🚰 Najlepsze pompy i pompy zęzowe na 2020 rok

0

Ci, którzy stale wypływają na łódkę lub jacht, wiedzą, że woda jest elementem nieprzewidywalnym. W jednej godzinie może być spokojnie, a po drugiej stwarza ryzyko zatonięcia statków. Każdy doświadczony żeglarz powinien dbać nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale także o pasażerów. Wysokie fale, dziury, ulewa wypełniają statek wodą. Możesz się go pozbyć łyżką lub wiadrem, ale zajmie to dużo czasu i wysiłku. Lepiej używać specjalnego sprzętu - pomp zęzowych. Po zainstalowaniu tego urządzenia miejsce o wysokim poziomie cieczy wysycha po 5-10 minutach.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych pomp i pomp zęzowych na rok 2020.

Dlaczego warto używać pomp zęzowych

Aby lepiej zrozumieć, gdzie i jak używany jest sprzęt, ważne jest poznanie jego funkcji. Nie ma znaczenia, jaką dana osoba używa pontonu lub sztywnej łodzi, dzięki temu urządzeniu każda ilość płynu zostanie usunięta w ciągu kilku minut.

Najczęściej to urządzenie jest używane na łodziach motorowych z otwartym kokpitem. Powód jest prosty: ponieważ statek szybko porusza się po morzu lub jeziorze, wytrzymuje wszystkie silne wstrząsy fal, z tego powodu rozpylona woda dostaje się na pokład. A jeśli temu wszystkiemu towarzyszy zła pogoda z ulewnymi deszczami, sytuacja się pogarsza, a woda może prześcignąć i zakłócić normalne zarządzanie.

Ale to nie jedyny powód używania pomp zęzowych. Mogą być również potrzebne w przypadkach, gdy obudowa nie ma wystarczającej szczelności. Płyn może nieustannie wnikać i powodować dyskomfort.

Nawet lekki ulewny deszcz może spowodować, że łódź z otwartym kokpitem zatonie w ciągu kilku minut, jeśli statek nie zostanie opróżniony na czas. Kupując raz to urządzenie, osoba pozbędzie się nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Ważne jest, aby zrozumieć, że czerpaki i wiadra były skuteczne w przeszłości i nie powinny być używane dzisiaj. Pozbycie się nawet niewielkiej ilości wody zajmuje człowiekowi dużo czasu i wysiłku. Im dłużej trwa proces suszenia, tym gorsze będą konsekwencje. W końcu sytuacja awaryjna stwarza niebezpieczne warunki nie tylko dla pasażerów, ale także dla niektórych elementów statku. W takim przypadku prędkość łodzi spadnie 1,5-2 razy, co może zwiększyć zużycie paliwa. Ponadto z powodu dużej powodzi osoba nie będzie w stanie normalnie się obrócić, ponieważ środek ciężkości gwałtownie się przesunie.

Dlatego wypompowanie kadzi i wiadra nie zawsze jest właściwą decyzją. W końcu pompa szybciej poradzi sobie z problemem, zwłaszcza że obecnie produkowane są modele, które są w stanie automatycznie włączyć się w sytuacji awaryjnej i natychmiast wyeliminować problem. Wioślarz nie będzie musiał nawet rozpraszać się przez powódź, ale po prostu upewnij się, że się nie pogorszy. Obsługa pomp zęzowych jest prosta i nawet początkujący, który nigdy nie korzystał z tego urządzenia, poradzi sobie z instalacją.

Odmiany pomp do statków

Pomimo tego, że głównym celem tego urządzenia jest tylko jedno - wypompowywanie wody za burtę, ważne jest, aby znać typy tego urządzenia, pomoże to wybrać najlepszą opcję. Produkt może działać zarówno pod wpływem obciążenia mechanicznego, jak i włączać się niezależnie.W tym celu najnowszy model wykorzystuje specjalny układ elektryczny. Aby zrozumieć, którą z tych opcji kupić, ważne jest, aby poznać zalety i wady każdego typu.

Elektryczne pompy zęzowe

Jest to bardziej popularna opcja, ponieważ nie wymaga żadnych działań ze strony przewoźnika. Silnik elektryczny wykona całą pracę samodzielnie. Urządzenie to mała nasadka, wewnątrz tego elementu znajduje się silnik wyposażony w plastikowy wirnik.

Sprzęt działa w następujący sposób: po dostarczeniu energii elektrycznej łopatki zaczynają się obracać, co przyczynia się do wtrysku powietrza. Z tego powodu woda zaczyna przepływać przez połączone rury i wylewa się za burtę. Ważne jest, aby zobaczyć, że poniżej znajduje się filtr, który ochroni wirnik przed opakowaniami po cukierkach, brudem, algami itp. Bez tego elementu nie warto obsługiwać produktu, gdyż szybko się zepsuje.

Producenci produkują pompy wymagające napięcia 12 V. Dlatego produkt nadaje się do wszystkich łodzi i łodzi. Jeśli planujesz używać sprzętu na jachcie, lepiej dać pierwszeństwo modelom, w których napięcie wynosi 24 V. Ponadto pompy elektryczne różnią się osiągami i mocą. Jedno urządzenie jest w stanie wypompować 50 litrów wody w ciągu minuty, a drugie do 200 litrów.

Aby ułatwić sobie zakup modelu elektrycznego, warto znać tylko 4 klasyfikacje urządzeń:

 • Produkty o wydajności do 30 litrów na minutę mają charakter pomocniczy. Najczęściej służą do usuwania niewielkich ilości cieczy.
 • W przypadku małych łodzi odpowiednie są pompy do 50 litrów na minutę. W krótkim czasie wyeliminują wycieki i pozwolą bezproblemowo przejść dalej.
 • Na jachtach i łodziach średniej wielkości stosuje się zwykle pompy zęzowe o wydajności 100 l / min. Dzięki nim lokalne powodzie można wyeliminować w 10-15 minut.
 • Na dużych jachtach lub małych statkach wymagana jest instalacja pompowa 180 l / min. W takim przypadku silnik elektryczny musi być wymienny. Zużycie takiego sprzętu jest duże i wynosi 250 watów. Dlatego nie nadaje się do małych naczyń.

Niektóre modele są wyposażone w czujniki, które automatycznie reagują w przypadku silnej powodzi. Ten element działa na zasadzie zbiornika do spłukiwania, ponieważ wewnątrz jest zainstalowany miernik wilgotności i pływak.

To rozwiązanie ma też wady. Więc sprzęt nie będzie w stanie opróżnić naczynia w 100%. Po wykonaniu wszystkich czynności osoba zauważy, że pozostaje niewielka ilość wody około 1-2 cm, którą trzeba będzie ręcznie odciągnąć lub umieścić urządzenie w najgłębszym miejscu. Nie wolno nam zapominać, że urządzenia elektryczne mają trudności z podniesieniem wody. Dlatego nie warto podnosić węża na wysokość 5-6 metrów, ponieważ woda nie będzie w stanie szybko opuścić swoich granic. Wielu początkujących o tym zapomina, dlatego powódź nie jest eliminowana.

Pompy mechaniczne

Jeśli dana osoba używa pontonu lub drewnianej łodzi, która nie jest wyposażona w silnik elektryczny, do pompowania można użyć pomp mechanicznych. W sklepie dostępne są dwie popularne wersje - membranowa i tłokowa. Pierwszy model działa w następujący sposób:

 • Po podniesieniu dźwigni membrana zaczyna się rozciągać;
 • Ciecz dostaje się do pompy;
 • Wyzwoleniu towarzyszy kompresja aparatu;
 • Ponadto woda zaczyna wpływać do rury;
 • Usunięcie za burtę.

Ta opcja różni się tym, że jest w stanie osiągnąć wydajność 50 l / min, co jest dobrym wynikiem. Wymaga to jednak niewielkiego wysiłku.

Modele tłokowe nie są w stanie zadowolić użytkownika dużą mocą, tak jak poprzednia wersja. Konstrukcja zewnętrzna bardziej przypomina standardową pompę strzykawkową, jedyną różnicą jest to, że jest to długa rura. Zasada działania tej opcji również nie jest skomplikowana, z powodu fizycznego uderzenia tłok zaczyna się poruszać, ciecz dostaje się do węża, a następnie wylewa.

Pomimo prostego opisu proces zajmie trochę czasu i wysiłku.Dlatego produkt nadaje się tylko do wypompowywania niewielkiej ilości wilgoci. Zaletami tej opcji jest pełna autonomia, ponieważ urządzenie nie musi być instalowane na kadłubie łodzi, co umożliwia użycie go w pontonach.

Innym typem pomp tłokowych jest część nóg. Ten model działa na zasadzie pompy żabiej. Aby opróżnić naczynie, konieczne jest użycie pedału zaciśniętego stopą. Osobliwością tego produktu jest to, że woda jest całkowicie wypompowana, nie pozostaje 1-2 cm. Pompa tłokowa może być używana w połączeniu z pompą elektryczną, aby szybko usunąć pozostałości.

Najtańsze pompy zęzowe

TSUNAMI T500

Doskonałe urządzenie nadające się na małe łodzie, wydajność urządzenia to 33 litry na minutę. Typ pompy - cyrkulacyjna. Wykonane z wytrzymałego tworzywa, które nie blaknie na słońcu.

Jest wygodna dźwignia. Złącze węża wykonane jest z wysokiej jakości. Napięcie robocze wynosi 12 V. Małe wymiary pozwalają na montaż produktu w dowolnym miejscu.

Średni koszt to 1500 rubli.

TSUNAMI T500

Zalety:

 • Dobre i szybkoschnące;
 • Efektywna praca;
 • Trwałość;
 • Solidne ciało;
 • Jest wygodna dźwignia;
 • Wykonanie zewnętrzne.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

EUROPUMP II 550GPH

Niezawodny instrument z certyfikatem RINA zgodnie z CE 94/25. Maksymalna wydajność sięga 32 l / min, co jest wynikiem dobrym jak na tego typu sprzęt.

Podłączany jest do silnika elektrycznego o napięciu 12 V. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 4,5 metra. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, co pozwala zainstalować je w najniższym punkcie i zapomnieć o nim przed zalaniem.

Sprzedawane po cenie 1800 rubli.

EUROPUMP II 550GPH

Zalety:

 • Wydajność;
 • Część zewnętrzna wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego;
 • Wygodne podłączenie węża;
 • Wysokość podnoszenia - 4,5 metra;
 • Długa żywotność;
 • Nie robi dużo hałasu.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

SHURFLO 380GPH

Popularna pompa zęzowa wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Materiał jest w stanie wytrzymać duże obciążenia i nie ulega zniszczeniu w czasie. Konstrukcja gwarantuje wysoką wydajność, dzięki czemu w ciągu minuty wypompowywane jest do 24 litrów wody. Typ pompy - cyrkulacyjna.

Zasilany jest napięciem 12 V, podobnie jak poprzednie wersje. Maksymalna temperatura cieczy nie powinna przekraczać 54 stopni, w przeciwnym razie istnieje ryzyko awarii głównych elementów. W obwodzie zasilania jest bezpiecznik 2,5 A, ale trzeba go osobno dokupić.

Średnia cena to 2280 rubli.

SHURFLO 380GPH

Zalety:

 • Dobra robota;
 • Solidne ciało;
 • Jest bezpiecznik;
 • Wysoka niezawodność;
 • Szybkość transferu wody.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TMC 450GPH

Niskie koszty i solidna konstrukcja. Pompa jest uruchamiana w dwóch trybach: ręcznym i automatycznym. Stało się to możliwe dzięki zainstalowaniu dodatkowego przełącznika. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 2 metry. W ciągu jednej minuty urządzenie jest w stanie wypompować do 28 litrów wody. Wymiary rury odgałęzionej 18,5 mm.

Średnia cena to 1250 rubli.

TMC 450GP

Zalety:

 • Niska cena;
 • Solidna konstrukcja odporna na niewielkie uderzenia;
 • Wygodne połączenie;
 • Podnosi wodę o 2 metry;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP z najlepszych modeli ze średniego segmentu cenowego

ZASADA 500, 33 l / min

Dobry model włoskiego producenta, który ma długą żywotność i jest idealny do małych łodzi. Wał wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Silnik jest umieszczony w całkowicie szczelnej komorze, która nie dostaje wody. Dławnica wykonana jest z teflonu, co jest również dobrym rozwiązaniem wpływającym pozytywnie na wydajność. Wymaga 24 V, więc nie nadaje się do każdej łodzi. Dodatkowo istnieje uchwyt ścienny.

Średnia cena to 5150 rubli.

ZASADA 500, 33 l / min

Zalety:

 • Siła;
 • Trwałość;
 • Wartość pieniądza;
 • Wygodne połączenie;
 • Możliwość montażu na ścianie;
 • Występ.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

WIELORYB Orca GPH950

Solidna konstrukcja i wysoka wydajność - to parametry WHALE Orca GPH950. Urządzenie jest popularne wśród doświadczonych żeglarzy i hobbystów.

Proces instalacji zajmuje minimum czasu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Część zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa ABS, które jest odporne na uderzenia. Jest wbudowany filtr, który zapobiega przedostawaniu się różnych cząstek do ostrzy.

Sprzedawane po cenie: od 5400 rubli.

WIELORYB Orca GPH950

Zalety:

 • Solidne ciało;
 • Łatwa instalacja;
 • Prosta konserwacja;
 • Wbudowany filtr;
 • Zasilany napięciem 12 V;
 • Wysokość podnoszenia - 3,5 m;
 • W ciągu minuty usuwa do 60 litrów płynu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Koshin Ltd. BL2512NBAA

Przenośny model, który jest wygodny i ma szeroki zakres zastosowań: od pompowania wody w domu po usuwanie wycieków na pokładzie statku. Urządzenie pompuje do 3150 litrów cieczy na godzinę, co jest dobrym wynikiem. Elementy zewnętrzne i wewnętrzne są wykonane wyłącznie z materiałów odpornych na korozję, co dwukrotnie zwiększa żywotność produktu w porównaniu z niektórymi analogami.

Średni koszt to 6900 rubli.

Koshin Ltd. BL2512NBAA

Zalety:

 • Podnosi płyn do 4 metrów;
 • Średnica rury odgałęzionej - 25 mm;
 • Długa żywotność;
 • Szybkość transferu;
 • Wygodna instalacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najlepsze najlepsze modele premium

Sahara1100 ATW-4511-1

Potężna pompa zanurzeniowa, która pasuje do każdej łodzi. Pompę można łatwo zainstalować nawet w ograniczonej przestrzeni. Sprzedawany jest w trzech modyfikacjach, które pozwolą Ci dobrać optymalny model bez zbędnego tracenia czasu. Dla wygody producent wyposażył sprzęt w pin testowy.

Sprzedawane po cenie: od 8500 rubli.

Sahara1100 ATW-4511-1

Zalety:

 • Solidne ciało;
 • Wysoka odporność na korozję;
 • Łatwa instalacja;
 • Wydajność;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

HEAVY DUTY HD1700

Skuteczny model, który w kilka minut wyeliminuje duże powodzie i pozwoli przejść dalej. Produkt jest wykonany z trwałych materiałów, które są odporne na silne uderzenia i nie pękają. Silnik elektryczny jest całkowicie uszczelniony, więc ani jedna kropla wody nie wpłynie na jego działanie.

Sprzedawane po cenie: od 8640 rubli.

HEAVY DUTY HD1700

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Wygodna rura;
 • Instalacja zajmuje kilka minut;
 • Nie hałasuje;
 • Występ.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Osculati Sahara S750

Popularna pompa, która przeszła certyfikat CE. Zaprojektowany do instalacji na małych statkach. Silnik działa na magnesach trwałych. Elementy wewnętrzne wykonane są z materiałów odpornych na korozję. Łożyska są samosmarujące. Do demontażu sprzętu nie są potrzebne żadne narzędzia.

Średni koszt to 8830 rubli.

Osculati Sahara S750

Zalety:

 • Nie zajmuje miejsca;
 • Szybka praca;
 • Nie psuje się przy częstym użytkowaniu;
 • Łożyska są stale smarowane;
 • Zdemontowany bez narzędzi.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Pompa zęzowa jest skutecznym narzędziem do szybkiego usuwania nadmiaru płynu ze statku. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię