👍 Najlepsze wzmacniacze sygnału Wi-Fi na 2020 rok

0

Otwarcie Wi-Fi pozwoliło pozbyć się zbędnych przewodów i umożliwiło podłączenie wszystkich dostępnych gadżetów do internetu. Ma jednak jedną wadę - ograniczony zakres. Dlatego w jednym pomieszczeniu poziom sygnału może być wysoki, aw innym nawet jeden pasek jest ledwo złapany.

Aby zwiększyć zasięg, możesz zrobić dwie rzeczy: kupić nowy router lub zainstalować repeater. Ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze. Ale wcześniej powinieneś zrozumieć funkcjonalność urządzenia i zidentyfikować mocne i słabe strony.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych wzmacniaczy sygnału Wi-Fi na rok 2020.

Wszędzie ta sama siła sygnału

Wzmacniacz ma kilka nazw, ale istota tego urządzenia jest taka sama - zwiększenie zakresu i sygnału. Urządzenie automatycznie łączy się z głównym routerem i kopiuje informacje o głównej sieci. Następnie urządzenie rozpoczyna nadawanie odebranych danych w określonej lokalizacji.

Funkcja pozwala na zwiększenie zasięgu i jakości połączenia. W tym przypadku działania użytkownika są minimalne. Nie wystąpią żadne przerwy w połączeniu. Urządzenie można podłączyć do gniazdka lub przez USB. Wszystko zależy od wybranego modelu.

Repeater jest odpowiedni dla osób, które mają słaby zasięg w niektórych obszarach domu lub mieszkania. A także dla użytkowników, którzy potrzebują w krótkim czasie zwiększyć prędkość połączenia lub stworzyć „płynne” połączenie dla kilku komputerów lub laptopów.

Kryteria wyboru

Sprzęt powinien być wybierany tylko na podstawie celów i funkcji. Kupowanie drogich opcji nie zawsze jest właściwą decyzją. Nie możemy też zapominać o maksymalnej szybkości przesyłania danych. Lepiej jest kupić urządzenie, które ma tylko przydatne opcje, z których dana osoba będzie zawsze korzystać.

Ile anten jest potrzebnych

Sklepy sprzedają repeatery, które mają wiele anten zewnętrznych lub wewnętrznych. Kupując urządzenie np. Do magazynu pamiętaj, że elementy zewnętrzne są mocniejsze i bardziej wrażliwe. Do użytku domowego odpowiednie są produkty, w których anteny znajdują się pod ciałem. Oczywiście użytkownik pozbawiony jest możliwości zmiany kierunku sygnału, ale niektórzy tego nie potrzebują.

Istnieją opcje, w których są wyjmowane anteny. To urządzenie ma praktyczne zastosowanie, na przykład wygodnie jest przechowywać lub przenosić się w różne obszary. Słabe anteny można łatwo wymienić na mocne, co pozwala uzyskać wysoki poziom sygnału na odległość.

Maksymalna liczba anten we wzmacniaczu to 4. Ale jest to tylko w urządzeniach z drogiego segmentu, w budżetowych rozwiązaniach jest tylko 1-2, ale czasami jest ich 3. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę, ponieważ zależy od tego zasięg i obciążenie urządzenia.

Na zasięg transmisji ma wpływ taki parametr jak moc nadajnika.Maksymalna wartość to 20 dBM. W niedrogich urządzeniach ta wartość jest niższa. Jeśli dana osoba ma dwa identyczne urządzenia, które mają podobną cenę i parametry, lepiej dać pierwszeństwo temu, w którym moc jest wyższa. W razie potrzeby można go zmniejszyć, ale nie można go zwiększyć powyżej ustawionej wartości.

Znaczenie zakresu częstotliwości

Większość urządzeń działa z częstotliwością 2,4 GHz, ale są też modele 2,4 / 5 GHz. Aby sygnał był przesyłany jak najszybciej, należy dobrać odpowiedni repeater dla tej charakterystyki. Ważne jest, aby poświęcić na to trochę czasu, ponieważ kupując wzmacniacz o wyższej częstotliwości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie w stanie ustawić prawidłowego działania.

Jeśli nie chcesz zajmować się tym problemem przez długi czas, powinieneś preferować modele uniwersalne, które działają na dwóch częstotliwościach. Chociaż cena takich produktów jest wyższa, osoba otrzyma niezawodne urządzenie, które będzie współpracować z różnymi routerami, podczas gdy nie będzie przerw w sieci. Poza tym takie rozwiązanie jest wygodne, bo w przypadku awarii routera nie trzeba kupować do niego nowego repeatera.

Czy potrzebuję portów Ethernet?

Niektóre wzmacniacze wyposażone są w wiele złączy Ethernet, co pozwala wykorzystać sprzęt nie tylko jako repeater, ale także zamienić go w pełnoprawny punkt dostępowy, co może być opcją przydatną w niektórych sytuacjach.

Taki port ma też inny cel. Na przykład dzięki niemu użytkownik będzie mógł w krótkim czasie podłączyć główny router do wzmacniacza. Ta opcja umożliwia podłączenie urządzenia do routera znajdującego się kilkadziesiąt metrów dalej. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że cena takiego kabla będzie wysoka.

Kolejnym zastosowaniem portu Ethernet jest podłączanie urządzeń, w których nie ma wbudowanego modułu. Tak więc sprzęt umożliwia podłączenie do komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu. Poziom sygnału będzie wysoki, nie wystąpią żadne przerwy.

Jeśli potrzebujesz podłączyć nie tylko komputer, ale także laptop, telewizor, kino domowe itp., Powinieneś kupić repeater z kilkoma portami. Wybierając taki produkt nie należy zapominać o szybkości transmisji.

Wskazanie WPS i LED

Aż 90% wyprodukowanych repeaterów obsługuje WPS. Technologia jest przydatna, ponieważ umożliwia automatyczną konfigurację lub podłączenie gadżetu bez podawania hasła. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk. To wygodna funkcja, która pozwala skonfigurować wzmacniacz w sekundę, co nie zajmie czasu i pozwoli na natychmiastowy dostęp do Internetu. Ale są tanie modele, w których taka opcja nie jest obsługiwana lub nie działa poprawnie. W takim przypadku osoba będzie musiała zrobić wszystko ręcznie, co jest niewygodną decyzją, ponieważ zajmuje to kilka minut.

Nie lekceważ wskazania diody LED, chociaż przeszkadza w nocy, ale w każdej chwili możesz sprawdzić jakość sygnału. Na przykład, gdy urządzenie wyświetla się na zielono lub niebiesko, oznacza to, że miejsce instalacji jest prawidłowe i osoba z \ może korzystać z Internetu z maksymalną prędkością. Zapalenie się czerwonych diod LED oznacza, że ​​repeater jest zbyt daleko, więc nie ma potrzeby czekać na dobre połączenie. Rozwiązanie tego problemu jest łatwe, wystarczy przenieść router lub repeater.

Preferowany typ połączenia

Aby urządzenie było stale sprawne, potrzebuje zasilania. Obecnie istnieją trzy popularne metody.

Podłącz do gniazdka

Ta opcja jest używana w większości projektów monobloków. Główną cechą tego rozwiązania jest przystępna cena i przenośność. Ponadto osoba nie musi myśleć o dodatkowym zapięciu, a przewody nie będą w żaden sposób przeszkadzać, bo ich tam nie ma. Niektóre repeatery mają dodatkowe gniazdo, które nie będzie przeszkadzało w podłączaniu różnych urządzeń.

Ale to rozwiązanie ma też wady. Użytkownik nie będzie w stanie poruszyć urządzeniem, aby odebrać dobry sygnał.Korpus wzmacniacza będzie stale się nagrzewał, co może niekorzystnie wpływać na niezawodność i trwałość urządzenia. Ostatni problem rozwiązuje się dopiero poprzez zainstalowanie pasywnego układu chłodzenia w postaci perforacji obudowy.

Zewnętrzny zasilacz

Ta opcja jest jedną z najlepszych, ponieważ zmniejsza nagrzewanie się urządzenia, a także umożliwia zmianę lokalizacji repeatera. Użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z połączeniem. Jest tylko jedna wada tego rozwiązania - przewody, które mogą przeszkadzać i zepsuć wygląd. Należy również pomyśleć o sposobie i miejscu mocowania, aby urządzenie nie było pod stopami.

Port Ethernet

Niektóre modele, zwłaszcza te ze średniej półki, obsługują funkcję PoE, dzięki czemu zasilanie dostarczane jest przez port. Nie są wymagane żadne gniazda, jedynym przewodem jest kabel krosowy. Jednak dla niektórych użytkowników koszt dobrego kabla jest zbyt wysoki. Ale jeśli dana osoba zdecyduje się skorzystać z tej opcji, otrzyma stabilne połączenie z routerem.

USB

Ostatnią metodą połączenia jest USB. Taki wzmacniacz łączy się bezpośrednio z laptopem, komputerem lub telewizorem. Możesz także użyć przenośnej baterii do zasilania. Zaletą tej drugiej opcji jest możliwość transportu w dowolne miejsce.

Dodatkowe funkcje

Wybierając wzmacniacz sygnału, należy wziąć pod uwagę parametry techniczne, a opcje pomocnicze nie są wykluczone. Przydatna jest na przykład funkcja „punkt dostępu”, dzięki której w kilka sekund można zmienić przeznaczenie urządzenia.

Obecność firewalla gwarantuje ochronę przed włamaniem i kradzieżą przesyłanych informacji. Niektóre nowoczesne modele umożliwiają konfigurację sieci za pomocą smartfona, nie jest wymagany laptop ani komputer.

W drogich modelach obsługiwana jest opcja NAS; w tym celu należy kupić repeater ze złączem USB.

Najtańsze wzmacniacze Wi-Fi z podwójną anteną

TP-LINK TL-WA855RE

Wysokiej jakości repeater o mocy nadajnika 20 dBM. Istnieje tryb mostu, maksymalna prędkość portu to 100 Mb / s. Dwie anteny zapewniają transmisję informacji na znaczną odległość, obsługiwana jest również instalacja pamięci flash.

Konfiguracja odbywa się za pomocą interfejsu WWW. Technologia WPS pomoże Ci podłączyć sprzęt i skonfigurować urządzenie jednym kliknięciem. Sygnał jest stabilny, nie ma spadków ani strat na połączeniu.

Średnia cena to 1150 rubli.

TP-LINK TL-WA855RE

Zalety:

 • Dobre krycie;
 • Optymalna szybkość transferu;
 • Wygodne połączenie;
 • Nie ma usterek;
 • Technologia WPS;
 • Mały rozmiar.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Wzmacniacz Wi-Fi Xiaomi Mi PRO

Niedrogie i stylowe urządzenie dla każdego użytkownika, który potrzebuje zwiększyć zasięg Wi-Fi. Korpus wykonany jest z wytrzymałego materiału, który nie nagrzewa się. Istnieje ochrona informacji przez standardy WEP, WPA, WPA2.

Dwie anteny zewnętrzne zapewniają dobre połączenie na znacznej odległości. Obsługiwany standard sieci bezprzewodowej to 802.11n, częstotliwość 2,4 GHz. Konfiguracja odbywa się poprzez aplikację MiHome, która jest wygodnym rozwiązaniem.

Średnia cena to 1000 rubli.

Wzmacniacz Wi-Fi Xiaomi Mi PRO

Zalety:

 • Wartość pieniądza;
 • Dobre nieodłączalne anteny;
 • Szeroki obszar zasięgu;
 • Długa żywotność;
 • Nie nagrzewa się od częstego użytkowania;
 • Wygodne połączenie;
 • Nie zmniejsza prędkości;
 • Stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • Może nie działać z niektórymi routerami.

Mercusys MW300RE V1

Budżetowy model z dwiema antenami, który zwiększy zasięg bezprzewodowego internetu. Sprzedawany jest w pięknym i stylowym etui, które nie blaknie na słońcu. Moc nadajnika - 20 dBM.

Obsługuje te same standardy, co poprzedni model. Połączenie jest konfigurowane za pomocą interfejsu internetowego, co jest bardzo wygodne.

Średnia cena wynosi od 990 rubli.

Mercusys MW300RE V1

Zalety:

 • Prosta aplikacja;
 • Szybki montaż;
 • Jest technologia WPS;
 • Wydajność;
 • Zwiększa zasięg.

Niedogodności:

 • Zmniejsza prędkość.

Najpopularniejsze urządzenia średniej klasy

TP-LINK RE450 V1

Model wysokiej jakości z maksymalną szybkością połączenia bezprzewodowego (1750 Mb / s). Moc nadajnika - 23 dBM. Maksymalna prędkość portu to 1 Gb / s. Istnieją trzy nieodłączalne anteny, które zapewniają dobry odbiór i transmisję sygnału. Konfiguracja nie zajmuje czasu, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Sprzedawane po cenie: od 4300 rubli.

TP-LINK RE450 V1

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Trwałość;
 • Łatwe połączenie;
 • Zwiększa zasięg internetu;
 • Konfigurowalne podświetlenie;
 • 3 anteny.

Niedogodności:

 • Duży budynek.

Tenda A18

Model wysokiej jakości, który ma dobrą wydajność i nadaje się do użytku domowego. Maksymalna prędkość połączenia to 867 Mb / s, co jest wystarczające do szybkiego przesyłania danych.

Standard bezprzewodowy - 802.11a / b / g / n / ac, częstotliwość 2,4 / 5 GHz. Liczba anten zewnętrznych wynosi 2 × 2 dBi. Obsługiwany jest tryb „punktu dostępowego”, który umożliwia wykorzystanie urządzenia jako routera.

Sprzedawane po cenie: od 2300 rubli.

Tenda A18

Zalety:

 • Wygoda dostosowywania;
 • Ładny projekt;
 • Dobre krycie;
 • Niezawodność;
 • Nieogrzewany.

Niedogodności:

 • Słaba moc.

ASUS RP-AC51

Wydajny model z dwiema antenami. Ochrona transmisji i odbioru informacji realizowana jest zgodnie ze standardami WEP, WPA, WPA2. Maksymalna prędkość połączenia to 733 Mb / s. Konfiguracja połączenia przebiega bez żadnych specjalnych problemów, ale czasami trzeba pomyśleć o problemie, ponieważ urządzenie może nie widzieć niektórych routerów lub po prostu nie łączyć się z nimi.

Średni koszt to 2330 rubli.

ASUS RP-AC51

Zalety:

 • Stabilna praca;
 • Ustawienie jednego przycisku;
 • Wydajność;
 • Obudowa nie nagrzewa się;
 • Niezły sygnał;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Mogą wystąpić problemy z połączeniem.

Wysokiej jakości wzmacniacze sygnału

Ubiquiti AmpliFi MeshPoint HD

Wysokiej jakości model charakteryzujący się prostym połączeniem, niezawodnością i mocą nadajnika. Urządzenie posiada wszystkie niezbędne funkcje ochronne i może działać przez długi czas bez przerw i utraty sygnału. Małe wymiary pozwalają na łatwe umieszczenie repeatera w dowolnym miejscu.

Sprzedawane po cenie 10000 rubli.

Ubiquiti AmpliFi MeshPoint HD

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Wydajność;
 • Dobra moc;
 • Nie zmniejsza prędkości;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Linksys RE6500

Wysokiej jakości i drogi sprzęt, który nadaje się do zwiększania obszaru sygnału. Ponadto urządzenie może działać jako pełnoprawny router. Standardem bezprzewodowym jest 802.11a / b / g / n / ac, częstotliwość 2,4 / 5 GHz, podczas gdy repeater z łatwością obsługuje pracę dwuzakresową. Istnieją 4 porty Ethernet. Jest gniazdo słuchawkowe, które umożliwia słuchanie muzyki strumieniowej.

Średnia cena to 6550 rubli.

Linksys RE6500

Zalety:

 • Trwałość;
 • Funkcjonalność;
 • Siła;
 • Nie nagrzewa się;
 • Wygodne połączenie;
 • Moc.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

NETGEAR SRS60

Ta opcja jest odpowiednia do tworzenia płynnego połączenia. Maksymalna prędkość połączenia to 3000 Mb / s. Istnieją 4 porty o szybkości 1 Gb / s. To urządzenie może nie nadawać się do użytku domowego. Istnieje funkcja „Tryb gościa”, która pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo. Waga urządzenia to 930 g, natomiast wymiary to 247x174x85 mm, więc osoba będzie musiała znaleźć specjalne miejsce.

Średni koszt to 34990 rubli.

NETGEAR SRS60

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Dobre krycie;
 • Siła;
 • Stylowy wygląd;
 • Port 4 GB;
 • Dobry zysk.

Niedogodności:

 • Nie jest przeznaczony do użytku domowego.

Wreszcie

Znalezienie dobrego wzmacniacza jest trudnym zadaniem, ponieważ niektóre modele mają dobry zasięg, ale bardzo się nagrzewają. Inni, wręcz przeciwnie, mają szybkie wskaźniki prędkości, ale moc pozostawia wiele do życzenia. Dlatego kupując sprzęt zwracamy uwagę na każdy szczegół. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię