🚗 Najlepszy samochodowy zestaw głośnomówiący na 2020 rok

0

Większość ludzi spędzających dużo czasu za kierownicą stara się robić wszystko w samochodzie. Co powiedzieć o rozmowach telefonicznych, ciągłych połączeniach przychodzących i wychodzących, które towarzyszą kierowcy na całej trasie. I tutaj kierowcy dzielą się na dwie kategorie: pierwsza część uważa, że ​​kupowanie specjalistycznych urządzeń to marnotrawstwo, podczas gdy inni rozumieją całą odpowiedzialność i kupują słuchawki, głośniki itp. Dlatego też druga kategoria znacznie rzadziej wpada w wypadki, bo są skupieni i uważni. Aby zachować czujność, musisz kupować wysokiej jakości urządzenia. Z tego powodu redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych urządzeń głośnomówiących do samochodów na 2020 rok.

Popularne opcje komunikacji

W sumie są 4 urządzenia, które są w stanie trzymać ręce podczas rozmowy telefonicznej:

 • Smartfon bez użycia rąk. To prosta i niedroga opcja, z której korzystają osoby, które prowadzą nie więcej niż 2-4 godziny dziennie. Zasada działania jest prosta: wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, który pojawia się po odebraniu połączenia. Ale ta opcja ma dwie wady. Po pierwsze, nadal musisz używać rąk, a jeśli telefon jest w kieszeni, uwaga kierowcy płynnie opuści jezdnię i zostanie przeniesiona do wnętrza samochodu. Drugą wadą jest to, że bateria będzie aktywnie rozładowywana podczas rozmów telefonicznych.
 • Zestaw słuchawkowy. To urządzenie może być zarówno standardowymi słuchawkami, w których obecny jest mikrofon, jak i specjalnymi modelami, które są do tego przeznaczone. Zaletą tej opcji jest to, że urządzenie łączy się z telefonem przez Bluetooth lub przewodowo. Aby odebrać połączenie, wystarczy nacisnąć przycisk, a rozmowa rozpocznie się natychmiast. Ponadto jest to popularna opcja wśród taksówkarzy, ponieważ nikt nie usłyszy ich rozmowy telefonicznej.
 • Specjalne mikrofony. Ta opcja łączy się z magnetofonem przez Bluetooth, dlatego ważne jest, aby urządzenie multimedialne posiadało odpowiedni moduł, a także złącze dla zewnętrznego mikrofonu. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy ciągle podróżują samotnie, dzięki czemu może wyraźniej słyszeć rozmówcę i odpowiadać mu zwykłą barwą bez podnoszenia głosu.
 • Głośniki. To urządzenie to kompaktowy moduł, który nie jest większy niż smartfon. Dużym plusem jest wbudowany Bluetooth, dzięki czemu jest dostępny dla każdego kierowcy. Zestaw głośnomówiący jest przymocowany do przedniej szyby lub deski rozdzielczej, w zależności od preferencji kierowcy. Na rynku dostępne są dwa rodzaje modeli: wymienne lub wtykowe.

Jeśli osoba często podróżuje samochodem, lepiej kupić tę drugą opcję, ponieważ zestawy głośnomówiące mają bardziej rozbudowaną funkcjonalność. Ponadto większość modeli jest wyposażona w specjalne przyciski, które są przymocowane do kierownicy, co uprości odbieranie połączenia i regulację głośności.

Czego szukać

Kiedy ktoś decyduje się na zakup zestawu głośnomówiącego do samochodu, to podczas wizyty w sklepie odkryje jeden interesujący punkt: różnorodność asortymentów.I byłoby łatwo, gdyby wszystkie modele różniły się od siebie tylko obudową i konstrukcją, znacznie trudniej wybierać między parametrami technicznymi. Tak więc istnieje 8 głównych kryteriów wyboru, za pomocą których kupujący wybierze potrzebną mu opcję:

 • Poziom tłumienia hałasu. Zestawy głośnomówiące mają wyższą wydajność niż zestawy słuchawkowe i smartfony. Jednak kierowca musi zrozumieć, że im wyższy ten parametr, tym wyraźniej jego głos będzie odbierany przez rozmówcę, ponieważ inne odgłosy: odgłos silnika, odgłos kół itp. Nie będą słyszalne.
 • Pokaz. Jest to również ważny punkt, ponieważ ekran pozwoli osobie zrozumieć, kto dzwoni, a także możliwe jest śledzenie czasu trwania połączenia.
 • Synchronizacja. Bez tego parametru wyświetlacz nie będzie działał poprawnie, a osoba zacznie myśleć, kto się kryje pod tym numerem.
 • Funkcja sterowania głosowego. Takie modele są drogie, ale pozwalają ani na sekundę nie odrywać się od drogi.
 • Ręczna metoda sterowania. Jeśli ktoś nie chce kupować opcji obsługującej metodę sterowania głosem, lepiej kupić zestaw głośnomówiący, w którym panel sterowania znajduje się na kierownicy, aby nie rozpraszać się połączeniem.
 • Obecność gniazda na kartę flash. Jest to opcja opcjonalna i jest odpowiednia tylko dla tych, którzy chcą używać urządzenia do rozmów i odtwarzania muzyki.
 • Automatyczne połączenie. Jest to ważna funkcja, która umożliwia automatyczne parowanie zestawu głośnomówiącego z urządzeniem mobilnym.
 • Metoda ładowania. Ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli dana osoba kupi model budżetowy, który musi być stale usuwany w celu naładowania, wówczas klipy staną się bezużyteczne po 6 miesiącach aktywnego użytkowania. Dlatego lepiej jest kupować zestawy głośnomówiące, które obsługują ładowanie zapalniczki.

Ważne jest również, aby pamiętać o marce urządzenia. Przecież nie każda firma produkcyjna stara się wyprodukować wysokiej jakości urządzenie, które wytrzyma 4-6 lat.

Ocena najlepszych urządzeń głośnomówiących

Wielopunktowy bezprzewodowy zestaw głośnomówiący

Doskonały model budżetowy, który nie zajmie dużo czasu, ale zapewni właścicielowi samochodu niezawodność i bezproblemową pracę. Występ jest na wysokim poziomie, jest wbudowany mikrofon, który tłumi wszelkie szumy poza ludzkim głosem.

Dzięki takiemu urządzeniu dana osoba będzie mogła odebrać połączenie, odebrać połączenie i ponownie wybrać numer. Synchronizacja odbywa się automatycznie, wystarczy włączyć Bluetooth. Model działa na odległość do 10 metrów. Pojemność akumulatora to 500 mAh, co wystarcza na nieprzerwaną rozmowę przez 20 godzin. W trybie czuwania zestaw głośnomówiący wyłączy się po miesiącu. Ładowanie od 0 do 100 zajmie 3 godziny.

To wszechstronne i kompaktowe urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie i może być używane w każdym pojeździe. Sprzedawany jest w kilku wersjach kolorystycznych, więc wybór koloru pasującego do wnętrza nie jest trudny.

Średni koszt to 1300 rubli.

Wielopunktowy bezprzewodowy zestaw głośnomówiący

Zalety:

 • Bezproblemowa praca;
 • Ścisłość;
 • Funkcjonalność;
 • Niska cena;
 • Kilka kolorów.

Niedogodności:

 • Nie ma wyświetlacza;
 • Wbudowany głośnik nie jest wysokiej jakości;
 • Kruche ciało.

ANKER SoundSync Drive

Dobre urządzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wielu kierowców. Zestaw głośnomówiący łączy się z telefonem przez Bluetooth 4.0. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, nie ma luzów i zapachów. Małe gabaryty i niewielka waga pozwalają w łatwy sposób umieścić model na panelu. Dla wygody zastosowano wskaźnik LED.

Podobnie jak poprzedni model, ten wariant przeznaczony jest dla osób, które nie spędzają dużo czasu za kierownicą. Jednak nie ma tu zbyt dużej funkcjonalności, głównie główne funkcje. Dużym mankamentem jest również brak aktywnej eliminacji szumów, co nie pozwala na ciągłe używanie SoundSync Drive.Głośny pisk i dziwne odgłosy drażnią osobę po długiej rozmowie i odwracają jej uwagę.

Do zasilania służy zapalniczka, zestaw głośnomówiący nie ma autonomii, powinni to wziąć pod uwagę ci, którzy planują zakup modelu z automatycznym połączeniem z urządzeniem mobilnym.

Średni koszt to 1920 rubli.

ANKER SoundSync Drive

Zalety:

 • Łatwość obsługi;
 • Łatwość;
 • Możliwość odbierania połączeń;
 • Wygląda stylowo.

Niedogodności:

 • Wydaje dźwięki;
 • Brak autonomii.

Mpow MBR1

Wygodny zestaw głośnomówiący zasilany własnymi bateriami. Maksymalna liczba sparowanych urządzeń to 2. Do sterowania służy specjalny przycisk, który znajduje się na korpusie. Jakość wykonania jest dobra, projekt wykonany bez żadnych zastrzeżeń. Używane połączenie bezprzewodowe to Bluetooth 4.1. Dlatego zostanie wykryty przez wszystkie nowoczesne smartfony.

Obsługuje pracę z profilami Hands Free, A2DP, AVRCP, co również stanowi dodatkową zaletę. Aby urządzenie działało, musi być podłączone do standardowej akustyki. Zestaw głośnomówiący może pracować przez 10 godzin w aktywnym użytkowaniu i około 120 w trybie gotowości. Ładowanie akumulatorów od 0% do 100% zajmuje tylko 1,5 godziny.

Wygodna instalacja i obsługa to główna zaleta tego urządzenia. Nie zapewnia aktywnej redukcji szumów, ale nawet bez tego model dobrze radzi sobie ze swoimi zadaniami. Według kupujących jest to dobra opcja, która w pełni uzasadni jej koszt.

Sprzedawane w wielu sklepach internetowych w cenie 1400 rubli.

Mpow MBR1

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Dobra robota;
 • Koszt;
 • Szybkie ładowanie;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Podczas słuchania muzyki przechodzi w wysokie częstotliwości.

Sony Ericsson HCB-150

Model sprawdza się na rynku od kilku lat i nadal jest aktualny i jest sprzedawany w wielu hipermarketach i zwykłych sklepach z elektroniką. Aby nawiązać połączenie z zestawem głośnomówiącym, wystarczy skorzystać z Bluetooth w wersji 2. Zasilanie jest dostarczane z wbudowanego akumulatora, którego ładowanie wystarcza na 25 godzin aktywnej pracy i miesiąc w trybie czuwania.

Aby uzyskać więcej informacji, zastosowano wyświetlacz monochromatyczny. Wskaże właścicielowi wszelkie informacje o bieżącej rozmowie i czasie trwania rozmowy telefonicznej. Produkt działa idealnie w odległości do 10 metrów, po osiągnięciu tego znaku połączenie znika. Obsługiwany jest dostęp do zestawu słuchawkowego i książki telefonicznej.

Aby uczynić HCB-150 jeszcze wygodniejszym, producent wyposażył go w funkcję powtarzania ostatniego numeru oraz automatyczne parowanie. Ponadto obsługiwane jest wyciszanie mikrofonu, a także obecny wskaźnik stanu. Zestaw głośnomówiący jest umieszczony na wizjerze. Wymiary - 80x130x25 mm, o wadze 180 gramów.

Średni koszt - 1990 rubli.

Sony Ericsson HCB-150

Zalety:

 • Wygodna obsługa;
 • Wartość pieniądza;
 • Automatyczne odwracanie ekranu;
 • Automatyczne połączenie;
 • Znana marka;
 • Głośny głośnik.

Niedogodności:

 • Niewygodne zapięcie.

Jabra Drive

Urządzenie wyższej klasy, które jest polecane przez większość kierowców. Chociaż nie ma wyświetlacza informacyjnego, zestaw głośnomówiący jest nadal bardzo poszukiwany. Zasięg Bluetooth to 10 metrów. Głównym źródłem zasilania są akumulatory, których ładowanie wystarcza na 20 godzin ciągłej rozmowy i 720 godzin czuwania.

Powtórzenie ostatniego numeru pozwoli Ci wykonać połączenie dwa razy szybciej i bez odrywania uwagi od drogi. Ponadto większość kupujących zwraca uwagę na dobrą wydajność usuwania szumów i echa. Tak więc rozmówca usłyszy kierowcę tak wyraźnie, jak to możliwe, a głos nie będzie cyfrowym echem. Montowany jest na daszku, ale w przeciwieństwie do poprzedniego modelu nie zajmuje dużo miejsca, więc w aucie będzie wyglądał ekologicznie.

Jakość wykonania to 5 punktów, nie znaleziono żadnych śladów taniości. Nawet jeśli urządzenie przypadkowo spadnie z daszka, nie będzie żadnych śladów uszkodzenia, a głośnik również będzie działał poprawnie bez tworzenia dodatkowego hałasu.

Średni koszt to 2580 rubli.

Jabra Drive

Zalety:

 • Projekt;
 • Łatwość obsługi, którą można opisać dwoma słowami: włączony i podłączony;
 • Rozmówca jest doskonale słyszalny;
 • Wyciszenie dźwięku;
 • Automatyczne parowanie;
 • Autonomia.

Niedogodności:

 • Czasami możliwe są awarie.

Zestaw głośnomówiący samochodowy Bluetooth

Wysokiej jakości urządzenie za 602 ruble, które zrobi wrażenie na każdym kierowcy. Synchronizacja jest możliwa z każdym telefonem obsługującym technologię Bluetooth. Jednocześnie jakość połączenia jest niezawodna i stabilna, co nie da możliwości odwrócenia uwagi od drogi. Zestaw głośnomówiący automatycznie łączy się i rozłącza z urządzeniem.

Istnieje również obsługa strumieniowego przesyłania muzyki ze specjalnych aplikacji. Dla użytkownika dostępne są takie funkcje jak: odbieranie, kończenie i odrzucanie połączeń. To standardowy zestaw, który ułatwi prowadzenie rozmów telefonicznych. Aby zapewnić wysoką jakość głosu, urządzenie posiada aktywny system redukcji szumów i echa. Można też porozmawiać z Siri.

Akumulator główny jest akumulatorem, jego ładowanie wystarcza na 10 godzin ciągłej pracy lub 500 godzin czuwania. Montaż odbywa się na wysokim poziomie, co według kupujących jest głównym wymaganiem w przypadku modeli zamocowanych na wizjerze, ponieważ przypadkowy upadek może je wyłączyć.

Średnia cena - 600 rubli.

Zestaw głośnomówiący samochodowy Bluetooth

Zalety:

 • Dobry mówca;
 • Wyciszenie dźwięku;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Budżetowy;
 • Współpracuje z asystentem głosowym;
 • Niezawodność połączenia.

Niedogodności:

 • Sprzedawane tylko na AliExpress.

Parrot MKi9200

Urządzenie klasy premium, idealne dla tych, którzy nawet śpią w samochodzie. Urządzenie to maksymalnie uprości codzienne rozmowy, sprawiając, że rozmowy są bogate, wyraźne i długie. Do parowania używany jest Bluetooth 2.0 EDR. Zasięg działania jest standardowy i wynosi 10 m. Główną zaletą MKi9200 jest kolorowy wyświetlacz LCD, który jest w stanie wyświetlić nie tylko numer abonenta, ale także jego zdjęcie, jeśli jest zainstalowane.

W zależności od segmentu, w którym znajduje się zestaw głośnomówiący, obsługuje on profile głośnomówiące, A2DP, AVRCP, Object Push i Phone Book Access, co jest dużym plusem dla wszystkich kierowców. Ponadto istnieje funkcja rozpoznawania mowy, która uprości do minimum korzystanie z zestawu głośnomówiącego, a osoba będzie musiała powiedzieć tylko słowo, a polecenie zostało już wykonane. Istnieje również powtórzenie ostatniego numeru, dostosowanie głośności do bieżącej sytuacji, możliwość wyciszenia mikrofonu i wyciszenia dźwięku urządzenia multimedialnego, jeśli jest w stanie aktywnym.

MKi9200 pasuje do deski rozdzielczej i kierownicy. Możliwe jest również podłączenie do standardowej akustyki. W razie potrzeby możesz skorzystać z gniazda karty pamięci i odtwarzać własne utwory. Pamięć wewnętrzna wystarcza na przechowywanie ponad 5000 kontaktów.

Średnia cena to 22000 rubli.

Parrot MKi9200

ness:

 • Działa z dwoma telefonami w tym samym czasie;
 • Obsługa języka rosyjskiego;
 • Kontrola głosu;
 • Informacyjny, duży wyświetlacz;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Pamięć wewnętrzna;
 • Doskonała redukcja szumów;
 • Rozmówca jest dobrze słyszany.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z zestawów głośnomówiących opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię