy ciągłym używaniu krzesła przyssawki tracą funkcjonalność.

Obracać

Konstrukcje tego typu produktów mogą wykonywać okrągłe skręty, co jest przyjemne dla dziecka i wygodne dla rodziców, ponieważ proces procedur wodnych jest znacznie ułatwiony. Mamie podoba się wygoda wykonania, a dziecku ruch i otwieranie się w pokoju.

Krzesła tego typu przeznaczone są dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Mają rozmiar 65x35x50cm. Głównym problemem jest prawidłowa instalacja, gdy powierzchnia wanny jest nierówna.

Transformers

Istnieje ciekawe rozwiązanie na wykonanie krzesła w postaci transformatora, które uznawane jest za produkt uniwersalny. Jest wyposażony w przyssawki, które można łatwo zastąpić dostarczonymi stabilnymi nóżkami. Główną cechą jest obecność przyssawek i nóżek u dołu siedziska, które umożliwiają ustawienie krzesła na twardej powierzchni. Rozmiar produktu 32x29x22 cm.

Krzesełko przekształcane jest idealne dla dziecka do wykonywania zabiegów wodnych i do spożywania posiłków. Regulowany drążek oparcia podczas karmienia należy odchylać do tyłu, aby maluszek miał maksymalną wygodę i komfort.

Dla bezpiecznego przebywania dziecka w takim fotelu nie zaleca się jednoczesnego kąpania i karmienia.

Główną wadą modelu jest dość szerokie miejsce między nogami, co może być niewygodne dla dzieci o niskiej wadze.

Zawieszony

Krzesło może być zaprojektowane jako produkt wiszący, jest bardzo lekkie i może być mocowane do boków wanny za pomocą zacisków służących jako element mocujący. Model ten posiada wystarczająco wysokie regulowane oparcie, co sprawia, że ​​jest wygodny podczas mycia dziecka, a dzięki bocznemu mocowaniu ma największe wymiary z serii 65x35x55 cm.

Jednak niektórzy rodzice zauważają, że jeśli dziecko jest wystarczająco aktywne, może oprzeć stopy na dnie wanny i oderwać wierzchowiec. Może to spowodować wpadnięcie go do wody.

Ponieważ krzesło jest przymocowane z boku wanny, do kąpieli należy wziąć pełną kąpiel wody, co jest niewygodne i ekonomicznie nieopłacalne, jeśli kąpiel odbywa się codziennie. Jest to uważane za główną wadę tego projektu.

Istnieją również krzesła przystosowane do kąpieli bliźniaków.

Wymiary, styl i design krzesełka

Produkty krzeseł do zabiegów wodnych wykonane są z różnych wzorów. Zaleca się, aby w momencie zakupu wybrać model, który będzie pasował do rozmiaru dziecka. Uwzględnia to wiek i wagę malucha.Niektórzy rodzice kupują większe krzesło do wzrostu w nadziei, że produkt będzie trwał dłużej.

Jednak to jest złe. Fotel nabyty w dużych rozmiarach jest niebezpieczny dla zdrowia maluszka, gdyż będzie mu zbyt wolno siedzieć na krześle, z którego może łatwo wpaść do wody.

Jeśli dziecko już wyrosło z takiej konstrukcji, nie trzeba go siadać na krześle, na którym jest ciasne, niebezpieczne i niewygodne. Z tego produktu może również wpaść do wody.

Wybierając niezawodny i wysokiej jakości stołek dla malucha do pierwszego roku życia, należy zwrócić uwagę na części wchodzące w skład zestawu, które mają za zadanie „chwytać” nogi krzesła. Musisz również zapewnić, że w zestawie znajduje się poprzeczka umieszczona między nogami dziecka, która utrzyma go na krzesełku i zapobiegnie wpadnięciu do wody.

Modele produkowane są z dodatkowymi częściami, za pomocą których można zainstalować, zdemontować, zmienić wymiary krzesła.

Ważna jest jakość materiału i elementów złącznych, na którą również należy zwrócić uwagę.

Krzesła do mycia dzieci mogą mieć różne wzory. Najprostsze mogą być produkty wykonane w postaci zwykłych krzesełek, w których nie ma specjalnych części i akcesoriów. Krzesło o surowym designie cieszy się dużą popularnością wśród rodziców, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie dziecka, ponieważ każda mała lub duża część zabawek może go zranić.

Tę opcję można po prostu uzupełnić ciekawym nadrukiem w postaci postaci z bajek lub znanych postaci z kreskówek. Rysunki nanoszone są w szczególny sposób na produkty, w których pozostają w wodzie przez długi czas, bez deformacji i zmywania.

Dzieci również uwielbiają projekty krzesełek do karmienia zwierząt. Takie modele mają stylowy wygląd i oryginalny kolor.

Większość małych dzieci uwielbia produkt z zabawką zainstalowaną na przednim panelu tuż przed ich dłońmi. Taki projekt jest w stanie ozdobić krzesełko i poprawić zabawę dziecka, maluchowi spodoba się pływanie i zabawa na nim.

Wybierając produkt, należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie, zwracać uwagę na szczegóły, aby dodatkowo wykluczyć ryzyko zranienia dziecka.

Kolor produktu i materiał wykonania

Szczególną uwagę zwraca się na kolorystykę krzesła. Najpopularniejsze są modele pomalowane na jasne kolory. Współczesne produkty oferowane są w różnorodnej kolorystyce z ciekawymi i opalizującymi odcieniami. Do wyboru krzesła w kolorze jasnoczerwonym, pomarańczowym, zielonym. Lub możesz skupić się na płci dziecka i kupić różowy lub niebieski model.

Chociaż nadal nie zaleca się kupowania modeli o bardzo jasnych kolorach, ponieważ mogą irytować malucha. Lepiej, jeśli krzesło ma spokojny kolor. Pomoże dziecku zrelaksować się i cieszyć się zabiegami wodnymi.

Plastik, z którego wykonane są krzesła kąpielowe, ma pewne zalety:

 • niewielka waga;
 • łatwość pielęgnacji;
 • wysoka wytrzymałość;
 • czas trwania operacji.

Warunkiem koniecznym do stosowania tego typu materiału jest posiadanie certyfikatu jakości, pozwalającego na stosowanie go w produktach dziecięcych oraz bezpieczny dla zdrowia. Musi być również mocna i gładka.

Czasami zdarzają się modele wykonane z połączonych materiałów - części wykonane z drewna, metalu. Są również wygodne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Rodzice mogą samodzielnie decydować o rodzaju krzesełka dla swojego maleństwa.

Drogie produkty posiadają dodatkową funkcjonalność w postaci regulowanego oparcia i wysuwanych poręczy na łokcie.

Ponadto popularni producenci produkują szereg wzorów z panelem do zabawy lub muzyki, małym stolikiem na zabawki. Takie rozwiązanie pozwala zająć niespokojnego malucha, aby pływanie było dla niego interesujące i ekscytujące.

Ocena popularnych modeli

Po rozważeniu głównych rodzajów krzesełek kąpielowych, przygotujemy najlepsze modele z asortymentu dziecięcego popularnych producentów.Wskażemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, aby uniknąć błędów przy wyborze niezawodnego i bezpiecznego sprzętu.

Fotel do kąpieli Smoby

Fotel francuskiej firmy Smoby przeznaczony jest do kąpieli najmniejszych maluchów od szóstego miesiąca życia. Wyposażony w bezpieczne mocowanie w postaci przyssawek, za pomocą których pewnie mocuje krzesełko, zapobiegając wypadnięciu z niego nawet bardzo aktywnego dziecka.

Konstrukcja siedziska ma wygodny anatomiczny kształt, w którym dziecko, które właśnie nauczyło się siadać, może komfortowo przebywać w wodzie. Aby położyć dziecko w krzesełku, należy wcisnąć przycisk i wyciągnąć górny panel.

Krzesełko jest wykonane z antyalergicznego tworzywa sztucznego i jest wystarczająco mocne, aby pomieścić dziecko. W zestawie znajdują się jasne zabawki umieszczone na małym stoliku, dzięki czemu zabiegi wodne dla malucha są zabawne i ciekawe. Po kąpieli można je zdjąć z krzesełka i dalej bawić nimi dziecko.

Model wykonany w dwóch jasnych kolorach - różowym i jasnozielonym.

Ma wymiary 19x35x52 cm.

Waga wynosi 1,6 kg

Cena minimalna: 3603 rubli.

Fotel do kąpieli Smoby

Zalety:

 • dla najmłodszych;
 • hipoalergiczny;
 • niezawodny;
 • wygodna;
 • z zabawkami;
 • jasny.

Niedogodności:

 • twarde siedzenie;
 • słabe przyssawki;
 • wysoka cena.

Krzesło Bebe confort

Krzesełko kąpielowe obrotowe o 360 stopni francuskiej firmy Bebe confort posiada bezpieczne i wygodne siedzisko. Zapewnia unieruchomienie produktu 4 przyssawki umieszczone u podstawy.

Fotel pełni funkcję zabawową, ponieważ w zestawie znajdują się trzy zabawki mocowane na poręczach, model jest zabawną zabawką do kąpieli. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy. Wytrzymuje ciężar do 13 kg.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, bezpiecznego i doskonale zmywalnego materiału, który ma gładką, antypoślizgową powierzchnię i może wytrzymać ponad rok.

Przyssawki są wykonane z materiału polichlorku winylu, za pomocą którego są bezpiecznie przymocowane do dna wanny. Żadne dziecko, bez względu na to, jak jest aktywny, nie będzie w stanie przesunąć krzesła.

Sklep internetowy oferuje zakup krzeseł kąpielowych w różnych spokojnych kolorach.

Rozmiar: 65x35x50 cm.

Kraj pochodzenia: Chiny.

Cena minimalna: 2640 rubli.

Krzesło Bebe confort

Zalety:

 • obrotowy;
 • wygodny;
 • gra;
 • wygodny uchwyt;
 • bezpieczny.

Niedogodności:

 • może nie pasować do niestandardowej wanny;
 • kosztowny.

Krzesełko dla dziecka do pływania

Krzesełko dziecięce wykonane z nieszkodliwego tworzywa wysokiej jakości jest przeznaczone do kąpieli niemowląt. Posiada zaokrąglone, gładkie krawędzie. Brak ostrych narożników sprawia, że ​​zabieg wodny jest bezpieczny i przyjemny. Ergonomiczny kształt krzesełka oraz antypoślizgowa powłoka siedziska zapewniają dziecku wygodę, a rodzicom spokój ducha.

Sklep internetowy oferuje ten model dla chłopców i dziewczynek. Jedyną różnicą jest kolor - różowy jest dla dziewczynki, a niebieski dla chłopca.

Na przednim panelu znajdują się dołączone zabawki, aby przyciągnąć uwagę maluchów. Produkt jest lekki, waży 456 g.

Rozmiar: 20,5 x 32,5 x 33 cm

Okres gwarancji na produkt: dwa lata.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Cena to 1070 rubli.

Krzesełko dla dziecka do pływania

Zalety:

 • ergonomiczny kształt;
 • korzystna cena.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Krzesło Baby Ok Crab 871

Znana włoska firma Okay Baby od 30 lat produkuje akcesoria do kąpieli dla dzieci, które są praktyczne w użyciu i funkcjonalne w każdych warunkach. Słynie na świecie z wysokiej jakości, niezawodnych, stylowych produktów, które są wygodne dla rodziców i dzieci.Wszystkie produkty spełniają europejskie normy jakości i bezpieczeństwa.

Krzesełko przeznaczone jest do wygodnego siedzenia podczas mycia dziecka. Dla zwiększenia komfortu użytkowania boczne podpórki krzesełka, które posiadają niezawodny mechanizm, można rozłożyć.

Siedzisko jest ergonomiczne i niezawodne, wyposażone w cztery przyssawki, które mocują krzesełko do łazienki i zapobiegają przesuwaniu się.Konstrukcja jest solidna, wykonana z materiału, który nie zawiera szkodliwych dodatków i nie psuje się w wodzie.

Istnieją zalecane wskazówki dotyczące maksymalnego poziomu wody.

Rozmiar: 39,5x24x37,5 cm.

Zalecany dla dzieci od szóstego miesiąca do półtora roku, o wadze do 13 kg.

Cena to 1870 rubli.

Krzesło Baby Ok Crab 871

Zalety:

 • doskonałej jakości plastik;
 • niezawodne mocowanie;
 • wygodnie otwiera się, gdy jest w nim dziecko.

Niedogodności:

 • twarde siedzenie.

Krzesełko do pływania Aqua Jane

Europejska firma „Zhanet” stworzyła model o stylowym, innowacyjnym designie. Aqua Jane sprawia, że ​​kąpiel Twojego maleństwa jest wygodna i bezpieczna.

Najnowsza konstrukcja takiego krzesła pozwala na wykorzystanie go w pierwszych miesiącach życia dziecka jako hamak, a później jako siedzisko do kąpieli. Krzesełko przekształcane jest łatwe w użyciu i zapewnia dziecku maksymalny komfort, ponieważ oparcie i siedzisko pokryte są miękkimi poduszkami, które utrzymują stałą temperaturę wody podczas kąpieli. Jest wygodny w użyciu, łatwy i szybki w składaniu.

Kraj pochodzenia: Hiszpania

Cena produktu: od 3500 rubli.

Krzesełko do pływania Aqua Jane

Zalety:

 • innowacyjny model;
 • szybko zamienia się z hamaka w krzesło i odwrotnie;
 • miękkie siedzisko i izolowane oparcie;
 • zderzak ochronny;
 • niezawodne mocowanie.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • często niedostępny.

Krzesło AngelCare Obręcz do kąpieli BR-01

Najnowocześniejszy kanadyjski produkt do kąpieli AngelCare wykonany jest z hipoalergicznych materiałów. Fotel jest wygodny, ma ergonomiczny kształt i nietuzinkowy design. Podstawą siedziska jest rama wykonana z ekologicznego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wewnątrz znajduje się silikonowa wkładka z siateczki, która jest przyjemna i miękka w dotyku. Posiada doskonałe właściwości, takie jak:

 • ergonomiczny kształt krzesełka zapewnia dziecku wygodną i bezpieczną pozycję;
 • może być stosowany w kąpieli dla niemowląt lub dorosłych, w brodziku;
 • wykonany z odlewanego materiału, który szybko schnie;
 • aksamitna powierzchnia nie podrażnia skóry okruchów;
 • wewnętrzne otwory pozwalają łatwo i szybko umyć malucha;
 • zainstalowane są mocne przyssawki, zapewniające niezawodność i bezpieczeństwo;
 • powierzchnia jest traktowana środkami przeciwbakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi.

Służy do dzieci w wieku od sześciu miesięcy do roku.

Rozmiar: 23x39x40 cm.

Cena to 1990 rubli.

Krzesło AngelCare Obręcz do kąpieli BR-01

Zalety:

 • innowacyjny wynalazek;
 • bezpieczeństwo;
 • powłoka antybakteryjna.

Niedogodności:

 • żadnych znaczących.

Krzesło Bytplast

Model krzesełka do zabiegów higienicznych Bytplast 431326606/431326605/431326602 cieszy się ogromną popularnością wśród młodych rodziców ze względu na swoją jakość, niezawodność i budżet. Siedzisko wykonane jest z tworzywa sztucznego w kolorze białym, w kolorze niebieskim lub różowym. W panelu znajdują się zabawki, które bawią malucha podczas prania. Na dole znajdują się przyssawki, które zapobiegają przesuwaniu się siedziska z dzieckiem po dnie wanienki.

Stosuje się go dla niemowląt w wieku od ośmiu miesięcy.

Rozmiar: 21x32x32cm.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Cena minimalna: 280 rubli.

Krzesło kąpielowe Bytplast

Zalety:

 • wysokiej jakości plastik;
 • niezawodność;
 • obecność zabawek;
 • Cena budżetu.

Niedogodności:

 • krótki okres użytkowania (dzieci szybko z niego wyrastają).

Wszystkie rozważane modele mają zdaniem kupujących wysoki wskaźnik zaufania i dobrą siłę nabywczą. Jakie akcesoria kupiliście dla swoich pociech? Redaktorzy strony będą wdzięczni użytkownikom za ich recenzje i komentarze na temat najlepszych produktów dla dzieci, których używasz.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *