Najlepsze Ultrabooki na 2020 rok

0

Po raz pierwszy świat poznał termin „ultrabook” około 10 lat temu. Pierwszy tego typu ultracienki laptop został wprowadzony na rynek technologii komputerowych przez Apple w 2008 roku. Obecnie większość popularnych producentów komputerów produkuje swoją linię ultrabooków, które mają dobry poziom wydajności i są w stanie działać autonomicznie pod średnim obciążeniem nawet przez 5 godzin. Dlatego w związku z obecnością na rynku szerokiej gamy ultrabooków różnych producentów, dziś zakup takiego urządzenia nie stanowi dużego problemu.

Dużo trudniej jest wybrać technologię komputerową, która spełniłaby cele i wykonałaby codzienne zadania, jakie stawia przed nią użytkownik. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa, w oparciu o rady i rekomendacje większości kupujących, ranking najlepszych, wysokiej jakości modeli ultrabooków na rok 2020. Dzięki naszej ocenie możesz łatwo wybrać ultrabooka i nie pomylić się z charakterystyką techniczną tego sprzętu komputerowego.

Jakie są różnice między ultrabookiem a zwykłym laptopem

Co to jest ultrabook, do czego służy, jakie są modele? Główna różnica między ultrabookiem a zwykłym laptopem polega na tym, że jest on znacznie bardziej kompaktowy, znacznie cieńszy i lżejszy. Należy zauważyć, że w większości przypadków ultracienkie laptopy są wyposażone w wydajne procesory, jednak obecność dyskretnych kart graficznych na takich urządzeniach nie jest zapewniona. Ponadto takie laptopy, jeśli weźmiemy pod uwagę wymiary laptopa, mogą długo pracować i doskonale sprawdzają się przy rozwiązywaniu różnorodnych zadań biurowych.

Przede wszystkim są przeznaczone do pracy z dokumentami, surfowania po Internecie, a także przeglądania plików wideo i audio. Należy zauważyć, że ultrabooki absolutnie nie nadają się do gier, w porównaniu do większości modeli laptopów. To zapłata za ich przenośność, zwartość i dużą autonomię pracy.

W latach 2012-2013 Intel wprowadził specjalne standardy certyfikacji ultrabooków (ostatnio ta certyfikacja została praktycznie anulowana). Zgodnie z tą certyfikacją parametry i wymiary takich urządzeń muszą być następujące:

 • W przypadku ultracienkich laptopów wyposażonych w przekątną 13,3 cala waga nie powinna przekraczać 1,5 kg;
 • W przypadku urządzeń o przekątnej ekranu 14 cali maksymalna dopuszczalna waga wynosi 1,8 kg;
 • Waga ultracienkich laptopów o przekątnej ekranu 15,6 cala nie powinna przekraczać 2 kg.

Ponadto we wszystkich modelach ultrabooków wskaźnik grubości powinien różnić się w granicach 2 cm (gdy urządzenie jest zamknięte). Należy jednak zaznaczyć, że te parametry ustawione 8 lat temu są już nieaktualne. Rzeczywiście, od niedawna na rynku sprzętu komputerowego zaczęły pojawiać się urządzenia o przekątnej ekranu 14 cali i wadze poniżej 1 kg. Uderzającym przykładem takiego ultracienkiego laptopa jest model Acer o nazwie Swift 5 (waży zaledwie 990 gramów).

Ekran

W porównaniu z tabletami lub zwykłymi modelami laptopów (które nadal są wyposażone w matrycę TN), prawie wszystkie nowoczesne modele ultrabooków są wyposażone w wysokiej jakości matryce IPS. Dzięki temu jakość obrazu na tych urządzeniach jest znacznie wyższa.Ponadto niektóre modele ultracienkich laptopów są dodatkowo wyposażone w ekran dotykowy, dzięki czemu są bardziej funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

W zdecydowanej większości przypadków ultrabooki wyposażone są w małe 13,3-calowe ekrany. W sprzedaży są jednak również urządzenia z ekranem 14 cali lub większym. Wybierając takie urządzenie przenośne, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rozdzielczość jego wyświetlacza. Zaleca się kupowanie cienkich klientów o rozdzielczości Full HD, 1920 × 1080 pikseli. Wyświetlacze o tej rozdzielczości nie zużywają dużo więcej energii podczas pracy w porównaniu z wyświetlaczami obsługującymi ustawienia niższej rozdzielczości. Jednak jakość obrazu wyjściowego na wyświetlaczach o rozdzielczości Full HD jest znacznie lepsza.

Uwaga! Zaleca się zakup cienkich wersji wyposażonych w matryce * VA lub IPS. Należy zaznaczyć, że matryce * VA mają najlepsze parametry oddawania barw, co jest niewątpliwą zaletą podczas pracy z obrazami. Jednak na takich matrycach obraz jest powoli aktualizowany, co nie jest dość wygodne podczas pracy z plikami wideo.

procesor

Jakie są kryteria wyboru procesora, którą linię, rodzinę procesorów lepiej kupić? Stopniowo producenci ultracienkich laptopów rezygnują z dwurdzeniowych procesorów. Obecnie większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w procesory 8. generacji, które są wyposażone w 4 lub więcej rdzeni. Lepiej jest kupować cienkie wersje wyposażone w procesory Intel Core i7 - 8700K lub ich odpowiedniki. Z reguły urządzenia z takimi procesorami kosztują trochę więcej, ale ich prędkość jest znacznie wyższa.

Wybierając procesor, należy zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach w klasie ultrabooków dominują procesory oparte na platformie Intel. Jednak AMD wypuściło również linię Rysen wysokowydajnych procesorów mobilnych o dużej mocy. Seria procesorów Intel jest podzielona na 3 rodziny. Do której rodziny należą, można określić na podstawie ostatnich liter w nazwie (nazwa nomenklatury):

 1. Procesory z literami HQ / H / HK w nazwie nomenklatury to najlepsze chipy o wysokiej wydajności. Są idealne do pracy z „ciężkim” oprogramowaniem wymagającym dużej ilości zasobów.
 2. Chipy należące do rodziny U są najczęściej spotykane i często można je znaleźć w prawie wszystkich laptopach. Nadają się do pracy w zastosowaniach biurowych i mają niewielkie wydzielanie ciepła, co jest niewątpliwą zaletą podczas pracy z ultrabookiem.
 3. Najsłabszymi i jednocześnie niedrogimi procesorami budżetowymi są procesory serii Y. Z reguły ich moc w większości przypadków nie wystarcza do wygodnej pracy nawet w aplikacjach i programach, które nie są wymagające sprzętowo.

Istnieje również kilka generacji procesorów Intel Core (i3, i5, i7, i9). Musisz wybrać procesor, przede wszystkim biorąc pod uwagę, jakiego rodzaju oprogramowanie będzie używane na ultrabooku i do jakich celów jest kupowane (praca z dokumentami tekstowymi, surfowanie po Internecie, przetwarzanie plików wideo itp.).

Baran

Jeśli chodzi o pamięć RAM, nie można zaktualizować każdego ultrabooka. Jednak większość modeli takich urządzeń przenośnych jest wyposażona w 8 GB pamięci RAM, co dziś wystarcza na realizację niemal wszystkich celów i zadań.

Zaleca się zakup ultracienkiego laptopa wyposażonego w pamięć RAM typu DDR3 lub wyższą. Chociaż ze względu na uczciwość należy zauważyć, że zgodnie z nowoczesnymi trendami lepiej jest kupować urządzenia wyposażone w pamięć RAM DDR4, ponieważ jej prędkość jest znacznie wyższa. Najlepiej kupować ultrabooki wyposażone w najnowszej generacji DDRL RAM. Wynika to z faktu, że ma dużą prędkość roboczą i zużywa niewielką ilość energii, dzięki czemu zwiększa się autonomia urządzenia przenośnego od akumulatora (akumulatora).

HDD

Prawie wszystkie nowoczesne modele ultrabooków używają dysków SSD do przechowywania informacji. Wynika to z faktu, że w porównaniu z dyskami twardymi HDD są one bardziej kompaktowe i szybkie. Ponadto dyski SSD nie mają mechanizmów obrotowych, dzięki czemu mniej boją się wstrząsów i wstrząsów. Jednak ich koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych HDD.

Uwaga! Dla wygodnego użytkowania i przechowywania informacji preferowany jest zakup ultracienkich laptopów wyposażonych w dyski SSD o pojemności 124 GB. Jeśli jednak planujesz przechowywać na urządzeniu dużą ilość informacji to warto pomyśleć o zakupie sprzętu przenośnego z większym dyskiem.

Obrzeże

Peryferia to słaby punkt w prawie wszystkich modelach ultrabooków. Spadek objętości i masy takich urządzeń prowadzi do tego, że większość producentów zaczyna oszczędzać na urządzeniach wejściowych i wyjściowych (wejścia / wyjścia). Zazwyczaj te ultracienkie laptopy są wyposażone w 2 lub 3 porty USB.

Przegląd kart graficznych

Jakie są rodzaje kart graficznych, jak je wybrać, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać przy wyborze? Zazwyczaj Ultrabooki mają zintegrowaną grafikę. Ultracienka oddzielna karta graficzna jest znacznie droższa niż zintegrowana, zajmuje więcej miejsca, a także zużywa znaczną ilość energii pod dużym obciążeniem.

Jednak można uczciwie powiedzieć, że dyskretne karty graficzne, w porównaniu z kartami zintegrowanymi, są znacznie bardziej wydajne i pozwalają na wygodną pracę z „ciężkimi” programami i aplikacjami, takimi jak Photoshop. Zintegrowane karty wideo są bardziej odpowiednie do wykonywania zadań biurowych, edycji dokumentów tekstowych, przeglądania Internetu.

Uwaga! Zaleca się zakup urządzeń przenośnych wyposażonych w zintegrowany model HD Graphics 600 lub odpowiednik. Taka karta graficzna, nawet pomimo tego, że jest zintegrowana, ma dobrą wydajność i jest w stanie zapewnić wygodną pracę w większości popularnych edytorów graficznych. W przypadku gier wideo najlepiej jest kupować modele wyposażone w karty graficzne typu dyskretnego działające w formacie pamięci wideo (DDR5).

Najlepsze Ultrabooki na 2020 rok

Która marka laptopa jest lepsza, gdzie można go kupić, ile kosztuje? Prawie wszyscy popularni producenci sprzętu komputerowego zajmują się produkcją różnych modeli ultracienkich laptopów. Najpopularniejszymi, najlepszymi producentami są takie firmy jak Lenovo, Dell, Apple, Acer, HP.

Niekwestionowanym liderem na rynku ultracienkich urządzeń jest Apple. Sprzęt komputerowy produkowany pod tą marką wyróżnia się mobilnością, produktywnością i wysoką jakością wykonania. Również ostatnio laptopy Asusa są poszukiwane na rynku komputerowym.

Dziś sprzęt komputerowy można kupić zarówno w sklepach specjalistycznych, jak i internetowych, zamawiając go online. Kupując takie urządzenie w sklepie internetowym, możesz szybko zapoznać się z katalogiem, który zawiera wszystkie parametry techniczne ultracienkich laptopów (funkcje, materiał z jakiego wykonana jest obudowa, ilość slotów na RAM, gniazda do podłączenia urządzeń peryferyjnych itd.).

MSI Modern 15 A10RB

Popularny model ultracienkiego laptopa znanego producenta komputerów. Wyposażony we wbudowaną i dyskretną kartę graficzną MX250 (2 GB). Typ używanej pamięci wideo DDR5. Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080. Model ten wyposażono w potężny układ Intel Core I5 ​​10210U o taktowaniu 1,6 GHz oraz dysk SSD o pojemności 512 GB, co znacznie zwiększa szybkość działania urządzenia.Idealny do codziennych zadań związanych z edycją tekstu i uruchamianiem aplikacji wymagających dużej ilości zasobów. To urządzenie nadaje się również do uruchamiania niewymagających gier.

Przekątna ekranu tego laptopa to 15,6 cala. Pamięć RAM w formacie DDR4 w ilości 8 GB, która w zupełności wystarcza na większość zadań. Liczba gniazd dla pamięci RAM - 2 (używany jest tryb dwukanałowy). W razie potrzeby pojemność pamięci tego laptopa można zwiększyć (maksymalna użyteczna pojemność pamięci tego urządzenia to 64 GB). Jest zaimplementowany z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home.

Urządzenie waży 1,6 kg. Klawiatura jest dodatkowo wyposażona w specjalne podświetlenie. Według większości nabywców jeden z najlepszych laptopów w swojej ofercie. Dobry występ. Idealny dla graczy, do gier, a także do pracy, nauki.

MSI Modern 15 A10RB

Zalety:

 • Jest laptopem o wysokiej wydajności w porównaniu do urządzeń tej klasy;
 • Wyposażony w dyskretną kartę graficzną;
 • Kompaktowy rozmiar, niewielka waga;
 • Funkcjonalny;
 • Wyposażony w wysokiej jakości matrycę IPS (dobry obraz, jasność i jakość obrazu);
 • Podświetlenie klawiatury;
 • Wysoka rozdzielczość ekranu;
 • Sprzedawane z preinstalowanym systemem operacyjnym;
 • Wykorzystuje tryb dwukanałowej pamięci RAM (w razie potrzeby ilość pamięci RAM można zwiększyć).

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (średnia cena to około 68188 rubli);
 • Wyposażony w niezbyt wysokiej jakości aparat o rozdzielczości 0,92 megapiksela;
 • Przy dużym obciążeniu (przy użyciu programów wymagających dużej ilości zasobów) energia baterii jest szybko zużywana.

ASUS ZenBook 14 UM431

Ten ultracienki laptop łączy kreatywność z niepowtarzalnym stylem. Wyposażony jest w 86% bezramkowy wyświetlacz NanoEdge, wysokowydajne komponenty i ekskluzywny zawias ekranu ErgoLift. Należy zaznaczyć, że to urządzenie wyposażone jest w specjalny innowacyjny touchpad NumberPad.

Ekran mieści się w bardzo kompaktowej obudowie z niewiarygodnie wąskimi ramkami. Wyświetlacz ma dobre kąty widzenia, wyświetlany obraz nie jest zniekształcony nawet przy szerokich kątach widzenia. Rozdzielczość wynosi 1920 x 1080. Do funkcjonowania tego laptopa zastosowano 4-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 5 o częstotliwości 2,1 Hz. Jest również wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon Vega i dysk SSD 256 GB.

Wysoką wydajność zapewnia pamięć RAM DDR4. To urządzenie ma 8 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy do 16 GB. Jego częstotliwość to 2400 MHz. Przekątna ekranu to 14 cali, rodzaj matrycy to IPS. Ten ultracienki laptop nie ma wbudowanej karty sieciowej; połączenie z Internetem jest możliwe tylko przy użyciu technologii bezprzewodowej Wi-Fi. Wdrożony z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows. Do podłączenia urządzeń służy interfejs USB 2/0 typu A. Wyposażony w akumulator Li-Pol, składający się z dwóch ogniw i 4 głośników, co zapewnia dobrą jakość dźwięku.

ASUS ZenBook 14 UM431

Zalety:

 • Projekt;
 • Ładny ekran;
 • Wysoka wydajność;
 • Stosunkowo wydajna zintegrowana karta graficzna;
 • Ścisłość;
 • Wysokiej jakości system audio;
 • Podświetlenie ekranu LED;
 • Obecność skanera linii papilarnych;
 • Stosunkowo niski koszt urządzeń w tym segmencie rynku (średnia cena to około 37690 rubli).

Niedogodności:

 • Mała liczba interfejsów do połączenia;
 • Nie ma wbudowanej karty sieciowej (pomimo tego, że obecnie najczęściej stosuje się technologie bezprzewodowe do łączenia się z Internetem, w niektórych przypadkach konieczne jest użycie takiej karty sieciowej);
 • Kamerka internetowa.

Lenovo ThinkPad L13

Popularny ultracienki laptop zapewnia wysoką wydajność.Jest wyposażony w wysokowydajny procesor Intel Core i7 dziesiątej generacji oraz dysk SSD o pojemności 256 GB, co zapewnia szybkie uruchamianie aplikacji i komunikację. Przekątna ekranu to 13,3 cala. Rozdzielczość wynosi 1920 x 1080. Panoramiczny wyświetlacz, matryca antyrefleksyjna IPS.

Wyposażony w pamięć RAM DDR 4 o wysokiej częstotliwości, której częstotliwość wynosi 2666 MHz. Jego pojemność w zależności od wybranej konfiguracji może wynosić 8 i 16 GB. To urządzenie jest wyposażone w zintegrowaną grafikę Intel UHD. Akumulator pozwala na autonomiczną pracę przez 14 godzin. Pojemność akumulatora to 46 Wh. Warto dodać, że Lenovo ThinkPad L13 obsługuje technologię Rapid Charge. Aby podłączyć urządzenia i urządzenia peryferyjne, Lenovo ThinkPad L13 jest wyposażony w 2 porty USB 3.1 Gen1, 2 porty USB Type-C, a także jeden port HDMI i czytnik kart microSD.

Lenovo ThinkPad L13

Zalety:

 • Występ;
 • Wymiary;
 • Czas trwania autonomicznego funkcjonowania;
 • Duża liczba portów;
 • Ścisłość;
 • Jakość ekranu.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do wymagających dużych zasobów aplikacji;
 • Słabo zbalansowany system audio;
 • Koszt (cena 60,546 rubli).

Acer SWIFT 3 (SF314 - 58)

Jest to kompaktowe urządzenie, wykonane w aluminiowej obudowie. Idealny dla osób, które potrzebują mobilnego, niewielkiego urządzenia. Wyposażony w 14-calowy ekran FullHD. Matryca IPS zapewnia dobre kąty widzenia. Funkcjonowanie tego urządzenia i jego wysoką wydajność zapewnia procesor Intel Core I7 10510U, a także zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620. Do przechowywania informacji służy półprzewodnikowy dysk SSD o pojemności 512 GB. Dostarczany z preinstalowanym systemem operacyjnym Linux. Wysoką wydajność tego laptopa zapewnia nowoczesna pamięć operacyjna DDR4, której objętość wynosi 8 GB.

Acer SWIFT 3 (SF314 - 58)

Zalety:

 • Występ;
 • Ścisłość;
 • Dobra jakość obrazu;
 • Autonomia;
 • Dobra jakość dźwięku systemu audio;
 • Podczas pracy nie hałasuje i nie nagrzewa się.

Niedogodności:

 • Jakość plastiku (obudowa ekranu i klawiatura wyginają się po mocnym naciśnięciu);
 • Niezbyt wydajna karta graficzna, chociaż wystarcza do wykonywania zadań biurowych;
 • Wysoki koszt (średnia cena waha się około 55900 rubli).

DELL INSPIRION 5391

To cienki i lekki 13,3-calowy ultra-cienki laptop marki, który na rynku prezentuje jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu komputerowego. To urządzenie jest wyposażone w wysokowydajny 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5 10210U, 8 gigabajtów pamięci LPDDR3 RAM (2133 MHz), a także zintegrowaną grafikę Intel UHD Graphics.

Rozdzielczość ekranu to 1920 × 1080, typ matrycy to IPS. Do przechowywania informacji używany jest dysk SSD o pojemności 256 GB. Doskonale radzi sobie z zadaniami biurowymi, surfowaniem po sieci. Może być również używany do uruchamiania i uruchamiania niewymagających programów lub gier. Sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Linux.

DELL INSPIRION 5391

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Występ;
 • Dobra reakcja i cicha praca klawiszy;
 • Dobry margines autonomii;
 • Stosunkowo niski koszt (40756 rubli);
 • Urządzenia peryferyjne to HDMI, USB1 Type - C, USB 3.1 Gen 1.

Niedogodności:

 • Czas ładowania baterii wynosi 4 godziny;
 • Słabe głośniki;
 • Niezbyt wysokiej jakości kamera internetowa.

Charakterystyka porównawcza ultrabooków

Imię, opisSpecyfikacjeKoszt (w rublach)
MSI Modern 15 A10RBPrzekątna (cale): 15,6
Matryca: IPS
Jaki procesor jest używany: Intel Core I5 ​​10210U 1,6 GHz
Przechowywanie informacji: SSD 512 GB
RAM: DDR4, 8 GB (z możliwością rozszerzenia do 64 GB)
Jaki typ karty graficznej jest używany: dyskretny MX 250 (2 GB)
68188
ASUS ZenBook 14 UM431Przekątna (cale): 14
Matryca: IPS
Który procesor jest używany: AMD Ryzen 5 2,1 Hz
Przechowywanie informacji: SSD 256 GB
RAM: DDR4, 8 GB (z możliwością rozbudowy do 16 GB) Jaki typ karty graficznej jest używany: AMD Radeon Vega
37690
Lenovo ThinkPad L13Przekątna (cale): 13,3
Matryca: IPS
Jaki procesor jest używany: Intel Core i7 10.generacji Przechowywanie informacji: dysk półprzewodnikowy SSD 256 GB RAM: DDR 4, którego częstotliwość to 2666 MHz, 8 GB (może być wyposażony w 16 GB pamięci RAM)
Jaka karta graficzna jest dołączona: Grafika Intel UHD
60546
Acer SWIFT 3 (SF314 - 58)Przekątna (cale): 14
Matryca: IPS
Jaki procesor jest używany: Intel Core I7 10510U Przechowywanie informacji: 512 GB SSD
RAM: DDR4; 8GB Która karta graficzna jest wyposażona w: Intel UHD Graphics 620
55900
DELL INSPIRION 5391Przekątna (cale): 13,3
Matryca: IPS
Jaki procesor jest używany: Intel Core i5 10210U Przechowywanie informacji: dysk SSD, 256 GB RAM: LPDDR3 (2133 MHz) 8 GB
Która karta graficzna jest wyposażona w: Grafika Intel UHD
40756

Ultracienkie laptopy są znacznie bardziej kompaktowe niż zwykłe laptopy. Wybierając takie urządzenie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na charakterystykę jego procesora, monitora (wskazane jest wybieranie modeli z matrycą IPS), a także karty graficznej. Większość ultrabooków jest wyposażona w zintegrowaną grafikę, która wystarcza do zadań biurowych i surfowania po Internecie. Jeżeli korzystasz z modelu ultrabooka przedstawionego w naszej ocenie lub używasz innego urządzenia, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *