‍♂ Najlepsze deski SUP dla surferów w 2020 roku

0

Deski surfingowe SUP zapewniają nie tylko zdrowie i aktywność fizyczną, ale także niezapomniane emocje. Jednak zanim otworzysz nowy sport, musisz dokładnie się do niego przygotować i kupić niezbędny sprzęt i sprzęt. Tylko w ten sposób zajęcia przyniosą korzyści i radość.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Was ranking najlepszych desek SUP dla surferów na rok 2020.

Dlaczego surfing na deskach SUP

Niespieszne spacery po morzu czy oceanie dostarczą każdemu człowiekowi niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. Możesz także uprawiać fitness lub łapać średnie fale na deskach. Głównymi parametrami przy wyborze pocisku są stabilność i zwrotność. Zapewnią maksymalny komfort i wygodę podczas chodzenia.

Oprócz wersji uniwersalnych w sklepach sprzedaje się deskę SUP turystyczną i wyścigową. Modele są w stanie pokonywać duże przeszkody i nabierać prędkości na każdej wodzie. Tablice mogą być używane nie tylko przez doświadczonych użytkowników, ale także przez początkujących, którzy nigdy czegoś takiego nie robili.

Co jest ważne, aby wiedzieć o obudowie

Ciało jest głównym elementem każdej planszy, to on decyduje o zachowaniu się pocisku na powierzchni wody. W sumie sprzedawane są dwie wersje - płaska i offsetowa. Aby lepiej dokonać wyboru, ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o każdym przedstawicielu.

Płaska wersja jest odpowiednia dla tych, którzy kupują kompleksowe rozwiązanie. Charakterystyczną cechą tej opcji jest szerokość. Z zewnątrz wygląda bardziej jak standardowa deska surfingowa. Model będzie potrafił nie tylko dawać spokój i radość podczas pokonywania dużych odległości, ale sprawdzi się przy łapaniu małych fal. Ponadto opcja polecana dla początkujących, którzy nigdy nie weszli na deskorolkę.

Modele offsetowe są przeznaczone do dalekich podróży i zawodów sportowych. Główną cechą takich występów jest spiczasty nos, którego wygląd przypomina kajak. Ta opcja nie została wybrana przypadkowo, ponieważ dzięki temu prędkość zyskuje się szybciej. Kolejną wyróżniającą cechą desek offsetowych jest długość nieco dłuższa niż w modelach uniwersalnych. Dla początkujących ta opcja nie jest odpowiednia, ponieważ obudowa jest mniej stabilna, co może powodować pewne trudności.

Wybór według objętości i nośności

Ważną zasadą przy zakupie deski SUP do surfowania jest to, że deska musi być dopasowana do wzrostu osoby. Jeśli kupisz nieodpowiednie modele, użytkownik może spotkać się z faktem, że pocisk nie będzie w stanie wyprzeć wystarczającej ilości wody, więc utrzymanie równowagi nie będzie możliwe. Wybierając produkt, nie należy zapominać o nośności i objętości.

Ostatni parametr jest podawany w litrach i określa zdolność SUP do pływania z określonym ładunkiem. Odpowiednio, im wyższy ten parametr, tym większa waga może utrzymać płyta. Krótkie modele mogą mieć dużą objętość tylko wtedy, gdy pocisk jest szeroki i gruby. Odwrotna sytuacja jest z długą i wąską deską, ma to niewielkie znaczenie.Dlatego dla osób o wadze powyżej 90 kg lepiej jest znaleźć opcje krótkie i grube, aby łatwiej było im zrównoważyć.

Aby szybko obliczyć objętość, możesz użyć następującego wzoru:

 • Początkujący muszą pomnożyć swoją wagę przez 2. Wynik wskazuje zalecaną wartość objętości;
 • Zaawansowani użytkownicy muszą pomnożyć masę przez 1,7;
 • Profesjonaliści, którzy brali udział w turniejach lub uprawiali ten sport od dzieciństwa, są mnożeni przez 1,3.

Udźwig jest również podany w danych technicznych. Każdy model ma pewne ograniczenia wagowe. Parametr jest nie mniej ważny niż objętość, ponieważ od niej zależy stopień zanurzenia w wodzie i wpływa na komfort pływania.

Dobór optymalnej długości

Kupując deskę nie należy zapominać o długości. Decydują o tym warunki, w których dana osoba planuje pływać. Ponieważ wyścigi w oceanach i jeziorach są różne, ponieważ wybiera się różne modele. Nie wolno nam zapominać, że wielkość SUP-a wpływa na wygodę transportu, zwłaszcza jeśli dana osoba nie planuje prowadzić samochodu, tylko chodzić. Długie konstrukcje mogą nie działać, ponieważ trudno je przesuwać, szczególnie przy silnym wietrze.

Istnieją trzy kategorie, na które podzielona jest większość tablic:

 • Do 9 '- wersje krótkie. Zaprojektowany do surfowania. Zaletą tego wariantu jest duża manewrowość. Planując zakup modelu dla dziecka, warto przyjrzeć się deskom SUP do 8 ′.
 • Średnia długość jest idealna na spokojne i relaksujące wypady nad jezioro lub morze. Długość waha się od 9 do 12 stóp.
 • Do wyścigów i długich podróży odpowiednie są długie modele. Cechą charakterystyczną jest szybkość. Jeśli ktoś lubi wycieczki na duże odległości, lepiej kupić takie występy. Ale nie wolno nam zapominać o nośności i objętości, aby wszystko było idealne.

Wybór według szerokości

Kolejnym parametrem, bez którego nie można dobrać dobrego modelu, jest szerokość. Istnieją tylko dwie wersje - szerokie deski (do 36 cali) i wąskie (do 30 cali). Pierwsza opcja jest bardzo solidna i stabilna. Najczęściej kupowane są do fitnessu lub relaksu. Zaletą wąskich modeli jest szybkość, ale balans będzie trudniejszy.

Z czego wykonany jest rdzeń

W sklepach dostępne są 3 popularne podstawowe materiały:

 • Pianka EPS. Jedna z najpopularniejszych opcji, która znajduje się w 60-70% plansz. Jest to pianka pokryta włóknem szklanym wraz z żywicą epoksydową. Waga gotowej wersji zależy od rodzaju użytych materiałów i samej konstrukcji.
 • Niektóre modele mogą mieć pusty rdzeń. Najczęściej takie osiągnięcia znajdują się w średnim segmencie cenowym. Korzystają z nich także sportowcy startujący w wyścigach, bo taka decyzja pozytywnie wpływa na osiągi szybkościowe.
 • Dla początkujących nadaje się SUP, gdzie rdzeń wykonany jest z pianki poliuretanowej. Charakterystyczną cechą tej konstrukcji jest masa, która jest wielokrotnie większa od masy ESP.

Również w sklepie znajdują się nadmuchiwane deski, które są w całości wykonane z PVC. W tym przypadku rdzeń jest wykonany z rozciągliwych włókien, które tworzą pusty rdzeń. Pomimo tego, że SUP jest nadmuchiwany, wytrzymałość pozostaje na poziomie, a produkt jest łatwiejszy w przechowywaniu i transporcie.

Keely

Płetwy są niezbędne dla desek, aby zapewnić stabilność pocisku, więc nie można ich zignorować. W sklepie dostępne są 4 popularne projekty:

 • Duży pojedynczy kil jest zabezpieczony nakrętką i śrubą. Jest też specjalny kanał, który znajduje się w finboxie, dzięki czemu można łatwo przesuwać element do przodu lub do tyłu.
 • Do pływania po gładkich wodach i do wysokiej stabilności podczas pływania konieczne jest zakupienie modeli z 3 kilami.
 • Aby nie zboczyć z kursu przy dużych falach lub silnym wietrze, wybiera się modele ze zwykłymi kilami. Konstrukcja zewnętrzna jest bardziej bezpośrednia, a sam element jest sztywny. Można go nawet zamontować na długich SUPach.
 • Nadmuchiwane muszle mają gumowe kily, które są już przymocowane do deski.Ale są też opcje, w których obecne są wymienne elementy.

Co warto wiedzieć o akcesoriach

Po zakupie pocisku należy wybrać odpowiednie akcesoria, aby jazda była łatwiejsza i wygodniejsza.

Wiosła przyczyniają się do wydajnego wiosłowania. Najlepiej kupować modele nieco wyższe od samego użytkownika. Tak więc osoba będzie wygodnie poruszać się na dowolną odległość.

Kamizelka. Możesz podróżować bez kamizelki tylko w pobliżu wybrzeża. Jeśli planujesz pływać na duże odległości, lepiej kupić dobrą kamizelkę ratunkową, która nie pozwoli ci utonąć. Dodatkowo kamizelka musi mieć schowek na gwizdek i latarkę, zwłaszcza gdy jazda na nartach odbywa się o zmroku.

Ubrania dopasowane do pogody. Jeśli planujesz pływać w chłodnym miejscu, lepiej ubrać się ciepło, aby zapobiec hipotermii. W cieplejszych miastach lub krajach sprawdzą się szorty i koszulka.

Lish jest najczęściej sprzedawany osobno. Należy go kupić tak, aby w razie upadku deska nie odpłynęła. Bo dogonienie go może być problematyczne, nawet pomimo jego dużych rozmiarów. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje kilka opcji tego elementu, niektóre są przeznaczone do cichych i spokojnych miejsc, a inne do surfowania.

Jeśli dana osoba posiada samochód, należy dokupić odpowiedni uchwyt SUP. Ułatwi to transport i zwiększy wygodę. Ale nie możesz go kupić dla tych, którzy mają nadmuchiwane modele.

Aby nie uszkodzić pocisku, należy obchodzić się z nim ostrożnie i kupić pokrowiec ochronny. Woda nie powoduje poważnych uszkodzeń deski, zwłaszcza gdy osoba jedzie w spokojnych miejscach. Większość chipów trafia do urządzenia, które nie jest odpowiednio przechowywane.

Ocena najlepszych modeli segmentu budżetowego

ZRAY EVASION 9 ′ 2019

Niedrogi model odpowiedni dla nastolatków i dorosłych o wadze do 95 kg. W przeciwieństwie do większości tanich odpowiedników ta opcja jest wykonana z wytrzymałego materiału do ściegu kroplowego. Zapewnia to dobrą sztywność podczas jazdy.

Istnieje wysokiej jakości system dodatkowych mocowań. Dzięki temu użytkownik bez problemu może zabrać ze sobą niezbędny sprzęt lub zamontować dodatkowe akcesoria, np. Krzesełko.

Średni koszt to 13900 rubli.

Deska SUP ZRAY EVASION 9 ′ 2019

Zalety:

 • Wydajność;
 • Wygodne przechowywanie;
 • Siła;
 • Wystarczająca sztywność;
 • Wytrzymuje ciężar do 95 kg;
 • Optymalny koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DEEP NIEBIESKI 10.6

Dobry i trwały produkt dla początkujących jeźdźców. Produkt wykonany jest z wytrzymałego materiału, który wytrzymuje znaczne obciążenia i nie tonie. Dlatego podróżowanie na desce SUP jest łatwe i ciekawe. Produkt objęty jest roczną gwarancją, co jest zaletą. Grubość - 10 cm, szerokość 72 cm Posiada wygodne mocowanie bagażu. Całkowita długość to 3 metry, która jest odpowiednia dla każdej osoby.

Sprzedawane po cenie: od 14400 rubli.

Deska SUP DEEP BLUE 10.6

Zalety:

 • Wygoda;
 • Wartość pieniądza;
 • Siła;
 • Nie pęka;
 • Łatwy do noszenia;
 • Optymalne wymiary.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

AQUA MARINA VAPOR 10'10

Popularny produkt odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Pomimo wysokiego kosztu 25300 rubli cena w pełni spełnia oczekiwania. Deska jest uniwersalna i nadaje się do wygodnego wypoczynku na morzu oraz do ćwiczeń fitness czy jogi.

Polecany dla nastolatków o wadze poniżej 75 kg. Zestaw zawiera trzyczęściowe wiosło i pompkę. Ta ostatnia ułatwia napompowanie łodzi w każdej sytuacji, gdyż bez problemu zmieści się do plecaka.

Sprzedawane po cenie 25,300 rubli.

Deska SUP AQUA MARINA VAPOR 10'10

Zalety:

 • Bardzo mocny rdzeń;
 • Mocna ściana boczna;
 • Projekt;
 • Wygoda;
 • Istnieje technologia SuperTough Dual Stringer;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP-3 modele średniej kategorii cenowej

FUNWATER 11 ′ MONKEY

Dobra opcja sprzedawana w pełni załadowana. Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników. Deska SUP może być używana do pływania po różnych wodach, w tym na falach. Trwały materiał nie rozerwie się nawet podczas silnych burz.W zestawie pompka ręczna z wbudowanym manometrem i dwoma elastycznymi żebrami. Maksymalna dopuszczalna waga to 150 kg.

Średni koszt to 31600 rubli.

Deska SUP FUNWATER 11 ′ MONKEY

Zalety:

 • Podwójne ściany;
 • Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego pobytu;
 • Trwały materiał;
 • Wystarczająca sztywność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

AQUA MARINA BREEZE 9'9 ''

Uniwersalna opcja wykonana w wygodnej formie. Ten model jest odpowiedni dla osób, które chcą mieć małą podkładkę, ale z maksymalną stabilnością. Możesz ćwiczyć na tej desce lub po prostu cieszyć się morskim powietrzem. Ściana wykonana jest z wytrzymałego materiału, który nie zużywa się z upływem czasu. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy komfortowego pobytu.

Średnia cena to 33100 rubli.

Deska SUP AQUA MARINA BREEZE 9'9 ''

Zalety:

 • Siła;
 • Trwałość;
 • Nie uszkodzony;
 • Wygoda;
 • Optymalne wymiary.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

AZTRON MERCURY CAŁY OKOŁO 10'10 "

Dobry model od popularnego producenta sprzedawany z zestawem startowym zawierającym niezbędne elementy do wiosłowania, transportu i pompowania. Deska jest wszechstronna i nadaje się do pływania i lekkiego surfowania. Trakcję wodną zapewnia płetwa 4 mm. Konstrukcja dwukomorowa zapewnia wystarczającą sztywność.

Sprzedawane za cenę 34 300 rubli.

Deska SUP AZTRON MERCURY ALL AROUND 10'10 "

Zalety:

 • Ekwipunek;
 • Konstrukcja dwukomorowa;
 • Siła;
 • Trwałość;
 • 4 mm diamentowa płetwa;
 • Niezła pompa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych supboardów premium

Boardworks Jetty 11'0

Niezawodna opcja dla początkujących i hobbystów. Wyważona deska pozwoli pływać na duże odległości lub uprawiać jogę na środku jeziora. W zestawie deska i wiosło. Pokrowiec i plecak kupuje się osobno. Pojemność - 230 litrów, maksymalne obciążenie - 136 kg.

Średnia cena to 50000 rubli.

Deska SUP Boardworks Jetty 11'0

Zalety:

 • Sztywna konstrukcja;
 • Wzmocnione łopatki;
 • Optymalne wymiary;
 • Siła;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BIC Sport 16 Sup Wind 11'6 ″ Performer

Wysokiej jakości produkt odpowiedni do zabawy na plaży lub w spokojnym jeziorze. Projekt jest uniwersalny, ponadto dozwolone jest żeglowanie, w tym celu jest specjalny otwór. Ale możesz go używać bez tego elementu i chodzić tylko z wiosłem.

Sprzedawane po cenie: od 88,500 rubli.

Deska SUP BIC Sport 16 Sup Wind 11'6 ″ Performer

Zalety:

 • Siła;
 • Nadaje się do żeglowania;
 • Sztywność;
 • Wygoda;
 • Wymiary.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BIC Sport Cross Sup 10'0 ″

Niezawodny pad o sztywnym korpusie i wysokiej jakości rdzeniu. Zapewnia wysoką stabilność przy każdej pogodzie. Nadaje się zarówno na aktywne rodzinne wakacje, jak i na fitness. Aby uzyskać lepszy poślizg, w nosie występuje niewielki martwy ciąg. Jest 6 punktów mocowania ładunku.

Średni koszt to 73000 rubli.

Deska SUP BIC Sport Cross Sup 10'0 ″

Zalety:

 • Wystarczająca sztywność;
 • 6 punktów mocowania na pokładzie;
 • Nadaje się do fitnessu i relaksu;
 • Podczas opracowywania wykorzystano technologię ACE-TEC;
 • Lekkie rozmycie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Odpoczynek na desce do wiosłowania zostanie na długo zapamiętany, a osoba praktycznie nie musi mieć specjalnych umiejętności, aby nauczyć się ślizgać się po wodzie. Potrzebujesz tylko chęci i cierpliwości. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *