📺 Najlepsze telewizory 70-75 cali na 2020 rok

0

Kupując nowy telewizor, kupujący zwraca uwagę na rozmiar ekranu, klarowność obrazu i bogactwo kolorów. To właśnie te parametry pozwalają na oglądanie filmów nagranych przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Kilka lat temu ekrany o rozdzielczości Full HD, formacie obrazu o wysokiej rozdzielczości, były największym marzeniem. Dziś został już wyparty przez 4K, czterokrotnie wyraźniejszy niż Full HD, a 8K jest już w sprzedaży. Tylko na dużym ekranie można w pełni docenić jakość obrazu takich urządzeń. Koszt modeli o największej przekątnej jest zbyt imponujący, a urządzenia 40- lub 50-calowe nie są na to wystarczająco duże. Dlatego też urządzenia 70/75-calowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kinomanów. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje odwiedzającym przegląd najlepszych telewizorów o przekątnej 70-75 cali na rok 2020 na podstawie recenzji klientów i opinii ekspertów.

Kilka słów o ewolucji odbiorników telewizyjnych

Nowoczesny odbiornik telewizyjny znacznie różni się od modeli z ubiegłego wieku. Wtedy wybór nie był szczególnie duży: kolorowy lub czarno-biały, duży lub mały i tyle. Jakość obrazu była taka sama dla prawie wszystkich produktów, nie było ustawień i nie było zbyt wiele do dostosowania.

Telewizor to dziś urządzenie z licznymi funkcjami, które pozwalają wykorzystać go jako:

 • odbiornik kanałów nadawczych;
 • komputer osobisty;
 • kino domowe;
 • środki komunikacji (dla tych, którzy lubią komunikować się przez Skype).

Takie urządzenie ma wiele parametrów, charakterystyk i ustawień. To poważny zakup, wliczając cenę. Aby nie pomylić się przy wyborze, konieczne jest zrozumienie cech różnych modeli, zrozumienie, co decyduje o jasności i jasności obrazu oraz zrozumienie, co oznaczają niektóre terminy.

Co to jest LCD

Dawno już nie ma modeli CRT z lampą katodową (CRT). Obraz nowoczesnych urządzeń tworzy matryca na ciekłych kryształach. Ta ostatnia koncepcja jest warta rozważenia bardziej szczegółowo.

Jak wiadomo, kryształy nazywane są substancjami stałymi o uporządkowanej strukturze wewnętrznej - sieci krystalicznej. Kryształy są anizotropowe. Oznacza to, że przechodzące przez kryształ fale świetlne lub elektromagnetyczne zmieniają swoje właściwości w zależności od kierunku przejścia.

Ciekłe kryształy mają właściwości cieczy. Można je wlać do szklanek. Niemniej jednak ich cząsteczki są rozmieszczone w całej objętości w określonej kolejności i takie są właściwości kryształów. Główną cechą ciekłych kryształów jest to, że orientacja ich cząsteczek zmienia się pod wpływem pola elektrycznego. Ta nieruchomość jest wykorzystywana do produkcji telewizorów, monitorów, tabletów, smartfonów i innych gadżetów.

Ciekawy! LCD - wyświetlacz ciekłokrystaliczny, wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

Urządzenie Matrix

Główny element odbiornika telewizyjnego składa się z ogromnej liczby komórek ciekłokrystalicznych zwanych pikselami. Z kolei każdy piksel składa się z trzech subpikseli, z których każdy ma swój własny kolor: czerwony, zielony i niebieski (czerwony, zielony, niebieski lub RGB).

Pole elektryczne działa na ciekłe kryształy, zmuszając ich cząsteczki do ustawiania się w określonej kolejności, umożliwiając lub blokując przechodzenie przez nie światła. Tak powstaje obraz.

Zmiana jasności subpikseli pozwala ludzkiemu oku rozróżnić ogromną liczbę odcieni. Taki zestaw nazywamy matrycą RGB.

Ciekawy! Piksel to skrót od angielskiego elementu pictures, dosłownie - cząstka obrazu.

Firma LG opracowała matrycę RGBW z czterema subpikselami, dodając biel (Czekaj) do trzech podstawowych kolorów. Spory ekspertów o to, która opcja jest lepsza, nadal nie ustępują.

TELEWIZOR LED

Subpiksele są jak filtry światła. Aby utworzyć kolorowy obraz, należy przepuścić przez nie strumień światła. Istnieje kilka sposobów wyróżnienia:

 1. Lampa fluorescencyjna. Używany w pierwszych modelach LCD. Jakość obrazu takich urządzeń była gorsza niż paneli plazmowych.
 2. LED lub LED (dioda elektroluminescencyjna). Całkowicie wymieniłem lampę. Jest realizowany na kilka sposobów, z których każdy ma swoje zalety i wady oraz wpływa na jakość obrazu. Istnieje wiele modeli LED o różnych właściwościach.
 3. Pełne podświetlenie LED. Pierwsza opcja, w której diody LED są rozmieszczone równomiernie na całej powierzchni za matrycą. Nie ma funkcji lokalnego ściemniania. Pełna matryca z funkcją lokalnego ściemniania zapewnia najlepszą jak dotąd jakość obrazu. Dzięki tej opcji ciemne obszary stają się jeszcze ciemniejsze, a jasne obszary są podświetlone. Kontrast rośnie, kolory stają się bogatsze.
 4. Bok. Diody LED znajdują się na krawędziach, często po prawej i lewej stronie, a następnie światło przechodzi wzdłuż światłowodów. Metoda pozwoliła zmniejszyć grubość odbiornika telewizyjnego, ale nie wpłynęła w żaden sposób na jakość obrazu.
 5. Zaawansowana wersja światła bocznego z miejscowym ściemnianiem znacznie poprawia kontrast i odwzorowanie kolorów, jest tańsza niż opcja z pełną matrycą i miejscowym ściemnianiem, chociaż ma nieco gorszą jakość obrazu.

OLED i LED, jaka jest różnica

OLED to skrót od organicznej diody elektroluminescencyjnej. Każdy piksel panelu OLED emituje światło, gdy jest wystawiony na działanie pola elektromagnetycznego, tj. podświetlenie nie jest tutaj potrzebne. Co więcej, jasność blasku każdego piksela jest również regulowana. OLED to najlepszy kontrast i nasycenie kolorów i odcieni. Oczywiście opis ten jest bardzo schematyczny i nie oddaje złożoności urządzenia. Jak każde urządzenie, panele OLED mają swoje zalety i wady.

Zalety obejmują następujące właściwości:

 • nie ma potrzeby podświetlania;
 • cienkie i lekkie ciała;
 • szybka reakcja pikseli na zmianę koloru;
 • w rezultacie lepsza głębia czerni - lepszy kontrast;
 • obraz nie traci wyrazistości i bogatych kolorów przy zmianie kąta widzenia;
 • zużywa mniej energii elektrycznej.

Istnieją dwie wady, ale są one bardzo znaczące:

 • piksele w panelach OLED wypalają się szybciej;
 • Panele OLED są droższe.

QLED i Nano Cell

Panele wykonane w technologii kropek kwantowych. Zarówno panele QLED, jak i Nano Cell to zaawansowane wersje telewizorów LED. Pierwszą w swoich modelach stosuje Samsung, drugą - LG.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych paneli LED z białym podświetleniem, technologia QLED wykorzystuje diody LED do podświetlania, wytwarzając mocne, zabarwione na niebiesko światło. Panel QLED pokryty jest specjalną folią zawierającą czerwone i zielone kropki wielomianowe. Ponadto każda zielona kropka to 30, a czerwona 50 atomów. Te kropki lub nanocząsteczki są w stanie emitować kolory o pożądanych tonach pod wpływem pola elektromagnetycznego. W ten sposób uzyskuje się najlepszą jasność i nasycenie kolorów.

Ciekawy! Początkowo technologia kropek kwantowych nosiła nazwę Quantum Dot. Następnie, podobno przez analogię z OLED, nazwano go QLED. Taki chwyt marketingowy.

QLED i Nano Cell stały się tańszą alternatywą dla paneli OLED.Przewyższają panele OLED pod względem jasności i nasycenia kolorów, trwałości.

Kilka słów o pozwoleniu

Wybierając telewizor zależy nam na:

 • uzyskać wyraźny obraz;
 • zobaczyć jak najwięcej informacji.

Realizacja tych życzeń zależy od rozdzielczości ekranu, tj. na liczbę pikseli tworzących jego powierzchnię. Piksele mogą mieć różne rozmiary. Im mniejszy piksel, tym ostrzejszy będzie obraz. Jako przykład rozważ dwa telewizory 32 i 50 cali w formacie 4k. Rozmiary są różne, ale liczba pikseli jest taka sama.

Ważny! Kupując telewizor o dużej przekątnej wybierz urządzenie o najwyższej rozdzielczości.

Jakie są formaty rozdzielczości

Parametr jest określany przez stosunek liczby pikseli w poziomie i w pionie. Istnieje kilka standardowych formatów obrazów. Nie wszystkie są używane przez producentów telewizorów. Niektóre są beznadziejnie przestarzałe, inne straciły popyt, a produkcja takiego sprzętu jest nieopłacalna.

 1. SD. Przestarzała wersja standardowej rozdzielczości 720x480p. Używany w pierwszych telewizorach. Takie urządzenia już nie są produkowane, ale są transmitowane na antenie programy telewizyjne i nagrania wideo w tym standardzie i jest ich całkiem sporo.
 2. HD. Wysoka rozdzielczość - wysoka rozdzielczość 1280x720p. Pierwszy ze standardów telewizji wysokiej jakości.
 3. Full HD, w tłumaczeniu - pełna wysoka rozdzielczość, 1920x1080p. Do niedawna takie urządzenia były najfajniejsze i najdroższe. W tej wersji działają monitory PC i wyświetlacze smartfonów.
 4. UHD lub 4K - Ultra HD, o rozdzielczości 3840x2160. Samo pojęcie „ultra” sugeruje telewizję ultra wysokiej rozdzielczości. To już jest standard cyfrowy.
 5. 8K (7680x4320p) to drugi cyfrowy standard w ultrawysokiej rozdzielczości, dwukrotnie bardziej stromy niż 4K.

Wraz z pojawieniem się telewizji wysokiej rozdzielczości zmieniły się również rozmiary ekranów. Chodzi o stosunek szerokości i wysokości obrazu. W modelach CRT stosunek ten wynosi 4: 3, tj. ekran jest prostokątem, którego szerokość jest zawsze większa od wysokości o jedną akceptowaną jednostkę miary. Dla telewizorów HD opracowano standard ze stosunkiem szerokości do wysokości 16: 9.

Kryteria wyboru

Po zapoznaniu się z charakterystyką i możliwościami nowoczesnych odbiorników telewizyjnych pozostaje otwarte pytanie „jak wybrać odpowiednie urządzenie”. Mnogość terminów jest myląca. Być może warto rozważyć jakieś kryteria, które pomogą kupującemu ostatecznie podjąć decyzję.

Dlaczego potrzebujesz przekątnej 75 cali

W przypadku Full HD wystarczy 40 lub 50-calowy telewizor. Jasność i wyrazistość obrazu będą w porządku. Ciesz się jakością filmów z dysków Blu-ray lub wysokiej jakości treściami z Internetu w rozdzielczości 4K. To prawda, że ​​sprzęt wideo tej klasy również kosztuje dużo pieniędzy. 70-75 cali w takim przypadku to najlepsza opcja.

Wielkość pomieszczenia dla modeli tej wielkości ma znaczenie. Jednak stwierdzenie, że odległość od oczu do ekranu powinna wynosić co najmniej trzy lub cztery jego przekątne, jest bardzo kontrowersyjne, szczególnie w przypadku telewizora 4K, a zwłaszcza 8K. Jeśli widz jest wygodny, może usiąść i półtora kroku od odbiornika telewizyjnego. Kryterium jest tutaj odległość, z jakiej można na nim rozróżnić piksele. Jeśli ustawienie urządzenia tej wielkości jest łatwe, 75 ”to świetny wybór.

Co zależy od częstotliwości odświeżania ekranu

Przy niskiej częstotliwości odświeżania ruchy na ekranie mogą być niewyraźne. Ten wskaźnik, w zależności od modelu, waha się od 50 do 800 Hz. Jednak nie powinieneś gonić tutaj za ilością. 120 Hz w telewizorze 4K powinno wystarczyć. Wszystko, co jest większe, pochodzi „od złego”. Ludzkie oko nie może odróżnić różnicy.

Którą rozdzielczość wybrać

HD prawdopodobnie należy do przeszłości. Panele FULL HD spełniają definicję „ultra wysokiej rozdzielczości”. Do oglądania treści w ultra wysokiej rozdzielczości (UHD) potrzebne są standardy 4K i 8K. Wybierając telewizor, musisz zrozumieć, że istnieje bardzo niewiele źródeł sygnału o takiej rozdzielczości, a te, które istnieją, znajdują się w Internecie i na płytach Blu-ray. Większość kanałów naziemnych na takich urządzeniach będzie wyglądać gorzej niż na FHD.

Dlaczego potrzebne są OLED, QLED i Nano Cell

Te skróty dotyczą technologii wytwarzania matryc. OLED to najdroższa opcja. Możesz łatwo znaleźć telewizor LED z lokalnym przyciemnieniem i cieszyć się wysokiej jakości obrazem.

QLED i Nano Cell stanowią dalszy rozwój znanej już technologii LED.Gama kolorów jest odtwarzana z dokładnością do 99%, a jasność praktycznie nie jest zmniejszana. Dzięki HDR, który zwiększa możliwości standardowych technologii, jakość obrazu niewiele różni się od naturalnej. A koszt panelu QLED jest znacznie niższy niż modelu OLED.

Czego szukać

Oprócz demonstrowania wysokiej jakości obrazów kanałów naziemnych, nowoczesny telewizor jest wyposażony w wiele interesujących dodatkowych funkcji. Warto ich lepiej poznać:

 1. Smart TV. Integracja usług internetowych ze sprzętem odbiornika TV. Umożliwia wyświetlanie filmów i ról z YouTube, granie w gry sieciowe itp.
 2. The Serif. Deweloperzy z Samsung Corporation wraz z francuskimi projektantami wydali oryginalne wnętrze QLED Samsung TV Serif. Dzięki różnym technikom prowadzenie kabli jest ukryte przed oczami użytkownika, a urządzenie na własnych nogach przypomina tablicę ogłoszeń. Tryb Ambient pozwala panelowi całkowicie połączyć się z tłem (kameleonem), wyświetlać płótna artystyczne na ekranie, nawet gdy jest wyłączony. Urządzenie zamontowane na ścianie można pomylić z obrazem.
 3. Rama. Kolejny wewnętrzny telewizor Samsunga będzie (dynamiczną) ozdobą Twojego domu.
 4. Obsługa Airplay 2. Możliwość przesyłania danych z iPhone'ów i iPadów do TV. Wspólny rozwój Apple i Samsung.
 5. Obsługuje DVB-T2, DVB-S, DVB-C. Takie oznaczenia oznaczają, że oglądanie na nich kanałów cyfrowych jest możliwe bez instalowania dodatkowych tunerów telewizyjnych. DVB-S umożliwia oglądanie telewizji cyfrowej z anteny satelitarnej, DVB-T do demonstracji kanałów cyfrowych z konwencjonalnej anteny, a DVB-C do telewizji kablowej. Liczba 2 oznacza ich drugą wersję.
 6. Telewizor Premium UHD. Oznacza to urządzenia całkowicie gotowe do odbioru i wyświetlania treści HDR.

Oprócz wymienionych przydatnych dodatków, nowoczesny „zomboy” wyposażony jest w różne wejścia na złącza USB i HDMI, zapewniające możliwość pracy z nośnikami wymiennymi i komputerem PC. Wi-Fi i Bluetooth umożliwiają bezprzewodową komunikację z odbiornikami telewizyjnymi smartfonów i tabletów.

Najlepsi producenci

Którą telewizję lepiej kupić? Nie ma o czym myśleć. Nazwy firm i korporacji, które produkują najlepszą elektronikę użytkową, są na ustach wszystkich:

 1. Koreańskie korporacje Samsung i LG produkują prawdopodobnie najpopularniejsze modele odbiorników telewizyjnych.
 2. Elektronika japońskich firm Sony, Panasonic, Toshiba, Hitachi, Sharp to ciągłe innowacje + wysoka jakość wykonania.
 3. Chiński Xiaomi, TCL - wysokiej jakości modele budżetowe.
 4. Francuska firma Thomson. Wysokiej jakości odbiorniki telewizyjne.
 5. Holenderska firma Philips. Popularność jej modeli wynika ze stylowego wzornictwa, wysokiej jakości wykonania oraz zastosowania nowych technologii.
 6. Rosyjska firma Erisson jest producentem niedrogich nowoczesnych modeli telewizorów.

Wybierając marki, niedoświadczonemu nabywcy lepiej jest wysłuchać rad i zaleceń zaawansowanych użytkowników i sprzedawców wyspecjalizowanych sklepów, uważnie przeczytać opis i instrukcję obsługi oraz wyjaśnić, ile kosztuje urządzenie.

Jak odróżnić podróbkę

Jest kilka dość prostych sposobów:

 1. Porównaj numery seryjne na opakowaniu, etui i karcie gwarancyjnej. Jeśli nie pasują, urządzenie jest fałszywe.
 2. Będą próbowali sprzedać Ci „kopię” markowego produktu bez karty gwarancyjnej.
 3. Markowa folia opakowaniowa posiada holograficzne znaki, a przy ich braku jest przyjemnie gładka. Jeśli nie ma żadnych znaków, a film jest nakłuty, jesteś „zmuszony” fałszerstwem.
 4. Szukaj wysokiej jakości wykończeń metalowych. W oryginalnych modelach połączenia są obrabiane z wysoką jakością i są prawie niewidoczne.

Gdzie mogę kupić

Najlepiej zrobić to w specjalistycznym sklepie, aby „dotknąć” produktu własnymi rękami i oczami. Można zamówić online w sklepie internetowym. Adresy sklepów można szpiegować na Yandex - market.

Ocena telewizorów wysokiej jakości o przekątnej 70-75 cali

10. Erisson 75ULEA99T2

Urządzenie rosyjskiej marki, z ultra czystym obrazem 4K UHD, pozwoli Ci zanurzyć się w świat kina. Elegancki wygląd zdobi nowoczesny dom. Dzięki funkcji Smart TV użytkownik będzie mógł przeglądać wysokiej jakości treści z Internetu, a moduł Wi-Fi pomoże połączyć się z siecią World Wide Web bez przewodów.

Erisson 75ULEA99T2

Zalety:

 • duży kąt widzenia;
 • Smart TV;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • obudowa wykonana z taniego plastiku.

Erisson UE 75RU 7100U 74,5 '' telewizor LCD
Przekątna ekranu75 '' = 189 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
PodświetlenieDOPROWADZIŁO
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieHDMIx3; USBx3; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; VGA
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wdrożenie Smart TVNa platformie Android
Wymiary mm.1682x1031x331
Waga 34,4 kg
Średnia cena 61,120 rubli

9.LG 70UM7100 70 '' (2019)

Zeszłoroczna nowość południowokoreańskiego giganta LG Electronics zbiera najlepsze recenzje klientów. Stosunkowo niedrogie urządzenie. Matryca VA z podświetleniem LED zapewnia szerokie kąty widzenia bez utraty nasycenia kolorów. Brak miejscowego przyciemnienia nieznacznie zmniejsza kontrast. Dodatkowe możliwości oglądania wysokiej jakości treści zapewnia funkcja Smart TV, porty USB, HDMI, obsługa formatów cyfrowych DVB-T2, DVB-C i DVB-S2. Według kupujących model LG 70UM7100 70 '' to doskonały stosunek jakości do ceny.

LG 70UM7100 70 '' (2019)

Zalety:

 • szeroki kąt widzenia;
 • pasuje do systemu „inteligentnego domu”;
 • Matryca VA z bezpośrednim podświetleniem LED;
 • stosunkowo niski koszt.

Niedogodności:

 • brak lokalnego ściemniania.

LG 70UM7100 70 '' (2019) telewizor LCD
Przekątna ekranu70 '' = 178 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD
PodświetlenieLED, pełna tablica
MatrycaTFT VA
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieHDMIх3; USBх2; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; Miracast
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Zgodność z inteligentnym domemLG ThinQ
Wymiary mm.1578x913x91
Waga 30,4 kg
Średnia cena 56480 rubli

8. Sharp LC-70UI7652E 69,5 "

Telewizor LED w formacie 4K UHD od słynnej japońskiej korporacji Sharp. Markowe urządzenie o wysokiej jakości montażu z pełną funkcjonalnością nowoczesnego odbiornika telewizyjnego. Macierz diod LED typu VA jest podświetlona w całej macierzy. Kąt widzenia sięga 178 °. Istnieją złącza USB i HDMI do pracy z „załącznikami”. Bezprzewodowe połączenie z tabletami i smartfonami zapewniają moduły Wi-Fi i Bluetooth. Obsługiwane są formaty cyfrowe DVB-T2, DVB-S2 i DVB-C. Zaimplementowano funkcję Smart TV. Wbudowana akustyka trzech głośników, w tym 20-watowego subwoofera, pozwala cieszyć się dźwiękiem przestrzennym.

Sharp LC-70UI7652E 69,5 "

Zalety:

 • dźwięk przestrzenny;
 • duży kąt widzenia;
 • stosunkowo przystępna cena.

Niedogodności:

 • lokalne ściemnianie nie jest dostępne.

Ostry LC-70UI7652E 69,5 '' telewizor LCD
Przekątna ekranu69,5 '' = 177 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
PodświetlenieLED, pełna tablica
MatrycaTFT VA
Wbudowana akustyka2x10 W + 1x20W
wejścieHDMIx3; USBx3; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; AV; Miracast
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wdrożenie Smart TVtak
Wymiary mm.1578x907x79
Waga 28 kg
Średnia cena 77380 rubli

7. Panasonic TX-75FX780 74,5 "

74,5-calowy telewizor LED japońskiej korporacji trafił do sprzedaży w 2017 roku, ale dziś jego możliwości techniczne sprawiają klientom prawdziwą przyjemność. Matryca VA z bocznym podświetleniem LED i lokalnym ściemnianiem zwiększyła kontrast obrazu oraz nasycenie kolorów i odcieni. Format 4K UHD HDR daje poczucie całkowitego zanurzenia się w pokazywanych scenach. Urządzenie odbiera sygnały z kanałów cyfrowych w drugiej wersji formatów DVB dla telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej. Smart TV umożliwia korzystanie z urządzenia jak z komputera. Bardzo interesująca jest funkcja Time Shift, która pozwala na nagrywanie programów nadawanych na antenie z ich późniejszym oglądaniem w dowolnym dogodnym czasie. Do kontaktów z komputerem, tabletami i smartfonami są porty USB i HDMI. Jest Wi-Fi i Bluetooth.

Panasonic TX-75FX780 74,5 "

Zalety:

 • matryca z podświetleniem LED i funkcją lokalnego ściemniania;
 • duże kąty widzenia;
 • wiele dodatkowych przydatnych funkcji.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Panasonic TX-75FX780 74,5 '' telewizor LCD
Przekątna ekranu74,5 '' = 189 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
PodświetlenieLED, boczne
MatrycaTFT MVA
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieAV; HDMIх4; USBх2; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; Miracast
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wdrożenie Smart TVNa platformie Firefox OS
Wymiary mm.1689x996x70
Waga 54 kg
Średnia cena 99900 rubli

6. Philips 75PUS6754 75 "

Nowość sezonu 2019 słynnej firmy Philips (Holandia). 75-calowy telewizor LCD 4K UHD. Wyposażony w matrycę VA z bocznym podświetleniem LED. Wszystkie „dzwonki i gwizdki” są podobne do poprzednich modeli. Unikalne trójstronne oświetlenie LED poprawia wizualne postrzeganie reprodukcji kolorów. Jednak brak funkcji lokalnego ściemniania zmniejsza kontrast w porównaniu z modelami z taką możliwością. Pod każdym innym względem - „pełne wypychanie”, w tym Smart TV, możliwość odbioru cyfrowych formatów DVB dla telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej, ze zaktualizowanymi wersjami, złącza USB i HDMI, Wi-Fi i bluetooth.

Philips 75PUS6754 75 "

Zalety:

 • przekątna 75 cali;
 • Rozdzielczość 4K UHD;
 • stylowy wygląd;
 • Wbudowany odtwarzacz multimedialny „wszystkożerny”;
 • Funkcja TimeShift.

Niedogodności:

 • brak lokalnego ściemniania matrycy;
 • wysoka cena.

Philips 75PUS6754 75 '' telewizor LCD
Przekątna ekranu75 '' = 191 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
PodświetlenieDOPROWADZIŁO
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieAV; HDMIх3; USBх2; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; Miracast
Wdrożenie Smart TVNa platformie Saphi
Wymiary mm.1683x988x278
Waga 34,1 kg
Średnia cena 99900 rubli

5. Samsung UE 75RU 7100U 74,5 "(2019)

Kolejną nowością zeszłorocznego sezonu jest telewizor 4K LED firmy Samsung z boczną matrycą podświetlaną LED. Realistyczna transmisja światła i niezwykle wyraźne obrazy pozwolą widzom stać się uczestnikami wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Cyfrowe tunery umożliwiają oglądanie kanałów satelitarnych i kablowych. Smart TV jest obsługiwany przez czterordzeniowy procesor. Połączenie z Internetem zapewnia wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki obsłudze USB HID do urządzenia można podłączyć mysz i klawiaturę. Fani filmów i gracze będą zachwyceni.

Samsung UE 75RU 7100U 74,5 "(2019)

Zalety:

 • przekątna 75 cali;
 • wbudowany 4-rdzeniowy procesor;
 • wbudowane tunery cyfrowe.

Niedogodności:

 • funkcja lokalnego ściemniania nie jest realizowana;
 • wysoka cena.

Samsung UE 75RU 7100U 74,5 '' telewizor LCD
Przekątna ekranu74,5 '' = 189 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD
PodświetlenieDOPROWADZIŁO
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieHDMIх3; USBх2; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; Miracast
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wymiary mm.1685x966x60
Waga 37 kg
Średnia cena 100,500 rubli

4. Xiaomi Mi TV4 75 74,5 ''

Chińska korporacja specjalizująca się w projektowaniu i produkcji smartfonów, tabletów i inteligentnych rzeczy dla ekosystemów jest reprezentowana w naszej recenzji przez telewizor 4K UHD LSD o przekątnej 74,5 cala i proporcjach 16: 9. Boczne podświetlenie matrycy LED zapewnia wysoką jakość odwzorowania kolorów. Kontrast jest słaby ze względu na brak miejscowego ściemniania. Urządzenie jest „wypchane” funkcjami smart TV, bezprzewodowym łączem internetowym, wbudowanymi tunerami, odtwarzaczem multimedialnym i innymi „dzwonkami” ku uciesze graczy. Kąt widzenia 178 ° to radość dla kinomanów. Wbudowana akustyka składa się z dwóch głośników o mocy 8 W. To wystarczy do normalnego oglądania kanałów naziemnych. Aby oglądać dyski Blu-ray, będziesz musiał znaleźć odpowiedni soundbar. Aby podłączyć urządzenia innych firm, dostępne są złącza USB, HDMI, Ethernet, Wi-Fi.

Xiaomi Mi TV4 75 74,5 ''

Zalety:

 • przekątna 74,5 '';
 • wbudowane tunery;
 • Smart TV.

Niedogodności:

 • brak funkcji lokalnego ściemniania;
 • cena gryzie.

Telewizor Xiaomi Mi 4 75 74,5 '' telewizor LCD
Przekątna ekranu74,5 '' = 189 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
PodświetlenieLED, boczne
Wbudowana akustyka2x8 W.
wejścieHDMIх3; USBх2; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; AV; Miracast
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wdrożenie Smart TVtak
Wymiary mm.1686x1043x307
Waga 36 kg
Średnia cena 102450 rubli

3 Sony KD-75XG8096 74,5 "(2019)

Na trzecim miejscu jest nowość zeszłorocznego sezonu od japońskiej transnarodowej korporacji Sony. Twórcy starali się nasycić swoje urządzenie wszystkimi nowościami, które tworzą obraz najwyższej jakości, zachowując przy tym stosunkowo przystępną cenę. Matryca IPS z bezpośrednim podświetleniem LED i funkcją lokalnego ściemniania zapewnia doskonały kontrast i odwzorowanie kolorów. Obsługa 4K UHD i HDR10 umożliwia odbieranie i wyświetlanie treści o ultra wysokiej jakości. Oglądanie filmów akcji i fantasy na takim urządzeniu sprawi, że użytkownik poczuje się w centrum wydarzeń rozgrywających się na niemal dwumetrowej przekątnej ekranu.

Ze względu na kompletność, zaleca się zakup „natywnego” głośnika soundbar z mocnym subwooferem z tego telewizora. Do oglądania kanałów telewizji naziemnej wystarczy wbudowany system głośników. Wbudowane tunery, Smart TV, wiele wejść dla HDMI, USB, Wi-Fi, Bluetooth, Miracast - to wszystko! Średnia cena tego splendoru wynosi 114000 rubli.

Sony KD-75XG8096 74,5 "(2019)

Zalety:

 • przekątna 74,5 cala;
 • 4K UHD, rozdzielczość HDR;
 • Matryca IPS z bezpośrednim podświetleniem LED;
 • funkcja lokalnego ściemniania.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Sony KD-75XG8096 74,5 '' (2019) Telewizor LCD 2019
Przekątna ekranu74,5 '' = 189 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
PodświetlenieLED, pełna tablica
MatrycaTFT IPS
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieHDMIх4; USBх3; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi; Miracast
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wdrożenie Smart TVNa platformie Android
Wymiary mm.1686x970x80
Waga 30,7 kg
Średnia cena 120000 rubli

2 QLED Samsung QE75Q60RAU 75 "(2019)

Urządzenie południowokoreańskiego koncernu Samsung jest ciekawe, bo twórcy zastosowali w nim technologię Quantum Dot (kropki kwantowe). To swego rodzaju odpowiedź na rozwój OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne) firmy LG. Aby uzyskać najbardziej realistyczne odwzorowanie kolorów, zastosowano dwie zasadniczo różne technologie.

Pod wszystkimi innymi względami model QLED Samsung QE75Q60RAU 75 "(2019) niewiele różni się od urządzeń innych producentów: bogaty zestaw funkcji dodatkowych, interfejsy, obsługa wszystkich formatów multimedialnych, tunery. Urządzenie pasuje do systemu smart home firmy Yandex. Pojawiły się również nowe elementy - wewnętrzny tryb Ambient. Urządzenie przymocowane do ściany, nawet gdy jest wyłączone, może całkowicie wtapiać się w tło lub wyświetlać płótna artystyczne, pokazywać prognozy pogody lub wyświetlać wiadomości. Urządzenie wyposażone jest w pilota wielu marek.

Zaimplementowana funkcja sterowania głosowego. Jakość obrazu jest doskonała. Rozdzielczość 4K UHD HDR, format HDR10, HDR10 +, technologia kropek kwantowych, zapewniają doskonałe nasycenie, klarowność i jasność obrazu.

QLED Samsung QE75Q60RAU 75 "(2019)

Zalety:

 • przekątna 191 cm;
 • rzadkość 4K UHD HDR;
 • matryca wykonana w technologii kropek kwantowych;
 • Tryb otoczenia.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

QLED Samsung QE75Q60RAU 75 '' (2019) Telewizor LCD QLED
Przekątna ekranu75 '' = 191 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840p)
PodświetlenieLED, pełna tablica
Wbudowana akustyka2x10 W.
wejścieHDMIх4; USBх2; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi
Kompatybilny z systemem „Smart Home”Yandex
Wymiary mm.1683x965x60
Waga 38,9 kg
Średnia cena 114 000 rubli

1 OLED Sony KD-77A1 76,7 "

Aparatura z matrycą. wykonane w technologii OLED, z rozdzielczością 4K UHD HDR, jakością obrazu i nasyceniem kolorów, dostaje najlepsze, czasem po prostu entuzjastyczne recenzje od klientów. Jasność obrazu jest nieco gorsza od urządzeń z matrycami QLED, ale różnicę tę widać tylko wtedy, gdy mamy przed oczami dwa różne urządzenia.

Komplet podstawowych i dodatkowych funkcji. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu nie ma tutaj elementów wnętrza. Częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz nie jest najwyższa, ale przy rozdzielczości 4K i przekątnej 195 cm to w zupełności wystarcza. Tylko wysoka cena jest przygnębiająca. Ale jak dotąd telewizory OLED pozostają najdroższe.

OLED Sony KD-77A1 76,7 "

Zalety:

 • przekątna 195 cm;
 • Rozdzielczość 4K UHD HDR;
 • Matryca OLED.

Niedogodności:

 • wyjątkowo wysoka cena.

OLED Sony KD-77A1 76,7 '' Telewizor OLED
Przekątna ekranu76,7 '' = 195 cm
Format 1970-01-01 16:09:00
Rozkład4K UHD (3840 x 2160p)
Odświeżanie ekranu120 Hz
Wbudowana akustyka 5x10W (w tym subwoofer)
wejścieHDMIх4; USBх3; Ethernet; Bluetooth; Wi-Fi
do tegoObsługa lokalnej sieci domowej (DLNA)
Wymiary mm.17218x997x99
Waga 45,3 kg
Średnia cena 1200000 rubli

W dawnych czasach wybór telewizora nie był trudny. Przyjdź do sklepu, wybierz taki, który pokazuje się jasno i wyraźnie i wygląda piękniej. Obecnie obecność ogromnej liczby cech, a nawet nie w języku rosyjskim, dezorientuje wielu niedoświadczonych kupujących. Co zabrać: LED lub OLED, a może QLED Wystarczy FULL HD lub huśtawka na 4K UHD Aby poradzić sobie z tymi wszystkimi formatami rozdzielczości, ulepszaczami, wieloma dodatkowymi narzędziami, musisz rozszyfrować wszystkie te terminy, dowiedzieć się, do czego służą te lub te funkcje i czy warto za nie zapłacić. Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że nasza recenzja będzie przydatna dla tych, którzy zamierzają kupić nowy telewizor i pomoże nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię