👌 Najlepsze liofilizowane produkty spożywcze na 2020 rok

0

Dlaczego wybierając się na wycieczkę turystyczną, wypychać plecak konserwami i płatkami zbożowymi, zamieniając go w nieznośny ładunek, skoro jest liofilizowana żywność? Kilka praktycznie nieważkich opakowań zapewni urozmaiconą i pożywną żywność z dala od sklepów i punktów gastronomicznych. Sublimaty, używane w XX wieku tylko przez oficerów wywiadu, są obecnie dostępne dla turystów i podróżników, gospodyń domowych i kucharzy.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd wysokiej jakości produktów liofilizowanych na rok 2020.

Zadowolony

Sublimaty - co to jest

Gdy zimą chcesz cieszyć się świeżymi, soczystymi jagodami, gospodynie domowe wchodzą do zamrażarki i rozmrażają letnie produkty. Jednak te dary lata są nieatrakcyjne z wyglądu, a smak cierpi. Suszonych owoców nie da się porównać ze świeżymi, a podczas suszenia traci się wiele witamin.

Sublimaty to inna sprawa. Metoda szybkiego zamrażania i suszenia próżniowego suszenia żywności pozwala zachować wszystkie witaminy, białka i tłuszcze. Jagody, owoce, warzywa przywrócone odpowiednią ilością wody nie różnią się od świeżych: ani wyglądem, ani smakiem, ani aromatem.

Historia powstania technologii

Po raz pierwszy o metodzie liofilizacji - odwadnianiu próżniowym - zaczęli mówić w 1906 roku, kiedy francuscy badacze A. d'Arsonval i F. Bordas zaprezentowali swoją technologię. Piętnaście lat później radziecki inżynier górniczy Georgy Lappa-Starzhenetsky w trakcie eksperymentów udowodnił obietnicę nowej metody konserwowania, w której zamrożona wilgoć z produktów wystawionych na działanie próżni omija fazę ciekłą i natychmiast zamienia się w parę. Same produkty są znacznie zmniejszone pod względem wielkości i wagi, ale warto je odżywiać wodą, wracają do naturalnego stanu, a proces sublimacji nie wpływa negatywnie na smak i wygląd.

Rewolucyjna metoda konserwowania przez wiele lat pozostawała niewykorzystana w przemyśle spożywczym. Były ku temu powody - myśl naukowa często przewyższa możliwości techniczne i finansowe. Dopiero w latach rozwoju gospodarczego, a stało się to pół wieku później, zastosowanie znalazło liofilizacja - suszenie mrożonek w próżni.Do czego służą sublimaty? Stosowano je przede wszystkim do odpowiedniego odżywiania pracowników służb ekstremalnych pracujących w trudnych warunkach. Na przykład żywność poddana procedurze liofilizacji wchodzi w skład diety kosmonautów i polarników.

Technologia produkcji

Proces sublimacji wygląda następująco: produkty spożywcze - nie tylko owoce i jagody i warzywa, ale także mięso, ryby, nabiał i pieczywo, grzyby, soki, dania gotowe - przechodzą przez etap błyskawicznego zamrażania w wydajnych agregatach chłodniczych. W tym przypadku wilgoć krystalizuje na poziomie komórkowym. Następnie następuje proces suszenia pod wysoką próżnią, w którym woda odparowuje. Dzięki technologii produkty znacznie tracą na wadze. Na przykład jagody stają się dziesięć razy lżejsze, warzywa sześć razy lżejsze, a mięso cztery razy lżejsze. Powstałe sublimaty są pakowane w szczelne opakowania.

Przewaga produktów liofilizowanych nad mrożonkami, suszonymi w puszkach to nie tylko korzystna waga. Zachowują wszystkie przydatne pierwiastki śladowe i witaminy, mają długi okres przydatności do spożycia, nie zawierają konserwantów, barwników, polepszaczy smaku, przez co są całkowicie bezpieczne dla osób w każdym wieku.

Rodzaje

„Pokarm dla surwiwalistów” jest sprzedawany w różnych opakowaniach i rozmiarach.

 • Standardowe „kieszonki” - torby wykonane z wytrzymałego materiału, często wielokrotnego użytku, zapinane na zamek błyskawiczny, zwykle ważące nie więcej niż 125 g. Racje te są wygodne na małe wyprawy, podróże służbowe, gdy nie ma czasu lub okazji na wyjście do kawiarni.
 • Duże torby do długotrwałego przechowywania. Materiał jest wytrzymały, opakowanie nie jest wyposażone w zamek błyskawiczny. Okres trwałości produktów wynosi do 25 lat.
 • „Army Reserve” - konserwy. Produkty w puszkach są wygodne podczas wędrówek i innych ekstremalnych „wypadów”, gdy nie ma możliwości nawet rozpalenia ognia.
 • Wiadra z jedzeniem na kilka dni. Tara jest niewielka, ponieważ zazwyczaj taki pojemnik jest plastikowy. Wygodna "kuchnia" ze zróżnicowanym menu.

Pożytek i szkoda

Według dietetyków żywność, która przeszła proces liofilizacji, jest znacznie łatwiej przyswajana przez organizm.

Najpopularniejszymi sublimatami są warzywa. Sproszkowane są wygodne do robienia przecierów, soków, sosów, koktajli. Oczywiście najbardziej przydatne są świeże warzywa, jednak gotowanie soku z selera i buraków, pomimo ich niewątpliwej wartości witaminowej, jest zdolne tylko do najbardziej zagorzałych zwolenników zdrowego stylu życia. Liofilizowany produkt pozwala w kilka minut uzyskać gotowe danie witaminowe lub wypić, wystarczy wsypać proszek lub granulki wodą. W tym przypadku ciało otrzymuje nie tylko ładunek żywotności, ale także profilaktykę wielu chorób.

Potrawy gotowe liofilizowane są bardzo poszukiwane. Turyści tacy jak te zajmują mało miejsca, ale nawet w głębokim lesie można dostać pełny posiłek, zupełnie jak w domowej kuchni.

Docenili łatwość obsługi liofilizowanych cukierników z kucharzami. Czczą je sportowcy i pracoholicy, którzy nie mają czasu na gotowanie.

Nie można jednak całkowicie przejść na żywność liofilizowaną. Układ pokarmowy wymaga od czasu do czasu obciążenia, więc w menu z pewnością powinny znaleźć się świeże warzywa, owoce, mięso, ryby. W przeciwnym razie zarówno żołądek, jak i jelita ulegną rozkładowi, co jest obarczone zdrowiem organizmu.

Najlepsi producenci liofilizowanej żywności w 2020 r

Podstawowymi warunkami produkcji wysokiej jakości sublimatów jest spełnienie wszystkich obowiązkowych wymagań technologicznych oraz zastosowanie dobrych surowców. Te zasady są bezwzględnie przestrzegane przez liderów branży.

Najbardziej znane przedsiębiorstwa:

 • Oregon Freeze Dry

Amerykańska firma powstała w 1963 roku. Odpowiedzialny za zaopatrywanie armii Stanów Zjednoczonych. W produkcji jest kilka linii: dla turystów, sportowców, gotowe dania do sprzedaży w sklepach, składniki do gotowania. Popularną marką jest Mountain House.

 • Grupa Katadyn

Niemiecka jakość - marka Trek'n Eat. W ofercie zupy, dania mięsne i rybne, desery, napoje, żywność dla wegetarian - ponad 30 pozycji w sprzedaży. Produkty Trek'n Eat cieszą się popularnością wśród turystów na całym świecie.

 • Katadyn North America Foods

Miejsce narodzin marki w USA to Szwajcaria.AlpineAire Foods istnieje na rynku od 1960 roku. Znane marki: Natural High, Gourmet Reserves, Richmoor. Oprócz mięsnych obiadów i śniadań dostępne jest menu wegetariańskie.

 • American Outdoor Products

Amerykański producent. Po raz pierwszy ogłosił się w 1951 roku. Firma Backpackers Pantry zajmuje się produkcją sublimatów. Do klientów trafia ponad 100 nazw dań.

 • Simpert Reiter GmbH / Travelllunch

Niemiecki producent. Jakie dania dla turystów i miłośników ekstremalnych potraw? Obiady, śniadania, desery, zupy, drinki. Popularność produktów jest osiągana dzięki wysokiej jakości surowcom i szerokiemu wyborowi.

 • Drytech

Norweska marka REAL Turmat. Znany od 1989 roku. Produkuje towary dla ludności cywilnej i wojska. Opakowania różnią się kolorem: dla cywilów - pomarańczowy, dla wojska - zielony. Używane są surowce firmy Drytech.

 • Odżywianie Falieres

Francuska marka Voyager. Firma istnieje na rynku światowym od 1992 roku. Specjalizuje się w produkcji dań gotowych według klasycznej francuskiej receptury, które przetrwały procedurę liofilizacji. Według kupujących to najlepsze sublimaty.

 • Adventure Food

Firma z Holandii. Marka Hans van der Meulen. W asortymencie znajdują się dania mięsne i wegetariańskie, śniadania, desery, mieszanki warzywne. Popularnymi produktami są pieczywo: trochę ważą, ale są dużo zdrowsze niż frytki.

 • RacingThePlanet

Firma z Hongkongu jest właścicielem marki Expedition Foods. Zakłady produkcji liofilizowanej żywności znajdują się w Wielkiej Brytanii. Klientom oferowane są dania o różnych wartościach energetycznych.

 • Rozwijaj życie

Amerykańska firma istniejąca od 2004 roku. Marka Thrive Foods. Asortyment obejmuje do 100 pozycji. Producenci gwarantują: suszoną żywność można przechowywać do 30 lat. Woreczki z napisem THRIVE EXPRESS. Nowe pozycje pojawiają się okresowo.

 • „WiseFoodStorage”

Amerykańska marka. Założyciel Mike Polanksi, wieloletni sprzedawca podróżujący. W 1999 roku marka Wise Food wprowadziła na rynek pierwsze produkty dla podróżników i pracowników, którzy muszą spędzać dużo czasu w drodze. Substancje liofilizowane mogą być przechowywane do 25 lat, co zostało oficjalnie potwierdzone przez Departament Zdrowia Stanów Zjednoczonych i Departament Kontroli Żywności.

 • OOO „Galaxy Inc.”

Rosyjska marka Gala-Gala. Sublimacyjna produkcja rozpoczęła się w 1997 roku. Dziś do dyspozycji klientów jest: kilkanaście zup, ponad 20 nazw drugich dań, płatki z mięsem, owoce, przetwory rybne, napoje, mieszanki owocowo-jagodowe. Towary są niedrogie, dość przystępne cenowo dla przeciętnego nabywcy.

 • TD Mazurin

Krajowy producent. Marka Mazurin. Firma powstała w 2000 roku. Początkiem było otwarcie cukierni, która produkowała drażetki z orzechów, jagód, mieszanek owocowych. Ojciec i syn Mazurina stopniowo wprowadzali technologię sublimacji. Przedsiębiorstwa znajdują się w regionie Kałudze. Do produkcji wykorzystuje surowce własne oraz zakupione od rolników.

 • SPPSK „Berries of Karelia”

Rosyjski producent. Historia firmy sięga 2003 roku. Siedziba firmy znajduje się w Kostomukszy. Do produkcji wykorzystywane są naturalne surowce - jagody i grzyby z Karelii. Produkty dostarczane są do rosyjskich miast, eksportowane do Europy i Azji. Berries of Karelia jest uczestnikiem międzynarodowej wystawy w Genewie w 2019 roku, na której prezentowane były najlepsze składniki zdrowej diety.

Ocena jakości sublimatów na rok 2020

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawia przegląd pysznych dań z produktów liofilizowanych, zestawiony na podstawie recenzji wspinaczy, flisaków i turystów z całego świata.

Śniadanie

5. miejsce: Musli z rodzynkami Voyager

„Pocket” 80 g jest sprzedawany w cenie około 200 rubli.

Mieszanka pełnoziarnistych, suszonych owoców, mleka i cukru. Wystarczy rozcieńczyć wodą i zjeść pełne śniadanie.

Voyager Raisin Muesli

Korzyści:

 • Naturalny produkt.

Niedogodności:

 • Niski budżet.

4 miejsce: Omlet z serem Gala-Gala

Średnia cena to 60 rubli za 30 g.

Produkcja rosyjska. Firma oferuje dość budżetowe towary. Śniadanie dla podróżników jest jednym z nich. Składniki: jajka, mleko, ser, mąka. Zawartość opakowania zalać gorącą wodą i odczekać 5 minut.W tym czasie omlet będzie gotowy.

Omlet z serem Gala-Gala

Zalety:

 • Naturalne składniki;
 • Dużo sera.

Niedogodności:

 • Dla amatora, według niektórych kupujących, odczuwa się sztuczny smak.

3 miejsce: Curd Gaga-Gala

Jest sprzedawany po średniej cenie 130 rubli za opakowanie.

Składniki: mleko pasteryzowane na zakwasie. Aby uzyskać twarożek, należy wlać ciepłą wodę w stosunku 1: 1 i odczekać kwadrans.

Twaróg Gaga-Gala

Plusy:

 • Surowce naturalne;
 • Dobry smak twarogu.

Niedogodności:

 • Woreczka nie nadaje się do gotowania.

2. miejsce: Hot Cereal with Mango Expedition Foods

Worek 180 gram kosztuje prawie 11 euro.

Gorąca owsianka rozjaśni poranek każdego podróżnika, jeśli zawiera mango. Porcja - 1000 kcal. Okres trwałości wynosi 60 miesięcy. Śniadanie jest gotowe 8 minut po rozcieńczeniu gorącą wodą.

owsianka Hot Cereal z Mango Expedition Foods

Zalety:

 • Jest smak mango;
 • Przygotowuję się szybko.

Niedogodności:

 • Kosztowna przyjemność.

1. miejsce: Jajka sadzone z szynką, czerwoną i zieloną papryką Mountain House

Porcja - 990 rubli.

Skład: jaja liofilizowane, mleko w proszku, modyfikowana skrobia kukurydziana, szynka, papryka czerwona i zielona, ​​przeciwutleniacze, stabilizatory koloru itp.

Jajecznica z szynką, czerwoną i zieloną papryką Mountain House

Korzyści:

 • Domowy smak.

Niedogodności:

 • Zawiera konserwanty, aromaty.

Główne dania

7 miejsce: Kasza gryczana z wieprzowiną Gala-Gala

Opakowanie 40 g kosztuje około 70 rubli.

Charakterystyka: masa netto - 40 g, wartość energetyczna - 390 kcal. Zawiera: gotowaną kaszę gryczaną i wieprzowinę, marchew, cebulę, przyprawy.

Kasza gryczana z wieprzowiną Gala-Gala

Plusy:

 • Zalej wrzącą wodą, gotową za 5 minut;

Niedogodności:

 • Nie każdy lubi ten smak;
 • Porcja jest niewielka.

6 miejsce: Stroganow wołowy z makaronem Mountain House

136 g kosztuje prawie 1300 rubli.

Kompletny zamiennik domowego posiłku. Zawartość jest wypełniona gorącą wodą i zaparzona.

Wołowy stroganow z makaronem Mountain House

Korzyści:

 • Doskonały smak;
 • Wygodny do przechowywania i zabrania ze sobą w podróż;
 • Możesz zaparzyć jedzenie w torbie;
 • Dobra funkcjonalność opakowania nadaje się do wielokrotnego użytku.

Wady:

 • Bardzo drogi.

V miejsce: Makaron z kurczakiem z kremowym sosem Wise Food

880 rubli za paczkę o wadze 122 g.

Opakowanie zawiera 2 porcje. Opakowanie zamykane na zamek błyskawiczny, co pozwala nie używać dodatkowego pojemnika do zaparzania.

Makaron z kurczakiem w kremowym sosie Wise Food

Zalety:

 • Smaczny domowy styl;
 • Można w torebce gotować na parze, płyn nie wyleje się dzięki specjalnemu zamkowi;
 • Po wyschnięciu zajmuje mało miejsca.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

4 miejsce: Lasagna w sosie mięsnym Mountain House

136 g za 1290 rubli.

Żywność przetrwania. Okres przydatności do spożycia wynosi 7 lat. Musisz napełnić zawartość torby ciepłą (24 stopnie ciepła) wodą i chwilę poczekać.

Lasagne w Sosie Mięsnym Mountain House

Plusy:

 • Dobry gust;
 • Zamknięte opakowanie.

Niedogodności:

 • Według niektórych kupujących sos jest słony;
 • Wygląd się traci.

III miejsce: Wołowina z ziemniakami REAL Turmat

Hotpot. Przygotowuje się przez 10 minut. Używana jest wrząca woda. Skład: ziemniaki (47%), wołowina (84%), skrobia ziemniaczana, marchew (8,1%), cebula, skrobia kukurydziana i inne dodatki.

Wołowina z Ziemniakami REAL Turmat

Plusy:

 • Bez glutenu, laktozy;
 • Duża porcja, do 500 g, można podać dwie.

Wady:

 • Trudne do znalezienia.

2. miejsce: bałkańskie risotto Trek N Eat

W sklepach firmowych porcja kosztuje 6,30 euro.

Bałkańskie motywy ludowe. Wołowina, ryż, przyprawy - to danie o doskonałym aromacie i smaku.

Bałkańskie risotto Trek N Eat

Korzyści:

 • Wygląda dobrze;
 • Zachowuje smak świeżo przygotowanej żywności;
 • Dobry gust.

Niedogodności:

 • Paczka jest trudna do otwarcia.

1. miejsce: Paella z kurczakiem i owocami morza Voyager

Opakowanie 125 g kosztuje około 500 rubli na oficjalnej stronie producenta.

Liofilizowane kawałki mięsa, muszle, warzywa i szafran. Przed użyciem należy zalać wrzącą wodą i poczekać.

Voyager Paella z kurczakiem i owocami morza

Korzyści:

 • Opakowania wielokrotnego użytku;
 • Smak restauracji.

Niedogodności:

 • Nie.

Dla wegetarian

5 miejsce: Mountain House Roasted Vegetable Mix

Za paczkę o wadze 42 gw oficjalnym sklepie internetowym proszą o 1290 rubli.

Składniki: fasola, cebula, kukurydza, papryka. Nie wymaga gotowania. Sugerują nalanie wody do pojemnika i odczekanie tradycyjnych 10 minut. Następnie możesz rozpocząć posiłek. Lekka, ale satysfakcjonująca przekąska.

Mieszanka Pieczonych Warzyw Mountain House

Zalety:

 • Warzywa naturalne;
 • Opakowanie wielokrotnego użytku.

Wady:

 • Smak jest dobry, ale wygląd nie jest imponujący.

4 miejsce: COUS COUS bez laktozy Travellunch

Cena to około 900 rubli.

Waga 125 g. 360 kcal. Do zawartości opakowania potrzebujesz 300 ml płynu. Czas oczekiwania to 10 minut. Składniki: kuskus pełnoziarnisty 73%, marchew, groszek, cebula, czerwona papryka, tłuszcz palmowy, sól, rodzynki, skrobia modyfikowana, grzyby, przyprawy.

COUS COUS Travellunch bez laktozy

Plusy:

 • Bez laktozy;
 • Zrównoważony smak.

Wady:

 • Spożywanie glutenu, selera jest niebezpieczne dla alergików.

Brąz: Trek 'N Eat Jardín Verduras & Soya Risotto

Sprzedawcy proszą o około 1000 rubli za towar.

Risotto z warzywami i soją to świetna alternatywa dla zwykłych dań z ryżu - mówi producent.

Trek 'N Eat Jardín Verduras & Soya Risotto

Zalety:

 • Dobry gust.

Wady:

 • Paczka jest trudna do otwarcia.

„Silver”: Tagine wegetariańskie z warzywami

Opakowanie 80g w cenie 330 rubli.

Pikantny marokański gulasz warzywny z dużymi kawałkami warzyw. Bez laktozy. Suszona śliwka dodaje smaku pikantności.

Tadżin wegetariański z warzywami

Plusy:

 • Przyjemna słodycz potrawy;
 • Wygodne opakowanie;
 • Gotowość pięciominutowa.

Niedogodności:

 • Możesz go kupić tylko w sklepach internetowych.

Złoto: Wegański Kuskus z Przyprawami Cajun i Warzywami Ekspedycyjnymi

Cena za 245 g - około 9 euro.

Kuskus dla wegetarian. 1000 kcal. Składniki: kuskus, sos warzywny, posiekane pomidory, fasola czerwona, soczewica, cebula, olej rzepakowy, kukurydza, papryka, przyprawy.

Wegański Kuskus z Przyprawami Cajun i Warzywami Ekspedycyjnymi

Plusy:

 • Obfity wysokokaloryczny obiad;
 • Naturalne składniki.

Wady:

 • Cena nie dotyczy pracowników państwowych.

Te dania nie tylko wspomagają fizycznie podczas długiej i męczącej wędrówki, ale też zachwycają smakiem. Łatwe w użyciu, łatwe do pakowania i przygotowania, podnoszą na duchu. Nie ma nic gorszego niż jedzenie gówna po długim dniu, a to jedzenie smakuje wyśmienicie!

desery

4 miejsce: Sernik New York

Opakowanie 55 g kosztuje 560 rubli w sklepie firmowym.

Sernik śmietankowy z brązowym cukrem. Towar można zamówić online w sklepach internetowych iu dealerów w Moskwie, Krasnodarze, Nowosybirsku.

Sernik nowojorski liofilizowany

Zalety:

 • Są nuty cytrusowe;
 • Delikatny;
 • Nie trzeba przechowywać w lodówce.

Wady:

 • Bardzo drogi.

III miejsce: Trek N Eat Blueberry Fruit Soup

Standardowe opakowanie w sklepie internetowym kosztuje 4,5 euro.

Producent nazywa tę pyszną zupę jagodową, ale zdaniem podróżników jest to najprawdopodobniej galaretka. Odświeżający i łatwy w przygotowaniu.

Trek N Eat Blueberry Fruit Soup

Korzyści:

 • Świeży aromat jagód;
 • Jeśli wsypiesz proszek do wrzącej wody i trochę zagotujesz, otrzymasz jednorodny napój owocowy;
 • Doskonały smak.

Niedogodności:

 • Nie można zaparzyć w opakowaniu pomimo zaleceń w instrukcji.

2 miejsce: Expedition Foods Pudding ryżowy z cynamonem

Średnia cena 6,99 €.

Waga netto 92 g. 440 kcal. Składniki: śmietana, ryż, cukier, cynamon. Musisz dodać 220 ml gorącej lub zimnej wody. Czas gotowania deseru zależy od temperatury dodanego płynu.

Expedition Foods Cynamonowy pudding ryżowy

Plusy:

 • Każda woda się nada;
 • Pyszny deser.

Wady:

 • Instrukcje wskazują, że musisz gotować przez 5 minut, to nie wystarczy;
 • Wysoka cena.

1 miejsce: sos jabłkowo-gruszkowy Voyager z cynamonem

50 g za 300 rubli.

Deser dla smakoszy. 372 kcal Do przygotowania słodyczy potrzebujesz 100 g zimnej wody. Dokładnie wymieszaj wszystko i po 5 minutach poczęstunek jest gotowy. Odtworzony sos zmieści się w szklance 200 g.

Voyager Sos jabłkowo-gruszkowo-cynamonowy

Plusy:

 • Owoce naturalne;
 • Łatwość przygotowania.

Wady:

 • Cena nie odpowiada wielkości porcji.

Warzywa Owoce

5 miejsce: Gala Pomidorowa

Cena - 195 g za 50 g.

Wracają do zdrowia w ciągu kilku minut, jeśli wlejesz pół szklanki ciepłej wody.

Gala-Gala Tomatoes

Plusy:

 • Zachowuje smak prawdziwych pomidorów;
 • Może być stosowany do przygotowywania dań głównych.

Niedogodności:

 • Nie widziany.

4 miejsce: Malina Gala-Gala

Worek 50 gramów - za 300 rubli.

Wartość energetyczna 42 kcal. Aby przywrócić jagody, wystarczy wlać 100 g ciepłej wody.

Malina Gala-Gala

Plusy:

 • Wygodne opakowanie;
 • Szybko się przygotowuje - tylko 3 minuty.

Wady:

 • Nie.

III miejsce: jagody, całe jagody mazurskie

Opakowanie - 40 g, cena - 240 rubli.

100% borówki bez dodatków. Jagody są całkowicie odnowione, warto wlać wodę. Smak i kolor nie odbiegają od świeżych.

Jagody, całe jagody Mazurin

Zalety:

 • Przyjazny dla środowiska;
 • Bez konserwantów.

Wady:

 • Po otwarciu opakowania jagody należy spożyć w ciągu godziny, nie później niż.

"Silver": żurawina (proszek) Jagody Karelii

150 g za 1300 rubli.

Gotowy do spożycia podczas uzupełniania płynu. Zachowuje smak i zapach świeżo zebranej żurawiny.

Żurawina (proszek) Jagody Karelii

Korzyści:

 • Dużo witamin;
 • Przechowywany przez długi czas.

Wady:

 • Nie w pełni przywrócona objętość.

Złoto: Fruit Time Voyager

40 g za 350 rubli.

Wartość energetyczna 448 kcal. Składniki: chipsy bananowe, liofilizowane jabłko, ananas, malina, pestki dyni.

Fruit Time Voyager

Plusy:

 • Odpowiedni dla wegetarian;
 • Czystość wysokiej jakości.

Wady:

 • Nie.

Napoje

4 miejsce: Sok wiśniowo-ananasowo-jabłkowy

Porcja 10 g za 50 rubli.

Forma uwalniania: proszek w torebce foliowej. Wartość odżywcza napoju odtworzonego: 6,3 - węglowodany, 0,8 - białka. Zawartość kalorii - 34 kcal. W warunkach aktywności fizycznej warto uzupełniać energię naturalnym sokiem. Sprzedawane w sklepie Suble-Bu.

liofilizowany sok wiśniowo-ananasowo-jabłkowy

Zalety:

 • Szybko się przygotowuje - możesz pić w 2 minuty.

Niedogodności:

 • Smak nie jest dla każdego.

„Brąz”: Naturalna cykoria Zdrowa żywność

Napój marki Ecologica. Jeśli wybierzesz między markami pseudo kawy, to odpowiedź na pytanie: „Którą lepiej kupić” jest oczywista. Cykoria normalizuje poziom cukru, pomaga w redukcji wagi, usuwa zły cholesterol i poprawia odporność. Ten produkt jest kupowany w działach dietetycznych i sklepach internetowych. Ile kosztuje rozpuszczalna liofilizowana cykoria? W granicach 200-220 rubli.

liofilizowana cykoria naturalna zdrowa żywność

Korzyści:

 • Surowce naturalne;
 • Napój aromatyczny;
 • Przydatne w przypadku insuliny.

Niedogodności:

 • Cykoria w szklanym słoju nie jest zbyt wygodna dla zdobywców odległych horyzontów.

„Silver”: kawa Wild Nature Exclusive, liofilizowana z mieloną

W ciągu 150 rubli za 75 g.

Produkt marki Wild Nature. Rodzaj: kawa. Bez GMO. 85% rozpuszczalności to 15% mielenia, co nadaje napojowi klasyczny aromat.

Kawa Wild Nature Exclusive liofilizowana z mieloną

Plusy:

 • Torba z funkcją wielokrotnego otwierania i zamykania;
 • Pyszne;
 • Pachnący.

Wady:

 • Trudne do znalezienia.

„Gold”: napój mleczny Gaga-Gala

30-gramowe opakowanie kosztuje 90 rubli.

Wartość odżywcza: 16,5 g - białka, 18,5 g - tłuszcze, 58,5 g - węglowodany. Okres przydatności do spożycia wynosi 2 lata. Opis: liofilizowane znormalizowane mleko krowie, śmietana, cukier. Aby przywrócić napój, musisz wlać ciepłą wodę. Czas oczekiwania to 15 minut.

Napój mleczny Gaga-Gala

Korzyści:

 • Naturalny skład;
 • Nadaje się do gotowania.

Wady:

 • Nie widziany.

Według opinii ekstremalnych turystów te sublimaty zasługują na długą podróż. Zapewniony jest obfity i smaczny lunch. Jednak ten rodzaj jedzenia jest całkowicie nieodpowiedni dla romantyków, którzy wolą gotować na ogniu.

Warto zwrócić uwagę, że firmy, które zajęły ugruntowaną pozycję w swoim segmencie, oferują zakup towaru nie na sztuki, ale w zestawach przeznaczonych na 3, 7, 14 dni podróży. Koszt takiego „etui” to od 15 do 25 tysięcy rubli.Asortyment jest zróżnicowany: dla wegetarian, miłośników pysznych potraw z mięsa i ryb, liofilizowanych napojów, warzyw i owoców, deserów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i gdzie kupić

W zwykłym supermarkecie nie można kupić produktów liofilizowanych. Są sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach turystycznych lub u dealerów, którzy mają zarówno punkty sprzedaży w różnych miastach, jak i strony internetowe, w których można łatwo zamówić towary przez Internet. W sieci WWW materiały sublimacyjne są często sprzedawane przez prywatnych sprzedawców; zakupu można dokonać w witrynach takich jak eBay, Amazon. Aby nie wątpić w jakość towaru, warto odwiedzić oficjalne sklepy znanych marek, ale ceny tam „gryzą”, ale jest gwarancja, że ​​nie zostaną oszukani. Obsługa tutaj jest na wysokim poziomie.

Wskazówki, których doświadczeni survivalowcy udzielają swoim kolegom, są proste:

 • Każde opakowanie zawiera instrukcje: jak gotować, jak przechowywać. Nie można pominąć tej informacji.
 • Skład sublimatów jest ważny, zwłaszcza jeśli jesteś uczulony na którykolwiek ze składników.
 • Markowe produkty są drogie, ale zapewniony jest odpoczynek ze smacznym jedzeniem. Lepiej nie kupować towarów od niezweryfikowanych producentów na podróż.
 • Głównymi błędami przy wyborze sublimatów jest łatwowierność klientów i niezrozumienie, czym różni się produkt odwodniony w próżni od suszonego. Jest to używane przez pozbawionych skrupułów sprzedawców. Przed zakupem warto zapoznać się z informacjami o sublimatach.
 • Przygotuj się do wyprawy z wyprzedzeniem. Doświadczeni miłośnicy sportów ekstremalnych na długo przed wyjazdem nabywają różne wersje liofilizowanych potraw - by je wypróbować, by wybrać najlepsze, a potem kupić na wędrówkę.
 • Recenzje tych, którzy kupili sublimaty, są koniecznie badane i na stronach niezależnych od sklepów internetowych. Dzięki temu możesz uzyskać prawdziwą opinię na temat jakości i smaku. Nie można jednak zapominać o podmiotowości poszczególnych wypowiedzi.

Kryteria doboru: naturalne surowce, dobry smak, przyzwoity termin przydatności do spożycia, czytelne instrukcje, łatwość gotowania, wygodny transport i cena „podnoszenia”.

Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu produktów liofilizowanych, wiesz, jak wybrać produkt wysokiej jakości i którą firmę lepiej kupić, zostaw komentarz.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię