📺Najlepsze telewizory Smart TV na 2020 rok

0

Dziś kupujący ma dostęp do masy szerokiej gamy gadżetów, z których większość jest tak wszechstronna i zaawansowana technologicznie, że może zastąpić kilka urządzeń jednocześnie. Jednym z takich urządzeń jest „smart” TV, na który zapotrzebowanie z roku na rok rośnie, dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych telewizorów wyposażonych w platformę Smart TV.

Historia - jak to się wszystko zaczęło

Era „smart TV” rozpoczęła się ponad dwadzieścia lat temu, kiedy słynna firma Microsoft opracowała urządzenie MSN TV. Łączył się z telewizorem i umożliwiał dostęp do Internetu w celu wyszukania niezbędnych informacji. Pomysł nie był zły, ale nie upowszechnił się ze względu na to, że tradycyjny telewizor nie miał wystarczającej mocy i szybkości przesyłania danych.

Na początku XXI wieku na rynku elektroniki pojawiły się dekodery - niewielkie dekodery, które podłączano do telewizora i rozszerzały możliwości technologii.

Ale prawdziwy przełom nastąpił w 2009 roku, kiedy na świecie została wprowadzona technologia DLNA, która przyczyniła się do integracji systemu operacyjnego z odbiornikiem telewizyjnym.

Smart TV - co jest wyjątkowe

Smart TV to technologia, która przekształca znaną technologię w wielofunkcyjne urządzenie podobne do smartfona. Jest jednak coś, czego smartfon nie ma - duży ekran, dźwięk przestrzenny i kolorowy obraz.

Smart TV nie tylko nadaje kanały telewizyjne, ale ma też całą gamę innych funkcji, takich jak:

 • Dostęp do Internetu (przez Wi-Fi lub za pomocą kabla sieciowego podłączonego do portu LAN);
 • Oglądanie filmów na YouTube;
 • Komunikacja w sieciach społecznościowych;
 • Korzystanie z kin online;
 • Surfowanie po sieci za pomocą wbudowanej przeglądarki;
 • Dokonywanie zakupów w sklepach internetowych;
 • Uruchamianie gier.

Tak więc technologia z Smart TV to symbioza odbiornika telewizyjnego, komputera i panelu do gier.

Następnie zastanowimy się, jakie są kryteria wyboru telewizora z technologią Smart TV, aby zrozumieć, jak wybrać odpowiedni model.

Główne kryteria wyboru

Mieszkaniowy

Większość nowoczesnych modeli telewizorów wygląda dość podobnie, ale nie jest tak prosta.

Ramki na obwodzie ekranu mają różne szerokości i style. Należy to wziąć pod uwagę zwłaszcza w przypadkach, gdy ważne jest „dopasowanie” nowej techniki do ogólnego projektu domu lub mieszkania. Istnieje również technologia bezramowa.

Jakość wykonania ma również ogromne znaczenie - niewystarczająco sztywne połączenia konstrukcyjne będą powodować smugi na ekranie w przypadku montażu na ścianie.

Na rynku dostępne są urządzenia z wodoodporną obudową, dzięki czemu sprzęt można stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności np. W basenie czy łazience.

Platforma Smart TV

Platforma dla Smart-TV to różne systemy operacyjne. Najmilsze z nich to:

 • Android to system oparty na jądrze Linuksa, promowany przez Google, dlatego aplikacje potrzebne do zainstalowania są łatwe do znalezienia w Google Play;
 • Android TV - różni się od pierwszego systemu zmodernizowaną funkcjonalnością zaprojektowaną specjalnie dla telewizji;
 • Tizen to także system operacyjny oparty na Linuksie, do którego przyczyniły się firmy Intel i Samsung. Aplikacje są dostępne do pobrania za pośrednictwem wbudowanego sklepu;
 • webOs to system instalowany w modelach marki LG. Posiada również wbudowany sklep z aplikacjami.

Format

Aspect odnosi się do proporcji ekranu telewizora.

Tradycyjne modele mają stosunek 4: 3. Telewizor szerokoekranowy charakteryzuje się stosunkiem szerokości do wysokości wynoszącym 16: 9, 16:10 lub 21: 9. Dziś telewizory szerokoekranowe to większość modeli HD i pod względem parametrów zbliżone są do ekranów kinowych.

Przekątna

Przekątna współczesnej technologii telewizyjnej jest tradycyjnie mierzona w calach, natomiast 1 cal = 2,54 cm Przekątna odnosi się do rozmiaru ekranu, który zwykle dobierany jest na podstawie minimalnej odległości między widzem a urządzeniem. Zgodnie ze średnimi zaleceniami wykonano przybliżone obliczenia. Jeśli więc ta liczba wynosi półtora metra, zalecany jest model o przekątnej 32 cali, dwa metry - 42 cale, dwa i pół metra - 50 cali, a na trzy metry najlepiej wybrać urządzenie 60-calowe.

Metoda oddawania barw

Rodzaje nowoczesnych telewizorów:

 • Ekrany LED - ich praca oparta jest na matrycy ciekłokrystalicznej;
 • Monitory OLED - wykorzystują matrycę wykonaną ze związków organicznych i złożoną z diod o trzech kolorach podstawowych;
 • Panele plazmowe - działają za pomocą czujnika, czyli zestawu ogniw pokrytych luminoforem, wypełnionych gazem obojętnym.

Matryca

Matryca jest głównym elementem telewizora, ponieważ od niej zależy jakość obrazu, jego wyrazistość, szczegółowość, jasność i kontrast. Obecnie istnieje kilka rodzajów matryc stosowanych w modelach LCD.

TN jest najpowszechniejszym rodzajem matrycy. Zaletami TN są niski koszt i doskonała prędkość. Wady to mały kąt widzenia i niski kontrast.

IPS - są mniej rozpowszechnione niż TN. Wśród zalet należy zwrócić uwagę na szeroki kąt widzenia, doskonałe odwzorowanie ciemnych odcieni oraz dobry kontrast. Wśród wad jest wysoka cena.

* VA to typ, który jest uważany za rozwiązanie kompromisowe między TN i IPS. Kąt widzenia takich matryc sięga 1800, a szybkość reakcji na polecenia jest tylko nieznacznie gorsza od matryc TN, ale jednocześnie tworzą głęboki czarny kolor i dokładnie odwzorowują odcienie.

Rozkład

Rozdzielczość odnosi się do liczby i rozmiaru pikseli na jednostkę obszaru obrazu. Im wyższy ten wskaźnik, tym lepszy i wyraźniejszy obraz będzie wyświetlany.

Standardowa rozdzielczość to 800x600 pikseli, którą mają niedrogie telewizory. Ale większość nowoczesnych modeli ma rozdzielczość 1920 x 1080 (Full HD) lub 1280 x 720 (HD Ready), którą charakteryzuje się jako wysoką. W formacie 1080p większość współczesnych filmów jest nagrywana na Blue-Ray i nadaje się do konsol do gier, jednak na małych ekranach (32 cale) zarówno Full HD, jak i HD Ready będą transmitować ten sam obraz.

Istnieje ultra-wysoka rozdzielczość 3840x2160 (UHD 4K), która zapewnia najwyższą możliwą klarowność, ale jest bardzo mało treści zapisanych w tym formacie, a koszt jest bardzo wysoki.

Kontrast

Kontrast odnosi się do stosunku maksymalnej i minimalnej jasności ekranu i określa, jak dobrze dana technika jest w stanie odtworzyć tony i półcienie. Im wyższa wartość, tym lepiej telewizor będzie odtwarzał przyciemniony obraz.

Jest też kontrast dynamiczny, który określa stosunek jasności jasnego obrazu na ekranie do jasności obrazu ciemnego.

Jasność

Parametr jasności ma znaczenie, gdy urządzenie jest zainstalowane w pomieszczeniu z intensywnym oświetleniem, ponieważ w tym przypadku przy niskich wartościach jasności ekran zostanie wyeksponowany.

Czujnik światła (lub czujnik ECO) służy do określenia stopnia jasności w pomieszczeniu, w którym działa telewizor. Za pomocą tego mechanizmu jasność zmienia się w zależności od poziomu oświetlenia, co przyczynia się nie tylko do wygodniejszego oglądania, ale także do zmniejszenia zużycia energii, ponieważ w ciemności jasność jest automatycznie zmniejszana.

Obsługiwane interfejsy

 • HDR to standard zapewniający transmisję obrazów w szerokim zakresie dynamiki jasności. Urządzenia wyposażone w HDR sprawiają, że biel jest jaśniejsza, a ciemniejsza bardziej nasycona. Aby w pełni wykorzystać potencjał HDR, wideo musi mieć również rozszerzony zakres jasności;
 • Bluetooth to technologia bezprzewodowego przesyłania plików, której cechą i główną wadą jest niewielki zasięg. Za pomocą Bluetooth telewizor można podłączyć do różnych urządzeń wyposażonych w ten sam interfejs - bezprzewodową klawiaturę, mysz, zestaw słuchawkowy itp.;
 • Wi-Fi - wbudowany moduł Wi-Fi zapewnia bezprzewodowe połączenie z Internetem;
 • Miracast - Bezprzewodowa transmisja sygnałów wideo i audio między telewizorem a smartfonem. Do połączenia nie jest potrzebny router Wi-Fi, ponieważ połączenie odbywa się bezpośrednio przez Wi-Fi Direct;
 • DisplayPort - służy do przesyłania zdigitalizowanych sygnałów wideo i audio zabezpieczonych przed nielegalnym kopiowaniem (DPCP);
 • RS-232 - pozwala na zdalną interakcję ze Smart-TV i sterowanie jego działaniem;
 • USB - gniazdo USB służy do podłączania zewnętrznego urządzenia pamięci masowej lub dysku twardego do urządzenia.

Indeks częstotliwości odświeżania

Częstotliwość odświeżania odnosi się do częstotliwości, z jaką ramka jest odtwarzana i jest mierzona w Hz. W konwencjonalnych modelach indeks wynosi 50 Hz na sekundę, to znaczy ramka jest aktualizowana pięćdziesiąt razy.

Dobre telewizory LCD mają częstotliwość stu Hz, więc nie ma rozmazania ani postrzępionego ruchu podczas pokazywania scen akcji. Dlatego im wyższa wartość, tym lepsza jakość obrazu.

Złącza

Nowoczesne modele są wyposażone w następujące wejścia i wyjścia.

Wejścia:

 • AV - służy do podłączenia zewnętrznego nośnika treści wideo do urządzenia telewizyjnego;
 • HDMI - wymagane do transmisji sygnału wideo, a także dźwięku wielokanałowego w postaci cyfrowej;
 • S-Video / VGA - przesyła analogowy sygnał wideo.

Wyjścia:

 • Audio optyczne - przesyła zdigitalizowany sygnał audio w trybie wielokanałowym lub stereo;
 • Wyjście słuchawkowe - służy do podłączania słuchawek lub zestawu słuchawkowego. Najpopularniejszym standardem jest mini jack 3,5 mm.

Technologia 3D

Format 3D w telewizorach służy do symulacji trzeciego wymiaru i tworzenia efektu głębi przestrzennej. Technologia może być migawkowa i polaryzacyjna.

Przesłona wymaga użycia okularów, które naprzemiennie zakrywają jedno lub drugie oko.

Polaryzacja, zwana także pasywną, wykorzystuje okulary, które transmitują obrazy z różnymi typami polaryzacji do prawego i lewego oka.

Na rynku są również modele, które są w stanie transmitować trójwymiarowy obraz bez okularów.

Niektóre telewizory Smart TV mają funkcję konwersji 2D do 3D. Zasada działania jest następująca - główne obiekty są odizolowane od płaskiego obrazu, na podstawie parametrów fizycznych, na podstawie których obliczana jest szacunkowa odległość do widza. Następnie budowane są dwa obrazy (osobno dla lewego oka i osobno dla prawego), które są następnie wyświetlane na ekranie.

Zalety i wady

Zalety:

 • Smart TV może być alternatywą dla komputera;
 • Funkcjonalność urządzenia pozwala na pobieranie, instalowanie i pracę z różnymi aplikacjami i usługami;
 • Wiele modeli telewizorów Smart TV jest preinstalowanych w kinach online;
 • Świetny do grania w gry wideo, ponieważ ma wysokiej jakości grafikę i duży ekran;
 • Funkcja nagrywania transmisji na żywo umożliwia nagranie dowolnego serialu, meczu lub filmu na dysk zewnętrzny lub wewnętrzny w celu oglądania w dogodnym czasie;
 • Korzystając z wbudowanej przeglądarki, można łatwo wyszukiwać potrzebne informacje w sieci i odwiedzać sieci społecznościowe;
 • Po zainstalowaniu kamery internetowej możesz komunikować się za pomocą komunikacji wideo i organizować wideokonferencje;
 • Według kupujących ważna jest również możliwość podłączenia do telewizora zewnętrznych nośników i przeglądania informacji na dużym ekranie, np. Zdjęć.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt, ale co roku Smart-TV staje się coraz bardziej przystępny cenowo;
 • Recenzje wskazują, że podczas odtwarzania filmów w formacie mkv lub avi. mogą wystąpić problemy z dźwiękiem i / lub obrazem;
 • Niektóre modele mają bardzo niewygodne menu sterowania.

Która firma jest lepsza

Najlepsi producenci modeli ze średniej półki i premium:

 • Samsung;
 • Sony;
 • LG;
 • PHILIPS;
 • Panasonic;
 • Xiaomi.

Popularne niedrogie modele są produkowane przez Thomson, BBK, Supra, Mystery, Telefunken, Harper, Erisson, JVK, TCL.

Błędy wyboru

 

Aby zrozumieć, który telewizor lepiej kupić, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Podświetlenie LED - podświetlenie LED jest stosowane w nowoczesnych telewizorach w celu zastąpienia standardowych lamp fluorescencyjnych z zimną katodą, które są stosowane w klasycznych urządzeniach. Podświetlenie LED w porównaniu z podświetleniem fluorescencyjnym wygrywa pod wieloma względami - ma bardziej kompaktowe rozmiary, dłuższą żywotność, zużywa mniej energii elektrycznej i emituje delikatniejsze światło;
 • Local Dimming to technologia lokalnego ściemniania, która umożliwia zmianę stopnia podświetlenia w niektórych obszarach ekranu. Lokalne przyciemnianie poprawia jakość wyświetlanego obrazu, tworząc prawdziwą czerń w ciemnych obszarach bez wpływu na jasność w oświetlonych obszarach. Lokalne ściemnianie jest zwykle używane w urządzeniach z bezpośrednim podświetleniem LED. Lokalne ściemnianie występuje również w technologii podświetlania Edge LED, ale w tym przypadku wydajność technologii jest niższa;
 • NanoCell - technika, której funkcjonalność poprawia technologia NanoCell, charakteryzująca się wysoką jakością odwzorowania kolorów i szerszym kątem widzenia;
 • Timer - umożliwia zaprogramowanie wyłączenia telewizora po określonym czasie;
 • Odtwarzacz DVD - wbudowany odtwarzacz DVD. Główną zaletą odtwarzacza DVD jest jego kompaktowość, która pozwala zaoszczędzić miejsce i nie bawić się przewodami;
 • Sterowanie za pomocą gestów to funkcja, która umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą wykonywania określonych gestów przed ekranem zamiast naciskania przycisków na pilocie.

Główne cechy techniczne

PokójSpecyfikacjeZalecenia
1Materiał korpusuDo produkcji obudowy zastosowano tworzywo o wysokiej wytrzymałości. Poszczególne części mogą być wykonane z metalu, co zwiększa wytrzymałość konstrukcji.
2SkanowanieIstnieją dwa typy - z przeplotem i progresywne. W przypadku przeplotu ramka jest rysowana przez wyprowadzenie najpierw wszystkich linii nieparzystych, a następnie parzystych. W przypadku trybu progresywnego wiersze są wyświetlane jeden po drugim, to znaczy w kolejności.
3Szybkość reakcji pikseli Im niższa szybkość reakcji, tym lepsza jakość dynamicznych klatek zostanie odtworzona. Jeśli czas reakcji piksela jest długi, w scenach z szybko poruszającymi się obiektami może pojawić się zauważalny ślad.
4Kąt widzeniaW telewizorach ciekłokrystalicznych patrząc na ekran z boku jakość obrazu jest podatna na pogorszenie, dlatego kąt widzenia powinien wynosić co najmniej 10: 1 lub 170 stopni. Przy tej wartości kontrast nie zmniejsza się, a obraz nie jest zniekształcony.
5Indeks częstotliwości odświeżaniaW modelach wysokiej jakości częstotliwość odświeżania klatek jest jak najbliższa 100 Hz.
6Ile to kosztuje W cenie „inteligentne” urządzenia różnią się w zależności od możliwości technicznych. Niedrogi model kosztuje około 19000 rubli.
Urządzenie wielofunkcyjne kosztuje średnio 48000 rubli.

Ocena modeli jakości na rok 2020

Thomson T32-RTL-5140

Producent: Rosja

Przekątna: 31,5 cala

Rozdzielczość ekranu: HD (720p)

Częstotliwość odświeżania klatek: 50 Hz

Wymiary: 73x43,6x8 cm (bez rozmiaru stojaka)

Średnia cena to 11000 rubli.

Niedrogi telewizor Smart TV o prostej konstrukcji. Ma głośny dźwięk, wyraźny obraz i jest idealny do kuchni lub jadalni, a także dla osób nie będących technikami. Łatwo i szybko „łapie” Wi-Fi, a zarządzanie nim jest intuicyjnie proste. Dostępnych ponad tysiąc kanałów. Kąt widzenia wynosi 1780, czas odpowiedzi - 6,5 ms. Istnieje dystrybucja progresywna. System głośników dla dwóch głośników surround ma moc 10 watów. Dostępne są dwa wyjścia HDMI i dwa USB. Urządzenie można zawiesić na ścianie.

Thomson T32-RTL-5140

Zalety:

 • solidny montaż;
 • zdalne sterowanie z bezpośrednim połączeniem z YouTube;
 • Podświetlenie LED (Direct LED);
 • z dźwiękiem stereo (obsługa NICAM);
 • z telegazetą;
 • z automatycznym poziomowaniem głośności;
 • z wyłącznikiem czasowym i ochroną dzieci;
 • z modułem Wi-Fi.

Niedogodności:

 • długi włącz;
 • niewygodne umiejscowienie złączy (środkowy tył);
 • mała moc;
 • brak informacji o systemie operacyjnym.

Panasonic TX32-FSR-500

Producent: Japonia

Przekątna: 31,5 cala

Rozdzielczość ekranu: HD, HDR (1080p)

Częstotliwość odświeżania klatek: 50 Hz

Wymiary: 73,3 x 43,7 x 6,9 cm (bez stojaka)

Średnia cena to 17000 rubli.

Wielofunkcyjny i ultranowoczesny model ze Smart-TV, który pojawił się na rynku rok temu. Ustawienia tego telewizora są bardzo łatwe do ustalenia, a dzięki lakonicznemu i eleganckiemu wzornictwu będzie pasował do niemal każdego wnętrza. Jest układ progresywny. Miłośnicy muzyki z pewnością docenią system głośników 20 W z dźwiękiem przestrzennym z dwóch głośników. Istnieją wejścia HDMI (2) i USB (2), można również podłączyć słuchawki lub zestaw słuchawkowy stereo. Możesz nagrywać programy telewizyjne lub filmy, które lubisz, na zewnętrznym dysku USB lub dysku twardym. W razie potrzeby telewizor można łatwo zawiesić na ścianie.

Panasonic TX32-FSR-500

Zalety:

 • z formatem HDR10;
 • podświetlany diodami LED;
 • z dźwiękiem stereo;
 • obsługuje DVB-T2, DVB-S i DVB-S2;
 • z telegazetą;
 • posiada moduł Wi-Fi;
 • z funkcją TimeShift.

Niedogodności:

 • nie obsługuje 3D;
 • brak bluetooth;
 • opis nie zawiera informacji o systemie operacyjnym.

Samsung V32-F390-SIX

Producent: Korea Południowa

Przekątna: 31,5 cala

Rozdzielczość ekranu: Full HD (1080p)

System operacyjny: Tizen

Częstotliwość odświeżania klatek: 50 Hz

Wymiary: 72,4x42,8x10 cm (bez stojaka)

Średnia cena to 18000 rubli.

Model telewizora LCD z 2018 roku ze Smart TV, idealny do małych przestrzeni. Zapewnia jasny i bogaty obraz, wysokiej jakości i czysty dźwięk emitowany z głośników, a funkcjonalność docenią nawet najbardziej zagorzali miłośnicy gier. Kąt widzenia wynosi 1780, czas reakcji piksela wynosi 21 ms. Jest skanowanie progresywne. Telewizor jest wyposażony w dwa głośniki surround o łącznej mocy 10 watów. Są złącza HDMI i USB, a także wyjście słuchawkowe.

Samsung V32-F390-SIX

Zalety:

 • doskonały stosunek jakości do ceny;
 • z podświetleniem LED;
 • dźwięk stereo;
 • zakrzywiony ekran;
 • obsługuje DVB-T2, czyli standard nadawania cyfrowego;
 • jest funkcja teletekstu;
 • wbudowany moduł Wi-Fi;
 • z wyłącznikiem czasowym;
 • z ochroną przed dziećmi.

Niedogodności:

 • niestabilna podstawa.

HARPER 50U-750-TS

Producent: Rosja

Przekątna: 49,5 cala

Rozdzielczość ekranu: 4K UHD (2160p)

System operacyjny: Android TV

Częstotliwość odświeżania klatek: 50 Hz

Wymiary: 112,6 x 71,3 x 26,1 cm (bez rozmiaru stojaka)

Średnia cena to 23000 rubli.

Ekonomiczny telewizor LCD z platformą Smart-TV i kątem oglądania 1780 - będzie dobrym rozwiązaniem do sypialni lub salonu. Szybka reakcja na piksel - 6,5 ms. Jest układ progresywny. System akustyczny o mocy 16 watów. Film jest nagrywany na zewnętrzne urządzenie pamięci masowej USB. Istnieją uchwyty do montażu na ścianie. Urządzenie wyposażone jest w 3 wejścia HDMI, dwa USB oraz port Miracast. Wyjście jest optyczne.

HARPER 50U-750-TS

Zalety:

 • dobra jakość wykonania;
 • Podświetlenie LED;
 • obsługuje dźwięk stereo NICAM;
 • jest telegazeta;
 • z modułem Wi-Fi;
 • z obsługą 24p True Cinema;
 • z obsługą DVB-T2;
 • z funkcją TimeShift;
 • z wyłącznikiem czasowym i zabezpieczeniem przed przypadkowym uruchomieniem;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • pilot niskiej jakości;
 • niewygodne stanowisko;
 • mała wydajność.

LG 43LK-5910

Producent: Korea Południowa

Przekątna: 42,5 cala

Rozdzielczość ekranu: Full HD, HDR (1080p)

System operacyjny: webOS

Częstotliwość odświeżania klatek: 50 Hz

Wymiary: 97,7x61,5x18,7 cm

Średnia cena to 24000 rubli.

Zaawansowany telewizor LCD z szybkim Smart-TV, doskonałym dźwiękiem i obrazem. Technologia Dynamic Color przyczynia się do bogatej reprodukcji kolorów i zapewnia realistyczny obraz.

Istnieje dystrybucja progresywna. System nagłaśniający dla dwóch głośników z efektem dźwięku przestrzennego ma moc 10 watów. Istnieją dwa wejścia HDMI i USB. Jest też gniazdo słuchawkowe.

LG 43LK-5910

Zalety:

 • z wysokim zakresem dynamicznym;
 • z podświetleniem LED (Direct LED);
 • z dźwiękiem stereo;
 • z obsługą DVB-T2, DVB-S i DVB-S2;
 • z funkcją automatycznego poziomowania głośności;
 • istnieje modułowe Wi-Fi;
 • z wyłącznikiem czasowym;
 • z ochroną przed dziećmi;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • szerokie nogi stojaka;
 • nie ma sterowania głosowego;
 • brak bluetooth.

Sony KD43-XF7005

Producent: Japonia

Przekątna: 42,5 cala

Rozdzielczość ekranu: UHD, HDR 4K (2160p)

Częstotliwość odświeżania klatek: 50 Hz

Wymiary: 97x57,1x5,8 cm (bez wymiarów stojaka)

Średnia cena to 40000 rubli.

Pełnoformatowy telewizor LCD Smart TV z 178 kątami widzenia0... Wysokiej jakości obraz, bogata kolorystyka, doskonały kontrast, szybkie i proste menu - to wszystko w tym modelu 2018 znanego na całym świecie producenta.

System głośników dla dwóch głośników z efektem dźwięku przestrzennego. Jest progresywne skanowanie, wejście Miracast, a także gniazda AV, HDMI (3), USB (3) i słuchawkowe. Wideo jest nagrywane na zewnętrznym dysku USB, a także na wewnętrznym dysku 4 GB. W razie potrzeby urządzenie można zamontować na stojaku lub zamontować na ścianie.

Sony KD43-XF7005

Zalety:

 • z podświetleniem LED;
 • z formatem HDR10;
 • z funkcją lokalnego ściemniania;
 • z dźwiękiem stereo;
 • obsługuje DVB-T2;
 • z telegazetą;
 • jest radio FM;
 • z wbudowanym modułem Wi-Fi;
 • z obsługą 24p True Cinema;
 • z funkcją TimeShift;
 • dostępny wyłącznik czasowy;
 • jest ochrona przed dziećmi.

Niedogodności:

 • mały krok regulacji dźwięku;
 • brak informacji o systemie operacyjnym.

Hyundai H-LED55-U70-1BS2S

Producent: Korea Południowa

Przekątna: 55 cali

Rozdzielczość ekranu: 4K UHD, HDR (2160p)

System operacyjny: Android 8.x

Częstotliwość odświeżania klatek: 60 Hz

Wymiary: 123,5x71,3x20 cm (bez podstawki)

Średnia cena to 47000 rubli.

Telewizor LCD ze Smart TV to nowość na rynku AGD. Ma lakoniczny wygląd zewnętrzny bez uciążliwych dodatków. Elektronika charakteryzuje się realistyczną transmisją obrazu, wysoką jakością dźwięku, doskonałym odwzorowaniem kolorów oraz dobrym zestawem funkcji do wygodnej pracy w sieci. Kąt widzenia wynosi 1780, czas reakcji piksela - 8 ms. Istnieje dystrybucja progresywna. Moc głośników dla dwóch głośników z efektem dźwięku przestrzennego wynosi 20 watów. Istnieją 3 wejścia HDMI i USB.

Hyundai H-LED55-U70-1BS2S

Zalety:

 • z rozszerzonym zakresem jasności;
 • z podświetleniem LED;
 • z obsługą dźwięku stereo NICAM;
 • jest telegazeta;
 • istnieje wsparcie dla DVB-T2 i DVB-S;
 • jest Wi-Fi;
 • z funkcją TimeShift;
 • z ochroną dzieci i wyłącznikiem czasowym.

Niedogodności:

 • niewygodny pilot;
 • niezrozumiała instrukcja.

Xiaomi Mi-TV-4-55

Producent: Chiny

Przekątna: 54,6 cala

Rozdzielczość ekranu: UHD, HDR 4K (2160p)

System operacyjny: Android

Częstotliwość odświeżania klatek: 60 Hz

Wymiary: 123,2 x 79,2 x 21,7 cm (bez rozmiaru stojaka)

Średnia cena to 50000 rubli.

Ultracienki telewizor LCD, który dzięki matrycy Samsunga zapewnia niesamowicie fajny obraz. Kąt widzenia wynosi 1780, czas odpowiedzi - 8 ms. Jest skanowanie progresywne. System głośników posiada dwa głośniki surround o łącznej mocy 16 watów. Wbudowana pamięć 18 GB. Są wyjścia: AV, HDMI (3), USB (2), Bluetooth. Urządzenie wyposażone jest we wsporniki do montażu na ścianie.

Xiaomi Mi-TV-4-55

Zalety:

 • z rozszerzonym zakresem jasności HDR10;
 • z podświetleniem LED (Edge LED);
 • z obsługą 24p True Cinema;
 • jest wyłącznik czasowy;
 • z ochroną przed dziećmi;
 • z funkcją sterowania głosowego;
 • z wieloma obsługiwanymi formatami.

Niedogodności:

 • kruchość konstrukcji;
 • wysoka cena.

NanoCell LG 55SK-8100

Producent: Korea Południowa

Przekątna: 54,6 przekątna

Rozdzielczość ekranu: 4K UHD, HDR (2160p)

System operacyjny: webOS

Częstotliwość odświeżania klatek: 100 Hz

Wymiary: 123,7 x 72,1 x 6,3 cm (bez rozmiaru stojaka)

Średnia cena - 52000 rubli.

Stylowy telewizor LCD z najwyższej jakości Smart-TV. Jakościowo zmontowane, co widać z tyłu obudowy, wykonane z materiału metalowego. Reaktywny Smart-TV sprawi, że obsługa urządzenia stanie się czystą przyjemnością, a matryca TFT IPS pozwoli na przekazanie głębokiego i soczystego obrazu.

Kąt widzenia wynosi 178 stopni, jest skanowanie progresywne. System głośników dla dwóch głośników z efektem surround ma moc 20 watów. Wiele portów USB i HDMI. Istnieje możliwość montażu urządzenia na ścianie.

NanoCell LG 55SK-8100

Zalety:

 • połączenie rozszerzonego zakresu jasności i rozszerzonej przestrzeni barw (Dolby Vision);
 • Podświetlenie LED (Edge LED);
 • z funkcją lokalnego ściemniania;
 • z obsługą dźwięku stereo NICAM;
 • istnieje wsparcie dla DVB-T2, DVB-S i DVB-S2;
 • z telegazetą;
 • z automatycznym poziomowaniem głośności;
 • jest moduł Wi-Fi;
 • z trybem obrazu w obrazie;
 • z wyłącznikiem czasowym;
 • z ochroną przed dziećmi;
 • uniwersalny pilot wielu marek;
 • kontrola głosu.

Niedogodności:

 • niestabilna podstawa.

QLED Samsung QE75-Q8CAM

Producent: Korea Południowa

Przekątna: 74,5 cala

Rozdzielczość ekranu: UHD, HDR 4K (2160p)

System operacyjny: Tizen

Częstotliwość odświeżania klatek: 200 Hz

Wymiary: 166,5 x 104,9 x 43,3 cm (bez rozmiaru stojaka)

Średnia cena to 300000 rubli.

Telewizor wysokiej mocy typu QLED 2017 od największego producenta. Popularność modeli Samsunga to zasługa trwającej pół wieku udanej działalności tej międzynarodowej korporacji.

4-głośnikowy system głośników z subwooferem i dźwiękiem przestrzennym ma moc 60 watów. Nagrywanie wideo odbywa się na zewnętrzny dysk USB. Dostępne są 4 wejścia HDMI, 3 wejścia USB, Bluetooth, Miracast, WiDi. Urządzenie można zamontować na stojaku lub zamontować na ścianie.

QLED Samsung QE75-Q8CAM

Zalety:

 • niezwykły projekt bezramowy;
 • przeskalowany do 4K Ultra HD;
 • zakrzywiony ekran;
 • z obsługą DVB-T2;
 • z rozszerzonym zakresem dynamicznym;
 • z telegazetą;
 • z modułem Wi-Fi;
 • z obsługą 24p True Cinema;
 • z funkcją sterowania głosowego i smartfonem;
 • z czujnikiem światła;
 • jest TimeShift;
 • powłoka ekranu przeciwodblaskowego;
 • cyfrowa redukcja szumów;
 • wbudowany zegar;
 • Wyłącznik czasowy.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Wskazówki: jak podłączyć Smart-TV

Połączenie Smart TV może się nieznacznie różnić w różnych modelach - wszystko zależy od ustawień ustawionych przez producenta.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyjęcie urządzenia z pudełka, zainstalowanie na podstawce, podłączenie przewodów zgodnie z instrukcją i naciśnięcie przycisku „Zasilanie”. Otworzy się okno powitalne i zostaniesz poproszony o wybranie języka. Można to łatwo zrobić za pomocą pilota lub przycisków znajdujących się na panelu bocznym.

Prawie wszystkie modele dostarczane na rynek rosyjski zawierają język rosyjski, ale są wyjątki, w takim przypadku będziesz musiał skorzystać z uniwersalnego języka angielskiego.

Następnie musisz wskazać swój kraj, który jest potrzebny do określenia strefy czasowej. W niektórych modelach strefa czasowa będzie musiała zostać wprowadzona ręcznie, co później umożliwi urządzeniu automatyczne ustawienie czasu.

W kolejnym kroku najlepiej podłączyć urządzenie do sieci, gdyż platforma Smart-TV nie może funkcjonować bez dostępu do Internetu. Połączenie może być przewodowe (za pomocą kabla) lub bezprzewodowe (przez moduł Wi-Fi). W drugim przypadku należy z proponowanej listy wybrać pozycję „połączenie bezprzewodowe”, znaleźć swoją sieć i wpisać hasło.

Następnie możesz rozpocząć wyszukiwanie niezbędnych kanałów telewizyjnych. W tym celu należy najpierw zdecydować o trybie wyszukiwania. Na przykład telewizja naziemna, kablowa lub satelitarna. Po kliknięciu odpowiedniego znaku rozpocznie się automatyczne strojenie dostępnych kanałów.Skanowanie zajmie technikowi trochę czasu. Na tym etapie możesz od razu ustawić „kontrolę rodzicielską” na niektórych kanałach.

Na końcowym etapie urządzenie może zaproponować przeczytanie umowy użytkownika i potwierdzenie jej przeczytania.

I to wszystko. Następnie możesz przejść do osobistych ustawień techniki, które już zależą od osobistych preferencji i wymagań użytkownika.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z telewizorów z telewizorami Smart TV opisanymi w rankingu lub ciekawszym modelem, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię