Najlepsze wiertarki udarowe na 2020 rok

0

Wiertarki elektryczne, dodatkowo wyposażone w tryb udarowy + wiercenie, to jedne z najpopularniejszych elektronarzędzi, które często znajdują zastosowanie zarówno podczas prostych nieskomplikowanych napraw, jak i przy budowie różnorodnych obiektów. Nowoczesne modele wiertarek elektrycznych doskonale nadają się do pracy zarówno z powierzchniami drewnianymi, jak i metalowymi. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłej wiertarki elektrycznej, wiertarka udarowa jest wielofunkcyjnym narzędziem, które pozwala na wykonanie otworów w cegle lub betonie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Należy zaznaczyć, że młotowiertarka elektryczna może z łatwością zastąpić takie elektronarzędzia jak młotowiertarka, mikser, wkrętarka (pod warunkiem, że jest regulator prędkości obrotowej i wstecznej). Jak wybrać takie narzędzie, które modele lepiej kupić i ile kosztują? Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę najlepszych modeli wiertarek udarowych na 2020 rok.

Opis elektronarzędzia

Jakie są rodzaje wiertarek elektrycznych? Rynek nowoczesnych narzędzi budowlanych reprezentowany jest przez różnorodne modele wiertarek udarowych różnych producentów. Zapewne każdy mistrz wie dobrze, czym jest elektronarzędzie takie jak elektryczna wiertarka udarowa. Przede wszystkim należy zauważyć, że jest to specjalne narzędzie przeznaczone do pracy ze wszystkimi rodzajami materiałów budowlanych.

Warto zauważyć, że istnieją specjalne modele wiertarek - wkrętaków, które wykonują swoją pracę z wymiennej baterii (bateria akumulatorowa). Z reguły te urządzenia są używane podczas prac instalacyjnych. Do zalet takich urządzeń należy mobilność, a także autonomia, którą osiąga się dzięki działaniu wymiennych akumulatorów. Przy wyborze takiego elektronarzędzia warto zwrócić uwagę na takie parametry jak moc, pojemność akumulatora, a także czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora. Dodatkowo takie narzędzia wyposażone są w jeden lub zestaw dwóch wyjmowanych akumulatorów, a także w specjalną ładowarkę (ładowarkę).

Z wyglądu wiertarka udarowa wygląda w przybliżeniu jak konwencjonalna wiertarka elektryczna. Jednak w odróżnieniu od modeli konwencjonalnych, takie wiertła są dodatkowo wyposażone w specjalny mechanizm, dzięki któremu wiertło w momencie obrotu zaczyna wykonywać ruchy pchające, nieco podobne do uderzenia. Dzięki temu za pomocą takiej wiertarki elektrycznej z łatwością wykonasz niezbędne otwory podczas pracy z cegłą, nawierzchnią betonową czy kamieniem.

Młotowiertarka wyposażona jest w specjalny włącznik, dzięki któremu użytkownik może wybrać jeden z dwóch trybów pracy. Mówiąc najprościej, dzięki przełącznikowi można ją bez udaru przełączyć w tryb wiercenia i używać jak zwykłej wiertarki elektrycznej. W drugim przypadku, gdy to urządzenie zostanie przełączone w tryb udarowy + wiercenie, może być używane do obróbki różnych twardych powierzchni, takich jak kamień czy beton.Dlatego przy prawidłowym użytkowaniu to elektronarzędzie jest idealne do pracy na prawie wszystkich typach powierzchni.

Odniesienie! Często wiertarka udarowa jest używana podczas napraw i montażu różnych tablic rozdzielczych i innych elementów na powierzchni, wykonanych z cegły lub betonu. W zastosowaniach domowych tego typu narzędzie ze względu na swoją uniwersalność z łatwością może zastąpić wiertarkę udarową oraz zwykłą wiertarkę elektryczną. Z jego pomocą można nie tylko zrobić dziury w metalowej, drewnianej powierzchni. Doskonale nadaje się do zawieszania półek, szafek na ścianach z kamienia lub betonu.

Co wybrać wiertarkę udarową lub wiertarkę udarową?

W razie potrzeby wykonaj otwór w twardym materiale, którego średnica jest większa niż 1,5 cm, najlepiej kupić przekłuwacz... Moc elektronarzędzia, takiego jak elektryczna wiertarka udarowa, może nie wystarczyć, jeśli zajdzie potrzeba obróbki materiałów znacznie twardszych niż beton. Główna różnica między wiertarką udarową a wiertarką udarową polega na zasadzie jej działania. W tym narzędziu za tryb uderzenia + obrotu odpowiadają specjalne żebrowane tarcze sprzęgła. Młotowiertarka swoją pracę wykonuje dzięki tłokowi udarowemu, który zapewnia pracę w trybie wiercenia udarowego.

Główną zaletą wiertarki udarowej jest to, że ma większą moc, aw trybie wiercenia udarowego znacznie łatwiej jest trzymać ją w rękach. Jednak wiertarka elektryczna jest mniej masywnym narzędziem i, w przeciwieństwie do wiertarek do skał, może być używana nie tylko do pracy z kamieniem, ale także z metalowymi i drewnianymi powierzchniami.

Uwaga! Młoty udarowo-obrotowe wyposażone są w specjalne uchwyty SDS, do których należy dokupić specjalne wiertła i inne akcesoria. W przeciwieństwie do wiertarki, wiertarka udarowa (jeśli nie ma specjalnego wyjmowanego uchwytu - adaptera), nie może współpracować ze zwykłymi standardowymi wiertarkami, dlatego jest mało przydatna do użytku domowego.

Do czego służy wiertarka udarowa?

Główną funkcją wiertarek udarowych jest wiercenie w różnych materiałach. Warto zaznaczyć, że funkcja wykrawania + wiercenie jest dodatkową opcją, w którą wyposażone jest to elektronarzędzie. Mówiąc najprościej, wiertarki udarowe to następna generacja konwencjonalnych, standardowych wiertarek elektrycznych. Wyposażone są w dodatkowe funkcje (wiertarka udarowa, rewers), ale zasada działania tych narzędzi pozostaje ta sama. Zakres pracy tego narzędzia z różnymi materiałami również został znacznie rozszerzony. Wiertarka udarowa nadaje się do pracy z:

 • Powierzchnie drewniane;
 • Plastikowy;
 • Beton;
 • Powierzchnie metalowe;
 • Cegła.

Ponadto to elektronarzędzie może być używane do wielu różnych celów. Dla początkującego budowniczego z łatwością może wymienić wiertarkę udarową, śrubokręt i wiele innych urządzeń. Na przykład, jeśli to konieczne, mogą wymienić mikser. Aby to zrobić, musisz zainstalować specjalny załącznik. Do głównych funkcji, jakie pełnią wiertarki elektryczne z funkcją wiercenia + udaru należą:

 • Podczas pracy przy niskich prędkościach, przy minimalnym momencie obrotowym, można wkręcić śruby, a jeśli istnieje tryb zwany wstecz, przeciwnie, odkręcić;
 • W trybie wykrawania + wiercenia może zastąpić wiertarkę udarową i nadaje się do pracy z trwałymi materiałami;
 • Tryb wiercenia jest używany jak zwykłe wiertło.

Przegląd najlepszych producentów

Która firma lepiej kupić elektronarzędzie, jakie kryteria wyboru należy zastosować? Współczesny rynek reprezentuje wielu różnych producentów sprzętu budowlanego. Dziś na sklepowych półkach można zobaczyć model wiertarek udarowych od firm, o których nie tylko zwykła osoba kupująca narzędzia do użytku domowego, ale nawet profesjonalni budowniczowie prawie nigdy nie słyszeli.Dlatego, aby dokonać właściwego wyboru, przede wszystkim przy wyborze takiego urządzenia warto zwrócić uwagę na następujących producentów:

 1. Military to prężnie rozwijająca się marka, która w ostatnim czasie zaczęła zdobywać rynek krajowy. Montaż produktów wytwarzanych pod tą marką odbywa się na terenie ChRL. Reprezentuje ją przedstawicielstwo handlowe w Rosji, które znajduje się w Sankt Petersburgu.
 2. Bison to krajowa firma produkująca różnorodne urządzenia i narzędzia, zarówno do użytku mechanicznego, jak i ręcznego. Firma zwraca szczególną uwagę na nowe rozwiązania, a także kontrolę jakości produktów.
 3. Bort to chińska firma produkująca nie tylko konstrukcje, ale także urządzenia czyszczące. Produkuje również wszystkie materiały eksploatacyjne potrzebne do elektronarzędzia.
 4. Makita to popularny japoński producent, który jest popularny na całym świecie. Firma została założona w 1915 roku. Dziś zajmuje się produkcją wielu najbardziej różnorodnych elektronarzędzi profesjonalnych i półprofesjonalnych.
 5. Interskol to krajowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją elektronarzędzi, które zyskało sławę i popularność nie tylko w Rosji, ale także za granicą. Aktywnie dostarcza swoje najnowsze rozwiązania do krajów Unii Europejskiej, a także wymienia doświadczenia z czołowymi producentami.
 6. Bosch to jedna z najstarszych firm działających od 1889 roku. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości profesjonalnych elektronarzędzi i cieszy się popularnością na całym świecie.
 7. DeWalt to popularny, rozpoznawalny na całym świecie amerykański znak towarowy, pod którym produkowane są urządzenia zarówno do użytku przemysłowego, jak i domowego. Cechą charakterystyczną instrumentu produkowanego pod tym znakiem jest jego czarno-żółty kolor.

Najlepsze wiertarki udarowe na 2020 rok

Wykonywanie prac budowlanych czy remontowych nie jest łatwym zadaniem, a wiele elektronarzędzi zostało opracowanych tak, aby było to łatwiejsze. Dzięki zastosowaniu wiertarek udarowych można wykonywać otwory w różnych materiałach, szlifować różne powierzchnie podczas napraw, mieszać zaprawę i wiele więcej.

Na co zwrócić uwagę, jakich błędów unikać przy wyborze wiertarki elektrycznej? Aby wybrać odpowiednią wiertarkę udarową do codziennego użytku, bezpośrednio przed jej zakupem warto zapoznać się z opiniami klientów, a także poznać opinię profesjonalnych konstruktorów, którzy na co dzień używają takiego narzędzia. Przy wyborze takiego urządzenia należy kierować się takimi kryteriami jak: stosunek ceny do jakości; rodzaj mocowania uchwytu (klucz lub szybkozłączka); reputacja producenta; prędkość obrotowa, a także wskaźnik liczby uderzeń na minutę.

Ponadto przy wyborze takiego narzędzia nie będzie zbędne zwracanie uwagi na takie cechy jak waga urządzenia, pobór mocy (moc), wyposażenie, dodatkowe funkcjonalności (podświetlenie, rewers), maksymalny poziom głębokości, napięcie robocze czy średnica wiercenia. Ponadto przy wyborze zaleca się zwrócenie uwagi na modele urządzeń przedstawione w tej ocenie, która została opracowana z uwzględnieniem wskaźników ich funkcjonalności, a także niezawodności.

Najwyższej jakości niedrogie wiertarki udarowe do użytku domowego

Ta kategoria jest reprezentowana przez budżetowe, popularne modele domowych wiertarek udarowych, które kosztują do 4000 tysięcy rubli. Dzięki zastosowaniu tych narzędzi można bez wysiłku wykonać wymaganą liczbę otworów w murze z cegły do ​​montażu wieszaków lub półek. Ta ocena jest oparta na opiniach, rekomendacjach i poradach kupujących.Prezentuje modele urządzeń o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa, wydajności i odporności na zużycie.

STAVR DU - 13/750 2018

Wygodne, kompaktowe urządzenie sieciowe przeznaczone do użytku domowego i prostych zadań. Ta wiertarka udarowa jest idealna do wiercenia w materiałach wykonanych ze stali, ścian z cegły, powierzchni drewnianych i lekkiego betonu. Działa dzięki wystarczająco mocnemu silnikowi elektrycznemu 750 W. Dodatkowo STAVR DU - 13/750 2018 można stosować w statywie wiertarskim.

Model ten wyposażony jest w takie dodatkowe funkcje jak bieg wsteczny, a także elektroniczna regulacja prędkości. Okres gwarancji wynosi 3 lata. Maksymalna prędkość biegu jałowego wynosi 2800 obr / min. Maksymalna liczba uderzeń to 44800 uderzeń / min. Średnica uchwytu, w który wyposażone jest to narzędzie, wynosi 1,5-13 mm. Dostarczany z dodatkowym zdejmowanym uchwytem, ​​głębokościomierzem, szczotkami węglowymi i kluczem do uchwytu.

STAVR DU - 13/750 2018

Zalety:

 • Cena (średni koszt to 1958 rubli);
 • Ekwipunek;
 • Okres gwarancyjny;
 • Dostępność dodatkowych funkcji;
 • Dostępność kontroli prędkości.

Niedogodności:

 • Wyposażony tylko w jedną prędkość;
 • Niski poziom przepuszczalności w powierzchni betonu.

Walizka BOSCH EasyImpact 5500

Niezawodny popularny model elektronarzędzi budowlanych niemieckiego producenta, który doskonale sprawdza się w różnorodnych domowych, prostych zadaniach. Moc tej wiertarki elektrycznej wynosi 550 W, co wystarcza do pracy z materiałami takimi jak drewno, metal, cegła, plastik. Model BOSCH EasyImpact 5500 wyposażony jest w bezkluczowy uchwyt wiertarski, dzięki czemu można szybko zmienić używane akcesoria bez użycia specjalnego klucza. Dodatkowo, do precyzyjnych operacji, narzędzie to jest wyposażone w specjalną regulację prędkości oraz funkcję cofania. Maksymalna prędkość biegu jałowego wynosi 3000 na minutę, a liczba uderzeń to 33000 na minutę.

Walizka BOSCH EasyImpact 5500

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Do narzędzia dołączona jest walizka;
 • Dobra funkcjonalność;
 • Uchwyt bezkluczykowy;
 • Mała waga (1,5 kg).

Niedogodności:

 • Zbyt wysoki koszt za narzędzie tego typu (3500 rubli);
 • Przy częstym stosowaniu trybu udar + wiercenie pojawia się nieznaczne bicie uchwytu.

CZARNY + DECKER BEH850

BLACK + DECKER BEH850 jest uważany przez większość kupujących za niezawodne urządzenie do codziennych zadań. Zaletą tego modelu wiertarki elektrycznej jest nienaganna jakość wykonania. Wszystkie części są ze sobą mocno zadokowane, przyciski przełączające działają płynnie, szybko i wyraźnie. Narzędzie jest wygodne i łatwe do trzymania, dzięki czemu może być używane przez długi czas w różnych zadaniach.

Moc silnika elektrycznego tego urządzenia wynosi 850 W. Również ten model jest wyposażony w bezkluczowy uchwyt wiertarski. Średnica uchwytu wynosi 13 mm, maksymalna prędkość biegu jałowego to 3100 obr / min. Maksymalna liczba uderzeń to 54 400 bpm. Wyposażony w funkcję cofania, elektroniczną regulację prędkości i mocowanie wrzeciona.

CZARNY + DECKER BEH850

Zalety:

 • Dobra jakość wykonania
 • Moc;
 • Funkcjonalny.

Niedogodności:

 • Koszt (3595 rubli);
 • Nie dostarczane z etui;
 • W trybie wiercenia udarowego zaczyna zauważalnie się nagrzewać.

Ocena najlepszych profesjonalnych wiertarek udarowych

Ta ocena przedstawia modele, które mają długi okres eksploatacji, a także optymalny poziom wydajności. Doskonale sprawdzają się przy rozwiązywaniu zarówno nieskomplikowanych codziennych zadań, jak i przy pracach budowlanych o podwyższonym stopniu skomplikowania. Do tego elektronarzędzia z tego segmentu mają lepszą, bardziej niezawodną konstrukcję, a także dobry pakiet.

Interskol DU - 22 / 1200ERP2

Nowy model Interskol DU - 22 / 1200ERP2 to wysokiej jakości, najlepsze elektronarzędzie, które na rynku prezentuje jeden z najpopularniejszych krajowych producentów. Jest wyposażony w 2 prędkości i mocny silnik elektryczny o mocy 1200 W zasilany z sieci. Średnica uchwytu wynosi 3-16 mm. Wyposażony w uchwyt kluczowy. Maksymalny moment obrotowy na biegu jałowym na minutę wynosi 2000. Maksymalna liczba uderzeń na minutę to 32000. Zaletą tego modelu jest również optymalny stosunek ceny do jakości.

Ten model wiertarki elektrycznej może służyć jako mikser, a także może być używany do pracy w stojaku wiertarskim. Dodatkowo wyposażony w bieg wsteczny, elektroniczną regulację prędkości i sprzęgło przeciążeniowe.

Interskol DU - 22 / 1200ERP2

Zalety:

 • Jakość wykonania i komponenty;
 • Rozsądna cena jak w przypadku elektronarzędzi profesjonalnych (4623 rubli);
 • Funkcjonalny;
 • Sprzęgło bezpieczeństwa;
 • Liczba prędkości - 2;
 • Nie nagrzewa się podczas pracy;
 • Dobra ergonomia.

Niedogodności:

 • Duża waga (32,8 kg);
 • Czasami występuje niewystarczające smarowanie;
 • Słaba śruba mocująca na uchwycie.

BOSCH GSB 20-2 walizka L.

Niezawodne elektronarzędzie sieciowe, które na rodzimym rynku prezentuje popularny niemiecki producent. Model ten wyposażony jest w bezkluczowy uchwyt wiertarski, co znacznie upraszcza proces wymiany zużytych akcesoriów podczas pracy z tym elektronarzędziem. Moc silnika elektrycznego wynosi 850 W. Liczba prędkości, z którymi urządzenie może wykonywać swoją pracę to 2. Maksymalna liczba obrotów biegu jałowego na minutę to 3000. Maksymalna liczba uderzeń na minutę to 51000.

Urządzenie to dodatkowo wyposażone jest w funkcję rewersu, blokadę wrzeciona, sprzęgło bezpieczeństwa oraz elektroniczną regulację pozwalającą na kontrolę prędkości. Dodatkowo model ten wyposażony jest w specjalne elektroniczne zabezpieczenie przeciążeniowe, dzięki czemu okres jego pracy jest znacznie dłuższy niż w podobnych urządzeniach tego typu.

BOSCH GSB 20-2 walizka L.

Zalety:

 • Długi okres eksploatacji;
 • Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie;
 • Dobra funkcjonalność;
 • Ergonomiczny styl
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Koszt (10228 rubli);
 • Trudno jest zrozumieć sterowanie.

KORONA CT10032

Solidne, wysokiej jakości narzędzie, typ półprofesjonalny. Doskonale sprawdza się zarówno w codziennych pracach domowych, jak i przy wykonywaniu bardziej skomplikowanych operacji podczas prac remontowych czy budowlanych. Wyposażony w silnik o mocy 1050 W. Rodzaj wkładu jest kluczowy. Do zalet tego elektronarzędzia należy możliwość wykonywania pracy w trybie 2-biegowym. Ponadto model ten jest wyposażony w funkcję cofania i elektroniczną kontrolę prędkości. Maksymalna liczba obrotów w ciągu jednej minuty na biegu jałowym tego elektronarzędzia wynosi 2500.

KORONA CT10032

Zalety:

 • Moc;
 • Dostępność elektronicznej kontroli prędkości;
 • Średnica uchwytu bezkluczowego (3-16 mm);
 • Nie wibruje w rękach podczas pracy;
 • Dopuszczalny koszt (4121 rubli).

Niedogodności:

 • Duża waga (3,4 kg);
 • Nie dostarczane z etui;
 • Nagrzewa się szybko podczas pracy w trybie wiercenia udarowego.

Charakterystyka porównawcza wiertarek udarowych

Nazwa modelu (opis)Moc, W)Maksymalna liczba obrotów na minutęMaksymalna liczba uderzeń na minutęKoszt (w rublach)
STAVR DU - 13/750 20187502800448001958
Walizka BOSCH EasyImpact 55005503000330003500
CZARNY + DECKER BEH8508503100544003595
Interskol DU - 22 / 1200ERP212002000320004623
BOSCH GSB 20-2 walizka L.85030005100010228
KORONA CT1003210502500Nie wskazano4121

Elektryczna wiertarka udarowa jest przeznaczona do różnych zadań. Może stać się niezbędnym narzędziem zarówno przy pracach remontowych, jak i budowlanych. Dzięki swojej funkcjonalności może zastąpić szeroką gamę elektronarzędzi. Wybierając wiertarkę elektryczną, musisz przede wszystkim zdecydować, do jakich zadań jest kupowana.Aby wykonać proste zadania naprawcze, do użytku domowego, możesz wziąć niedrogie narzędzie. Jeśli istnieje potrzeba długotrwałej pracy z materiałami o zwiększonej wytrzymałości, na przykład betonem, lepiej kupić profesjonalną wiertarkę elektryczną. Jeśli korzystasz z elektrycznej wiertarki udarowej przedstawionej w tej ocenie lub masz doświadczenie z podobnym narzędziem innych producentów, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *