📺 Najlepsze telewizory UHD (4K) na 2020 rok

0

Postęp nigdy nie ustaje. Dosłownie 30 lat temu, w życiu Rosjan, aktywnie wykorzystywano telewizory lampowe, później pojawiły się LCD, potem FullHD, ale wszystko to wyblakło z telewizorami nowej generacji - Ultra HD (4k). Niedawno weszli w życie współczesnego człowieka, ale już mocno umocnili swoje pozycje. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych telewizorów UHD (4k).

Krótkie tło

W 1873 roku amerykański naukowiec Willoughby Smith odkrył efekt fotograficzny, dzięki któremu telewizor przestał być czymś fantastycznym. Później, w 1928 roku, radziecki naukowiec-emigrant V.K. Zvorykin zaprezentował szerokiej publiczności niesamowite urządzenie, które działało z ikonoskopem - był to pierwszy telewizor. Chociaż ludzie widzieli tylko czarne sylwetki na małym ekranie, był to bezprecedensowy przełom w nauce. Po 9 latach brytyjscy naukowcy udoskonalili model Zworykin, zastępując ikonoskop kineskopem, w wyniku czego obraz znacznie się poprawił, a popyt na telewizory wzrósł.

Co to jest 4K

Telewizor cyfrowy o ultra wysokiej rozdzielczości nazywa się Ultra HD. Z powodu wypaczonego marketingu większość ludzi często myli 4K z UHD lub używa tych terminów jako synonimów, co jest całkowicie błędne. Ponieważ 4K to tylko rodzaj ultra-wysokiej rozdzielczości.

Ten format zaistniał na co dzień dzięki kinie cyfrowemu, w którym standardem produkcji są filmy o rozdzielczości 4096x2160 pikseli. Nie zapominajmy, że dla filmowców 4k nie jest prostym formatem, to także specyficzna metoda kodowania, odpowiednia szybkość transmisji i głębia kolorów.

Na rynku telewizorów zmieniła się koncepcja 4k: dlatego, gdy sprzedawca mówi o telewizorze obsługującym 4k, ma na myśli model o rozdzielczości ekranu co najmniej 3840x2160 pikseli.

Co daje format 4k

Przede wszystkim większość użytkowników zauważa, że ​​telewizory z tym formatem mają wysoką rozdzielczość i realistyczny obraz. Nie jest to zaskakujące, skoro ekran o tej rozdzielczości mieści prawie 8,5 mln pikseli, czyli czterokrotnie więcej niż w standardach HD. Skutkuje to oszałamiającymi szczegółami i zmniejszoną odległością komfortu. Ponadto przejście ludzi z Full HD na 4k wynika z faktu, że większość platform cyfrowych i serwisów hostingowych wideo aktywnie zachęca do oglądania filmów tylko w ultra-wysokiej rozdzielczości, aby nie przegapić nawet najmniejszych szczegółów. Większość amerykańskich ekspertów przewiduje masowe przejście dużych firm telewizyjnych na telewizję UHD do 2020 roku.

Jak wybrać odpowiedni telewizor 4K

Najciekawsze jest to, że kupując różne modele telewizorów o rozdzielczości 4k, jakość może się znacznie różnić i odwrotnie, telewizor Full HD pokazuje ten sam wyraźny obraz, co Ultra HD. Wynika to z faktu, że wysoka rozdzielczość statyczna nie jest gwarantem doskonałego obrazu, należy wziąć pod uwagę inne kryteria.

Rozmiar przekątnej

Ze względu na to, że telewizory o ultra wysokiej rozdzielczości są stosunkowo nowe, ceny większości urządzeń zawierają dużą liczbę zer.Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę i wypuszczają budżetowe modele z obsługą 4k, ale z małą przekątną ekranu: z reguły od 32 do 40 cali. „I co z tego?” Większość kupujących powie: „Najważniejsze jest to 4k”. Ale to stanowisko zupełnie lekkomyślne, bo przepłacanie okrągłej sumy za zakup tego samego Full HD jest tylko nieznacznie lepsze - a przynajmniej nieracjonalne. Rzeczywiście, aby zobaczyć wszystkie rozkosze rozdzielczości 4k, musisz kupić telewizor o przekątnej 50 cali, a 65 cali jest uważane za optymalne.

Typ ekranu

Na rynku telewizorów istnieją co najmniej dwa popularne typy ekranów: LED i OLED. Pierwsza opcja to konwencjonalny ekran LCD, który jest podświetlany małymi diodami LED. Jeśli potrzebujesz kupić telewizor z tego typu ekranem i rozdzielczością UHD, to warto zwrócić uwagę na rodzaj matrycy (najlepiej, jeśli jest to IPS). Rywal LED - OLED (w modelach Samsunga używana jest nazwa QLED), mają wysoki koszt, ale doskonałą wydajność. Jego wyświetlacz jest zaprojektowany w zupełnie inny sposób: każdy piksel będzie emitował światło, w wyniku czego podświetlenie zniknie w tle. Dzięki temu obraz hipnotyzuje realizmem.

Obsługa HDR

Większość popularnych telewizorów 4K ma wbudowaną obsługę HDR. Jest to parametr niezbędny do „animowania” obrazu. Ponieważ w telewizorach Ultra HD różnorodność kolorów jest szczególnie ważna. W niektórych modelach (najczęściej bardzo drogich) można zauważyć, że zamiast HDR zastosowano Dolby Vision (bardziej zaawansowana wersja HDR). Aby jednak w pełni docenić wszystkie zalety HDR, musisz oglądać specjalne płyty Blu-ray lub oglądać filmy i seriale w wysokiej jakości usługach strumieniowych.

Obsługuje HDMI 2.0 i HDCP 2.2

Kupując nowy telewizor, należy upewnić się, że model ma te parametry, ponieważ są one niezbędne do pełnego odtwarzania plików wideo. Jeśli jednak dana osoba nie musi odtwarzać płyt Blu-ray, a kupuje telewizor tylko po to, aby oglądać programy telewizyjne, to ten punkt można zaniedbać i kupić urządzenie z HDMI 1.4.

Typ macierzy

To kryterium jest prawie najważniejsze przy wyborze telewizora. Problem polega na tym, że ta cecha nie zawsze jest wskazana, dlatego konieczne jest wyjaśnienie jej ze sprzedawcą. Należy to zrobić z tego powodu, że w większości nowoczesnych urządzeń UHD można znaleźć tanie matryce TN. Jest najczęściej stosowany przez mniej popularnych producentów w celu obniżenia ceny produktu. Jeśli weźmiemy pod uwagę funkcjonalność matrycy TN, to nie jest zła, doskonale odwzorowuje odwzorowanie kolorów, ale głównym problemem są wąskie kąty widzenia. Dla dobrego kontrastu i doskonałej głębi kolorów, warto wybrać model z matrycą VA. Doskonale sprawdza się w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Dla osób, którym nie zależy na kontraście, ale preferują wysoką jakość obrazu, doskonałe odwzorowanie kolorów - warto zwrócić uwagę na matrycę IPS. Ponadto oferuje użytkownikom szerokie kąty widzenia przy najmniejszych zniekształceniach.

TOP - 7 popularnych modeli telewizorów, od budżetowych po drogie

Irbis 43S30UD108B

Budżetowy model z dobrą rozdzielczością 4k UHD. Istnieją trzy standardowe złącza HDMI w wersji 1.4. Posiada tuner cyfrowy DVB-T2 i analogowy PAL. Możesz także podkreślić dobre odwzorowanie kolorów i kontrast. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma powodu, aby nie ufać firmie Irbis, ponieważ jest ona uznawana za najlepiej sprzedającą się firmę wśród pracowników państwowych. Model ma przekątną 43 cale o rozdzielczości 3840x2160, wsparcie dla 4k Ultra HD. Standardowe wejścia USB w ilości 2 szt., HDMI - 3 szt., VGA, AV. Średnia moc dźwięku 2x8 W. Obsługuje najpopularniejsze formaty od zwykłego mp4 do MKV. Z boku znajduje się gniazdo słuchawkowe (3,5 mm). Urządzenie można postawić na stole lub przymocować do ściany. Waga telewizora to tylko 8 kg. Średni koszt: od 20000 rubli.

Irbis 43S30UD108B

Zalety:

 • Stosunek ceny do jakości;
 • Dogodna lokalizacja gniazda słuchawkowego;
 • Dobre oddawanie barw;
 • Obsługa rozdzielczości 4k UHD;
 • Niska cena;
 • Niska waga.

Niedogodności:

 • Używana jest stara wersja HDMI;
 • Nie ma Wi-Fi;
 • Pokrycie ekranu budżetu.

Polarline 43PU11TC-SM

Telewizor LCD o rozdzielczości HD - 4k UHD i HDR. Przekątna urządzenia to 43 cale. Jest podświetlenie LED i Smart TV oparte na systemie Android. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 50 Hz. Model wszedł do masowej produkcji pod koniec 2018 roku, ale nie traci na popularności w połowie 2020 r. Kupujący chwalą telewizor głównie za niski koszt i dobrą jakość obrazu. Jest też skanowanie progresywne, Wi-Fi, wersja HDMI - 1.4a, obsługa dźwięku stereo. System głośników składa się z dwóch głośników o mocy dźwięku 16 watów. Odtwarza dużą liczbę plików wideo w różnych formatach. Nadaje się do użytku zarówno w mieszkaniu, jak iw prywatnym domu. Istnieje możliwość montażu naściennego. Wymiary telewizora to 967x569x89 mm (bez podstawki). Jak podaje producent, telewizor już od 5 lat działa poprawnie. 1 rok gwarancji. Waga - 7,2 kg. Średnia cena to 16289 rubli.

Polarline 43PU11TC-SM

Zalety:

 • Niska cena;
 • Dobra jakość;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • Dostępne HDR i UHD 4k
 • Szybka praca Smart TV;
 • Macierz IPS.

Niedogodności:

 • Małe podświetlenia u dołu ekranu;
 • W dynamicznej scenie występuje migotanie.

Hyundai H-LED50EU7001

Koreański telewizor o pięknym designie i przekątnej ekranu 50 cali idealnie wpasuje się we wnętrze każdego domu. Typ ekranu to LED, ale nie przeszkadza to urządzeniu w wyświetlaniu fascynującego obrazu. W telewizorze pojawiła się idealna wersja, która zastąpiła zwykły HDR - HDR10. Rozdzielczość HD - UHD 4k (3840x2160). Jest podświetlenie LED, dźwięk stereo. Posiada Smart TV na platformie Android. Model został wydany w 2020 roku. Ogromną zaletą jest klarowność i jasność obrazu. Urządzenie posiada kąt widzenia 178 stopni. Standardowa moc dźwięku to 2x8 W, jest dźwięk przestrzenny. System głośników składa się z dwóch głośników. Obsługuje różne formaty - wideo i - audio. Oprócz Wi-Fi dostępna jest obsługa Bluetooth i CI +. Dzięki temu modelowi możesz nagrywać wideo na dysk flash USB. Dostępna jest również funkcja TimeShift. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60 Hz. Sprzęt posiada uniwersalny sposób umieszczania. Wymiary - 1126x710x205 mm. Waga telewizora - 10,2 kg (bez podstawy). Średni koszt to 23100 rubli.

Hyundai H-LED50EU7001

Zalety:

 • Dobre nasycenie kolorów;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • HDR10;
 • Nagrywanie na pamięć USB.

Niedogodności:

 • Smart TV czasami zwalnia.

LG 43UK6300

Najpopularniejszy model telewizora, który jest najczęściej kupowany. Urządzenie posiada ekran typu - ciekłokrystaliczny o przekątnej 42,5 cala. Sprzęt ma rozdzielczość HD - 4k UHD. Częstotliwość odświeżania 50 Hz. Jest format HDR10. Dzięki DirectLED urządzenie posiada doskonałe podświetlenie LED. Zastosowano matrycę TFT IPS, która różni się od reszty wysoką jakością obrazu. Na platformie webOS dostępny jest szybki Smart TV. Model ten został wydany w 2018 roku, a już rok później ma dużą liczbę pozytywnych recenzji. Telewizor ma doskonały kontrast i wygodny kąt widzenia. Obsługuje wszystkie popularne formaty. Dźwięk przestrzenny, bez obcych szumów, moc - 20 watów. Dostępna jest obsługa 24p True Cinema i CI +. Wbudowana pamięć - 4 GB. Zużywa 95 watów. Wymiary - 977x575x81 mm (bez podstawki). Waga - 8,3 kg. 1 rok gwarancji. Średnia cena to 22500 rubli.

LG 43UK6300

Zalety:

 • Realistyczny obraz;
 • Szybki system operacyjny;
 • Darmowe LG Plus przez kilka miesięcy;
 • Świetny dźwięk;
 • Przejrzyste menu;
 • Wi-Fi 5G;
 • Wbudowany tuner DVB;
 • Dobry kąt widzenia.

Niedogodności:

 • Telewizor ma tylko czarną wersję;
 • Mała ilość pamięci wewnętrznej;
 • Jeden port USB;
 • Nie ma gniazda słuchawkowego.

Xiaomi Mi TV 4S 4З

Podobnie jak poprzedni model, telewizor posiada znakomitą matrycę ekranu - TFT IPS. Ekran o przekątnej 42,5 cala z obsługą 4K UHD. Wykorzystano również zaawansowaną technologię HDR10, procesor graficzny to Mali-450 GPU, który zapewnia przyjemne oglądanie dowolnego formatu wideo. Wbudowana pamięć 8 GB. W zestawie pilot z wbudowanym rozpoznawaniem głosu. Urządzenie odznacza się pięknym wyglądem, co pozwala na dopasowanie go do różnych wnętrz pomieszczeń. Kąt widzenia wynosi 178 stopni. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 50 Hz.Telewizor ma średnią moc dźwięku 12 W. Dwa wejścia USB i HDMI. Wbudowane Wi-Fi i Bluetooth. Telewizor jest wyposażony w DirectLED i wbudowany tuner telewizyjny. Ma niski pobór mocy: 75 W. Wymiary ze stojakiem - 964x606x233 mm. Waga - 7,6 kg. Średni koszt to 25460 rubli.

Xiaomi Mi TV 4S 4З

Zalety:

 • Matryca;
 • HDMI 2.0;
 • Waga;
 • Łatwy w konfiguracji;
 • Dobra ilość pamięci wewnętrznej;
 • Niskie zużycie energii;
 • Piękne zdjęcie.

Niedogodności:

 • Głośny, ale płaski dźwięk;
 • Jeśli nie wykonasz oprogramowania układowego, mogą pojawić się chińskie reklamy;
 • Z biegiem czasu na krawędziach matrycy tworzą się jasne obszary.

SUPRA STV-LC50ST4000U

Doskonały model, który idealnie nadaje się do oglądania różnych filmów i grania w gry na konsoli PS4 pro. Przekątna ekranu to 50 cali przy współczynniku kształtu 16: 9 przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Główną zaletą urządzenia jest wyraźny kontrast i wysoka jasność. Model posiada Smart TV na platformę Android 6.0, który posiada szeroką gamę wbudowanych aplikacji zapewniających komfortowy wypoczynek. Połączenie Wi-Fi trwa długo i bez przerw. Telewizor posiada system głośników składający się z dwóch głośników o mocy dźwięku 16 watów. Do telewizora można podłączyć słuchawki, komputer PC, laptopa itp., Są odpowiednie złącza. Urządzenie ma wbudowany tuner cyfrowy, który odbiera prawie wszystkie kanały od analogowych do satelitarnych. Czas odpowiedzi piksela wynosi 6 ms. Telewizor ma wiele różnych funkcji: blokadę rodzicielską, obsługę 24p True Cinema i CI + (jest do tego osobne gniazdo), wyłącznik czasowy, nagrywanie wideo na dysk USB, funkcję obrazu w obrazie (dwa obrazy są wyświetlane na ekranie telewizora) i TimeShift. Uniwersalne umiejscowienie. Wymiary sprzętu - 1150x730x230 mm. Bez podstawy telewizor waży 9 kg. Średnia cena to 27000 rubli.

SUPRA STV-LC50ST4000U

Zalety:

 • Szeroki kąt widzenia;
 • Wysoka jakość obrazu;
 • Szybki czas reakcji;
 • Złącza USB znajdują się na przednim panelu;
 • Ładny projekt.

Niedogodności:

 • Nie ma HDR;
 • Podźwięk;
 • Nadmiar niebieskiego;
 • HDMI 1.4.

Samsung UE49LS03NAU

Jeden z najlepszych telewizorów dostępnych obecnie na rynku. Urządzenie jest wyposażone w oszałamiającą matrycę ekranową TFT VA zapewniającą wysoką jakość, głębię i kontrast. Telewizor jest wyposażony we wbudowaną kartę graficzną UHD Mastering Engine. Sprzęt wyposażony jest w ekonomiczny tryb „obrazu”, który pozwala na umieszczenie ulubionego dzieła sztuki na wygaszaczu ekranu i nadanie pomieszczeniu wyglądu otoczenia. Smart TV działa na platformie OS Tizen, co zapewnia dużą szybkość pracy. Ponadto telewizor ma nową wersję HDMI, która znacznie rozszerza możliwości telewizora. Urządzenie po cichu obsługuje IPv6. Dzięki aplikacji „The Frame” użytkownik może łączyć się z wirtualnymi galeriami. Przekątna ekranu to 48,5 cala. Wskaźnik częstotliwości odświeżania - 100 Hz. Obsługuje wszystkie popularne formaty obrazów, wideo i muzyki. Telewizor posiada wiele przydatnych funkcji (wyłącznik czasowy, zabezpieczenie przed dziećmi, nagrywanie wideo, czujnik światła itp.), A także ma dwa wbudowane tunery telewizyjne. Niezłe przejście z 2D do 3D. Wymiary - 1099x674x200 mm. Waga - 13,8 kg. Telewizor można kupić w cenie 56000 rubli.

Samsung UE49LS03NAU

Zalety:

 • Wysokiej jakości obraz;
 • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu;
 • Tryb „Malowanie”;
 • Wbudowana przeglądarka;
 • 4 wejścia HDMI;
 • Powłoka antyrefleksyjna.

Niedogodności:

 • Ciężka waga;
 • Wysoka cena;
 • Duża ilość zużytej energii.

Urządzenia poza topem, ale warte uwagi

LG 43UK6450

Niedrogi telewizor LG, który idealnie nadaje się do wygodnej rozrywki. Sprzęt ma przekątną 42,5 cala z ekranem o formacie 16: 9. Obsługuje 4K Ultra HD i HDR10. Matryca ekranu - TFT IPS. W systemie operacyjnym webOS jest Smart TV. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 50 Hz. Model ma doskonałą jakość obrazu, a czas reakcji piksela wynosi 9 ms. Kąt widzenia wynosi 178 stopni. Telewizor obsługuje dźwięk stereo NICAM, moc dźwięku to 20W. W zestawie pilot zdalnego sterowania wielu marek z obsługą sterowania głosowego. Wbudowana pamięć - 4 GB.Wymiary bez podstawy - 977x575x81 mm, waga 8,3 kg. Średni koszt to 29800 rubli. Urządzenie objęte jest roczną gwarancją.

LG 43UK6450

Zalety:

 • Czysty dźwięk;
 • Doskonałe oddawanie barw;
 • Uniwersalny pilot ze sterowaniem głosowym;
 • Szybka praca Smart TV;
 • Niezłe stoisko.

Niedogodności:

 • Za mało macierzy IPS;
 • Grubość;
 • Nie można oglądać kanałów analogowych.

HARPER 55U750TS

Główną zaletą tego modelu jest przekątna 54,6 cala. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 50 Hz. Smart TV działa na platformie Android, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji dużą liczbę wbudowanych aplikacji. Jak na swój cenny segment, urządzenie reaguje szybko na piksel, zaledwie 6,5 ms, co daje mu dodatkową przewagę. Moc dźwięku to 2x8 W, co nie jest wysokie, ale też nie można tego nazwać złym. Telewizor obsługuje większość popularnych formatów, a także 24p True Cinema. Użytkownik może nagrać transfer na pamięć USB. Wady to duży pobór mocy: 155 W Wymiary - 1241x720x83 mm. Waga - 13,1 kg. Średnia cena to 27674 rubli.

HARPER 55U750TS

Zalety:

 • Wysokiej jakości matryca;
 • Pełna zgodność z ceną i jakością;
 • Duża przekątna;
 • Szybki czas reakcji;
 • Wygodny pilot.

Niedogodności:

 • Długie włączenie;
 • Wysokie zużycie energii;
 • Płaski dźwięk.

Sony KD-55XF7005

Główną zaletą tego telewizora jest obecność technologii X-Reality Pro, która może kilkakrotnie poprawić jakość obrazu. Przekątna ekranu to 55 cali. Urządzenie idealnie nadaje się nie tylko do oglądania ulubionych programów telewizyjnych czy filmów w ultra wysokiej rozdzielczości, ale także do grania w gry na różnych konsolach. Dzięki HDR10 praktycznie każda scena w filmie lub grze jest renderowana z dużą szczegółowością. W dynamicznych scenach zastosowano technologię Motionflow XP, dzięki czemu są one płynne. Aby uzyskać dźwięk przestrzenny i bogaty, producenci zdecydowali się na system S-Force Front Surround, który nie tylko daje pełne poczucie obecności w kinie, ale także eliminuje zbędne szumy w tle. Smart TV działa na platformie Linux. Dla użytkowników, którzy lubią przeglądać hosting wideo YouTube, na pilocie znajduje się osobny przycisk, który umożliwia uruchomienie serwisu jednym kliknięciem. Wymiary - 1242x721x80 mm. Waga - 16,2 kg. Średni koszt telewizora to 55 000 rubli.

Sony KD-55XF7005

Zalety:

 • Wysoka jakość obrazu;
 • Gładkość obrazu;
 • Przekątna;
 • Wygodne sortowanie kanałów;
 • Doskonała jakość wykonania
 • Niska waga jak na ten rozmiar.

Niedogodności:

 • Niedogodna lokalizacja złączy;
 • Cena £;
 • Przeciętny dźwięk.

Wynik

W rankingu zaprezentowano najpopularniejsze modele telewizorów o rozdzielczości UHD 4k. Niektóre idealnie pasują do wnętrza pokoju (na przykład Samsung UE49LS03NAU), inne nadają się do dzieci (LG 43UK6300), czy do letnich domków (Irbis 4ЗSЗ0UD108B). Która opcja jest optymalna, każdy decyduje o sobie. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z telewizorów UHD (4K) opisanych w ocenie, podziel się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię