Najlepsze marki ryżu na 2020 rok

0

Najpopularniejszym zbożem i najpopularniejszym pokarmem na świecie jest ryż znany i lubiany przez wielu. Dania na bazie zbóż są używane w prawie wszystkich kuchniach świata. Dziś wszyscy znają japońskie sushi, chińskie wafle ryżowe, azjatyckie pilaw, włoskie risotto, hiszpańską paellę, angielskie puddingi.

W Rosji codzienne menu każdej rodziny również nie jest kompletne bez tego smacznego, zdrowego i niedrogiego produktu.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych marek ryżu, z którego można przygotować różnorodne dania.

Ciekawostki o ryżu

We współczesnym świecie ryż jest uważany za jedną z najczęściej uprawianych roślin uprawnych i podstawę bezpieczeństwa żywnościowego. Jest to najważniejszy składnik diety człowieka, stanowiący do 43% kalorii, które ludzkość otrzymuje z pożywienia na naszej planecie.

Ryż należy do tych produktów spożywczych, z którymi ludzie zapoznawali się w bardzo odległych czasach. Uwielbiany jako smaczne i zdrowe jedzenie, używane jako przystawki i dania niezależne. Wiele narodów używa ryżu jako głównego składnika wielu potraw w różnych kuchniach świata.

Ryż zajmuje drugie miejsce pod względem zaopatrzenia organizmu w białko, pierwsze miejsca zajmują produkty pochodzenia zwierzęcego oraz ryby.

Od dawna znane są o nim takie interesujące fakty:

 1. Ryż rośnie na wszystkich kontynentach. Nie występuje tylko na Antarktydzie.
 2. Świat zna ponad czterdzieści tysięcy odmian tej kultury.
 3. Należy do wysokowydajnych zbóż, z jednego ziarna ryżu może wyrosnąć około 3000 ziaren.
 4. Ryż jest bezglutenowy.
 5. Pola do uprawy zbóż są zalewane wodą, można tam również uprawiać raki.
 6. Japońscy producenci samochodów na cześć zboża nazwali znane marki samochodów: Toyota - oznacza „obfite pole ryżowe”, Honda - „główne pole ryżowe”.
 7. Odmiany ryżu białego są przechowywane przez dziesięć do trzydziestu lat, w tym czasie pozostają jadalne.
 8. Ryż brązowy można przechowywać nie dłużej niż sześć miesięcy - wtedy łuska utlenia się, staje się bezużyteczna.
 9. Podczas gotowania we wrzącej wodzie zboże pęcznieje, objętość zwiększa się nawet trzykrotnie.

Główne odmiany ryżu

Nowoczesne supermarkety oferują konsumentom duży wybór płatków ryżowych, co może być trudne do zrozumienia. Nie jest to zaskakujące, ponieważ nawet eksperci w tej dziedzinie nie znają dokładnej liczby rodzajów zbóż.

Zastanów się, jakie rodzaje produktów używają nasi konsumenci:

 1. W kształcie i rozmiarze.

Wielkość ziarna zbóż może być duża lub mała. Zgodnie z klasyfikacją produkt jest:

 • Długoziarniste (długość ziarna 8 mm). Szczególnie popularny w kuchniach narodowych narodów Wschodu, Europy i Ameryki. Używany do produkcji pilawu uzbeckiego.
 • Średnioziarnisty (długość 6 mm).Ziarno jest nieco krótsze i grubsze niż w przypadku długoziarnistych. Skład zawiera skrobię, zboża stają się lepkie podczas gotowania. Używany do zupy, risotto, paelli.
 • Okrągłe (pięć milimetrów). Dobrze znana odmiana "Krasnodar" ma okrągły kształt, jest bardzo bogata w skrobię. Podczas gotowania woda jest aktywnie wchłaniana, jedzenie nabiera kremowej konsystencji. Przeznaczony do robienia sushi, płatków śniadaniowych, puddingów, zapiekanek, wypieków.

2. Kolor. Oprócz kształtu ryż wyróżnia się jasnymi kolorami:

 • Brązowy (brązowy) ma powłokę pokrytą przydatnymi substancjami. Ten rodzaj płatków jest zalecany do żywienia dietetycznego, ponieważ praktycznie nie jest poddawany obróbce cieplnej, a grupa witamin, błonnik i minerały są całkowicie zachowane. Warzy dłużej niż inne odmiany.
 • Najpopularniejszy jest biały (szczotkowany). Wyjęto z niej skorupę, ziarno wypolerowano, jedzenie gotowano przez kwadrans. Jednak zachowuje również przydatne substancje w mniejszych ilościach niż brąz.
 • Dziki (czarny) uważany jest za gatunek bardzo drogi. Twarde ziarna zawierają wiele składników odżywczych. Przed gotowaniem ryż należy namoczyć, aby usunąć twardość, gotowe danie staje się miękkie i ma słodkawy smak;
 • Czerwony jest lekko przetworzony i nie jest polerowany. Wszystkie cenne witaminy i przeciwutleniacze pozostają w skorupkach. Produkt jest łatwy w przygotowaniu i ma wspaniały, wyrafinowany smak.
 • W ryżu złotym (parzonym) ziarno jest obrane z łupiny i poddane obróbce za pomocą pary, dzięki czemu w zbożu zostaje zatrzymanych do 80% wszystkich cennych substancji. Ryż nie skleja się podczas gotowania.
 1. Wstępne przetwarzanie.

Ziarna poddawane są określonej metodzie przetwarzania, po czym mają inny kształt:

 • Wypolerowane jądro jest reprezentowane przez zwykły rodzaj płatków, których gospodynie domowe używają w domowej kuchni. Jednak podczas mielenia rdzenia znika większość pierwiastków zawartych w łupinach otrębów.
 • Ryż lekko wypolerowany (długoziarnisty) jest minimalnie przetworzony, wszyscy znają go jako ryż brązowy. Jednak kolor nieoszlifowanego ziarna może być nie tylko brązowy, ale także czerwony lub brązowy. Ziarna zachowują swoją skorupkę, która zawiera węglowodany i minerały. Ten typ jest bardzo ceniony przez miłośników zdrowej żywności, chociaż gotowanie trwa dłużej;
 • Ryż gotowany na parze jest poddawany działaniu gorącej pary, a następnie suszony i polerowany. Po przetworzeniu ryż staje się przezroczysty i żółtawy, a po ugotowaniu zmienia kolor na biały. Ten rodzaj zbóż jest uważany za najbardziej przydatny, zawiera około 80% cennych substancji z łupiny.

Popularne typy

Spośród ogromnej różnorodności typów rozważymy najbardziej znane i rozpoznawalne produkty, które są kupowane w supermarketach lub zamawiane przez Internet w sklepach internetowych.

Basmati„Światowy król ryżu”. Ryż długoziarnisty uprawiany w Indiach i Pakistanie ma delikatny kwiatowy aromat, a jego długi, cienki ryż ma zapach oleju z drzewa sandałowego. Ma delikatną strukturę z wyraźnym orzechowym posmakiem. Stosowany w pikantnych i pikantnych potrawach na Bliskim Wschodzie, przygotowywane są z niego pyszne dodatki i dania główne. To ziarno jest najdłuższe i najdroższe.

Arborio... Włoski gruboziarnisty gatunek ma szczególne właściwości - po oddzieleniu skrobi w ryżu pozostaje twardy rdzeń, odmiana ta nadaje się do przyrządzenia znanego risotto. Do gotowania ryż nie jest gotowany do pełnej gotowości, ale jest doprowadzany po wyjęciu z piekarnika. Ziarno pozostaje w środku jędrne, a potrawa zachowuje lekki orzechowy posmak i delikatną kremową strukturę.

Camolino... Pyszny lepki ryż. Konsystencja jest idealna do wielu orientalnych przepisów. W ostatnich latach był używany jako przystawka, dania z ryżu z warzywami uważane są za szczególnie smaczne, nadzienie z ziaren jest używane do pachnących ciast piekarniczych.

Jaśmin, „Ryż azjatycki”, popularny tajski biały produkt. Jest bardzo bogaty w skrobię, dlatego przed użyciem kilkakrotnie myje się go w zimnej wodzie.Uważany jest za tańszy zamiennik basmati, służy do produkcji wielu dań azjatyckich, sałatek, przystawek, na jego bazie przygotowywane są desery. Jest pachnący, lepki, we wrzącej wodzie jądra zachowują swój kształt, okazują się miękkie, a naczynie jest kruche, nie ugotowane.

Dziki ryż, Amerykański wygląd. Uprawiany w jedynym miejscu - na Wielkich Jeziorach Ameryki, gdzie zbiera się plony tej odmiany. Ma lekki orzechowy aromat i przyjemny słodki smak. Kompozycja zawiera błonnik pokarmowy, witaminy, kwasy foliowe, przydatne minerały. Dania z dzikiego czarnego ryżu są pożywne, niskokaloryczne, zbilansowane w przydatne składniki. Aby dodać pikanterii do potraw, długie ziarna są dodawane do słonych i słodkich potraw. Ryż amerykański ma pozytywny wpływ na przewód pokarmowy i układ nerwowy człowieka.

Korzyści i szkody ryżu

Ziarno jest uważane za pożyteczny i wartościowy produkt.

Produkt wyszczuplający

Ponieważ płatki nie zawierają glutenu, potrawy z nich są włączane do menu bez obawy o wystąpienie reakcji alergicznych. Mąka ryżowa jest dobrym substytutem mąki pszennej podczas diety, ponieważ można dobrze schudnąć dzięki zbożom. Najlepszym pożywieniem na odchudzanie są dania z czarnego ryżu, ma on niewielką ilość kalorii, a kiedy jesz, szybko przychodzi sytość. Ponadto sprzyja dobrej perystaltyce jelit, szybko usuwa toksyny z organizmu. Aby osiągnąć efekt, wystarczy jeść gotowany czarny ryż i pić herbatki ziołowe lub czystą wodę przez trzy dni.

Eliminacja problemów trawiennych

Pokarm z rafinowanych odmian pomaga w chorobach układu pokarmowego - dostając się do przewodu pokarmowego, kwas solny działa na ryż, który otacza błonę śluzową.

Przy powszechnych chorobach układu pokarmowego: zapaleniu żołądka, biegunce, zapaleniu okrężnicy, zapaleniu trzustki dobre działanie ma woda ryżowa, która jest naturalnym sorbentem i ma działanie przeciwzapalne. Uważa się również, że jest skuteczny w zatruciach bakteryjnych lub alkoholowych.

Przeciwwskazaniem do leczenia przewodu pokarmowego kaszą ryżową lub bulionem mogą być słabe jelita i przewlekłe zaparcia.

Żywienie w czasie ciąży i karmienia piersią

W przypadku kobiet w ciąży dania zbożowe pomagają urozmaicić menu i utrzymać witaminy w organizmie w wystarczających ilościach. Jeśli normy spożycia potraw ryżowych są przestrzegane do trzech razy w tygodniu, nie grożą im nadwaga, ciało jest wypełnione pożytecznymi substancjami. Podczas jedzenia czerwonego, brązowego lub czarnego ryżu szybko pojawia się uczucie sytości, a błonnik w zbożach sprzyja regularnemu oczyszczaniu jelit.

Korzystne substancje przenikają do mleka matki, co przyczynia się do wzrostu i harmonijnego rozwoju dziecka, a także do braku rozwoju reakcji alergicznych. W przyszłości kasza ryżowa stanie się niezbędna w żywności dla niemowląt.

Choroby

Charakter endokrynologiczny

Ryż różnych odmian ma inny indeks glikemiczny. Waha się od 35 jednostek i więcej. Okrągłe ziarno ma wysoki indeks - do 70 jednostek, a czarne - do 35. Dlatego osoby chore na cukrzycę mogą wprowadzić do menu wszystkie rodzaje zbóż, z wyjątkiem okrągłoziarnistych. Ryż nie powoduje gwałtownego skoku glukozy i pomaga organizmowi samodzielnie wytwarzać insulinę.

Układ sercowo-naczyniowy

Stałe stosowanie nierafinowanych zbóż w żywności pomaga zapobiegać chorobom naczyń i serca. Stabilizację ciśnienia krwi, rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia obwodowego zapewnia potas i magnez występujące w żywności. Jedzenie ryżu sprzyja eliminacji cholesterolu z organizmu, zmniejsza ryzyko udaru i zakrzepów krwi.

Przeciwwskazania do jedzenia zbóż

Produkty ryżowe mają pewne przeciwwskazania, przy regularnym spożywaniu pokarmu mogą wystąpić:

 • zaparcie;
 • skłonność do tycia;
 • zwiększony poziom cukru w ​​organizmie.

Aby ich uniknąć, wystarczy je jeść nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Wtedy zrobi więcej dobrego i bardzo mało szkód.

W przypadku osób ze skłonnością do otyłości, zaparć i cukrzycy możliwość i częstotliwość spożywania ryżu należy uzgodnić z lekarzem prowadzącym, endokrynologiem lub dietetykiem.

Najlepsze marki ryżu

Ryż to bardzo przystępny cenowo i popularny produkt. W Rosji uprawia się wiele odmian. Według Roskachestvo najlepsze krajowe znaki towarowe to:

 1. "Krajowy". Gatunek ten zdobył Znak Jakości. Jądra tego produktu są bardzo wysokiej jakości, nie zawierają niedojrzałego ryżu. Ryż jest dobrze oczyszczony, co oznacza, że ​​po ugotowaniu potrawa będzie krucha. W ziarnie nie ma niebezpiecznych substancji i zanieczyszczeń.
 2. „Selyanochka”. Marka oznaczona jest Znakiem Jakości, ziarno uznawane jest za produkt wysokiej jakości. Jądra są dojrzałym, dobrej jakości, dobrze rafinowanym produktem, wolnym od pestycydów i zanieczyszczeń.
 3. Ciepłe tradycje. Płatki są wysokiej jakości i są zgodne z GOST. Nie ma szkodliwych i niebezpiecznych składników.
 4. "Mistral". W jądrach nie znaleziono pestycydów, toksyn, mikroorganizmów, pasożytów, dzięki czemu produkty są całkowicie bezpieczne, a skład fizyczny i chemiczny jest zrównoważony.
 5. Makfa. Jądra są dobrze oczyszczone, nie gotują się podczas gotowania, zachowana jest grubość owsianki. Skład ziarna jest dobrze zbilansowany, nie ma w nim zanieczyszczeń organicznych i chwastów.
 6. „Passim”. Odpowiada klasie wskazanej na opakowaniach. Wykryto jądro wysokiej jakości. Nie ma szkodliwych zanieczyszczeń i niebezpiecznych substancji.
 7. „Uvelka”. Wysokiej jakości produkt zawiera dobrej jakości ziarna, nie ma niedojrzałego ryżu. Ma wysoki stopień oczyszczenia i jest całkowicie nieszkodliwy.

Najlepsze marki ryżu do produkcji pilawu

Wybór najlepszego ryżu na pilaw nie jest trudnym zadaniem, ponieważ każdy konsument ma swój własny gust i własne preferencje. Rozważ odmiany produktów zbożowych, które zdaniem konsumentów mają dużą siłę nabywczą.

Bravolli Basmati

Ten rodzaj ryżu jest dość młodą odmianą. Jego hodowla rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Indiach, gdzie naukowcy opracowywali nowe wysokowydajne odmiany.

Basmati ma doskonałe walory kulinarne i ma wydłużone ziarno. Pilaw z tej odmiany rasa jest kruchy i piękny, a ziarno dobrze wchłania tłuszcz i jeszcze bardziej się wydłuża po ugotowaniu. Rezultatem jest pilaw, bardzo podobny do dania azjatyckiego. Do gotowania możesz użyć następującego przepisu:

Przygotujmy następujące składniki:

 • 1 kg mięsa (najlepiej jagnięciny);
 • 340 g ryżu długoziarnistego;
 • 145 g tłuszczu
 • 4 cebule;
 • 4 marchewki;
 • 2 ostra papryka;
 • 2 główki czosnku;
 • 1 łyżka. l kolendra;
 • Sól.
 1. Ryż moczyć w ciepłej wodzie przez trzy godziny.
 2. Pokrój mięso na kawałki wielkości orzecha włoskiego.
 3. W roztopiony tłuszcz włożyć posiekaną cebulę, podsmażyć, włożyć do naczynia kawałki mięsa.
 4. Dodać pokrojone w kostkę marchewki, pokruszoną kolendrę, sól, dobrze wymieszać.
 5. Wlej 1000 ml wody, dodaj czosnek i pieprz, gotuj na małym ogniu przez pół godziny.
 6. Ryż wsypać do naczynia, ostrożnie zalać wrzątkiem, zagotować.
 7. Gotuj na dużym ogniu, wyrównując ryż łyżką, aż w pojemniku nie będzie płynu.
 8. Zmniejsz ogień, zrób szpatułką otwory, aby para mogła się ulotnić, aby cała woda się zagotowała.
 9. Przykryj pojemnik pokrywką i trzymaj na najniższym ogniu przez dwadzieścia minut.
 10. Usuń czosnek i pieprz, podawaj pilaw z warzywami.

Forma uwalniania zbóż jest cała, ziarno jest wypolerowane, długoziarniste.

Produkt pakowany jest w opakowanie o wadze 350 g.

Kraj pochodzenia: Indie.

Koszt: 151 rubli.

Ryż Bravolli Basmati

Zalety:

 • najlepszy rodzaj Basmati;
 • nie kipi;
 • kruchy;
 • pyszne;
 • przydatny;
 • intensywny zapach.

Niedogodności:

 • gust dla amatora;
 • drogie opakowanie.

Devzira różowy

Odmiana jest uważana za najlepszy i najdroższy rodzaj ciemnoczerwonego lub brązowawego koloru. Namoczony w chłodnej wodzie zmienia kolor z ciemnobrązowego na przezroczysty bursztynowy lub różowy.

Ryż Devzira rośnie na domowych działkach w Dolinie Fergany, które znajdują się u ujścia rzeki Syr-Daria.

Uprawa dewziry wymaga specjalnego wilgotnego klimatu i dużej ilości wody. W takich warunkach rośliny mogą dawać doskonałe plony.

Ryż zbierany jest dwa razy w roku, przy czym rośliny poddawane są specjalnemu nawadnianiu. Ryż wyróżnia się wydłużonym kształtem, wzdłuż którego rozciąga się brązowy pasek. Po umyciu ziarno staje się bladoróżowe, bardzo ciężkie, ponieważ ma dużą gęstość.

To zboże jest najcenniejszym produktem spożywczym, z którego robiony jest słynny uzbecki pilaw.

Pakowane w paczki o wadze 100 gram.

Kraj pochodzenia: Uzbekistan.

Koszt: 35 rubli.

ryż devzira różowy

Zalety:

 • jakość;
 • pyszne;
 • przydatny;
 • dogadzający;
 • niepowtarzalny zapach.

Niedogodności:

 • wysokokaloryczny;
 • sprzedawane w specjalnych sklepach lub online;
 • kosztowny.

Najlepsze marki ryżu do robienia sushi

Przygotowanie sushi to skomplikowana procedura, która rządzi się własnymi zasadami. Duże znaczenie ma dla nich ryż, jako jeden z głównych składników tego dania.

Najlepsze potrawy używane do robienia sushi to:

Ryż do sushi Yutaka

Japoński ryż Yutaka Sushi Rice jest idealny do robienia sushi i bułek. Osobliwością tego gatunku jest idealny kształt i doskonały smak. Ten niegotowany ryż okrągłoziarnisty pochłania ogromną ilość wody podczas gotowania. Kasza ryżowa po ugotowaniu staje się lepka, dobrze jest wyrzeźbić z niej bułki. Aby zrobić bułki lub sushi, potrzebujesz:

 • dwie szklanki ryżu Yutaka;
 • 500 ml wody;
 • 60 ml octu ryżowego;
 • 1,5 łyżeczki soli;
 • 2 łyżeczki cukru.

Przygotowanie potrawy jest bardzo proste i szybkie:

 1. Ryż wlewa się zimną wodą, kładzie na dużym ogniu, zagotowuje.
 2. Gotowane ziarno gotuje się przez kwadrans na małym ogniu.
 3. Następnie wyłącz ogrzewanie i trzymaj w rondelku przez kolejny kwadrans.
 4. Ocet ryżowy, sól i cukier miesza się w pojemniku.
 5. Mieszankę wylewa się na gotowany ryż i skręca sushi.

Płatki do sushi pakowane są w pudełko 500 g.

Kraj pochodzenia: Japonia.

Koszt: 290 rubli.

ryż Yutaka Sushi Rice

Zalety:

 • ładnie i czysto;
 • pyszne;
 • jakość;
 • selektywny;
 • przydatny.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • znaczące nie zostały znalezione.

Sen Soy Premium

Ryż do sushi to produkt premium spełniający międzynarodowe standardy jakości. Ziarna okrągłe zawierają dużo skrobi, podczas gotowania rdzeń pozyskuje gluten, który jest ważny przy robieniu sushi. Po wyprodukowaniu ma swój własny, charakterystyczny smak. Ta właściwość produktu została doceniona przez kulinarnych ekspertów na całym świecie.

Roślina uprawiana jest według specjalnych technologii, szczególnie w kuchni japońskiej.

Pakowany w worki o wadze 250 g.

Kraj pochodzenia: Rosja, marka Sen Soy.

Koszt: 143 rubli.

ryż Sen Soy premium

Zalety:

 • świetny gust;
 • dobra konsystencja;
 • idealny do bułek;
 • spoiwo;
 • kruchy;
 • delikatny produkt;
 • bogaty smak;
 • oryginalne opakowanie.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • znaczące nie zostały znalezione.

Najlepsze marki owsianki

Kasza ryżowa zdrowej żywności

Zboża do gotowania owsianki są zasłużenie popularne wśród osób dbających o swoje zdrowie. Ten produkt gotuje się nie dłużej niż pięć minut. W tym czasie zboża nie tracą przydatnych składników.

Opakowanie o wadze 100 g zawiera ryż gotowany i suszony, orzechy (laskowe), granulat miodowy, suszone morele suszone, śmietankę w proszku.

Owsianka ma wysoką wartość energetyczną - 376,2 kalorii, zawiera:

 • białka 7,1 g;
 • tłuszcze 15, g;
 • węglowodany 82,9 g.

W owsiance nie ma konserwantów, nie ma GMO.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 100 rubli.

Kasza ryżowa zdrowej żywności

Zalety:

 • szybkie gotowanie;
 • wiele różnych dodatków;
 • zdrowe jedzenie;
 • dogadzający.

Niedogodności:

  • kosztowny.

Mistral Kuban

Doskonały ryż okrągłoziarnisty uprawiany na rosyjskich polach jest częstym składnikiem przyrządzania przystawek, płatków zbożowych, zapiekanek, puddingów. Dobre oczyszczanie, dzięki czemu wszystkie białe ziarna mają ten sam kształt.

Po obróbce termicznej ryż nabiera miękkości i kremowej konsystencji, doskonale wchłania aromat i ma przyjemny smak.

Zboże tej marki ma cztery etapy czyszczenia i odpowiada ustalonym czterdziestu sześciu parametrom jakościowym.

Wartość odżywcza 346 kal. Skład ma:

 • białko 5,6 g;
 • tłuszcz 0,2 g;
 • węglowodany 81,9 g

Nie zawiera GMO.

Kraj pochodzenia: Rosja, znak towarowy Mistral.

Opakowanie o wadze 900 gr.

Koszt: 119 rubli.

ryż Mistral Kuban

Zalety:

 • pyszne;
 • jakość;
 • nie skleja się;
 • czysty, bez zanieczyszczeń;
 • szeroka funkcjonalność;
 • wygodne duże opakowanie;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • ziarno jest pokruszone.

Najlepsze marki brązowych zbóż

Ziarno brązowe to bardzo przydatne płatki o dobrym smaku. Nie podlega szlifowaniu, dzięki czemu zachowane są wszystkie substancje użyteczne i lecznicze.

Styl życia

Ryż brązowy w całości marki „Lifestyle” dzięki istniejącym osłonkom z otrębów zawiera bogatą kompozycję witamin i mikroelementów. Szczególnie bogaty w produkt błonnik pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, zmniejsza ilość glukozy oraz stymuluje procesy metaboliczne w organizmie.

Ten produkt wchodzi w skład obowiązkowej części diety dla niemowląt i osób przestrzegających zdrowego trybu życia.

Brązowe niepolerowane ziarno to wyjątkowy produkt, który zawiera dużą grupę witamin - niacynę i ryboflawinę, niezbędne składniki w postaci potasu, fosforu, magnezu, selenu, cynku.

Podczas przygotowywania potraw należy pamiętać, że brązowe ziarno jest bardzo twarde, gotowanie trwa dłużej niż zwykłe zboża, dlatego przed przystąpieniem do przygotowywania potrawy należy je namoczyć przez pięć godzin.

Ze zbóż przygotowuje się różnorodne zboża, zapiekanki, pilaw grzybowy.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Opakowanie waży 500 g.

Koszt: 185 rubli.

ryż brązowy Styl życia

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • można kiełkować;
 • bardzo przydatne;
 • doskonały smak;
 • czysty.

Niedogodności:

 • żadnych znaczących.

Krajowy

Ryż brązowy National służy do przyrządzania przystawek do mięs i warzyw. Chętnie stosują go osoby chore na cukrzycę, alergie i prowadzące aktywny tryb życia. Znajduje się w menu odchudzających się konsumentów i diet bezglutenowych.

Potrawy z brązowych polerowanych płatków zbożowych są wygodnie gotowane w multicookerze. Specjalne przetwarzanie ziarna sprzyja szybkiemu gotowaniu, przy czym wszystkie witaminy, składniki odżywcze i błonnik są zachowane.

Wartość energetyczna 340 kal. W składzie:

 • białka 7,5 g;
 • tłuszcze 2,0 g;
 • węglowodany 73,0 g.

W płatkach nie ma glutenu.

Kraj pochodzenia: Rosja, krajowy znak towarowy.

Opakowanie celofanowe, waga 800 g

Koszt: 1049 rubli.

ryż brązowy National

Zalety:

 • przydatny;
 • bezglutenowe;
 • szybko spłukuje się do czystej wody;
 • kilka połamanych ziaren;
 • pyszne;
 • bogaty aromat po przygotowaniu.

Niedogodności:

 • słabo wchłania wodę;
 • dużo zanieczyszczeń i łusek;
 • kosztowny.

Najlepsze marki ryżu długoziarnistego

RaajaKhann Basmati, długoziarnisty parzony

Ryż Basmati indyjski długoziarnisty RaajaKhann ma wyjątkowy wyśmienity smak i przyjemny aromat. Podczas gotowania objętość zwiększa się prawie trzykrotnie. Przed gotowaniem płatki należy namoczyć w zimnej wodzie. Namoczone ziarna umieszcza się w pojemniku, 300 g wody dodaje się do 200 g ryżu, gotowaną potrawę kładzie się na małym ogniu i gotuje, aż cała woda zostanie wchłonięta przez ziarno. Aby wzmocnić aromat potraw, podczas gotowania można dodawać do wody różne przyprawy.

RaajaKhann Basmati uważany jest za najlepszy ryż do przystawek i dań kuchni wschodniej i europejskiej.

Ziarna gotowane na parze mają wartość odżywczą:

 • białka 7,0 g;
 • tłuszcze 0,5 g;
 • węglowodany 78,5 g.

Kraj pochodzenia: Indie.

Produkt pakowany w worek o wadze 5000 g.

Koszt: 680 rubli.

RaajaKhann Ryż Basmati, parzony długoziarnisty

Zalety:

 • pyszne;
 • czysty;
 • kruchy;
 • nie skleja się;
 • Cena budżetu;
 • duża objętość.

Niedogodności:

 • nieobecny.

BioGourmet

We Włoszech uprawia się specjalną odmianę długoziarnistą dla marki BioGourmet. Ten nieoszlifowany produkt zachowuje dużą grupę witamin.Zachowuje więcej minerałów, pierwiastków śladowych i błonnika niż odmiana wypolerowana. Gotowanie potrawy zajmuje trochę więcej czasu niż jej mielenie.

Ryż długoziarnisty nie zawiera konserwantów, barwników, aromatów. Zawiera 0,9 g sacharozy i 0,1 g soli.

Produkt uprawiany na czystym ekologicznie terenie, pod stałą kontrolą jakości roślin.

Kraj pochodzenia: Włochy.

Opakowanie waży 500 g.

Koszt: 487 rubli.

Ryż BioGourmet

Zalety:

 • jakość;
 • pyszne;
 • zawiera cenne substancje;
 • ekologicznie czysty;
 • kruchy.

Niedogodności:

 • długie gotowanie;
 • wysoka cena.

Wszystkie prezentowane w naszej recenzji produkty cieszą się dużym zaufaniem klientów ze względu na dobroczynne składniki zbóż, wysoką jakość oraz doskonały smak. Produkty te prezentowane są w szerokim asortymencie na półkach wielu supermarketów oraz w dużej sieci sklepów internetowych.

Redaktorzy będą wdzięczni za opinie i komentarze na temat przedstawionych w recenzji produktów spożywczych najlepszych marek.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *