Najlepsze ciepłe listwy przypodłogowe (konwektory) na 2020 rok

0

Częstym problemem w budynkach mieszkalnych jest ciepły sufit i zimna podłoga. Grzejniki przenoszą całą energię cieplną w górę, podczas gdy spód jest chłodniejszy. Dlatego nogi człowieka zaczynają zamarzać i czuje się nieswojo. Jednak problem ten da się rozwiązać, wystarczy zamontować specjalny konwektor, a ciepło będzie rozprowadzane równomiernie.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych ciepłych listew przypodłogowych na rok 2020.

Cechy urządzenia

Konstrukcja to mały grzejnik, który łatwo mieści się w pudełku. Z wyglądu urządzenie przypomina standardowy cokół, tylko nieznacznie grubszy. Wewnątrz znajdują się elementy grzejne, które po włączeniu oddają ciepło do metalowej obudowy, po czym jest ono dalej równomiernie rozprowadzane. Jako nośnik ciepła można wykorzystać wodę lub energię elektryczną. Każda z opcji ma szereg zalet i wad. Główne cechy konstrukcyjne obejmują:

 • Mały rozmiar i niewielka powierzchnia. W przeciwieństwie do baterii grzejnikowych, urządzenia te nie zajmują dużo miejsca. Dlatego, gdy konieczne jest przeprowadzenie napraw, nie ma konieczności demontażu całego systemu grzewczego. Urządzenie jest całkowicie niewidoczne, co pozwala na prawidłowe rozłożenie powierzchni użytkowej, aw przypadku awarii którejkolwiek części można ją wymienić bez zakłócania działania systemu jako całości.
 • Równomierna dystrybucja ciepłych strumieni. W większości mieszkań, w których zamontowane są konwencjonalne grzejniki, częstym problemem jest nierównomierne ogrzewanie pomieszczenia. Więc w niektórych miejscach może być zbyt gorąco, podczas gdy w innych miejscach ciepło praktycznie nie dociera. Wszystko to stwarza niedogodności. W ciepłych listwach przypodłogowych, które znajdują się na obwodzie pomieszczenia, ogrzewanie następuje szybko i równomiernie, nie pozostają zimne obszary.
 • Wpływ na przepływy powietrza. Przy wysokich temperaturach standardowe urządzenia grzewcze wysuszają powietrze, co utrudnia oddychanie użytkownikowi i musi przewietrzyć pomieszczenie. Nie ma wydajności od stale otwartego okna, ponieważ z czasem zrobi się zbyt zimno i będziesz musiał je zamknąć. Jeśli taki problem występuje często, lepiej jest zamontować ciepłą listwę przypodłogową, nie wpływa to negatywnie na masy powietrza, co podnosi komfort użytkowania.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki wysokiej jakości warstwie izolacyjnej obok konwektora można zamontować dowolne sprzęty AGD i meble. W takim przypadku nie będzie żadnego negatywnego wpływu.
 • Koszty energii elektrycznej. Grzejniki elektryczne zużywają dużo energii, a wysokiej jakości ogrzewanie jest możliwe przy ustawieniu temperatury na maksimum. Ponieważ średnio ciepło się nie rozprzestrzeni. Problem ten wiąże się z tym, że do 60% energii zużywa się tylko na ogrzewanie określonych obszarów.W ciepłych listwach przypodłogowych nie ma takiego problemu, w porównaniu do standardowych modeli osoba może zaoszczędzić nawet do 30% energii elektrycznej, ponieważ pomieszczenie nagrzewa się równomiernie.
 • Wykonanie zewnętrzne. Kupującemu zapewniamy szeroki wybór kształtów i kolorów. Dlatego wybór pięknego modelu do cech wnętrza nie jest trudny. Osoba sama określa, jakiego rozmiaru potrzebuje, co pozwala mu zaoszczędzić na niektórych obszarach, w których ogrzewanie nie jest wymagane.

Zasada ogrzewania ciepłych listew jest prosta:

 • Najpierw ogrzane powietrze dostaje się do dolnych części pomieszczenia.
 • Następnie ciepło rozprowadza się wzdłuż ścian i ogrzewa je. Jednak ciepło nie dociera do szczytu, co nie jest tak dużą stratą.

Ponadto dzięki temu, że ciepła listwa przypodłogowa równomiernie nagrzewa ściany, szansa na tworzenie się pleśni i pleśni jest minimalna. Dlatego nie musisz tracić pieniędzy i czasu na przetwarzanie tych obszarów. specjalne substancje... Tradycyjne modele nie różnią się tą cechą, dlatego w niektórych miejscach tworzą się wilgotne obszary, a takie środowisko sprzyja rozwojowi mikroorganizmów.

Jednak nawet taki system ma wady, które mogą wpływać na komfort użytkowania:

 • Wysoka cena. Aby zorganizować dobry i wysokiej jakości system grzewczy, musisz wydać od 10000 rubli. Koszt ten jest związany z cechami konstrukcyjnymi modelu, a także złożonością produkcji. Dlatego ciepłe listwy przypodłogowe nie są jeszcze popularne. Oczywiście są też rozwiązania budżetowe, ale są one bardziej przeznaczone do mieszkań z niskim sufitem, ale nie nadają się do penthouse'ów.
 • Kompleksowa instalacja. Większość nowych budynków jest już sprzedawana z fabrycznie zainstalowanymi bateriami, więc osoba nie musi podejmować wysiłku, aby zainstalować system ogrzewania. Wszystko jest dostępne od ręki i nie wymaga czasochłonności. Ponadto, jeśli ciepło nie wystarcza, łatwiej jest kupić grzejnik elektryczny i umieścić go w dowolnym pomieszczeniu. Aby zainstalować ciepłe listwy przypodłogowe, musisz włożyć dużo wysiłku i pieniędzy, ponieważ składają się one z dużej liczby małych elementów, które są ze sobą połączone. Jeśli użytkownik nie ma doświadczenia w instalowaniu takich systemów, jest mało prawdopodobne, że będzie można wykonać te prace samodzielnie z wysoką jakością.
 • Niuanse po instalacji. Pod koniec prac instalacyjnych ciepło zacznie efektywnie rozprowadzać i ogrzewać ściany. Jeśli na tym ostatnim znajduje się tapeta, z czasem klej zacznie wysychać, a struktura zostanie zerwana. Integralność materiału zostanie naruszona, co spowoduje pojawienie się obrzękniętych obszarów. Problem rozwiązuje jedynie przyklejenie nowej tapety, natomiast substancja zapewniająca przyczepność musi być odporna na wysokie temperatury. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć problemów w przyszłości.

Odmiany ciepłych listew przypodłogowych

W sklepach są tylko dwa rodzaje konwektorów. Niektóre są zasilane energią elektryczną, podczas gdy inne wymagają cieczy. Aby zrozumieć, która opcja nadaje się do instalacji, ważne jest poznanie funkcji każdego urządzenia.

Z wodnym nośnikiem ciepła

Ta opcja jest najbardziej popularna w przypadku instalacji wewnętrznych. Można go spotkać zarówno w mieszkaniach, jak iw budynkach biurowych, centrach handlowych. Prawie większość krajów europejskich woli korzystać z takich modeli, ponieważ ich instalacja zajmuje mniej czasu. Ponadto nie ma konieczności przeprowadzania regularnej konserwacji. Dobre i równomierne ogrzewanie będzie trwać przez cały okres użytkowania.

Urządzenie chłodzone wodą to mały metalowy panel. Wewnątrz znajdują się małe rurki, do których wpływa ciecz, a następnie nagrzewa się do temperatury roboczej. Przód i tył są wyposażone w materiał izolacyjny. Głównym zadaniem elementu jest ochrona ścian przed wysokimi temperaturami, co pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia i zwiększa wydajność urządzenia.

Kolejną cechą urządzenia jest duży wybór, dzięki czemu można je zainstalować w nowoczesnych wnętrzach.Sprzęt instaluje się nie tylko w salonach, ale także na balkonie czy strychu. Jakość ogrzewania pozostaje na wysokim poziomie, a koszt energii elektrycznej jest minimalny.

Ciepłe listwy przypodłogowe z wodnym nośnikiem ciepła mają wysoki współczynnik nagrzewania. Ponieważ woda może łatwo przenosić gorące strumienie. Jedyną rzeczą do rozważenia jest to, że wymagana jest stała kontrola temperatury. W przeciwnym razie istnieje możliwość awarii całego systemu grzewczego.

Modele elektryczne

Jeśli listwy ogrzewane wodą cieszą się popularnością ze względu na łatwą konserwację oraz szeroki wybór wzorów, elektryczne listwy przypodłogowe cenione są ze względu na inne parametry:

 • Łatwość instalacji. Opcja elektryczna nie wymaga skomplikowanego podłączenia, cały proces instalacji odbywa się na miejscu. Zajmuje to minimum czasu, wystarczy przymocować elementy grzejne do ściany.
 • Kontrola. Większość konwektorów z wodą nie ma specjalnych regulatorów, co utrudnia kontrolę temperatury. Dlatego człowiek musi szukać tych wartości w kotłowniach. W systemach elektrycznych wszystko jest prostsze, ponieważ zainstalowany jest tam specjalny termostat, który wyświetla aktualne odczyty.
 • Możliwość regulacji. Większość urządzeń ma specjalny regulator. Pozwala na zmianę temperatury w górę lub w dół. Takie rozwiązanie obniża koszty energii.

Pomimo pozytywnych aspektów istnieją również wady wpływające na komfort użytkowania:

 • Wysokie zużycie. Nawet po zainstalowaniu termostatu taki sprzęt zużywa dużo energii elektrycznej. Oczywiście przy minimalnych ustawieniach koszty będą niewielkie, ale nie będzie też dobrej rozgrzewki. Dlatego niektórzy użytkownicy odmawiają tego.
 • Niuanse instalacji. W porównaniu z termicznymi listwami przypodłogowymi na bazie wody proces montażu jest mniej kosztowny. Jednak również tutaj istnieje szereg funkcji, które nie pozwalają na szybkie wykonanie tego.

Ocena najlepszych modeli z wodnym nośnikiem ciepła

TurboTech TP1 - woda

Wysokiej jakości urządzenie, które umożliwia stworzenie kompaktowego systemu grzewczego do każdego pomieszczenia. Przepływy powietrza są równomiernie rozłożone, co stwarza optymalny mikroklimat. Skrzynka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, zapobiega negatywnemu oddziaływaniu na ściany. Wymiennik ciepła wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Główną zaletą urządzenia jest odporność na ciśnienie do 16 atm. Pozytywną stroną jest prosta instalacja, która zajmuje minimum czasu i pozwala na zainstalowanie produktu w każdym pomieszczeniu.

Sprzedawane po cenie 3300 rubli za metr.

TurboTech TP1 - woda

Zalety:

 • Jednolita dystrybucja ciepła;
 • Wysokiej jakości materiał izolacyjny;
 • Sprzedawane w kilku kolorach;
 • Charakterystyka wytrzymałościowa;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Pan Tektum wodnobrązowy, RAL 8019

Niezawodne urządzenie, które gwarantuje zdrowy mikroklimat w domu. Produkt nadaje się do montażu na podłogach z dowolną powłoką, w tym parkietem i wykładziną. Dzięki dobremu przepływowi powietrza nie powstają zimne miejsca. Ryzyko kondensacji jest minimalne, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Podczas pracy urządzenia powietrze nie jest obciążone pyłem i nie wysycha. Dlatego łatwiej jest oddychać. Nie ma potrzeby otwierania podłogi do montażu, wszystko dzieje się na miejscu. Może być używany nie jako główny, ale jako pomocniczy system ogrzewania.

Średni koszt to 5500 rubli za metr kwadratowy.

Pan Tektum wodnobrązowy, RAL 8019

Zalety:

 • Jednolita temperatura;
 • Siła;
 • Nie obciąża powietrza kurzem;
 • Zapewnienie zdrowego mikroklimatu;
 • Nie tworzy pleśni.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Charley Standard water, biały RAL9003

Wydajny system grzewczy, który można zainstalować jako pomocniczy lub główny. Ogrzewanie odbywa się za pomocą chłodziwa pochodzącego z zewnętrznego źródła, co jest najlepszym rozwiązaniem i nadaje się do większości pomieszczeń.Ściany ogrzewane są równomiernie, co eliminuje powstawanie zimnych obszarów i kondensację. Urządzenie nadaje się do montażu w starych i nowoczesnych domach.

Obudowa zewnętrzna wykonana jest z aluminium i PVC. Wymiennik ciepła wykonany jest z miedzi, co gwarantuje wieloletnią eksploatację. Maksymalna długość jednego obwodu to 20 metrów. Probówki mogą pomieścić do 520 ml wody. Okres gwarancji wynosi 5 lat.

Sprzedawane po cenie: od 8110 rubli za 2 metry.

Charley Standard water, biały RAL9003

Zalety:

 • Długa gwarancja;
 • Wydajność;
 • Szybkie nagrzewanie;
 • Długa żywotność;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli elektrycznych

Pan Tektum electric, biały RAL 9016

Wysokiej jakości urządzenie, które gwarantuje wydajność i trwałość. Powietrze rozprowadzane jest po całym obwodzie, tworząc komfortowe środowisko do pracy i wypoczynku. Produkt składa się z dwóch miedzianych rurek, do których podłączone są przewody elektryczne. Maksymalna temperatura, jaką można osiągnąć poprzez regulację, wynosi 250 stopni. Maksymalna długość jednego obwodu to 12,5 metra.

Cena sprzedaży: 10500 rubli.

Pan Tektum electric, biały RAL 9016

Zalety:

 • Długa żywotność;
 • Charakterystyka wytrzymałościowa;
 • Wydajność;
 • Maksymalna temperatura to 250 stopni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TurboTech TP-2

Urządzenie elektryczne nowej generacji przystosowane do montażu w różnych mieszkaniach. Głębokość górnego narożnika to zaledwie 20 mm, co czyni urządzenie wyjątkowym. Część zewnętrzna wykonana jest z aluminium, które doskonale rozprowadza prądy powietrza, nie pozostawiając zimnych stref. Kompletny zestaw zawiera wszystkie elementy do szybkiego montażu.

Średni koszt to 4100 rubli za metr kwadratowy.

TurboTech TP-2

Zalety:

 • Długa żywotność;
 • Wskaźniki siły;
 • Wytrzymuje wysokie temperatury;
 • Dobre ogrzewanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Charley Standard electric, szary RAL9006

Niezawodne urządzenie o mocy cieplnej 340 W. Produkt jest łatwy w montażu i trwały. Większość energii cieplnej przenoszona jest raczej przez promieniowanie niż konwekcję, co jest wynikiem pozytywnym. Działa z sieci o napięciu 220 V. Klasa ochrony - II. Wymiennik ciepła wykonany jest ze stali węglowej.

Średnia cena: 11040 rubli.

Charley Standard electric, szary RAL9006

Zalety:

 • Wysokiej jakości ogrzewanie;
 • Możliwość regulacji;
 • Siła;
 • Wykonanie zewnętrzne.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena modeli budżetowych

SAVVA TermoPlintus

Wysokiej jakości urządzenie przeznaczone do montażu w pomieszczeniach mieszkalnych i publicznych. Produkt może służyć jako element pomocniczy lub stać się głównym. Zaleca się montaż listew przypodłogowych na całym obwodzie, ponieważ jest to jedyny sposób na zapewnienie wysokiej jakości cyrkulacji powietrza.

Sprzedawane po cenie: od 2835 rubli.

SAVVA TermoPlintus

Zalety:

 • Praktyczność;
 • Dobra dystrybucja;
 • Nie zużywa dużo energii;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Promiennik konwekcyjny na podczerwień P-1T (IP24 B)

Niezawodne urządzenie, które nadaje się jako pomocniczy element grzejny. Oparty jest na wytrzymałej amorficznej taśmie. Dzięki wysokiej jakości promieniowaniu nagrzewa się nie tylko powietrze, ale także meble. Ciepło rozprowadzane jest szybko i efektywnie. Moc cieplna - 250 W.

Sprzedawane po cenie 3500 rubli.

Promiennik konwekcyjny na podczerwień P-1T (IP24 B)

Zalety:

 • Nie wytwarza niepotrzebnego hałasu;
 • Nie wysusza powietrza;
 • Prosta instalacja;
 • Nie wymaga dużo miejsca;
 • Nie generuje promieniowania elektromagnetycznego.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SoftTerm STEP PN-200

Trwałe urządzenie rosyjskiego producenta, które wyróżnia niski koszt i dobra dystrybucja przepływu powietrza. Instalacja zajmie minimum czasu, ponieważ nie ma skomplikowanych elementów. Maksymalna moc - 200 W, działa od 220 V. Stopień ochrony - IP54.

Średni koszt to 2970 rubli.

SoftTerm STEP PN-200

Zalety:

 • 8 lat gwarancji;
 • Maksymalna temperatura wynosi 75 stopni;
 • Wysoki stopień ochrony;
 • Trwałość;
 • Rentowność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Czasami stalowe grzejniki i przenośne konwektory nie wystarczają do zorganizowania dobrego systemu grzewczego. Aby powietrze nie wysychało i nie rozprowadzało się po mieszkaniu, należy stosować ciepłe listwy przypodłogowe. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *