Najlepsze pamięci USB na 2020 rok

0

Pendrive to zewnętrzne urządzenie magazynujące do przechowywania plików wideo, materiałów audio, zdjęć, a także dokumentów i książek we wszystkich formatach. Innymi słowy, jest to urządzenie, które pozwala na zapisanie dowolnych informacji i przepisanie ich na inny nośnik. Takie gadżety można kupić w każdym sklepie elektronicznym, ceny różnią się w bardzo różnych zakresach. Producenci też są różni, ktoś tworzy produkt naprawdę wysokiej jakości, a ktoś po prostu chce szybciej zarobić. Aby pomóc Ci w wyborze godnego produktu, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała ranking najlepszych pendrive'ów na 2020 rok.

Funkcje wyboru

Niedoświadczeni kupujący, przychodząc do sklepu, przede wszystkim zwracają uwagę na stylowy wygląd pendrive'a, ale rzadko dokładnie czytają specyfikacje techniczne. Takie podejście jest zasadniczo błędne, ponieważ jakość produktu zależy od jego wypełnienia i sumienności producenta. Często użytkownik nie może nawet od razu określić wymaganej ilości pamięci. Poniżej znajduje się szczegółowe omówienie możliwości technicznych dysków wymiennych.

Pamięć

Należy wziąć pod uwagę nowoczesne modele o minimalnej pojemności 32 GB. Oczywiście można znaleźć opcje z 2-4 GB, ale w tym przypadku nie będziesz musiał liczyć na przechowywanie dużej ilości informacji. Koszt pendrive'a o pojemności 32 GB nie spowoduje przez długi czas luki w budżecie, takie urządzenia stają się odpowiednio coraz doskonalsze, bardziej przestarzałe modele stopniowo obniżają swoją cenę. Nie zapominaj jednak, że im więcej pamięci, tym droższy dysk.

Skąd mam wiedzieć, ile GB? Najczęściej takie informacje są wskazane na przedniej stronie dysku flash, wystarczy je dokładnie przestudiować.

Szybkość odczytu i zapisu

Kolejna ważna kwestia, zależy od tego szybkość przesyłania danych do urządzenia. Wśród oferowanych produktów można znaleźć napęd o prędkości zapisu 5 MB / s. Ale to nie są najlepsze parametry, przesłanie informacji na taki pendrive zajmie stosunkowo dużo czasu. Najlepiej kupować gadżety o prędkości 16 Mb / s lub wyższej. Jeśli w przypadku ilości pamięci, którą można było zapisać, można stracić prędkość przesyłania danych.

Szybkość czytania często ma dobre wskaźniki, z nimi w zasadzie nie ma pytań.

Rada! Jeśli przychodzisz do sklepu i widzisz pendrive z dużą ilością pamięci, ale w zbyt niskiej cenie, „nie daj się zwieść” budżetowej cenie. Najprawdopodobniej taki produkt ma bardzo niską prędkość odczytu / zapisu i nie ma cech jakościowych.

Wymiary i konstrukcja

Produkty te są dostępne w szerokiej gamie wzorów i rozmiarów. Jeśli chcesz, możesz znaleźć produkt, który wygląda bardzo nietypowo i niestandardowo. Pendrive dostępne są w postaci słodyczy, figurek zwierząt, fantastycznych postaci, wszystko zależy od inwencji producenta. Urządzenia te świetnie sprawdzają się jako prezent lub do użytku domowego. Ale w przypadku częstych transferów do pracy lub szkoły, do aktywnego użytkowania najlepiej nadają się standardowe modele kompaktowe.Ponadto wydajność projektowa zmienia grubość obudowy, więc nie zawsze wygodnie jest włożyć dysk do komputera. Nie zapominaj też o naprawie, jeśli Twój gadżet się zepsuje i będziesz chciał go naprawić, dostanie się do wnętrza urządzenia będzie trudne ze względu na wiele dodatkowych elementów.

Materiał korpusu

Pendrive są dostępne w wersji plastikowej i metalowej. Oczywiście modele metalowe są bardziej odporne na wstrząsy, a ich wygląd zawsze wygląda korzystnie. Plastikowe warianty są bardziej podatne na zużycie, ich korpus jest bardzo cienki i może pęknąć w przypadku upuszczenia.

Ponadto w sprzedaży można znaleźć gumowaną obudowę, która chroni produkt przed wnikaniem wilgoci.

Ochrona

Chroń złącze gadżetu przed wilgocią i kurzem. Producenci oferują do wyboru następujące opcje:

 • pokrywa jest najczęstszą opcją, ale ma znaczną wadę - taka pokrywa jest bardzo często gubiona;
 • suwak - ruchoma część gadżetu, którą w razie potrzeby można przesuwać. Trudno go zgubić, ale jego mobilność spada z czasem;
 • mechanizm obrotowy - również podatny na pękanie;
 • bez ochrony - najbardziej ekonomiczna, ale jednocześnie zawodna opcja.

Dodatkowe opcje

Zasadniczo te funkcje sprowadzają się do jednego - prywatności użytkownika. Wśród nich najpopularniejszy jest czytnik linii papilarnych, są też opcje z ograniczonym dostępem do informacji. Oznacza to, że można ustawić hasło dla określonej części danych.

Ponadto nowoczesne modele są wyposażone w programy zwiększające gęstość plików. Takie podejście rozszerzy pamięć gadżetu. Oczywiście takie towary mają dużą wartość. Zwracamy uwagę, że takie dodatki są rzadko potrzebne konsumentowi, wiele z nich jest szczerze „surowych” i nieopracowanych.

Jak prawidłowo używać

Wydawać by się mogło, że mogłoby być łatwiej - zainstalować pendrive w komputerze lub laptopie, a po użyciu go wyjąć. Istnieją jednak pewne niuanse, których nie obserwują wszyscy użytkownicy. Niewłaściwe użytkowanie produktu może doprowadzić do jego awarii - gadżet przestanie czytać informacje, nie zostanie wykryty przez system lub po prostu się wypali. Jak więc właściwie radzisz sobie z jazdą?

 1. Zainstaluj dysk flash USB w porcie USB komputera, najczęściej jest ich kilka. Włącza się wskaźnik aktywności na urządzeniu. Jeśli wskaźnik nie działa, wyjmij gadżet i zainstaluj go ponownie w innym gnieździe.
 2. Po rozpoznaniu dysku na monitorze pojawi się okno, w menu którego należy wybrać element „Otwórz folder, aby wyświetlić pliki”. Następnie otworzy się okno ze wszystkimi danymi na dysku flash.
 3. Aby przesłać informacje, wystarczy otworzyć odpowiedni folder i przenieść pliki, zaznaczając je i przytrzymując myszką. W razie potrzeby dane można również skopiować za pomocą programu Total Commander.
 4. Wreszcie, co nie mniej ważne, można bezpiecznie usunąć urządzenie. Po zakończeniu pracy najedź kursorem myszy na ikonę napędu (znajdującą się w dolnej części panelu sterowania, obok zegara). Kliknij na nią, po czym pojawi się podpowiedź - „bezpieczne usunięcie urządzenia”. Kliknij myszą. Gotowe, pendrive można bezpiecznie wyjąć ze złącza.

Ranking najlepszych dysków USB w 2020 r

SanDisk Extreme PRO USB 3.1 256 GB

Ta opcja jest idealna dla użytkowników, którzy często kopiują książki lub tworzą kopie zapasowe swoich gadżetów. Pojemność pamięci jest imponująca - 256 GB, prędkość przesyłania danych to 380 M / s. Takie wskaźniki pozwolą Ci szybko przekazać wszystkie ważne informacje. Jak zauważyła większość użytkowników, jest to obecnie jeden z najszybszych dysków flash.

Aluminiowa obudowa wygląda dość stylowo i ma wysoką odporność na uderzenia. Nie ma jednak co martwić się o trwałość produktu, producent daje możliwość dożywotniej gwarancji. Czy to nie jest znak jakości? Osobliwością działania jest ciągła potrzeba usuwania plików „tempo” - rodzaj bezużytecznych śmieci, które gromadzą się podczas częstej transmisji danych.

SanDisk Extreme PRO USB 3.1 256 GB

Zalety:

 • duża ilość pamięci;
 • solidna metalowa obudowa;
 • szybkie nagrywanie informacji;
 • wieczna gwarancja.

Niedogodności:

 • stałe czyszczenie plików tymczasowych;
 • nagrzewa się podczas długich okresów pracy.

Średni koszt to 4500 rubli rosyjskich.

Transcend JetFlash 780 16 Gb

Jeśli planujesz często korzystać z produktu, nie znajdziesz lepszej opcji. Pomimo tego, że produkt posiada niewielką ilość pamięci (16 GB), jego trwałość nie pozostawi obojętnym nawet najbardziej wybrednego użytkownika. Według większości recenzji dysk jest w stanie stale zapisywać pliki, być formatowany, a jednocześnie nie powodować żadnych reklamacji w działaniu.

Szybkość zapisu nie jest zła przy 40 MB / s. Biorąc pod uwagę, że jest to bardziej staroświecki model, transfer danych jest dość szybki. Konstrukcja dysku jest prosta, ale ładna - plastikowa obudowa z tektury falistej wygląda nowocześnie, a użytkownik nie musi martwić się o integralność pendrive'a.

Transcend JetFlash 780 16 Gb

Zalety:

 • duża szybkość czytania i pisania;
 • długoterminowa funkcjonalność;
 • kompaktowe wymiary;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • nagrzewa się podczas aktywnego użytkowania.

Średni koszt to 800 rubli rosyjskich.

Kingston IronKey S1000 Enterprise

Jeśli szukasz modelu, który może chronić informacje, spójrz na ten produkt. Pendrive jest w stanie nie tylko szybko zapisać dane z prędkością 300 Mb / s, ale także zabezpieczyć je hasłem przed wzrokiem ciekawskich. Za poufność odpowiada oprogramowanie, które umożliwia zdalne sterowanie napędem, dodatkowo można przetwarzać dane w połączeniu z innymi gadżetami. Ta opcja zostanie wysoko oceniona przez korporacje, które często organizują spotkania i konferencje i nie chcą odtajniać swoich chwil pracy.

Należy zwrócić uwagę na odporną na wilgoć obudowę, teraz Twoje pliki będą chronione nie tylko przed konkurencją, ale także przed przypadkowym wniknięciem cieczy. Ale ilość pamięci dla takiego urządzenia nie jest wysoka - tylko 64 GB, nie ma innych opcji.

Kingston IronKey S1000 Enterprise

Zalety:

 • wysoki stopień ochrony;
 • stylowy wygląd;
 • kompaktowe wymiary;
 • wysoka prędkość czytania;
 • zdalny dostęp.

Niedogodności:

 • mała ilość pamięci;
 • nagrzewa się podczas pracy.

Średni koszt to 8700 rubli rosyjskich.

Kingston DataTraveler Locker + G3 16 GB

I jeszcze jedna opcja, która może chronić Twoje pliki. Jeśli szukasz niezawodnego urządzenia w najlepszej cenie, to taki produkt powinien zwrócić Twoją uwagę. To prawda, że ​​ochrona jest przewidziana tylko przed nieznajomymi; metalowa obudowa dysku flash nie ochroni dysku flash przed kurzem i wilgocią. Informacje są szyfrowane poprzez ustawienie hasła.

Cena budżetowa gadżetu zależy od małej ilości pamięci - 16 GB. Nagrywanie odbywa się z prędkością 16 Mb / s, co jest dobrym wskaźnikiem jak na taki wolumen dysku.

Kingston DataTraveler Locker + G3 16 GB

Zalety:

 • ochrona przed ingerencją z zewnątrz;
 • nie nagrzewa się;
 • akceptowalny koszt;
 • solidny korpus.

Niedogodności:

 • nie działa we wszystkich systemach operacyjnych;
 • nie uchroni Cię przed kurzem i wilgocią.

Średni koszt to 1700 rubli rosyjskich.

Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 32 GB (CMFVYGT3B)

Lubisz stylowe rozwiązania projektowe? W takim razie ta opcja jest dla Ciebie idealna. Taki produkt nie jest w stanie szyfrować plików, ale uchroni Cię przed zalaniem obudowy. Gumowana konstrukcja chroni pendrive przed zewnętrznymi wpływami agresywnych czynników.

Jak na parametry techniczne są całkiem przyzwoite - nagrywanie 35 MB / s, pamięć 32 GB. Wadą modelu jest stylowa obudowa; trudno będzie zainstalować dysk w komputerze obok innych gadżetów. W tym przypadku mamy do wyboru dwie możliwości - zdjąć element gumowy lub zastosować przedłużacz.

Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 32 GB (CMFVYGT3B)

Zalety:

 • niezawodny przypadek;
 • stylowy wygląd;
 • doskonałe funkcje.

Niedogodności:

 • niewygodne cechy konstrukcyjne;
 • krótki okres gwarancji.

Średni koszt to 1650 rubli rosyjskich.

HyperX Savage 128 GB

Taki produkt jest niezbędny dla osób pracujących z dużą ilością informacji. Ilość pamięci waha się od 64 do 256 GB, prędkość też się zmienia, jej średnia wartość to 250 MB / s.Dość dobre parametry, jednak sądząc po opiniach użytkowników, urządzenie ma tendencję do okresowych zawieszeń. Szczególną kwestią jest fakt, że pendrive nie jest przeznaczony do pracy z niewielkimi ilościami danych. Jeśli chcesz tylko sporadycznie kopiować filmy i zdjęcia, przyjrzyj się sobie prostszej opcji.

Niestety tak produktywny model nie jest w żaden sposób chroniony przed czynnikami zewnętrznymi w postaci wody i kurzu oraz przed włamaniami - nie ma szyfrowania. Jedną z zalet napędu jest jego niezwykła konstrukcja.

HyperX Savage 128 GB

Zalety:

 • kreatywny wygląd;
 • doskonałe możliwości techniczne.

Niedogodności:

 • trudno jest pracować z małymi objętościami;
 • cechy konstrukcyjne.

Średni koszt to 7200 rubli rosyjskich.

Transcend JetFlash 790 16 Gb

Cóż, jeśli użytkownik chce kupić najprostszą opcję na zwykłe potrzeby, radzimy zakupić taki budżetowy dysk. Pojemność pamięci jest niewielka - 16 GB, ale prędkość zapisu jest całkiem przyzwoita - 12 Mg / s.

Oczywiście nie ma dodatkowej ochrony, złącze pendrive'a jest ukryte dzięki przesuwnemu mechanizmowi. Dla ułatwienia użytkowania na obudowie umieszczono wskaźnik aktywności. Materiał produkcyjny - plastik. Tak czy inaczej, jest to jeden z najlepszych produktów do ogólnego użytku i nauki.

Transcend JetFlash 790 16 Gb

Zalety:

 • prawie się nie nagrzewa;
 • doskonały stosunek pamięci do szybkości nagrywania;
 • konstrukcja przyjazna dla użytkownika.

Niedogodności:

 • cienka plastikowa obudowa.

Średni koszt to 350 rubli rosyjskich.

Corsair Flash Survivor USB 3.0 32 Gb (CMFSV3)

Dla miłośników rzeczy stylowych i niezwykłych. Dodatkowo produkt jest tak wysokiej jakości, że nie boi się żadnych kataklizmów. Wytrzymały stop aluminium i szczelnie przykręcona pokrywa zapewniają nie tylko niezawodną gwarancję przed wnikaniem wilgoci, ale również chronią napęd przed uderzeniami, upadkami z dużych wysokości, a nawet zgnieceniem przez ciężkie przedmioty.

Co ciekawe, producent dodał do zestawu token i łańcuszek. Po pierwsze pozwoli ci nie zgubić gadżetu, a po drugie wygląda bardzo osobliwie. Jeśli mówimy o możliwościach technicznych, są one całkiem godne: pamięć - 32 GB, prędkość zapisu - 40 MB / s.

Corsair Flash Survivor USB 3.0 32 Gb (CMFSV3)

Zalety:

 • wysoki stopień ochrony;
 • wysokiej jakości montaż;
 • dobre dane techniczne.

Niedogodności:

 • duża waga urządzenia;
 • trudno znaleźć w sprzedaży.

Średni koszt - na życzenie.

Kingston DataTraveler Ultimate GT 1 TB

A nasza ocena kończy się na jednym z najbardziej pojemnych pendrive'ów na świecie na początku 2020 roku. Jak sama nazwa wskazuje, pojemność pamięci wynosi 1 TB. Oczywiście taka ilość miejsca na przechowywanie informacji obliguje do tego, aby prędkość nagrywania była na wysokim poziomie, wynosi 200 Mb / s.

Takie parametry techniczne w najbardziej bezpośredni sposób wpływają na wymiary gadżetu - nie jest on bardzo mały i najprawdopodobniej zajmie dużo miejsca po podłączeniu do komputera. Producent przewidział ten niuans i wyposażył produkt w dodatkowy adapter.

Cynkowa obudowa ochroni dysk przed pęknięciami i wiórami, ale praca z małymi danymi nie jest całkowicie możliwa.

Kingston DataTraveler Ultimate GT 1 TB

Zalety:

 • duża ilość pamięci;
 • niezawodna obudowa.

Niedogodności:

 • duży rozmiar pendrive'a:
 • nie działa z niewielkimi ilościami informacji;
 • wysoka cena.

Średni koszt to 50000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *