Pakowarka próżniowa do żywności: najlepsze zgrzewarki próżniowe w 2020 roku

0

Większość metod konserwowania żywności nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa i zachowania smaku. Kiedy wilgoć wyparowuje z mrożonego mięsa, ryb lub innych produktów spożywczych, zmienia się struktura komórkowa. Pogarsza to znacznie zewnętrzne cechy produktów i negatywnie wpływa na ich smak. Jak sprawić, by przechowywanie różnych elementów biurka było bezpieczniejsze i dłuższe? Pomoże w tym próżniowa zgrzewarka do żywności.

Co to jest maszyna do pakowania próżniowego produktu

Urządzenie próżniowe to specjalne urządzenie, które usuwając powietrze z plastikowej torby i niezawodnie uszczelniając dostęp do produktów, może znacznie wydłużyć okres przydatności do spożycia i zachować oryginalny smak produktów.

Zapakowane w ten sposób owoce, warzywa, ryby lub produkty mięsne, napoje, wino, soki i wiele więcej można zabrać ze sobą na daczy lub na piknik z przyjaciółmi. Zgrzewarka próżniowa znacznie ułatwia życie nowoczesnemu człowiekowi, gdyż towary zakupione przy okazji wyprzedaży czy zapasów można hermetycznie zapakować i pozostawić do przechowywania nawet bez zamrażarki.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń, które sprostają temu zadaniu. Aby wybrać najbardziej odpowiedni, musisz bardziej szczegółowo rozważyć ten sprzęt.

Zalety sprzętu próżniowego

Korzystanie z odkurzacza w domu umożliwia:

 • zwolnij miejsce w zamrażarce lub lodówce, ponieważ możesz przechowywać żywność bez obszernego opakowania;
 • chronią żywność przed zanieczyszczeniem i wilgocią, ponieważ szczelny polietylen nie pozwala na nic niepotrzebnego w środku;
 • wydłużyć czas przechowywania produktów, ponieważ pakowanie próżniowe zapobiega szybkiemu tworzeniu się szkodliwych drobnoustrojów;
 • aby zachować maksymalną ilość przydatnych właściwości warzyw, ryb i produktów mięsnych;
 • zapobiegają mieszaniu się zapachów żywności, gdy znajdują się one blisko siebie.

Ważny! Polietylen pakowany próżniowo może służyć do podgrzewania potraw w kuchence mikrofalowej bez rozpryskiwania.

Jak działają zgrzewarki próżniowe

Istota jednostki próżniowej jest następująca:

 • żywność jest umieszczana w plastikowej torbie, która jest odpowiednia do użycia na określonym modelu zgrzewarki próżniowej;
 • końce opakowania są umieszczane w komorze próżniowej urządzenia;
 • zamknij urządzenie za pomocą zatrzasków i ustaw tryb pracy;
 • nacisnąć przycisk „Start”, po czym pompa urządzenia automatycznie wypompuje zadaną ilość powietrza z opakowania.

Następnie aktywowana jest część grzewcza zgrzewarki próżniowej i opakowanie zostaje hermetycznie zamknięte.

Odmiany pomp próżniowych

Domowe zgrzewarki próżniowe dzielą nie tylko funkcjonalność i koszt. Istnieje wiele grup urządzeń, podzielonych zgodnie z zasadą działania i cechami konstrukcyjnymi.

Blat

Na podstawie porównania różnych urządzeń próżniowych, urządzenia stacjonarne są uważane za najwygodniejsze i najbardziej wszechstronne. Są łatwe w obsłudze, ponieważ nie wymagają użycia siły - sterowanie odbywa się za pomocą przycisków.

Interesująca informacja! Niektóre urządzenia gospodarstwa domowego są w stanie tylko uszczelniać torby, podczas gdy inne są w stanie wypompować powietrze z całych pojemników.

Izba

Te urządzenia są droższe, ale dobrze uszczelniają. Próżnia powstaje bezpośrednio w komorze urządzenia, w której znajduje się worek. Niektóre odkurzacze są w stanie jednorazowo zgrzać nawet określoną ilość produktów spożywczych, ale często znajdują zastosowanie w produkcji lub w placówkach gastronomicznych. Zgrzewarki próżniowe tego typu są wystarczająco duże, ciężkie i drogie i nie zawsze są potrzebne w zwykłej kuchni.

Ważny! Modele komorowe nie są często kupowane do domu, ponieważ jest to sprzęt przemysłowy.

Tubeless

Gadżety z tej grupy nie są tak drogie jak powyższa grupa urządzeń, ale ich moc jest słabsza. Nie mogą wytworzyć pełnej próżni, więc około 20% ilości powietrza jest zatrzymywane w worku. Dla domu takie urządzenia będą doskonałym rozwiązaniem, ponieważ wymagania dotyczące jakości uszczelnienia nie są tak wysokie w porównaniu z produkcją.

Interesująca informacja! Zgrzewarki próżniowe Tubeless są dostępne na rynku w szerokiej gamie, ponieważ są używane bezpośrednio w domowej kuchni.

Poziomy

Pompy próżniowe tego typu odznaczają się doskonałą trwałością. Trudno je przeoczyć lub złamać, a PU znajduje się na pokrywie (u góry).

Porada eksperta! Ten typ zgrzewarki próżniowej jest wytrzymały, ale wymaga również więcej miejsca niż powyższa grupa urządzeń.

Pionowy

Jednostki domowe typu pionowego są lepsze niż jednostki poziome, ponieważ wymagają mniej miejsca. Takie urządzenia będą najlepszym rozwiązaniem nawet dla malutkiej kuchni, ale wytrzymałość jest też ograniczona ze względu na wielkość, dlatego ta grupa urządzeń wymaga zgrabnego podejścia.

Ważny! Urządzenia typu pionowego do pakowania próżniowego są możliwie jak najbardziej kompaktowe.

podręcznik

Ręcznie robione sprzęty AGD są zazwyczaj najtańsze i wyróżniają się na tle innych modeli niewielkimi wymiarami. W rzeczywistości jest to kompaktowa przenośna pompa, ale używanie ręcznej zgrzewarki próżniowej nie jest tak wygodne w porównaniu z elektronicznymi, ponieważ trzeba je trzymać w dłoni i przykładać siłę fizyczną w celu uszczelnienia torby.

Interesująca informacja! Gadżety podręczne można zabrać ze sobą np. Na piknik, bo działają na baterie, a nawet mieszczą się w torbie.

Najlepsi producenci zgrzewarek próżniowych

Ten top zawiera produkty znanych na rynku producentów, z których każdy zdobył zaufanie rosyjskich nabywców. Rozważmy te najbardziej znane.

Oberhof

Firma z Europy powstała w 2003 roku w celu tworzenia i sprzedaży niedrogiego sprzętu AGD nowoczesnego pokolenia. Jednym z kluczowych kamieni milowych na tej drodze była współpraca z biurem wzornictwa przemysłowego Techoplossingen. Wspólnie zaprojektowali sprzęt AGD, który w mgnieniu oka podbił serca klientów.

Materiały, które firma wykorzystuje do produkcji są wykonane wyłącznie z wysokiej jakości surowców, dzięki czemu produkty wyróżniają się na tle konkurencji między innymi wysoką niezawodnością i trwałością. Firma kładzie szczególny nacisk na funkcjonalność i intuicyjne sterowanie, dzięki czemu nawet najtrudniejsze czynności wykonuje się prostym ruchem dłoni.

Gemlux

Marka weszła na rynek krajowy w 2015 roku. Produkty obejmują zarówno komercyjne, jak i domowe urządzenia i przybory kuchenne. Znak towarowy zyskał zaufanie i stał się popularny wśród krajowych nabywców dzięki swojej ergonomii, modnemu wyglądowi, znakomitym parametrom technicznym oraz wzorowej relacji ceny do jakości produktu.

Zdolność produkcyjna jest wystarczająco duża. Fabryki wytwarzające produkty pod marką Gemlux znajdują się we Włoszech, Rosji, Chinach, Indiach i Indonezji, a także w Korei Południowej i na Tajwanie. Wygląd produktów i opakowań, projektowanie gamy modeli, a także monitorowanie jakości i serwis są prowadzone przez krajowych specjalistów.

Asko

Popularna na całym świecie marka produkująca sprzęt AGD i sprzęt do użytku profesjonalnego. Produkty są montowane przez szwedzkich specjalistów i dystrybuowane w większości krajów.

Interesująca informacja! 20 lat temu fabryki firmy otrzymały certyfikat zgodności z międzynarodowymi normami ISO 9001, co jest kluczem do najwyższej jakości produktów.

Zigmund & Shtain

Jest to konglomerat produkcyjny, pochodzący z Europy, z głównym oddziałem w niemieckim mieście Dusseldorf. Specjaliści dopracowują się w najdrobniejszych szczegółach w wyrafinowanych kształtach i wyposażeniu technicznym, aby kupujący kupowali wysokiej jakości sprzęt przy wyjściu.

FOODATLAS

Jest to chińska firma produkująca sprzęt do przetwórstwa żywności. Firma dostarcza swoim klientom nie tylko wysokowydajne produkty, ale także jednostki małej mocy dla małych firm.

Najlepsze odkurzacze do produktów elektronicznych

Należą do nich konwencjonalne urządzenia gospodarstwa domowego, które są przeznaczone do uszczelniania i pakowania niewielkich ilości żywności. Mają niewielki rozmiar iw większości są wykonane bez komór, dzięki czemu udało się uzyskać lekkość.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” zapoznali się z ofertą rynkową i przedstawili Wam TOP-10 najlepszych elektronicznych odgazowywaczy próżniowych.

Oberhof Leere T-30

Model Oberhof Leere T-30 sprzedawany jest w jasnym kartoniku, wewnątrz którego znajduje się urządzenie próżniowe, rolka folii, worki do pakowania, 2 węże do wypompowywania powietrza z dużych pojemników, a także plomba do butelki, instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna.

Korpus modelu wykonany jest z 2 rodzajów wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Wygląd urządzenia na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę i generalnie ta zgrzewarka próżniowa wygląda modnie, wysokiej jakości i drogie.

Dostępne w stalowej i czarnej kolorystyce, będą idealnie pasować do każdego wnętrza. Niezawodność montażu jest również na wysokości - wszystkie jednostki są do siebie dobrze dopasowane, nie ma żadnych przerw.

Pracą modelu można sterować za pomocą przycisków, dla których przewidziano podświetlenie typu LED. Przyciski mechaniczne, 7 sztuk, znajdują się na górze urządzenia. Pod dwoma z nich znajduje się sygnalizacja typu LED, informująca o ustawionym trybie.

Interesująca informacja! Ta zgrzewarka próżniowa zdobyła nagrodę Produkt Roku w styczniu ubiegłego roku.

Średnia cena to 12100 rubli.
Zalety:

 • zintegrowany nóż do cięcia worków na dowolny rozmiar;
 • możliwość pompowania cieczy w trybie automatycznym;
 • zintegrowany pojemnik do przechowywania folii;
 • okres gwarancji - 2 lata;
 • jakość spełniająca europejskie standardy.

Niedogodności:

 • zawyżona, według kupujących, cena.

jednostka próżniowa Oberhof Leere T-30

Zigmund & Shtain Kuchen-Profi VS-501

Ta maszyna próżniowa będzie doskonałym wyborem nie tylko dla gospodyń domowych, ale także dla profesjonalnych kucharzy. To opakowanie zapobiega przedostawaniu się zarazków, płynów i zanieczyszczeń. Korpus urządzenia wykonany jest z materiałów nadających się do zastosowania w przemyśle spożywczym, a modny wygląd pozwala na użytkowanie urządzenia nawet w profesjonalnej kuchni.

Odkurzacz jest wyposażony w sterowanie elektroniczne, a dla większego komfortu na korpusie umieszczono lampki kontrolne. Dane dotyczące kontroli trybów urządzenia są wyświetlane w języku rosyjskim.

Interesująca informacja! W zestawie oprócz urządzenia znajduje się również rolka folii do pakowania oraz wąż próżniowy.

Średnia cena to 6000 rubli.

odkurzacz Zigmund & Shtain Kuchen-Profi VS-501

Zalety:

 • Łatwość sterowania;
 • względna dostępność.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Miele EVS 7010

Jest to zgrzewarka próżniowa typu inline z pomalowaną na szaro powierzchnią przednią. Model będzie doskonale współgrał z techniką w stylu ArtLine lub VitroLine, a obecność trybów uszczelniania, dzielenia na porcje i marynowania potraw zachowuje świeżość.

Dostępny jest również tryb gotowania Sous-vide, nowoczesna opcja gotowania na parze w niskiej temperaturze. Dzięki temu programowi potrawy zachowują przyjemny zapach, a także walory smakowe i zdrowotne.

Średnia cena to 216000 rubli.

system próżniowy Miele EVS 7010

Zalety:

 • model inline;
 • dotknij PU;
 • obecność mechanizmu Push2Open;
 • przygotowanie do gotowania dzięki obecności trybu Sous-vide;
 • ewakuacja żywności, porcjowanie i marynowanie;
 • dozwolone jest wtórne plombowanie oryginalnego opakowania.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Caso VC 300 PRO

Dzięki takiej pakowarce próżniowej żywność może być przechowywana wielokrotnie dłużej niż zwykle. Moc modelu to 120 W, a moc ssania to 12 litrów na minutę. Za pomocą tego sprzętu można w krótkim czasie spakować ogromną ilość produktów.

Interesująca informacja! Zestaw CASO VC 300 Pro zawiera 2 rolki folii polietylenowej.

Konsument może również samodzielnie wybrać żądaną długość, dostosowując ją za pomocą wbudowanego noża. Urządzenie posiada specjalną tackę na płyn, która może pozostać po warzywach lub innych produktach, a także pojemnik na bułki.

W pełni zautomatyzowany system ewakuacji zapewnia optymalną świeżość zapakowanego produktu. Podczas zgrzewania, zgrzewarka próżniowa wykonuje podwójny szew, aby uniknąć przypadkowego otwarcia opakowania.

Średnia cena to 13 300 rubli.

jednostka podciśnieniowa Caso VC 300 PRO

Zalety:

 • komplet zawiera wyjmowaną tacę na płyn oraz wyjmowany pojemnik na bułki;
 • obecność wskaźników LED;
 • może być używany w domu;
 • możliwość ręcznego sterowania procesem pompowania i uszczelniania;
 • nadaje się do przechowywania odzieży.

Niedogodności:

 • opanowanie wszystkich funkcji i trybów zajmie trochę czasu;
 • wysoka cena;
 • tryb mokry nie zawsze radzi sobie z uszczelnieniem, zwłaszcza jeśli coś wyciekło do pojemnika do zbierania cieczy;
 • zamknięcie urządzenia wymaga znacznego wysiłku fizycznego;
 • brak szczegółowych instrukcji w języku rosyjskim;
 • urządzenie stacjonarne.

Fimar EasyLine SBS / 300P

Ten model jest przeznaczony do użytku domowego. Jednostka próżniowa skutecznie wysysa powietrze z torebek, wydłużając w ten sposób okres przydatności do spożycia produktów spożywczych. Dzięki niewielkim rozmiarom takie urządzenie zmieści się nawet w małej kuchni. Wygodny sposób mocowania pozwala na używanie urządzenia w różnych okolicznościach.

Moc zgrzewarki próżniowej jest niewielka i wynosi 190 W, ale nie wpływa to na jakość jej pracy. Aby korzystać z odkurzacza, należy zadbać o obecność oryginalnych worków, ponieważ urządzenie jest niekompatybilne z materiałami eksploatacyjnymi innych marek.

Pakowanie może odbywać się w trybie automatycznym lub ręcznym. Plastikowa obudowa posiada cyfrowy panel, który pozwala kontrolować przebiegający proces.

Średnia cena to 11200 rubli.

jednostka podciśnieniowa Fimar EasyLine SBS / 300P

Zalety:

 • prosta i wygodna konstrukcja urządzenia;
 • ekonomiczne zużycie energii elektrycznej;
 • wysoka wydajność;
 • ścisłość;
 • rozsądna cena.

Niedogodności:

 • kilka opakowań jest dostarczanych z jednostką próżniową;
 • w sprzedaży detalicznej trudno znaleźć oryginalne torby.

Ellrona VA 22

Wydajność tego modelu odpowiada drogim markom, a koszt jest dość przystępny dla przeciętnego konsumenta. Moc takiego urządzenia to 110 W. Powietrze jest zasysane z prędkością 9 litrów na minutę. Na panelu sterującym znajduje się zaledwie kilka przycisków, co znacznie ułatwia obsługę sprzętu i zaznajomienie się z jego częścią funkcjonalną. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu dzięki niewielkim rozmiarom.

W razie potrzeby takie urządzenie można zabrać ze sobą do kraju. Model ten produkowany jest w kolorze czarnym i srebrnym.

Średnia cena to 5400 rubli.

ewakuator Ellrona VA 22

Zalety:

 • kompaktowy;
 • wygodna;
 • ergonomiczny;
 • przystępny koszt;
 • łatwy w obsłudze;
 • obecność wskaźnika świetlnego;
 • urządzenie jest ciche;
 • W zestawie odłączany nóż, którego można używać do cięcia rolek lub otwierania worków.

Niedogodności:

 • czasami nie całkowicie paruje szew;
 • nierosyjski panel sterowania;
 • nieusuwalna komora próżniowa, którą w przypadku zanieczyszczenia należy dokładnie wytrzeć, a nie umyć;
 • mała tacka na płyn.

Besser Vacuum Diva

Główną cechą tego ewakuatora jest jego ergonomia. Duża funkcjonalność urządzenia i sterowanie jednym dotknięciem na panelu mechanicznym to także ogromna zaleta tego modelu według opinii wielu konsumentów. Sprzęt ten doskonale wykonuje ewakuację produktów spożywczych zarówno w workach zwykłych, jak i falistych. Moc silnika pakowarki próżniowej wynosi 250 W. Jest w stanie zasysać powietrze z prędkością do 13 litrów na minutę.

Średnia cena to 15500 rubli.

jednostka próżniowa Besser Vacuum Diva

Zalety:

 • przystępny koszt;
 • materiał produkcyjny o wysokiej wytrzymałości;
 • możliwość korzystania z konwencjonalnych okładów termicznych;
 • niezawodność;
 • ergonomia;
 • klasyczny design;
 • sprawdzona marka;
 • możliwość regulacji temperatury spoiny.

Niedogodności:

 • wskaźniki niskiego podciśnienia;
 • sterowanie mechaniczne;
 • brak trybu ręcznego;
 • trudno jest znaleźć materiały eksploatacyjne do sprzedaży.

REDMOND RVS-M021

Odkurzacz Redmond doskonale łączy kompaktowe wymiary i dużą moc. Dzięki kompaktowym rozmiarom model ten ma silnik 250 W, więc proces pakowania nieporęcznych przedmiotów lub produktów nie zajmuje dużo czasu. Zgrzewarka próżniowa posiada 2 tryby pracy:

 1. Normalna.
 2. Turbo.

W trybie turbo szybkość wyciągu powietrza może osiągnąć 12 litrów na minutę. Sterowanie tym urządzeniem jest uproszczone, a napisy są w języku rosyjskim. Jedyne, co może być trochę denerwujące, to to, że użytkownik będzie musiał sam odciąć wymaganą długość paczki, ale koszt rolek do tego sprzętu jest o rząd wielkości niższy, dzięki czemu uzyskuje się znaczną oszczędność budżetu.

Wraz z zestawem kupujący otrzymuje zbiór receptur oraz 18 worków o różnych rozmiarach. Front urządzenia wykonany jest ze stali nierdzewnej z plastikowymi wstawkami, dzięki czemu ten model będzie pasował do każdego wnętrza.

Aby zadbać o zgrzewarkę próżniową, wystarczy przetrzeć korpus wilgotną gąbką. Po otwarciu pokrywy urządzenia można znaleźć wyjmowaną tacę, która jest przeznaczona do zbierania płynu. Należy go okresowo usuwać i dokładnie spłukiwać. Pomoże to wyeliminować nieprzyjemne zapachy z urządzenia.

Średnia cena to 7600 rubli.

jednostka podciśnieniowa REDMOND RVS-M021

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • łatwość użycia;
 • niezawodność;
 • długa żywotność;
 • ścisłość;
 • bogate wyposażenie;
 • duża moc;
 • zestaw zawiera pojemniki;
 • szeroka funkcjonalność;
 • zużyte torby, jeśli zostaną wypłukane, mogą być ponownie użyte;
 • specjalne ograniczenia umożliwiają prawidłowe ustawienie worka wyciągowego.

Niedogodności:

 • nie ma możliwości odkurzania produktów płynnych;
 • po podgrzaniu wyczuwalny jest specyficzny zapach plastiku;
 • dołączona folia może pęknąć w zamrażarce;
 • nie wszystkie opakowania nadają się do użytku;
 • należy dołożyć znacznego wysiłku, aby zamknąć pokrywę.

Steba VK 5

To urządzenie jest energooszczędne. Moc silnika wynosi 170 W, a prędkość pompowania powietrza dochodzi do 11 litrów na minutę. Kompaktowe wymiary i wysoka funkcjonalność dają pewność niezawodnego zamykania żywności.

W zestawie 10 toreb tego samego rozmiaru oraz wbudowany nożyk do folii ułatwiający cięcie. Za pomocą zgrzewarki próżniowej tej marki można uszczelnić nawet pojemnik.

Średnia cena to 6150 rubli.

jednostka podciśnieniowa Steba VK 5

Zalety:

 • obecność wyjmowanych tac na płyn;
 • Wskaźniki LED;
 • nóż do folii;
 • wysoka jakość;
 • wygodne użytkowanie;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • skąpe informacje w instrukcji użytkowania;
 • wymaga dodatkowego wysiłku, aby zamknąć pokrywę.

Oberhof Leere T-15

To urządzenie do pakowania próżniowego produktów to nie tylko stylowe opakowanie, ale także szeroka funkcjonalność. Do korzystania z takiego sprzętu wymagane jest napięcie 220 V. Jednocześnie moc wyjściowa urządzenia wynosi 110 W.

Jednostka próżniowa Oberhof Leere T-15 jest w stanie wypompować powietrze zarówno z worków, jak i pojemników. To urządzenie może obsługiwać produkty suche i płynne. Dodatkowo można wybrać poziom ciśnienia tłoczenia. W takim przypadku delikatne produkty pozostają nienaruszone i nieuszkodzone.

Średnia cena to 6650 rubli.

jednostka próżniowa Oberhof Leere T-15

Zalety:

 • możesz ewakuować powietrze z różnych pojemników, w tym butelek, toreb i pojemników;
 • wybór poziomu ciśnienia umożliwia utrzymanie żywności w stanie nienaruszonym;
 • doskonały sprzęt;
 • ścisłość;
 • funkcjonalność;
 • orginalny wzór;
 • łatwość zarządzania;
 • szwy utrzymują się przez długi czas, bez wpuszczania powietrza;
 • niezawodność montażu.

Niedogodności:

 • nie ma wbudowanego pliku danych;
 • nie ma ostrza do cięcia wymaganej ilości opakowania foliowego.


Najlepsze odkurzacze ręczne

Asortyment ręcznych pomp próżniowych na rynku jest niewielki, ponieważ kupują je głównie osoby, które potrzebują niedrogiego rozwiązania. Modele tego typu idealnie nadają się do odkurzania małych porcji mięsa, ryb, serów i innych produktów w celu wydłużenia ich przydatności do spożycia. Rozważ 5 najlepszych modeli.

Gemlux GL-HS-11

Ten model jest w stanie wypompować powietrze z pojemników i worków w celu przechowywania w nich żywności przez długi czas. Dzięki temu gotowana żywność zachowuje swoje użyteczne właściwości przez długi czas.

To niewielkie urządzenie waży 300 g, dzięki czemu bez problemu zmieści się do torby, co pozwala zabrać je ze sobą np. Na wycieczki. Model oprócz zasilania działa również z baterii AA, dzięki czemu można go używać np. Na wędrówkach. Brud z etui, które jest wykonane z tworzywa sztucznego, można łatwo zetrzeć wilgotną szmatką lub serwetką.

Średnia cena to 1000 rubli.

ewakuator Gemlux GL-HS-11

Zalety:

 • Mobilność;
 • łatwość pielęgnacji.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Foodatlas DZ-300A

Model zaprojektowany w celu utworzenia opakowania próżniowego, które przyczynia się do długotrwałego przechowywania żywności. Opakowanie wykonane z tego urządzenia chroni produkty przed gniciem i utlenianiem. Taka maszyna próżniowa jest idealna do zgrzewania mięsa, produktów sojowych, przypraw, suszonych owoców itp.

Średnia cena to 6050 rubli.

ewakuator Foodatlas DZ-300A

Zalety:

 • do ewakuacji można użyć gładkich toreb, które są tanie;
 • W zestawie gładkie worki próżniowe;
 • czas trwania procesu można dostosować.

Niedogodności:

 • brak szkła do uszczelniania produktów płynnych.

Steba VK 1

Model ten umożliwia lutowanie produktów spożywczych w celu ich późniejszego przechowywania w lodówce lub zamrażarce. Opakowanie zabezpiecza produkty przed przemarznięciem, utratą smaku, koloru i oryginalnego wyglądu.

Do zaklejania dostarczane są ekskluzywne torby o różnych rozmiarach. Można ich używać wielokrotnie, ale tylko wtedy, gdy nadają się do ponownego użycia.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Żywność wkłada się do worka, po czym urządzenie wypompowuje powietrze do wymaganego poziomu (ustawionego w parametrach) i starannie zamyka potrawę. Wymiary modelu pozwalają na przechowywanie urządzenia w szafce kuchennej. Urządzenie działa z sieci 12,5 V, oszczędzając energię.

Średnia cena to 1600 rubli.

jednostka podciśnieniowa Steba VK 1

Zalety:

 • pakiety mogą być używane wielokrotnie;
 • łatwość użycia;
 • mały rozmiar.

Niedogodności:

 • niewykryty.

BORK AU 508

To niewielkie ręczne urządzenie, które pomaga hermetycznie uszczelniać butelki z olejami i innymi napojami, w tym gazowanymi. Urządzenie będzie również doskonałym rozwiązaniem do korkowania win musujących, a brak kontaktu z powietrzem pozwala zwiększyć świeżość potraw i zapobiegać ich utlenianiu, tak aby na długi czas zachować ich naturalny smak i zapach.

Do urządzenia dołączone są 2 wtyczki wielokrotnego użytku. Po wypompowaniu powietrza butelki można przechowywać nie tylko poziomo, ale także pionowo, nie martwiąc się o wyciek cieczy.

Jednostka próżniowa jest łatwa w użyciu, ponieważ ma tylko 1 przycisk startu do włączania pompy. Pod koniec procesu urządzenie wyłącza się automatycznie. Urządzenie zasilane jest 4 bateriami AA. Dla większego komfortu dołączona jest podstawka.

Średnia cena to 9900 rubli.

ewakuator BORK AU 508

Zalety:

 • ekskluzywny mechanizm uszczelniający;
 • W zestawie wtyczki wielokrotnego użytku.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Kitfort KT-1501

Jest to zgrzewarka próżniowa, która łatwo mieści się w dłoni. Nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. „Kitfort KT-1501” ma wymiary 22x8x6 cm.

Dzięki mocy 12,5 wata ten model ma prędkość pompowania 8 litrów na minutę. Urządzenie może pracować zarówno z sieci, jak iz baterii. To prawda, że ​​waga urządzenia z bateriami może znacznie wzrosnąć. Urządzenie działa autonomicznie przez około 15 minut. To wystarczająco dużo czasu, aby spakować dużą ilość jedzenia.

Nakrętka posiada specjalną przyssawkę, dzięki której możliwe jest dokładne dopasowanie do zaworu urządzenia podciśnieniowego. Przycisk zasilania jest dość wygodnie umieszczony. Znajduje się pod kciukiem. Taka konstrukcja urządzenia do pakowania próżniowego pozwala w dowolnym momencie samodzielnie przerwać proces.

W zestawie systemu próżniowego znajduje się 6 worków o różnych rozmiarach. Można je nawet myć ręcznie lub czyścić w zmywarce, a następnie ponownie używać. W zestawie znajdują się 2 wieczka, które umożliwiają opróżnienie produktów lub płynów w puszkach i innych pojemnikach. Wraz z urządzeniem konsument otrzymuje broszurę z przydatnymi wskazówkami.

Średnia cena to 2100 rubli.

jednostka podciśnieniowa Kitfort KT-1501

Zalety:

 • urządzenie działa zarówno z sieci, jak iz baterii;
 • wygodna;
 • ergonomiczny;
 • kompaktowy;
 • przenośny;
 • dobrze ewakuuje;
 • wiele akcesoriów w zestawie;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • kompatybilny tylko z torbami ze specjalnym zaworem;
 • czasami pojawiają się trudności przy użyciu niektórych szczegółów;
 • działa głośno.

Najlepsze odkurzacze przemysłowe

Takie urządzenia należy nazywać jednostkami lub instalacjami, ponieważ są używane głównie w placówkach gastronomicznych i dużych sklepach. Ich zalety w porównaniu z domowymi pakowaczami to wysoka wydajność, imponująca moc i wszechstronność. W tej sekcji przyjrzymy się 5 najlepszym zgrzewarkom próżniowym do użytku przemysłowego.

Asko ODV8128G

Jest to profesjonalna maszyna do zabudowy przeznaczona do uszczelniania żywności w przemyśle spożywczym. Świadczą o tym duże wymiary, duża siła pompowania powietrza, trzy tryby pracy, metoda push-to-open i trzy stopnie uszczelnienia. Dzięki takiej funkcjonalności urządzenie dobrze realizuje przypisane mu funkcje i jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze. Producent przewidział wskaźniki stanu w urządzeniu, a także wyposażył urządzenie w sterowanie dotykowe.

Interesująca informacja! Model ten jest częstym gościem w zakładach mięsnych i mleczarniach.

Średnia cena to 174900 rubli.

próżnia Asko ODV8128G

Zalety:

 • pudełko jest wykonane ze stali nierdzewnej;
 • elewacja wykonana jest ze szkła o wysokiej wytrzymałości;
 • wysoka niezawodność montażu;
 • duża siła pompowania powietrza;
 • okres gwarancji - 2 lata.

Niedogodności:

 • kosztowny;
 • ciężko jest wymyślić, jak z tym pracować.

Indokor IVP-460 / 2G

Ta jednostka podciśnieniowa jest przeznaczona do montażu w placówkach gastronomicznych - barach przekąskowych, restauracjach i dużych supermarketach. Urządzenie wyposażone jest w jedną dużą komorę, która umożliwia wlutowanie dużej ilości żywności na raz. Pakowanie odbywa się szybko (od 40 do 65 sekund) i wysokiej jakości.

Szew uszczelniający charakteryzuje się zwiększoną niezawodnością dzięki wysokiemu ciśnieniu. Szerokość spoiny - 8 mm. Może również zawierać datę produkcji i numer seryjny. W tym celu do maszyny dostarczany jest zestaw niezbędnych symboli.

W tej zgrzewarce próżniowej bezpieczeństwo pracy jest dobrze skalkulowane. Na przykład dostępny jest przycisk wyłączania awaryjnego. Na tle konkurencji model ten podkreśla również komfort obsługi, co tłumaczy się obecnością cyfrowego zarządzania czasem, prostym interfejsem oraz łatwością dostosowania parametrów pracy przy uwzględnieniu różnych rodzajów opakowań.

Średnia cena to 207200 rubli.

odkurzacz Indokor IVP-460 / 2G

Zalety:

 • może być stosowany w różnych obszarach przemysłowych;
 • korpus i kamera wykonane są ze stali nierdzewnej;
 • Sygnalizacja stanu typu LED;
 • osłona wykonana ze szkła o wysokiej wytrzymałości;
 • zapewnione są koła do transportu.

Niedogodności:

 • duże wymiary;
 • niewygodna forma;
 • ciężkość - 119 kg.

Vortmax VM310

Jest to maszyna komorowa, która jest przeznaczona do pakowania próżniowego różnych produktów spożywczych. Wersja podstawowa zapewnia możliwość uruchomienia gazu obojętnego. Dodatkowo można dokupić pochyłe wkładki do uszczelniania produktów płynnych.

Długość pręta zgrzewu wynosi 310 mm, a grubość spoiny od 3 do 4 mm. Wskaźniki wydajności pompy próżniowej osiągają 10 m3 / h, a wymiary modelu to 415x585x400 mm.

Urządzenie jest wyposażone w 2 wkładki zaprojektowane w celu zmniejszenia objętości wewnątrz komory. Wymiary wkładu to 320x300x20 mm.

Średnia cena to 112 250 rubli.

jednostka podciśnieniowa Vortmax VM310

Zalety:

 • dostępność 10 trybów uszczelniania;
 • zapewniony jest manometr do monitorowania stopnia próżni;
 • można wytworzyć próżnię do 99,9%;
 • jest przycisk wyłączania awaryjnego;
 • zdejmowany zgrzewany pręt z uchwytem z taśmy teflonowej.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Apach AVM312

Ten odsysacz produktu jest bardzo poszukiwany. Korpus modelu wykonany jest ze stali nierdzewnej, istnieje również elektroniczny typ PU z 10 trybami pracy. Cykl zgrzewania odbywa się automatycznie, a cykl aktywowany poprzez zamknięcie wieczka.

Średnia cena to 125350 rubli.

jednostka próżniowa Apach AVM312

Zalety:

 • pokrywa komory jest zamontowana na amortyzatorach gazowych;
 • maksymalny dopuszczalny rozmiar paczki to 300x450 mm;
 • ciśnienie resztkowe wynosi 200 Pa;
 • głębokość zbiornika oleju pompy wynosi 135 mm.

Niedogodności:

 • niewykryty.

BESSERVACUUM Calima

Ta komorowa jednostka próżniowa wyposażona jest w pompy o wydajności 6-20 m3 / h oraz pręty zgrzewane od 260 do 520 mm. Komora jest jednoczęściowa, nie posiada ostrych zakończeń, co ułatwia konserwację instalacji, a także gwarantuje higienę i bezpieczeństwo procesu odkurzania.

Średnia cena to 215400 rubli.

jednostka próżniowa BESSERVACUUM Calima

Zalety:

 • będzie doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich firm;
 • obecność cyklu ewakuacji i uszczelnienia w trybie automatycznym;
 • zdejmowane zgrzewane paski;
 • jednoczęściowa zaokrąglona komora próżniowa, co gwarantuje łatwość konserwacji i higienę próżni.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Kryteria wyboru odkurzacza

Próżniowa pakowaczka do żywności to mało poszukiwany rodzaj sprzętu AGD, dlatego przed zakupem należy zdefiniować kryteria wyboru.

Moc

Niedrogie, średniej klasy i przemysłowe zgrzewarki próżniowe różnią się mocą pompy. Urządzenie domowe będzie miało wystarczającą moc 100-200 watów.

Wymiary elementu grzejnego

Przydatność domowej zgrzewarki próżniowej polega na jakości uszczelnienia. Tutaj należy kierować się prostym wzorem: im większa część grzewcza, tym bardziej szczelne będzie opakowanie. Eksperci radzą przyjrzeć się bliżej modelom z elementami grzejnymi 30 cm.

Interesująca informacja! Doskonale sprawdziły się urządzenia z 2 elementami grzejnymi.

Czapka

Kupując odkurzacz do użytku domowego, należy preferować te urządzenia, których cechy konstrukcyjne zapewniają zatrzaski lub są mocowane automatycznie. Faktem jest, że jeśli urządzenie nie zostanie szczelnie zamknięte, jakość uszczelnienia będzie niska.

Materiał

Odporność na zużycie wyróżnia się na tle innych urządzeń ze stali nierdzewnej. Są łatwe w czyszczeniu i nie zmieniają kształtu pod wpływem ciepła.

guziki

Podczas pracy z żywnością o dużej wilgotności przyciski na panelu sterowania mogą nie działać. Tak czy inaczej, będą potrzebować specjalnej opieki. Eksperci radzą kupować pompy próżniowe ze sterowaniem odpornym na wilgoć.

Interesująca informacja! Przyciski membranowe są tak trwałe, jak to tylko możliwe.

Zbiornik płynu

Podczas pakowania mokrej żywności urządzenie domowe oprócz powietrza wypompowuje z torby niewielką ilość płynu. Dlatego eksperci zalecają preferowanie tych modeli, w których zapewniony jest wyjmowany zbiornik płynu, w przeciwnym razie urządzenie będzie musiało być stale wycierane serwetkami.

Zdejmowane uszczelki

Uszczelki są odpowiedzialne za uszczelnienie podczas zamykania pokrywy, która po pewnym czasie może się zużyć, zwłaszcza jeśli często używasz odkurzacza. Dlatego eksperci radzą przyjrzeć się bliżej modelom z wyjmowanymi elementami uszczelniającymi. Są dobre, ponieważ uszczelki można zmienić.

Komora na film

W niektórych urządzeniach przewidziana jest specjalna komora, w której można umieścić rolkę folii, a podczas korzystania z urządzenia odciąć ją za pomocą zintegrowanego mechanizmu zaciskowego.

Ta opcja jest opcjonalna, ale praktyczna, ponieważ umożliwia proste i staranne cięcie folii bez użycia nożyczek.

Funkcje pomocnicze

Eksperci zalecają preferowanie tych modeli, które natychmiast obsługują zwykłe, niekompletne, mokre i suche pompowanie powietrza, ponieważ takie jednostki próżniowe mogą być używane do pakowania prawie każdego rodzaju żywności i żywności.

Wskazówki dotyczące używania zgrzewarki próżniowej

Obsługa odkurzacza jest bardzo łatwa. Zasada pakowania żywności jest następująca:

 • surowe produkty spożywcze są dokładnie myte, po czym są suszone z wilgoci, a gotowane potrawy należy przed zamknięciem schłodzić do temperatury pokojowej;
 • weź worek ze specjalnego polietylenu o wymaganym rozmiarze, włóż go jednym końcem do pakera i zamknij;
 • wkładać żywność do opakowania, która nie powinna wchodzić blisko - konieczne jest ułożenie żywności tak, aby około jedna czwarta miejsca pozostała niezajęta;
 • otwarty koniec woreczka umieszcza się w komorze i urządzenie uruchamia się w wybranym trybie.

Wniosek

Na tym kończy się nasza TOP z najlepszych próżniowych pakowaczek do żywności. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” mają nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i dzięki niemu udało Ci się dobrać odpowiedni odkurzacz.

Ważny! Ta ocena jest czysto subiektywna, nie odnosi się do reklam i nie zachęca do zakupu. Zanim kupisz próżniową pakowarkę do żywności, skonsultuj się z ekspertem.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *