Najlepsze termometry do gotowania mięsa na 2020 rok

0

Termometr kuchenny to specjalne urządzenie, które pozwoli prawidłowo ugotować potrawy mięsne lub drobiowe. Ponadto takie urządzenia są często wykorzystywane do kontrolowania temperatury podczas przygotowywania potraw ze smażonych warzyw lub ryb. Pozwalają użytkownikowi na bardziej precyzyjną kontrolę nad trybem przygotowywanej potrawy, mięsem w piekarniku oraz kontrolę stopnia wypieczenia.

Istnieje kilka rodzajów termometrów kulinarnych, które są używane podczas przygotowywania mięsa, różniących się zasadą działania i funkcjonalnością. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa uwagę, biorąc pod uwagę opinie, wskazówki i rekomendacje większości użytkowników, ranking najlepszych modeli termometrów do gotowania mięsa, opracowany na rok 2020.

Gdzie jest używane takie urządzenie?

Co to jest, do czego służy to urządzenie? Niektórzy uważają, że termometr do mięsa to specjalistyczne urządzenie, które jest bardziej odpowiednie do specjalistycznych kuchni, takich jak restauracje, ale nie do użytku domowego.

Należy od razu zauważyć, że wcale tak nie jest. Przecież mięso jest produktem uniwersalnym, podstawą diety większości ludzi, mimo że wegetarianizm we współczesnym świecie zyskuje coraz większą popularność.

W celu prawidłowego przygotowania potraw konieczne jest ciągłe monitorowanie temperatury ich przygotowania. W końcu każdy rodzaj mięsa (drób, wieprzowina, jagnięcina, wołowina) ma różne temperatury gotowania. Przestrzeganie prawidłowego schematu smażenia mięsa jest konieczne, aby zachować jego smak.

Tabela temperatur:

ImięTemperatura gotowania (w stopniach Celsjusza)
Ptak95
Wołowina65-75
Baranina85
Wieprzowina85-90

Jak korzystać z takiego urządzenia

Jak używać? Aby zmierzyć temperaturę dowolnego naczynia, należy wbić pręt (sondę) urządzenia w środek przygotowywanego kawałka. Ta procedura jest zalecana na samym końcu procesu gotowania. W takim przypadku sondę temperatury należy zanurzyć w taki sposób, aby nie dostała się do kości, ścięgien, a także do warstw tłuszczowych. W przeciwnym razie mogą wystąpić zniekształcenia wskaźników wyświetlanych przez urządzenie.

Uwaga! Nie zaleca się częstego przekłuwania gotowanego mięsa. Wynika to z faktu, że podczas smażenia z miejsc nakłucia wypłynie sok, w wyniku czego gotowe danie będzie zbyt suche.

Rodzaje termometrów

Jakie są, jak wybrać, jakie są kryteria wyboru? Na rynku krajowym istnieje kilka różnych typów termometrów kuchennych, które różnią się zasadą pomiaru temperatury przygotowywanej żywności. Takie urządzenia to:

 1. Elektroniczne (cyfrowe). Najwygodniejsze urządzenia do użytku domowego.Do zalet takich urządzeń należy to, że pokazują najdokładniejsze wyniki przy najmniejszej możliwości popełnienia błędów. Ponadto są kompaktowe i łatwe w użyciu. Takie urządzenia mogą być typu wbudowanego lub zdalnego.
 2. Mechaniczny. Należą do jednego z najprostszych typów wyposażenia. Aby wyświetlić informacje o takich urządzeniach, używana jest zwykła waga wyposażona w strzałkę. Z reguły sondy temperatury tego typu są małe, więc są wygodne w użyciu podczas gotowania mięsa w piekarniku (piekarniku) lub na patelni.
 3. Płyn lub alkohol. Takie urządzenia działają na tej samej zasadzie, co zwykły termometr. Nie są wyposażone w ostrą sondę temperatury iz reguły są używane w przypadkach, gdy konieczne jest ustalenie temperatury cieczy.

Jakie są sondy

Termometry kuchenne wyposażone są w różnego rodzaju sondy. Wynika to z faktu, że do różnych rodzajów gotowania konieczne jest zastosowanie odpowiedniej sondy temperatury. Podczas pomiaru temperatury przygotowywanych potraw stosuje się następujące sondy:

 • Krótki, wykonany w postaci grubej igły (służy do pomiaru temperatury podczas pieczenia małych kawałków mięsa);
 • Długie, wykonane w formie szydła (używane przy przygotowywaniu dużych kawałków);
 • Wykonane w kształcie widelca (są wygodnym urządzeniem, które może nie tylko zmierzyć temperaturę, ale także w razie potrzeby obrócić przygotowywane danie).

Przy doborze długości sondy temperatury należy pamiętać, że odczyty temperatury dokonuje się w połowie pieczonego mięsa. Dlatego jego długość powinna być równa ½ wielkości przygotowanego kawałka.

Odniesienie! Na co zwrócić uwagę przy wyborze sondy, jakich błędów unikać? Najlepiej wybrać pręty wykonane z materiału takiego jak stal nierdzewna. Wynika to z faktu, że takie pręty można łatwo zmyć ze smaru, nie podlegają one korozji, a także mają dobrą odporność na nagłe zmiany temperatury.

Najlepsze termometry do gotowania mięsa na 2020 rok

Zgodnie z konstrukcją obudowy istnieją dwa rodzaje termometrów: składane (wyposażone w wyjmowane sondy typu), a także urządzenia, w których wbudowany jest termometr. Urządzenia wyposażone w wymienne sondy można szybko zdemontować, wygodnie serwisować i czyścić z zabrudzeń.

Modele z wbudowanym termometrem są bardziej kompaktowymi przyrządami pomiarowymi, są znacznie łatwiejsze w użyciu. Kiedy takie urządzenie jest flashowane, zaleca się również zwrócić uwagę na obecność takich dodatkowych opcji, jak:

 • Wbudowana pamięć (umożliwia monitorowanie wskaźników na podstawie poprzednich danych);
 • Jednostki używane do pomiaru (możliwość przełączania wskaźników ze stopni Celsjusza na Fahrenheita i odwrotnie);
 • Inteligentne funkcje (specjalne podpowiedzi, które pozwalają użytkownikowi nawigować w wyborze odpowiedniego trybu podczas gotowania w kuchni w domu).

Gdzie kupić, która firma jest lepsza? Na rynku krajowym bardzo popularne wśród konsumentów są termometry produkcji rosyjskiej, chińskiej i europejskiej. Takie urządzenie można kupić od najlepszych światowych producentów w sklepie internetowym składając zamówienie online, po uprzednim zapoznaniu się z jego charakterystyką techniczną, zdjęciami, parametrami, cechami, ceną i funkcjonalnością.

TOP z najlepszych modeli z sondą

Steba AC 11

Wysokiej jakości popularny model termometru kuchennego, wyposażony w zewnętrzną ostrą sondę temperatury o małej grubości. Dzięki temu urządzeniu użytkownik może mierzyć stopień wysmażenia i wysmażenia bezpośrednio na wewnętrznej stronie przygotowywanego produktu i dań gotowych. Wyposażony w niezawodny żaroodporny kabel o długości 1 m oraz wyświetlacz LCD.

Zakres pomiarowy danych wynosi od 0 do +250 stopni Celsjusza. Błąd w odczytach nie przekracza 1-2 stopni.Również w tym modelu dostępna jest opcja, która umożliwia ustawienie sygnału dźwiękowego po osiągnięciu określonej przez użytkownika temperatury. Ten model jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu. Do zasilania używane są baterie AAA.

Steba AC 11

Zalety:

 • Cena (1990 rubli);
 • Ustawienie timera (do 99 minut);
 • Dostępność kilku jednostek pomiaru danych (stopnie Celsjusza i Fahrenheita);
 • Informacje są wyświetlane na wyświetlaczu;
 • Dostępność instrukcji krok po kroku w języku rosyjskim;
 • Jakość wykonania;
 • Obecność sygnału dźwiękowego;
 • Łatwy w obsłudze.

Niedogodności:

 • Błąd wynosi 1-2 stopnie;
 • Według niektórych użytkowników wyposażony jest w mały wyświetlacz, co utrudnia odczyt.

Gefu 3 w 1 Messimo 21800

Jeden z najlepszych, zdaniem kupujących, termometrów mechanicznych z sondą, który jest produkowany pod popularną niemiecką marką Gefu. Dzięki jego zastosowaniu użytkownik może mierzyć odczyty temperatury przygotowywanej żywności bezpośrednio w piekarniku. Nadaje się do gotowania wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny i drobiu. Wyposażony w specjalną wskazówkę wskazującą skalę, w której znajdują się parametry dla idealnego przygotowania określonych produktów.

Model ten może odczytywać bezpośrednio w piekarniku (zakres 50-300 stopni Celsjusza) jak i wewnątrz pieczeni (30-100 stopni Celsjusza). Do produkcji tego urządzenia użyto stali nierdzewnej. Całkowita waga wynosi 0,14 kg. Wysokość 13 cm, długość 8,5 cm.

Gefu 3 w 1 Messimo 21800

Zalety:

 • Wykonane ze stali nierdzewnej;
 • Nadaje się do piekarnika;
 • Może być stosowany do różnych rodzajów mięsa;
 • Koszt (1124 rubli).

Niedogodności:

 • Niektórzy użytkownicy wskazują na mały błąd podczas wykonywania pomiarów.

Forester C830

Model ten jest nowością wśród niezawodnych, wysokiej jakości termometrów mechanicznych. Kraj pochodzenia: Chiny. Do produkcji tego urządzenia użyto takich materiałów jak stal odporna na korozję, miedź, aluminium i szkło o dużej wytrzymałości. To urządzenie może służyć do pomiaru odczytów temperatury bezpośrednio w mięsie podczas jego pieczenia.

Wyposażony w specjalną sondę temperatury, która jest w stanie określić stopień gotowości produktów podczas ich gotowania na węglu drzewnym, grillu lub patelni. Jednocześnie jednak należy starać się unikać możliwości przedostania się sondy temperatury do kości, warstw tłuszczowych, a także ścięgien. W przeciwnym razie podczas odczytów mogą wystąpić drobne błędy.

Ten tani, budżetowy model przeznaczony jest do użytku domowego. Wyposażony jest w mechaniczny termometr o średnicy 62,5 mm. Długość igły 130 mm. Korpus wykonany jest z metalu. Maksymalny wskaźnik pomiaru to 120 stopni Celsjusza.

Forester C830

Zalety:

 • Niedrogie (cena 515 rubli);
 • Łatwy w użyciu
 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów;
 • Dobra długość igły sondy.

Niedogodności:

 • Mały zakres pracy (nie więcej niż 120 stopni);
 • Podczas akwizycji danych błąd może wynosić do 5 stopni (w przypadku niewłaściwego użycia).

Przegląd najwyższej jakości elektronicznych termometrów kuchennych

Weber iGrill 3 7205

Kompaktowe, niezawodne urządzenie, które pozwala kontrolować smażenie różnych potraw na grillu. Wyposażony w dwie sondy i mocowany bezpośrednio w szczelinie znajdującej się na panelu grilla gazowego. Dzięki temu urządzeniu użytkownik może jednocześnie sterować 4 potrawami.

Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth urządzenie to jest w stanie przesyłać wszystkie dane bezpośrednio do smartfona lub tabletu użytkownika. Przesyłanie danych odbywa się w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień.

Korpus tego urządzenia wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Maksymalna szybkość pomiaru wynosi 380 stopni Celsjusza. Do zasilania używane są baterie AA. Żywotność baterii wynosi około 250 godzin.Do czyszczenia tego urządzenia zalecamy używanie niestrzępiącej się szmatki i nieściernych środków czyszczących. Nie zaleca się zanurzania tego modelu w płynach, ponieważ nie jest wodoodporny.

Weber iGrill 3720

Zalety:

 • Autonomia (do 250 godzin pracy na baterii);
 • Możliwość zdalnego monitorowania za pomocą technologii Bluetooth;
 • Możliwość tworzenia ulubionych ustawień wstępnych;
 • Obecność termometru - timera;
 • Dokładność przekazywania wskazań.

Niedogodności:

 • Cena (średni koszt to 9990 rubli);
 • Nadaje się do użytku wyłącznie z grillami gazowymi z serii Genesis II i Spirit II.

ProfiCook PC-DHT 1039

Uniwersalny popularny model cyfrowego termometru elektronicznego do użytku domowego. Dzięki temu urządzeniu użytkownik może samodzielnie monitorować przygotowywaną żywność. Nadaje się również do pomiaru temperatury różnych napojów (wino, szampan).

Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, wyposażone w specjalny wyświetlacz cyfrowy, na którym wyświetlane są wszystkie informacje. Zakres pomiarowy zawiera się w przedziale od -45 do +200 stopni Celsjusza włącznie. Wyposażony w przełączany wskaźnik pomiaru (Celsjusz / Fahrenheit). Również w tym urządzeniu istnieje możliwość zapisania ostatnich pomiarów. Do zasilania służą baterie LR44 (dostarczane z urządzeniem).

ProfiCook PC-DHT 1039

Zalety:

 • Koszt (1169 rubli);
 • Wykonane ze stali nierdzewnej;
 • Możliwość zmiany wskaźnika wartości;
 • Dostarczane z bateriami;
 • Możliwość zapisywania danych;
 • Kompaktowy;
 • Łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • Mały błąd podczas wykonywania pomiarów (do 4 stopni);
 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że czas potrzebny do pomiaru wynosi około 30 sekund.

TR - 300

Jest to prosty, tani i jednocześnie niezawodny elektroniczny termometr cyfrowy do pomiaru temperatury mięsa, różnych materiałów sypkich i płynów. Dzięki jej zastosowaniu użytkownik ma możliwość pomiaru temperatury przygotowywanego jedzenia, wody w wannie oraz powietrza w otoczeniu. To urządzenie jest łatwe i bezpieczne w użyciu. Działa przez długi czas z jednej zainstalowanej baterii.

Do produkcji sondy użyto stali nierdzewnej. Jeśli to urządzenie nie jest używane przez 15 minut, automatycznie się wyłączy. Posiada szeroki zakres pomiarowy oraz tryby przełączania (Celsjusz / Faraday). Na wyświetlaczu znajduje się wskaźnik pokazujący poziom naładowania baterii. Dodatkowo urządzenie to posiada specjalną opcję utrwalania dokonanych wcześniej odczytów, co znacznie ułatwia kontrolę nad procesem gotowania.

Zakres pomiarowy waha się od -50 do +300 stopni Celsjusza. Model ten jest wyposażony w długą igłę (145 mm). Kraj pochodzenia: Chiny.

TR - 300

Zalety:

 • Cena (290 rubli);
 • Ekwipunek;
 • Wyposażony w długą sondę;
 • Posiada opcję automatycznego wyłączania;
 • Łatwy w obsłudze;
 • Duży zakres pomiarowy;
 • Rysik jest wykonany ze stali nierdzewnej.

Niedogodności:

 • Mały błąd pojawiający się podczas pomiarów (nie więcej niż 2 stopnie);
 • Niektórzy użytkownicy zauważają kiepską konstrukcję tego urządzenia (istnieje wiele negatywnych opinii na temat aktywacji przycisku zasilania).

KTJ TA - 238

To uniwersalny, najlepiej wielozadaniowy model termometru elektronicznego wyprodukowany w Chinach. Wyposażony w sondę wykonaną ze stali nierdzewnej o długości 15 cm Korpus aparatu wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Do wyświetlania informacji służy duży wyświetlacz LCD. Aby podłączyć igłę do korpusu tego urządzenia, musisz użyć specjalnego kabla, którego długość wynosi 75 cm.

Do zasilania służy bateria AAA. Ogólny zakres pomiarowy wynosi od -50 do + 300 stopni Celsjusza. Również w tym urządzeniu znajduje się funkcja zwana timerem (nie więcej niż 100 minut). Urządzenie waży 45 gramów.

KTJ TA - 238

Zalety:

 • Koszt (879 rubli);
 • Wymiary;
 • Sonda wykonana jest ze stali nierdzewnej;
 • Funkcja timera;
 • Wyposażony we wskaźnik dźwiękowy;
 • Duży wyświetlacz (wygodny do odczytów).

Niedogodności:

 • Błąd pomiaru wynosi około 3 stopnie;
 • Timer jest trudny do ustawienia.

Ocena modeli jakościowych termometrów magnetycznych

Weber Connect 3202

Niezawodne urządzenie elektroniczne z magnesem. Wyposażony w sondę do pomiaru wskaźników temperatury. Maksymalna wartość pomiaru to 300 stopni Celsjusza. W zestawie dwie sondy (jedna do mięsa + jedna z rusztem). To urządzenie może przesyłać dane do smartfona lub tabletu użytkownika za pomocą połączenia bezprzewodowego przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Wyposażony w specjalny system ostrzegawczy, który ostrzega użytkownika o konieczności odwrócenia mięsa lub całkowitego zaprzestania gotowania. Ponieważ jest w stanie gotowości. W takim przypadku użytkownik może ustawić wymagany stopień palenia, aby otrzymać takie powiadomienie.

Ten model ma również specjalny minutnik i jest w stanie obliczyć czas gotowania. Dzięki funkcji wsparcia krok po kroku od początku gotowania do jego zakończenia, pieczenie wysokiej jakości mięsa stanie się łatwym zadaniem nawet dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie próbował swoich sił w gotowaniu.

Weber Connect 3202

Zalety:

 • Funkcjonalność (obecność kilku funkcji);
 • Możliwość zdalnego powiadamiania;
 • Duży zakres roboczy (do 300 stopni);
 • Jakość wykonania;
 • Dobry sprzęt.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (12990 rubli).

Tempere 21840

Termometry do smażenia, zaprezentowane na rodzimym rynku przez popularnego producenta Gefu, staną się nieodzownym dodatkiem w każdej kuchni. To urządzenie jest w stanie odczytywać temperaturę potraw bezpośrednio podczas ich przygotowywania. Wskaźnik zakresu pomiarowego do +250 stopni Celsjusza. Ponadto model ten wyposażony jest w sygnał dźwiękowy, który ostrzega użytkownika o zakończeniu gotowania.

Do produkcji obudowy tego urządzenia używa się wysokiej jakości tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej. Do pomiarów do tego modelu przymocowana jest specjalna głowica wyposażona w szprychę. Baterie to baterie AAA. Długość tego modelu to 6,5 cm.

Tempere 21840

Zalety:

 • Funkcjonalny;
 • Szybko określa temperaturę mięsa;
 • Dobra jakość wykonania
 • Łatwy w obsłudze.

Niedogodności:

 • Koszt (3299 rubli).

Przegląd najwyższej jakości modeli zbliżeniowych

Zigmund & Shtain Kuchen-Profi MP-66

Niezawodny model sondy temperatury, który pozwala dokładnie określić stopień wypieczenia różnych rodzajów mięsa (8 różnych rodzajów). Dzięki łączności bezprzewodowej użytkownik może sterować procesem gotowania z odległości nawet 30 m. Urządzenie to działa na baterie AAA.

To urządzenie jest wyposażone w timer i 20 różnych automatycznych trybów pracy. Zakres pomiarowy tego urządzenia wynosi od -20 do +250 stopni Celsjusza. Timer jest ustawiony na maksymalnie 100 minut. Może kontrolować 5 różnych stopni palenia.

Zigmund & Shtain Kuchen-Profi MP-66

Zalety:

 • Niski koszt (1594 rubli);
 • Obecność trybu ręcznego do ustawiania temperatury;
 • Bezprzewodowa, zdalna transmisja danych;
 • Długość sznurka 1 m;
 • Duży zasięg pracy (do 30 m);
 • Sonda wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Niedogodności:

 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że czasami występują problemy z odbiorem sygnału;
 • Baterie szybko się wyczerpują.

Elektroniczna sonda temperatury

Funkcjonalne urządzenie bezprzewodowe, dzięki któremu użytkownik może zdalnie sprawdzić stopień wypieczenia mięsa lub ryb. Błąd dokładności odczytów tego urządzenia wynosi nie więcej niż 0,1 stopnia Celsjusza. Roboczy zakres pomiaru to -10 do +250 stopni Celsjusza. Może przesyłać odczyty z odległości do 30 metrów. Wyposażony w sondę (rozmiar 18 cm) i kabel (długość 100 cm). Do zasilania służą baterie AAA (brak w zestawie). Wyposażony w 8 rodzajów programów (wspomaga przygotowanie 8 różnych rodzajów potraw).

Elektroniczna sonda temperatury

Zalety:

 • Przystępna cena (1190 rubli);
 • Dostępność 8 trybów pracy;
 • Mały błąd w pomiarach;
 • Przesyła dane na odległość do 30 m;
 • Długość sondy 18 cm;
 • Łatwy w konfiguracji.

Niedogodności:

 • Nie obejmuje baterii;
 • Niektórzy użytkownicy wskazują na średnią jakość wykonania.

Charakterystyka porównawcza różnych modeli termometrów:

Imię, opisZakres pracy (w stopniach Celsjusza)Koszt, rub.)
Steba AC 110 do +2501990
Gefu 3 w 1 Messimo 2180050-3001124
Forester C830Do +120515
Weber iGrill 3 7205Do +3809990
ProfiCook PC-DHT 1039-45 do +2001169
TR - 300-50 do +300290
KTJ TA - 238 -50 do +300879
Weber Connect 3202Do +30012990
Tempere 21840Do +2503299
Zigmund & Shtain Kuchen-Profi MP-66 -20 do +2501594
Elektroniczna sonda temperatury-10 do +2501190

Termometry do mięsa to nieodzowny element każdej kuchni. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń proces przygotowania różnorodnych potraw jest znacznie uproszczony. Jeśli w życiu codziennym korzystasz z termometru przedstawionego w naszej recenzji lub używasz innego modelu do smażenia mięsa, podziel się z nami swoją opinią i doświadczeniem w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *