Najlepsze karty paliwowe na 2020 rok

0

Karta paliwowa to wyjątkowy sposób płatności. Pozwala płacić za różne usługi stacji benzynowej. Dzięki niemu użytkownik może łatwo kontrolować koszty i oszczędzać pieniądze. Mogą go uruchomić nie tylko osoby prawne, ale także osoby fizyczne, ważne jest tylko poznanie niektórych cech każdej firmy świadczącej tę usługę. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kart paliwowych na 2020 rok.

Szybki, bezpieczny i wygodny

Używając karty paliwowej (TC), osoba ma 3 główne zalety. Przy każdym zakupie benzyny lub innego paliwa użytkownik otrzymuje bonusy od firmy, która wydała kartę. Podczas płatności używane są tylko płatności bezgotówkowe. Wszystkie odpisy są kontrolowane przez właściciela TC.

Główną zaletą tej opcji jest pełne bezpieczeństwo. Żadne transakcje pieniężne nie mogą być przeprowadzane bez bezpośredniego właściciela. Ale oprócz paliwa tą kartą można również zapłacić za inne usługi dostępne na stacjach benzynowych:

 • Zakup oleju silnikowego i podobnych materiałów eksploatacyjnych;
 • Opłata za myjnię samochodową;
 • Kupowanie fast foodów, takich jak hot dog lub burger, które są sprzedawane na stacji benzynowej, a także papierosy lub napoje gazowane.

Wszystkie usługi opłacane kartą zależą od firmy wydającej, więc niektóre mogą mieć ich wystarczającą liczbę, a inne tylko 3-4. Ponadto właściciel może samodzielnie ustawić ograniczenia i zapłacić tylko za paliwo do samochodu. Takie rozwiązanie jest wygodne i daje właścicielowi pewne korzyści.

Wykonanie zewnętrzne karty

Konstrukcja karty paliwowej może być różna, wszystko zależy od preferencji klienta, ale kształt jest zawsze ten sam - plastik z paskiem magnetycznym lub mikroczipem. Przewoźnik zawiera wszystkie główne informacje o posiadaczu i koncie.

Oprócz standardowej formy niektóre banki oferują użycie pigułki na klucze lub specjalnego pęku kluczy, ale takie modele nie są popularne. Dlatego nie ma sensu ich kupować.

Zakres użytkowania

Głównym celem karty paliwowej jest płacenie za paliwo lub podobne usługi. Z roku na rok staje się coraz bardziej rozpowszechniony, wraz ze wzrostem liczby kierowców, co zwiększa zapotrzebowanie na paliwo. Oczywiście benzynę lub olej napędowy można kupić za gotówkę lub za specjalne kupony, ale może to być korzystne tylko dla tych, którzy nie podróżują tak często. Dla kierowców i dużych organizacji ta decyzja nie jest korzystna.

O wiele wygodniej jest skorzystać ze specjalistycznych środków płatniczych, ponieważ firma, która kupiła tę kartę swoim kierowcom, może w łatwy sposób monitorować ich zużycie. Jeśli plastikowa karta zostanie przypadkowo zgubiona, można ją zablokować w mniej niż 5 minut, a następnie ponownie wydać. Nie można tego zrobić za pomocą kuponów, co sprawia, że ​​ich stosowanie we współczesnym świecie jest niepraktyczne.

Rodzaje i cechy każdej karty

Obecnie plastikowe karty paliwowe są wydawane przez prawie wszystkie popularne firmy.Zanim jednak wybierzesz konkretny model, powinieneś wziąć pod uwagę możliwości tego produktu, a także wiedzieć, według jakich parametrów jest klasyfikowany.

Pierwszą rzeczą, która się liczy, jest status właściciela. Produkowane są modele przeznaczone tylko dla osób prawnych lub tylko dla osób fizycznych. osoby. Konieczne jest wybranie opcji odpowiadającej statusowi, od tego zależy jej koszt. Informacje można przechowywać na mikroczipie lub pasku magnetycznym, ale niektóre firmy wytwarzają produkty z kodem kreskowym.

Karty różnią się także liczbą obsługiwanych stacji benzynowych. W sumie istnieją dwa typy - jednomarkowe, które są akceptowane na niektórych stacjach benzynowych i wielomarkowe. Te ostatnie pozwalają na opłacenie wydatków na dowolnej stacji benzynowej, ale ich koszt jest kilkakrotnie wyższy.

Kontrola zużycia odbywa się w litrach lub pieniądzach. Pierwsza opcja jest wygodniejsza, ponieważ koszt paliwa stale rośnie, a modele litrowe ustalają cenę. Ale dotyczy to tylko określonego rodzaju paliwa. Gotówka jest wygodna dla tych, którzy potrzebują tankować różnymi paliwami.

Ostatnia różnica między TC jest ograniczona i nieograniczona. W pierwszym przypadku zużycie jest ustalane przez samego posiadacza karty, tutaj przemieszczenie jest całkowicie ograniczone. W wersjach bez limitu ilość tankowań ograniczona jest jedynie ilością znajdującą się na specjalnym koncie. O tym, który z nich jest bardziej opłacalny, decyduje sam użytkownik, ponieważ wszystko zależy od konkretnych warunków.

Zalety i wady TC

Do głównych zalet produktu należą:

 • Brak rozliczeń gotówkowych, co upraszcza prowadzenie ksiąg rachunkowych. Kierowcy będzie łatwiej zatankować.
 • Możliwość kontrolowania zużycia paliwa i ustalania ograniczeń dotyczących pieniędzy lub przemieszczenia. Istnieje wygodne konto osobiste, które umożliwia monitorowanie wszystkich transakcji. Można uzyskać do niego dostęp za pomocą kilku kliknięć lub za pomocą smartfona. Możesz monitorować terminy tankowania i rodzaj używanego paliwa.
 • Dostępność rabatów i promocji. Większość firm, które wydają karty, rozdziela premie lojalnościowe. Dlatego litr paliwa przy płaceniu może być tańszy niż gotówka.
 • Wysokie bezpieczeństwo, ponieważ ani kierowca, ani operator stacji paliw nie mogą manipulować.

Ta opcja praktycznie nie ma wad, zwłaszcza jeśli kupowana jest karta wielomarkowa. Gdy używany jest model standardowy, jedynym ograniczeniem jest przywiązanie do konkretnej stacji benzynowej.

Zasada działania

Stosowanie takiego produktu jest łatwe i wygodne, wszystkie operacje wykonywane są automatycznie. Płatności dokonuje się w taki sam sposób, jak zwykłą kartą bankową. Wszystkie środki są pobierane bez udziału operatora stacji benzynowej i kupującego, co jest wygodnym rozwiązaniem i eliminuje ewentualne błędy.

Karty paliwowe dla biznesu wyróżnia się tym, że właściciel jest w stanie w pełni kontrolować transakcje wydatkowe oraz stawiać pewne ograniczenia. W tym celu użyj konta osobistego. Nie ma potrzeby pobierania żadnego programu. Aby wziąć udział, wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej.

Sposób uzyskiwania

Aby wydać kartę, musisz wykonać kilka prostych kroków:

 • Określ, które firmy są wygodniejsze dla kierowców, a następnie wybierz konkretną stację benzynową.
 • Skontaktuj się z firmą w celu zawarcia specjalnej umowy. Wszystkie główne punkty są opisane w tym dokumencie, a także liczba mediów. Cały proces zajmuje minimum czasu i trwa jeden dzień.
 • Po zakończeniu rejestracji strony podpisują umowę. Następnie pieniądze są przekazywane, a właściciel musi chwilę poczekać, aż plastik zostanie wykonany. Limity są ustalane po tym, jak produkt może być użyty.
 • Nie możesz zapomnieć o monitorowaniu bieżącej kwoty i uzupełnianiu jej w odpowiednim czasie, aby nie było problemów.

Aplikacja dla kierowców

Środki są pobierane w taki sam sposób, jak z karty bankowej.Jedyną różnicą między tą opcją jest to, że jest ona używana wyłącznie na stacjach benzynowych do płacenia za paliwo i materiały eksploatacyjne. Używanie produktu w sklepie nie będzie działać. Aby zatankować pojazd, kierowca będzie musiał wykonać kilka czynności:

 • Poinformuj operatora stacji benzynowej o metodzie obliczeń, a następnie wskaż wymagane przemieszczenie;
 • Dotknij terminalu bankowego lub włóż chip do środka;
 • Na ekranie pojawi się pole do wpisania kodu PIN, który kierowca musi znać;
 • Czek wystawiany jest w dwóch egzemplarzach, jeden pozostaje u kierowcy, drugi u kasjera. Na obu kopiach wymagany jest podpis.

Obciążenie odbywa się w litrach lub w pieniądzu, wszystko zależy od preferencji posiadacza karty. Więcej szczegółów na temat tej pozycji można znaleźć w jednym z rozdziałów umowy, w którym opisano, kiedy i jak dokonuje się odpisu paliwa.

Po potwierdzeniu transakcji księgowy firmy może zobaczyć transakcję, która została wykonana. Następnie w okresie sprawozdawczym należy zażądać od dostawcy pewnych dokumentów, które umożliwią odpisanie wydanych środków.

Możesz zapomnieć o naliczaniu papieru

Dzięki temu, że kierowca nie płaci gotówką, nie musi od razu sporządzać raportu zaliczkowego po zatankowaniu. Jedynym wymogiem dla przewoźnika jest przechowywanie wszystkich paragonów i przekazywanie ich księgowym organizacji. Ważne jest, aby podpisywać je na czas, aby nie było problemów w przyszłości.

Kontrole to pomocnicze kartki papieru, przydadzą się, gdy informacje od firmy paliwowej lub od kierowcy nie zgadzają się z rzeczywistymi odczytami. Najczęściej są mocowane do listu przewozowego za pomocą zszywacza. Zawsze lepiej jest mieć przy sobie dokumenty wydane przez terminal, gdyż pomagają one udowodnić, że osoba nie oszukuje firmy.

Zwrot części kwoty

Podatek od towarów i usług (VAT) jest zawsze wliczany w cenę paliwa kupowanego na stacjach benzynowych. Jeśli przy standardowej płatności część środków nie może zostać zwrócona, wówczas posiadacze kart paliwowych mają taką możliwość. Aby wszystko przebiegło bez problemów, należy przestrzegać pewnych punktów:

 • Firma korzystająca z karty musi być podatnikiem;
 • Umowa zawierana jest tylko między organizacją a firmą paliwową, inne opcje nie są brane pod uwagę;
 • Dostawca paliwa przekazał firmie wszystkie niezbędne dokumenty, które zawierają koszt towaru oraz wysokość podatku. Dokumentacja odbywa się zgodnie z dekretem rządu Federacji Rosyjskiej z 26 grudnia 2011 r. N 1137.

Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, firma ma prawo żądać zwrotu podatku VAT od kosztu paliwa. Ta transakcja jest rejestrowana w księdze zakupów i deklaracji podatku od wartości dodanej. Tylko w ten sposób można zwrócić odsetki.

Ocena najlepszych centrów handlowych dla osób prawnych

Inforkom

Główną cechą tej opcji jest prostota wykonania kontraktu. Karta umożliwia tankowanie na 3000 stacjach benzynowych znajdujących się na terenie Federacji Rosyjskiej. Koszty są zarządzane i kontrolowane zdalnie. Możesz ustawić wymagane limity na swoim koncie osobistym. Można pracować nad ofertą publiczną, ale jeśli właściciel nie jest zadowolony z takiej umowy, można zawrzeć klasyczną umowę.

Zalety:

 • Prostota projektowania;
 • Szybkie wydanie;
 • Odroczona płatność na 12 dni;
 • Dobre paliwo;
 • Wygodne zarządzanie za pośrednictwem konta osobistego.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BP + Aral (BP Plus)

Ta opcja jest odpowiednia dla organizacji, które dostarczają różne towary do Europy. Główną cechą modelu jest dostęp do 7500 stacji benzynowych dla ciężarówek w całej Europie. Zarządzanie odbywa się online. Właściciel może monitorować bieżące saldo, a także kontrolować wydatki kierowców, aby nie wykraczały poza ustalony próg.

Zalety:

 • 7500 stacji paliw;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Wszechstronność;
 • Obsługiwana jest płatność za miejsca parkingowe.

Niedogodności:

 • Obowiązuje tylko w Europie.

Sprinter Ultra

Uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla ciężarówek poruszających się po Rosji.Obsługiwane jest tankowanie na 8000 stacjach benzynowych. Jeśli właściciel prowadzi uczciwą działalność, może zwrócić 18% VAT wydany na zakup paliwa. Użytkownik oszczędza również do 25% pieniędzy, co jest zaletą.

Zalety:

 • Prosty projekt;
 • Zwrotowi podlega nawet 18% VAT;
 • Obsługiwanych jest ponad 8000 stacji benzynowych;
 • Oszczędność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TransCart

Charakterystyczną cechą tej opcji jest to, że właściciel otrzymuje korzyść w wysokości do 32%. Było to możliwe dzięki zwrotowi do 20% podatku VAT i niskim kosztom paliwa w porównaniu do standardowych metod płatności. Płatności dokonuje się na 11 000 stacji benzynowych zlokalizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej. Konto osobiste zapewnia wszystkie niezbędne informacje i wygodne analizy.

Zalety:

 • Aplikacja mobilna dla kierowców;
 • Skorzystaj do 32%;
 • Obsługiwana jest płatność za 11000 stacji benzynowych;
 • Szczegółowe raportowanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP najlepszych modeli dla osób indywidualnych

Samochód terenowy Benzyna Plus

Uniwersalne rozwiązanie z dowolną dekoracją, które jest odpowiednie dla każdej osoby będącej w ciągłym ruchu. Akceptowane na 9000 stacjach benzynowych zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej i krajach WNP. Zarządzanie odbywa się za pośrednictwem konta osobistego, na którym możesz ustawić niezbędne ograniczenia. Z TC mogą również korzystać osoby prawne.

Zalety:

 • Szybka i bezpłatna rejestracja;
 • Kontrola kosztów;
 • Akceptowane na 9000 stacji benzynowych;
 • Dostępne są różne rabaty.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Tatneft

Koszt wydania to 250 rubli. Przy zakupie paliwa obowiązuje niewielka zniżka. Karta jest łatwa w użyciu, chociaż nie ma konta osobistego. Możesz go kupić na prawie każdej stacji benzynowej, co jest wygodnym rozwiązaniem. Osobliwością tego rozwiązania jest kilka przydatnych bonusów i rabatów, które pomogą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Istnieje płatność zbliżeniowa.

Zalety:

 • Niska cena rejestracji;
 • Sprzedawane na wielu stacjach benzynowych;
 • Prosty w użyciu;
 • Obsługa płatności zbliżeniowych;
 • Niezłe bonusy i zniżki.

Niedogodności:

 • Nie ma konta osobistego.

euroShell

Wygodna opcja, która jest wydawana na odpowiedniej stacji benzynowej. Po zastosowaniu osoba otrzymuje zniżki na paliwo, co pozytywnie wpływa na oszczędności. Działa zarówno w Rosji, jak iw Europie na stacjach paliw Shell. Obowiązuje opłata za usługi drogowe i opłaty. Dla wygody istnieje konto osobiste, na którym właściciel może śledzić aktualny stan konta i kontrolować wydatki.

Zalety:

 • Wygoda;
 • Zaakceptowano od partnerów Shell;
 • Płatność za usługi drogowe;
 • Obszar osobisty;
 • Prosty projekt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Rosnieft

Jeden z najpopularniejszych modeli, który będzie odpowiedni zarówno dla osób prawnych, jak i osób fizycznych. Akceptowane tylko na odpowiednich stacjach, co może być niekorzystne dla osób tankujących od różnych dostawców. Istnieje kilka taryf wybieranych na podstawie warunków pracy.

Zalety:

 • Wygodny projekt;
 • Popularność;
 • Szybka usługa wsparcia;
 • Odpowiednie dla osób prawnych i osób fizycznych;
 • Różne bonusy i rabaty.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Aby wydać mniej pieniędzy na paliwo, należy zwrócić uwagę na oferty różnych dostawców paliw. W końcu większość z nich oferuje korzystne warunki i możliwość zwrotu podatku VAT. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z kart paliwowych opisanych w rankingu, lub ciekawszych modeli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *